van der Putt Wonen Venray presenteert bouwplannen SelectaDNA voor basisscholen Gemeente kiest adviesbureaus voor renovatie Geld voor herstel ramen kerk Merselo Gebruik containers flink goedkoper www.stop-nagelbijten.nl Beter water voor minder geld. Rein Dupont Hee, psssti Schoolbord Kopen? CeiectaDNA nu ook voor basisscholen water belang Advocaten Ons kantoor bestaat al 35 jaar! peel en maas Donderdag 20 november 2008 - Pagina 5 Woningcorporatie wil impasse doorbreken Anders Sterk Merselo kiest dorpsraad op 14 februari Verkeersregelaar mishandeld Peuterspeelzalen Overvaller aangehouden Psychose centraal Man aangehouden arbeid en ontslag bouwrecht echtscheiding faillissement letselschade milieurecht onrechtmatige daad overeenkomsten lijst 3 Waterbelang Venray en Maasduinen Tandenschield nagels restijlen Onze nagelstijliste geeft uw nagels weer aanzien. 0478-514468 In deze lange periode hebben we ons ontwikkeld tot een advocatenkantoor met gespecialiseerde, juridische kennis. Ieder van de negen advocaten van ons kantoor houdt zich met één of slechts enkele rechtsgebieden bezig om u juridisch advies of processuele bijstand van hoge kwaliteit te bieden. U bent (agrarisch) ondernemer of particulier? U procedeert voor eigen rekening of hebt recht op kosteloze rechtsbijstand? Wonen Venray heeft de afge lopen jaren te weinig nieuw- bouwplannen tot uitvoering weten te brengen. Daar komt snel verandering in, laat de woningstichting weten. Wonen Venray ligt politiek flink onder vuur omdat het vereiste aan tal sociale huurwoningen bij lange na niet wordt gehaald. Wonen Venray moet ook weer op zoek naar een nieuwe direc teur. Want Marcel Meulen, de opvolger van Liesbeth van Beek, vertrekt alweer na een jaar. Wonen Venray laat in een persbericht weten dat er de komende jaren weer volop bouwplannen op sta pel staan. Marty van Dam, manager Wonen, reageert verheugd. "Einde lijk kunnen we woningzoekenden meer keuzemogelijkheden bieden. Ook in enkele kerkdorpen gaan we aan de slag. En ik verwacht dat door deze nieuwbouw meer door stroming op gang komt." In 2009 voegt Wonen Venray veertig nieuwe woningen in Ven ray aan zijn bezit toe. Dit zijn 28 woningen in het uitbreidingsplan Aan den Heuvel (De Schans en Sperwerstraat) en twaalf appar tementen in De Gouden Leeuw. Dit zijn de lagere appartementen naast de woontoren die momen teel in aanbouw zijn. In de kerkdorpen komen 25 nieuwe woningen. In Tienray ver rijzen twaalf eengezinswoningen en in Merselo is al gestart met de bouw van negen woningen aan de Vloetweg.In Meerlo bouwt Wonen Venray vier groepswoningen voor verstandelijk gehandicapten in het plan Pilmus. In de tweede helft van 2009 neemt Wonen Venray enkele grote projecten in uitvoering. Veltum krijgt een nieuw 'hart' met de bouw van koop- en huur- appartementen, zorgapparte- menten en een gloednieuw wijk centrum. Op het circusterrein in Landweert worden 36 apparte menten en 34 eengezinswonin gen gebouwd. Het Leefplein in Meerlo komt tot leven. Naast 31 appartementen en eengezinswo ningen komen er ook een brede school en een medisch centrum. Op de locaties De Berkenlaer in Brabander (52 appartementen), de voormalige basisschool De Keg in Veltum (vier appartementen en achttien groepswoningen) en in De Gouden Leeuw (36 apparte menten) gaan volgend jaar de eer ste spades de grond in. Na 2011 neemt Wonen Ven ray de locatie van de biologische school aan de Eikenlaan in ont wikkeling. Hier komen 65 appar tementen, eengezinswoningen en zorgwoningen.Voor Brukske staat een grote renovatie van duizend woningen op het programma plus nieuwbouw van circa negentig woningen. Maar de planning van het masterplan Brukske is nog steeds onduidelijk. Over het cen trumplan van Leunen zal komend jaar meer duidelijkheid komen. De gemeente heeft een projectlei der aangesteld die voor de zomer met een plan komt. Wonen Venray wil op de plek van de voormalige Rabobank zestien appartementen bouwen. Daarnaast bestaan er bouw plannen voor Ysselsteyn, Oirlo en Heide. In Ysselsteyn zal Wonen Venray deelnemen in het project 't Zorghuus aan het Lovinckplein. Hier komen ongeveer twintig zorg- appartementen. In Oirlo neemt de woningcorporatie een aandeel in het CPO-project. In Heide worden in 2010 aan de Groenweg acht woningen gebouwd. mr. Ten Brummelhuis mr. Van Hoef mr. Gerrits mr. Van Dok mr. Pelckmans mr. Van den Aker mr. Stad mr. Verrijdt mr. Teunissen kunnen worden gemarkeerd. Zo worden bijvoorbeeld computers of laptops minder aantrekkelijk voor criminelen. SelectaDNA licht op onder violetlicht en kan op deze manier snel door de politie Burgemeester Jos Waals en wijkagent Frans Coumans reik ten de eerste pakketten uit aan directeur Mart van Gessel. worden herkend. De gemeente heeft twee adviesbureaus in de arm geno men voor de renovatie van het gemeentehuis. Lichtveld Buis Partners uit Nieuwegein neemt de advieswerkzaamhe den op het gebied van bouwfy sica (akoestiek, licht, warmte, brandveiligheid en ventilatie) voor zijn rekening. De con structie wordt uitgewerkt door ingenieursbureau Zonneveld uit Rotterdam. De selectiecommissie - bestaan de uit projectleider Maikel van der Meer, Daniël Leenders (ontwerper bij architect Soeters Van Eldonk), Winfried Dullaart (procesbegelei der vanuit Twynstra Gudde) en Jan Geerts (technisch adviseur vanuit Twynstra Gudde) - heeft beide bureaus geselecteerd. Op 5 november namen zeven bureaus deel aan de presentatieronde van de selectieprocedure.Voor de bouwfysica waren dit Peutz bv, Lichtveld Buis Partners, DGMR en Deerns. Op het gebied van constructies waren JVZ Nijme gen, Ingenieursbureau Zonneveld en IMd Raadgevende Ingenieurs van de partij. Lichtveld Buis Partners viel op door zijn prakti sche aanpak en positief kritische houding. Zonneveld presenteerde zich als een slagvaardig bureau dat gericht is op een goede samen werking. De gepresenteerde visies van beide bureaus sloten het beste aan bij de wensen van de gemeente Venray. Op 8 mei 2007 heeft de gemeenteraad ingestemd met de renovatie van het gemeen tehuis en een voorbereidingskre diet van 2 miljoen euro beschik baar gesteld. In het projectplan voor de ontwerpfase staat dat een architect en technische adviseurs worden ingeschakeld om een compleet renovatieplan uit te wer ken. De architect en de adviseur installatietechniek zijn al eerder aangesteld. Architect Soeters Van Eldonk heeft een schetsontwerp opgesteld, dat door de gemeente raad op 21 oktober 2008 is goed gekeurd. Bij de gekozen bureaus is naast ervaring op hun vakge bied ook gekeken naar hun visie op flexibel kantoorgebruik en op de monumentale aspecten van het gemeentehuis. Vooral bij de con structie is het van belang rekening te houden met het monumentale karakter van het gebouw. De stichting Anders Sterk is een stichting voor en door ouders van kinderen met een GGZ-problema- tiek zoals ADHD, autisme en aan autisme verwante stoornissen. Op donderdag 27 november houdt de stichting een contactavond met als thema En wat als de kinderrech ter om de hoek komt? Ondanks alle voorbereidingen en trainin gen kunnen ook kinderen met autisme in aanraking komen met justitie. Dit contact kan enorme gevolgen hebben voor de jongere, maar ook voor de ouders en bege leiders. Komen deze jongeren in aanmerking voor een speciale aan pak, en wat zijn de rechten van de ouders? Een kinderrechter komt deze avond antwoord geven om deze en andere vragen. De avond duurt van 19-30 tot 21.30 uur en wordt gehouden in restaurant De Tambourin aan de Stationsweg in Venray. Meer informatie is verkrijg baar e-mail info@anderssterk.nl. of kijk op www.anderssterk.nl. De vervroegde dorpsraadverkie zing in Merselo wordt gehouden op zaterdag 14 februari 2009- De bedoeling was nog in december 2008 verkiezingen te organise ren, maar dit bleek niet haalbaar. De dorpsraad treedt collectief af. Enkele leden zijn opnieuw ver kiesbaar, andere leden keren niet meer terug.VoorzitterTheo Zegers wil niet zeggen of hij opnieuw beschikbaar is. "Nee, daar wil ik niet op vooruitlopen. De kiescom missie roept kandidaten op die zich tot 31 december kunnen aan melden." Het tumult in het dorp over het bezwaar dat de dorpsraad bij de Raad van State had aangetekend tegen het nieuwe racecircuit in Vredepeel, ligt aan de basis van de vervroegde verkiezingen. In augus tus bleek tijdens een dorpspeiling dat de meerderheid van Merselo wil dat het bezwaar weer wordt ingetrokken. Dit is inmiddels ook gebeurd. De volgende dorps raadverkiezing stond gepland in november 2009, gelijktijdig met de gemeenteraadsverkiezingen. Zolang wilden de acht leden niet wachten. De dorpsraad wil eer der de bevestiging dat Merselo het vertrouwen uitspreekt in de dorpsraad. De gemeente Venray heeft haar medewerking toege zegd. Alle kiesgerechtigden van Merselo krijgen een schriftelijke uitnodiging om op 14 februari te gaan stemmen. De politie heeft zondagmorgen bij discotheek Zenith in Oostrum twee mannen en een vrouw aan gehouden die niet wilden voldoen aan een bevel of vordering. Het gaat om twee mannen van 21 en 23 jaar en een 19-jarige vrouw uit Venray. De vrouw mishandelde tevens een 34-jarige verkeersre gelaar. De drie verzetten zich en zijn geboeid overgebracht naar het politiebureau, waar zij werden ingesloten voor nader verhoor. Zij werden in de loop van zondag middag in vrijheid gesteld. Men kan peuters op donderdag 28 november komen aanmelden op het kantoor van de Stichting aan de Bergweg (gebouw Cloc- kert). Men is welkom tussen 9 00 en 16.30 uur. De inschrijving is voor de peuterspeelzalen: Blok kendoos (Kruidenlaan), 't Ukke- nest (Kapelweg in Leunen). Hum- meltjeshoek (Bachstraat). Sam Sam (bij basisschool Estafette), Mieren hoop (Hubenhof). Kleurdoos (bij basisschool De Toverbal). Padde stoel (Wilgenlaan 10). Informatie en inschrijfformulieren zijn ook aan te vragen op andere tijdstip pen via telefoon (0478)586498 of via peuterspeelzalenvenray@ hetnet.nl. Peuters kunnen worden ingeschreven vanaf de leeftijd van 18 maanden. Vanaf de leeftijd van twee jaar worden de peuters, mits er plaats is, geplaatst op de peuter speelzaal en de groep van keuze. Voor sommige groepen bestaat een wachtlijst. De volgende inschrijfdatum op 18 december. Een 37-jarige man uit Overloon is vrijdagavond in zijn woning aangehouden. De man wordt ver dacht van de gewapende overval op het tankstation aan de Brug straat in Wanssum, donderdagmor gen. Hij bedreigde de medewerk ster bij de balie en ging er met enkele honderden euro's op een blauwe scooter vandoor richting Venray. De gemeente Venray stelt een subsidie van 13.696 euro beschikbaar voor de restaura tie van de glas-in-loodramen van de Johannes de Doper- kerk in Merselo. De kerk is een rijksmonument. Door de Rijksdienst wordt op basis van het Besluit Rijkssubsidi ering Restauratie Monumenten 70 procent van de kosten vergoed. Het gaat in totaal om 136.960 euro. Het kerkbestuur heeft ook aangeklopt bij de provincie. Op basis van het rapport van de stich ting Monumentenwacht Limburg wil de provincie 10 procent voor haar rekening nemen. Op voor waarde dat de gemeente Venray hetzelfde bedrag op tafel legt. De provincie Limburg ziet de instand houding van het belangrijkste cul turele erfgoed als een gezamenlijk belang. Vandaar de plicht tot kop pelfinanciering met de gemeen ten. Het college heeft de subsi die van 13.696 euro toegekend. Alhoewel de kerk van Merselo als rijksmonument niet valt onder de gemeentelijke subsidieverorde ning. Die geldt alleen voor onder houd en restauratie van gemeente lijke monumenten. Daarnaast is er een subsidieregeling voor wind- of watermolens die geplaatst zijn op de rijksmonumentenlijst. Zo is er al eens subsidie toegekend voor de restauratie van De Rosmolen in Oostrum en de windmolen in Mer selo. Momenteel is er een nieuwe subsidieregeling in de maak. Die biedt straks wel de mogelijkheid voor subsidieverstrekking aan rijksmonumenten. Vooruitlopend hierop heeft het college de aan vraag van het kerkbestuur van Merselo alvast gehonoreerd. Het Informatiecentrum Gees telijke Gezondheid houdt op donderdag 27 november in samenwerking met BiblioNu een informatieavond met het thema Psychose. Tijdens deze avond wordt voorlichting gegeven over wat een psychose is, de behande ling en hoe om te gaan met. De avond wordt gehouden in Biblio theek BiblioNu aan de Merselo- seweg in Venray. Aanmelden is noodzakelijk en kan bij Informa tiecentrum Geestelijke Gezond heid via telefoon (0478)527066 of igg@ggznml.nl. Een 42-jarige man uit Boxmeer is in de nacht van dinsdag op woensdag aangehouden op ver denking van poging tot inbraak in auto's op een parkeerplaats aan de Stationsweg in Oostrum. Na een alerte melding van een getui ge over een verdachte situatie namen agenten direct poolshoog te en troffen de man aan bij een auto. Op de ruiten van die auto en enkele andere auto's werden kras- sporen aangetroffen. Hij is ingeslo ten voor verder onderzoek. Wii staan u graag bii in zaken over: SelectaDNA, het nieuwe mid del tegen inbraken, wordt nu ook ingezet op basisscholen. Maandag reikte burgemeester Jos Waals samen met wijkagent Frans Coumans een pakket uit aan basisschool De Bongerd. Alle basisscholen in de gemeente Ven ray ontvangen in week 47 en 48 kosteloos een pakket SelectaDNA. De projectorganisatie 'Waak voor inbraak' wil hiermee bereiken dat een inbreker zich wel twee keer bedenkt voordat hij in een school inbreekt. SelectaDNA bestaat uit een voor het blote oog onzichtbare vloeistof waarmee waardevolle spullen eenvoudig telefoon 0478-556677 www.putt.nl euro. Volgens de gemeente zijn er in Venray 3-058 'legale' honden waarvan de eigenaar keurig de hondenbelasting betaalt. Het college wilde de parkeer tarieven de komende jaren met 5 procent laten stijgen. Vooral met het oog op toekomstige investe ringen in apparatuur en de aanleg van nieuwe parkeerterreinen. De gemeenteraad stak er een stokje voor en halveerde de stijging tot 2,5 procent. Doordat de betaal automaten van de drie grote par keerterreinen afgesteld staan op een bedrag dat is afgerond op 0,10 euro, zal het duurdere tarief schoksgewijs worden ingevoerd. Op de grote parkeerterreinen (Gouden Leeuw, Raadhuisstraat en Blekersveld) is per 1 oktober 2008 het uurtarief verhoogd van 1 naar 1,10 euro. Deze verhoging blijft gelden tot en met 2011 Straatparkeerautomaten zijn wel af te stellen op een bedrag van 5 eurocent. Het middentarief (Mgr. Goumansplein, Eindstraat, Heuvelstraat) is per 1 juli 2008 verhoogd van 1,30 naar 1,35 euro. Dit bedrag geldt ook voor het gehele komende jaar. Het hogere tarief gaat per 1 januari 2009 omhoog van 1,65 naar 1,70 euro. De prijs van een bewonersvergun ning neemt toe van 105 naar 108 euro. Paspoorten, reisdocumenten en identiteitskaarten worden 2,5 tot 3 procent duurder. Dat geldt niet voor het rijbewijs waarvan het tarief door het Rijk wordt vast gesteld. De kosten van een rijbe wijs gaan volgend jaar zelfs flink omhoog: van 32,30 naar 38,20 euro. Een stijging van 18 procent. Het extra bedrag voor een spoed levering gaat daarentegen omlaag: van 40 naar 30 euro. Het aan de straat zetten van een grijze of groene afvalcon tainer wordt in 2009 een flink stuk goedkoper. De prijs voor het ledigen van een 140 liter- bak daalt van 6,12 euro naar 5,63 euro. Ook de andere vari abele tarieven dalen met bijna 9 procent. De inworp van een vuilniszak in een ondergrondse afvalvoor- ziening gaat 2,41 euro kosten. Dit kost nu nog 2,62 euro. De laatste jaren zijn de variabele tarieven vrijwel gelijk gebleven, terwijl het vaste tarief - dat ieder huishouden betaalt ongeacht het gebruik - juist flink daalde. In 2009 gebeurt het omgekeerd. Na een jarenlange daling stijgt het vaste tarief weer, van 93,12 naar 97,08 euro. Deze verhoging wordt ruimschoots gecompenseerd door de goedko pere variabele tarieven. Waardoor de Venrayse burgers voor het vijf de jaar op rij minder betalen voor de afvalstoffenheffing. In vergelij king met 2004 scheelt het op jaar basis zo'n vier tientjes: een daling van 231 naar 192 euro. De onroerendezaakbelasting (ozb) stijgt volgend jaar met 3,1 procent en het rioolrecht neemt met 5,5 procent toe. Per saldo stijgt de lastendruk met 2 procent. De meeste andere leges worden komend jaar 3 procent duurder. Zoals de hondenbelasting die toeneemt van 42,60 naar 43,80 1 www.waterbelang.nl Tandenschield is een doorzichtig plaatje waarmee uw ondertanden beschermd worden, en uw tanden geen grip meer hebben op uw nagels. Het effect is dat u dus niet meer kunt bijten.

Peel en Maas | 2008 | | pagina 5