Gemeente Venray Twan Jansen benoemd tot wethouder I m§j Bijeenkomst brandveiligheid horeca Kunstencentrum op infomarkt Werkzaamheden Bergweg en St. Ursulastraat Brandweerman zijn dóe je niet, dat bén je! Ook Venray heeft minder schoolverlaters 50 euro winnen met VIP-afval Venray timmert aan de weg Kijk ook op www.venray.nl PEEL EN MAAS Donderdag 13 november 2008 - Pagina 19 Gemeentehuis Openingstijden Week 46 rV' WÊÊMÊM Op maandagmiddag 24 november vindt in zaal 't Anker in Merselo een bijeenkomst plaats over brandveiligheid in de horeca. Tijdens deze bijeenkomst geven leden van de brandweer en team handhaving van de gemeente Venray een presentatie over de belangrijkste aspecten rondom brandveiligheid. Daarnaast bestaat voor horecaondernemers de gelegenheid vragen te stellen en advies te krijgen. Ook kunt u als ondernemer materialen laten testen op brandveiligheid. Met het oog op de naderende feestdagen beveelt de gemeente Venray deze bijeenkomst aan bij alle horecaondernemers. Hierbij bent u dan ook van harte uitgenodigd. De bijeenkomst in zaal 't Anker begint om 14.00 uur en duurt tot circa 16.00 uur. Stage lopen bij de brandweer s Centrum op de schop •Vs Venrayfocus op mensen Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 .C_V Leerlingen van Kunstencentrum Jerusalem luisterden op 30 oktober een informatiemarkt van de gemeentelijke afdeling Maatschappelijke Diensten op. Doel van de markt was raads- en commissieleden en maatschappelijke groeperingen een beeld te geven van de zaken waarmee de afdeling zich bezighoudt. De afdeling liet letterlijk zien met welke uiteenlopende terreinen zij te maken heeft. Een van de live demonstraties werd verzorgd door het Kunstencentrum. Leerlingen van de muziekafdeling verzorgden tijdens deze avond optredens. Dit zorgde voor een gezellige sfeer en werd door de bezoekers ook erg op prijs gesteld. Gevarieerd aanbod De muziekafdeling van het Kunsten centrum heeft een gevarieerd aanbod voor de Venrayse bevolking. Het varieert van 'Muziek op schoot' (voor kleuters), opleidingen voor diploma's, ensemblespel tot een popopleiding. Een bijzonder element vormt de stormachtige ontwikkeling van 'Muziek in de klas', waardoor steeds meer leerlingen van het basisonderwijs in aanraking komen met muziek. De gemeenteraad van Venray heeft in zijn vergadering van maandag 4 november Twan Jansen benoemd tot wethouder. Hij volgt Mathieu Emonts op als wethouder Welzijn. Twan Jansen heeft jarenlange politieke ervaring als raadslid en fractie voorzitter van de PvdA. Hij begon zijn carrière in het basisonderwijs en heeft zich gespecialiseerd in onderwijskunde. Vervolgens solliciteerde hij bij de gemeente Venray. Hier heeft hij een managementfunctie gehad op het gebied van interne dienstverlening. Daarna is hij beleidsmedewerker geworden op de afdeling Maatschappelijke Diensten. Portefeuille In verband met het vertrek van Mathieu Emonts heeft Jansen zijn porte feuille overgenomen. Speerpunten voor het komende jaar zijn onder andere jeugd- en jongerenwerk, de Wet maatschappelijke ondersteuning, de Wet werk en bijstand, onderwijs en kinderopvang, welzijnsaccommodaties, ar beidsmarktproblematiek en de gezondheidszorg. Aanpakken Jansen richt zich nu eerst op het concretiseren van zoveel mogelijk zaken die afgewikkeld moeten worden. "Ik maak een concrete lijst met zaken die ik het komende jaar ga aanpakken en wil hier dan ook op aange sproken worden. Ik wil niet alleen 'de tent draaiende houden', maar vooral heel doelgericht aan de gang gaan." Over een aantal weken leest u op deze gemeentepagina meer over de plannen van wethouder Twan Jansen. Vanaf maandag 17 november worden de drempels op de krui sing Hoenderstraat St. Ursula straat Bergweg herstraat. De werkzaamheden duren ongeveer twee weken. Tijdens de werkzaamheden wordt eerst de aansluiting met de Bergweg voor alle verkeer afgesloten. Zodra dit gedeelte gereed is, wordt de aansluiting met de St. Ursulastraat afgesloten. De werkzaamheden worden uitgevoerd door NLW Bedrijven uit Venray. Heeft u vragen over de werkzaamheden, bel dan met de afdeling Publieksdiensten van de gemeente Venray. In het kader van een wervingscampagne van de vrijwillige brandweer lopen diverse inwoners een dagje mee met de brandweer Venray. Leon Aarts beet vorige week maandag het spits af. "Ik werd vriendelijk ontvangen op de prachtige kazerne. Daar kreeg ik een duidelijke uitleg over wat de vrijwillige brandweer in Venray allemaal doet. Maar ik was toch nieuwsgieriger naar de manier waarop ze dit allemaal deden. Dat kwam goed uit, want ik mocht een pak gaan passen (tot mijn verbazing was dat er ook in mijn maat) en 's avonds meedoen met een oefening." Uitrukken als oefening "De oefening hield in dat er een melding kwam van een auto-ongeval met beknelling. Ik mocht mee uitrukken! De hele procedure werd nauwkeurig gevolgd en ik kreeg duidelijke instructies. De auto moest worden vrijge- knipt en ook ik mocht 'aan de knipschaar'. Ik vond het geweldig. Als toetje ben ik nog met de ladderwagen naar boven gegaan, en dat terwijl ik eigen lijk hoogtevrees heb. Ik kreeg een prachtig uitzicht over Venray." Ervaring "De vrijwillige brandweer van Venray is een hechte, zeer gemotiveerde groep, die me echt het gevoel gaf hoe het is om bij een uitruk aanwezig te zijn. Het was een enorme ervaring. Ik wil iedereen hartelijk bedanken voor deze prachtige dag. Ik weet nu dat brandweerman zijn niet iets is watje dóet maar watje bént!" Afgelopen jaar is het Regionaal Meld- en Coördinatiepunt voor tijdig schoolverlaten (RMC) er opnieuw in geslaagd het aantal schoolverlaters in Noord- en Midden-Limburg behoorlijk terug te dringen, zo blijkt uit het jaarverslag. Daarmee scoort de regio weer ruim boven het landelijk gemiddelde. Ook de regio Venray is succesvol in het terugdringen van het aantal voortijdig schoolverlaters. In de regio Venray zijn in de school jaren 2006/2007 en 2007/2008 in totaal 410 meldingen van met name scholen, leerplichtambtenaren, IB-Groep, ouders en jongeren zelf ontvangen. Inmiddels zijn 311 trajecten afgesloten, waarvan 141 jongeren (45,5%) opnieuw zijn gestart met een opleiding en 128 jongeren (41%) een baan hebben gevonden. De overige 42 jongeren (13%) zijn niet bemiddeld naar school en/of werk vanwege bijvoorbeeld zwangerschap, detentie of hulpverleningstrajecten. Beeldende kunst Naast muziek verzorgt het Kunsten centrum ook lessen beeldende kunst, dans en theater. In totaal waren er in 2007 ruim 2300 Venrayse leerlingen actief. Daar naast werden er in het onderwijs 5500 leerlingen bereikt via het aanbod van Cultuurpunt, het samen werkingsverband dat het Kunsten centrum coördineert. De gemeente heeft het afgelopen jaar intensief overleg gevoerd met het Kunsten centrum om het inhoudelijk en financieel toe te rusten voor de toekomst. De levensmiddelenbon ter waarde van 50 euro is bij de trekking van de VIP-loterij op dinsdag 11 november gevallen op lotnummer 2012824 bij VIP Ysselsteyn (Coop). Op vertoon van het winnende lot kan de winnaar zijn prijs ophalen aan de publieksbalie van het gemeentehuis. De levensmiddelenbon kan worden ingewisseld bij deze Coop. "°e"°'«srRMT MERSELOSEWEi Landweert Burggraaf STATIONSWEG Centrum vlakwater Brukske e Brier 1. t/m 31 december: reconstructie Engesteeg-Zuivelweg, gedeelte Heidseweg tot afrit N270 2. 17 november t/m 28 november: St. Ursulastraat (zijde Hoender straat) i.v.m. herstraten drempel 3. 17 november t/m 28 november: Bergweg (zijde Hoenderstraat) i.v.m. herstraten drempel. Centrum op de schop 1. t/m 21 november: Grotestraat, gedeelte Schoutenstraatje- Grote Markt Infopunt bibliotheek Heeft u gedurende de werkzaamheden vragen over het project Centrum op schop? Kijk dan op www.venray.nl banner Centrum op de schop. Of loop even binnen bij het infopunt in de bibliotheek. Elke dinsdag houdt de gemeente daar spreekuur van 11.00 tot 13.00 uur. marktstr SCHOUTEN- t PASSAGE 2 HENSENIUS- OStSTKa.~ PLEIN straat Noord- en Midden-Limburg Het RMC is ondergebracht bij de gemeenten Venray, Venlo, Weert en Roermond. Het totale aantal voor tijdig schoolverlaters in de hele regio Noord- en Midden-Limburg bedroeg in het schooljaar 2004/2005 1515 leerlingen. Twee jaar later was dit teruggebracht naar 866 leerlingen. Een afname met 43%, terwijl de landelijke doelstelling 10% bedroeg (waarvan 17% is gehaald). In 2002 bedroeg het aantal voortijdig school verlaters in Noord- en Midden- Limburg 1913 leerlingen. Vergeleken met het aantal van 866 voortijdig schoolverlaters in 2006/2007 is dat een afname met 55%. Startkwalificatie Het voorkomen en bestrijden van voortijdig schoolverlaten staat landelijk hoog op de politieke agen da. Te veel jongeren verlaten het onderwijs zonder startkwalificatie. Een startkwalificatie (diploma van havo, VWO of MBO-niveau 2) biedt meer perspectief op de arbeidsmarkt en vooral ook op een duurzame plek op die arbeidsmarkt. Tegelijkertijd levert ze een bijdrage aan de bestrijding van jeugdwerkloosheid en criminaliteit.

Peel en Maas | 2008 | | pagina 19