Piaf en Footloose in schouwburg Venray Jaarwisseling in de Wetteling SAM's meidenpop in Cambrinus Kerstmarkt St. Josef Schommelen op Vlakwater Martin nieuwe prins De Huibuuke André Manuel in Gryphus Marcel I prins De Bliekers PEEL EN MAAS Donderdag 27 november 2008 - Pagina 22 De Discocoverband Glitz en Corné Klijn zijn dit jaar de gang makers op de Disco Classics Party in de Wetteling. Vanaf 22.00 uur verzorgen zij een spetterend pro gramma en zullen de bezoekers kunnen genieten van een heuse discoshow. Om 00.00 uur vindt er een spectaculaire jaarwisseling plaats, ondersteund door video beelden, special effects en dave rende muziek zal het nieuwe jaar ingeluid worden. Glitz is de uit zeven heren en twee dames bestaande Discovari ant op de band Glance. De Glit terband, waar soms een ongevaar lijk steekje los kan zitten, zorgt voor een hoog feestgehalte en er is behoorlijk wat plaats inge ruimd voor ongecompliceerd los gaan op deze topband. Onder het motto optreden is show en spek takel swingt Glitz dwars door alle muren heen en hebben ze al heel wat daken van zalen afgespeeld. Glitz behoort met zijn perfor mance absoluut tot de eredivisie van de zaal op zijn kop zetters in Nederland. Corné Klijn is een echte work aholic. Hij schalt al jaren door je speakers in verschillende 3FM programma's. Zo kon je Corné horen in programma's als: Disco Classics Party, de Mega Top 50 en Kort Klijn. Inmiddels is hij iede re vrijdagavond te horen in de wekelijkse Dance Classics Party; een perfect begin van je weekend. Met de beste disco- en dance clas sics hits aller tijden gaat het dak er sowieso af. Hij is heel blij met al dat werk, want hij kan beslist niet zonder muziek leven. Corné is een wandelend hitdossier. Een garantie voor een succesvol disco classics avond. De zaal is open vanaf 21.30 uur. De voorverkoop van het evene ment is in volle gang. Kaarten kun nen besteld worden via www.linq- events.nl, of bij een van de lokale voorverkoopadressen: Hans van Bree en Sportcafé de Wetteling in Venray, en bij de Mikroshop in Horst. Voor meer informatie kijk op www.linq-events.nl SAM staat op zondag 30 novem ber op het podium van Cambrinus in Horst. SAM is een jonge uit drie vrou wen bestaande formatie en maakt singer-songwritermuziek van het melancholieke soort. Ontstaan aan de Rockacademie van Tilburg en volgens ingewijde docenten aan deze academie heeft SAM alles in zich om iets groots te worden met goede folk en pop. SAM bestaat uit Sophie op bas,Annelie op toetsen en Eefje op gitaar. Naast de instrumentale bezetting zingen ze alle drie. Met driestemmige koortjes, een origineel repertoire en een bij zondere stijl onderscheidt SAM zich van andere singer-songwri- terbandjes door een melodieuze, kleurrijke en persoonlijke benade ring over chagrijnige vrijdagavon den, maar ook over het verlies van kinderlijke onbezorgdheid. Dit optreden begint om 16.00 uur. Online diensten BiblioNu De bibliotheek heeft steeds meer online diensten. Deze zijn te vinden op www.biblionu.nl en op bibliotheek.nl. Zo geeft de zoekmachine Al@din, een lande lijk netwerk van bibliothecarissen, deskundig antwoord op de vragen van bezoekers. Dat doen ze door onder meer websites, abonnee diensten op het web, boeken, naslagwerken, tijdschriftartikelen en instanties te raadplegen. Elke vraag komt terecht bij de dichtst bijzijnde bibliotheek. Als voor de vraag specialistische kennis nodig is, gaat de vraag een niveau hoger op naar een op dat gebied gespe cialiseerde bibliothecaris.Tenslot te wordt er gebruik gemaakt van externe deskundigen. Iedereen krijgt dus deskundig en betrouw baar antwoord, vaak nog binnen een dag. Met Zoek&Boek kun nen gebruikers online materialen aanvragen bij alle bibliotheken in Nederland en deze bij de eigen bibliotheek afhalen. Zo heeft de klant als bibliotheeklid miljoenen boeken binnen handbereik. Met de online zoekmachine Biblio- theek.nl. kan de informatie van de bibliotheek en de collectie geraad pleegd worden. Over ieder onder werp, van Maya's tot Manhattan, van Chopin tot chocola; men kan een of meer trefwoorden invoeren om gericht te zoeken. De machine zoekt naar boeken, maar ook naar websites en in de archieven van Nederlandse kranten en tijdschrif ten. Wie behoefte heeft aan meer uitleg kan terecht bij de medewer kers van BiblioNu. De Locht Bij streekmuseum De Locht in Melderslo kan men met het oog op het naderend Sinterklaasfeest op zondagmiddag 30 november speculaas bakken. De kinderen mogen de bakkers helpen bij het vormen en bakken van de spe culaasjes en de pepernoten. Wie niet zo van speculaas houdt kan terecht bij stroopmaker of bij de houtsnijder die speculaasplanken snijdt. Verder is het de moeite waard om de nieuwe wisselexpo sitie Die twelf maendekes s'jaers te bezoeken, met onder andere een twaalftal middeleeuwse afbeeldingen van het leven op het platteland van rond het jaar 1500. Voor de kinderen is er een speciale speurtocht. Het museum is geopend op dinsdag, donderdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Groepen kunnen, na afspraak, ook op andere tijden terecht. Zie ook www.delocht.nl. Albert Verlinde en Roel Vente presenteren op woens dag 19 december in Schouw burg Venray Piaf, de musical, en op dinsdag 31 maart en woensdag 1 april Footloose, de swingmusical van 2009. Liesbeth List verraste in 1999 iedereen met haar glansrol in de musical Piaf. Het was een hit in de theaters en ze werd voor haar vertolking onderscheiden met de allereerste John Kraaykamp Musical Award voor beste vrou welijke hoofdrol. De afgelopen jaren waren er veel verzoeken voor Liesbeth om nog één keer als Edith Piaf op te treden. Dat gaat nu gebeuren. Onder regie van Eddy Habbema in een spik splinternieuwe bewerking her leeft La Vie en Rose. Het leven van Edith Piaf staat garant voor mooie muziek, de vertolking van Liesbeth voor mooie ontroering. Kortom een avond waarvan het publiek na afloop zal zeggen: Non, je ne regrette rien. De cast bestaat uit tien perso nen, onder wie Liesbeth List in de rol van Edith Piaf. Na Grease en Fame presenteren Albert Verlinde en Roel Vente tevens de nieuwe swingmusical van 2009: Footloose, van de hand van het creatieve team van Grease en Fame. Lets hear it for the boy en Holding out for a hero zijn nummers die ieder een in de jaren tachtig meezong. De film Footloose was een hit en maakte een ster van acteur Kevin Bacon. Na New York en Londen kan nu ook Nederland gaan genie ten van de musicalversie van deze swingmusical. Het is het verhaal van een jongen die met zijn moe der naar een klein dorpje verhuist. Het is een leuk dorp, maar er is één probleem; er mag niet gedanst worden. Een sterrencast onder lei ding van Kim Lian van der Meij zorgt ervoor dat niet alleen het dorp, maar de hele zaal aan het einde van avond uit zijn dak gaat. Gebaseerd op de filmhit uit de jaren 80 met in de hoofdrol Kevin Bacon en wereldhits als Footloo se, Holding out for a hero en Let's hear if for the boy. De cast bestaat uit 26 personen, onder wie Kim- Lian van der Meij. Footloosemet Kim-Li an van der Meij. Foto: Roy Beusker. Basisschool St. Josef in Overloon houdt op donderdag 18 decem ber een kerstmarkt van 17.30 tot 19-30 uur. Leerkrachten, ouders en kinderen zijn druk bezig met de voorbereidingen. De markt wordt gehouden in en rondom de school. Er zijn allerlei activi teiten zoals een levende kerststal, een rad van fortuin, een hapje en een drankje verzorgd door de kinderen van groep 8, verkoop van kerstwerkjes die gemaakt zijn door kinderen van de school. Ook kerstkaarten gemaakt door kinde ren van alle groepen zijn te koop. De helft van de opbrengst van de kerstmarkt gaat naar de stichting Tante Lenie. Deze stichting biedt gezinnen in Nederland, met een kind in de leeftijd van vier tot en met twaalf jaar, dat ernstig of langdurig ziek is, als gevolg van een ongeval, of een chronische- of levensbedreigende ziekte heeft een gratis verwenvakantie aan. Medewerkers van stichting Tante Lenie zijn ook aanwezig tijdens de kerstmarkt. De andere helft van de opbrengst wordt besteed aan extra materiaal voor buitenspel voor de kinderen van de school. Venrayse fotografen in 't Freulekeshuus Tot en met 1 maart 2009 is in museum 't Freulekeshuus in Venray de expositie Ven rayse Fotografen te zien. In een serie artikelen publiceert Peel en Maas de komende tijd tien foto's die in het museum te zien zijn. In de derde afleve ring: Schommelen op Vlakwa ter De Venrayse fotograaf Peter Swenker (1921-2004) maakte deze foto in de speeltuin van Vlakwater in de jaren '50 van de vorige eeuw. De foto heeft op de tentoonstelling de titel gekregen Nog hoger. De beide kinderen in de schommel zijn gaan staan om zo veel mogelijk vaart te maken. De fotograaf heeft net het moment gepakt dat de schommel op het hoogste punt is beland en even stilstaat.Vervolgens maakt de schommel weer de zwaai de ande re kant op. De haren wapperen in de wind. De foto is afkomstig uit de collectie van het Gemeente archief Venray. Het is een van de ruim honderdvijftig foto's op de tentoonstelling Venrayse Fotogra fen met foto's van Peter Swenker, Gerard Kruijsen, uit de collectie van Jan van der Putten en van de Venrayse Fotoclub. De keuze is gemaakt uit de rijke fotoverzameling van het Gemeen tearchief Venray en van Museum 't Freulekeshuus. Swenker heeft in Venray veel foto's gemaakt van dorpsgezichten, industriële gebou wen, klassenfoto's en familiefoto's. Kruijsen fotografeerde vooral mensen, kunst en architectuur. Van de Venrayse fotoclub is een mooie selectie monumentenfoto's te zien, gemaakt in 1987. In de museumcollectie bevin den zich de oudste foto's van de Grote Kerk en van het oude stand beeld van Hensenius uit 1881 van fotograaf J.WA. van Dijk. Het museum is geopend op woens dag-, zaterdag- en zondagmiddag van 14.00-17.00 uur. De tentoon stelling duurt nog tot en met 1 maart 2009- Sigarenbandjesbeurs De jaarlijkse internationale siga renbandjesbeurs in het Peelmu- seum aan de Griendveenseweg in America wordt gehouden op zaterdag 29 november. Op deze beurs, waarvoor het museum het hoofdgebouw De Kamphut voor een dag verhuurt aan de organisa tie, worden verzamelingen geruild en proberen liefhebbers ontbre kende stukken in hun verzame ling op de kop proberen te tikken. De standhouders en verzamelaars komen uit alle windstreken van het land. Veel Nederlandse verza melaars zijn lid van de Algemene Vereniging van Bandjesverzame- laars. Er zit zelfs een internatio naal tintje aan de beurs, want er worden ook de nodige liefhebbers uit België en Duitsland verwacht. Ook de neutrale belangstellende is van harte welkom om een kijkje te nemen in de bijzondere wereld van de bandjesverzamelaars. De beurs duurt van 9-00 tot 17.00 uur. Zie ook www.stichtingpeel- museum.nl. Sint in 't Brukske Sinterklaas komt op zaterdag 29 november vanaf 10.30 uur op bezoek in wijkgebouw De Kiosk in de wijk 't Brukske in Venray. De kinderen ontvangen van Sinter klaas en zijn vijf pieten een ver rassing. Sinterklaas wandeltocht De Natuurvrienden Merselo houden op zondag 30 november de jaarlijkse sinterklaastocht vanaf café D'nTommes in Merselo. Om 13-30 uur start de Sint met een heleboel pieten voor de 5 kilometer. Alle kinderen die mee lopen krijgen na de tocht in café D'nTommes een grote speculaas pop van de Sint. Overige afstanden voor deze dag zijn: 20-15 km. 9-00-12.00 uur, 10-5 km. 9-00-14.00 uur. Inlichtingen zijn verkrijgbaar via telefoon (0478)588355 of via (0478)586806. Alle tochten zijn toegankelijk voor de Nordic Wal king wandelaars. Het inschrijfbu- reau sluit om 17.00 uur. Total Dance In het Omroep Venray program ma Total Dance van Andre van der Heijden zijn komende zaterdag van 20.00 tot 21.00 uur de dj's DanD Freaky E te gast. De namen van de heren komen geregeld voor op dansfeesten. Deze avond kunnen de luisteraars vragen stellen aan het duo en wie ze wil zien draaien kan komen kij ken in de studio van Omroep Ven ray aan de Langeweg in Venray. Op het drukbezochte prinsen bal van carnavalsvereniging De Huibuuke in de Kuituurbunker in Overloon is prins Martin dun Urste gepresenteerd als vijfde jubi leumprins en nieuwe heerser over het Overloonse Huibuukeland. Prins Martin presenteerde naast prinses Thea, Erik Verhoeven als zijn adjudant en Herman Voes- ten als raadslid. De kostumering wedstrijd werd bij de enkelingen gewonnen door Al van Glabbeek met een uitbeelding van AC/DC- gitarist Agnus Young. Bij de groe pen ging de eerste prijs naar De Pompoenen van Overloon, een uitvoering die door Edwin van der Hoff en vrienden ten tonele werd gebracht. In Gryphus in Vierlingsbeek vindt op vrijdag 28 november de avondvullende cabaretvoorstel ling Voor God Noch Vaderland van André Manuel plaats. Manuel is politiek geëngageerd, maatschap pijkritisch en confronterend, waar bij hij de grens van de vrijheid van meningsuiting en het betamelijke voortdurend aftast. Zijn grappen zijn grimmig, zijn cynisme zwart. Manuel schudt zijn publiek zon der mededogen door elkaar en is niet geschikt voor tere zieltjes. Voor God Noch Vaderland gaat over misbruik van moraal. Het ver bod op genot.Achterlijk religieus geschreeuw om hulp. En vooral over Nederland. God mag het antwoord zijn voor velen, Manuel heeft nog wel een aantal vragen voor Hem. Gryphus is geopend vanaf 20.30 uur en het optreden begint om 21.00 uur. Voor deze voorstelling zijn kaarten te reser veren via telefoon (0478)631802 of (0478)630508. Reserveren kan ook via www.gryphus.nl. Tijdens een prinsenbal in het gemeenschapshuis in Maashees is de 49e prins van carnavalsver eniging De Bliekers uit Maashees bekendgemaakt. In een geheel in Sinterklaasstijl aangeklede zaal kwamen prins Marcel 1 en zijn adjudanten Jeroen en Mare uit een schoorsteen. fi^2007 ChristiaanWestgeest Kunst Cultuur

Peel en Maas | 2008 | | pagina 22