Koester uw Monument Bijdrage Den Hoender boutent groep Verkoopplannen?? 51 18 00 waardebepaling ClaasSon*Fransol B Patersstraat 33 - 5801 AT Venray Bei voor een gratis E info@bouten-groep.nl Honderdnegenentwintigste jaargang - week 46 - donderdag 13 november 2008 Eerder dit jaar is al geprobeerd het project Kunstreizen Rhodos van de grond te krijgen maar helaas is dit niet gelukt in ver band met te weinig aanmeldin gen. "Soms is de drempel nog wat hoog voor mensen, om te investe ren in dergelijke workshops", zegt Jacqueline Hanssen, "maar het mooie en bijzondere van deze reis is dat het buiten een workshop, ook een hele mooie ervaring zal zijn voor de deelnemers." Ieder een mag zich welkom voelen zich in te schrijven voor deze 8-daagse verzorgde vliegreis naar Rhodos. Je kunt je inschrijven voor een bepaalde workshop of kunstenaar en het programma is mooi ver zorgd. Samen met alle kunstenaars verblijf je in een hotel midden in het middeleeuwse gedeelte van de stad. "Je zit er echt middenin, dat is het mooie ervan. In dit gedeelte van Rhodos-stad wonen en werken nog steeds mensen volgens de echte Griekse cultuur. De mensen zijn gastvrij en je voelt je welkom", aldus Jacqueline. In de ochtenden en namid dagen worden meestal de work shops gegeven. Tussendoor is er tijd en ruimte om zelf Rhodos te verkennen en kennis te maken met de andere deelnemers. "Het programma staat in principe vast maar het is natuurlijk ook belang rijk te kijken naar de mensen die je in je groep hebt. Het is belang rijk om iedereen persoonlijk te benaderen." Maar er is meer. Zo is de reis ook inclusief een rondleiding door het Museum of Modern Greek Art, en Hierbij enkele van de vele wind- vaantjes die de gemeente Venray rijk is. Vaantjes die staan op rijks- en gemeentemonumenten, op panden uit de inventarisatie lijst van de provincie het MIP, op boer derijen en op gebouwen uit de wederopbouw periode. De haan die het meest voor komt, op de kerktorens en op panden is het symbool van de ontdekking van de verrijzenis van Christus, het aanbreken van een nieuwe dag. Symbool van gelo vige wijsheid, die boven zichzelf uitwijst naar de genade van de liefdevolle God. Hij blijft in het duister vertrouwen in de komst van het licht en handelt er naar, zo is de uitleg in de Talmoed. Maar deze windvaantjes geven ook de geschiedenis, de beroepen en hobby" s van de bewoners in Ven ray en de kerkdorpen weer. Van links naar rechts de adres sen van de vaantjes: 1 Raadhuis straat 2 Venray/2Drabbelsweg 1 Heide/3Gertrudistraat 2 Oirlo/4Veulenseweg 2 Leunen/5Eyckenhofweg 5Veulen/6Haalakker 27 Oirlo/ 7Castenrayseweg 27 Oirlo/ 8Hoebertweg Venray Veltum- sekapel/ 9 Ysselsteynseweg 79 Ysselsteyn/ lOHenseniusstraat 5 Venray/ llHoutzagerstraat7 Venray/ 12 Beekweg 13 Venray/ 13 Leunseweg l4Venray/l4 Leun- seweg 47 Venray/ 15 Leunseweg 47 Venray/ 16 Heidsepeelweg 73 Heide/ 17 Leunseweg 47 Venray/ 18Koenraadhof 1 Ven ray/ 19Kapel St.Jozef in Smakt/ 20 Raadhuisstraat 19Venray/21 Patertulpstraat 10Ysselsteyn/22 Grootdorp 50-52 Merselo/ 23Mid- denpeelweg 110 Ysselsteyn/24 Johan van Wittenhorstweg9 Vredepeel/ 25Ysselsteynseweg 79 Ysselsteyn/ 26Scheiweg 4 Veulen/ 27 Middenpeelweg 120 Ysselstseyn/ 28Randenrade 35 Oostrum/ 29 Jaegershofweg 12 Veulen /30 middenpeelweg 120 Ysselsteyn/31 St Janskerk Klein- dorp 2 Merselo/ 31/Jeagerhof- weg 10 Louise Hoeve Veulen/32 Lollebeekweg 58 Castenray/33 Vredepeel/34 Ringweg 39 Yssel steyn/ 35Twistweg laVrede- peel/36 Lollebeekweg 60 Casten- ray/37 Grootdorp 50-52 Merselo 38Pelgrimslaan 13 Smakt/ 39 Castenraysweg 21 Castenray/ 40 Patertulpstraat 20 Ysselsteyn/ 4lHaalakker 21 Oirlo/42 Randen- rade 1 Oostrum/43 Stationsweg 43 Venray/44Leunseweg 47 venray/ 45 weg in den Berg 4 Venray/46 Stationsweg Venray/47 Steegsepeelweg 100/48Raadhuis- straat 1 het Raadhuis Venray. De windvaantjes draaien en zwaaien. Bovendien geven zij de exacte richting aan. Toto's H. Beerkens. G. Peters -koesteruwmonu- ment@kpnplanet.nl. Het Oranje Ponds stimuleert ontmoetingen tussen mensen en startte de campagne Toplocaties. Het fonds vroeg bestuurders van dorpshuizen, buurthuizen en wijk centra uit het hele land om met hun gebruikers tot een topidee voor hun locatie te komen. Wijk centrum Den Hoender uit Venray deed mee en ontvangt 7.400 euro van het Oranje Ponds om het laten aanbrengen van een nieuwe toe gangsdeur die zich automatisch opent en weer sluit. Het Oranje Ponds motiveerde bestuurders om met hun gebrui kers na te denken over de verbe tering van hun accommodatie. Alleen ideeën die door de ruime meerderheid van de gebruikers gewenst zijn, kwamen in aanmer king als topidee. Uit het hele land kwamen ruim 250 ideeën naar voren. Ook Den Hoender uit Ven ray deed met deze uitdaging mee. Zij stelden het Oranje Ponds voor om een nieuwe automatische deur te laten aanbrengen. "Bestuur en gebruikers zijn zeer verheugd om deze toegangsdeur tot wijk- gebouw Den Hoender te mogen aanbrengen. De meeste bezoekers van Den Hoender zijn senioren. Waarvan een aantal met scoot- mobiel en rolaters. Vooral deze mensen zijn het Oranje Ponds zeer dankbaar", aldus mevrouw V.d. Voorn van Den Hoender. Het Oranje Fonds versterkt de samen hang in de buurt en investeert daarom in het totaal maar liefst 4 miljoen euro in nieuwe ideeën en wensen voor accommodaties in het hele land. Sociale cohesie in de buurt is een van de belangrijk ste pijlers onder het bestedings- beleid van het Oranje Fonds. Het Oranje Fonds is het grootste, nati onale fonds op sociaal gebied. Per jaar besteedt het ongeveer 22 mil joen euro aan organisaties die een betrokken samenleving bevorde ren in Nederland, op Aruba en de Nederlandse Antillen. Door deze bijdragen ontmoeten mensen elkaar of vinden zij een nieuwe plaats in de samenleving. Het Oranje Fonds wordt onder andere gesteund door de Nationale Post code Loterij en de Lotto. De Prins van Oranje en Prinses Maxima zijn beschermpaar van het Oranje Fonds. Elif Yildiran van basisschool Estafette in Venray is winnares geworden van de Vredesposter wedstrijd. Vanaf 1987 organiseert de Internationale Organisatie van Lions Clubs een tekenwedstrijd voor 11- tot 13-jarige kinderen met een jaarlijks wisselend thema over Vrede. Dit jaar werd als onderwerp voor deze Peace Poster Contest gekozen voor het thema Vrede begint bij mijzelf. Het idee achter deze wedstrijd is om kinderen uit de hele wereld - er doen ruim 300.000 kinderen mee - mee te laten denken over vrede en hun gedachten hierover weer te geven op papier. Voor de tiende keer in successie heeft de Lions Club Ven ray dit thema aan de basisscholen uit Venray en naaste omgeving voorgelegd en opnieuw waren alle docenten bereid de kinderen van groep 7 en 8 te stimuleren met deze wedstrijd mee te doen. Elke school heeft volgens afspraak de drie beste tekeningen gekozen en deze werden - ruim 50 in getal - in week 45 tentoongesteld in de Venrayse bibliotheek. Afgelopen vrijdag heeft een deskundige jury, bestaande Wilma Koop (Commis saris LCIF), Anne Haeyen (beel dend kunstenaar), Liesbeth Rutten (beeldend kunstenaar) en Greet Kuiper, de eerste prijs van 50 toe gekend aan Elif Yildiran van basis school SWS Estafette in Venray. De tweede prijs 30) ging naar Julia Keijzers (eveneens SWS Estafette) en de derde 25) naar Jolin van Gaaien (basisschool de Hommel). Roy van Duynhoven (basisschool de Kruudwis in Venray) mocht met een ruime meerderheid van stemmen de publieksprijs van 20 in ontvangst nemen. De tekening van de uiteindelijke winnares dingt mee met de beste tekenin gen uit andere steden en dorpen van ons land, waarna - na jurering - de Nederlandse winnaar/winna res bekend wordt gemaakt. Door Sanne Claessens Jacqueline Hanssen over haar workshop op Rhodos FANTASIE Zelf is Jacqueline Hanssen op dit moment werkzaam als docen te kunstzinnige vorming aan het Kunstencentrum in Venlo, maar haar cv lijkt eindeloos. "Het is Haar beeldend werk is enorm divers. Haar atelier hangt vol schil derijen, tekeningen, collages maar er zijn ook veel objecten te vinden. Ze maakt vrij beeldend werk maar werkt ook in opdracht van parti culieren, stichtingen en bedrijven. "Ik ben gevraagd door Frans de Wit, organisator van Kunstreizen Rhodos, of ik interesse had om workshops te geven en ik was meteen enthousiast. Het is voor mijzelf ook een nieuwe ervaring om hiervoor naar het buitenland te gaan maar ik hou van reizen en mijn liefde voor kunst sluit hierbij aan." De organisatie van deze kunst reizen heeft in de gaten dat de interesse steeds groter wordt. Nu is het natuurlijk hopen dat men sen zich ook daadwerkelijk gaan aanmelden. "Ik hoop dat deze stap niet te groot is voor de mensen. Ik hoop dat ze beseffen dat het een unieke ervaring zal zijn waar ze enorm veel kunnen leren, zien en beleven. Het samenwerken met andere kunstenaars maakt het zo bijzonder. Het is echt samen van niets tot iets komen", aldus Jac- In het voorjaar van 2009 staan de eerste kunstreizen naar Rhodos gepland. Op het mooie Griekse eiland worden verschillende workshops aan geboden zoals schilderen, foto grafie en nieuwe media. Jac queline Hanssen uit Maashees is een van de kunstenaars die mee zal gaan en ze zal zelf de workshop 'schilderen en gra fische technieken' verzorgen. zullen op het einde van de reis alle werken van de deelnemers worden geëxposeerd. "Dit is ook een van de elementen die deze reis zo bijzonder maakt. Het is ten eerste de bedoeling de deel nemers een zorgeloze week aan te bieden waarin ze enorm veel krijgen aangereikt, maar daarnaast kunnen ze ook iets opsteken van de andere deelnemers. Het kijken in de keuken van een ander werkt vaak zo inspirerend", vertelt Jac queline enthousiast. mijn leven. Ik zie overal wat in. Heb vooral iets met (gebruikte) voorwerpen. Die geef ik graag een nieuw leven. Met mijn altijd aanwezige fantasie vind ik het heerlijk om op een andere manier naar bestaande zaken te kijken. En er al doende een nieuwe vórm maar ook nieuwe betekenis aan te geven." queline.Als je benieuwd bent naar het werk van Jacqueline Hans sen, kun je zondag 16 november tussen 14.00 en 17.00 een kijkje gaan nemen in het Kunstencen trum Venlo, Goltziusstraat 21 in Venlo. Hier zullen enkele werken van haar, maar met name werken van haar cursisten worden geëx poseerd. Voor meer informatie over de kunstreizen naar Rhodos kun je kijken op www.kunstreizenrho- dos.nl. Hier vind je informatie over het programma, de kunstenaars, de reis en het verblijf. Daarnaast kun je vrijblijvend contact opne men met de organisatie maar je kunt je hier natuurlijk ook direct aanmelden voor deze unieke en bijzondere reis. t-Adf cU www.claasson.ril 11 HOLTERMANS makelaardij EL EN MAAS Elif Yildiran wint Vredesposterwedstrijd "Samen van niets tot iets komen" Vouwgordijnen ZONWERINGEN St. Catharinastraat 12 0478 515010 Leunen-Venray 0653 158441 Sereens Rolluiken Markiezen M Roldeuren o Garagedeuren Knikarmschermen O Rolgordijnen M Horsystemen Z Jaloezieën Lamellen Z Shutters Ci

Peel en Maas | 2008 | | pagina 17