Oude Henschenius terug? 3000 euro voor beeldenschat Open huis AutoArena Tegenstrijdige verklaringen in hennepzaak zorg de Keizer Geruchten over financiële problemen GGZ www.stop-nagelbijten.nl Positieve reacties op nieuw initiatief met ervaring ff mode centrum (Pre PEEL EN MAAS Het oude beeld van Hen schenius keert mogelijk in een nieuwe vorm terug op het Henseniusplein. Tijdens de bevrijding van Venray in oktober 1944 werd het in 1882 vervaardigde beeld van Frans steen vernield. Vriendenclub VAAT'69 heeft het initiatief genomen het beeld in oude luister te laten terugkeren. De gemeente Venray heeft er wel oren naar. "We hopen dat het een kans van slagen heeft", zei amb tenaar Twan Jansen donderdag in de commissie Maatschappelijke Diensten. "Het zou een waarde volle bijdrage zijn aan de herin richting van het Henseniusplen. Alleen is er heel weinig over het vorige beeld bekend. We kennen de afmetingen niet, we hebben alleen wat oude foto's." Eerder was al bekend dat Hen schenius, het meest bekende Ven- rayse beeld, straks verhuist naar een nieuwe plek aan de overkant van het plein tussen Leo Nooijen en La Promenade in. Vooral oude re Venraynaren hebben nog steeds moeite met het huidige beeld dat vlak na de Tweede Wereldoorlog is gemaakt. Het toont nu een nors kijkende, zittende Henschenius. Op het vooroorlogse Hense niusplein had Henschenius een prominente plek midden op het plein onder de hoge bomen. Het was een kleiner, staand beeld op een sokkel met een hekwerk eromheen. Het beeld was minder stoer maar wel markant en vrien delijker. Het oude beeld zou beter passen bij het toonbeeld van de diepe denker, vinden de critici. De Venrayse geleerde Godefri- dus Henschenius leefde van 1601 tot 1681. Het oude beeld, vervaar digd door de Roermondse kunste naar Oor, werd in augustus 1882 geplaatst. Het kostte inclusief het voetstuk destijds 365 gulden. Een afvaardiging van Kiwanis- club Schieëpersland heeft een cheque ter waarde van 3000 euro overhandigd aan de voorzitter en penningmeester van de Stichting tot behoud en restauratie van de Beeldenschat van de Grote Kerk in Venray. Dit geld dient gebruikt te wor den voor de restauratie van de beelden van Sint Chrispinus en St. Chrispinianus. Voor de Stich ting Beeldenschat een welkome gift. De beelden staan nu nog op hun sokkel in de Grote Kerk, maar worden binnenkort ter restauratie overgebracht naar het atelier van de SRAL in Maastricht, om daarna weer verfraaid in de kerk terug te keren. Van Stokkum B.V. is een sinds 1910 landelijk opererende onderneming gespecialiseerd en toonaangevend in natuursteenprojecten in de utiliteitsbouw. Wij hebben momenteel een vacature voor een: Je bent verantwoordelijk voor ontwerp, detaillering en werk voorbereiding. Je maakt detailte keningen, productie- en monta getekeningen en maatlijsten en je bewaakt het tijdsbudget en de goedkeuringsprocedure. Afhankelijk van ervaring en inzet kan er op termijn een doorgroei naar de functie van calculator plaatsvinden. Ben je in het bezit van bouwkundige kennis op tenminste MBO-niveau, heb je ervaring in tekenen met AutoCad en bezit je goede sociale vaardigheden? Stuur dan een sollicitatiebrief met cv per e-mail aan: j.schalkwijk@vanstokkum.com of per post aan: Directie Van Stokkum B.V. Natuursteen L.J. Costerstraat 7, 5916 PR Venlo Telefonische inlichtingen over deze functie: Dhr. J. Schalkwijk, tel. 077-3518854 of mobiel 06-51885577. Internetsite: www.vanstokkum.com AutoArena houdt zaterdag 25 en zondag 26 oktober Open Huis Dagen. Met gepaste trots worden de deuren van een gloednieuw Volkswagen-pand in Venray geopend. De Venrayse vestiging is verhuisd van de Leunseweg naar de autoboulevard op indu strieterrein Keizersveld. De Open Huis Dagen worden gevierd met diverse boeiende activiteiten en bezienswaardigheden. Zowel met de bouw van het pand als met de inrichting is reke ning gehouden met de voorschrif ten van Volkswagen. Deze huisstijl is recentelijk nog gewijzigd. Het pand in Venray is dan ook de eer ste van Europa met het nieuwe Volkswagen concept. Er is een ruime, up-to-date werkplaats en een moderne transparante show room. Deze showroom biedt plaats voor alle Volkswagen modellen. Naast het nieuwe pand worden ook twee nieuwe modellen van Volkswagen gepresenteerd. De nieuwe generatie Golf en Sciroc- co zullen dit zelfde weekend in de showroom te bezichtigen zijn. De zesde generatie Golf zet nieuwe maatstaven in zijn klasse. De nieu we Scirocco, een stijlvolle spor tieve vierzitscoupé, maakt tevens zijn comeback. Daarnaast worden er exclusieve modellen getoond met de meest geavanceerde tech nieken. Door het maken van een proefrit kunnen bezoekers zelf alle noviteiten uitgebreid ervaren. Tijdens de Open Huis Dagen zijn er tal van boeiende activiteiten. Onder het genot van een hapje en een drankje krijgen bezoekers een rondleiding door het nieuwe pand. Men kan kennismaken met het Volkswagen-gamma en de aantrekkelijke acties. Voor de kinderen is er een springkussen. Een echte Formule 1-simulator onder begeleiding van de man in 'rood', een workshop tafelvoetbal op wereldniveau én een meet greet met spelers van VW-Venlo maken het compleet. Het nieuwe pand, gelegen op Keizersveld in Venray, is geopend op zaterdag 25 oktober en zon dag 26 oktober van 10.00 uur tot 17.00 uur. Voor meer informatie zie ook www.autoarena.nl. De rechtbank in Roermond doet op dinsdag 4 november uitspraak in een hennep zaak Venray, waarin Samira K. wordt verdacht van het telen van hennepplanten. De 27-jarige vrouw uit Capelle aan den IJssel ontkent iedere betrokkenheid bij de zaak. Het Openbaar Ministerie (OM) gelooft haar niet en eiste een voorwaardelijke gevangenis straf van zes weken. De politie in Venray deed op 30 januari 2007 een inval bij een woning aan de Spinetstraat. De inval vond plaats naar aanleiding van een door Essent uitgevoerde warmtemeting. Uit deze meting bleek dat er in de woning moge lijk een hennepkwekerij aanwezig zou zijn. Tijdens de inval werden 450 hennepplanten gevonden. Op dat moment was de huurster van de woning, Samira K., niet aanwe zig. In het verhoor gaf K. aan dat ze tijdens de inval is gebeld door de buren. Ze is echter niet naar de woning gegaan, naar eigen zeggen omdat ze bang was. Bang, om wat ze zou aantreffen. De vrouw ontkent iedere betrokken heid bij de zaak. Haar verklaring is dat ze door een man uit Venlo is bedreigd. Volgens K. is hij ver dachte in de zaak en verantwoor delijk voor de hennepkwekerij. De vrouw is bedreigd door de man, omdat ze bij haar ouders is weggelopen. Dit is onacceptabel in haar cultuur. De man uit Venlo zou gedreigd hebben haar familie hierover in te lichten en haar ver blijfplaats bekend te maken. Op aandringen heeft K. haar sleutels van de woning afgegeven en zou de man een hennepkwekerij zijn begonnen aan de Spinetstraat in Venray. De man uit Venlo werd tijdens de zitting als getuige opgeroepen door de verdediging. Hij ontkende echter nog stelliger dan de ver dachte. Hij verklaarde Samira K. slechts vaag te kennen en haar nooit gezien of te hebben gespro ken. Tevens gaf hij aan nog nooit op de Spinetstraat in Venray te zijn geweest. Mooi de Mooiste Kindermode Thielen in cafetaria top 100 Cafetaria-eethuis Thielen in Ven ray staat als achttiende genoteerd in de cafetaria top 100 2008/2009- Deze landelijke top 100 is een onafhankelijke ranglijst van top- cafetaria's, samengesteld door het vakblad Snackkoerier. Met behulp van een tiental mysterybezoekers, van wie velen hun sporen in de branche hebben verdiend, heeft het vakblad honderden cafetaria's bezocht en beoordeeld. Daarbij is gekeken door het oog van een kri tische consument, en gelet op alle aspecten die een cafetaria voor de consument aantrekkelijk maken. Smaak van de producten, gast- vriendelijkheid, prijs/kwaliteitver houding, hygiëne en natuurlijk de uitstraling van de zaak, het is alle maal meegenomen in de beoorde lingen. Voor Cafetaria-eethuis Thie len os de achttiende plaats een bijzonder eervolle vermelding in een land dat maar liefst 5000 cafe taria's telt. Een boekje van eigen deeg Wat moet je iemand schen ken als hij 65 wordt? Vaak is dat niet eenvoudig. Zeker niet als het je vader betreft die bovendien burgemeester is van Venray. Zo'n man heeft dan toch eigenlijk al alles wat zijn hartje begeert. Niet dus. De drie zonen van Jos Waals hadden afgelopen dins dag voor hem een heel bijzonder cadeau in petto. Bij het ontbijt mocht Waals het eerste exemplaar in ontvangst nemen van het Een boekje van eigen deeg. Letterlijk, want het boekje omvat ruim zes tig columns die Jos Waals in de afgelopen jaren heeft geschreven voor Fanray, het Venrays Mannen koor en ook wel eens in Peel en Maas. Waals was zeer verbaasd en aangenaam verrast met het cadeau van zijn kinderen, maar daarnaast ook zeer trots dat zijn columns nu in boekvorm op de plank staan. Het 128 pagina's tellende boek laat de andere kant van Jos Waals zien. Een kant als vader, echtge noot, kind van een burgemeester, beschermheer van het Venrays Mannenkoor of als golfspeler, om maar wat onderwerpen te noe men. Vlot geschreven en voor menigeen zeer herkenbaar. Het boekje is vanaf midden vol gende week verkrijgbaar bij boek handel Van den Munckhof. Een deel van de opbrengst komt ten gunste van de kankerbestrijding. Gepromoveerd Aan de Radboud Universiteit Nijmegen is oud-plaatsgenoot Lianne Hoogeveen gepromoveerd op het gebied van de Sociale Wetenschappen. Haar proefschrift heeft als thema de sociaal-emotio nele consequenties van versnellen van hoogbegaafde leerlingen in de schoolloopbaan. Uit het onder zoek is gebleken, dat versnelling op de lange termijn niet leidt tot sociaal-emotionele problemen. Peuterspeelzalen Men kan zijn kind komen aan melden voor een peuterspeelzaal op donderdag 30 oktober tussen 9.00 en 16.30 uur op het kantoor van de Stichting Peuterspeelza len Venray aan de Bergweg. De inschrijving is voor de peuter speelzalen: Blokkendoos (Krui denlaan 161), 't Ukkenest (Kapel- weg 4, Leunen), Hummeltjeshoek (Bachstraat 14a), Sam Sam (bij basisschool Estafette, Mierenhoop (Hubenhof 67), Kleurdoos (bij basisschool de Toverbal) en Padde stoel (Wilgenlaan 10). Informatie of inschrijfformulieren kan men ook aanvragen op andere tijdstip pen via telefoon (0478)586498 of via peuterspeelzalenvenray@ hetnet.nl. Peuters kunnen worden ingeschreven vanaf de leeftijd van 18 maanden. Vanaf twee jaar wor den de peuters, mits er plaats is, geplaatst op de peuterspeelzaal en de groep van keuze. Voor som mige groepen bestaat een wacht lijst. De volgende inschrijfdatum is op 27 november. Wandelen in Merselo De Natuurvrienden houden op maandag 27 oktober een 50+ wandeling. Het is een groepswan- deling van ongeveer 10 kilometer. De start is om 13-30 uur vanuit clubhuis D'n Hoek aan het Groot dorp in Merselo. Er wordt gewan deld door de bosrijke omgeving van Merselo. Promotie Marieke Emonts, oud-leerlinge van Jerusalem, is cum laude gepro moveerd aan de Erasmus univer siteit Rotterdam. De titel van haar proefschrift was Polymorfismen in immuunrespons-genen in infectie ziekten en auto-immuunziekten. Afgestudeerd Riky de Veth-Brouwers is afge studeerd aan de Universiteit Utrecht voor de Masteropleiding Vë rp I eg i n gswe te n sc h a p Directeur Van der Sanden: "Tijdelijk krappe liquiditeit' De afgelopen weken deden er allerlei geruchten de ronde over financiële perikelen bij GGZ Noord-en Midden-Lim burg. Zo zou er te weinig geld zijn om de salarissen van het personeel uit te betalen. Bestuursvoorzitter Toine van der Sanden ontkent dat de instel ling in financiële problemen zou zijn geraakt. "Er is eigenlijk niets aan de hand. Alleen hebben we in september even te maken gehad met een krappe liquiditeit. We moesten voorzichtig zijn met het doen van betalingen, omdat we anders wel in de problemen zou den komen. Maar het personeel heeft gewoon zijn salaris ontvan gen. Dat moet ook altijd doorgaan." De GGZ Noord-en Midden-Lim burg telt 1.600 werknemers en is de grootste werkgever van Venray. In de commissie Maatschappe lijke Diensten uitte Leo Everaerts (Lokaal Aktief) zijn zorgen. "Het is verontrustend dat er geen geld zou zijn om de salarissen te beta len. Het gaat om veel medewer kers." Wethouder Elly van Dijck (PvdA) zei op de hoogte te zijn. "Ik heb ervan gehoord. Maar dit is verder een interne aange legenheid van de GGZ. We heb ben daarover wel contact met ze opgenomen." Volgens Van der Sanden heeft het tijdelijk liqui- diteitstekort te maken met een nieuw bekostigingssysteem in de geestelijke gezondheidszorg. Tot dit jaar kregen de instellingen maandelijks een vast voorschot uitgekeerd van de verzekeraars. Aan het einde van het jaar vond de verrekening plaats.Van der San den: "Vanaf dit jaar zijn enkele ver zekeraars hiermee gestopt. Zoals UVIT in Nijmegen, het voormalige VGZ. Dat is voor ons een belang rijke verzekeraar. Zij keren geen voorschotten meer uit maar zij betalen pas aan de hand van inge diende facturen en declaraties. Omdat de meeste behandelingen langer doorlopen, krijgen we ook het geld later binnen. Maar er zijn absoluut geen acute financiële problemen. En daar ziet het in de toekomst ook niet naar uit", aldus de bestuursvoorzitter die ontkent dat de nieuwbouw op Servaashof er debet aan zou zijn. "Nee, dat staat er helemaal los van. Dat is een aparte geldstroom." 0478-514468 Woon Event nadert hoogtepunt Zaterdag 25 oktober beleeft het Woon Event Fraay Venray zijn hoogtepunt met de prij- strekking van de loterij op het Schouwburgplein. Nu al is de organisatie zeer tevreden over het verloop van het eve nement. "We krijgen zeer veel positieve reacties en de publie ke belangstelling is goed", zegt Huub Janssen namens de organisatie. Afgelopen weekeinde werd in de Venrayse schouwburg een nieuwbouwfair gehouden waar alle nieuwbouwplannen voor Ven ray en omgeving werden gepre senteerd. Tegelijkertijd werd op het Schouwburgplein een specia- listenmarkt gehouden. Voor beide activiteiten was de belangstelling goed. De gigantische hoogwerker, waarmee bezoekers tot op een hoogte van 102 meter naar boven konden, was natuurlijk een speci ale en spannende attractie. "Maar het Woon Event is nog niet afgelopen", meldt Francis Lemmers. "Het project Kunst in de etalage loopt nog steeds en zater dag heeft als thema 'De kunst van het wonen' meegekregen. Mensen kunnen een kijkje nemen in het Odapark, op de Kunstwerkplaats, bij Abraham Art enAmba en in het GGZ-museum aan de Stationsweg. Speciaal daarvoor hebben we een treintje rondrijden dat vanuit het centrum naar het Odapark, het Anna- en Servatiusterrein rijdt." Naast kunst staan ook tuinen, bloemen en woondecoraties die dag in de belangstelling. Hoogtepunt van de dag is ech ter de trekking van de loterij en de actie 'Laat de ballen maar val len'. Vanaf 16.00 uur is het een en al spektakel op het Schouw burgplein. De actie 'Laat de ballen maar vallen' telt ruim veertig deel nemende bedrijven. In totaal zul len 6200 pingpongballetjes met daarop een bedrijfsnaam boven het publiek worden uitgestrooid. Elke ondernemer heeft een eigen actie waar u van kunt profiteren als u het balletje inlevert bij de desbetreffende zaak. Daarnaast maakt iedereen, die zijn of haar loten heeft ingele verd bij de VW/ANWB, zaterdag tot 14.00 uur kans op een van de fraaie prijzen. De hoofdprijs is een woonmetamorfose ter waarde van vijfduizend euro, beschikbaar gesteld door Frans Lemmers, Cor Paint en Thomassen Interieurs. Verder zijn er andere mooie prij zen, waaronder een reischeque voor een leuk weekend van Vice Versa en een half jaar lang gratis kunstuitleen. De slotmanifestatie begint om 16.00 uur. Nadat de eerste 2000 pingpongballetjes zijn 'gevallen' worden er diverse prijzen verloot. Daarna is eerst de prijsuitreiking van de speurtocht die tijdens de herfstvakantie werd gehouden. Nadat de volgende 2000 ballen zijn gevallen, is het de beurt aan Don Mulders die de slotmanifestatie muzikaal opluis tert. Vervolgens worden opnieuw enkele prijzen getrokken, waaron der ook de hoofdprijs. Rond 17.00 uur is de afsluiting met nog eens 2200 pingpongballen. top inn town VERKOOPMEDEWERK(ST)ER Donderdag 23 oktober 2008 - Pagina 9 *- V 'tv-»» van Stokkum b.v. natuursteen Tekenaar www.mooidemooistemode.nl mode en schoenen voor dames, heren, tieners en kindere i Roggel - Boxtel - Panningen - Horst algemene info 0475-491384 Wij bieden de keizerlijke zorg die u zoekt: - Mens en zorgvraag staan centraal - Optimale multidisciplinaire samenwerking - Gevarieerde reguliere en aanvullende zorg - Afspraken mogelijk buiten kantoortijden - Erkend door ziektekosten verzekeraars GEZONDE ZAKEN Diëtist en orthomoleculair therapeut 0478-511777 Dokterspraktijk en ortho moleculair arts 06-17358872 Fysiotherapie 0478-560012 Logopedie 0478-585885 Medisch Fitness 0478-851111 Oefentherapie Cesar 0478-515101 Osteopathie 0478-631000 Podologie 0478-513823 Preventiecentrum 06-57559794 Psychiatrie en psychotherapie 06-28311603 www.zorgdekeizer.nl Keizersveld 9 5803 AM Venray Tandenschield nagels restijlen Tandenschield is een doorzichtig plaatje waarmee uw ondertanden beschermd worden, en uw tanden geen grip meer hebben op uw nagels. Het effect is dat u dus niet meer kunt bijten. Onze nagelstijliste geeft uw nagels weer aanzien. Wij zijn een sportspeciaalzaak voor sport en vrije tijd. Wij zoeken op korte termijn een voor ±20 uur per week Wij vragen: - een enthousiaste, gedreven en flexibel persoon vanaf 18 jaar - affiniteit met sport - met ervaring in de detailhandel Wij bieden: - prettige werksfeer - zelfstandigheid - passende arbeidsvoorwaarden Ben je geïnteresseerd in deze baan, stuur of mail je sollicitatiebriefC.V. naar: Sport-inn Venray Henseniusplein 5a 5801 BB Venray venray@sport-inn.org Voor meer informatie kun je contact opnemen met Ger Schlooz - T 0478-550099

Peel en Maas | 2008 | | pagina 9