Eine Nacht in Venedig CD The Sparks Spirit of Jazz t n Winterlandschap Pilot Flame wint in Maastricht Uitwisseling Euterpe Kaartverkoop WinterZon Festival PEEL EN MAAS Boek bestellen? PEEL EN MAAS Donderdag 13 november 2008 - Pagina 21 Op maandag 24 november komen de Operette Gezellen Sint Anthonis met de vrolijke, bruisende operette Eine Nacht in Venedig in de Schouwburg Venray. De voorstelling begint om 20.00 uur. Het gezelschap bestaat uit 65 medewerkers en komt met een in een nieuwe jas gestoken operette in het 125-ste jaar van componist Johann Strauss jr. De prachtige melodieën, schitterende kostuums en een overvloedig decor, met als dirigent Hans van Zeeland (Bakel) die de algehele muzikale leiding heeft. Ghislaine Wijffels staat garant voor de regie. De Operette Gezellen Sint Anthonis waarin met medewerking van de solisten de tenor Leo van Els (Sint Antho- Alweer twee jaar zijn John en Ben Hermsen actief als de zangers van the Sparks. In die twee jaar hebben zij veel ervaring opgedaan met live optredens. Grote evene menten zoals het Rozenfestival in Lottum en het benefiet festival voor het KIKA fonds in Wester- haar. Maar ook de voor The Sparks vertrouwde optredens in de Shuf- fel in Horst en de Evenaar in Ven ray waren belangrijk bij het leer proces van de twee broers. Dat de covers die The Sparks ten gehore brengt zelfs na 46 jaar goed in de smaak vallen bij het publiek bewijst het landelijke bekende Clash of The Coverbands Contest. The Sparks staat nu in de Limburgse finale op 13 december in het Poppodium de Bosuil in Weert. Hierin strijdt The Sparks met verschillende andere cover bands uit Limburg om een plek in de landelijke finale in Paradiso Amsterdam. Door het unieke stem geluid van Ben en John en de kwalitatief zeer goede instrumentale begeleiding van (drummer) Bert Voesten, (solo gitarist) Twan v Well, (bas gitaar) Peter Verberne en de broers Piet en Hay Hoebers (begeleiding gita risten) benadert het geluid van de covers die zij spelen dicht het origineel. Niet het minst belang rijk is de PA technicus Peter vd Kruizen die zorgt dat alles goed op elkaar is afgestemd. Al snel na hun komst werd er besloten om de droom om een derde cd uit te brengen vervolgd. Deze droom werd volbracht in april van dit jaar in The Sesion Sound Recording Studio van Hennie Korsten in Ros malen. Na de goed bezochte cd presentatie in Horst en de boven verwachte cd verkoop is er beslo ten om de cd ook te presenteren in Venray. Dit gebeurt op zaterdag 22 november in café/zaal de Evenaar. Aanvang 21.00 uur. Entree 5.00. Zie http://www.desparks.nl voor meer nieuws en stem op de clip van The Sparks op de website van The Clash of the coverbands. nis), de sopranen Jolanda Gerrits (Kranenburg Did) en Evelien van Wanrooy en de tenor Jurgen de Jong beiden uit Nijmegen, verder het koor, ballet, orkest en kinde ren zorgen voor een feestelijk avondje uit. Hertog Guido van Urbino houdt erg van vrouwe lijk schoon. Elk jaar nodigt hij de senatoren uit om met hun vrou wen naar het carnaval in Venetië te komen. Maar de hertog hoopt in het bijzonder op een ontmoe ting met Barbara, de vrouw van senator Delaqua. Allerlei verwik kelingen zorgen voor de nodige hilariteit en dosis humor. In het Duits gezongen en Nederlands gesproken wordt deze operette Eine Nacht in Venedig uitgevoerd. De Operette Gezellen Sint Antho nis komen met de laatste voorstel ling uit de reeks van 6 voorstel lingen op maandag 24 november Schouwburg Venray (20.00 aan. Verkoopadres:Schouwburg Venray (0478-530999) of reserveringen via Ria Derks van de Ven 0485- 383713 0642119453). E-mail: rderksvdven@hotmail.com Kerstkaarten De hobbyclub van De Hoge Beek houdt een kerstkaartenver koop op zondag 16 november van 14.30 tot 17.30 uur. Al deze kaarten zijn door de dames van de hobbyclub met de hand gemaakt. De verkoop wordt gehouden in ontmoetingsruimte De Halm van De Hoge Beek. Groei Bloei Groei Bloei houdt op don derdag 20 november een bijeen komst met het thema tips en trucs over planten in de tuin in gemeen schapshuis Zalzershoaf in Hout- Blerick. Aanvang 19-30 uur. Hein Herijgers, voormalig groendocent op de middelbare tuinbouwschool in Venlo verzorgt de presentatie. Hij gaat toelichten hoe men orde kan scheppen in de mengelmoes van planten in veel tuinen, met hun specifieke eisen. Planten zijn van nature geselecteerde wezens, de ene soort houdt van water de ander van droog; de een houdt van heet de ander van koelte; de een houdt van licht de ander van schaduw; de een houdt van voed zaam de ander van schraal. Door deze specifieke voorkeuren en selectie ontstaan groepen die van nature bij elkaar horen in eenzelf de omgeving. Met voorbeelden en dia's gaat Herijgers het een en ander duidelijk toelichten. In de pauze is er een loterij waarbij toe passelijke prijzen zijn te winnen. In De Tiendschuur/De Kasteel boerderij in Horst gaat op zondag 16 november vanaf 13 00 uur Spirit of Jazz van start, het eerste jazzfestival op Horster bodem. Dit evenement, gehouden door Stichting Cambrinus Concerten, is tevens het eerste muziekfestival in Limburg dat zich expliciet richt op de jazzcultuur in de eigen pro vincie. Cambrinus Concerten is met een verrassende programmering op de proppen gekomen door uiteenlopende muziekstijlen in de spot te zetten die allen de 'spirit of jazz' uitademen. Het festival wordt geopend door BBThree uit Maas tricht met een swingende, funky groove. Vervolgens maakt het jonge damesduo Razzle Dazzle uit Horst haar opwachting met een keuze van ballads uit eigen werk en jazzstandards. De Antwerpse Stella Domazos lijkt synoniem voor naakte pathos. In haar volkse passie wordt ze begeleidt door Jan de Bruijn en Pieter van Boogaert uit de band van Raymond van het Groenewoud. La Manouche haalt met haar zigeunermuziek herin neringen op aan het gipsyvolk, dat vele grote jazzmusici voort bracht. Singer en songwriter Bart Oostindie stond met Mo'Jones al eens eerder op het North Sea Jazz festival en treedt nu aan met het nieuwe talent Japayork. Met een spetterende finale word deze Spirit of Jazz afgeslo ten door de achtkoppige formatie Surfcake van onder andere Mike Roelofs, de Grubbenvorstenaar die tijdens de laatste editie van het North Sea Jazz Festival de Award voor de beste jazzcompo sitie van een aankomend talent ontving. Surfcake toont een zeer onorthodoxe opvatting over muziek en treedt aan met maar liefst twee drummers, meerdere blazers, techno, toetsen, snaren en heel veel originaliteit. Meest in het oog springend op dit festival is iets eerder op de dag de verschij ning van Iain Matthews Searing Quartet met Venraynaar Norbert Leurs op het podium. De samen werking tussen Searing Quartet van Horstenaar Egbert Derix en de tevens in Horst woonach tige Engelse Iain Matthews heeft geleid tot Joy Mining, de eerste gezamelijke cd van deze nieuwe band, die tijdens dit festival wordt gepresenteerd. Egbert Derix heeft diverse jazzonderscheidingen op zijn naam staan en is als enige Europeaan tijdens de Songwriters Network Compitition in New York bekroont met zijn compositie Exit Ego. Matthews is vooral bekend van de formatie Fairport Conven tion, Plainsong en Matthews Sou thern Comfort waarmee hij met het nummer Woodstock een hit scoorde. SLIM, dé vereniging die de Limburgse jazzscene al jaren lang promoot, presenteert tijdens dit festival haar vernieuwde maga zine JazzNws met bijbehorende promo-cd en biedt daarmee een overzicht van de jazzcultuur in Limburg. De presentatie van dit festival is in handen van LI- radio presentator John Hendrix. Dit festival duurt tot 22.00 uur. Uitge breide festivalinformatie staat op www.cambrinusconcerten.nl. Tot en met 1 maart 2009 is in museum 't Freulekeshuus in Venray de expositie Ven- rayse Fotografen te zien. In een serie artikelen publiceert Peel en Maas de komende tijd tien foto's die in het museum te zien zijn. In de eerste afle vering: Winterlandschap met beek van fotograaf Peter Swen- ker. Deze foto van het winterland schap met beek is gemaakt door Peter Swenker. De bomen en het prikkeldraad zijn berijpt. Er lijkt een dun laagje ijs te liggen op het beekje. De foto roept nostalgische gevoelens op naar de koude win ters van vroeger. Peter Swenker (1921-2004) maakte deze foto ongeveer tussen 1955-1960. De foto is afkomstig uit de collectie van het Gemeente archief Venray. Het is een van de ruim 150 foto's op de tentoonstelling Ven- rayse Fotografen met foto's van Peter Swenker, Gerard Kruijsen, uit de collectie van Jan van der Putten en van de Venravse Foto club. De keuze is gemaakt uit de rijke fotoverzameling van het Gemeentearchief Venray en van Museum 't Freulekeshuus. Swenker heeft in Venray veel foto's gemaakt van dorpsgezich ten, industriële gebouwen, klas- senfoto's en familiefoto's. Kruij sen fotografeerde vooral mensen, kunst en architectuur. Van de Venrayse fotoclub is een mooie selectie monumentenfo to's te zien, gemaakt in 1987. In de museumcollectie bevinden zich de oudste foto's van de Grote Kerk en van het oude standbeeld van Hensenius uit 1881 van foto graaf J.WA. van Dijk. Het museum is geopend op woensdag-, zater dag- en zondagmiddag van 14.00 - 17.00 uur. De tentoonstelling duurt nog tot en met 1 maart 2009. Huldiging jubilarissen Ter ere van de jubilarissen van kerkelijke fanfare St. Oda Merselo- Vredepeel is er een huldigings avond op zondag 16 november om 19 00 uur in zaal 't Anker in Merselo. Op deze avond wordt stilgestaan bij het 25-jarig jubile um van William Arts, Frank Janssen en Mariëlle Rieter en het 40-jarig jubileum van Theo Koppes en Dré van de Venne. De jubilarissen zullen in het licht van de schijn werper worden gezet en er zal een luchtig concert door de fan fare gegeven worden. De avond wordt afgesloten met een gezellig samenzijn. Belangstellenden zijn natuurlijk altijd van harte welkom. een abonnement waard Venrodsen Aovend Veldeke Venray houdt op dins dag 18 november vanaf 19-30 uur voor het negentiende achter eenvolgende jaar de Venrodsen Aovend in De Witte Hoeve in Venray. Deze inmiddels traditio nele Venrodsen Aovend mag zich steeds weer verheugen in een grote belangstelling in Venray en wijde omgeving. Ook voor dit jaar heeft Veldeke Venray een uitge breid programma kunnen samen stellen met verschillende nieuwe elementen. Zang, voordracht, kij ken, luisteren en lachen zijn de ingrediënten van deze avond. In een gemoedelijke sfeer en met een spontaan karakter worden een twaalftal optredens verzorgd worden door zo'n 35 deelnemers. Er zijn bekenden namen die reeds eerder op één van de voorafgaan de afleveringen waren te beluis teren en waarvan sommigen ook te horen zijn op diverse cd's of andere geluidsdragers. Maar ook minder bekenden die zich veelal voor het eerst aan een groter publiek presenteren komen voor het voetlicht. De gezongen tek sten en voordrachten zijn allemaal in de eigen streektaal, waarbij meerdere artiesten speciaal voor deze Venrodsen Aovend, eigen of aangepaste teksten schrijven en ten gehore brengen. De presenta tie is geheel in de Venrayse taal en is in de vertrouwde handen van Frits Basten, waarbij Ad Haans de deelnemers muzikaal gaat onder steunen en begeleiden. De finale van het uitgebreide programma is voor 23.00 uur gepland. Herfstwandeling Op zondag 16 november ver zorgt de Werkgroep Wandelpaden Leunen een herfstwandeling in het natuurgebied de Leunse Paes. Tijdens de wandeling zal Ruud van Veen tijdens het wandelen u informeren over flora en fauna in de Paes. De natuurwandeling van tien kilometer start om 10:00 uur vanaf het informatiebord bij de kerk in Leunen en duurt ongeveer 2,5 uur. Rond de zes kilometer is er een pauze bij het AC-restaurant. Deelname is gratis en aanmelden is niet nodig. Goed schoeisel en kleding wordt aanbevolen. De maand november geeft de herfst kleur in de natuur en dit is zeker van toepassing in het gebied de Leunse Paes. De folder van de natuurwandelroute de Leunse Paes is voor 1,50 te koop bij Texa co De Aide Smidse in Leunen en hetVW-kantoor in Venray. www.vandenmunckhof.nl De Venrayse band Pilot Flame heeft vorige week in de Muziekgieterij in Maastricht de eerste voorronde van de Battle of the Bands gewon nen. In 2006 won Pilot Flame de juryprijs tijdens de Kans in de schouwburg in Venray. Nu wilde de band een stapje ver der. Pilot Flame heeft in de afgelo pen twee jaar flink aan de weg getimmerd. Dit heeft geresulteerd in diverse eigen nummers van ver schillende stijlen. De band speelt nu regelmatig binnen, maar ook buiten de regio op. In oktober 2007 heeft Pilot Flame de eerste cd Weather Report opgenomen. Een stukje muziek waar de band trots op is. De cd heeft een geheel eigen sound. Een sound waar Pilot Flame ook naar streeft.Tijdens de Battle of the Bands wist de band het publiek aan te steken met hun eigen werk, wat uiteindelijk gere sulteerd heeft in het winnen van de Publieksprijs. Op 1 april 2009 zal de finale van de Battle of the Bands plaats vinden. Hopelijk neemt de band dan de hoofdprijs mee terug naar Venray. Deze prijs bestaat uit het opnemen van een demo, het spelen voor de radio en een interview bij zowel radio als tv. Mocht je meer informatie wil len hebben over de Battle, of over Pilot Flame zelf. Neem dan even een kijkje op de website van Pilot Flame. Hier vindt je alle informa tie over de band, en de stand van zaken rondom de Battle of the Bands. Ook kun je hier het eigen werk wat ze al hebben opgenomen beluisteren: www.pilotflame.nl Vorige week vrijdag is het opleidingsorkest van de Koninklijke Harmonie Euter pe, met 42 muzikanten onder leiding van dirigent Mare Koninkx, voor een 3 daagse uitwisseling naar Grevenma- cher, Luxemburg vertrokken. Na een voorspoedige reis zijn ze daar met open armen ontvangen door de Jugendhar- monie Noutewënzer van de Harmonie Municipale Greven- macher. Deze vereniging had alles tot in de puntjes verzorgd voor een zeer prettig en aangenaam verblijf in gastgezinnen van hun harmonie. Door een goede voorbereiding van beide orkesten is er op zater dag zeer voortvarend gerepeteerd waarna ze een gezamenlijk uit stapje konden maken. 's Avonds werd er een mooi en indrukwekkend concert aangebo den door de ongeveer 80 jeugdige muzikanten van de beide harmo nieën met een even indrukwek kende finale. Na een korte nachtrust en een excursie in de lokale wijnkelder Bernard Massard werd het week einde passend afgesloten met een gezamenlijke lunch. De eerste afspraken voor een tegenbezoek door de Jugend- harmonie Noutewënzer zijn al gemaakt voor 2010 om het 150 jarig bestaan van de Koninklijke Harmonie Euterpe mee te komen vieren. Hij is een van de trouwste bezoekers van het WinterZon Festival en een groot liefheb ber van de muziek van Jan Smit, Frans Bauer en Rowwen Hèze. Ook zit hij al jaren in de zijspan van een van de vele motoren tijdens de Ma-Run of in de cabine van een grote vrachtwagen tijdens de Truck run in Horst. Lennaert Vergeldt (36) uit Lottum geniet van het leven en kijkt al maanden uit naar dé grote dag, zondag 15 maart, als het WinterZon Festi val in de Bloemenveiling Flora Holland te Venlo plaatsvindt. De namen van de artiesten die optreden zijn nog niet bekend. Wat wel zeker is? Dat Lennaert Vergeldt van de partij is! Lennaert woont thuis bij zijn ouders aan de Maas in Lottum. Hij heeft een zusje, die in het Zuid-Limburgse Jabeek woont en bij wie hij maar wat graag gaat logeren. Een van de hobby's van Lennaert is koken. Hij zit bij de kookclub van Dichterbij, een orga nisatie die in het stroomgebied van de Maas mensen met een ver standelijke beperking, hun ouders en verwanten ondersteunt, en vindt alles lekker: van pannenkoek tot appeltaart. Tijdens het koken maakt hij de groente schoon en schilt hij de aardappelen. Ook ver zorgde hij, samen met zijn vader en moeder, een 'high tea' voor de verjaardag van zijn zus. En tijdens het feest van Staatsbosbeheer in Horst serveerde Lennaert, samen met zijn collega's en begeleiders, de koffie en hapjes in de feest tent. Dit feest werd gehouden ter gelegenheid van de vijfjarige samenwerking tussen de Groen voorziening van Dichterbij en Staatsbosbeheer.Lennaert was al vijf keer van de partij op het Win terZon Festival, een muziekfestijn voor mensen met een beperking dat om de twee jaar wordt gehou den. Hij vindt het een geweldig muziekfestival en is van begin tot eind voor de bühne te vinden. Muziek is zijn passie. Hij luistert veel naar muziek, maar trekt er Len naert Vergeldt bezocht het WinterZon Festival al vijf keer. Ook op zondag 15 maart 2009 is hij zeker weer van de partij. regelmatig ook zelf op uit om zijn favoriete artiesten in levende lijve te zien en te horen. Niet alleen tijdens het populaire WinterZon Festival, maar bijvoorbeeld ook tijdens het popfestival Funpop. Ook bezoekt hij af en toe thea terconcerten in de schouwburg, bijvoorbeeld die van Rowwen Hèze, en woonde hij live ook al eens een optreden van Jan Smit enAndré Rieu bij. Maar ook voor een bezoek aan de bioscoop is hij altijd wel te porren. Als Lennaert niet naar een concert of festival gaat, luistert hij graag naar muziek. Daarnaast is schilderen zijn favo riete hobby. Hij maakt prachtige schilderijen met mooie felle kleu ren. Wat ook mooi is? Dat Lennaert precies weet welke artiesten hij op zondag 15 maart graag op het podium van het WinterZon Festi val zou willen zien. "Neet oét Lot tum, Taai Taai en Erwin Brepoels. Die van het liedje Reuzeraad." Ja, hier spreekt de ware fan. De kaartverkoop voor het Win terZon Festival is van start gegaan op 1 oktober 2008. De kaarten kosten 8,50 euro per stuk. Het online inschrijfformulier is te vinden op de nieuwe website van het WinterZon Festival: www. winterzonfestival.nl. Mensen die graag schriftelijk een bestelfor mulier ontvangen, kunnen hun adres mailen naar verkoop@win- terzonfestival.nl Dit e-mail adres is beschermd tegen spambots. U heeft Javascript nodig om het te kunnen zien. Bestelde kaarten worden in februari per post toe gezonden. Vorstenraod Rooy Elf verenigingen luiden zaterdag het nieuwe carnavalsseizoen in met het traditionele Vorstenraod Rooy. Ook traditioneel is het dat een van de aangesloten verenigin gen de organisatie op zich neemt om de ongeveer 450 vastelaoves- vierders te ontvangen. Dit jaar zijn dat de Vredepeelse Klutew- trappers. De elf vorsten zullen in zeven minuten hun zegje mogen doen. Na het officiële gedeelte zul len de feestmakers uit Merselo, de Rosentaler, met hun muzikale kun nen het feest tot een goed einde brengen. Vorst Hay van de Klute- trappers heeft de taak om een en ander op een speciale manier aan elkar te praten. Sinterklaas centraal Bij carnavalsvereniging De Blie- kers in Maashees staat op zaterdag 22 november een sinterklaas spektakel op het programma. Het gemeenschapshuis in Maashees is deze dag omgetoverd tot Sinter klaastempel Wandelingen IVN IVN Geijsteren-Venray houdt op zondag 16 november drie wande lingen in de Heidse Peel. Op de grens van Brabant en Limburg, liggen nog enkele peelrestanten waaronder de Bult en de Heidse peel. Dit zijn overblijfselen van het hoogveengebied, dat groten deels is afgegraven voor de turf- winning of voor de ontginningen voor de landbouw. In een paar stukken komen complexe oude veenputten voor, waarin nog levend hoogveen aanwezig is, met zijn daarbij behorende planten als lavendelheide, wollegras en veen- pluis. Deze peelstukjes worden beheerd door Staatsbosbeheer. De Heidse Peel ligt aan de westkant van Ysselsteyn.Alleen enkele natte stukjes waren voor de landbouw niet interessant en die liggen nu, als kleine peelreservaatjes, te mid den van de akkers. Er zijn drie wandelingen; voor kinderen is er een ontdektocht en voor wie wat meer van de Peel wil zien is er een langere wandeling. Voor de liefhebbers van struinen is er een tocht dwars door het gebied. Alle drie de wandelingen starten om 10.00 uur op de Heidsepeelweg. Kunst Cultuur O s

Peel en Maas | 2008 | | pagina 21