Jeugd Ons Genoegen in de prijzen Bijzondere foto expositie bij CWI Venray Dubbelexpositie in Koningskerkje Dwaalspoor Ty Garner in Cambrinus Niets! PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 20 november 2008 - Pagina 27 Loes den Hollander spoor Wat gebeurt er als U niet adverteert Harmonie St. Catharina Leu nen-Veulen-Heide heeft negen leden van een muziekvereni ging in het zonnetje werden gezet. De erespeld behorende bij het 40 jarig lidmaatschap werd door voorzitter Ger Claassens uitgereikt aan Jan van Osch, oudvoorzitter en bestuurslid. In 1968 trad hij toe tot het bestuur van toen nog fanfare St. Catharina, waarna hij in 1981 tot voorzitter werd gekozen. In 1987 werd hij bij zijn aftreden benoemd tot erelid van de ver eniging.Tijdens de Caecilia-avond reikte voorzitter Ger Claassens aan zeven jubilarissen de bij hun jubileum horende onderscheiding uit met bijbehorende oorkonde. Dit waren John v.d.Aker, tam- boermaitre, lid van de drumband, oudbestuurslid en actief in ver schillende werkgroepen, die zijn 25-jarig jubileum vierde; Ingrid Hendriks, basklarinet, begonnen als klarinettist toen fanfare St. Catharina in 1983 omgevormd was naar een harmonie, 25 jaar actief lid van de vereniging; Nel v.d. Ligt en Jet Koenen, beiden trompettist, zijn begonnen op bugel en heb ben de overgang van fanfare naar harmonie meegemaakt. Zij vierden hun 40-jarig jubileum, Charlotte Lutters, dwarsfluitspeelster en lid van de muziekcommissie, vijftien jaar muzikant, speelt sinds twee jaar bij St. Catharina, Inge Gielens, begonnen op dwarsfluit maar al vele jaren slagwerkster bij het harmonieorkest en sinds april dit jaar bestuurslid, is 15 jaar lid van de vereniging. Chris Linskens, 25 jaar lid van een muziekvereniging, begon in 2004 als slagwerker bij het harmonieorkest en was daar voor lid van verschillende vereni gingen. Hans Claessens, trompet tist bij Blaaskapel Die Fröhliche Rübensammler en daarvoor bij fanfare en harmonie St. Catharina krijgt de onderscheiding voor zijn 40-jarig jubileum op een later tijd stip uitgereikt. licht en fraaie kostuums. Begeleid door een orkest met haar broer Gerbrand en twee backing vocals brengt Van Kolck een ode vol emoties, intimiteit en swing. Alle hits van The Carpenters komen voorbij, zoals Ticket to Ride,Top of the World, Close to You en Jam- balaya. In de schouwburg in Venray wordt op zaterdag 22 november vanaf 20.00 uur een optreden verzorgd door Lenette van Don gen. Van Dongen gaat weer solo, sterker nog; meer solo dan ooit. Bruisend van energie en kracht als Nikè, godin van de overwinning. Terwijl de rest van de wereld de buitenkant verfraaid en zich tot engel probeert te boetseren gooit Van Dongen de deur naar de waar heid open. Achter die lieve grap pige vrouw met troostende liedjes schuilt ook een wraakzuchtige godin die haar bliksem naar elke hemelbestormer werpt. Op woensdag 26 november is uw kijk op politici en sporters dramatisch veranderd na een optreden door Karin Bruers. Bru- ers denkt niet dat haar jeugdig proletarisch recreëren in de Hema een belemmering zal zijn voor haar presidentschap. Ook haar drugsgebruik in het verleden mag geen beletsel zijn. Misschien wel haar agressiviteit jegens flitspa len maar die valt weer weg tegen haar grote betrokkenheid bij aidspatiëntjes, arme negertjes en levende oorlogsveteranen. Bruers ziet zichzelf als grondlegger van het Karinisme en draagt de slogan: ieder voor zich en Karin voor ons allen, tenminste als ze tijd heeft. Aanvang 20.00 uur. Het Sinterklaasfeest met Oewieë wordt gehouden op zaterdag 29 en zondag 30 november, om 13.00 en om 15.00 uur. De Venrayse groep Oewieë, gaat een gewel dig Sinterklaasfeest vieren met de kinderen en natuurlijk papa's, mama's en opa's en oma's. De mannen Rob van Lieshout, Willy Voesten, Jan-Willem Reuling, Ralf Bus en Paul van Lipzig warmen de bezoekers alvast op voor het aan staande heerlijke avondje. In deze muzikale, grappige en spannende familieshow maakt iedereen zich klaar voor hoog bezoek want nie mand minder dan Sinterklaas op bezoek komt. Voor reserveringen of vragen kan men contact opnemen met de schouwburg in Venray via telefoon (0478)530999- Het com plete programma staat op www. schouwburgvenray. nl De leden van Ons Genoegen namen de derde prijs in ontvangst. Muziekvereniging Ons Genoegen uit Oirlo viert dit jaar haar 100-jarig jubileum. Maar liefst 10 van de Oirlose bevolking is lid en 70% van deze leden is ook nog eens onder de twintig jaar. Dit waren voor de vereniging voldoende redenen om zoveel mogelijk jeugd enthousiast te maken om zelf ook muziek te gaan maken. Aan het begin van dit jaar is dan ook gestart met het project 'Zit er ook muziek in jou'. Dit project omvat een promotie film en een vette muziekclip. In de film en clip laat de jeugd zien, hoe leuk het is om zelf muziek te maken, door middel van interviews en optredens. Alle scholen in de regio Venray heb ben deze promotiefilm inmiddels ontvangen, met het doel deze dvd te laten zien aan de kinderen tij dens de muziekles en ze dan ook enthousiast te krijgen om zelf muziek te gaan maken. Met de dvd 'Zit er ook muziek in jou?' was de jeugd van Oirlo een van de twintig genomineerden voor de KinjerKultuurPries 2008. Zondagmiddag vond de prijsuit reiking plaats in de Maaspoort te Venlo tijdens de dag van de Rech ten van de Jeugd. Na een leuke presentatie, in samenwerking met de jeugdfan- fare, werden de prijzen bekend gemaakt en mochten Ilse, Maartje, Joyce, Annika en Joost, die de hoofdrol vertolken in de promo tiefilm, uit handen van gedepu teerde Odile Wolfs de derde prijs in ontvangst nemen. Lezing over het weer IVN Geijsteren-Venray houdt op maandag 1 december in zaal 't Trefpunt in Geijsteren een lezing over het weer, verzorgd door Bert Vloet.Vloet is een amateurmeteo roloog, die regelmatig, in de late middag om 17.45 uur, een weer- praatje houdt voor omroep Ven ray. Zo'n zelfde weerpraatje ver zorgt hij ook twee maal per dag voor radio Maasland. Vloet vertelt deze avond over het weer en over de waarnemingen die hij doet. Die waarnemingen gebeuren automa tisch via de computer en verder in de waarnemingshut, waar diverse meetinstrumenten op gesteld staan. Verder vertelt hij hoe men tot een weersverwachting komt. De avond begint om 20.00 uur. Djembéles In wijkcentrum Op 't Nipperke in Venray wordt met ingang van 6 januari 2009 wekelijks op de dinsdagavond djembéles gegeven. De djembé heeft heel wat men sen over de hele wereld betoverd. Djembé leren spelen is echt een avontuur. Deze West-Afrikaanse trommel geeft plezier en brengt mensen samen. De lessen worden gegeven door Sem Schaning. Scha- ning is een ervaren docent, die de djembé als volwaardig muziekin strument benadert. In zijn lessen besteedt hij veel aandacht aan techniek en muzikale ontwikke ling. Een eigen instrument is in het begin niet noodzakelijk. Voor aanmelden of meer informatie kan men zich in verbinding stel len met Sem Schaning via telefoon 06-14691025 of via e-mail info@ jimbe.nl. Eerste week Glocal Affairs goed bezocht Tijdens de eerste week heeft Glocal Affairs, de beeldende kunstmanifestatie die nog t/m 30 november 2008 plaatsvindt op diverse locaties in Limburg en de Euregio, veel bezoe kers getrokken. Op zondag 2 november waren ongeveer 1000 mensen aanwezig bij de opening in de Timmerfa briek in Maastricht (zie www. glocalaffairs.eu voor een foto verslag). Ook de dagen na de opening kwamen in de Tim merfabriek, waar 66 van de ruim 100 deelnemende kun stenaars exposeren, gemid deld zo'n 200 bezoekers per dag. Op diverse andere locaties was de afgelopen week ook een offi ciële opening in het kader van Glocal Affairs. Bijvoorbeeld van de tentoonstelling 'Sioux in Paradise' van de Belgische kunstenaar Johan Muyle in Odapark Venray. Muyle toont hierin voor de eerste keer zijn schetsboeken en nog niet eer der in Nederland getoonde mobie le sculpturen. De expositie in het Odapark in Venray is van dinsdag tot en met zondag van 11.00 uur tot 17.00 uur te bezichtigen. CWI Venray heeft vijf weken lang een bijzondere fototentoon stelling in huis.Van 25 november tot 30 december zijn foto's rond het thema Mensen aan het Werk te bewonderen tussen de vacatu res van CWI Venray. De foto's zijn gemaakt in opdracht van de Rabobank Peel- land voor hun jaarkalender 2009- De fotoclubs Optica uit Deurne en Fotokring Beeldhoek uit Asten Someren gingen met achttien fotografen op pad om mensen en hun werk vast te leggen. Uiteinde lijk resulteerde dit in een selectie van 50 prachtige foto's. Iedereen is welkom om de tentoonstelling te bezoeken. EdAlberda, manager CWI Venray, wist de expositie, die ook in het gemeentehuis van Deurne te bewonderen was, naar het CWI te halen. Alberda: "Het is zeker de moeite waard om eens een keer binnen te lopen bij het CWI Venray om de foto's te bezichtigen.Tevens een mogelijk heid om nog eens extra naar de laatste vacatures te kijken. Het CWI is alle werkdagen open van 8.30 tot 17.00 uur behalve op dinsdagmiddag/Voor Alberda was het een speciale uitdaging om deze expositie naar het CWI te halen. Ruim 42 jaar geleden is hij zijn loopbaan begonnen in Den Haag. Hij ging toen scholen langs met een beroepententoonstelling. Dat waren onder ander ook foto's. Nu bij zijn pensionering, hij wordt binnenkort 65 jaar, sluit hij zijn loopbaan af met een tentoonstel ling van mensen aan het werk. De cirkel is rond. Programma Schouwburg Venray Lenette van Dongen treedt zaterdag 22 november op in Schouwburg Venray Mariska van Kolck in Top of the World, cabaret met Lenette van Dongen en Karin Bruers en het sinterklaasfeest met de Venrayse groep Oewieë. Schouwburg Venray presen teert komende week vier voor stellingen. Op vrijdag 21 november vanaf 20.00 uur kan men in Schouw burg Venray genieten van Mariska van Kolck in Top of the World. Het eerste solotournee met een ode aan The Carpenters is zeer goed ontvangen! Van Kolck zit 25 jaar in het vak en haar droomwens komt uit: haar eerste solotournee en een cd met een ode aan The Carpenters. Ze zingt, danst en vertelt in dit bijzondere theater concert over de opvallende over eenkomsten, zowel in de muziek als in het persoonlijke leven. Dit alles in een mooi decor, prachtig In het kader van Kunst op Zich(t) is er in het Koningskerkje aan de Spoor straat in Vierlingsbeek in het weekeinde van 22 en 23 november een dubbelexpo sitie te zien met fotografisch werk van Jochem van Wetten en keramiek van Carla Rovers. De uitstraling van hun werk is zeer verschillend. Samen schep pen ze een nieuwe wereld. 'Vormgeven maar dan anders', zo noemt Van Wetten het zelf. Oude camera's, oude texturen en oude reclameadvertenties: alles wat hij kan vinden, gebruikt hij om een hele nieuwe wereld te creëren. De oude afbeeldingen combineert hij met moderne computerprogram ma's zoals Photoshop en Illustra tor tot fotografische kijkplaten: vervreemdend, surrealistisch en soms humoristisch. De toeschou wer kijkt, ziet en ontdekt, gevolgd door herkenning en misschien een glimlach. Rovers uit Wanroij is ook bezig met creëren: als beeldend kunstenaar en als bouwkundig/ architectonisch ontwerper. Haar motto: Eenvoud is Kracht. Deze eenvoud geeft ze weer in kera miek met krachtige en spannende vormen. Carla gebruikt daarvoor grove chamotte klei. Haar handschrift op oppervlak en textuur van de klei geeft het werk een robuuste uitstraling. Haar reactie op het strakke van de architectuur uit zich in rondere vormen met een monumentale uitdrukking. Mens en natuur zijn haar the ma's. De pure vorm zonder 'over bodige' kenmerken is voor Carla van wezenlijk belang, het gaat om de uitdrukking van de essentie. De zoektocht naar de vorm is de 'drive' in de ontwikkeling van haar werk. Bij elkaar schept het werk van dit tweetal een nieuwe wereld in het Koningskerkje. De rust en verstilling van de ingeto gen ruimtelijke elementen con trasteren met de kijkplaten aan de wand, tegelijkertijd vormen ze samen een prachtig geheel. Het Koningskerkje is beide dagen geopend van 11.00 tot 17.00 uur. Carla Rovers en Jochem van Wet ten zijn dan beiden aanwezig. Venrayse fotografen in 't Freulekeshuus Tot en met 1 maart 2009 is in museum 't Freulekeshuus in Venray de expositie Venray se Fotografen te zien. In een serie artikelen publiceert Peel en Maas de komende tijd tien foto's die in het museum te zien zijn. In de tweede afleve ring: Sint-Nicolaas op bezoek in Hotel de Zwaan. De Venrayse fotograaf Gerard Kruijsen maakte deze foto in 1961. Op de foto is te zien hoe Sint Nico- laas zijn staf als keu gebruikt. Deze foto is er een in een serie van ongeveer dertig foto's van deze fotograaf die het museum voor de tentoonstelling in bruikleen heeft gekregen van het Gemeen tearchief Venray. Kruijsen had van 1962 tot 1985, samen met zijn vrouw, een fotostudio in Venray eerst aan de Grote Straat en later op de Stationsweg in Oostrum. De foto is afkomstig uit de col lectie van het Gemeentearchief Venray. Hij is samen met ruim hon derdvijftig andere te zien op de tentoonstelling Venrayse Fotogra fen met foto's van Peter Swenker, Gerard Kruijsen, uit de collectie van Jan van der Putten en van de Venrayse Fotoclub. De keuze is gemaakt uit de rijke fotoverzameling van het Gemeen tearchief Venray en van Museum 't Freulekeshuus. Swenker heeft in Venray veel foto's gemaakt van dorpsgezichten, industriële gebou wen, klassenfoto's en familiefoto's. Kruijsen fotografeerde vooral mensen, kunst en architectuur. Van de Venrayse fotoclub is een mooie selectie monumentenfo to's te zien, gemaakt in 1987. In de museumcollectie bevinden zich de oudste foto's van de Grote Kerk en van het oude standbeeld van Hensenius uit 1881 van foto graaf J.WA. van Dijk. Het museum is geopend op woensdag-, zaterdag- en zondag middag van 14.00 tot 17.00 uur. De tentoonstelling duurt nog tot en met 1 maart 2009- Boekrecensie in Peel en Maas Het huwelijks van Rob en Lilian Dijkman lijkt stabiel. Toch is er iets mis. Grandioos mis. Lilian staat op het punt om haar geluk in een andere richting te zoeken, als Rob wordt vermoord. Ze blijft met tegengestelde gevoelens ach ter en met de onbehaaglijke gedachte dat er meer aan de hand is dan ze kan overzien. Ze heeft redenen genoeg om verschillende mensen uit haar omgeving te wantrouwen, zelfs haar eigen zoon. Als er een twee de dode valt, rijst de vraag of de moorden iets met elkaar te maken hebben. Lilian trekt haar conclu sies en is ervan overtuigd dat ze haar leven weer kan oppakken. Totdat ze iets ontdekt waardoor ze haar mening drastisch moet herzien en haar veiligheid niet meer vanzelfsprekend is. Dwaal spoor is opnieuw een intrigeren de literaire thriller vol spannende ontwikkelingen van Loes den Hol lander. Dwaalspoor is te koop bij boekhandel Van den Munckhof. Prijs: 19-95 euro. De Engelse bluesman Ty Gar ner is op zondag 23 november te gast bij Cambrinus in Horst. Als jonge gitarist werd Garner al vroeg beïnvloed door de muziek van Robert Johnson, John Lee Hooker, BB King en Fleetwood Mac's Peter Green. Nadat hij zijn geboorteplaats Mansfield had verlaten, zwierf hij als muzikant door de straten van Parijs, Londen en Amsterdam en speelde er folk, ragtime en ver schillende bluesstijlen. Tussendoor speelde hij in ver schillende bandbezettingen en kon zich daardoor in zijn eigen land ontwikkelen tot een van de jonge beloftes in de Britse rhythm bluesscene. Op advies van gitarist John McLaughlin oriënteerde hij zich meer op het Europese vasteland en ontwikkelde er een eigen mix van jazz en blues, waarin zich invloeden verraden van gitaristen als Mike Bloomfield, Carlos Santa- na, Jimi Hendrix en Peter Green. Het concert begint om 16.00 uur. LITERAIRE THRILLER Kunst Cultuur Jubilarissen St. Catharina Karin Mariska, Lenette, en Oewieë Sint-Nicolaas op bezoek in Hotel de Zwaan OORKONi iKOWHt

Peel en Maas | 2008 | | pagina 27