Kastelein 't Brugeind zingt smartlappen PK zoekt naar nieuwe combinaties op links €20,40 GP'94 stopt Extra veegronde bladeren Ouderenvereniging St. Wilbert Oude foto Service rubriek PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 27 november 2008 - Pagina 13 Meerlonaar Twan Kleeven begint tweede carrière als artiest Twan Kleeven is eigenaar van zalencentrum 't Brugeind in Meerlo. Onlangs is hij ook een tweede carrière gestart, als artiest. Tijdens de griezel- tochten in zijn eigen horeca gelegenheid gaf hij zijn eerste optredens. "Ongeveer anderhalf jaar gele den besloot ik tijdens de kermis iets met zingen te gaan doen. Eigenlijk is mijn vrouw met het idee gekomen. Thuis was ik altijd aan het zingen en fluiten. Ik kon echter absoluut geen toon hoogte houden. Mijn vrouw gaf me daarom de tip om zangles te nemen. Dat heb ik gedaan en zo is mijn carrière begonnen. Ook in het verleden hebben mensen mij wel eens aangespoord zang les te nemen. Voornamelijk door tijdgebrek heb ik dit nooit echt serieus overwogen.Toch ben ik er stiekem altijd mee bezig geweest. Daarom begon ik thuis wat num mers te oefenen. Daarop besloot ik toch om zangles te volgen bij Jos van Eijk uit Boxmeer. Ik dacht: 'Laten we dat toch maar eens pro beren'. Ik heb een paar proefles sen genomen en wilde daarna ver der kijken. Mijn zangdocent zag mijn stem wel zitten, dus besloot ik door te zetten. Ik heb een jaar les gehad en thuis veel geoefend. Inmiddels ken ik zo'n zestig num mers van buiten." REPERTOIRE "Mijn repertoire bestaat uit Hollandse meezingers, voorname lijk smartlappen. Je kunt het wel een beetje vergelijken met het Mega Piraten Festijn, dat onlangs in Neer is gehouden. Ook enkele Limburgse nummers van Rowwen Hèze ontbreken natuurlijk niet. Op dit moment ben ik druk bezig met het repeteren van carnavals nummers. In februari hoop ik een aantal activiteiten van de carnaval muzikaal te kunnen opluisteren. Verder heb ik niet echt een voor keur wat betreft liedjes of arties ten. Ik hou wel van de up-tempo nummers die een beetje vlotter overkomen. Mijn eerste optreden heb ik onlangs gehad, tijdens de griezeltochten in ons zalencen trum. Tijdens deze vier avonden heb ik steeds een half uurtje gezongen. Heel erg leuk. In het begin was het wel spannend. Last van zenuwen? Ja, een beetje. Als je eenmaal aan het zingen bent, is dat echter helemaal verdwenen. Ook de reacties van de mensen waren leuk. Ze vonden het goed klinken, dat is voor mij belang rijk om te horen. Voor de meeste bezoekers kwamen mijn zangkun sten als een verrassing. Ze zoeken het niet direct achter me." ENTERTAINEN "Ik sta alleen op het podium, maar ik word wel bijgestaan door Remy Kusters van licht en geluid The M-Team, die de muziek regelt. Ik moet het entertainen nog leren. Ik voel me steeds een beetje vrijer op het podium, maar ik moet hier wel nog meer gevoel voor krijgen. Binnenkort ga ik een paar avon den met Chris Coppens mee naar zijn optredens. Hij heeft me al eer der aan muziek geholpen en van hem wil ik graag nog wat kneep jes van het vak leren. Ik zie hem als mijn voorbeeld. Nee, ik zie mezelf niet als zingende kastelein. Ik ben eigenaar van een zalen centrum én artiest, maar dat staat los van elkaar. Het is een leuke Twan Kleven: "Mijn repertoire bestaat uit Hollandse meezin gers, voornamelijk smartlappen." bijkomstigheid dat ik een eigen horecazaak heb, en het is leuk als ik er kan optreden. Maar meer dan dat is het ook niet." TOEKOMST "Mijn plannen? Ik wil vooral lek ker blijven optreden. In december treed ik op bij een bedrijfsfeest en hopelijk kan ik ook daarna die lijn doortrekken. Wellicht tijdens de carnaval nog enkele optredens. En daarna wil ik graag buiten de deur mijn zangkunsten vertonen. Ik zet in op zo'n twintig optredens per jaar, buiten mijn eigen hore cagelegenheid. Voor het voorjaar heb ik plannen om een muzikale avond te organiseren, waar enkele artiesten uit de regio optreden. Dat moet mijn eerste grote ding worden." Twan Kleeven kan worden geboekt voor bedrijfsfeesten, carnavalsactiviteiten en overige gelegenheden: 0478-691283 of via info @brugeindnl Leo Beterams overweegt te stoppen, Carla Brugman wil verder als wethouder PK Meerlo-Wanssum gaat niet zelfstandig verder na de herindeling op 1 januari 2010. Dat is een van de uitkomsten van de ledenvergadering die de grootste coalitiepartij in de gemeente Meerlo-Wanssum onlangs hield. Voorzetting van de partij in de twee 'nieuwe' gemeenten Venray en Horst aan de Maas heeft volgens fractievoorzitter Theo Franc ken 'weinig zin', aangezien de huidige gemeente wordt opgesplitst en sommige raads leden en commissieleden van de partij in de gemeente Horst aan de Maas komen te wonen en andere in de gemeente Venray. "De partij valt uiteen, maar alle raadsleden van de PK willen wel politiek actief blijven. Dat heeft me wel posi tief verrast." De raadsleden van PK Meerlo- Wanssum gaan volgens Franc ken voor een brede progressieve combinatie links van het midden, zowel in de nieuwe gemeente Venray alsook in Horst a/d Maas. "Na de uitkomst van het fusiepro ces dacht ik bij mezelf: 'Nou, dat was het dan, we zijn klaar als PK. Het is afgelopen uit, ons hechte team valt uiteen. Maar ik ben toch blij dat het beleid van de PK ook in de nieuwe gemeenten via onze huidige raadsleden zal worden uit gedragen. Als ze gekozen worden, tenminste." Truus Knoops-Kersten uitTien- ray heeft te kennen gegeven door te willen gaan als raadslid, evenals Jan van Dijk en Hans Coenders uit Meerlo, Anne-Marie Berkhout uit Wanssum en Theo Francken zelf. Volgens de fractievoorzitter worden momenteel oriënterende gesprekken gevoerd met linkse lokale partijen als de Partij van de Arbeid in Horst aan de Maas en de lokale Sevenumse partijen PKS en Nieuw Perspectief."We zijn samen aan het bekijken of we een stevig lokaal links blok in de nieuwe gemeenteraad van Horst aan de Maas kunnen vormen." Ook in de gemeente Venray is de Progressieve Kombinatie Meerlo-Wanssum, die in 1977 ont stond uit onvrede met het dan toe gevoerde beleid en het functione ren van de gemeenteraad, al enige tijd bezig om haar voelsprieten uit te steken. Enkele raadsleden en wethouders van de fractie waren de laatste weken regelmatig als belangstellend en kritische toe hoorder aanwezig bij de raadsver gadering in het Venrayse gemeen tehuis. "Dat klopt", zegt Francken. "We hebben gesprekken gevoerd met een aantal partijen, zoals Lokaal Aktief PvdA, en Samen werking. Op uitnodiging van inVENtief zijn er ook gesprekken Een jaarabonnement kost u slechts Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum. Naam: Postcode Woonplaats: Tevens machtig ik de administratie van Peel en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld van mijn bank- of girorekening af te halen. Stuur deze bon op naar Antwoordnummer 13, 5800 VB Venray (postzegel NIET nodig) geweest op bestuursniveau, maar concreet is er, zover ik nu weet, nog niks", aldus Francken. Concreet is wel de intentie van huidig PK-wethouder Carla Brug man (Ruimte), die als inwoonster van Blitterswijck graag in de met de dorpen Geijsteren, Blitters wijck en Wanssum uitgebreide gemeente Venray als wethouder aan de slag zou willen. "Ja, die uit daging durf ik wel aan. Ik denk dat het ook belangrijk is om als raadsleden en wethouder van de PK een stem uit het Meerlo-Wans- sumse gebied in Venray door te laten klinken. Daarbij komt dat ik als wethouder nu te maken heb met overkoepelende projecten als de haven en de ontwikkeling van de oude Maasarm. Er zijn dus al veel raakvlakken met Venray." Leo Beterams, hét gezicht van de PK sinds jaren, overweegt serieus om over ruim een jaar te stoppen als wethouder. Beterams is al lid van de PK sinds haar oprichting in 1977 en al wethouder sinds 1990. Hij moet met achttien jaar trouwe dienst zo ongeveer de langstzitten de wethouder van Limburg zijn. "Aanvankelijk stond mijn besluit vast", zegt Leo Beterams. "Ik wilde het stokje overdragen aan Carla Brugman, wetende dat zij daar de kwaliteiten voor heeft en haar politiek hart op de juiste plek heeft. Door de splitsing is de situatie wat anders komen te lig gen. Het gegeven dat de gehele PK- raadsfractie heeft aangegeven er vol voor te willen gaan, heeft toch wel wat druk op mij gelegd. Wellicht kan de PK ook aan de Horster kant haar bestuurlijke inbreng leveren, al hoeft dat niet mijn persoontje te zijn. In ieder geval wil ik een bijdrage leveren aan een sterk links - progressief samenwerkingsverband. Welke rol ik uiteindelijk kan en mag spelen, is van veel factoren afhankelijk, dat kan dus óók een puur onder steunende rol zijn." Opheffing lokale partij op 1 januari 2010 De Gemeente Partij '94 (GP'94) wordt op 1 januari 2010 opgeheven. Dat heeft de ledenvergadering van GP'94 afgelopen donderdagavond besloten. Met pijn in het hart, zegt fractievoorzitter Frans Kerstjens uit Swolgen. "Maar het is niet anders. We hebben alle mogelijkheden bekeken. Zelfstandig verdergaan in zowel Horst als Venray en de partij opsplitsen, of samen werking zoeken met andere lokale partijen uit Horst, Seve- num of Venray. We hebben een aantal opties de revue laten passeren. Maar eigenlijk was het iedereen al vrij snel duidelijk dat onze partij in alle gevallen haar eigen iden titeit zou verliezen. We zouden als opgesplitste partij in twee verschillende gemeenten niet voldoende kunnen opkomen voor de belangen van de inwo ners uit de zes dorpen." Tijdens de ledenvergadering werd uitgebreid gesproken over de toekomst van de partij na de opsplitsing van de huidige gemeente Meerlo-Wanssum. Zoals bekend gaan met ingang van 1 januari 2010 de dorpen Tienray, Swolgen en Meerlo een gemeente vormen met de huidige gemeenten Horst aan de Maas en Sevenum, en krijgt Venray er over ruim een jaar de dorpen Geijsteren, Wanssum en Blitterswijck bij. Frans Kerstjens heeft aan het besluit om de zelf standige gemeente Meerlo-Wans sum op te splitsen en getalsmatig te verdelen over de gemeenten Horst aan de Maas en Venray nog altijd een bittere nasmaak overge houden. "Dat is eigenlijk ook de hoofdreden dat ik stop in de poli tiek. Ik vind dat het hele proces niet democratisch is gelopen. Het hele fusieproces is van hogerhand beïnvloed.Toen uit de dorpspeilin gen duidelijk werd dat de meeste inwoners veel liever met Horst wilden fuseren, en het plan van het college om de totale gemeente met Venray samen te voegen niet haalbaar was, zijn er afspraken tussen de gemeenten en gedepu teerde Driessen gemaakt. Als raad konden wij niks anders doen dan ons erbij neerleggen. Dat vind ik niet democratisch, daar heb ik veel moeite mee gehad. Ik wil iedereen recht in de ogen kunnen blijven aankijken." Toch kijkt Kerstjens, die sinds 2000 lid is van de lokale partij, tevreden terug op vijftien jaar GP'94 in de Meerlo-Wanssumse politiek. In 1994 werd de frac tie opgericht, vooral uit onvrede met het toenmalige financiële beleid en tevens om de absolute meerderheid van het CDA te door breken. De eerste verkiezingen liepen geweldig voor de nieuwe partij, die destijds, met Henk Jans sen als lijsttrekker, met vier zetels in de raad kwam. Elf jaar zat de lokale partij in de oppositie, vier jaar, in de vorige raadsperiode, in de coalitie. Met Arnold Holl als wethouder voor financiën en eco nomische aangelegenheden op een belangrijke post. "GP'94 heeft veel betekend voor de Meerlo- Wanssumse politiek, heeft een eigen geluid laten horen en altijd gestaan voor een degelijk financi eel beleid", vindt Frans Kerstjens. "Vijftien jaar terug zijn we met niks begonnen, en we eindigen op 1 januari 2010 ook weer met niks. Het is niet anders, het is eigenlijk een gedwongen einde. De opsplit sing van de gemeente heeft GP'94 de das omgedaan." Volgens Kerstjens blijven maar weinig leden van GP'94 politiek actief. "Wie lid van een partij in Horst of Venray wil worden, is daar natuurlijk vrij in. Misschien dat er leden zijn die in de nieuwe gemeenten commissiewerk wil len doen of in de achterban van een partij willen plaatsnemen. Ja, ik stop zeker. Op de eerste plaats vanwege het verloop van het fusieproces, ten tweede vanwege drukke werkzaamheden (Kerst jens heeft een eigen kantoor dat bedrijven op projectbasis financi ële ondersteuning geeft, red.) en ten derde omdat ik als lid van een andere partij toch niet zo snel in de raad van Horst aan de Maas zou komen. En ik heb er geen zin in om met mijn Swolgense stemmen iemand uit een ander dorp in de raad te helpen. Dat moet de kiezer zelf maar bepalen." Het laatste jaar wil GP'94 zich vooral blijven inzetten voor de realisatie van twee multifunc tionele sportaccommodaties in de gemeente en een oplossing voor de problematiek rondom de gemeenschapshuizen in Swolgen en Wanssum. "Dat zijn twee items waar GP'94 het laatste jaar veel aandacht voor zal blijven vragen, die belangrijk zijn voor de leef baarheid in de dorpen. GP'94 blijft zich tot 1 januari 2010 inzetten voor de gemeente Meerlo-Wans sum. En daarna is het na vijftien jaar echt over..." Het is herfst en de bladeren vallen van de bomen. Ook in de Hoofdstraat in Meerlo, waar de bla deren van de Canadese eiken voor veel overlast zorgen. Dat vertelde Frans Koch vorige week tijdens de raadsvergadering. Koch wees de raad op de overlast en vroeg of er misschien extra geveegd zou kun nen worden in 'zijn' Hoofdstraat, en dan met name het gedeelte tus sen de Cocq van Haeftenstraat en snackbar John's Restaria. Volgens Koch composteren de bladeren van de Canadese eiken erg slecht en waaien ze steeds verder door het dorp. Natuurlijk proberen de bewoners de meeste bladeren in hun eigen tuinen op te ruimen, maar veel bladeren blij ven lang op de openbare weg, op trottoirs en in plantsoenen liggen, zo luidde kort samengevat zijn betoog. Kan de gemeente het aan zien van de Hoofdstraat niet ver beteren?, zo vroeg Koch zich af. Ja, dat kan, antwoordde wethou der Carla Brugman (PK, Ruimte). "Er is het afgelopen jaar al extra aandacht besteed aan het oprui men van de bladeren, ook in de Hoofdstraat. Dit jaar hebben we vanwege het vele onkruid al een inhaalslag gemaakt en het aantal veegbeurten verhoogd van acht naar elf. En volgend jaar gaan we nog vaker vegen." Volgens Brug man is er de afgelopen weken al regelmatig geveegd, maar blijft de gemeente aandacht schenken aan het'bladafvalprobleem'. "Op 10 en 11 december volgt er nog een extra veegronde en ook wordt nogmaals de professionele veeg- machine ingezet als alle blaadjes gevallen zijn. Dat apparaat is de afdeling goed bevallen. Trottoirs, wegen en goten vegen is met die machine goed te doen, maar we kunnen niet alle bladeren in per ken en langs heggen wegvegen. Dat is een te intensief werk." Raadslid Jan Kuijpers van het CDA vroeg de wethouder wel om niet alle pijlen alleen op de Hoofdstraat te richten. "Want er zijn meerdere straten met dit pro bleem." Dat begreep de wethou der ook wel. "Er wordt gemeente- breed extra geveegd." Oplevering 'kunst' bushokjes Gedeputeerde Bert Kersten (provincie Limburg) en wet houder Carla Brugman (PK< Ruimte) van de gemeente Meerlo-Wanssum gaan komen de zaterdag, 29 november, de kunstabri's in Meerlo, Tienray en Swolgen opleveren. Dat doen ze samen met de leden van de SOS Jongerengroep, die het afgelopen jaar vier ijzeren bushokjes hebben opgefleurd. De bushokjes zijn eigendom van de gemeente en met steun van gemeente, provincie en Veolia opgefleurd door de SOS Jongeren groep onder leiding van Ilse Grob. De gedeputeerde en wethou der reizen samen met de jongeren zaterdag met buslijn 29 om 12.07 uur van de Hoofdstraat Meerlo naar Swolgen. Daar worden de twee bushokjes bekeken en krij gen Kersten en Brugman van de jongeren uitleg over het hoe en wat. Daarna is om 12.30 uur in zaal Wilhelmina een korte bijeen komst waar de videofilm van dit kunstproject wordt getoond. een abonnement waard Een plaatje uit de oude doos van ouderenvereniging St. Wil bert Geijsteren. Op de foto staan (staand achterste rij van links naar rechts) Lowie Peters, Hendrik Eling, hulpsinterklaas Sjeng Klee ven, Johan Litjens, pastoor Kem- mere, (midden) Cis Euwals, Johan na Janssen, Handrie Vennekens, Drika Bergmans, Martinus Cre- mers, pater Antoon Cremers,Anna Reijnders, Beth Reijnders, barones Jacoba de Weichse Wenne, Gon Ewals,Teng van de Vorst, (voorste rij) Sjang Lommen, Marie Litjens, Anna Lommen,Aleida Eling, Marie Vennekens, Miena Linders, Coba Peters en Sjaak Bergmans. Foto uit het archief van Heemkundever- eniging Meerlo-Wanssum. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren,Almut Raaijmakers, Marlon Theunissen en MarjonTruijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222.Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is.Artsen: Dr F.J.P. van Arensbergen, Dr P.H.A.J. Joosten, Dr M.O.S.E. Schoenmaekers en Dr. C.H.A.M. Engels Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864 AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, spoedrecepten: Apotheek Antoniusveld Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30,5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BT Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15,5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mailmieghem@ worldonlinenl Spreekuur: volgens afspraak. Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid Stationsweg 46,5803 AC Venray Tel: 0478-527066. E-mail: igg@ggznml.nl Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord- Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165,5902 RGVenlo. Bureau Klantenservice: bereikbaar tijdens kantooruren (inclusief ledenadministratie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H.Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219,5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. Verslavingszorg Noord-Limburg, tel: 077-3548200 Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo Tienray en Swolgen Inl. mw. Z.Arts Schoolstraat 6 5866 AX Swolgen t. 0478-698228 e. zus@schoolstraat6.nl Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Openingstijden: maandag tot en met donderdag 8.30-12.30 en 13.15-17.00 uur vrijdag 8.30-12.30 uur Tijdens de openingstijden kunt u bellen voor informatie of het maken van een afspraak voor het Algemeen Maatschap pelijk Werk, de WegWijZer, het Ouderenwerk, Mantelzorg, Jeugd- en Jongerenwerk, Opbouw werk of deVrijwilligerscentrale. Adres: handtekening: Bankreknr. Meerlo-Wanssum

Peel en Maas | 2008 | | pagina 13