Venray wint ook zevende partij Lake Valley verliest Ontketend SV United te sterk "Sorry voor het publiek" Oranje Wit verzuimt te scoren Ruime zege DES Oostrum deelt de punten Valse start De Peelkorf SPONSORS SV VENRAY FUTSAL PEEL EN MAAS Donderdag 13 november 2008 - Pagina 25 Zouteloze Limburgse derby ontploft pas in laatste tien minuten: 8-2 Summa £2? Grote straat 56 Venray Venray heeft eerste periodetitel bijna binnen Standen zaalvoetbal Eredivisie B Eerste divisie D Hoofdklasse E Programma zaalvoetbal Dames Volharding winnen derby SV United korfbal SKC'06 Verlies SVOC'01 Prima start Merselo Standen korfbal Programma korfbal SV Venray-Amicitia 8-2 (1-0). Doelpunten: 19. Frits Lucassen 1-0; 27. Edwin Huijskens 1-1; 30. Freek Thoone 2-1; 33. Eric Trois- fontaine 3-1; 33. Ruud Brands 4-1; 35. Freek Thoone 5-1; 35. Frank Brands 6-1; 37. Frits Fucassen 7-1; 38. Appie Benrida 8-1; 39. Jeffrey Geurts 8-2. Scheidsrechter: Camp bell (Hoorn) en Zeeman (Sneek). Toeschouwers: 275. Rode kaart: 32. Stan Parren (doelman Amici- tia) na twee keer geel. Gele kaart: 16. Egon Claessen (Amicitia), 29. Ruud Brands (Venray) en 34. Ray mond Gelissen (Amicitia). SV Venray: Eenders; Benrida, F. Brands, R. Brands, Koenen, Fucas sen, Tahsini, Thoone en Troisfon- taine. Door Henk Willemssen En dat is zeven! Er lijkt maar geen einde te komen aan de zege reeks van debutant SV Venray in de eredivisie B. Vrijdag werd de Fimburgse derby tegen Amicitia royaal met 8-2 gewonnen. Pas in de laatste tien minuten kregen de toeschouwers spektakel en veel doelpunten te zien. Lange tijd was het een zouteloze derby die maar niet op gang wilde komen. Venray speelde vrijdag wellicht zijn minste wedstrijd tot nu toe. Coach Jos van Gerven kon als excuus aanvoe ren dat hij niet over een fitte selectie beschikte. Verdediger Coen Linskens had op de training een gebroken teen opgelopen. De aanvallers Ruud Brands (hamstrings) en Freek Thoone waren slechts op halve kracht inzet baar. Thoone heeft last van zijn voe ten wat voortkomt uit een verkeerde lichaamshouding. Met voetzolen moet de klacht ondervangen worden. Tegen de gewoonte in nam Venray een afwachtende houding aan. Het jonge team van Amicitia was evenmin met aanvallende bedoelingen naar sporthal De Wetteling gekomen. Het was in het eerste bedrijf dan ook een tamme derby. Frits Lucassen en Appie Benrida strandden op de doelman terwijl ook de Midden-Limburgers enkele kansjes kregen. Het eerste opwindende moment gebeurde na ruim een kwartier. Mahbod Tahsini werd met twee benen de bal ont nomen door Egon Claessen die een vrije trap tegen kreeg. Claessen was boos en wierp de bal weg waarvoor hij geel ontving. Freek Thoone kwam direct van de bank af om de minuut in overtal mee te doen. Het leverde niet het gewenste resultaat op en Thoone ging weer zitten. In de slotmi nuten kwam er wat meer leven in de brouwerij. Ruud Brands profiteerde bijna van een verdedigingsfout maar doelman Parren redde opnieuw. Aan de overzijde kreeg de handige Edwin Huijskens een vrije schietkans maar doelman Thijs Lenders zat er goed bij in de hoek. De eerste echte uitge speelde aanval was even later goed voor de openingstreffer. Appie Benri da passte op rechts naar Ruud Brands die bij de tweede paal Frits Lucassen vond: 1-0. Na de hervatting sukkelde de derby in hetzelfde gezapige tempo voort. Amicitia nam wel steeds meer het heft in handen en de apathische thuisclub riep het onheil over zichzelf af.Thijs Lenders haalde met een knap pe reflex een uithaal van Huijskens uit de kruising. Vier minuten later was het toch raak. De Venrayse goalie was kansloos op het schot van Huijskens in de verste hoek: 1-1. Her arbitrale duo maakt geen al te sterke indruk. De jonge scheidsrech ter Zeeman uit Sneek - hij was vrij dagmiddag al om half drie vertrokken uit Friesland - floot voor een 'trek- duel' tussen Ruud Brands en Edwin Huijskens. Tot verbijstering van de thuisclub keeg Brands geel en ging zijn opponent vrijuit. De ondertalsitu- atie leverde geen problemen op voor het Venrayse team. Met nog tien minu ten op de klok hield Freek Thoone het niet meer uit op de bank. Hij stond twintig seconden in het veld toen hij vanaf de linkerkant doeltreffend uit haalde: 2-1. Twee minuten later verscheen Ruud Brands alleen voor de uitgelo pen doelman Parren. Brands ging neer in het duel en hij kreeg de vrije trap mee. Stan Parren ('ik raakte hem niet eens') moest vol onbegrip met geel naar de kant. Hij trapte uit frustra tie tegen een stoel en stak zijn duim omhoog richting de leidsman. Dat kwam hem op zijn tweede gele prent, en dus rood, te staan. Venray wist wel raad met de man-meer-situatie. Op aangeven van Freek Thoone schoot EricTroisfontaine de 3-1 binnen. Frank Brands versierde een vrije trap en arbiter Zeeman trapte erin. De bank van Amicitia reageerde woe dend. Dat werd nog erger toen Ruud Brands de onterechte vrije trap bin nenschoot: 4-1. De verzorger van de Midden-Limburgers bood daarop scheidsrechter Campbell zijn bril aan. Die was niet van het aanbod gediend en ook hij kon de zaal verlaten. Amicitia was even de kluts kwijt en de ervaren aanvoerder Raymond Gelissen vergreep zich aan Appie Ben rida. De tijdstraf was een kolfje naar de hand van de Venraynaren. Frank Brands op Freek Thoone: 5-1Het werk voorThoone zat er toen op en hij kon weer op de bank plaatsnemen. Amicitia nam meer risico's met een meevoetballende keeper. En ook daar wist Venray wel raad mee. Vanaf de rand van zijn eigen doelgebied depo neerde Frank Brands de bal in het ver laten doel: 6-1. Na de zesde overtre ding van Amicitia na rust mocht Ruud Brands aanleggen voor een 10-meter- trap. Hij zag zijn inzet gekeerd door Luuk Peeters die Parren had afgelost. In de slotminuten was het achterin open huis bij de Midden-Limburgers. Frits Lucassen en Appie Benrida profi teerden en voerden de score op tot 8- 1. Joy Koenen mocht nog zijn.debuut maken. Waarna Jeffrey Geurts de 8-2 eindstand op het scorebord bracht. VERSTRAATEN personenvervoer Gstmn cafe, gewoon gezellig WOMtHSWEAl De Sjötter-Lake Valley 4-2 (2-0). Doelpunten: Bart Linders (2x). Lake Valley verloor vrijdag in de eerste divisie D met 4-2 bij titelkan didaat De Sjötter. De Maastrichtse ploeg komt nu alleen aan kop door het verlies van lijstaanvoerder Arcan in de stadsderby tegen ZWM/Cam- pus (1-4).Lake Valley heeft nu de vier titelkandidaten Fermonia Boys, ZWM/Campus, Arcan en De Sjötter gehad. Het leverde het Venrayse team drie punten op. "We zijn deze periode aardig doorgekomen", zegt teamleider Jeroen van Stokkem."We zijn nergens SV Venray 2-SV United 3-8 (1- 4). Doelpunten: 6. Vincent Buijs- sen 1-0; 9. Khalid Hlimi 1-1; 18. Mohamed El Ghoul 1-2; 22. Samir El Ghoul 1-3; 25. Senid Kukuljac 1- 4; 27. Gert-Jan Spee 2-4; 35. Samir El Ghoul 2-5; 37. Huseyin Tokat 2- 6; 45. Mohamed El Ghoul 2-7; 48. Mohamed El Ghoul 2-8; 49. Vin cent Buijssen 3-8. Scheidsrechter: Heuts (Brunssum). Toeschouwers: 125. Gele kaart: 10. Tim van den Bekerom (Venray 2). SV Venray 2: Michels; Van den Bekerom, Buijs sen, Hendrix, Koenen, Saamena, Spee en Tahsini. SV United: Aous- sar; Mohamed El Ghoul, Samir El Ghoul, Khalid Hlimi, Kukuljac, Mardjani en Tokat. Door Henk Willemssen De enige Venray zaalvoetbal derby in de hoofdklasse E ein digde maandag in een klinkende 3-8 overwinning voor SV United. Het hoger geklasseerde reserve team van Venray kon alleen in het eerste kwartier nog redelijke tegenstand bieden. Daarna had de thuisploeg geen verweer op de snelle tempowisselingen van SV United. De goed keepende Martin Michels en nonchalance in de afronding voor kwamen dat er dubbele cijfers op het scorebord verschenen. Het fanatiek meelevende publiek schreeuwde 'Tien, tien, tien.maar de teller bleef op acht steken. In het begin zag het er helemaal niet naar uit dat het zo'n ongelijke strijd zou worden. Al na twaalf seconden testte Khalid Hlimi Venray-doelman Michels. Venray 2 nam de leiding uit een vrije trap van aanvoerder Tim van den Bekerom die door topscorer Vincent Buijssen werd verzilverd: 1-0. Na een aarze lend begin trok SV United, zonder de geblesseerde Esam Doudouh, steeds meer het spel naar zich toe. "We zijn inderdaad afwachtend begonnen", zegt coach Hicham Hlimi. "We wilden eerst kijken hoe zij speelden maar we zijn al vrij snel druk gaan zetten. Ik had Venray vooral tactisch wat sterker verwacht." Nadat Senid Kukuljac de lat trof viel na negen minuten de gelijkma ker. Op aangeven van captain Kukul jac was het Khalid Hlimi die met een daverende knal hoog in het doel scoorde: 1-1. Martin Michels was dit maal volkomen kansloos. Vlak daarna viel de eerste en enige gele kaart in deze sportieve derby die door arbi ter Heuts prima werd geleid. Tim van den Bekerom legde Gregory Mardjani neer. SV United wist geen voordeel te halen uit het overtal. Zeven minu ten voor rust namen de bezoekers de leiding. Op aangeven van zijn broer Samir scoorde Mohamed El Ghoul de 1-2. SV United verhoogde de druk en Venray moest het antwoord schuldig blijven. Uit een uitworp van doelman SouleymanAoussar - die de voorkeur kreeg boven Ilhan Polat - kon Moha med El Ghoul doorgaan op links. Hij gaf een scherpe voorzet die door Samir El Ghoul werd binnen gegle den: l-3.Venray 2 kon vlak voor rust bijna iets terug doen toen Mahbod Tahsini de paal trof. Een halve minuut later was het aan de overkant wel raak. Huseyin Tokat veroverde de bal en Senid Kukuljac zette zijn team op een riante 1-4 ruststand.Na de hervat ting leek de spanning even terug te komen. Na een goede actie van Dave Hendrix verkleinde Gert-Jan Spee de achterstand tot 2-4. Daarna werd er een poosje niet gescoord. De tel kens opkomende Khalid Hlimi zocht het vooral in afstandschoten die wel hard maar onzuiver waren. "Zoek het meer in de combinaties", hield coach Hlimi zijn neefje voor.De soms weer galoze Senid Kukuljac zette de doel- puntenmachine weer in werking. Na een fraaie actie bediende hij Samir El Ghoul: 2-5. Twee minuten later was een afstandschot van Huseyin Tokat goed voor de 2-6. SV United kon zich 'gallery-play' veroorloven maar miste zelfs de mooiste kansen. Het publiek waardeerde de technische staaltjes wel. Vormgever Senid Kukuljac stond ook aan de basis van de 2-7 en 2-8. Beide keren was Mohamed El Ghoul de afmaker. In de voorlaatste minuut bracht Vincent Buijssen uit een pass van Dave Hendrix de 3-8 eindstand op het scorebord. "We begonnen redelijk goed",zeiVenray-coach Lesley de Sera. "Maar we gingen steeds meer achteruit lopen, misten de scherpte en verloren daardoor de duels. De tegenstander was ook veel sneller in de omschakeling. Bij United lukte op een gegeven moment alles en toen gingen bij ons de kopjes omlaag. We hebben een jong team en we zijn nog te wisselvallig", vindt De Sera. SV United heeft na een moeilijke start de weg omhoog gevonden. "Het was echt genieten langs de kant", zegt Hicham Hlimi. "Nu moeten we de stij gende lijn zien door te trekken." Officieel is het nog niet, maar Venray kan de eerste periodetitel in de eredivisie B niet meer ont gaan. Met nog een duel voor de boeg heeft de Venrayse debutant een voorsprong van drie punten op Multicuit/Opera. Het doelsaldo van de Hagenaars 20) is een stuk minder dan dat van Venray (+37). Bovendien gaan het Venrayse team vrijdag op bezoek bij de zwakke hek kensluiter ESZW Totelos. Coach Jos van Gerven hecht waarde aan de peri odetitel. "Ja, ik wil die prijs wel graag pakken. Je weet immers nooit wat er in de rest van het seizoen nog alle maal kan gebeuren." De Limburgse derby tegen Amicitia kon de toeschouwers tot de laatste tien minuten absoluut niet boeien. "Sorry voor het publiek", zegt coach Van Gerven. "Maar vandaag moest het een keer op een andere manier.Amici- tia is een geduchte tegenstander voor ons. We zaten vandaag met enkele niet fitte spelers. Ik heb daarom puur voor de drie punten gekozen." In het verleden trok Venray regel matig aan het kortste eind tegen Ami citia dat met Jeffrey Geurts en Edwin Huijskens twee snelle en beweeglijke spitsen heeft. Van Gerven wilde voor komen dat zijn team verrast zou wor den door counters. "Ja, inderdaad. Wij kozen daarom voor een verdedigende opstelling. Normaal tonen we veel meer dreiging. En ik wist dat Amicitia ook niet zou komen. En dan krijg je zo'n draak van een wedstrijd." Na de hervatting kreeg Amicitia steeds meer het idee dat er wat te halen viel. Vooral na de 1-1. Maar de arbitrage gooide roet in het eten. Ven ray mocht niet klagen dat de doelman met twee dubieuze gele kaarten werd weggestuurd. Amicitia-coach Peter Haemers zag zijn mooie plan in dui gen vallen. "We waren in die fase ster ker en hadden de beste kansen op 2-1 Dan krijgt onze keeper geel terwijl hij de tegenstander niet eens raakt. Vanaf dat moment fluiten ze alles tegen ons. Dan kun je nooit meer winnen. Het is triest dat de arbitrage zo'n grote invloed heeft gehad op deze wed strijd." Jos van Gerven moest het relaas van zijn collega beamen. "Wij zijn dan zo slim om het perfect uit te spelen. Freek zou alleen in noodsituaties meedoen. Hij toonde zich een prima breekijzer die ons over de moeilijke momenten heen hielp. Hij kan de pijn even ver bijten en toch iets extra's brengen." Van Gerven verwacht dat het publiek begrip zal opbrengen voor de defen sieve tactiek. "De mensen hebben dit seizoen al van veel mooie wedstrijden kunnen genieten. Maar soms moet het resultaat even voorop staan. Het kan niet altijd feest zijn." weggespeeld. Vrijdag ook niet tegen De Sjötter dat een erg goed team heeft met veel snelheid."Lake Valley trad in sporthal Daalhof aan zonder Lennard Jansen en Ron Spruit die bei den verhinderd waren. Daniël Peters ontbrak vanwege een enkelblessure. Coach Paul Janssen kon daardoor slechts over twee wissels beschik ken. De Sjötter nam al in de tweede minuut een 1-0 voorsprong door een goed uitgevoerde aanval die bij de tweede paal werd afgerond. Na acht minuten stond Lake Valley niet goed opgesteld bij een hoekschop: 2-0. Dit was ook de ruststand.Vlak na de pauze scoorde Bart Linders, uit een corner van Sjoerd van der Coelen, de aansluitingstreffer: 2-1. Een streep door de rekening was dat een minuut later de marge weer was hersteld. Een 'onmogelijke' bal vanaf de achterlijn verdween prachtig in de kruising: 3- 1 .Lake Valley kwam na de pauze beter voor de dag en kreeg ook kansen. Helaas wisten de Venraynaren niet te profiteren van de enige gele kaart voor een speler van de thuisclub.De Sjötter toonde zich slagvaardiger en schoot daarna bij de eerste paal de 4-1 binnen. Deze treffer had eigenlijk niet mogen vallen. Lake Valley kreeg volop kansen. Een vrije trap werd van de lijn gehaald en enkele keren verscheen een Venrayse speler vrij voor het doel. De bezoekers zouden nog slechts een keer scoren. Acht minuten voor tijd rondde Bart Linders een uitgespeelde aanval af: 4-2. Stand SV Venray OACN Boys Multicult/Opera FSG/Ben Mesters SK/Bunga Melati FC Rijswijk/Argos Amicitia CFE/VDL Groep 2 FV Weert DZS/TeamTruva FC Verest Sport ESZW Totelos 7-21 (52-15) 7-18 (45-25) 7-18 (38-28) 7-16 (31-25) 7-15 (39-22) 7-13 (42-22) 7-8 (19-26) 7-7 (14-31) 7-3 (27-45) 7-1 (17-47) 6-0 (21-33) 6-0 (7-33) Stand De Sjötter 6-16 (32-15) Arcan 6-15 (20-15) ZWM/Campus 6-12 (22-13) Fermonia Boys 6-12 (22-14) Lake Valley 7-9 (20-24) ZW Roerdalen 5-6 (17-22) TFH/Omnisport 6-6 (21-25) 't Kesjotje 5-4 (16-21) Koutenveld 5-3 (12-20) ODVYerna 6-3 (22-29) FV Dreamers (uit competitie) Stand Schaesberg 10-28 (60-32) Fermonia Boys 2 10-21 (44-28) FC Tumudo 10-20(43-34) FV Weert 2 10-17 (38-36) FC Geleen Zuid 10-16 (58-32) FCH 10-16 (40-42) Haelen 10-13 (39-53) Amicitia 2 10-12 (30-35) SV Venray 2 10-12(31-38) FSG/Ben Mesters 2 10-11 (27-34) SV United 10-11 (38-48) De Gastronoom 10-9 (33-47) ZW Vaals 10-7 (29-38) De Kilo 10-7 (21-35) Vrijdag 14 november Sporthal De Wetteling 20.30 ZW Leunen-Gallus/Café de Tijd 21.30 Lake Valley vrij 22.30 Herb.de Peel 3-Gallus/Café de Tijd 5 Sporthal De Weert 20.00 Venray 4-ZV Serum 21.00 ZW Leunen 2-Reuver 2 22.00 Venray 6-ZW Leunen 4 Sporthal Meerlo 20.00 SV United 3-Inter'80 5 21.00 SV United 2-Beringe 3 Zaterdag 15 november Sporthal De Weert 17.00 Venray 7-Gallus/Café de Tijd 3 18.00 ZW Leunen-Roerdalen (dames) 19-00 Venrode-Tornado 20.00 Lake Valley 3-ZW Leunen 3 Maandag 17 november Sporthal De Wetteling 20.30 Gallus/Café deTijd-Tornado (beker) Sportnieuws -info De Peelkorf-DSV 11-16 (7-9). Doelpunten De Peelkorf: Linda Verlijsdonk (3x), Lisa Verlijsdonk, Mayke van Ass, Sharon Wismans, Kim Kusters, Moniek Peters, Ellen Smits, Paula van Vegchel en Stefa- nie Romme. De korfbalsters van De Peelkorf zijn de zaalcompetitie in de hoofdklasse B gestart met een 11-16 thuisnederlaag tegen DSV De gasten gingen heel fel van start en namen al snel een 1-4 Marianne Potten (links) van De Peelkorf in een fel duel met een van de gasten voorsprong, een achterstand die De Peelkorf in het restant van de wed strijd niet meer wist goed te maken. DSV begon erg sterk. Met hun snelle spel en felle acties stond er na een paar minuten al 1-4 op het scorebord. Hier liet Peelkorf het niet bij zitten en zo groeide de thuisploeg dan ook in de wedstrijd. De verdediging stond goed, waardoor ook de aanval goede kansen kon creëren. Dit kwam ook tot uitdrukking in de stand. De Peelkorf knokte zich terug tot 7-8, maar wist voor de rust niet meer de gelijkma ker te scoren. Integendeel, met een negende treffer bepaalden de gasten de ruststand op 7-9. Na de rust bleef de thuisploeg met goede acties kan sen creëren, maar op de momenten dat het even niet lukte, sloeg DSV keihard toe. Zo werd het 10-13 in het voordeel van de gasten met nog tien minuten op de klok. Deze achterstand bood nog perspectieven voor De Peelkorf, maar de thuisploeg slaagde er niet meer in het gaatje te dichten. DSV liep uiteindelijk nog uit naar 10- 15. In de slotfase werd er door beide teams nog een keer gescoord en werd de eindstand op 11-16 bepaald. TOG-Oranje Wit 9-6 (3-3). Doel punten Oranje Wit: Loes Kateman (2x), Petra van der Haghen, Linda Houben, Aniek Drabbels en Caro line Michels. Op de eerste dag van de zaalcom petitie hebben de korfbaldames van Oranje Wit in de overgangsklasse B een 9-6 nederlaag geleden tegen TOG. In de eerste helft gaven beide ploegen elkaar weinig toe en gingen dan ook rusten met een gelijke 3-3 stand. Na de pauze verzuimde Oranje Wit de kansen te benutten en zag drie tref fers afgekeurd worden. De wedstrijd begon fel. Beide teams wilden de punten binnen halen, dit was dan ook gelijk te merken. Uit de eerste aanval die TOG opzette werd na twee overgespeelde ballen gescoord vanaf de middenlijn. Loes Kateman liet het hier echter niet bij zitten en nam revanche door een doorloopbal goed af te ronden: 1-1Bij het tweede aanvalsvak liep het spel snel, waardoor er veel kansen werden gecreëerd. De bal werd met een hoog tempo door het vak gespeeld en de achter kant werd goed benut. Maar ook TOG zat lekker in het spel en wist uit die kansen een strafworp te halen die goed werd afgerond. Oranje Wit antwoordde hier weer op door een uitgelokte strafworp van Linda Houben, die Petra van der Haghen wist af te ronden: 2-2. Na de functiewisseling had het eerste aan valsvak van Oranje Wit grote moeite met het benutten van de juiste kan sen. Het verdedigingsvak liep echter als een speer. De steun werd er tel kens uitgehaald waardoor het aanvals vak veel balbezit had. Het aanvalsspel van Oranje Wit liep steeds beter en er werd goed gecombineerd. TOG zat er echter goed op waardoor het lastig werd om de kansen goed af te ronden. Vijf minuten voor de rust wist TOG toch nog te scoren vanuit een vrije bal. Oranje Wit voerde de druk flink op waarna Loes Kateman in de laat ste seconden nog de gelijkmaker kon scoren: 3-3. Na rust zetten het tweede aanvalsvak door met het snelle spel. Hierdoor kon Linda Houben een afstand schot in de korf gooien. Verde digend kreeg Oranje Wit het een stuk moeilijker. Via het blok wist TOG zich goed vrij te spelen voor de doorloop- ballen. Hier werd dan ook vier keer uit gescoord. Oranje Wit bleef daardoor telkens achter de feiten aan lopen. Caroline Michels en Aniek Drabbels wisten beiden nog te scoren, maar dit was helaas niet genoeg voor de dames om aansluiting te vinden. De wedstrijd werd dan ook verloren met 9-6. SSS'18 2-Volharding: 2-3 (2-0). Doelpuntenmakers Volharding: Mandy Kusters, Susanne Nabuurs en Femke van Tilburg. Het eerste damesteam van Volhar ding won zondag in de vijfde klasse met 2-3 van SSS'18 '18 2. Volharding wist in de derby een 2-0 achterstand bij rust in de tweede helft goed te maken. De Vierlingsbeekse ploeg houdt door deze zege aansluiting met de top van de middenmoot. Volharding begon sterk aan het duel, maar hielp in de eerste tien minuten een aantal kansen om zeep. De thuisploeg werd door het felle begin van de gasten wakker geschud en zette Volharding steeds meer onder druk. Doordat Volharding na het beginoffensief wat gas terugnam en ook slordiger ging spelen, kwamen de kansen voor SSS'18 2 vanzelf. Na twintig minuten scoorde SSS'18 de verdiende 1-0. Volharding was is deze fase van de wedstrijd niet in staat om een vuist te maken tegen een beter combinerend SSS'18, dat een kwartier voor rust via een prachtig doelpunt in de linkerbovenhoek de 2-0 maakte. Na de rust zagen de toeschouwers uit Vierlingsbeek en Overloon een heel ander Volharding-elftal uit de kleedkamer komen. Volharding startte wederom fel en gretig en via een aan val uit het boekje, waarbij Femke van Tilburg via de zijkant de bal panklaar op het hoofd legde van Mandy Kus ters, konden de dames van Volharding de aansluitingstreffer maken. Volhar ding drukte direct na dit doelpunt door en, mede door wat omzettingen in de veldbezetting, konden de twee middenveldsters Susanne Nabuurs en Nathalie Veenbrink de boel op slot houden en de aanval in stelling brengen. Nota bene ex-SSS'18-speel- ster Susanne Nabuurs bracht met een fraaie lobbal de spanning weer helemaal terug in de wedstrijd:2-2. Vanaf dat moment ging de wedstrijd op en neer, op sommige momenten hadden de Volharding-speelsters de handen vol aan de tegenstander, die fysiek ook wat harder gingen voetbal- len.Tien minuten voor tijd kon Femke van Tilburg wederom van de zijkant aanzetten richting SSS'18-doelgebied en dit keer wist ze wel te scoren: 2- 3. De dames van Volharding zijn door deze zege alweer vier wedstrijden op rij ongeslagen. De Eendracht-DES 4-11 (3-6). Doelpunten DES: Petra Branje en Eva Rijbroek (beiden 3x), Sanne Rijbroek (2x), Patricia Broeren, Laura Lamers en Marloes Broe ren. De korfbalsters van DES zijn de zaalcompetitie uitstekend van start gegaan met een 4-11 zege op De Een dracht. De Vierlingsbeekse dames gin gen uitstekend van start en dit werd al gauw beloond met een doorloopbal van Petra Branje: 0-1. De Eendracht had een antwoord meteen klaar en scoorde al snel de gelijkmaker. Na de vakwissel wist DES te overtuigen met snel spel. De thuisploeg nam echter verrassend de leiding met 2-1. De ach terstand werd rechtgezet door Sanne Rijbroek die met een mooie door loopbal 2-2 liet aantekenen. In deze fase gingen beide ploegen gelijk tegen elkaar op, maar wisten de gasten toch een gaatje te slaan. Via een doorloop bal van Marloes Broeren en een treffer van Petra Branje namen de gasten een 2-4 voorsprong. De thuisploeg toonde vervolgens veerkracht en profiteerde van een foutje in de DES-defensie door 3-4 te scoren. DES had het ant woord meteen klaar en via Laura Lamers en Eva Rijbroek vlak voor rust kwamen de gasten op een 3-6 voor sprong bij rust. In de tweede helft bleef DES de toonaangevende ploeg en door doelpunten Petra Branje, haar derde doelpunt van de wedstrijd uit opnieuw een doorloopbal, en Patricia Broeren werd het verschil vergroot tot 3-8. Na een van de weinige foutjes in de defensie kon de thuisploeg nog een keer iets terugdoen (4-8), maar via treffers van de zusjes Rijbroek, Eva (2x) en Sanne, bepaalde DES de eind stand op 4-11 Zondag speelt DES om 14.20 uur in De Raaijhal in Overloon tegen Miko'76. HBSV 2-SV Oostrum 6-6 (1-2). Doelpunten Oostrum: May van Rooij (3x), Fieke Kuenen, Dessie Jansen en Abbey Vollenberg. In de tweede Idasse C deelden de korfbalsters van HBSV 2 en Oostrum de punten: 6-6. Beide teams waren aan elkaar gewaagd en de hele wedstrijd ging het gelijk op. De eerste helft wer den er vooral aan Oostrumse zijde veel kansen gecreëerd, maar liet de afwer king te wensen over. Met een 1-2 voor sprong ging de gasten de kleedkamer in. Ook in de tweede helft ging het lange tijd gelijk op. Na een kwartier spelen stond het 3-3. Oostrum scha kelde een tandje bij en kwam door twee mooie doelpunten van May van Rooij op een 3-5 voorsprong. Die kon Oostrum echter niet lang behouden. Via drie afstandschoten nam HBSV weer de leiding 6-5. De Oostrumse dames reageerden hier direct op en Abbey Vollenberg scoorde via een doorloopbal de gelijkmaker. De laat ste vijf minuten waren erg spannend waarbij HBSV het meeste balbezit had. De verdediging van Oostrum liet zich niet afbluffen en kon voorkomen dat HBSV scoorde. De 6-6 eindstand was een terechte uitslag en beide teams konden een punt bijschrijven. Uitslagen E-Jeugd SV United El-De Maaskorf El 0-0 F-Pupillen SKC '06 2-SV United 4-1 SV United-Des 0-3 Welpen Peelkorf 7-SV United 0-3 SV United-Des 1-4 Uitslagen Welpen Peelkorf-SKC'06 1-3 SKC'06-Peelkorf 1-2 Merselo-SKC'06 F1 2-2 SKC'06 F2-SV United 4-1 De Merels-SKC'06 D 1-5 De Merels-SKC'06 Cl 10-0 Programma zaterdag 15 november SKC'06 Cl-KSV 15.30 Programma woensdag 19 november SKC'06 midw 1-SV United 22.05 De Peelkorf - SKC'06 midw 2 20.30 Corridor-SVOC'Ol 14-9 (6-3). Doelpunten SVOC'01: Debbie Wismans (4x), Kim Dircks (2x), Linda Claessens, Loes Hellegers en Anke Wennekers.De korfbalda mes van SVOC'01 gingen in de over gangsklasse A onderuit in het uitduel tegen Corridor: 14-9 (6-3). Na een snelle 0-2 voorsprong voor de gasten nam de thuisploeg het initiatief over. In het tweede helft kwam SVOC'01 nog knap terug tot 9-8, maar nadat Corridor vervolgens vier keer scoor de, was het verzet gebroken. De tref fers van SVOC'01 kwamen op naam van Debbie Wismans (4x), Kim Dircks (2x), Linda Claessens, Loes Hellegers en Anke Wennekers. Astrantia-Merselo 3-6 (0-3). Doelpunten Merselo: Angela van Tilburg (2x), Anja van Dijck, Nicky Zegers, Loes Jacobs en Diana van der Duijn. De korfbaldames van Merselo zijn de zaalcompetitie in de eerste klasse B uitstekend gestart. De uitwedstrijd tegen Astrantia leverde een puike 3-6 zege op. In de eerste helft sloegen de gasten het beslissende gaatje (0-3) en mede door een verdediging die stond als een huis werd de voorsprong in de tweede helft niet meer prijsge geven. De treffers kwamen op naam van Angela van Tilburg (2x),Anja van Dijck, Nicky Zegers, Loes Jacobs en Diana van der Duijn. 16 Hoofdklasse B: 1) Zigo 1-2 17-8 2) Concordia 1-2 12-4 3) DSV 1-2 16-11 4) BIO 1-2 9-8 5) WO 1-0 8-9 6) De Peelkorf 7) ONA 1-0 4-12 8) DOT 1-0 8-17 Overgangsklasse B: 1) De Merels 1-2 17-11 2) Blauw Wit 1-2 13-8 3) TOG 1-2 9-6 4) Celeritas 1-1 7-7 5) Flash 1-1 7-7 6) Oranje Wit 1-0 6-9 7) Euro Girls 0-1 8-13 8)Tuldania 0-1 11-17 Overgangsklasse A: 1) Corridor 1-2 14-9 2) Bladella 1-2 7-4 3) NDZW 1-2 9-6 4) Diosa 1-2 12-11 5) Geko 1-0 11-12 6) Korloo 1-0 4-7 7) VIOS 1-0 6-9 8) SVOC'01 1-0 9-14 Eerste klasse B: 1) DeWilma's 1-2 20-6 2) Merselo 1-2 6-3 3) Heumen 1-2 16-13 4) Vonckel Girls 0-0 0-0 5) Astrantia 1-0 3-6 6) Prinses Irene 1-0 13-16 7) Fortuna'74 1-0 6-20 Tweede klasse C: 1) De Treffers 1-2 17-7 2) DES 1-2 11-4 3) Miko'76 1-2 14-7 4) HBSV 2 1-1 6-6 5) Oostrum 1-1 6-6 6) De Eendracht 1-0 4-11 7) DOS 1-0 7-14 8) Ajola 2 1-0 7-17 1-0 11- Programma zondag 16 november Hoofdklasse B: ONA-De Peelkorf 12.30 Overgangsklasse B: Oranj e Wit-Celeritas 13.43 Overgangsklasse A: SVOC'Ol-NDZW 14.45 Eerste klasse B: Merselo-Heumen 12.00 Tweede klasse C: DES-Miko'76 14.20 Oostrum-Ajola 2 10.00 Henseniusplein 5 c Venray VENRAY - BOXMEER sportcate cafetaria LANDWEERT Kruidenlaan 105 Venray Tel. (0476) 580 480 www.vandenmunckhaf.i aEns&LomJy ywvttv

Peel en Maas | 2008 | | pagina 25