'Snel uitsluitsel nieuw sportpark' %m:.' Maatregelen tegen paardenhouderij niet nodig i Kerstshow in Meerio "De neuzen in beide dorpen staan dezelfde kant op" Bijdrage voor De Zandhoek Elshouter Piet f m y,J V-,...jjg? V 3+1 GRATIS petersrJP textiel Oude foto Service rubriek PEEL EN MAAS ;-v7 ;o;bovac PEEL EN MAAS SV United huurt adviesbureau in voor onafhankelijk onderzoek "Lr*"** Binnen enkele weken zal er duidelijkheid zijn over het nieuwe sportpark van Meerio en Wanssum. Die toezegging heeft SV United gekregen van de wethouders Brugman (PK) en Minken (PvdA). Wordt het een nieuw sportcomplex aan De Helling of moeten Meerio en Wanssum toch aanschuiven op sportpark Hoogveld in Blit- terswijck? Dat is de vraag waar op de (sport)verenigingen in Wanssum, Meerio en Blit- terswijck zo snel mogelijk een antwoord willen hebben. Bestuur, leden en vrijwilligers van SV United voelen geen draag vlak om naar Blitterswijck te ver kassen. Hoewel uit het onderzoek van het adviesbureau Oranjewoud (2006-2007) blijkt, dat sportpark Hoogveld de beste optie is. Sport park Hoogveld in Blitterswijck kan vrij eenvoudig worden uitge breid, blijkt uit het rapport dat de gemeente door Oranjewoud heeft laten opstellen. Aan een nieuw complex aan De Helling kleven volgens de onderzoekers nogal wat bezwaren. Zoals de ligging nabij een aaneengesloten natuur gebied, de ecologische hoofd structuur (EHS). Het college van B en W heeft nog geen voorkeur voor de locatie Blitterswijck of De Helling uitgesproken. Sportpark Hoogveld in Blitters wijck kan in ieder geval niet reke nen op draagvlak van de leden. Dat kreeg het college ook duide lijk te horen toen het op vrijdag 31 oktober te gast was bij de alge mene ledenvergadering van SV United. Vrijwilligers dreigen het bijltje erbij neer te gooien bij een verplichte verhuizing naar Blitters wijck. SV United, dat 560 leden telt, heeft met de gebruikers van de huidige sportparken z'n zinnen gezet op De Helling. Daar wordt nu al lange tijd over gesproken. Maar niet meer dan dat. Om de impasse te doorbreken, opperde voorzitter Arie Janssen al eerder om het initiatief van de gemeente Meerlo-Wanssum, daar waar mogelijk, over te nemen. De sportvereniging heeft onlangs op eigen kosten het adviesbureau Grontmij in de arm genomen om een onafhankelijk onderzoek in te stellen naar de beoogde loca tie aan De Helling. Het rapport is onlangs verschenen en het is vorige week dinsdag aangeboden aan de wethouders Brugman (PK) en Minken (PvdA). Zij hebben toegezegd de uitkomsten van de quick-scan mee te nemen in het collegebesluit. Mogelijk nog voor Sinterklaas krijgt SV United eindelijk duidelijk heid. "Vol verwachting klopt ons hart", zegt Arie Janssen. De preses is blij dat 'sportpark noord' nu de bestuurlijke en politieke aandacht krijgt die het in zijn ogen verdient. De voorzitter ziet in de conclusies van Grontmij de bevestiging dat er geen onoverkomelijke bezwaren zijn tegen De Helling. Er zal wel licht wat gecompenseerd moeten worden vanwege de ligging nabij de EHS. Ook zal er verder archeo logisch onderzoek in het beoogde plangebied moeten plaatsvinden. "Maar er zijn geen onoverkome lijke knelpunten voor de locatie die wij in beeld hebben", aldus de voorzitter. Grontmij onderzocht alleen De Helling.Terwijl het door de gemeente ingehuurde Oranje woud tevens onderzoek deed naar de huidige sportparken van Blitterswijck, Meerio en Wanssum. Jan Lensen wijst de beoogde locatie voor het sportpark aan De Helling aan. "We willen samen met de gemeen te optrekken en daarom hebben wij deze informatie ook gedeeld", zegt Arie Janssen."Het college is er nu intensief mee bezig. Ze hebben mede hiervoor een externe advi seur voor de ruimtelijke ontwik keling aangetrokken. Het stemt ook tevreden dat de gemeenteraad zich zo betrokken toont." Janssen wil niet vooruitlopen op de beslis sing van het college. Het draait om drie facetten: draagvlak, geld en planologie. "We zijn blij dat er nu inhoudelijk goede gesprekken worden gevoerd. De vijandige sfeer van voorheen is verdwenen. De onzekerheid heeft ook veel te lang geduurd. Hier komt bin nenkort gelukkig een einde aan. Want geen besluit nemen, is het slechtste wat kan gebeuren.Als de kogel door de kerk is, dan kunnen we ons allemaal richten op een nieuwe tijd. We zitten nu met de jeugd op drie verschillende sport parken. Dit is organisatorisch (te) zwaar voor iedereen", aldus de SV United-voorzitter. De gemeente Meerlo-Wanssum heeft terecht een verzoek om maatregelen tegen paardenhou derij Litjens in Wanssum afgewe zen. De Raad van State heeft dat woensdag beslist. De eigenaren van de naastgelegen dagopvang De Lindehof hadden de gemeente om maatregelen gevraagd, omdat ze al lange tijd last hebben van stank door de opslag van mest in een open schuur. Litjens verzamelt daar de mest van zijn paarden op een kar op nog geen tien meter afstand van de dagopvang aan de Meerlose- weg. Volgens de eigenaren van De Lindehof is dat in strijd met de regels. Mest zou moeten worden opgeslagen op een afstand van minstens 50 meter van hun zor ginstelling. Maar de Raad van State oordeelt net als de gemeente dat er geen sprake is van mestopslag zoals dat wordt omschreven in de milieu regels. De paardenmest wordt namelijk drie keer per week op de kar verzameld en dezelfde dag nog afgevoerd. Omdat er volgens de Raad geen regel wordt over treden, is er ook geen reden voor de gemeente om maatregelen te nemen. Op zaterdag 15 en zondag 16 november houdt Bloemsierkunst Anneke in Meerio een kerstshow. De show, tevens de viering van het driejarig bestaan van het bedrijf, stelt bezoekers in de gele genheid om de kerstsfeer voor 2008 te gaan proeven. U kunt zich laten overtuigen op welke wijze u creatief bloemen en planten kunt laten verwerken. Bloemsierkunst Anneke laat zich daarbij leiden door de traditionele kerstkleuren goud, zilver en brons. Bij de kerst sfeer hoort natuurlijk ook warme chocolademelk en glühwein. Bloemsierkunst Anneke is gevestigd aan de Hoofdstraat 37 te Meerio, tel. 0478-630688. De show is zaterdag van 9-30 tot 16.00 uur en op zondag van 11.00 tot 16.00 uur. Prostaatkanker Het Toon Hermans Huis Venlo geniet inmiddels bekendheid bij velen in de regio Noord-Limburg als open centrum voor iedereen die met kanker te maken heeft. Men kan er vijf dagen per week binnenlopen voor een moment van rust, voor een goed gesprek. Het huis biedt tegenwoordig een scala aan activiteiten waaraan men kan deelnemen. De Stichting Con tactkring Prostaatkanker (SCP) houdt binnen dit Toon Hermans Huis Venlo op iedere derde don derdag van de maand van 14.30 tot 16.30 uur inloopmomenten voor mensen met prostaatkanker en uiteraard ook andere belang stellenden welke mogelijk in enigerlei vorm met prostaatkan ker te maken hebben, om in een ongedwongen sfeer elkaar te ont moeten en ervaringen uit te wis selen. De volgende bijeenkomst gaat plaatsvinden op donderdag 20 november. Het Toon Hermans Huis Venlo is te vinden aan de Nieuwstraat in Venlo. Voor nadere informatie kan men contact opnemen met het Toon Hermans Huis via telefoon (077)3211433- Ook op www. toonhermanshuisvenlo.nl. vindt men de nodige informatie. Award Ingenieur Maurice Kwakker- naat uit Wanssum heeft de eerste Netelcom Award gekregen van de Nederlandse branchevereniging van telecombedrijven. Kwakker- naat kreeg de aanmoedingsprijs van vijfduizend euro voor zijn onderzoek in de radiocommuni catiegroep van de faculteit Elek trotechniek. Hij ontwikkelde daar een meetsysteem waarmee je, al voorbewegend, zowel de radio echo's van het mobiele telefoon netwerk als videobeelden van de omgeving zeer nauwkeurig kunt meten. Door de radio- en video beelden te combineren, wordt belangrijke informatie verkregen over de werking van het mobiele netwerk. Kwakkernaat hoopt in december op het onderzoek te promoveren. Koffieochtend De Stichting Olijf, netwerk van vrouwen met gynaecologische kanker, houdt op dinsdag 18 november van 10.30 tot 12.30 uur een koffieochtend in het Toon Hermans Huis aan de Nieuwstraat in Venlo. Vrouwen met gynaecolo gische kanker zijn van harte wel kom. Er is gelegenheid om met elkaar van gedachten te wisselen, naar elkaar te luisteren en waar dat mogelijk is iets voor elkaar te betekenen. Aanmelden kan bij Henny Basti- aansen, regiovrouw Stichting Olijf, via telefoon (076)5140927 of via e-mail jlbastiaansen@wanadoo.nl. Ondernemers Meerio en Wanssum omarmen sportpark De Helling De ondernemers uit Meerio en Wanssum willen dat het college van B en W snel een besluit neemt over het nieuwe sportpark in 'Noord'. "Een goed besluit", verduidelijkt Joos Janssen van het gelijkna mige garagebedrijf in Wans sum, die net als andere onder nemers uit de twee dorpen een duidelijke voorkeur heeft voor de locatie aan De Helling, op de grens van de dorpen Meerio en Wanssum. "Centraal gelegen, goed en veilig bereik baar voor iedereen. Maar het belangrijkste is dat voor de locatie De Helling draagvlak is in zowel Meerio als Wanssum. De neuzen voor die locatie staan in beide dorpen dezelfde kant op." En daar moet het college van B en W, en de politiek, terdege rekening mee houden, vinden de ondernemers, die onlangs met de werkgroep De Helling gesprek ken voerde over de voortgang en haalbaarheid van een sportpark aan De Helling. En hun steun betuigden aan het plan. "Want het is voor de leefbaarheid in beide dorpen belangrijk dat er snel een centrale sportaccommodatie voor de verenigingen komt", verdui delijkt Roel Jacobs, directeur van Jacobs Dakbedekkingen in Wans sum. "En ook onze eerste keus is De Helling, een locatie waar ieder een achterstaat en waar iedereen, inclusief de ondernemers, voor wil gaan. Twee complete gemeen schappen staan met hun neus in de richting van De Helling, daar kan het college toch niet aan voor bijgaan?" Deze uitspraak wordt ook onderschreven door onder meer Dynamiek Scholengroep, Kersten Europe BV, Geelen Beton BV, Ovivo Streekproducten BV, Heemex BV en Mister Kool's. De bedrijven uit Meerio en Wanssum willen met hun steun betuiging een duidelijk signaal afgeven aan het college van B en W. "Dit verhaal duurt al zo lang, het wordt tijd dat er nu eindelijk eens knopen worden doorge hakt. Zodat er duidelijkheid komt over de toekomst van SV United en al die andere verenigingen en gebruikers, zoals MAC Wanssum, de postduivenvereniging en Kin dervakantiewerk Wanssum- Geijs- teren, die momenteel gebruik maken van de sportparken De Broekberg in Wanssum en Bergs- bos in Meerio", vindt Joos Janssen, die zich niet kan voorstellen dat de (sport)verenigingen en gebrui kers uit Meerio en Wanssum met z'n allen naar Blitterswijck verhui zen. "Dat zou de doodsteek voor het Meerlose en Wanssumse ver enigingsleven betekenen. We zien nu al dat de gemeenschappen in Meerio en Wanssum naar elkaar zijn toegegroeid. Dat wij-gevoel zal met één centraal sportpark voor alle verenigingen uit Meerio en Wanssum alleen maar sterker worden." De ondernemers vinden het positief dat de gemeente nu eindelijk op korte termijn een beslissing lijkt te willen nemen (zie elders op deze pagina). "Dat is erg belangrijk voor alle leden, vrijwilligers en leden", meent ook Jan Lensen, die samen met Henk Janssen de werkgroep De Helling voorzit. "Ondanks het feit dat de burgemeester gezegd heeft dat het college niemand naar een ander sportpark kan dwingen, merken wij dat veel mensen onge rust zijn en dat de sportaccom modatie hét gesprek is. Door geen duidelijkheid te scheppen, neemt die ongerustheid en twijfel of het allemaal wel goed gaat komen met het sportpark, alleen maar toe. Daarom hebben we het college ook gevraagd om snel een besluit te nemen, en zijn we natuurlijk blij met de steunbetuigingen van uit de ondernemers uit Meerio en Wanssum. Want die hebben we zo meteen ook nodig om het park te kunnen realiseren." Het Oranje Fonds stimuleert ontmoetingen tussen men sen en startte de campagne 'Toplocaties'. Het fonds vroeg bestuurders van dorpshuizen, buurthuizen en wijkcentra uit het hele land om met hun gebruikers tot een topidee voor hun locatie te komen. Stichting Gemeenschapshuis De Zandhoek uit Wanssum deed mee en ontvangt 8.000 euro van het Oranje Fonds om een geluidsinstallatie, beamer en projectiescherm aan te schaffen. Het Oranje Fonds motiveerde bestuurders om met hun gebrui kers na te denken over de verbe tering van hun accommodatie. Alleen ideeën die door de ruime meerderheid van de gebruikers gewenst zijn, kwamen in aanmer king als topidee. Uit het hele land kwamen ruim 250 ideeën naar voren. Ook Stichting Gemeen schapshuis De Zandhoek uit Wans sum deed met deze uitdaging mee. Zij stelde het Oranje Fonds voor om een financiële bijdrage te leve ren in de aanschaf van de grote wens van alle gebruikers van het gemeenschapshuis, namelijk het verbeteren en uitbreiden van de presentatiemogelijkheden binnen dit gebouw. Het bestuur van de stichting is dan ook zeer verheugd dat het Oranjefonds, het door de gebrui kers (lees: de verenigingen die gebruik maken van De Zandhoek) geformuleerdeTopidee tot één van de beste Topideeën heeft uitgeko zen. Met de hiervoor toegekende bijdrage van 8.000 euro kan een grote wens van alle gebruikers worden ingewilligd. Door de aan schaf van een geluidsinstallatie, beamer en projectiescherm kan elke gebruiker zijn gewenste pre sentaties voortaan perfect invul len, zonder dat daarvoor extern nog apparatuur ingehuurd hoeft te worden. Hierdoor wordt de multifunctionaliteit van De Zand hoek nog verder verbeterd. Het Oranje Fonds versterkt de samenhang in de buurt en inves teert daarom in het totaal maar liefst 4 miljoen euro in nieuwe ideeën en wensen voor accom modaties in het hele land. Sociale cohesie in de buurt is een van de belangrijkste pijlers onder het bestedingsbeleid van het Oranje Fonds. Het Oranje Fonds is het grootste, nationale fonds op soci aal gebied. Per jaar besteedt het ongeveer 22 miljoen euro aan organisaties die een betrokken samenleving bevorderen in Neder land, op Aruba en de Nederlandse Antillen. Door deze bijdragen ont moeten mensen elkaar of vinden zij een nieuwe plaats in de samen leving. Het Oranje Fonds wordt o.a. gesteund door de Nationale Postcode Loterij en de Lotto. De Prins van Oranje en Prinses Maxi ma zijn beschermpaar van het Oranje Fonds. B» r$k: Een oude foto van Elshouter Piet (Piet Hendriks) uit Meerio met twee paarden voor de 'snijwel'. Foto uit het archief van Heemkundevereni- ging Meerlo-Wanssum. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren,Almut Raaijmakers, Marlon Theunissen en MarjonTruijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222.Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerio, Pastoor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerio, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is.Artsen: Dr F.J.P. van Arensbergen, Dr P.H.A.J. Joosten, Dr M.O.S.E. Schoenmaekers en Dr. C.H.A.M. Engels Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864 AG Meerio, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, spoedrecepten: Apotheek Antoniusveld Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30,5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BT Meerio, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15,5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mailmieghem@ worldonlinenl Spreekuur: volgens afspraak. Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid Stationsweg 46,5803 AC Venray Tel: 0478-527066. E-mail: igg@ggznml.nl Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord- Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165,5902 RGVenlo. Bureau Klantenservice: bereikbaar tijdens kantooruren (inclusief ledenadministratie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerio Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerio, tel: 692755. Secretaris: W Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerio. Tandartsen: S. H.Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerio, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219,5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. Verslavingszorg Noord-Limburg, tel: 077-3548200 Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerio Tienray en Swolgen Inl. mw. Z.Arts Schoolstraat 6 5866 AX Swolgen t. 0478-698228 e. zus@schoolstraat6.nl Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Openingstijden: maandag tot en met donderdag 8.30-12.30 en 13.15-17.00 uur vrijdag 8.30-12.30 uur Tijdens de openingstijden kunt u bellen voor informatie of het maken van een afspraak voor het Algemeen Maatschap pelijk Werk, de WegWijZer, het Ouderenwerk, Mantelzorg, Jeugd- en Jongerenwerk, Opbouw werk of deVrijwilligerscentrale. SUPERUITGERUST en SUPER ZUINIG Donderdag 13 november 2008 - Pagina 11 f - -».v-ïl ft tS -Sm "^'^%ÜN«SLrO: i I A j *tm - .it's a special moment Hoofdstraat 62 - Meerio tel. (0478) 691278 niet ontvangen? Bel 582877! vrijdag tussen 9.00-17.00 uur Meerlo-Wanssum - *3 7, - 4 Haal en breng service lil Garage Hendriks Garage Hendriks Rijkevoort BV Veldweg 21 - 5447 BH Rijkevoort 0485-371744-Fax 371604 www.garagehendriks.nl

Peel en Maas | 2008 | | pagina 11