Twee Nederlandse kampioenen Mart blaast nog steeds vol overgave mee Ode aan Jacques Brei hl Eervolle uitnodiging Venray's Mannenkoor Overloon Buitengewoon: 35.000 euro Matinee met Rowwen Hèze Printwerk offerte? PEEL EN MAAS Kantoorartikelen? PEEL EN MAAS Donderdag 30 oktoberww 2008 - Pagina 25 Op de Kiekuutweg 5 in Vier lingsbeek wonen sinds kort twee Nederlandse kampioe nen. En geen alledaagse sport- kampioenen, maar een hond en een schaap die allebei dit jaar de Nederlandse titel in de wacht wisten te slepen. De eerste kampioen dit jaar was bullmastiff Scott, die op de hondenshow van Arnhem zijn vierde en laatste punt heeft gehaald voor het Nederlands kampioenschap. De eerdere punten had hij in onder andere Zwolle en Almere reeds behaald. Scott is vier jaar geleden door Marijn Geurts en Debby Aben uit Schotland geïm porteerd naar Nederland en hij is de eerste Nederlandse kampi oen in hun bullmastiffkennel The Nightshift's. Daar kwam later een tweede Nederlands kampioen bij. Dit keer geen hond, maar een schaap. Op de Nationale keuring in Rijpwetering werd een bleu du maine-ooi van schoonvader Piet Aben dagkampioen en daarmee Nederlands kampioen. De ooi is gefokt door Bleu du Maine fokker Piet van Veghel uit Vredepeel en dit jaar door Piet Aben van hem gekocht. De bullmastiff is een van oudsher Britse rashond, die van vroeger uit gefokt werd als hond die met de jachtopziener meeging op zoek naar stropers. De bullmas tiff hield bij aanhouding van de stroper, door zijn imposante bouw de stroper in bedwang. Later is de bullmastiff meer en meer ook een gezinshond geworden die inmid dels in menig Nederlands gezin als echte goedzak z'n plekje gevon den heeft. Een bullmastiffteef is tussen de 61 en 66 cm hoog en weegt zo'n 45 tot 50 kilo, een reu is tussen de 64 en 69 cm hoog en is tussen de 55 en 70 kilo zwaar. Voor meer informatie kijk op www.thenightshifts.nl of www. bmcn.org. Het bleu du maine schaap is zowel een vlees- als een wolschaap en komt van origine uit Frankrijk. Ze beschikken over een hele typische donkerblauwe kop. Het schaap staat bekend om zijn lange levensduur, goede kwa liteit vlees en wol en het feit dat ze gemakkelijk en op natuurlijke wijze kunnen lammeren. Voor meer informatie kijk op www. bleudumaine.nl. Vijftig jaar bij de Hofkapel Muzikanten zijn vaak men sen van een lange adem. Dat is zeker van toepassing op Mart Wijnands. Dit jaar is Mart maar liefst vijftig jaar lid van de Rooijse Hofkapel. Een instituut in een instituut zou je haast kunnen zeggen. Mart begon al van kinds af aan met het spelen van trompet. Dage lijks blaast hij een tot anderhalf uur op zijn instrument. Zelfs op vakantie gaat de trompet mee en oefent Mart elke dag. Collega's noemen hem een van de beste, zo niet de beste trompetist uit de regio. Met ogenschijnlijk gemak speelt hij alle noten die het instru ment binnen zijn bereik heeft. De jonge generatie muzikanten bin nen de Hofkapel noemen het zelfs een genot om met Mart te spelen. Als zij al lang en breed last hebben van het amezuur speelt Mart alsof hij nog maar net begonnen is. Op vastelaovesdinsdag speelt hij dan nog moeiteloos Rooy mien Daorp als afsluiting. Maar ook als mens is Mart graag gezien onder zijn collega's en weet smaakvol tal van verhalen uit de oude doos te vertellen zonder daarbij zijn bescheidenheid te verliezen. Om dat laatste te illustreren speelde Mart ooit eens op de Duitse bier feesten voor een volle zaal Carna val de Venice. Voor veel beroepsmuzikanten een nachtmerrie om te spelen maar Mart speelde het foutloos en uit het hoofd om vervolgens weer gewoon bij zijn vrienden aan tafel aan te schuiven. Alsof het de gewoonste zaak van de wereld is. Mart speelt bovendien ook nog wekelijks met het Oberkrainer ensemble Marinka, dat in de blaas- muziekwereld zeer hoog staat aangeschreven. Daarnaast is Mart altijd goed gemutst, begripvol en vol humor. Een collega muzikant afvallen is absoluut het laatste wat hij zal doen. Bovendien speelt hij vaak belangeloos op bruiloften en uit vaarten als ook daar Rooy mien Daorp gespeeld moet worden. Kortom een muzikant in hart en nieren waar de Venrayse vastela- ovend al jarenlang heeft kunnen genieten en ongetwijfeld nog vele jaren zal doen. www.vandenmunckhof.nl Inloopavond De jaarlijkse inloopavond van de wijkraad Noord-West vindt plaats op donderdag 6 november in wijkcentrum Den Hoender in de St. Urselastraat in Venray. De avond is toegankelijk voor alle bewoners van deze wijk. Ze kunnen deze avond zien wat de wijkraad het afgelopen jaar voor de wijk heeft gedaan. Naast de wijkraad zijn de politie, Wonen Venray, Synthese en de gemeente Venray aanwezig om vragen te beantwoorden. Daarnaast zijn er twee presentaties. Hard voor Hart geeft een pre sentatie en Wonen Venray vertelt in samenwerking met de politie iets over Veilig Wonen. De avond duurt van 19-30 tot 21.30 uur. Hugo Stappers op L1 Vrijdagavond zal Venraynaar Hugo Stappers te zien zijn in het programma 100% Limburgs van LIStappers is voorzitter van de Samenwerkende Limburgse Vas- teloavesverenigingen. In die hoe danigheid zal met Hugo Stappers gepraat worden over de vastelao- vend in zijn geheel en natuurlijk de Limburgse vastelaovend in het bijzonder. Het programma is na 18.00 uur elk uur te zien. Djembéspelers gezocht Een groepje muzikanten in Venray is voor de dinsdagavond op zoek naar mensen. Doel is plezier maken en eventueel in de toekomst optreden. Wie wat erva ring heeft met djembé, slagwerk of muziek kan eens een avondje komen kijken of meespelen. Meer informatie is verkrijgbaar via tele foon 06-14691025. Ierse avond in Leunen De Stichting LEO houdt op zaterdag 1 november voor de vijfde keer in haar elfjarig bestaan een Ierse avond in gemeenschaps huis De Brink in Leunen. Café LEO krijgt voor één keer een Iers tintje want er is Murphy's Irish Red Beer uit de fles. Verder wordt de hele avond folkmuziek gedraaid en er staat weer een optreden op het programma van een echte Ierse artiest. De Ier Donny O'Connell komt namelijk naar Leunen om de Ierse avond te voorzien van muziek afkomstig van zijn gitaar en viool. De avond begint om 20.00 uur. Café LEO is iedere zaterdag geopend van 19-30 tot 23.00 uur. Iedere eerste zaterdag van de maand is er LEO Laat en dan is het café geopend tot 01.00 uur. Alzheimer Café Venray Het Alzheimer Café Venray wordt gehouden op maandag 10 november. Het café is een maan delijkse informele bijeenkomst waar mensen met dementie, familieleden, hulpverleners en andere belangstellenden elkaar in een ongedwongen sfeer kunnen ontmoeten om ervaringen uit te wisselen en te leren over demen tie en aanverwante thema's. Het thema voor deze avond is: Omgaan met dementie. Gastspre ker is mevrouw R. de Jong, GZ- psycholoog GGZ Noord- en Mid den-Limburg. Het Alzheimer Café Venray vindt plaats in De Kemp haan aan het Kennedyplein in Venray. Inloop is vanaf 19.00 uur en aanvang van het programma is om 19-30 uur. De avond wordt uiterlijk 22.00 uur afgesloten.Voor meer informatie kan men contact opnemen met het Informatiecen trum Geestelijke Gezondheid via telefoon (0478)527066. De Pielhaas Carnavalsvereniging De Piel haas in Venray is met ingang van dit seizoen duidelijker te herken nen. Tijdens het carnavalsseizoen wordt er wekelijks in de Peel en Maas bericht van de belangrijk ste activiteiten die in aantocht zijn en eventuele informatie over kaartverkoop en andere wetens waardigheden. Per 11 november is ook de site van De Pielhaas in een nieuw jasje gestoken. Kijk dus na die datum gerust eens op de vernieuwde site www.pielhaas.nl. Op deze site kunnen ook nieuwe leden zich aanmelden. De leden vergadering vindt plaats op vrij dag 7 november in de Rooyerie, aanvang 19-30 uur. Op 11 novem ber is er de officiële opening zijn op het bordes op de Grote Markt. Hierbij geeft de schutterij kanon schoten. Daarna is er een ope ningsfeest van seizoen 2008-2009 in café de Artiest. Tiedeluk zorgt voor de muzikale ondersteuning. Uitwisseling Euterpe Het opleidingsorkest van de Koninklijke harmonie Euterpe vertrekt op vrijdag 7 november, met 43 muzikanten onder leiding van dirigent Mare Koninkx, voor een driedaagse uitwisseling naar Grevenmacher in Luxemburg. Deze uitwisseling vindt plaats ter gelegenheid van het vijfjarige bestaan van de locale Jugendhar- monie Noutewënzer van de Har monie Municipale Grevenmacher. De jeugdleden verblijven in gast gezinnen van de locale harmonie. Het programma bestaat uit een gezamenlijke repetitie op zater dagmorgen, een ontspannende zwemactiviteit op zaterdagmid dag en een gezamenlijk concert op zaterdagavond met aanslui tend een afterparty. Op zondag wordt er nog de plaatselijke cave bezocht (Bernard Massard) waar na men huiswaarts keert. een abonnement waard Reisverslagen Mongolië Op het Cambrinuspodium in Horst wordt op woensdag 5 november het derde en laatste deel van The Global Village, seen from Horst getoond. Het is een serie van drie filmreisverslagen door Horstenaar Theo Linssen. In de eerste twee delen passeerden Bhutan en Suriname de revue. Deel drie van deze serie is gewijd aan Mongolië, het immense land tussen Rusland en China met zijn bijzondere geschiedenis. Linssen, docent aan het Dendroncollege in Horst is een verwoed reiziger en heeft zo al menige plek op de wereld aangedaan. Van drie van deze reizen heeft hij een gefilmd reisverslag gemaakt. Geboren en getogen in Horst en verknocht aan zijn 'roots' laat hij in zijn films die achtergrond ook mee klin ken. Geen verantwoorde etnische muziek die zou passen bij de beel den van het land, maar de muziek die past in het hoofd van de maker. Bij het zien van deze landen bleef Linssen de jongen uit Horst met de achtergronden die hem zijn meegegeven. Vandaar de titel van deze serie:The Global Village, seen from Horst. De voorstelling begint om 20.00 uur. SchoolbiebQuiz Op Schoolbieb.nl. staat veel informatie voor werkstukken en spreekbeurten. De website is eenvoudig en altijd betrouwbaar. De informatie wordt zorgvuldig gecontroleerd, zodat leerlingen met Schoolbieb altijd op het goede spoor zitten.Tot en met vrij dag 31 oktober is er de Schoolbie- bQuiz.Aan de SchoolbiebQuiz kan iedereen meedoen die in groep 5,6,7 of 8 van de basisschool zit. Per dag zijn er drie quizvragen, die beantwoord kunnen worden met behulp van Schoolbieb.nl. Elke dag zijn er tien leuke boeken te winnen. Wie alle dagen meedoet, maakt kans op de hoofdprijs: een reis naar de Efteling met de hele klas. Maar liefst 24 kinderen uit heel Nederland kunnen hun klas meenemen op zo'n tripje, want er zijn twee hoofdprijzen per provincie. Opgeven voor de Schoolbiebquiz kan op School bieb.nl. Kijk op www.schoolbieb. nl. Schoolbieb.nl is een onderdeel van het educatieve aanbod van de openbare bibliotheek. www.vandenmunckhof.nl Het is dit jaar 30 jaar geleden dat Jacques Brei overleed. Brei is echter alles behalve verge ten. Zijn passionele liederen zijn nog altijd even krachtig, groots en meeslepend. De Vlaamse Micheline van Hautem en de Picardiër Bruno Brei (neef van Brei), brengen op zater dag 1 november in Schouwburg Venray met L'espirt de Jacques een ode aan Jacques Brei waarbij ze de kern van de liedjes weten te behouden en te eren, maar ook te interpreteren door er hun eigen emoties en persoonlijk elan aan toe te voegen. Daarnaast brengen zij ook een aantal eigen geschre ven Franse songs ten gehore, in de esprit van Brel.Aanvang 20.00 uur. Voor reserveringen kan men con tact opnemen met Schouwburg Venray via telefoon (0478)530999- Het complete programma van de schouwburg staat op www. schouwburgvenray. nl Het Venray's Mannenkoor is in het weekeinde van 8 en 9 november te gast in Lelystad en Almere. Deze reis maakt onderdeel uit van de voor bereidingen op het feestjaar 2010 waarin het VMK zijn 100- jarig bestaan gaat vieren. In Lelystad vindt de 12e con ventie plaats van de mannenor- ganisatie DABS, de Dutch Orga nisation of Barbershop Singers waar kwartetten en koren strij den om het kampioenschap van Nederland. Barbershop wordt gezongen zonder begeleiding van instrumenten (a capella) en is voor Noord Limburg een vrij onbekende vorm van zang. Het barbershopgezelschap OctetNog is regelmatig in Venray en omstre ken te beluisteren. Ruim twintig jaar geleden werd Barbershopsin- ging in Nederland geïntroduceerd en gaven zowel dames als heren in zich met veel plezier zich over aan deze traditionele Amerikaanse manier van zingen, maar nooit gemengd. De competitie kent een mike warmer, dat is een koor of kwartet dat zingt voordat de competitie start. Zo zijn er ook mike coolers die de tijd opvullen welke de jury nodig heeft om tot een eindoordeel te komen. The Great Western Chorus uit Enge land fungeert als mike warmer. Als mike coolers treden op het entertainmentkoor van Holland Harmony en het Venray's Man nenkoor. Het is nog nooit eerder gebeurd dat een niet barbershop- koor hiervoor benaderd werd. Het Venray's Mannenkoor beschouwt het dan ook als bijzonder eervol om op deze conventie te mogen optreden, 's Avonds volgt nog een show, waarin de kersverse Neder landse kampioenen optreden en het kampioenskoor uit Engeland, het dames kampioenskoor en - kwartet en het 150 man sterke Harmony from Holland Chorus. Het Venray's Mannenkoor is ook voor deze show uitgenodigd. Het VMK heeft hiervoor speciaal een barbershopnummer ingestudeerd, maar natuurlijk zal het Venray's Mannenkoor ook nog enkele andere nummers ten gehore bren gen. 's Zondagmorgen wordt de mis opgeluisterd in het nabijgele gen Almere waarna het koor via een bezoek aan de binnenstad van 's-Hertogenbosch terug reist naar Venray. Terug in Venray gaat het koor verder werken aan de show Home for Christmas die op zater dag 13 en zondag 14 december in de schouwburg te zien zal zijn. Er zijn alleen nog kaarten voor de zondagmiddag te koop. Kaar ten kan men bestellen via info@ venraysmannenkoor.nl of via tele foonnummer (0478)589207. De opbrengst van de actie Over loon Buitengewoon was 35.000 euro. Medio september is met 27 personen deelgenomen aan de bedevaart naar Lourdes. Een reis met bijzondere ontmoetingen, aandacht voor elkaar, brandende kaarsen, ieder met zijn verhaal en intentie. Zondag 9 november is er een Lourdesviering ter afsluiting van de bedevaart. De kinderen van stap voor stap werken ook aan deze viering mee. Om 10.00 uur gaat pastoor Tolboom voor tij dens de heilige mis en kinderkoor Cantiloon gaat de viering muzi kaal begeleiden. Na de viering is het mogelijk om Lourdes water te verkrijgen. Op zondagmiddag 9 novem ber zal Rowwen Hèze samen met Fanfare Monte Corona (Kronenberg) en Leerlin genorkest Kunstencentrum Jerusalem (Venray) twee unie ke HAFA-concerten geven. Het November Matinee is nieuw tij dens het jaarlijks traditionele slotconcert, maar een vervolg op de succesvolle HAFA-con- certen van de popband in 2006 (Heythuysen en Landgraaf). De locatie is de feesttent van het Slotconcert America (gemeente Horst aan de Maas) en de organisa tie is een samenwerking van Row wen Hèze met stichting TEMA. Bij dit concert is bewust gezocht naar het 'back to the roots' karak ter. Meerdere bandleden binnen Rowwen Hèze hebben een ach tergrond bij de fanfare. Gezellig heid staat bovenaan. TEMA is een organisatie die aan harmonieën en fanfares een podium biedt voor een programma dat vraagt om een eigentijdse, moderne invulling dat aansluit bij een groot publiek. De opzet is dan ook geheel anders dan men gewend is bij de regu liere tentfeest -shows van Row wen Hèze of bij concerten van harmonieën en fanfares. Naast staanplaatsen zijn er ook enkele zitplaatsen (gezellige zitbanken en tafels voor aan het podium). Er is kinderanimatie en tevens kun je genieten van een heerlijk typisch Limburgs biertje en lekkere (Lim burgse) hapjes. Het gezamenlijke optreden van Rowwen Hèze en beide orkesten start rond 14:00 uur en duurt tot omstreeks 17.00 uur. Meer dan twaalf Rowwen Hèze 'klassie kers' zijn door diverse arrangeurs bewerkt voor deze samenwerking. Rowwen Hèze en TEMA bren gen een stukje nostalgie in een modern jasje. Kaarten voor het November Matinee zijn te bestel len via www.slotconcertamerica. nl. Volwassenen betalen tien euro, kinderen (12-6j.) vijf euro, kinde ren onder de 6 jaar mogen gratis naar binnen. Servicekosten per ticket: 1,75 euro. Het November Matinee vindt plaats in aansluiting op de Slot- concerten van Rowwen Hèze op het Rowwen Hèze festivalterrein in Horst-America. Route-informa tie is eveneens te vinden op www. slotconcertamerica.nl. Kunst Cultuur i

Peel en Maas | 2008 | | pagina 25