Verlanglijstje Sjef Rambags signeert boek Weerzin Kunst Cultuur Dameskoor Cantate 25 jaar Jubileumfeest De Huibuuke Verlanglijstjes meenemen naar Oewieë! Verbroedering in Oirlo Speld van Verdiensten voor Kristianne Tummers 2-Late op Dag van de rechten van de Jeugd Musical on Stage een groot succes Baritons, Pater Moeskroen en Top of the World PEEL EN MAAS Donderdag 13 november 2008 - Pagina 13 Dit is een belangrijk bericht voor alle kinderen die zaterdag 29 of zondag 30 november a.s. naar de schouwburg komen om samen met Oewieë het Sinterklaasfeest te vieren. Sinterklaas heeft name lijk in een brief gevraagd of alle kinderen voor aanvang van de voorstellingen hun verlanglijstjes willen inleveren in de daarvoor bestemde doos. De "heren" van Oewieë zullen ze hoogstpersoon lijk overhandigen aan Sinterklaas. Natuurlijk zullen zij er ook voor zorgen dat er ondertussen niets gebeurd met jullie verlanglijst jes. Dus noteer het nu alvast in je agenda, verlanglijstje maken! Heb je nog geen kaartje gekocht voor de voorstelling van het Sinterklaasfeest met Oewieë! Kom dan snel naar de kassa van de schouwburg of ga naar www. schouwburgvenray.nl. De voor stellingen vinden plaats op zater dag 29 en zondag 30 november. Beide dagen zijn er voorstellingen om 13.00 uur en 15.00 uur. Auteur Sjef Rambags uit Ven- ray zal zaterdag 15 november van 14.00 tot 16.00 uur aanwe zig zijn in de winkel van Van den Munckhof in de Hofstraat in Venray. Mensen die zijn boek Man nen zijn geen sletten kopen of zij die het in de afgelopen week al gekocht hebben, kunnen dan hun boek van zijn handtekening of een kleine tekst laten voorzien. Aan het begin van deze sessie zal Sjef het boek officieel aanbieden aan zijn oudste zus Jet die vroeger vaak als een tweede moeder fun geerde in het grote, niet doorsnee gezin Rambags uit Castenray. Boekrecensie in Peel en Maas Hotelmanager Niels Huize boom is gelukkig getrouwd, maar als hij hopeloos verliefd wordt op zijn nieuwe assi stente zet hij alles op het spel. Bovendien zijn er financiële problemen rond het hotel. Hij raakt verstrikt in zakelijke en emotionele conflicten. Dan begaat hij een cruciale fout. Weerzin is een geladen en intens spannende roman waarin alles draait om mensen die zich onvermijdelijk en op herkenbare wijze in de nesten werken. René Appel is terecht de Godfather van de Nederlandse thriller genoemd. Hij won tweemaal de Gouden Strop, met de Derde persoon (1991) en Zinloos geweld (2001). Zijn meest recente thriller Schone handen was zijn grootste verkoop succes tot nu toe.Weerzin te koop bij boekhandel Van den Munckhof in Venray. Prijs: 19,95 euro. De Locht November is vanouds de slacht maand. Om de herinnering aan het thuisslachten levend te hou den wordt in streekmuseum De Locht in Melderslo op 16 novem ber een slachtdag gehouden. Er worden natuurlijk geen dieren geslacht, maar er zijn wel allerlei activiteiten rondom dit traditione le gebeuren. Slagers zijn bezig met uitbenen en er wordt balkenbrij gebakken. Er zijn slachtproducten te koop en er wordt een vleespak ket verloot. Ook de nieuwe wis selexpositie Die twelf maendekes S'jaers is te bezoeken met een twaalftal fraaie Middeleeuwse afbeeldingen van het leven op het platteland van rond 1500. Voor de kinderen is er een speciale speur tocht. Zie ook www.delocht.nl. Hazepaeper Op zondag 16 november vindt in de foyer van Schouwburg Ven ray de Hazepaeper van carnavals vereniging De Piëlhaas plaats. Tijdens de bijeenkomst wordt de cd met daarop vijf nieuwe liedjes wordt uitgereikt. Natuurlijk zul len de vijf nieuwe liedjes ook live gezongen gaan worden. Verder zal de Wakkere Pielhaas uitgereikt gaan worden aan het Historisch Platvorm Venray. Als laatste zal het nieuwe boerenbruidspaar bekend worden gemaakt. Tijdens Haze paeper zal via een quiz bepaald gaan worden wie het nieuwe paar van de Piëlhaas gaat worden dat op vastelaovesdinsdag met elkaar in de onecht zal treden. Het thema dit jaar van vastelaovesdinsdag is Vandaag is Rooj. Er is gezorgd voor een kinderprogramma. De entree bedraagt voor volwasse nen 4,50 en voor kinderen 2,-. Aanvang 14.33 uur. Intocht sint bij omroep Op zondag 16 november zal Sinterklaas een bezoekje brengen aan Venray. Zoals elk jaar zal Sin terklaas op Americo Venray weer binnen rijden, en verwelkomd worden door de burgemeester en natuurlijk heel veel kinderen. Van de intocht zullen ook dit jaar opnames gemaakt worden door de radiopiet. Deze opnames zullen zondag 16 november uitgezonden worden tussen 17.00 uur en 18.00 uur. In deze uitzending kun je luis teren naar de belevenissen van radiopiet in het centrum van Ven ray. Omroep Venray, via kabel 87,5 of in de ether op 90.2 FM. Sinterklaas bij De Evenaar Sinterklaas en zijn pieter mannen brengen op zondag 16 november een bezoek aan De Evenaar in Venray. Natuurlijk mag iedereen de sint en pieten op zijn eigen manier begroeten of toezin gen. De kinderen dienen dit wel even van tevoren te melden bij de presentator. Het sinterklaasorkest zorgt voor alle liedjes. Aanvang 15.00 uur. In 1983 vatten enkele dames uitVredepeel het plan op om een dameszangkoor op te richten. In mei van dat jaar werd gestart met zeventien leden en werd Martha Linssen uit Leunen dirigent. Het zangkoor ontstond vanuit de LVB (tegenwoordig Zij-Actief), maar in 2004 werd besloten verder te gaan onder de naam Dameskoor Cantate. Het koor bestaat nu 25 jaar en telt dertien leden. Zeven dames zijn al 25 lid en ook Lins sen is het koor als dirigent al die jaren trouw gebleven. Zingen voor eigen plezier staat voorop en op verzoek wordt ook voor anderen gezongen. Bij speciale gelegenhe den worden missen opgeluisterd en er wordt deelgenomen aan een jaarlijks terugkerende korenavond cyclus. Er wordt deelgenomen aan kerstconcerten en ook worden optredens verzorgd in bejaarden en verzorgingshuizen. In verband met het 25-jarige bestaan van het koor is er op zondag 16 november een jubileumdag. Om 9-30 uur is er een eucharistieviering uit dank baarheid en voor de overleden leden in de kerk van Vredepeel. Om 14.00 uur start het Korenfes tival in de feesthal bij Proefboer- derij Vredepeel aan de Vredeweg in Vredepeel. Enkele koren uit de naaste omgeving, een gastkoor uit Düsseldorf en Dameskoor Can tate brengen diverse liederen ten gehore. De deelnemende koren zijn Dameskoor Happy Sound uit Merselo, Vocal Group Enjoy Together uit Ysselsteyn, Zang Theatergroep Oker uit Overloon en Frauenchor Elisanto uit Düs seldorf. In januari 2009 viert carnavals vereniging De Huibuuke uit Over loon het feit dat ze 5 x 11 jaar bestaan. In grote lijnen is dit het programma: Zaterdag 10 januari: Discoavond voor de jeugd in het gemeenschapshuis in Overloon. Vrijdag 16 januari: Megaspektakel door de drie Overloonse bands Cold-Turkey, Random en Los Zand. Zaterdag 17 januari: Theatervoor stelling voor alle jeugdige Hui- buukskes. Aansluitend is er een disco, 's Avonds vindt de Brabant Party Roadshow plaats. Op deze Nederlandstalige avond gaat men feesten met Gebroeders Ko, Rene Schuurmans, Dennie Christiaan, Rob van Daal en Wolter Kroes. Zondag 18 januari: Na de Eucha ristieviering in de H.Theobaldus- kerk vindt er een brunch plaats voor alle leden en oud-leden van De Huibuuke en (oud-) inwoners van Overloon. Na de brunch is er een receptie voor de Overloonse gemeenschap en verenigingen. Aansluitend worden de Carna valsverenigingen uit de Gemeente Boxmeer ontvangen. Na het car navaleske gedeelte zorgt orkest Calypso voor een waardige afslui ting van het jubileumweekend. Deze activiteiten vinden plaats in De Raayhal in Overloon. Kaarten zijn te koop via www.huibuuke. nl. of bij de verkoopadressen bin nen Overloon. In het kader van het 7x11-jarig jubileum van W De Spurriemök uit Oirlo is er op zaterdag 29 november een groot verbroede ringsfeest. Tijdens de avond zijn alle vastelaovendvierders uit de gemeente Venray en de buurdor pen, Meerlo en Wanssum, welkom in Oirlo. Het feest vindt plaats in een tent met ruim 600 zitplaatsen aan de Zandhoek 13. De band Acht Vur Elluf uit Oostrum zal de feestavond opluisteren. Tijdens de avond kruipen nog een keer ver schillende illustere ex-vorsten ach ter de microfoon. Zo hebben Hay Philipsen van de Schanseknup pels, Lei Potten van de Piëlreus, Wout Zanders van de Spurriemök, Joop Gielens van de Hedsbuule, Hub Clephas van de Piëlhaas en Bert van de Knöllekes hun mede werking al toegezegd. Er zijn nog enkele plaatsen beschikbaar. De entree bedraagt drie euro maar daar krijgt men wel twee con sumptiebonnen. De avond begint om 20.11 uur. Kaartjes kunnen besteld worden via de plaatselijke carnavalsverenigingen of gekocht worden bij Cafe d'nTerp in Oirlo of bij de winkel van Versleijen in Oirlo. Tijdens de viering van het tien jarig bestaan van de Stichting het Koningskerkje in Vierlingsbeek is afgelopen zondag aan Kristi anne Tummers de Speld van Ver diensten uitgereikt. De Speld van Verdiensten wordt uitgereikt aan personen die zich belangeloos inspannen voor de Boxmeerse samenleving.Tummers is al ruim tien jaar als vrijwilligster verbon den aan het Koningskerkje. Sinds 2003 is zij de voorzitter van de stichting. Ze organiseert en reali seert de pr, organiseert tentoon stellingen, concerten, exposities, workshops en lezingen. Verder waakt ze over het wel en wee van de andere vrijwilligers. Zij heeft steeds weer inspiratie om nieuwe initiatieven te ontwikkelen en ziet erop toe dat de juiste dingen gebeuren. Mede door haar inzet, haar inspirerende en innoverende manier van denken en doen is het Koningskerkje een belangrijke schakel in de wereld van kunst en cultuur in de gemeente Boxmeer. In De Maaspoort inVenlo wordt op zondag 16 november een mani festatie gehouden ter gelegenheid van de Dag van de rechten van de Jeugd. Het is het eerste lustrum en deze dag staat in het teken van de ontplooiing. Er treden diverse acts op zowel binnen als buiten de Maaspoort. 2-Late verzorgt vanaf 14.00 uur een voorstelling op het podium van de congreszaal. Het publiek in De Maaspoort kan reke nen op een set melodieuze pop rocknummers. 2-Late schrijft bijna alle nummers zelf en het reper toire neemt in aantal en kwaliteit nog steeds toe. Op de playlist staat onder meer Funky Flowers, het nummer dat de band voor de Flo- riade schreef. Het optreden komt in de periode dat de band druk in de weer is met de eerste eigen cd met zelfgeschreven nummer. De release is begin 2009- Programma Schouwburg Venray Afgelopen weekend heeft MMSK St. Petrus Banden twee spetterende theaterconcerten op de planken gezet. Voor de muzi kanten en andere deelnemers aan Musicals on Stage 2 is het een bijzonder weekend geweest. In samenwerking met onder andere Close Harmony Group Confetti werd het publiek in de schouw burg getrakteerd op een afwisse lend musicalprogramma met on der andere The Circle of Life, ABBA enTarzan voor de pauze, tot een medley van The Wiz aan het eind van de show. De tamboers van MMSK hebben een eigen spekta kelshow op de bühne gebracht, met kleine en grote olievaten en lichtgevende drumstokken. Er was een bijzondere rol weggelegd voor een aantal enthousiaste jeug dige zangeressen, allemaal win naars van de auditie voor Annie die MMSK in augustus gehouden heeft. Zij schitterden samen in het nummer It's a Hard Knock Life. De grootste winnares vertolkte het nummer Tomorrow op zeer ont roerende wijze. Ook aan manne lijk jeugdig talent ontbrak het niet, met zijn Amsterdams accent wist Ciske de Rat de schouwburg stil te krijgen bij het nummer Ik voel me zo verdomd alleen. 3 Baritons in Concert, Pater Moeskroen met een ode aan Peter Koelewijn en Top of the World met Mariska van Kolck zijn komende week de ingre diënten van de cultuurkalen der van Schouwburg Venray. Ernst Daniël Smid, Henk Poort en Marco Bakker brengen in de schouwburg op zaterdag 15 november vanaf 20.00 uur het 3 Baritons in Concert. Na tien jaar eerder volle zalen te hebben gezongen hebben Bakker, Poort en Smid, hun agenda's opge schoond om het feest van weleer opnieuw te beleven met hun trou we publiek. Drie zangers van het hoogste niveau met elk een impo sante carrière zingen samen opera aria's, Operette liederen, Ierse folksongs, filmmelodieën en een ode aan de drie grootste entertai ners vanAmerika. De baritons worden begeleid door symfonieorkest l'Orchestra Particolare (bekend van Una Voce Particolare) onder leiding van dirigent Maurice Luttikhuis. Op woensdag 19 november is er de feel goodshow Pater Moeskroen Komt van het dag af! in Schouw burg Venray. De Nederlandse pop muziek is bijna een halve eeuw oud. De belangrijkste man in deze was Peter Koelewijn. Pater Moes kroen stond dankzij de producer Peter Koelewijn met hun eerste twee singles meteen hoog in de hitlijsten en vindt het nu tijd om Peter Koelewijn te eren! Met aandacht voor zowel de liedjes schrijver Peter Koelewijn alsook de bevlogenheid waarmee hij het muzikaal grijze Nederland van de jaren '50 eigenhandig omtoverde in een modern kleurrijk palet. Aanvang 20.00 uur. In de schouwburg kan men op vrijdag 21 november vanaf 20.00 uur de show Top of the World, met Mariska van Kolck met muzikale herinneringen aan Karen Carpen ter bezoeken. Een theaterconcert waarin Van Kolck muzikale herin neringen ophaalt aan haar idool Karen Carpenter, de vrouwelijke Mariska van Kolck schittert in Top of the World helft van het illustere duo The Car penters. Vanaf haar eerste grote succes Close To You werd ze America's Sweetheart en een wereldster. Van Kolck maakt, begeleid door een topband, een keuze uit het Carpen ters Songbook met bekende grote hits, evergreens en popsongs van onder meer The Eagles, The Beat les, Beach Boys en The Mama's and Papa's. Voor reserveringen of vragen kan men contact opnemen via telefoon (0478)530999- Het complete programma staat op www. schouwburgvenray. nl. RENE APPEL WEER Naam ADVERTORIAL ZIN

Peel en Maas | 2008 | | pagina 13