Flextronics Logistics breidt verder uit •■w'v'39'95 mzm 'Schuttersveld verloedert snel' "Praat over je ideeën!" Numac en Inther naar De Hulst II Peel en Maas digitaal op Rooynet RIB UW VOORDEEL PER 2!!! t.w.v. 19.95 fMlllÉI Thuiszorg nodig? PEEL EN MAAS Flextronics Logistics gaat op De Blakt een nieuwe bedrijfs hal bouwen. Met de uitbrei ding van deze activiteiten zou den de komende jaren zo'n 700 arbeidsplaatsen gecreëerd kunnen worden. De eerste plannen voor de nieuwbouw zijn onlangs bij de ARK (voor heen welstand) behandeld. Flextronics Logistics nam in 2002 Irish Express Europe over. Daar werkten op dat moment 200 mensen. Eind vorig jaar werkten er bij Logistics ongeveer 1400 mensen en dit jaar is dat aantal verder gegroeid tot bijna 2000. De activiteiten van Flextronics als logistieke dienstverlener beper ken zich niet alleen tot warehou sing, maar er vindt ook assembla ge van producten en eindmontage plaats. Daarnaast stuurt het bedrijf producten van ontwerp tot eind product aan en neemt het ook de distributie en retourstromen voor zijn rekening. Flextronics wil gefa seerd vijf hectare grond op De Blakt in gebruik nemen. De eerste fase, bijna twee hectare, moet in het voorjaar van 2009 in gebruik worden genomen. Flextronics Logistics is een zusterbedrijf van Flextronics International, dat eind juni in Venray de deuren sloot. FAUNALAND VAN GROOTEL 'Buggy's horen niet in bossen' Steeds vaker crossen er bug gy's door de bossen bij de Bal lonzuil in Merselo. Het zijn open terreinwagentjes met een metalen frame voor twee personen. "We zijn het er niet mee eens dat die dingen zomaar door het bos rijden. Dat kan toch niet de bedoe ling zijn", zei Henk Bisschops (PvdA) maandag in de com missie Stedelijk Beheer. Ingeborg de Barbanson (WD) heeft onlangs zelf een ritje gemaakt. "Het bedrijf heeft er een vergunning voor. Maar het is wel vreemd dat de buggy's door die rustige omgeving mogen rijden. Want ze maken ontzettend veel lawaai." Ook andere partijen vinden dat de wagentjes de rust in de bos sen verstoren. Tino Zandbergen (inVENtief) merkte op dat de paden vaker niet afgesloten zijn. Waardoor de buggy's overal kun nen crossen. Volgens wethouder Van der Broeck (CDA) is dat niet de bedoeling. Hij meldde dat de buggy's voorzien zijn van een ken teken en ze mogen op de open bare weg rijden. "De zandweg van de Ballonzuil naar Vredepeel is een openbare weg. Daar mogen ze dus gebruik van maken", zei Van der Broeck, die beloofde contact op te nemen met de eigenaar. "We zullen duidelijke afspraken maken over wat wel en niet mag." Scouting verspreidt Vredeslicht Aan een eeuwig brandend lichtje in Bethlehem gaan een aantal Oostenrijkse scouts een kaars ontsteken. Het licht van deze kaars wordt in Wenen verspreid onder duizenden Europese scouts. Op 11 december vertrekken vanuit Venray drie scouts en drie leiders per trein om dit licht in Wenen op 13 december over te nemen. Zij gaan samen met kin deren uit Wellerlooi en Amster dam dit licht op 20 december in Utrecht verder verspreiden over honderden Nederlandse scouts. Op zondag 21 december willen de kinderen van scouting De Peel- speurders graag een klein stukje vrede overdragen aan alle inwo ners van Venray. Op de schaats baan van Venray On Ice wordt het licht vanaf een brandende kaars verspreid. Op kerstavond wordt het licht binnengedragen in de Grote Kerk tijdens de kerstmis. Het Vredeslicht is een teken van hoop en de jeugdleden en leiders van Scouting De Peelspeurders geloven in die hoop. Lintje voor Jos van Nuenen Jos van Nuenen uit Venray is maandagavond benoemd tot lid in de Orde van Oranje-Nassau.Van Nuenen kreeg de bijbehorende versierselen opgespeld door gou verneur Frissen tijdens de alge mene ledenvergadering van de Limburgse Bond van Muziekge zelschappen. Hij kreeg de konink lijke onderscheiding vanwege zijn langdurige en belangrijke ver diensten op muzikaal gebied. Van Nuenen is vanaf 1987 bestuurslid van de LBM. Hij is verantwoorde lijk voor de organisatie en bege leiding van de bondsconcoursen. Bovendien is hij lid van de Com missie van Toezicht, de Werkgroep Portofolio en de Commissie Con certwedstrijden. Daarnaast is Van Nuenen sinds 1996 voorzitter van het bestuur van de Vereniging van Oud-medewerkers van Xerox Ven ray. Personato niet in de prijzen Persontato Werving en Selec tie is als 22e geëindigd tijdens de verkiezing van de High Growth Awards. De prijsuitreiking vond in Zeist plaats. High Growth Awards 2008 is de verkiezing voor de best en snelst groeiende bedrij ven in de regio. De bedrijven zijn niet alleen beoordeeld op basis van de omzetgroei, maar ook op de kwaliteit van de groei. Bij alle bedrijven zijn de zes groeithema's van het Port4Growth Groeimo del onder de loep genomen, door zowel een regionale als landelijke jury.De jury heeft vervolgens op basis van zes criteria de bedrijven beoordeeld: absolute groei, voor beeldfunctie, groei als onderdeel van de strategie, het profiel van de ondernemer, financiële gezond heid en het toekomstperspectief. Het bedrijf werd gescoord tussen nul en dertig punten. Voor ieder criterium kende de jury een score van een tot maximaal vijf pun ten toe. Personato behaalde 20,8 punten en eindigde als 22e. Regi onaal gezien (Noord-Brabant en Limbur) werd Personato zevende. "Als je van 128 bedrijven 22e wordt mag je tevreden zijn", aldus directeur Elroy Jansen. "Ik ben wel benieuwd naar het juryrapport. Daaruit zal blijken op welke pun ten onze organisatie nog voor ver betering vatbaar is", aldus Jansen. De winnaar was Cheaptickets.nl Geslaagd Peter-Willem Schellen uit Ven ray is in Engeland geslaagd voor de Master of Science inAudit. Ouderen in zorgflat hebben moeite met nieuwe bewoners Het Schuttersveld is niet langer alleen het domein van oudere, vaak hulpbehoevende bewoners. Zorggroep Noord- Limburg is bezig de flat bij het zorgcentrum te ontman telen en de ouderen onder te brengen in kleinere wooneen heden in wijken en buurten. De vrijkomende flats worden ingenomen door huurders van Wonen Venray, die voor problemen en overlast zor gen. Dat viel maandagavond te beluisteren in de commissie Stedelijk Beheer. De politiek maakt zich ongerust over de verslechterde woonsitu atie van de ouderen. Jarenlang konden ze hier in een rustige en veilige omgeving verblijven. Met de komst van de nieuwe bewo ners is het gedaan met de rust. "Ze zetten er van alles wat in. Zelfs gezinnen met kinderen. Daar zijn die flats helemaal niet voor bedoeld", zei Tiny Greben jak (Lokaal Aktief) maandag in de commissievergadering. "Er komen ook steeds meer huurders in die door Wonen Venray uit hun woning zijn gezet. Deze bewoners zorgen voor veel overlast. Er wor den drugs verhandeld en ze racen met de auto's hard door de straat. De ouderen zijn bang en ze dur ven hun woning bijna niet meer uit te komen", aldus Grebenjak, die weet dat ze ook niet de politie durven te waarschuwen. Tineke Lamers (Samenwerking) maakt zich eveneens zorgen over de veiligheid van de oudere bewo ners. "Mensen die elders uit huis zijn geplaatst, horen daar niet. Het Schuttersveld krijgt zo een ongewenste samenstelling. Dit is heel vervelend. Vooral voor de ouderen die er al zolang wonen. Ze zijn bang en durven geen actie te ondernemen. Het is kwalijk dat deze zwakke groep zo getroffen wordt." Ingeborg de Barbanson (WD) vindt dat er veel harder moet worden opgetreden door de politie en Wonen Venray. "De men sen zijn bang en durven de deur niet meer uit. Dit kan natuurlijk niet. De dealers moeten worden opgepakt en hun huis uitgezet." Henk Bisschops (PvdA) zei dat de bewoners voorheen nooit poli tie zagen. "Nu zien ze de politie bijna dagelijks. Dit is verontrus tend." Wethouder Elly van Dijck (PvdA) erkent het probleem. "Met deze combinatie van bewoners kun je wachten op overlast. Maar we moeten wel iedereen huisves ten. Dit kan niet altijd de meest optimale keuze zijn.WonenVenray probeert zoveel mogelijk te sprei den, maar veel mogelijkheden zijn er niet." Volgens Van Dijck kent de politie de verkooppunten van drugs. "Maar de situatie is niet alar merend." Met ingang van 1 januari 2009 komt er een vaste conciërge in de flat van Het Schuttersveld, die 76 appartementen telt. De wethou der hoopt dat de aanstelling van een huismeester als aanspreek punt soelaas zal bieden. Directeur Sjaak Aveskamp van Zorggroep Noord-Limburg ver telt dat er nog veertien apparte menten door hulpbehoevende ouderen worden bewoond. "Dat waren er twee jaar geleden nog 45. Deze appartementen zijn niet meer geschikt voor ouderenhuis vesting. We plaatsen er daarom geen nieuwe mensen meer in. De woningen die vrijkomen gaan terug naar Wonen Venray die er nieuwe huurders in zet. Wij heb ben er niets over te zeggen wie dit zijn", vertelt Aveskamp, die op de hoogte is van de problemen. "Die geluiden horen wij ook en die leg gen we neer bij Wonen Venray. En wordt ook wel iets aangedaan. Zo is er een huismeester aangesteld." Aveskamp verwacht dat over een jaar of twee de laatste oudere bewoners zijn vertrokken. Dit heeft ook te maken met de nieuw bouw in Veltum, waar ruim dertig zorgappartementen voor ouderen komen. Marty van Dam, manager van Wonen Venray, ontkent dat alleen ■probleemgevallen' in de Schut tersveld-flat worden geplaatst. "Nee, dat is zeker niet het geval. Deze woningen vallen onder het reguliere aanbod. Daar kan iedereen op reageren. Er is veel vraag naar deze flats voor een- of tweepersoonshuishoudens. Er worden wel enkele appartemen ten verhuurd aan de instellingen Mensana en GGZ." Van Dam is op de hoogte van de overlast die ouderen ondervinden. "Die signa len kennen we. Er is een andere doelgroep komen te wonen. Vroe ger was het een beschermde, vei lige omgeving, waarin de ouderen elkaar allemaal kenden. Het woon klimaat is veranderd. De buren zijn nu vreemden en dat geeft een onveiliger gevoel." Naast de komst van een huis meester ziet Wonen Venray extra toe op schoonmaak en het groen- beheer. "We hebben ook met de cliëntenraad en de Zorggroep aan tafel gezeten", aldus Van Dam. Het is nog onzeker of en wanneer de flat wordt gesloopt. "Er is heel veel vraag naar deze apparte menten. Iedereen mag er komen wonen. Ja, ook gezinnen met een kind. Daar grijpen we niet op in. We bespreken dit van tevoren wel met hen." Paul Veugen over zijn idee UseGrade Paul Veugen (24), oorspron kelijk uit Venray, heeft grote plannen. Tijdens zijn studie Bedrijfscommunicatie en Digi tale Media in Tilburg wordt hij, in het najaar van 2007, aangespoord tot het ontwik kelen van software en een bedrijfsplan. UseGrade. Hij wint hiermee Summerschool Ondernemerschap 2008 van de ABN AMRO en binnenkort zal zijn product verkrijgbaar zijn voor iedereen, zowel nati onaal als internationaal. (Door Sanne Claessens) Voordat Paul aan zijn studie in Tilburg begint, is hij al bekend met internetcommunicatie. Hij is op dat moment al enige jaren werk zaam bij Flyers, een internetcom- municatiebureau in Merselo. "Bij Flyers had ik al veel geleerd over het ontwikkelen van concepten en het vormgeven van websites. Hier liep ik tegen het probleem aan dat het vaak ingewikkeld is om feedback te verzamelen en analyseren van gebruikers van bij voorbeeld je websites", aldus Paul. Hij besluit Bedrijfscommunicatie te gaan doen. "De eerste twee jaar heb ik eigenlijk niet heel erg mijn best gedaan. Ik was enorm druk met onder meer roeien. Pas toen er binnen de opleiding gereorga niseerd werd en digitale media een vast onderdeel werd van de studie, trok het mijn volledige aan dacht." Vorig jaar liep hij tijdens zijn studie tegen hetzelfde probleem aan dat hij al eerder en vaker was tegengekomen tijdens zijn werk bij Flyers. "Uit frustratie eigenlijk bedacht ik een nieuw plan. Er was wel een methode voor het verza melen van feedback over internet pagina's, maar dat is vaak erg duur en omslachtig omdat er onder zoekbureaus bij komen kijken. Ik heb de methode die al bestond eigenlijk vertaald naar iets dat praktischer was", vertelt Paul. Zijn idee krijgt de naam Use Grade en het slaat aan in zijn omgeving. Hij schrijft zich in voor Summerschool Ondernemerschap 2008, dat wordt georganiseerd door ABN AMRO. Hij wint de voor rondes in Tilburg en mag door naar de finale in Amsterdam, waar hij zowel de publieksprijs als de juryprijs wint. Zijn beloning: 5000 euro en coaching, om zijn ideeën verder te ontwikkelen. "Hierna ging alles echt heel snel. Ik besloot eerst even lekker op vakantie te gaan en te genieten, want ik wist dat daarna het gas erop zou moe ten. Investeerders dienden zich uit zichzelf aan, maar ik besloot ook zelf op zoek te gaan." Paul heeft een duidelijk idee. Hij wil de internationale markt op met zijn ontwikkelde programma. Daar zullen de kansen liggen. Bin nen anderhalf tot twee jaar zal moeten blijken of zijn idee een De Venrayse bedrijven Inther en Numac hebben met de gemeente een principeover eenkomst over de vestiging van hun bedrijven op indu strieterrein De Hulst n. Beide bedrijven gaan een zichtlo- catie langs de A73 kopen om daar hun bedrijf te vestigen. Daarmee krijgt het bedrijven terrein een nieuwe impuls na het afblazen van Science Link, eerder dit jaar. In totaal gaat het voor beide bedrijven om 12.000 vierkante meter. Numac en Inther zijn beide nog gevestigd op Keizersveld. Numac al acht jaar, Inther pas sinds begin dit jaar. Beide bedrijven, actief op de Nederlandse maar ook de inter nationale markt, kennen een forse groei. Numac is gespecialiseerd in ondersteuning van onderhouds diensten en procesoptimalisatie. "Onze organisatie heeft ongeveer 1000 medewerkers actief bij 30 filialen in Nederland, maar ook succes is of niet. Hij komt in de luxepositie terecht waarin hij kan kiezen uit verschillende investeerders zelfs, maar inmiddels heeft Paul een investeerder gevonden met wie hij in zee zal gaan. "Het is belang rijk dat je met je investeerders een klik hebt. Je geeft toch een deel van je idee weg wanneer je niet als enige eigenaar bent van je bedrijf. Voor mij was dit allemaal nieuw en ik heb ook wel echt goed na moeten denken voor dat ik hierin een beslissing nam", aldus Paul. Paul zal zijn studie in Tilburg nog afronden om zijn bachelor te halen. Waarschijnlijk gaat hij niet meer door voor zijn master- diploma, wat eerst wel zijn idee in Duitsland, België en Tsjechië. Wij behoren tot een van de snelst groeiende bedrijven van Neder land", aldus Ger Camp, directeur van Numac. "Onze filosofie is om bij bedrijven meer uit de machi nes, maar ook uit de mensen te halen." Numac heeft een vesti ging op Keizersveld, terwijl het bedrijf Act-In op Smakterheide ook een onderdeel van Numac is. "In Venray werken ongeveer hon derd mensen die straks naar De Hulst gaan. Daar verwachten we tot 150 medewerkers te kunnen doorgroeien." Inther is gespeciali seerd in logistieke systemen voor magazijnen en distributiecentra. "Wij leveren de hardware en de software die nodig is om goede renstromen optimaal te begelei den", vertelt Martijn Herder. Het bedrijf is onlangs pas verhuisd en telt 40 medewerkers. "Wij dachten te groeien naar 75 medewerkers over vier jaar. Die groei hebben we inmiddels bijgesteld naar 150", vult Paul Hermsen, mededirecteur was. "De vooruitzichten voor mijn bedrijf zijn goed. Ja, de begrotingen zijn ook leuk en ik heb natuurlijk mijn verwachtingen, maar niets is zeker", lacht Paul, "het is in ieder geval de bedoeling om het eerste concept in het voorjaar te lance ren en daarna is het een kwestie van heel snel doorontwikkelen. Internet is een snel medium. Daarom denk ik dat het of in één klap enorm goed zal lopen, of dat ik misschien langzaam mijn inves teringen terugverdien, maar dat het daarbij blijft." Hoe dan ook, Paul zal het er druk mee hebben de komende tijd, naast zijn stu die en werkzaamheden bij Flyers, waar hij inmiddels alweer negen jaar werkt en communicatieadvies verleent aan verschillende grote en kleine bedrijven. Ook heeft hij aan. Inther bekijkt verder of er op De Hulst II samenwerkings mogelijkheden zijn met andere bedrijven zodat er een soort ken nis uitwisselingscentrum ontstaat. Wethouder Heidens toont zich verheugd met de komst van twee bedrijven op De Hulst II. Na alle perikelen rondom Science Link is dit een welkome impuls voor dit terrein, waar aandacht voor kwa liteit en duurzaamheid voorop staat. "Bovendien zijn er nog een paar bedrijven die interesse heb ben in een kavel langs de A73 Welke bedrijven dat zijn wilde de wethouder niet zeggen. "Het gaat hier wel om bedrijven van buiten Venray." Heidens is ook blij dat het om twee hoogwaardige bedrijven gaat die nieuwe ontwikkelingen op gang kunnen brengen. "Dit gekoppeld aan het voorzieningen niveau dat Venray te bieden heeft kan dit, ondanks economisch min dere tijden, een positieve werking hebben op de invulling van De Hulst II." Paul Veugen: "Mensen zijn tegen woordig zo bang dat ande ren met hun ideeën aan de haal gaan!' nog een belangrijke tip voor ande re jonge ontwikkelaars die met ideeën rondlopen: "Praat er met anderen over! Mensen zijn tegen woordig zo bang dat anderen met hun ideeën aan de haal gaan, maar als je het voor jezelf houdt kom je nooit ergens. Je moet juist naar buiten treden met je ideeën en het balletje zelf aan het rollen brengen!" Ben je benieuwd naar het idee van Paul? Kijk dan op www.use- grade.com. Neem ook een kijkje op www.flyers.nl voor meer infor matie over internetcommunicatie. Onderzoek naar aanpassing afrit A73-noord De gemeente Venray, Rijks waterstaat en provincie Lim burg gaan onderzoeken of de afslag A73-noord anders ingericht kan worden. Vooral de afslag vanuit Nijmegen is steeds meer een bottleneck aan het worden. Bij die afslag moet het verkeer stoppen bij de Metaalweg en het verkeer op die weg voorrang ver lenen. Vrachtwagencombinaties die bovendien rechtsaf Smakter heide op willen rijden, maken vaak zo'n ruime bocht dat ze ook op de verkeerde weghelft terecht komen. Het komt regelmatig voor dat verkeer dat van deze afrit gebruik maakt tot op de A73 zelf staat. Volgens verkeersdeskundi- gen een ongewenste situatie. Het onderzoek zal zich ver moedelijk richten op de realisatie van een megarotonde. Ook zal bekeken worden of via eenrich tingsverkeer een routing kan ont staan waarbij vrachtverkeer via de Metaalweg Smakterheide bin nenrijdt, om vervolgens weer via de Nieuwhuisweg en de Maashe- seweg weer richting A73 te rijden. De directie van Van den Munckhof bv en de initia tiefnemers van Rooynet zijn overeengekomen dat alle nog bestaande publicaties van Peel en Maas gedigitaliseerd worden en op Rooynet wor den geplaatst. Het project is mede mogelijk geworden door een financiële injectie van de stichting CAI. Het eerste nummer van de Ven- raysche Courant van 27 maart 1880 is het oudste bekende exem plaar van deze krant. Na enkele jaren kreeg de Courant de naam Maas en Peel, waarna Willem van den Munckhof na de overname van het bedrijf in 1889 de naam veranderde in Peel en Maas. Het gemeentearchief van Venray heeft de grootste collectie kranten in zijn bezit. Van de Venraysche Cou rant is slechts een exemplaar over, van Maas en Peel een beperkt aan tal uitgaven. Vanaf ongeveer 1920 zijn alle exemplaren van Peel en Maas bewaard. Van de voorliggen de perioden zijn nog enkele com plete jaargangen beschikbaar, maar van diverse jaargangen is ook hele maal niets meer. In het gemeente archief kan men de beschikbare exemplaren op microfiche raad plegen en uitprinten. Rooynet is het digitale geheugen van Venray. Op www.rooynet.nl treft u een zo Afasiecentrum Op de locatie van Seniorser vice in Venray worden van janu ari 2009 een aantal activiteiten aangeboden. De ontmoetings middag voor afasiecliënten is op de woensdagmiddag. Naast het ontmoeten in een ontspannen sfeer, kan onder deskundige bege leiding met computers gewerkt worden. De nieuwe cursus taal en begrijpend lezen is een succes. Nieuwe deelnemers kunnen zich in december aanmelden voor de bijeenkomsten van januari tot juni 2009- Ook het afasiekoor in Horst staat open voor nieuwe deelne mers. De kookgroep in Horst neemt voor de komende maanden geen nieuwe leden aan. Geïnteres seerden kunnen zich in augustus weer aanmelden. Aanmelden voor de computer thuisbegeleiding is altijd mogelijk. Wie meer infor matie wil over de activiteiten van het Afasiecentrum Noord-Limburg voor afasiecliënten en hun part ners kan contact opnemen met de afasietherapeut via telefoon 06- 49374683 of de coördinator van het Afasiecentrum via telefoon (077)3517871. breed mogelijk overzicht van het cultureel historisch erfgoed van de gemeente Venray. Het bevat foto's, films, geluidsfragmenten en documenten. Deze digitale bestanden zijn erop gezet door de 33 aangesloten deelnemers, verenigingen en organisaties. De website is nog steeds in ontwik keling en zal eigenlijk altijd in ont wikkeling blijven. Door de over eenkomst met Van den Munckhof bv krijgt de site weer een nieuwe dimensie. Alle pagina's zullen worden gescand waarna de tekst wordt omgezet zodat die separaat is te raadplegen en eventueel kan worden uitgeprint. Begin 2009 zal met de werkzaamheden worden begonnen. Met de uitgever van Peel en Maas is afgesproken dat de laatste vijf jaren van Peel en Maas nog niet op Rooynet worden geplaatst. Bekeken wordt ook hoe Rooynet in de website van Peel en Maas (www.peelenmaasonline.nl) kan worden geïmplementeerd. SRV- Mannen In Peel en Maas van donder dag 6 november vertelde de Ven rayse DJ Izzi (Meusen) dat hij zowel persoonlijk als samen met de SRV-Mannen is genomineerd voor de Party Awards op woens dag 26 november in Budel. Zijn verhaal klopt echter niet, want Izzi Meusen is alleen persoonlijk genomineerd voor de prijs van populairste party-dj. De SRV Man nen zijn apart genomineerd voor de populairste partyact en voor de single Billenkant' als populair ste partysingle. De SRV-Mannen bestaan sinds 2000 en DJ Izzy heeft in deze periode een plaat met ze gemaakt met als titel Rum ble Train', een feestversie van het alom bekende 'Sjeng oan de geng'. Verder ondersteunde hij zanger Léon Aarts bij de kampioensfees ten van PSV Bel (0478) 52 62 62 proteion thuiszorg noord-limburg Donderdag 27 november 2008 - Pagina 7 PANTALON §69.95 HEMDEN S292* W I I I vj L/ I I V I Ly LJ t? Grotestraat 32, 5801 BH Venray, Tel. 0478-586387 DIERENSPECIAALZAAK VENRAY-HORST huishoudelijke en persoonlijke verzorging verpleging gespec. thuisbegeleiding zorgboerderijen dagvoorzieningen zorg tv consultatie voor senioren zorgalarmering 'tijd voor mensen' www.thuiszorgnoordlimburg.nl tijd voor wensen

Peel en Maas | 2008 | | pagina 7