Kicken op softwareCt» 4000 euro voor zangers Aftrap Venray on Ice Hans Coolen droomt van landelijke doorbraak Achter de Schermen zorg de Keizer Nog één week overlast in Grotestraat Jubilarissen Crescendo gehuldigd Zestig jaar getrouwd Gunhoek PEEL EN MAAS ook voor üw tuin 0478-514468 PEEL EN MAAS een abonnement waard Herkenbaar http://www.TonPeeters.com/vacatures.html Vrijdagavond overhandigde de voorzitter van de projecten- commissie van Kiwanisclub Schieëpersland, Marcel van Tiel, een cheque ter waarde van 4000 euro aan Jos Valks, voorzitter van de Zangers van St. Frans. Onder een prachtig gezang trad de voltallige commissie het repe titielokaal van de Zangers binnen. De Kiwanis-leden brachten 4000 euro met de organisatie van hun j aarlijkse boekenmarkt/proeverij Het koor Zangers van St. Frans telt momenteel ruim 40 leden, variërend in leeftijd van 10 tot 36 jaar. Dit koor heeft concertreizen ondernomen naar onder meer Ierland, Italië, Engeland, America, Frankrijk, Duitsland, Canada en Polen en is lid van de internatio nale federatie Pueri Cantores. Valks memoreerde het feit dat het koor na het overlijden van oprichter/voorzitter Wim Buys in financieel zwaar weer terecht is gekomen. Bovendien worden voorbereidingen getroffen voor het 50-jarig jubileum in 2009- Om dit cultureel erfgoed voor Venray te behouden, zijn acties ingezet voor de werving van nieuwe leden en het verkrijgen van aanvullende financiële middelen. De gift van de Kiwanis zal wor den gebruikt voor de aanschaf van nieuwe uniformen, een computer en wellicht nog voor nieuwe toi letten in de Galmhut, het onderko men van de Zangers van St. Frans. Zaterdag is onder belangstel ling van een aantal sponsoren en het bestuur van Venray Events de nieuwe promotiefilm gepre senteerd van Venray on Ice 2008 /2009- Lars Manders, de hoofdrol speler, kreeg uit handen van de Tom Smits, penningmeester, een passe-partout uitgereikt. De ijs baan op het Schouwburgplein, die ten opzichte van vorig jaar 150 m2 wordt uitgebreid en daarmee 600 m2 wordt, zal vanaf zondag 7 november tot en met 4 janu ari geopend zijn. De wel bekende themafeestavonden, zoals Chef koks on Ice, Pentagonavond en pokeravond, zullen in de foyer van de schouwburg plaatsvinden. De horeca bij de ijsbaan wordt ver zorgd door Wendy Dakkus (Eet café de Graaf) enTwan van Bussel (Feestcafé de Koets). Verder staat er bij het paviljoen op de ijsbaan een snackhuisje. De organisatie mikt dit jaar op een bezoekersaan tal van meer dan 50.000. De pro motiefilm is binnenkort dagelijks te zien op Kabelkrant Venray. Op de bon Een 21-jarige man uitYsselsteyn heeft vorige week woensdagmid dag enkele bekeuringen gekregen voor onder andere het rijden zon der helm. Daarnaast kreeg de man bekeuringen voor het voeren van een verkeerde kentekenplaat en het niet afgeven van kentekenpa pieren en verzekering. De scooter is voor onderzoek meegenomen. bezoek onze site: www.gunhoek.nl Venray De Hoveniers 047S-57im Vierlingsbeekse zanger trots op tweede cd Dichtbundel Hay Freriks uit Oostrum Vervolg voorpagina Mogelijk tv-uitzendingen rond de feestdagen Frank van Zwamen van AWA productions, een bedrijf dat veel ervaring heeft met het produce ren van onder meer commercials, films en documentaires, ziet veel kansen voor lokale televisie in Venray. "Het is een krachtig medi um dat steeds belangrijker wordt. We leven in een wereld die steeds meer is gefocust op beelden, op emotie via televisie. Lokale tele visie is een toegevoegde waarde voor Venray." Het format voor de eerste uitzendingen is bedacht door Ambaum Media Communica tie. "Wij ontwikkelen voor steeds meer opdrachtgevers formats voor televisie", geeft Maurice Ambaum aan. "Met name internet-tv is sterk in opkomst. Het biedt bedrijven en organisaties nieuwe commu nicatie- en marketingkansen. Dat er in Venray lokale televisie komt, zou slechts een kwestie van tijd zijn. Het is belangrijk dat we nu de eerste zijn én dat we een aanspre kend programma gaan maken. Het moet spraakmakend worden, ook al in de aanloop naar de eerste uit zendingen." Man bedreigt personeel ziekenhuis In de nacht van vrijdag op zater dag omstreeks 23.45 uur werd een 23-jarige man uit Venray bij de eerste hulp van het zieken huis in Venlo aangehouden voor bedreiging. De man had verwon dingen aan zijn handen en wilde direct behandeld worden. Hierbij bedreigde hij verplegend perso neel en een beveiligingsmedewer ker. De man werd aangehouden en na behandeling overgebracht naar het politiebureau voor verhoor. Themacafé Venray MEE Noord en Midden Lim burg houden op donderdag 20 november een themacafé in De Evenaar in Venray. Het themacafé is een café waar mensen met een licht verstandelijke beper king bij elkaar komen om te pra ten over onderwerpen die hen bezighouden, deze keer is dat Contact Gezocht! Samen is vaak leuker dan alleen. Daarom staat het leggen van contact tijdens dit themacafé centraal. De bezoe kers kunnen elkaar tijdens deze avond beter leren kennen. Ieder een neemt iets persoonlijks mee, zoals een grappige foto of iets dat met hun hobby te maken heeft. Er worden toneelstukjes opgevoerd om het thema in te leiden, maar bezoekers komen vooral zelf aan het woord. Het themacafé is eens per twee maanden en is bedoeld voor alle mensen met een licht verstandelijke handicap vanaf 18 jaar. De bijeenkomst in De Evenaar aan de Merseloseweg begint om 20.00 uur en duurt tot 21.30 uur. Meer informatie is verkrijgbaar bij Manon Clarke van MEE Noord en Midden Limburg, via telefoonnum mer (077)3961515. Het themacafé is een initiatief van MEE Noord en Midden Limburg. MEE is een onaf hankelijke cliëntondersteuner voor iedereen met een beperking. De deskundigen van MEE informe ren, adviseren en ondersteunen, zodat u zo zelfstandig mogelijk kunt leven. Ook ouders, hulpver leners en andere belangstellenden kunnen bij MEE terecht. Tijdens een feestavond in coun- trystijl heeft toneelvereniging Crescendo uit Ysselsteyn vijf jubi larissen gehuldigd. Jo Koonings en Jeu Marcellis werden in het zon netje gezet omdat zij vijftig jaar lid zijn van Crescendo. Leen Linders- Poels werd gehuldigd vanwege haar 40-jarig jubileum en Joke van Asten en Ans Philip sen-Hofmans vierden hun 25-jarig verenigings jubileum. Crescendo is overigens al weer druk aan het repeteren om de klucht Tom, Dick en Harry, geregisseerd door Henk Stevens, op 28 en 29 maart 2009 op te voe ren in Ysselsteyn en op zondag 19 april in Schouwburg Venray. Hij geniet ervan om op het podium te staan en het publiek te vermaken met zijn muziek. Hans Coolen, de 46- jarige zanger uit Vierlings beek, timmert de laatste jaren aardig aan de weg in de nati onale muziekwereld en stond al met tal van bekende zangers en zangeressen uit Nederland op podia door het hele land. Vrijdag hoeft hij aanmerke lijk minder ver te reizen voor een nieuw optreden, want dan presenteert Coolen in zijn eigen geboortedorp, in restau rant-zaal De Vier Linden, zijn tweede cd aan het publiek. "Wie van een feestje houdt, is van harte welkom", lacht Hans Coolen. Muziek loopt als een rode draad door het leven van Hans Coolen. De Vierlingsbeekse zanger, die als gevolg van een motorongeval sinds zijn zeventiende in een rol stoel zit, zette als dj al op jonge leeftijd de eerste stappen in de muziekwereld. Na een paar jaar afstand te hebben genomen van de muziek, startte hij vele jaren geleden als dj met een eigen drive- inshow. Maar zelf zingen was en is nog altijd zijn grote hobby. "Ik ben altijd blijven zingen, maar zes jaar geleden koos ik voor het Nederlandse repertoire. Ja, dat is een goede keuze geweest, ook buiten de regio krijg ik steeds meer bekendheid. Ik hoop natuur lijk landelijk door te breken, maar daarvoor moet je ook een beetje geluk hebben en zo je contacten hebben in de muziekwereld. Maar De Vierlingsbeekse zanger Hans Coolen presenteert vrijdag zijn tweede cd in restaurant-zaal De Vier Linden in Vierlingsbeek. ik mag niet klagen, steeds meer mensen kennen de naam Hans Coolen en zijn muziek." Hans Coolen treedt momen teel vooral op tijdens bruiloften, feesten en piratenfestijnen in zalen en feesttenten door het hele land. "Bijna elk weekend sta ik wel ergens op de planken. Ik zing puur Nederlandstalig, bij mij staat het feesten voorop. Ik wil de mensen gewoon trakte ren op een gezellige avondje uit. Op mijn nieuwe cd-album staan twaalf nieuwe Nederlandstalige nummers en een bonustrack, die allemaal voor mij zijn geschreven door de bekende componist en producer Leslie Laverman, die tal van Nederlandstalige hits op zijn naam heeft staan." Hans Coolen is trots op zijn nieuwe cd, de grote broer van de eerste maxi-cd-sin- gle, waarop vier nummer stonden, die hij vorig jaar in De Vier Linden presenteerde."Natuurlijk, want het is toch leuk als je eigen cd vanaf volgende week ook in de bekende platenzaken in Nederland komt te liggen. Daar ben ik best trots op. Ik heb er alles voor over om door te breken als zanger. Het is mijn grote droom om in de toe komst als zanger de kost te kun nen verdienen." De cd-presentatie in restaurant-zaal De Vier Linden in Vierlingsbeek begint vrijdag om 20.00 uur. Naast Hans Coolen tre den drie gastartiesten op en ook dj Bram zal zijn muzikale steentje bijdragen. De entree is gratis. "Mensen hebben beteke niswolken waarin de existen tie, de pure potentialiteit is opgeslagen." Zie hier de kern van de dichtbundel Achter de Schermen van Hay Freriks uit Oostrum. De bundel, een uit gave van Free Musketeers in Zoetermeer, is onder andere verkrijgbaar bij Boekhandel Van den Munckhof aan de Hof straat in Venray. "Een betekeniswolk is con gruent en geeft weer wat mij beweegt, motiveert en passioneert om de goede dingen te doen. Mijn verbalisaties maken de verbinding met de omgeving, het verhaal van zenden en ontvangen. Mijn vrij heid in mijn taal is poëzie. Poëzie, waar ik zowel beroepsmatig als onderwijsmens als privé veel mee op heb. In de gedichtenbundel Achter de Schermen heb ik mijn bete keniswolken op een rij gezet; over de dag van morgen, over de (cor)relatie tussen poëzie en werk en over de tuinen van 't Huys op de Hei." Hay Freriks verwoordt de promotie van zijn eerste bundel. Hay schrijft al sinds zijn zestiende gedichten en gaf eerder de bundel Pandora uit, samen met drie colle ga amateurdichters. "In Achter de Schermen gaan de gedichten in het eerste hoofdstuk over de din gen van alle dag, uiteenlopend van de zee tot de mier, van een wei land vol koeien tot het hoefijzer. In hoofdstuk 2 verbind ik poëzie met mijn werk in het onderwijs; mijn gedichten zijn dan doorspekt met leren, leerlijnen, leerkracht, denkkracht, regie voeren en voor al het koersen naar nieuwe per spectieven. In hoofdstuk 3 rond ik af met gedichten over de prach tige tuinen bij het Huys op de Hei in Sambeek."Al lezende waant de lezer zich in tuinen; beeldend en expressief. Met passende en bij zonder karakteristieke illustraties verlucht kunstschilder Anne Haey- en een aantal gedichten; hiermee voegt zij een extra dimensie toe. Op een creatieve wijze worden woord en beeld met elkaar ver bonden. Het boek kost 17,95 euro en is ook online te bestellen bij www. freemusketeers.nl. -> Vervolg voorpagina De complete renovatie van de Grotestraat is een ingrijpende gebeurtenis. Dagelijks ondervindt iedereen die in de winkelstraat moet zijn de overlast. Toch is Mar- tien Alards dik tevreden. "We had den een vrij strakke planning en die gaan we halen. De aannemer heeft de afgelopen twee zaterda gen doorgewerkt om op schema te blijven. Wellicht dat er zater dag weer gewerkt wordt. Maar 21 november moet het klaar zijn. En dat gaat lukken." In de allerlaatste week van november worden nog wel wat kleinere klussen uitgevoerd. Zo worden nog wat zaken netjes afgewerkt, de laatste stenen recht gelegd en er worden nog bomen geplant in de Grotestraat. "Het is allemaal heel voorspoedig verlo pen" vindt Alards. "Het weer heeft ook mee gezeten. Het is nooit een echte modderpoel geworden. Bij grote plensbuien kun je niet door werken." Er was bij de planning geen rekening gehouden met de zoektocht naar archeologische vondsten. Dat heeft het werk hooguit een halve dag vertraagt, zegt Alards. Dat het werk nu drie maanden stilligt, is uit voorzorg gedaan. "Stel je voor dat een straat helemaal openligt en dan valt een lange vorstperiode in. Dan is er wekenlang extra overlast. Dat risico lopen we niet. We willen dat het werk voorspoedig door gaat, zodat iedereen er zo min mogelijk hinder van ondervindt." Mocht de komende winter erg zacht zijn, dat wordt er mogelijk tussendoor nog een zijstraatje van de Grotestraat aangepakt. En voor de rest worden de komende maanden benut als voorbereiding op het nieuwe jaar. Want in 2009 staan de meeste en grootste klus sen gepland.Als eerste plein komt de Grote Markt aan de beurt. Dit werk vergt drie maanden, van eind februari tot eind mei. In mei wordt tevens gestart met de Hof straat, Marktstraat en Kapelaands- pad. Ook deze drie straten zijn voor de zomervakantie klaar. Na Venrayse kermis komen de twee grote pleinen aan de beurt. Er zijn zo'n vier maanden uitge trokken voor het Henseniusplein en het Schouwburgplein. Eind november 2009 zijn de twee plei nen gereed en dan ligt werk weer stil tot het prille voorjaar van 2010. Dan staan de Schoolstraat en De Bleek op de rol. Ook op deze dinsdagmiddag baant het winkelend publiek zich een weg door de opengebroken Grotetstraat. Terwijl het werk met al zijn herrie gewoon doorgaat. De loopmatten langs de zijgevels aan beide straatkanten, worden door de voetgangers vrij gemakkelijk genomen. Alleen met kinderwa gens en rolstoelen is het lastig. Maar de matten zijn heel wat aangenamer dan de wiebelende houten schotten die doorgaans gebruikt worden. "De aannemer helpt het publiek zoveel het kan", vertelt Alards. "Laatst hebben ze nog iemand met een rolstoel de winkel ingedragen. De reacties van de mensen zijn overwegend posi tief. Ze zien dat het werk opschiet en dat het straks mooi wordt. Dat geldt ook voor de ondernemers die veel begrip tonen. Ik heb zelfs nog geen enkele klacht van een winkelier gehad. Ze komen wel met vragen of iets niet anders kan. Nou, dat lossen we dan zo snel mogelijk op. Natuurlijk heb je bij het publiek er altijd 'knaoiers' tus sen zitten die het maar het niets vinden. Ook die sta ik netjes te woord. Van tevoren vroegen wij ons af hoe het allemaal zou gaan. Het is toch niet niks dat bijna drie maanden de drukste winkelstraat op zijn kop staat. Eerlijk gezegd hadden we meer weerstand verwacht. Nu de klus bijna is geklaard, kunnen we alleen maar tevreden zijn. De aannemer heeft goed werk geleverd en iedereen heeft zich flexibel opgesteld. Het is boven verwachting goed verlo pen." Onder leiding van wethou der Van der Broeck is er veel werk aan vooraf gegaan. Door iedereen bij het project te betrekken, is er veel draagvlak gecreëerd. Daar zijn nu dagelijks de vruchten van geplukt. Hadrie Wismans en Riek Wis- mans-Noyen uit Castenray waren woensdag op de kop af zestig jaar getrouwd. Uiteraard werden zij in de bloemetjes gezet door burge meester Jos Waals van Venray. Het feest gaat gevierd worden op zon dag 30 november in Veulen. Paters straat 16, 5801AV Venray www.centrum-mondzorg.nl Donderdag 13 november 2008 - Pagina 9 Keizersveld 9 5803 AM Venray www.zorgdekeizer.nl YES YES YESHIJ DOET HET Niks mis mee! Wij bieden de keizerlijke zorg die u zoekt: - Mens en zorgvraag staan centraal - Optimale multidisciplinaire samenwerking - Gevarieerde reguliere en aanvullende zorg - Afspraken mogelijk buiten kantoortijden - Erkend door ziektekosten verzekeraars GEZONDE ZAKEN Diëtist en orthomoleculair therapeut 0478-511777 Dokterspraktijk en ortho moleculair arts 06-17358872 Fysiotherapie 0478-560012 Logopedie 0478-585885 Medisch Fitness 0478-851111 Psycholoog 06-11357866 Oefentherapie Cesar en kinder oefentherapie 0478-515101 Osteopathie 0478-631000 Podologie 0478-513823 Preventiecentrum 06-57559794 Psychiatrie en psychotherapie 06-28311603 Coaching en counseling 06-11357866

Peel en Maas | 2008 | | pagina 9