Léon en Karin boerenbruidspaar Venray Geslaagd jubileum jeugd Wiendbuul Vorst Emiel Prins Tom in Swolgen Installatie commissie Aid Adjudanten Adjudanten vinden belangrijk relikwie Boerenbruidspaar Swolgen Hazepaeper gezellige opening Pietenjacht Niets! 77- Boek bestellen? PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 20 november 2008 - Pagina 17 Léon Aarts en Karin van Heeswijck. Foto: Foto Hoedemaekers. Mike Rutten en Mirthe Verhei jen, prinsenpaar 5x11, wonnen de derde prijs. Het jeugdpaar wordt gevormd door Wouter I (Hendrickx) en jeugdprinses Silvie I (Tissen). Het 4 x 11 jarig jubileum weekend van het jeugdcarna val van carnavalsvereniging De Wiendbuul in Wanssum is afgelopen weekend uitstekend verlopen. Zaterdags tijdens de receptie nam de jeugdleiding tal van felici taties in ontvangst en werden de jubilarissen van de jeugdleiding, te weten Rick Rutten, Sas Kem- melings, Leon Janssen en Evelyn Poels, gehuldigd vanwege hun elfjarig jubileum. Zondags wer den onder meer de jeugdprins en de jeugdprinses uitgeroepen en ook de jeugdoptocht trok door het dorp. Het jeugdpaar wordt gevormd door Wouter I (Hen drickx) en jeugdprinses Silvie I (Tissen). Zij trekken in dit jubileumjaar, met een recordaantal leden van 31 in de raad, de kar voor de Wiend- buulkes en Wiendbuullinekes. De uitslag van de kinderoptocht: 1) De Wiendbuulekes, jeugdcarnaval 4x11 jaar, 2) 4x11, 'Weej hebbe tiet zat', 3) Mike Rutten en Mirthe Verheijen, Prinsenpaar 5x11 jaar. Na een spannende quiz is zondag in een bomvolle schouwburg in Venray als boerenbruidspaar van vaste- laovesvereniging de Piëlhaas uitgeroepen: Léon Aarts en Karin van Heeswijk! Léon Aarts is 36 jaar en getrouwd met Lotte. Samen heb ze één dochtertje, Fleur van één jaar. In het dagelijks leven is Léon student, maar vooral bekend als entertainer. Hij heeft enkele jaren geleden ook met het nummer Superschotelslet op de cd van de De Aid Adjudanten Rooj hebben tijdens de werkzaam heden in de Grotestraat in Venray een belangrijke vondst gedaan. Tijdens de graafwerk zaamheden, in de directe nabijheid van het bordes van het oude raadhuis, werd een houten kist opgegraven waar in zich een aantal belangrijke vastelaovesrelikwieën kunnen bevinden. Door de archeologische werk groep van de AAR is de kist, in samenwerking met de aannemer, in zekerheid gebracht zodat de inhoud vakkundig geconserveerd kan worden. Zoals bekend zijn de Aid Adjudanten Rooy in het bezit van het zogenaamde adju- dantenfemmelke, een overblijfsel van de witte doek waarmee de eerste prins van de Piëlhaas, Con I, tijdens de vastelaovesoptocht in Rooy naar zijn onderdanen zwaai de. Dit femmelke speelt een uiterst belangrijke rol bij de jaarlijkse inauguratieplechtigheid van de adjudanten die toegelaten worden tot de AAR. Uit in Keulen gevon den geschriften bleek bij onder zoek dat er nog meer van dit witte doek zou moeten zijn, maar de bewaarplaats kon nooit achter haald worden. Zoektochten via Piëlhaas gestaan. Verder is hij ook al enkele jaren presentator bij de 'roetsj' op zaterdagmiddag, bij het openingsevenement van de vas- teloavend in Venray. Zijn onechte bruid is Karin. Karin is 39 jaar, is getrouwd met Peter en zij heb ben samen drie kinderen: Amber (8) Kjelt (6) en Quinn (2). Karin werkt als telefoniste/receptionis te. Net als Léon is ook Karin een echte artiest in Venray. Karin heeft al enkele keren op de cd van de Piëlhaas gestaan met enkele num mers. Samen gaan zij met het hele boerengezelschap en alle vasteloa- allerlei wegen hebben de afgelo pen jaren helaas niet tot resultaat geleid. De gevonden kist lijkt op het eerste oog een oude Duitse muni- tiekist, wat er op zou kunnen dui den dat de kist met zijn inhoud in of rond de tweede wereldoorlog op enigerlei manier in de bodem van de Grotestraat verdwenen is. Voor de Aid Adjudanten in elk geval een belangrijk aanknopings punt voor verder onderzoek naar de geschiedenis van de inhoud. De komende maanden zal de inhoud van de kist én de kist zelf worden geconserveerd en onderzocht. De eerste resultaten zullen waar schijnlijk over een maand of 2, op of rond 18 januari 2009, getoond worden. Misschien wordt dan ook meer bekend over het mysterie van het adjudantenfemmelke,de herkomst en de vermiste zweetdoek. Voor de Aid Adjudanten Rooy vormt deze unieke en historische vondst een belangrijke opsteker aan de vooravond van het lx 11- jarig jubileumjaar dat vanaf 18 maart 2009 van start gaat. www.vandenmunckhof.nl vesvierders op vastelaovesdinsdag in Venray een feestje bouwen. Bruid: Karin van Heeswijk: Karin daochter van Jan van den olliespaöt uut 't Dreumelriek en van Witte Tonny van nóld en draod. Bruidegom: Leon Aarts: Leon zoeën van Sjefkes Lei de bode uut Bék en van Rietje van Jeu en Lies van Café de Wilde Man. Opperboerin: Toos Claessens: Toos daochter van Jan van Peeters Albert van den rieke boer van de Hoendertstroat en van Mia in het Hulst van de Aide Hiept. Moeder bruid: Leonie Kortekaas. de SCHATTEN van de Grote Kerk Verkrijgbaar voor 950 bij: r T Hofstraat 6 Venray 0478-582727 Wiendbuulebal Wanssum Bij carnavalsvereniging De Wiendbuul in Wanssum wordt op zaterdag 22 november 2008 de nieuwe prins bekendgemaakt. Prins Ed I (Janssen) treedt die avond af en draagt de scepter over aan de nieuwe carnavalsprins. Ver der treden de Wanssumse Toppers op. Aansluitend aan de bekendma king van de nieuwe prins start het Wiendbuulebal in de Wiend- buuleletempel (gemeenschaps huis de Zandhoek) Aanvang 20.11 uur, entree gratis. Zittingsavonden 't Knölleke Bij carnavalsvereniging 't Knöl leke in Leunen worden op vrij dag 21 en zaterdag 22 november voor de 36e keer zittingsavonden gehouden.Er wordt een afwisse lend programma geboden door een aantal artiesten uit eigen dorp. Ook zijn er enkele toppers van buiten de regio die de buut- ton betreden en de lachspieren los gaan maken. Natuurlijk ontbre ken prins Sander I en vorst Erwin met hun gevolg niet. De Joekska- pellen Krom dur d n Bocht en Noavenant luisteren het geheel muzikaal op. De presentatie is in handen van Wil Loenen. Voor de vrijdag zijn nog kaartjes te verkrijgen bij Texa co Lucassen. De avonden worden gehouden in De Brink in Leunen. Wat gebeurt er als U niet adverteert Emiel Evers is bij de start van het carnavalsseizoen, op de elide van de ellde. uitgeroepen de nieuwe vorst van de Oirlose Spur- riemök. De opening van het jubi leumseizoen ging verder gepaard met de presentatie van de nieuwe wandversiering en de jubileum- cd. De voorbereidingen op de jubileumviering zijn in volle gang. Voor de 'Aovund van de Lach' op 22 november zijn nog slechts enkele kaartjes te koop bij café D'n Terp in Oirlo of bij de win kel van Versleijen in Oirlo. Deze avond worden op vier locaties in Oirlo optredens verzorgd door regionale topartiesten. De mensen worden in groepen van vier met maar liefst acht bussen rondgere den. Er is plaats voor vierhonderd mensen. In Swolgen is Tom van Mierlo uitgeroepen tot 55ste prins van carnavalsvereniging D'n Bok. Samen met prinses Yvon van Gils heerst hij de komende carnavals periode over Swolgen. Prins Tom is werkzaam bij de Walkro en Yvon is nog in opleiding en staat voor de klas. Beiden zijn altijd druk met de vereniging.Tom is lid van de raad van elf en Yvon zet zich in voor de dansgarde.Tom en Yvon worden bijgestaan door verenigingsadjudant Frank Claes sens en de door henzelf gekozen adjudant Frank Jacobs. Op 18 januari recipiëren Tom en Yvon in café-zaal Wilhelmina. Aanvang: 14.11 uur. Vrijdag 21, zaterdag 22 en zondag 23 november wordt het jubileumweekend gehouden. Het programma van het jubileum feest 5x11 jaar D'n Bok ziet er als Op vrijdag 14 november heb ben de leden van de AAR als eerste officiële seizoensdaad de zogenaamde jubileumorga- nisatievurbereidingskemissie geïnstalleerd. De jubileumorganisatievurbe- reidingskemissie bestaat uit Jack Michiels, Ido Michiels, Milton Cavis, Karei van Daal, Joost van der Weiden en Fun Sijbers. Deze commissie heeft als opdracht gekregen om het lxll- jubileum van de AAR voor te bereiden en een feestprogramma op te stellen. Op 18 maart 2009 is het precies elf jaar geleden dat de AAR werd opgericht en dat is reden voor een feestje. De commissie heeft zich ingespannen om de jubile umviering zo gevarieerd mogelijk te maken, zodat deze viering voor alle leden én alle aid adjudanten die (nog) geen actief lid zijn, aan trekkelijk is. De viering van het lxl 1-jarig jubileum vindt plaats tussen 18 maart 2009 én 17 maart 2010. Over het hele jaar gespreid vin den een aantal gepaste activitei ten plaats die van het lxll jaar een gedenkwaardig jaar zullen Op zaterdag 22 en zondag 23 november brengen tientallen zwarte pieten een bezoek aan Toverland. De jeugdige bezoe kers ontvangen bij binnenkomst een heuse pietenspeurkaart en mogen op zoek naar vele verschil lende pieten. De Wielerpiet racet door het park op zijn eenwieler, de Kanariepiet produceert hoge noten en de poetspieten zor gen dat alles blinkt. Geniet bij de Backstroke, de vijftien meter hoge boomstambaan, van de capriolen van de klimpieten en nodig de PuzzelPiet uit voor een rit in de razendsnelle bobbaan. Met de pietenspeurkaart in de hand is het zaak om alle pieten Prins Tom. Foto:Aerts Fotografie Leunen. volgt uit: Vrijdag 21 november: 19.00 uurjubileummis in de Lam- bertuskerk 20.30 uur: Live muziek voor jong en oud in café-zaal Wilhelmina met Commotion en een 'special guest'De entree is vrij. Zaterdag 22 november: 14.00 uur: speciaal programma voor kinderen en jeugd tot 16 jaar 19 00 uur: receptie D'n Bok en aansluitend een optreden van De Breultaler Entree in café-zaal Wil helmina is vrij Zondag 23 november: 10.30 uur: gezamenlijke brunch en presentatie 5x11 jubileum-dvd 13-30 uur: revuestukken van vroe ger, entree vrij 16.00 uur: muziek met discotheek Tropical, entree vrij. maken. Het spits wordt afgebeten op woensdag 18 maart 2009- Dan zullen de leden van de AAR, maar ook alle andere oud-adjudan ten, het jubileumjaar openen met een heilige mis ter ere het elfjarig bestaan en voor alle levende en overleden leden van de AAR. Na de heilige mis zal de avond verder gevuld worden met een gezellige feestavond. In de loop van het jaar vinden uiteraard de fameuze studiereis plaats, zal er een ludiek zomerfeest georgani seerd worden en vindt, naar het zich nu laat aanzien, op vrijdag 20 november 2009 de unieke jubi- leumresepsie van de AAR plaats. Ongetwijfeld volgt in de aanloop naar het jubileumjaar ook nieuws over de vorige week in de Gro testraat bij opgravingen gevonden mysterieuze kist. De inhoud wordt momenteel geconserveerd en onderzocht in een laboratorium dat ook verbon den is aan de Zwitserse deeltjes versneller, zodat ook daadwerke lijk de allernieuwste technieken worden ingezet om de kostbare inhoud van de kist te onderzoe ken. te herkennen, zoals de altijd luie Slaappiet, de rondfladderende Kanariepiet of die hele vrolijke Muziekpiet.Waar is Pleisterpiet en hoe vaak is Testpiet al in die gigan tische houten achtbaan van 35 meter hoog geweest? Misschien kan Piet-in-Opleiding je dat vertel len...? Vind alle zwarte pieten die een rol spelen in de grote jacht en dan.mag een bezoek aan Sinter klaas natuurlijk niet ontbreken. Naast de doldwaze en avon tuurlijke pietenjacht is het park volledig geopend. Geniet samen met jouw favoriete Zwarte Piet van een ritje in de theekoppen, de indoorachtbaan óf de avontuur lijke Woudracer. vz -T. L'.-- - r~ vvYnx-.-;-"' .7 - Het boerenbruidspaar van Swolgen. Foto:Aerts Fotografie Op zondag 16 november zijn in een bomvolle Bokkenstal Marjo van Hay van Sloeyer Wüm beej de Moelbèrenbos en Mie van Pie ten Tien van de Meulewiek en Piet van Prins Sigbold de Vierde van Jacob's hendrikus van d'n Osterbos en Fien van Houbes Frits van de Nachtegaal ien ut Ven bekendgemaakt als het nieuw boerenbruidspaar van D'n Bok uit Swolgen. Marjo en Piet Jacobs zijn in het dagelijks leven ook een (echt)paar. Piet heeft een bedrijf in kunst stof ramen en deuren en zonwe ring. Marjo werkt als begeleider nachtdienst voor mensen met een beperking bij 'Dichterbij'. Tevens voert Marjo de admini stratie voor het bedrijf van Piet. Een grote hobby van Marjo en Piet is wel carnaval vieren. Piet is erelid van carnavalsvereniging D'n Bok, hij was in 1987 de 33e nrins van Swolgen en is een aantal jaren voorzitter van de carnavalsvereni ging en het Comité Boerenbruiloft geweest. Verder behoren Marjo en Piet tot vrijetijdsvereniging 'De Lindeboys' uit Horst, bekend van onder andere het jaarlijkse touw trekevenement. Marjo en Piet heb ben twee dochters, Laura en Eva. Aangezien Piet ook spreekbuis is van de ABP (Aid Bokke Prinse) moest hij voor zondagmiddag een uitvlucht verzinnen waardoor hij niet aanwezig kon zijn in de zaal. Thuis, in het bijzijn van mede ABP' er Ben Cox, voerde Piet een gewel dig toneelspel op. Hij verzwikte zijn knie, waaraan hij recentelijk geopereerd is, en wilde kermend van de pijn met spoed naar de EHBO om foto's te laten maken. Het boerenbruidspaar zal op car- navalsdinsdagmiddag, 24 februari 2009, met elkaar in de onecht tre den. Tamara en haar vriendinnen feesten tijdens Hazepaeper. In een gezellig volle foyer van de schouwburg vond zon dag Hazepaeper plaats. Tijdens deze middag, tradi tioneel de eerste zondag na 11 november, werd de Wakkere Piël haas overhandigd aan het Histo risch Platform Venray. Verder werd de eerste nieuwe vastelaoves-cd uitgereikt aan duizendpoot Willy Voesten, die de laatste jaren ver antwoordelijk is voor het ontwerp van de cd-hoes. Verder kwam na een zinderende boerenquiz, gepresenteerd door opperboe rin Toos Claessens, het nieuwe boerenbruidspaar uit. Leon Aarts en Karin van Heeswijk zullen dit jaar op vastelaovesdinsdag door de prins in het onecht worden verbonden. Voor de rest was het gewoon een heel leuke middag voor jong en oud. De haas is weer uit zijn hol.... Vastelaovend de schatten van de Grote Kerk ïi&-p*---

Peel en Maas | 2008 | | pagina 17