Buren niet blij met 'hoog' kantoorpand Medisch Centrum De Wieënhof krijgt steeds meer vorm en inhoud Succesvol in terugdringen schoolverlaters Wereldwinkel beste cadeauwinkel m v .x kunst binnen bereik Kleur inspiratie Venray Krijgt loKaie televisie Ben jij ons slimmer af Kurstjens Beter water voor minder geld. Rein Dupont water belang mn I- van kunstenaars en fotografen www.kunstbinnenbereik.nl u) w u) t e PEEL EN MAAS Personato wil graag verhui zen naar een nieuw door Strij- bosch te bouwen kantoorpand nabij de A73 op bedrijventer rein Keizersveld. Op een rest- kavel tussen autobedrijf Van Haren en accountantskantoor Avydo in. Personato Werving Selectie is een snel groei end bedrijf dat met dertig medewerkers uit zijn jasje is gegroeid in het huidige pand, elders op Keizersveld. De gemeente is blij dat het braak liggende perceel eindelijk wordt bebouwd. Ook al vol doet het bouwplan niet geheel aan het bestemmingsplan. De directe buren Van Haren, Avydo en Innovate denken er heel anders over. Van Haren en Avydo hebben bezwaar gemaakt tegen de ziens wijze van het bouwplan. De eer ste bouwwerkzaamheden zijn inmiddels op eigen risico gestart door eigenaar Strijbosch. Er komen twee gebouwen waarvan er een, aan de zijde van Van Haren, bestemd is voor Personato. Het college heeft de bezwaren van de buren afgewezen. Strijbosch moet wel een afwentelingovereenkomst ondertekenen. Zodat de planscha declaims, die ongetwijfeld zullen volgen, niet voor rekening van de gemeente maar voor de bouwer komen. Strijbosch kocht de kavel van Van Haren uit Boxmeer, die ove rigens geen (familie)banden heeft met het autobedrijf. De gemeente heeft het licht op groen gezet. Er is vrijstelling van het bestem mingsplan plus een bouwvergun ning verleend. Vanuit stedenbouwkundig oog punt is bebouwing van deze pro minente plek pal naast de A73 zeer gewenst, vinden B en W Het is veel beter dan deze kavel onbe bouwd te laten. Een probleem is dat het nieuwe perceel niet is aangesloten op een ontsluitingsweg. Dit is een gevolg van de gesplitste verkaveling. Wat de buren het meest steekt, is dat het gebouw hoger mag worden dan het bestemmingsplan toestaat. Het kantoorcomplex krijgt een hoogte van tien tot twaalf meter. Terwijl de omringende gebouwen zo'n zes meter hoog zijn. Direc teur Norbert van Haren van het autobedrijf heeft op de tekenin gen gezien dat de torens zelfs tot een hoogte van twaalf meter rei ken. Het gevolg is dat de panden van Van Haren en Avydo vanaf de A73 en de Maasheseweg deels aan het zicht worden onttrokken. Avydo is straks vanaf de A73 nauwelijks nog zichtbaar voor automobilis ten uit de richting van Nijmegen. Het bedrijfspand van Van Haren is straks vanaf richting Venlo bijna niet meer te zien is. Avydo komt tevens vanaf de Maasheseweg uit het zicht te liggen. Door de nieuwbouw vermindert ook de lichttoetreding in beide panden. Van Haren en Avydo verwijten de gemeente een gebrek aan visie. Het college op haar beurt spreekt van'voortschrijdend inzicht'. "Ik ben het er absoluut niet mee eens", laat Norbert van Haren weten. "Laat ik vooropstellen dat ik helemaal niets tegen Personato heb. Integendeel zelfs. Maar wat de gemeente hier doet, dat kan niet. Ze zitten met een versnip perde kavel in de maag die ze niet kunnen invullen. En nu pro beren ze het op zo'n manier toch voor elkaar te krijgen." Van Haren wil de bouw niet verder vertra gen, maar overweegt wel om een planschadeclaim in te dienen. De gemeente verklaart dat Van Haren zelf ook een hoger pand had kun nen bouwen. Mede vanwege de showroom besloot Van Haren het bij twee bouwlagen te houden. "Ik mocht maximaal tot negen meter gaan", vertelt Norbert van Haren. "Maar dat zijn nog geen twaalf meter." Personato is al twee jaar met de gemeente in de slag voor nieuwbouw. "Het heeft al te lang geduurdvindt Jansen. ."Het moest een hoogwaardige blikvanger worden. We hebben aan de hoog ste eisen moeten voldoen. Over driekwart jaar hoop ik eindelijk te verhuizen. Ook het personeel kijkt ernaar uit. Want we zitten opgepropt in ons huidige pand." Volgens Janssen is het logisch dat de twee andere panden minder in het zicht komen te liggen. "Nu staat er niets. Daarnaast wordt mijn pand maar tien meter hoog met enkele hogere accenten." Het college oordeelt dat de belangen van Van Haren en Avydo niet ernstig worden geschaad. B en W vinden het zelfs gewenst dat er enkele hogere gebouwen komen op Keizersveld. Vooral langs de A73 omdat de rijksweg een stuk hoger ligt dan het bedrij venterrein. Het verhoogt de her kenbaarheid van Keizersveld en het doorbreekt het eenvormige aanzicht van veel bedrijfspanden met dezelfde hoogte. Dit is onder andere al het geval nabij de woonwijk Landweert, waar ook in drie lagen is gebouwd. Bij de entree van Keizersveld, op de locatie van voormalig restau rant Buitenlust, is straks zelfs een gebouw van vijf verdiepingen toe gestaan. De gemeente voert nog aan dat de nieuwbouw van Personato overal op minimaal vijf meter afstand van de perceelsgrenzen blijft. En ook een lager gebouw zal het zicht op de zijgevels van de buren belemmeren. De gemeente oordeelt verder dat het wel mee valt met het verminderde dag licht. De buren verwachten straks ook een chaos met het verkeer en parkeren. De gemeente geeft toe dat de parkeernorm van het plan Keizersveld niet helemaal wordt gehaald. Maar de norm is aan de hoge kant en op meerdere plaat sen voldoet de parkeergelegen heid op Keizersveld niet. Onder het kantoorgebouw van Perso nato komt een parkeerkelder voor 51 auto's. Daarnaast komen op het perceel nog eens 46 parkeervak ken. Informatieavond op 29 november y y Het nieuwe Medisch Cen trum De Wieënhof krijgt steeds meer vorm en inhoud. De tekeningen worden con creter, de plannen zijn aan gescherpt en de procedure om het bestemmingsplan te wijzigen loopt. De initiatief nemers Paul te Meij, project manager Alynia Architecten Adviseurs, en Albert Bosch, directeur Cohesie, houden op 29 november een eerste infor matieavond voor de professio nals die gebruik gaan maken van het nieuwe gebouw. "De belangstelling is groot. Een huisartsenpost, huisartsen, ambulancedienst, apotheek, fysiotherapie, dagbehande ling psychiatrisch geriatrische patiënten, podotherapie, logo pedie, psychiatrie, er komen veel medische diensten en specialismen in Medisch Cen trum De Wieënhof. Ideaal voor zorgvragers én zorgver leners." Paul te Meij en Albert Bosch zetten samen de schouders onder het nieuwe zorgproject datVenray en omgeving moet gaan bedie nen. Het medisch centrum wordt door twee private investeerders gefinancierd: deze zien in de maat schappelijke functie en noodzaak van het medisch centrum een zin volle belegging. "Op dit moment maakt de huis artsenpost gebruik van de begane grond in het voormalige hotel. Dankzij de investering is het moge lijk de hele bouw van 4200 m2 geschikt te maken voor medische zorg. De huisartsen, de HAP, ambu lancedienst en apotheek krijgen hun plek op de begane grond. De eerste en tweede verdieping biedt voldoende ruimte voor andere eerste lijn dienstverleners, zoals podotherapeuten, psychologen, logopedisten, fysiotherapeuten, etc. De huidige studio's blijven overigens voor verhuur beschik baar. Voor de bezoeker is het een uitkomst: de medicijnen kan hij bij de apotheek halen en voor de rugmassage kan hij terecht bij de fysiotherapeut. De dienstverleners kunnen gezamenlijk gebruikma ken van openbare ruimten zoals toilet, keuken en vergaderruim ten." BESTEMMINGSPLAN Om zulke ideeën waar te kun nen maken, is een goede locatie essentieel. Iedere dienstverlener in de zorg moet aan diverse eisen voldoen. De inrichting van het gebouw moet compleet op de zorg zijn ingesteld. De dienst moet ook goed bereikbaar zijn. Uit valswegen zijn belangrijk. Geen overlast voor de omwonenden. De Wieënhof kan, met een ingrij pende verbouwing en nieuw bouw, worden ingericht volgens de vigerende wetten en wensen. Het vraagt ook om een wijziging van het bestemmingsplan. "Op dit moment is een deel van het gebouw bestemd voor horeca gelegenheid. Een hotel ziet er ech ter anders uit dan de gemiddelde zorgverlenende dienst. Er zullen veel aanpassingen moeten wor den gedaan. Denk bijvoorbeeld aan lichtinval, etc." Alynia Architecten Adviseurs heeft aan de hand van een pro gramma van eisen, van de gebrui kers, de inrichting van zowel inte rieur als exterieur vormgegeven. "De tekeningen worden steeds concreter en vormen de inzet van besprekingen met de gemeente Venray en de toekomstige gebrui kers." HULPMIDDELEN Uit de tekeningen is onder meer af te lezen dat de ontsluiting van De Wieenhof zal plaatsvinden via de Deurneseweg. In het gebouw zelf komt een centrale ontmoe tingsruimte, waar onder meer Een impressie van De Wieënhof (Alynia Architecten Adviseurs). lezingen en informatieavonden kunnen worden gehouden. De ruimte zal ook dienst gaan doen als gemeenschappelijke bezoe kersruimte. De architecten heb ben er rekening mee gehouden dat er in de toekomst mogelijk een derde laag op het gebouw komt. "De belangstelling voor het medisch centrum is zo groot, dat we niet uitsluiten dat in de toe komst uitbreiding gewenst zal zijn. Daar spelen we nu al op in, door zo te ontwerpen en te bou wen dat de basis voor een derde verdieping er is." De initiatiefnemers kijken ook naar de mogelijkheden om een centrum voor hulpmiddelen in de directe nabijheid van De Wie enhof te realiseren. "Denk dan bijvoorbeeld aan rollators, rolstoe len, douchestoelen, scootmobiel en andere aan zorg gerelateerde hulpmiddelen." Om de plannen en tekeningen nader toe te lichten, organiseren Paul te Meij en Albert Bosch op 29 november van 10.30 tot 13-30 uur in de Wieënhof een eerste informatiebijeenkomst voor de toekomstige gebruikers. Ook zorg verleners die interesse hebben, zijn van harte welkom. Meer informatie bij Paul te Meij: 06-53117040. http://www.TonPeeters.com/vacatures.html Ook afgelopen jaar is het Regionaal Meld- en Coördina tiefunctie voortijdig schoolver laten (het RMC) erin geslaagd het aantal schoolverlaters in Noord- en Midden-Limburg weer behoorlijk terug te drin gen. Dat blijkt uit het recent verschenen jaarverslag RMC. Daarmee scoort deze regio weer ruim boven het landelijk gemiddelde. Het RMC, dat is ondergebracht bij de gemeenten Venray, Venlo, Weert en Roermond, is er samen met de betrokken partners wederom in geslaagd het aantal vsv'ers (voortijdig schoolverla ters) aanzienlijk te verlagen. Het totale aantal vsv'ers in de gehele regio Noord- en Midden Lim burg bedroeg in het schooljaar 2004/2005 1515 leerlingen. In het schooljaar 2006/2007 is dit teruggebracht naar 866 leerlin gen. Een afname met 43%, waar de landelijke target op 10% lag (waar overigens 17% gehaald is). In 2002 bedroeg het aantal voor tijdig schoolverlaters in Noord- en Midden Limburg totaal 1913 leer lingen. Vergeleken met het aantal van 866 voortijdig schoolverlaters in 2006/2007 is dat een afname met 55%. In de regio Venray zijn in de schooljaren 2006/2007 en 2007/2008 totaal 410 meldingen van met name scholen, leerplicht ambtenaren, IB-groep, ouders en jongeren zelf ontvangen. Inmid dels zijn 311 trajecten afgesloten, waarvan 141 jongeren (45,5%) opnieuw zijn gestart met een opleiding, 128 jongeren (41%) hebben een baan gevonden en 42 jongeren (13%) zijn niet bemid deld naar school en/of werk door bijvoorbeeld zwangerschap,deten tie of hulpverleningstrajecten. Het voorkomen en bestrijden van voortijdig schoolverlaten staat landelijk hoog op de politieke agenda. Teveel jongeren verlaten het onderwijs zonder startkwalifi catie. Een startkwalificatie (diplo ma van havo, vwo of mbo-niveau 2) biedt meer perspectief op de arbeidsmarkt en vooral ook op een duurzame plek op de arbeids markt en levert tegelijkertijd een bijdrage aan jeugdwerkloosheid- en criminaliteitsbestrijding. Het Regionaal Meld- en Coördinatie functie voortijdig schoolverlaten (het RMC) dat sinds 2006, voor de gemeenten Gennep, Bergen, Meer- lo-Wanssum, Horst aan de Maas en Sevenum, is ondergebracht bij de gemeente Venray vervult hierin een belangrijke rol. Met de vast stelling van de RMC-wet hebben alle gemeenten wettelijk de taak om jongeren van 12-23 jaar die geen onderwijs meer volgen en geen startkwalificatie hebben te stimuleren en te begeleiden om dit alsnog te doen. contactlenzen Ieder jaar houdt Elsevier Retail de verkiezing tot Beste Winkel keten van Nederland. In 2008 hebben honderdduizenden consumenten de Wereldwinkel opnieuw verkozen tot Beste Win kelketen in de categorie Hobby, cadeau en overig. De Beste Win kelketen van Nederland 2008 is de grootste verkiezing van Neder land, gehouden onder honderd duizenden consumenten. In de categorie Hobby, cadeau en overig liet de Wereldwinkel Gall Gall en ANWB opnieuw achter zich. Dit is een belangrijk resultaat voor de Wereldwinkels. Ontstaan vanuit een ideologische doelstel ling, met een personeelsbestand van 12.500 vrijwilligers, is de ver koop van fairtrade producten in de Wereldwinkels de laatste jaren geprofessionaliseerd, onder ande re door de implementatie van een modern winkelconcept. Inmiddels zijn meer dan 330 Wereldwinkels volgens dit concept ingericht. Nu, twee jaar achtereenvolgens wordt de keten beloond met deze prach tige consumentenprijs. In 2006 zijn de retailactivitei- ten van de Wereldwinkels onder gebracht in een aparte organi satie, FaiRSupport. FaiRSupport, dé retailorganisatie van faitrade, bouwt nu verder aan leuke, sfeervolle winkels met kwali tatief goede, vaak authentieke producten die gemaakt zijn vol gens fairtrade principes. Naast de landelijke retailactiviteiten van de Wereldwinkels en Fair Trade Shops heeft FaiRSupport onlangs een nieuw fairtrade concept geïn troduceerd: WAAR. FaiRSupport is enorm trots dat consumenten de Wereldwinkels verkozen heb ben tot Beste Winkelketen. Deze prijs bewijst dat de Wereldwin kel zijn plek op de Nederlandse retailmarkt heelt gevonden. En dat duurzaam ondernemen inmiddels niet meer weg te denken is uit de Nederlandse consumentenmarkt. Wereldwinkels en Fair Trade Shops en WAAR-winkels verko pen fairtrade producten. Door deze vorm van handel vinden de producten van onze handelspart ners, boeren en ambachtslieden, hun weg naar de exportmarkt. Dit schept werkgelegenheid waar door de welvaart van de mensen stijgt. Fairtrade helpt daarnaast de handelspartners in Afrika, Azië en Zuid-Amerika een sterke speler te worden op de exportmarkt, door training in productontwikke ling en organisatieversterking, en advies hoe te kunnen voldoen aan de internationale standaarden van duurzaam ondernemen. Wereld winkel Venray, Henseniusstraat 3a in Venray. lijst 3 Waterbelang Venray en Maasduinen Donderdag 13 november 2008 - Pagina 5 Kunstbinnenbereik.nl verkoopt schilderijen, tekeningen en foto's geprint op luxe canvasdoek. origineel, betaalbaar en persoonlijk Ton Peeters Wij dagen jou uit om ons slimmer af te zijn. Als het lukt dan heb je snel hoogste salaris van alle medewerkers in ons bedrijf. Zo niet, dan heb je ook een hele leuke tijd in ons bedrijf en leren we je graag de kneepjes van het vak. Noorderhof 20 Venray 0478-550630 1 www.waterbelang.nl

Peel en Maas | 2008 | | pagina 5