Gemeente Ven ray Restauratie ramen van kerk in Merselo Kijk ook op www.venray.nl Gladheidbestrijding in Venray Straten en fietspaden in strooischema 2008/2009 Vakmensen die klaarstaan om anderen te helpen PEEL EN MAAS Donderdag 27 november 2008 - Pagina 19 Gemeentehuis Openingstijden Stage lopen bij de brandweer Gratis parkeren op koopzondag 30 november. Let op: niet op plaatsen waar parkeerverboden gelden. De parkeerpolitie controleert! De gemeente subsidieert de restauratie van de glas-in-loodramen van de H. Johannes de Doperkerk in Merselo met 13.696 euro. Het college heeft vorige week in het belang van de monumentenzorg besloten 10 procent van de totale kosten van 136.959 euro te subsidiëren. Omdat de kerk een rijksmonument is, geeft de rijksoverheid een subsidie van 70 procent van de kosten. Het kerkbestuur heeft ook een subsidie aanvraag ingediend bij de provincie, die als voorwaarde stelt dat de gemeente een gelijke financiële bijdrage moet leveren. Als de provincie ook 10 procent subsidieert, blijft de laatste 10 procent openstaan als kostenpost voor het kerkbestuur. Na de zomer is gestart met de restauratie van de glas-in-loodramen. De ruiten worden uitgenomen en in het atelier van de glazenier gerestaureerd. Het lood verkeert in slechte staat en moet vervangen worden. Ruitjes die stuk zijn, worden ook vervangen. Zo veel mogelijk bestaande ruitjes zullen teruggeplaatst worden om het monumentale glas te behouden. Programmabeg roting *V> Venrayfocus op mensen Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 48 Op 11 november heeft de gemeenteraad de Programma begroting 2009 vastgesteld. Op de website van de gemeente Venray vindt u meer informatie over de begrotingsbehandeling. Ook kunt u de Programmabegroting 2009 downloaden. Kijk op www.venray.nl Direct naar... Programmabegroting 2009. Leerlingen uit groep 6 van basis school De Toverbal bezochten op maandag 17 november het gemeentehuis van Venray en maakten kennis met enkele producten en diensten van de gemeente. De leerkrachten hadden de kinderen in de klas gevraagd of het mogelijk was de werkplekken van hun ouders te bezoeken. Zij wilden de kinderen namelijk kennis laten maken met verschillende beroepen en werk terreinen. Uiteraard werkte de ge meente Venray hier graag aan mee. Interactieve presentatie De manager van de afdeling Publieksdiensten, Karin Bruggeman, opende de 'snuffelstage' met een kort welkomstwoord. De kinderen zaten in de raadszaal op de blauwe stoelen, met ieder een eigen micro foon. Door middel van een ludiek maar educatief vraag- en antwoord spel ontdekten de kinderen welke producten en diensten in het gemeentehuis worden geleverd. Zoals de geboorteaangifte, de uit reiking van het brommercertificaat en de identiteitskaart. Maar ook het innen van de hondenbelasting, het sluiten van huwelijken en het blussen van branden. Rondleiding Na dit half uur stilzitten was het de hoogste tijd voor een rondleiding. De kinderen bezochten de publieks hal met de balies en het historisch archief. Ook het bezoekje aan de voormalige noodbestuurspost in de kelders van het gemeentehuis was voor de kinderen een interessante ervaring. Al met al een geslaagd educatief en vooral gezellig project, dat tot stand is gekomen in goede samenwerking tussen basisschool De Toverbal en de gemeente. Bij gladheid moet de gemeente ervoor zorgen dat iedereen op een veilige manier van de wegen gebruik kan maken. Hoe gaat dat in zijn werk? Het bestaande beleid in de gemeente Venray schrijft voor dat er wordt gestrooid op doorgaande wegen, wijkontsluitingswegen, busroutes, fietspaden en de schoolroutes van en naar het Raayland College. Op deze manier kan het verkeer goed doorstromen en voldoet de gemeente aan de wettelijke verplichting erop toe te zien dat weggebruikers op een veilige manier gebruik kunnen maken van de wegen. Zoutbakken Verder staat in elk kerkdorp, in de wijk Brukske en op het Raayland College een zoutbak die door de betreffende dorps- of wijkraad of school wordt beheerd. Onderhoud, plaatsing en het vullen met zout wordt door een aannemer van de gemeente geregeld. Wanssum, Blitterswijck en Geijsteren Vanaf 1 november zijn tevens de dorpen Wanssum, Blitterswijck en Geijsteren in de strooiroutes opgenomen. Ook hier wordt een zoutbak geplaatst in overleg met de gemeente Meerlo-Wanssum en de dorpsraad. Incidentele uitbreiding Incidenteel worden de wegen rond de basisscholen in Venray en de dorpen gestrooid. Deze zitten in een 'toegevoegde' route die alleen bij extreme gladheid of sneeuwval meegenomen wordt. Strooimethode Sinds enkele jaren strooit de ge meente met 'natzout'. Dit betekent dat tijdens het strooien een vloeistof (zoutwater) aan het droge strooizout wordt toegevoegd. Daardoor plakt dit meteen aan het wegdek. Bij het natstrooien gaat weinig zout verloren en wordt met minder zout hetzelfde resultaat bereikt. Het gebruik van natzout heeft verder als voordeel dat veel meer preventief gestrooid kan worden wat leidt tot een kortere strooitijd. Acaciastraat Agribaan Akelei Akkerweg Albionstraat Antoniusstraat Beekweg Begraafplaats (toe gangsweg) Bergweg Blauwververstraat Blekersveld Boterbloem Brugpas Brukske rondweg Burggraaf (alleen fietsroute) Castenrayseweg Christoffelkruid Coppelenberg De Bleek De Gouden Leeuw De Voorde Deken Thielenstraat (gedeeltelijk) Deputé Petersstraat Deskesven Deurneseweg paral lelweg Dr. Kortmanweg Duizendblad Eikenhofweg Eikenlaan Einde Westsingel Eindstraat Energieweg Ericaweg Fietstunnel Land- weert Fluitekruid Foekepot fietspad Gemeentehuis toegang en parkeer plaats Geysterseweg Gouden Leeuw (incl. parkeerplaats) Groenewoldsepad Grootdorp Grote Markt Grotestraat Gunhoekweg (oostelijk deel) Haag Haammakerstraat Hagelweg Handrik Heidsepeelweg Heidseweg Hemelsleutel Henri Dunantstraat Henseniusplein Henseniusstraat Hertekruid (alleen fietsroute) Hoebertweg Hoenderstraat Hofstraat Hoofdstraat Hoogriebroekseweg Hoogzand (alleen fietsroute) Horsterweg Hulstweg (tot en met viaduct) jaegerhofweg Joh. v. Stalbergweg Joh. v. Wytten- horstweg julianasingel Kapelaanspad Karpatenlaan Keizer Karelweg Keizersveld Keizersveld Kempkensberg (oostelijk deel) Kempweg Kennedystraat Kerkpad Kiekweg Kiosk (buiten winkelcentrum) Klaproos Klein Oirlo Kleindorp Kruidenlaan (inclusief viaduct) Kruisstraat Kulutweg Landweertweg Langeweg Langstraat (incl. fietspad) Leeuwstraat Leunseweg Lindestraat Lollebeekweg Loonsedijk Lorbaan Lovinckplein Maasheseweg Macroweg Marktstraat Matthiasstraat Meerloseweg Merseloseweg Metaalweg incl. fietspad Mgr Hanssenstraat Mgr Verrietstraat Microstraat Molenpad Nieuwe Maashese weg Nieuwhuisweg Noordsingel Notarisberg Oirloseheide Oirloseweg Oosterbosweg Oostsingel Op de Ries Ossendijk (zuidelijk deel) Oude Oostrumseweg Overbroekseweg Overloonseweg Op den Bus Paardekopweg Pas (westelijk deel) Passage Past. Ruttenstraat Pastoor Gerardsstr. Paterslaan Patersstraat Medisch Centrum Landweert en toe gangsweg Pauwweg Plataanstraat Poststraat Raadhuisstraat Rauwkuilenweg Ringweg Ripseweg parallel weg Roland Rozemarijn (alleen fietsroute) Schaapskuil Schoolstraat Schoutenstraatje Schouwburgplein Servatiusweg Fietspad Sleutelbloem Smakterweg Sparrendreef Sportlaan Spurkt (incl. fietspad) Spurkterdijk Spurkterweg Steeg St. Antoniusstraat St. Catharinastraat St. Fransiscuslaan St. josefweg St. Jozeflaan Stationsplein Stationsweg Steegsepeelweg Swingpad 't Liene Timmermansweg Twistweg Veldstraat (oostelijk deel) Veltumse Kleffen incl. parkeerplaats Vendel Vennootstraat Veulense waterweg Veulenseweg Vliegert Vertegenwoordigers van alle makelaarskantoren die werkzaam zijn in Venray en omstreken waren vorige week te gast bij Burgemees ter en Wethouders. Interesse in de actuele situatie van de Venrayse woningmarkt en de ervaringen met het Woon Event waren aanlei ding voor dit initiatief van het college. B en W hebben zich uitvoerig laten informeren over de huidige stand van zaken met betrekking tot de woningmarkt in Venray en omstreken. De visie en het beleid van de gemeente kwamen natuurlijk ook ter sprake. Het werd een goed gesprek waarbij vooral het gezamenlijk belang voorop stond. Aantrekkelijk Venray is een aantrekkelijke woongemeente en heeft haar inwoners veel te bieden. Gemeente en partners in de woningmarkt hebben er allemaal baat bij dit ook buiten Venray goed uit te dragen. Het zeer succesvolle Woon Event Fraay Venray, dat in de hele maand oktober in Venray plaats vond, heeft daar zeker toe bijgedragen. Dit was een initiatief van Venray Centraal in samenwerking met de Venrayse makelaars. Wethouder Hans Teunissen, die onder andere planologie, stedenbouw en volkshuisvesting in zijn portefeuille heeft, complimenteerde de gasten met hun aandeel in het slagen van het Woon Event. Volen Vredeweg Weg in den Berg Westsingel (incl deel Aan den Heuvel) Weth. Pubbenstraat Weverslo Wijnruit Wilhelminastraat (westelijk deel) Witte Vennenweg Ysselsteynseweg Zandakker Zandhoek (door gaande weg) Zeilbergseweg Zomp Wanssum, Blitterswijck en Geijsteren Antoniusstraat Beeteweg Bergweg Blitterswijckseweg (incl. fietspad) Burg. Weichshaven- straat Busserhofweg De Cuyperstraat (van Meerlosebaan tot aan De Schoevert) De Kooy De Schoevert Dorpstraat Geijster- seweg Gildestraat Gouverneur Houbenstraat (vanaf Tiendstraat tot aan de basisschool) Graaf de Schellaert- straat Heiveld Jan Franssenstraat Kerkplein Langstraat Meerlosebaan Meerloseweg Nieuwstraat Ooijenseweg (incl. gedeelte Veerweg naar Theeuwen) Oostrumseweg Oude Heerweg Oude Kerkstraat Pastoorstraat Piet van Elsstraat Stayerhofweg Tiendstraat Wanssumseweg In het kader van een wervingscampagne van de vrijwillige brand weer lopen diverse inwoners een dagje mee met de brandweer Venray. Freek Thoone uit Leunen deed maandag 17 november mee aan een oefening. "We begonnen met het behandelen van een schoorsteenbrand. In eerste instantie dacht ik: 'Gewoon de kraan open en blussen maar.' Dit bleek echter toch anders. Ik kreeg een masker op en zuurstof mee om me tegen de rook te beschermen en ging samen met een collega het dak op. Hier behandelden we de brand met een ramoneur (soort schoorsteenveegset) en keken we via een spiegel aan de onderkant of de schoorsteen weer helemaal schoon was." De lucht in "Daarna deden we een oefening die in eerste instantie niet mijn favoriete was, namelijk het werken met de ladderwagen. Ik heb ontzettend hoogtevrees, dus ik zag hier best wel tegenop. Op het dak van de kazerne lag zogenaamd een overleden persoon die opgehaald en naar beneden gebracht moest worden. Toen we eenmaal boven waren en de overledene op de brancard hadden gelegd, dacht ik: 'Nu wil ik toch nog wel eens over Venray kijken.' Ik ben samen met de stuurman tot 25 meter hoogte geweest, en dat was echt een geweldige ervaring!" Echte vakmensen "Kortom, het was een enorm leuke avond, waarin ik veel nieuwe dingen heb geleerd. Mensen bij de vrijwillige brandweer zijn echte vakmensen, die in iedere situatie weer klaarstaan om anderen te helpen." Wervingscampagne De brandweer Venray is op zoek naar zes extra vrijwilligers. Kijk voor meer informatie op www.venray.nl/brandweer of kom naar de infomiddag op de brandweerkazerne op 29 november.

Peel en Maas | 2008 | | pagina 19