Concert Moed en IJver Oudste inwoner ontvangt nieuw lied Minder huizen bouwplan Op de Beete Reünie discobal Geijsteren Zorg en humor onder één dak ZORG GROEP GROENEKRUIS JRfc Zorg aan Huis www.zgnl.nl klantenservice 077 320 95 95 PEEL EN MAAS Op zaterdag 1 november houdt muziekvereniging Moed en IJver uit Blitterswijck een najaarscon cert in het gemeenschapshuis in Blitterswijck. Aanvang: 19-30 uur. Tijdens dit concert zal Chris Derikx het dirigeerstokje overdra gen aan zijn opvolger StefanArits. Drumband Moed en IJver Blit terswijck zal het programma openen onder leiding van Ruud Logtens met To the Japanese drummers van J. Schipper, Beats van H. Mennens, Drumbattle van J. Schipper en An African Impres sion van H. Mennens. Daarna is het de beurt aan muziekvereni ging Moed en IJver Blitterswijck onder leiding van StefanArits. De fanfare speelt Marche des Para- chutistes Beiges van P. Leemans, Seagate Overture van James Swea- ringen, arr. Jan Bosveld,The Afri can Connection van Carl Wittrock, Amparito Roca van Jaime Texidor, arr. Geert Giesbertz, Joy of Music van Jan Haderman en Rood van John Ewbank, arr. Alfred Willering. Daarna is het de beurt aan de gasten: harmonie Kunst na Arbeid uit Belfeld onder leiding van Mare Koninkx, die op het programma heeft staan O Vitinho van Fran- sisco Marques Neto, Raymond Overture in een arrangement van Teruaki Matsushiro, A Tribute to Sammy Davis jr. in een arrange ment van Sammy Nestico, Pirates of the Caribbean van Klaus Badelt, Arr. Ted Ricketts, Prager Gas- sen Zatavska polka van Jaroslav Zeman en de bekende Florentiner Mars van Julius Fucik. Tijdens het feest van het Kem- merekoor werd zaterdag in de overvolle zaal De Kei in Geijsteren het nieuwe lied 'Geijsteren' aange boden aan Sjeng Kleeven, de oud ste inwoner van het dorp. Het was het geschenk van het Kemmere- koor aan het dorp bij gelegenheid van zijn veertigste verjaardag In de prachtig versierde zaal werd tijdens het Café Chantant het lied ingestudeerd met alle aanwezigen en het resultaat mocht er zijn. Het lied werd door alle aanwezigen uit volle borst meegezongen. Het Kemmerekoor mag blij zijn met de Geijsterse componist Wint Kunen en hij mag trots zijn op zijn cre- Sjeng Kleeven leest de tekst van het lied'Geijsteren'. atie. Wellicht dat het lied in de loop der tijd uitgroeit tot een echt Geijsters volkslied. Er komen naar het zich laat aanzien minder woningen in het bouwplan Op de Beete in Blitterswijck dan gehoopt. Een klein deel van de geplande woningen tussen de Beeteweg en de Berkenstraat kan voor lopig niet worden gebouwd omdat projectontwikkelaar Maessen Bedrijven BV en loonbedrijf Gebr. Hendrickx Zn aan de Berkenstraat in Blitterswijck het niet eens zijn geworden over de aankoop van het bedrijf. Inmiddels zijn de onderhandelingen tussen beide partijen gestaakt. De gemeente Meerlo-Wanssum kocht het terrein ruim elf jaar geleden om het weer door te ver kopen aan projectontwikkelaar Maessen, die de grond goedkoop kreeg, maar die wel moest sane ren. Door problemen met het ernstig vervuilde grond en grond water, die zink en andere zware metalen en vluchtige chemische stoffen bevatten, een erfenis van de bedrijven Beerkens en Blitta die eerder op deze locatie waren gevestigd, kwam woningbouw jarenlang niet van de grond. Na intensieve samenwerking tus sen de ontwikkelaar, de provin cie en de gemeente is inmiddels de grondsanering beëindigd en recentelijk goed bevonden door de provincie. Dit geldt niet voor het vervuilde grondwater op een deel van het terrein. Deze sane ring wordt gecontinueerd. Wel is het zo dat middels een damwand - rondom de grondwatersanering - het mogelijk wordt gemaakt om vooruitlopend op de goedkeuring van de provincie woningen te realiseren. Verder heeft de GGD vastgesteld dat de aanwezigheid van de grondwaterverontreiniging geen probleem oplevert voor de volksgezondheid. Om het plan beter te ontsluiten heeft het col lege eerder besloten om de grond van het terrein ten zuiden van het kapel aan de Beeteweg te sane ren. Wethouder Carla Brugman (PK, Ruimte): "We zijn blij dat de sane ring van de grond afgerond is en goed bevonden is door provincie. Dat is goed nieuws. Jammer was dat Maessen en Hendrickx niet tot elkaar konden komen. Het zou mooi geweest zijn voor alle partijen. Als gemeente hebben in overleg met de provincie al een geruime tijd een geschikte loca tie voor het loonbedrijf. Echter in die onderhandelingen zijn wij als gemeente geen partij, maar we zijn wel zeker bereid om in de onderhandelingen te bemid delen. Het heeft natuurlijk los van alle andere vertragingen, wel wat extra tijd gekost. Maar de noodzaak om door te gaan werd voor de gemeente en Maessen steeds dringender. Daarom is er nu voor gekozen om, los van die onderhandelingen, te starten met een gewijzigd woningbouwplan. We zijn met Maessen nu aan het onderhandelen over de stede- bouwkundige invulling van het plan. Zo is er vraag naar goedkope koopwoningen voor de starters in Blitterswijck. Daar maakt de gemeente zich hard voor. Dit ter rein biedt daar een uitgesproken kans voor. Verder is de intentie om met deze woningen als eerste fase te starten. Maar ook vrijstaande woningen op ruime percelen wor den naar alle waarschijnlijkheid gerealiseerd. Al met al een mooi plan. Volgens planning wordt het gewijzigde bouwplan in de loop van 2009 aan de gemeenteraad ter vaststelling voorgelegd. Met Maes sen komen wij nu structureel elke twee weken bij elkaar omdat de ontwikkelingen nu in een stroom versnelling zitten." Binnenkort staat alle actuele informatie inclusief een voorlo pige planning van het plan Op de Beete op de gemeentelijke web site www.meerlo-wanssum.nl. Op zaterdag 8 november in de Kei Na zestien jaar staat in Geijs teren de reünie van het eens zo succesvolle 'discobal' bij zaal Kleeven weer op het pro gramma. De reünie zal plaats vinden op zaterdag 8 novem ber vanaf 20.00 uur in zaal de Kei. Eind jaren zeventig, begin jaren tachtig was het discobal dé zater dagavond voor de jeugd in de regio. Deze reünie is in het leven geroepen door Harrie Eijssen, die zo'n dertig jaar geleden al met het idee kwam om iets voor de Geijs terse jeugd te organiseren omdat er vooral voor hen zo weinig te doen was in het dorp. Hij zocht (toen) contact met zaaleigenaar Jan Kleeven en Theo Duykers van disco Paranoid, die de muziek zou gaan verzorgen. Een gouden for mule bleek geboren. Eerst werd het discobal eens per maand gehouden, maar het publiek schreeuwde om meer en dus opende zaaleigenaar Jan Kleeven tweemaal per maand zijn deuren voor de feestende jeugd. In 1976 werd begonnen met het discobal, dat duurde tot 1982. De Steeg in Leunen werd begin jaren tachtig geopend en de jeugd was toe aan iets nieuws, en verkaste om die reden naar Leunen. De organisatoren konden dan ook Een foto uit de oude doos niet anders en stopten met het organiseren van het discobal. Al heeft het maar zes jaar geduurd, het was toch een prachtige tijd. De hele straat stond vol met brom mers en iedere keer was de zaal weer stijf uitverkocht. De tapkraan draaide overuren, wat ook te mer ken was bij de eerste discobalreü- nie, toen er een record bieromzet gerealiseerd werd. Nu, zestien jaar na dato, vindt er weer een reünie plaats, al zijn bij de meesten de brommers nu ingeruild voor fami lieauto's en de lange haren voor een leesbril. Tijdens deze reünie zal ook een dj uit de oude tijd zor gen voor de muzikale invulling. Theo Hendrix, van het toenmalige Disco Dynamic, zal nog eens alle singles uit het stof halen en de hits van toen uit de speakers laten gallen. De reünie vindt plaats op zater dag 8 november vanaf 20.00 uur in zaal de Kei. Net als bij de reü nie in 1992 is ook nu voor deze datum gekozen omdat deze ver band houdt met de Geijsterse winterkermis, die vroeger werd gehouden in het weekend na zeven november, de dag van de dorpspatroonheilige St.Willibror- dus. De entree is gratis. Toon Rutten (91) uit Swolgen Noord- en Midden-Limburg Wie denkt dat Toon Rutten in stilte en lijdzaam zijn oude dag doorbrengt, komt bedrogen uit. Ondanks zijn hoge leeftijd en slechte gezondheid blijft hij positief en weet hij met zijn grappenmakerij menig hart te stelen. Toon bekijkt het leven van dag tot dag. "Zolang ik nog elke dag zelf mijn krantje haal, gaat het goed." Donderdag 30 oktober 2008 - Pagina 15 Meerlo-Wanssum op zorg Sinds 1950 woont meneer Rutten in een boerderij in het buitengebied van Swolgen. Samen met zijn vrouw heeft hij er negen kinderen groot gebracht. Sinds de dood van zijn vrouw, een aantal jaren geleden, woont hij alleen. Zijn hele leven lang is Toon gewend om een boerenleven te leiden. Hij heeft fruit geteeld, varkens gefokt, maar ook buitenshuis voor een boer gewerkt. Het actieve boerenleven is er nu voor hem niet meer bij. Hij is hartpatiënt en heeft ouderdoms- klachten waardoor zijn dagen wisselend zijn. "Er zijn momenten dat het heel slecht met me gaat, dan kom ik mijn bed niet uit, maar er zijn gelukkig ook nog goede dagen." Dat Toon met zijn 91 jaar nog zelfstandig thuis woont, is mede te danken aan zijn kinderen. Zij zorgen dagelijks voor de warme maaltijd ("ze weten wel wat ik graag lust") en houden een oogje in het zeil. Maar nu de zorg steeds intensiever wordt, is het af en toe een zware last voor de familie. Daarom is er hulp. Zelf een boterham smeren of soep verwarmen lukt de heer Rutten nog wel, maar hulp bij de persoon lijke verzorging is een must. Sinds twee jaar krijgt hij hulp van Groene Kruis Zorg aan Huis, de thuiszorgorganisatie van Zorggroep Noord- en Midden-Limburg. Zeven dagen per week, ook op zaterdag en zondag, zijn de medewerkers van Groene Kruis Zorg aan Huis present om Toon te helpen bij het wassen en aankleden. Maar, ze zijn er ook voor de medicijncontrole en niet te vergeten het dagelijkse praatje. Ook gaat Toon sinds enkele weken naar de dagopvang. Die wordt aangeboden in verzorgingshuis Berkele Heem in Horst. Elke woensdag wordt hij 's ochtends opgehaald door een taxibusje en keert hij weer laat in de middag terug op zijn boerderij in Swolgen. In Berkele Heem wordt er gezorgd voor ontspanning, voor contact met andere mensen, maar ook voor rust en regelmaat. Hij doet er zelfs zijn middagdutje. Toons gezondheid is gebaat bij structuur en afleiding. Daarin voorziet de dagbehandeling. "De dames in Berkele Heem weten niet wat hen overkomt", lacht Toon. Ik zit in Horst tussen allemaal vrouwen. Die dachten in het begin dat ik heel stil was. Ze noemden me "énne druuge". Nou, dat hebben ze geweten. Toen ze mijn grappen hoorden, wisten ze wel beter." Als Toon eenmaal op de spreekstoel zit, weet hij niet van ophouden. Hij vertelt de ene na de andere mop. Ook praat hij vol trots over zijn vele kleinkinderen. Zijn geheugen laat hem gelukkig niet altijd in de steek. Zo vertelt hij honderduit over het ritje in de oldertimer, begin oktober, toen Berkele Heem het 50-jarig bestaan vierde. Als Toon grappen maakt, zou je niet zeggen dat hij ook minder levens lustige dagen heeft. Dagen waarop hij veel pijn heeft en zijn lichaam hem in de steek laat. Daarom krijgt hij binnenkort Zorg op Afroep, een alarmeringssysteem waarbij er binnen 20 minuten zorg aan huis is gegarandeerd. Mocht er onverwacht hulp nodig zijn, dan zijn snel de juiste mensen ter plekke. Zo kan Toon, met een beetje hulp, zelf de regie over zijn leven blijven houden. En dagelijks zijn rondje over de boerderij maken. "Weer of geen weer, de krant haal ik elke dag zelf uit de brievenbus."

Peel en Maas | 2008 | | pagina 15