Gemeente Venray Schetsontwerp renovatie gemeentehuis gekozen M*'1 to Dienstverlening gemeente verbeterd De Halte Oirlo op Woon-event Kijk ook op www.venray.nl Geluidsoverlast door verkeer I 65-plussers per wijk of dorp Wmo verstrekt woonvoorziening Kwijtschelding gemeentelijke belastingen PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden Met een nieuwe werkwijze verbetert de gemeente Venray haar dienstverlening aan bijstandsgerechtigden. De competenties en kwaliteiten van de klant staan centraal, waardoor het reïntegratietraject sneller tot stand komt en meer op maat gesneden is. Hiertoe voert de gemeente Venray reïntegratieactiviteiten zoveel mogelijk zelf uit in plaats van deze uit te besteden aan reïntegratiebedrijven. Vanuit de Wet werk en bijstand (Wwb) heeft de gemeente de opdracht om burgers die een bijstandsuitkering ontvangen zo snel mogelijk aan een baan te helpen. De afgelopen jaren bleef het aantal bijstandsgerechtigden in de gemeente Venray vrijwel stabiel, terwijl er landelijk sprake was van een daling. In de nota reïntegratie 2008-2010, die de gemeenteraad in juni heeft vastgesteld, heeft de gemeente dan ook als doelstelling opgenomen de komende jaren het aantal bijstandsgerechtigden met circa tien procent te laten dalen. Centrum op de schop Venray in cijfers *V> Venray, focus op mensen Donderdag 30 oktober 2008 - Pagina 21 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 44 Zaterdag 18 oktober was er in het kader van het Woon-event een nieuwbouwmarkt in de schouwburg van Venray. Naast bekende project ontwikkelaars bemande ook CPO De Halte uit Oirlo een stand. In samenwerking met de gemeente Venray vindt er in Oirlo een pilot plaats rond Collectief Particulier Opdrachtgeverschap (CPO). Toekomstige bewoners ontwikkelen hierbij samen hun eigen wijk en woning, om deze vervolgens ook gezamenlijk te bouwen. In Oirlo is hiertoe locatievereniging De Halte opgericht. Voordelen De stand van het CPO werd druk bezocht en er waren veel positieve reacties op het initiatief. Wethouder Hans Teunissen en een vertegen woordiging van De Halte vertelden de bezoekers persoonlijk over de voordelen van CPO. De toekomstige bewoners, van alle leeftijdsgroepen, hebben een maximale inbreng op hun toekomstige leefomgeving. Er kan voor elk wat wils gebouwd worden: een starterswoning, twee- onder-een-kapwoning, senioren woning of een vrijstaande woning. Door de eigen inbreng wordt de wijk gevarieerd opgezet en de onderlinge band tussen bewoners versterkt. Omdat de bewoner in eigen beheer bouwt is het ongeveer tien procent goedkoper ten opzichte van andere projecten en tevens kan er gebouwd worden naar eigen budget. De provincie is van plan het project te ondersteunen door subsidie te verlenen op de adviseurs- en architectkosten tot een maximum van vierduizend euro per woning. Geïnteresseerd? Het CPO De Halte houdt op 5 november een informatieavond voor geïnteresseerden. U bent vanaf 20.00 uur van harte welkom in gemeenschapshuis De Linde in Oirlo. De gemeenteraad heeft het schetsontwerp voor de renovatie van het gemeentehuis gekozen. Het gemeentehuis wordt namelijk ingrijpend gerenoveerd om aan de eisen van deze tijd te kunnen voldoen. Het is een groot project dat de gemeenteraad met uiterste zorgvuldigheid wil voorbereiden. Daarom heeft de gemeenteraad. aan de hand van het programma van eisen, acht verschillende varianten gedegen laten onderzoeken en op hoofdlijnen laten doorrekenen. Vorige week koos een meerderheid van de gemeenteraad voor de zogenaamde variant 2. Wethouder van Dijck is erg tevreden over het resultaat van de avond. "Ik ben blij met het concept. We zijn niet over één nacht ijs gegaan en hebben zorgvuldig naar alle varian ten gekeken. Dit is echt de beste optie. Het voldoet aan de eisen en vormt een goede basis voor een functioneel gebouw zonder over dreven poespas. Het klooster blijft herkenbaar en hoort bij Venray. Bij de nadere uitwerking van het schetsontwerp vind ik de communi- In Nederland staan veel woningen in gebieden waar sprake is van verkeersgeluid. In sommige gevallen zijn de geluidsniveaus zo hoog dat er maatregelen getroffen moeten worden. Om zicht te krijgen op het aantal woningen en de hoeveelheid tijd en geld die nodig zijn voor afdoende maatregelen loopt er een onderzoek in opdracht van het ministerie van VROM. De gemeente Venray kan bij het ministerie de woningen aanmelden die veel last hebben van verkeersgeluid. Om ervoor te zorgen dat we geen enkele woning die in aanmerking zou kunnen komen over het hoofd zien, vragen we u het ons te melden wanneer u last heeft van verkeersgeluid. Let er wel op dat uw woning in ieder geval al voldoet aan onderstaande voorwaarden. Voorwaarden - De woning, het onderwijsgebouw of het gezondheidszorggebouw moet gebouwd zijn vóór 1 maart 1986. Bedrijven zijn uitgesloten. - Het geluid moet afkomstig zijn van een weg met een geluidzone. Wegen met een geluidzone zijn in principe alle wegen, behalve 30 km per uur zones en woonerven. Wij wijzen u erop dat er naast bovenstaande voorwaarden nog andere voorwaarden gelden waarop de gemeente wettelijk moet toetsen. Alleen als uw woning aan alle voorwaarden voldoet, heeft het zin de woning aan te melden bij het ministerie als een woning die veel last heeft van verkeersgeluid. Melding aan Ministerie De melding van uw woning door de gemeente aan het ministerie van VROM betekent dat er maatregelen voor uw woning getroffen kunnen worden. Om teleurstelling te voorkomen benadrukken wij dat de melding niet per marktstr. GROTt MARKl SCHOUTENl STRAATJE 1 V> en\ 5 SCHOUW PLEIN CC PASSAGE O HENSENIUS- P°StSTRaa-, PI FIN M *°RTE- STRAAT deifinitie betekent dat er maatregelen getroffen worden. Dit zal moeten blijken uit het onderzoek dat wordt uitgevoerd. Reageren U kunt uw reactie uiterlijk 14 november 2008 schriftelijk sturen aan Gemeente Venray, Postbus 500, 5800 AM Venray of per e-mail Gemeente@venray.nl onder vermelding van geluidsanering. Voorvragen kunt u contact opnemen met mw. G. Haverkamp (RMB), bereikbaar op nummer (0485) 33 83 26. catie belangrijk, zowel richting gemeenteraad als richting burgers. Hier heeft de gemeenteraad nadruk kelijk om gevraagd en daar kom ik graag aan tegemoet." Behoud karakter gebouw Het college heeft voorgesteld dat er een nieuwe multifunctionele vergaderzaal aan het gebouw wordt toegevoegd. Hier kan de gemeente raad in de toekomst vergaderen. Om extra ruimte te winnen en toch het karakter van het gebouw te bewa ren, worden de souterrainruimtes uitgediept zodat er meer daglicht toe kan treden. Daardoor worden ze geschikt als werkruimte. De ingang van het gemeentehuis wordt verplaatst naar de zuidkant en sluit daarmee aan op het centrum. In de kloostertijd was de oorspronkelijke ingang ook aan deze zijde. In het gekozen ontwerp kan de beveiliging worden verbeterd en is het gebouw ook 's avonds beter toegankelijk. De kapel zal passend opnieuw worden ingericht en dienen als bedrijfsrestaurant en studie- en informatiecentrum. De publiekshal die in 2005 is gerenoveerd blijft in tact, alleen de receptie wordt aan gepast zodat de ruimte voor de bezoekers logisch aansluit op de nieuwe ingang. Bovendien kunnen zo de benodigde extra balies worden gerealiseerd. Centrum op de schop 1. t/m 7 november: Grotestraat, gedeelte Passage-Schouten straatje. 2. 6 t/m 21 november: Grotestraat, gedeelte Schoutenstraatje-Grote Markt Infopunt bibliotheek Heeft u gedurende de werkzaam heden vragen over het project Centrum op schop? Kijk dan op www.venray.nl banner Centrum op de schop. Of loop even binnen bij het infopunt in de bibliotheek. Elke dinsdag houdt de gemeente daar spreekuur van 11.00 tot 13.00 uur. Een aantal weken geleden presenteerden we feiten en cijfers over de groei van de bevolking in Venray. Het meest opvallend was de stijging van het aantal 65-plussers in de afgelopen 3 jaar. In onderstaande tabel ziet u de toename van het inwoneraantal en de veranderde samenstelling van de Venrayse bevolking per leeftijdsgroep. leeftijdsgroep per 1 januari 2006 2007 2008 afname/ groei 0-19 9.981 9.888 9.750 -321 20 - 64 23.873 23.763 23.757 -116 64 5.190 5.419 5.600 410 Totaal 39.044 39.070 39.107 63 Per 1 januari 2008 heeft Venray-West ruim 1000 inwoners die 65 jaar of ouder zijn. Het procentuele aantal 65-plussers is overigens het grootst in Venray-Centrum (35%), gevolgd door Venray-Oost (29%) en Vlakwater (29%). Statistisch jaarboek Kijk ook op www.venray.nl Wonen Leven Feiten cijfers. Hier kunt u het statistisch jaarboek 'Venray in cijfers 2008' gratis downloaden. Op 1 januari 2007 is de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo) in werking getreden. Deze wet zorgt ervoor dat mensen zo lang mogelijk zelfstandig kunnen wonen en deel kunnen nemen aan de samenleving. Een van de dingen die de gemeente Venray binnen het kader van de Wmo regelt, is een woonvoorziening. De gemeente regelt een woonvoorziening voor mensen die beperkingen on dervinden bij het zelfstandig gebruik van hun woning. Een woonvoorziening kan bestaan uit bijvoorbeeld drempelhulpen, een douchezitje of-stoel, het verwijderen van een bad en het realiseren van een douche zonder opstapje. Budget of zorg in natura De gemeente onderzoekt altijd of u uw beperkingen bij het gebruik van uw woning gemakkelijk zelf op kunt lossen. En of er een medische oorzaak is voor de beperkingen die u ondervindt bij het gebruik van uw woning. Als u in aanmerking komt voor een woonvoorziening, dan kunt u kiezen voor een persoonsgebonden budget of voor een voorziening in natura. Met een persoonsgebonden budget kunt u zelf een voorziening kopen. Wanneer u kiest voor een voorziening in natura, dan zorgt de gemeente dat u de voorziening krijgt. Aanvragen Wanneer u voor een woonvoorziening in aanmerking denkt te komen, kunt u een aanvraag indienen. Het aanvraagformulier kunt u downloaden vanaf de website www.venray.nl Digitale balie of u kunt het ophalen bij het zorgloket in het gemeentehuis. U kunt ook telefonisch contact opnemen met het zorgloket om het formulier thuis te laten sturen. Onvoldoende inkomsten kunnen een reden zijn om kwijtschelding van de gemeentelijke belastingen aan te vragen. Wanneer u denkt dat u voor kwijtschelding in aanmerking komt, denk er dan aan op tijd uw verzoek in te leveren. De uiterste vervaldatum staat op uw aanslagbiljet. Een verzoekformulier kunt u afhalen bij de publieksbalie in het gemeentehuis of downloaden vanafwww.venray.nl Digitale balie Overzicht formulieren Verzoekformulier kwijtschelding. 01RL0 CPO Ontwikkel eigw wijk en luns tegen betaalbare prijs

Peel en Maas | 2008 | | pagina 21