Bijdrage van 3500 euro voor We Care Foundation Patiënt maakt kerststal Ontslagen Inalfa Kletske Gebrandschilderd raam in Grote Kerk Lintje Jos Huijs t Pieten/a cf»t rn To\zer(an</ HÈK PEEL EN MAAS Thema-avond De Graaf een groot succes Met een grandioos geslaag de thema-avond heeft eetcafé De Graaf in Venray afgelo pen dinsdag ruim 3500 euro voor het goede doel bij elkaar gebracht: We Care Foundation. Een tapasproeverij, loterij en veiling brachten dit fantas tische bedrag bij elkaar. Tot groot genoegen van Wendy Dakkus van het Venrayse eet café: "Het was in een woord weer super. Met dank aan allen die hun medewerking hebben verleend om de avond tot een succes te maken." De We Care Foundation is een stichting die geld inzamelt met medewerking van de Nederlandse horeca. Het geld is bestemd voor organisaties of mensen die zich bezighouden met het bevorderen van gastvrijheid in onze maat schappij. Elk jaar wordt er een goed doel gekozen waar de gelden aan gedoneerd zullen worden. De We Care Foundation is een initiatief van HotelloTOP. Al eerder wer den er tijdens evenementen van HotelloTOP veilingen gehouden ten behoeve van het goede doel. Echter, HotelloTOP wil meer dan incidentele acties en structureel bijdragen in de vorm van maat schappelijk verantwoord onder nemen. Zodoende is binnen de collectieve gastvrijheidbranche de We Care Foundation opgericht. De inspiratie voor het concept van de We Care Foundation komt uit Engeland. Momenteel is dit con cept ook overgenomen in Austra lië, de Verenigde Staten en Zuid- Afrika. Tijdens de wintermaanden oktober, november en december wordt er geld ingezameld in de Nederlandse restaurants en hotels. Bij deelnemende ondernemingen worden de gasten middels een klein informatief kaartje of een verwijzing op het menu geatten deerd op het feit dat er 1 euro aan de rekening wordt toegevoegd voor het goede doel. "Die bijdrage per tafel is op vrijwillige basis", aldus Wendy Dakkus, "Niemand wordt verplicht om een euro aan het goede doel te schenken. De ervaring leert ons echter dat er niemand een probleem van maakt. De een euro actie is dan ook een wezenlijk onderdeel van het pro ject." Vorig jaar haalde De Graaf als individuele ondernemer het meeste geld binnen voor de stich ting. Dit jaar wil het Venrayse eet café daar over heen gaan. Volgens Wendy moet dit zeker gaan luk ken: "Met de veiling van dinsdag avond zullen we weer een heel eind in de buurt komen. We heb ben een tapasproeverij gedaan inclusief drank voor 50 euro, waarvan 20 euro rechtstreeks naar de stichting gaat. Daarnaast hadden we een loterij en veiling, met allemaal spullen die door de plaatselijke detailhandel en kun stenaars en mijn eigen leveran ciers mogelijk gemaakt zijn. Ook daarvan kunnen we dus de volle dige opbrengst doorsluizen. Wat ons dus op een totaalstand brengt van een kleine 3500 euro op een avond. Dit wederom door mede werking van mijn personeel dat weer gratis gewerkt heeft, maar ook dankzij vrijwillige medewer kers van buitenaf zoals kok John Muller en de veilingmeester en alle mensen die er dinsdagavond waren en meegeholpen hebben. Het is echt top dat we dit als klein bedrijf in een avond voor elkaar gekregen hebben." FPC de Rooyse Wissel heeft maandag een kerststal aan geboden aan de parochie van de Heilige Pius X uit Echt. De kerststal is helemaal van hout vervaardigd door een tbs-patiënt van FPC de Rooy se Wissel. De stal, die als een bouwpakket geheel uit hout is gemaakt, is een geschenk van De Stichting Behoud en Res tauratie van de Beeldenschat van de Grote Kerk in Venray heeft nog steeds de wens om de kathedraal van de Peel de pracht en uitstraling te geven die hij had voor de oorlog. Er is al veel gerealiseerd zoals de bouw van de toren, de aanschaf van het orgel,de restauratie van een aantal belangrijke beelden en het Marianum en het installeren van de neogotische altaren uit Breda. Binnen de Stichting is de gedachte opgekomen dat wan neer het raam boven het dagal taar voorzien zou worden van gebrandschilderd glas er weer een stukje van de oude glorie terugge wonnen zou worden. Hiervoor is de Rooyse Wissel aan de paro chie. Pastoor Kanke en koster mevrouw De Vos van de parochie namen de kerststal in ontvangst. Zij zijn enorm blij met de nieuwe aanwinst voor hun kerk in Echt. "We vinden het geweldig dat we zo'n mooie nieuwe stal hebben de werkgroep Glas in Lood gefor meerd. Deze is enthousiast aan het werk gegaan om zich te oriën teren op de mogelijkheden. De werkgroep heeft veel ker ken bezocht en is uiteindelijk uitgekomen bij twee glazeniers die zij hebben uitgenodigd om een ontwerp te maken voor het betreffende raam. Dit zijn Dieter Hartmann uit Keulen en Huub Kurvers uit Deventer. Na overleg met het Kerkbestuur is als thema gekozen de patroon van de kerk, Petrus Banden (Handelingen 12, 3-18). Momenteel zijn de ont werpen van beide kunstenaars te bewonderen in de kerk. De werk groep wil enkele maanden de tijd nemen om te sonderen bij allen voor onze kerk. Helemaal nu we hem als een geschenk mogen krij gen. Dat pas helemaal in de kerst gedachte!" De patiënt die de stal heeft gemaakt, volgt een opleiding houtbewerking bij de Rooyse Wis sel. Vol trots vertelt hij over dit project, waar hij vele uren in heeft gestoken. "Ik ben met heel veel die bij de kerk betrokken zijn, inclusief degene die over de kerk als Rijksmonument waken of die de ontwerpen een aanwinst vin den voor de Kathedraal van de Peel. Na de mening van het kerk bestuur, het bisdom, Monumen tenzorg en inwoners van Venray gehoord te hebben willen ze de beslissing nemen met welk ont werp ze in zee zullen gaan. De prijs van een raam bedraagt 80.000 euro. Men kan een bijdra ge storten op rekeningnummer 42.11.66.177 van de Stichting Behoud en Restauratie Beelden schat van de Grote Kerk in Venray. Feestteam bij Jera'70 Een bekend dj-duo komt zater dag 22 november feestvieren bij OJC Jera'70 in Ysselsteyn. Dit keer is het feestteam te gast. Met hits als Goeiemoggel en Vliegend-hert vestigde dit team al snel naam in de scene. Mike Hail en dj Henry zijn niet meer weg te denken uit het feestcircuit. Dj Henry, bekend van de hit Goeiemoggel, was reeds te zien in vele televisieprogram ma's. De nieuwe single Vliegend hert vliegt de hitlijsten binnen en wordt nu al door de radio dj's getipt als de nieuwe feestknaller van 2008. Deze week hebben de heren de clip opgenomen onder grote belangstelling van de pers. Met enthousiasme en perfecte muzikale keuzes weet de Feest Squad van elk feest een onvergete lijke party te maken. De Vliegend hert on Tour Show is een meer dan vier uur durende show. Het feest barst om 20.00 uur los. dingen bezig geweest, maar dit is echt het mooiste dat ik ooit heb gemaakt." Door hen op deze manier iets bij te brengen zorgt de Rooyse Wissel ervoor dat patiënten beter zijn voorbereid op hun toekomst buiten de kliniek. Want het uit gangspunt in de behandeling van tbs-patiënten is dat zij op termijn Tijdens de feestelijke receptie ter ere van zijn 25-jarig jubileum als voorzitter van stichting Wijk centrum Brukske beheert werd Jos Huijs (58) door burgemeester Waals verrast met een lintje. Jos Huijs heeft zich geruime tijd ver dienstelijk gemaakt als bestuurs lid van de Stichting Wijkcentrum Brukske. Binnen deze stichting behartigt hij met name de belan gen van het verenigingscentrum en wijkgebouw De Kiosk in de wijk Brukske. Dit centrum werd op 1 januari 1980 geopend en is de centrale ontmoetingsplaats voor verenigingsactiviteiten bin nen deze wijk. Vanaf 1983 is Huijs De tbs-patiëntpastoor Kanke en koster De Vos bekijken de kerststal weer kunnen terugkeren naar de maatschappij, zonder terug te vallen in hun oude gedrag. Door de intensieve behandeling slaagt ongeveer 80% van de tbs-patiën ten daarin. bestuurslid van de Stichting Wijk centrum Brukske en sinds 1990 vervult hij de functie van voorzit ter. In deze hoedanigheid heeft hij een belangrijke bijdrage geleverd aan het voortbestaan, de continu ïteit en de verdere ontwikkeling van het wijkcentrum Brukske. Jos Huijs is een actief en onder nemend bestuurder die in al die jaren veel heeft betekend voor met name het verenigingsleven in de Venrayse wijk Brukske. Bij gelegenheid van de viering van zijn 25-jarig jubileum als bestuurs lid van de Stichting Wijkcentrum Brukske is hij benoemd tot lid in de Orde van Oranje-Nassau. Peuterspeelzaal Heide stopt Peuterspeelzaal't Kruumelhofke in Heide is gestopt met de opvang van peuters. Er waren nog slechts drie kinderen die twee ochtenden in de week de peuterspeelzaal bezochten. "Het is niet efficiënt om met twee begeleiders drie kin deren op te vangen", zegt dorps raadvoorzitter Martien Peeters. "Deze drie peuters sluiten nu aan bij groep 1 van de basisschool. Die stap is niet zo groot, want de peu terspeelzaal is al ondergebracht in het overblijflokaal van de school." Peuterspeelzaal 't Kruumelhof ke, opgericht in 1984, heeft bijna 25 jaar bestaan. De peuteropvang begon in gemeenschapshuis De Gelderkoel. Peeters hoopt dat de peuterspeelzaal over een paar jaar weer volop draait. "Maar de sluiting is wel een teken aan de wand. Het geeft de problemen aan waarmee een klein dorp als Heide te kampen heeft. Dit werkt straks ook door in de groepen van de basisschool." Het voortbestaan van de school in Heide staat al langer ter discussie. Dat er de afgelopen decennia nauwelijks nieuwbouw is gepleegd, breekt het dorp nu op. Maar er gloort hoop, want binnen kort kunnen de eerst acht wonin gen in het uitbreidingsplan aan de Groeneweg worden gebouwd. "Er is best veel belangstelling voor", weet Peeters. "Het zou helemaal mooi zijn als er jonge gezinnen in komen. Vooral voor Heide is ieder kind van groot belang." Wmo Wethouder Twan Jansen van de gemeente Venray heeft officieel de leden benoemd voor de klank bordgroep Wmo. De komende vier jaar adviseert deze klankbord groep gevraagd en ongevraagd het college van B en W bij de voorbereiding van het beleid over maatschappelijke ondersteuning. Officieus bestaat de klankbord groep Wmo al enige tijd. Eerder is namelijk afgesproken dat het college van B en W alvast gebruik kon maken van de klankbord groep tot de officiële besluitvor ming. De klankbordgroep bestaat uit vertegenwoordigers van lokale belangenorganisaties. Daarnaast kunnen ook individuele burgers lid zijn die een specifieke kennis in huis hebben. Als gevolg van de malaise in de auto-industrie moet Inalfa Roof Systems gaan reorganise ren. Daarbij zullen ongeveer 90 banen verdwijnen. De malaise in de auto-industrie is het gevolg van de kredietcrisis. Inalfa, toeleve rancier van schuifdaken voor een aantal automerken, merkt daar nu de gevolgen van. Bij het bedrijf, waar ongeveer 490 mensen wer ken, worden 90 banen geschrapt. Ongeveer 50 banen verdwijnen "De wereld is een toverbal, geen mens weet hoe die wor den zal." U kent het liedje wel. Een vrolijk liedje voor kinderen. Maar de werkelijk heid is anders, in onze tijd en in de tijd van Jezus. Luister maar naar hoe Hij de wereld beschrijft: "Er zullen oorlogen zijn, onlusten, strijd van volk tegen volk, aardbevingen, hongersnood en pestnu hier en dan daar." Nou, een sma kelijke toverbal... via natuurlijk verloop, maar er vallen ook veertig gedwongen ont slagen. Bovendien wil Inalfa voor de maanden december en januari werktijdverkorting aanvragen .Hier voor heeft het bedrijf een aanvraag ingediend bij het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. De directie heeft het personeel ingelicht over de voorgenomen reorganisatie.Welke afdelingen het hardst getroffen worden, is nog niet bekendgemaakt. Haalt u voldoende business uit uw site? We zouden in onze hectische tijd en wereld misschien beter kunnen zingen: het leven is een flipperbal. Jonge mensen die wel met z'n tweeën buitenshuis moeten werken, opvang regelen voor de kinderen, 's avonds gauw koken, de oudste moet naar de dwarsfluitles worden gebracht en de jongste naar de voetbaltrai ning. En weer ophalen, natuurlijk. En zijn de kinderen groot, dan begint de mantelzorg voor de eigen ouders, die ook niet meer alles kunnen. Om maar te zwijgen over kinderen die ermee gecon fronteerd worden dat hun ouders uit elkaar gaan om vervolgens op twee plaatsen thuis te moeten zijn. Mensen worden afgeschoten in de flipperkast van een razend druk leven, van eisen en wensen, waar je links en rechts een opdon der krijgt. En dat geeft onrust. We erva ren dat het leven lang niet altijd in onze hand is, maar vaak wordt bepaald door de omstandigheden waarin we ons bevinden En of we in zo'n omstandig heden nu terechtkomen, of we onszelf erin gemanoeuvreerd hebben: onrust en onzekerheid dragen niet bij tot ons geluk. Hoe oud of voor mijn part ouderwets dat ook mag klinken: gelovig zijn, leven in de overtui ging dat God van ons houdt en ons in zijn hand houdt, kan een grote rust in het leven geven: rust om in de verschillende omstan digheden je kompas op af te stemmen. Zonder onszelf wijs te maken dat de wereld om ons heen een toverbal is of het idee te krijgen dat we niet meer dan een flipperbal zijn. Augustinus drukte dat als volgt uit: een klein beetje geloof zal je ziel naar de hemel brengen, maar een groot geloof brengt de hemel naar je ziel. Van uit die vrede mogen we leven, wat het leven ons ook brengt. Deken S meets, Venray. Zaterdag 22 november 2008 Zondag 23 november 2008 Poidwaze PTeteoyacfit Stoere attracties onder één daff Maaff (fans op een iv»aj?(scfie7Wer|and-sor#>r(se.r $etT?/un^ www. tover I a n d. n !SepWi Donderdag 20 november 2008 - Pagina 7 Wij verhogen de response via uw website. Flyers Internet Communicatie Onderzoek Advies Training Coaching Ontwerp Ontwikkeling Productontwikkeling info@flyers.nl www.flyers.nl 0478 546293 Met de PietenJachtkaart in de hand op zoek naar 10 doldwaze en knotsgekke Pieten. Wat te denken van de altijd luie Slaap-Piet, de rondfladderende Kanarie-Piet of die hele vrolijke Muziek-Piet? Maak kennis met alle Zwarte Pieten en dan... de beloning; een bezoek aan Sinterklaas! Dankzij het grootschalig overdekte gedeelte is een bezoek aan Toverland weersonafhankelijk en draaien de attracties het hele jaar door. Kom ook en geniet samen met jouw favoriete Zwarte Piet van dit avontuur met spetterend attractieplezier. Tot 22 of 23 november!? Tel het aantal pepernoten op deze pagina, vul onderstaand het goede antwoord in enwie weet maak jij kans op deze stoere prijs! Knip onderstaand strookje uit en stuur dit op naar: Attractiepark Toverland Tbv Peel en Maas Toverlaan 2 5975 MRSEVENUM pepernoten op deze pagina! Naam: Pc en woonplaats: Deelname kan t/m woensdag 3 december 2008, tjK Over de uitslag kan niet worden gecorrespondeerd. De algemene actievoorwaarden van Toverland zijn op deze actie van toepassing. Je krijgt uiterlijk 5 december 2008 persoonlijk bericht indien je gewonnen hebt. Graag a de volledige bon invullen!

Peel en Maas | 2008 | | pagina 7