Leden klankbordgroep Wmo benoemd Markt op koopzondag Bewoners knappen speelterrein op Bijeenkomst Kijk ook op www.venray.nl Leuke job voor vrouwen! Ziektekostenverzekering voor minima Eerste nieuwe bomen centrum PEEL EN MAAS Op de koopzondagen 30 november en 21 december kunt u tijdens het winkelen in het centrum van Venray ook een rondje over de markt maken, want een deel van de kramen van de wekelijkse markt zijn op die dagen present. Op 30 november richt de koopzondag zich vooral op de inkopen voor Sinterklaas. Tijdens de koopzondag van 14 december is er geen markt. En tijdens de koopzondag op 21 december staan ook de groente en fruitkramen op de markt. De marktkooplui kwamen zelf met het initiatief voor een extra markt op de koopzondagen. Op deze manier willen zij zich bij een breder publiek profileren. Bovendien compenseren deze twee extra marktdagen de twee maandagen waarop de markt komt te vervallen vanwege de feestdagen. Openingstijden Week 47 Gemeentehuis Stage lopen bij de brandweer Binnenkort op wintersportvakantie? Vraag tijdig een identiteitsbewijs of paspoort aan. Na aanvraag duurt het vijf werkdagen voordat u het reisdocument kunt afhalen. Venrayfocus op mensen Donderdag 20 november 2008 - Pagina 23 Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Informatiecentrum Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Alarm Centraal alarmnummer 112 Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 Bewoners van de Kruidenlaan, Klaproos, Kamperfoelie en Look in Venray hebben zaterdag 8 november het speelterrein achter hun woningen opgeknapt. Medio dit jaar vroeg een bewoner van de Klaproos of het speelterrein achter haar woning opgeknapt kon worden. De gemeente heeft vervolgens twee bewonersavonden georganiseerd. Zo kregen alle bewoners de kans mee te praten over de herinrichting van het speel terrein. Toen gaven de bewoners aan dat ze zelf wel mee wilden helpen aan de uitvoering van de plannen. Een mooi initiatief waarde gemeente graag aan meewerkt. Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Op vrijdag 14 november heeft Wethouder Twan Jansen officieel de leden voor de klankbordgroep Wmo benoemd. De komende vier jaar adviseert deze klankbordgroep gevraagd en ongevraagd het college van B en W bij de voorbereiding van het beleid over maatschappelijke ondersteuning. Officieus bestaat de klankbordgroep Wmo al enige tijd. Eerder is namelijk afgesproken dat het college van B en W alvast gebruik kon maken van de klankbordgroep tot de officiële besluitvorming. De klankbordgroep bestaat uit vertegenwoordigers van lokale belangenorganisaties. Daarnaast kunnen individuele burgers, die specifieke kennis in huis hebben, lid zijn. Op 23 september 2008 heeft de gemeenteraad ingestemd met de verordening Wmo-klankbordgroep. In de verordening staat vermeld dat het college van B en W de leden en plaatsvervangende leden benoemt voor de duur van maximaal vier jaar. Op maandagmiddag 24 november vindt in zaal 't Anker in Merselo een bijeenkomst plaats over brandveiligheid in de horeca. Tijdens deze bijeenkomst geven leden van de brandweer en team hand having van de gemeente Venray een presentatie over de belangrijk ste aspecten van brandveiligheid. Daarnaast is er voor horecaondernemers de gelegenheid vragen te stellen en advies te krijgen. Ook kunt u als ondernemer materialen laten testen op brandveiligheid. Met het oog op de naderende feestdagen beveelt de gemeente Venray deze bijeenkomst aan bij alle horecaondernemers. Hierbij bent u dan ook van harte uitgenodigd. De bijeenkomst in zaal 't Anker begint om 14.00 uur en duurt tot circa 15.00 uur. Aan de slag Zaterdag om 9.00 uur stond al een groot aantal bewoners klaar om aan de slag te gaan. Ook was er een aantal kinderen dat meehielp. Met veel enthousiasme werden er tegels rondom de tafeltennistafel gelegd en werden er twee zitbanken en een speeltoestel geplaatst. De bewoners hebben een afrastering van houten palen geplaatst en een versleten zitbank en geleidehek verwijderd. Het was een zonnige dag en in de partytent was het gezellig onder het genot van een kopje koffie, vlaai en broodjes. Ook voor de kinderen was er een versnapering. Vervolg De gemeente zaait nog nieuw gras en plaatst enkele verkeerssluisjes en een speeltoestel. En er wordt nog een nieuwe boom geplant. De gemeente Venray ziet dit project als een mooi voorbeeld van samenwer king tussen gemeente en bewoners. Mensen met een laag inkomen kunnen via de gemeente gebruik maken van een collectieve ziektekostenverzekering. Zij krijgen dan korting op de basis- en aanvullende verzekering van Zorgverzeke raar VGZ. Daarnaast draagt de gemeente bij aan de premie. Sinds vorige week zijn de nieuwe premies en kortingspercentages voor 2009 bekend. In 2009 krijgt u een korting van 5 procent op de basisverzekering en 30 procent op de zorg compleet aanvullende verzekering. Dit betekent dat de basisverzekering 87,37 euro per maand kost en het aanvullende pakket 27,50 euro per maand. De totale premie bedraagt dan 114,87 euro per maand per verzekerde. De gemeente draagt daar nog eens 7 euro per maand aan bij, zodat het eigen aandeel in de verzekeringskosten op 107,87 euro per maand uitkomt. Ter vergelijking: in 2008 was dit 103,49 euro per maand. U kunt onder de volgende voorwaarden gebruik maken van deze regeling: - U bent inwoner van de gemeente Venray - U verzekert zich in 2009 voor ziektekosten bij de VGZ (hiermee heeft de gemeente een contract afgesloten) - U heeft een inkomen dat niet hoger is dan 120% van de bijstandsnorm - U beschikt over een beperkt vermogen. Meer informatie over deze regeling vindt u op www.venray.nl. Vul in het zoekscherm 'ziektekostenverzekering' in. Natuurlijk kunt u deze informatie ook opvragen bij het Zorgloket van het gemeentehuis. Daar is tevens een aanvraagformulier en een vergoedingenlijst 2009 verkrijgbaar. In het kader van een wervingscampagne van de vrijwillige brand weer lopen diverse inwoners een dagje mee met de brandweer Venray. Auke Reijnders uit Oostrum deed zaterdag 15 november mee aan een oefening. "De oefening die op de planning stond was het zagen van bomen en takken. Dat moet wel eens gebeuren bij stormschade. Na de uitleg vertrokken we naar de locatie van de oefening. In de auto werd me het een en ander verteld over de vrijwillige brandweer. Daar heb ik veel van opgestoken." Oog voor de omgeving "Op locatie aangekomen kreeg ik, naast m'n brandweerpak, nog een beschermende broek en helm voor de veiligheid. Het begon meteen met een flinke uitdaging. Ik moest namelijk samen met een brandweerman naar boven in de ladderwagen omdat er een boom omgezaagd moest worden. Ik kreeg een motorzaag en mocht, onder toezicht van een brandweerman, de eerste tak afzagen. Een bijzondere ervaring omdat er veel bij komt kijken. Je kunt niet zomaar de zaag op de tak zetten en zagen. Je moet oog hebben voor de omgeving en ook voor de rare wending die een tak kan maken. Na nog een aantal flinke takken te hebben gezaagd kreeg ik het omgaan met de motorzaag steeds beter in de vingers." Kennis en techniek "Ik vond het een hele speciale dag waarvan ik veel geleerd heb. Ondanks dat het fysiek zwaar kan zijn, is het met voldoende kennis en techniek een job die zeker ook door vrouwen gedaan kan worden. Als ik me ervoor vrij kon maken dan wist ik het wel!" Wervingscampagne Volgende week leest u hier het verslag van Freek Thoone uit Leunen. De brandweer Venray is op zoek naar zes extra vrijwilligers. Kijk voor meer informatie op www.venray.nl/brandweer of kom naar de infomiddag op de brandweerkazerne op 29 november. Afgelopen dinsdag zijn de eerste nieuwe bomen in het centrum geplant. Op de foto ziet u de sierkersen in de Passage en in de Grotestraat zijn twee magnolia's geplant. In de winterperiode ligt de uitvoering van het project 'Centrum op de schop' drie maanden stil. Zo heeft het winkelende publiek geen last van openliggende straten rond de feestdagen. De voorbereidingen voor de volgende fases gaan wel gewoon door. Na het carnaval wordt de draad weer opgepakt en begint het werk aan de Grote Markt. Infopunt bibliotheek Heeeft u gedurende de werkzaamheden vragen over het project Centrum op schop? Kijk dan op www.venray.nl banner Centrum op de schop. Of loop even binnen bij het infopunt in de bibliotheek. Dinsdag 25 november houdt de gemeente daar (voorlopig voor de laatste keer) spreekuur van 11.00 tot 13.00 uur.

Peel en Maas | 2008 | | pagina 23