HOGE KORTINGEN Start bouw sporthal in januari LEO HENDRIKS Kurstjens PAKKANS mode centrum fRfitiii# Tfatdlltt! PEEL EN MAAS Raadhuisstraat 36a Venray Tel. 0478-581069 Oppositie wil raadzaal behouden in kapel Het beoogde renovatieplan van het gemeentehuis kan doorgaan. Een meerderheid van CDA, PvdA en Lokaal Aktief steunt de voorkeur van het college. De hoofdentree wordt verplaatst naar de zij gevel, naar de ingang van de voormalige trouwzaal. Op het voorterrein komt nieuwbouw met een compleet vergader centrum. Inclusief de raadzaal die in de kapel plaats moet maken voor het personeels- restaurant en de bibliotheek. De renovatie mag maximaal 30 miljoen euro kosten. De oppositiepartijen Samenwer king, WD en inVENtief keurden het renovatieplan af. De SP was dinsdag niet aanwezig in de raads vergadering. Aanvankelijk hadden de drie oppositiepartijen ieder een eigen variant.Aan het eind van de vergadering schaarden WD en inVENtief zich achter het alterna tief van Samenwerking. Het groot ste bezwaar van de oppositie is de nieuwbouw die voor de bestaan de hoofdingang komt. De drie par tijen willen dat de raadzaal op de huidige plek in de kapel blijft. "De raadzaal kan makkelijk uitgebreid worden tot vergader- en ontmoe tingsruimte", zei Theo Mulders (Samenwerking). Met het verplaat sen van de hoofdingang heeft de oppositie minder moeite. Uitbreiding van kantoorruimte kan volgens de oppositie gevon den worden boven de huidige publiekshal. Deze publiekshal is een paar jaar geleden gebouwd in de binnentuin. De constructie is momenteel ondeugdelijk om er een verdieping bovenop te zet ten. Een andere mogelijkheid is kantoorruimten in het souterrain, onder de bestaande vleugels. Mul ders denkt dat er ook veel ruimte te besparen is voor alle archief kasten weg te halen van de werk kamers. "Er moet een centraal archief komen in ruimtes die niet benut worden voor werk- of ver- gaderplekken." De oppositie denkt dat op deze manier veel geld te besparen valt. De drie coalitiepartijen waren echter niet te vermurwen. CDA, PvdA en Lokaal Aktief schaarden zich achter het collegevoorstel. Een paar maanden geleden waren er drie alternatieven. De raad wilde meer keuzemogelijkheden. Voor bijna een ton extra kosten rolden er uiteindelijk acht varian ten uit. Het college koos voor vari ant twee, uitgebreid met enkele details uit variant zes. Samenwerking gaf de voorkeur aan variant drie, de WD koos voor nummer vijf en inVENtief voegde er nog een negende aan toe. "Die verdient het cijfer tien.Aan de bui tenkant van het gebouw verandert helemaal niets", zei Gerard Thijs- sen. "We vinden geen enkele vari ant aanvaardbaar gezien de hoge kosten. Je moet maar lef hebben om van soberheid te spreken bij een bedrag van 30 miljoen." Maar CDA en PvdA wilden er geen nieu we varianten meer aan toevoegen. "Het voorstel van inVENtief is dan ook onbespreekbaar", zei Henk Bisschops (PvdA). De schets van architect Soeters Van Eldonk laat een groot glazen gebouw zien dat de huidige voor gevel grotendeels aan het zicht onttrekt. De glazen puien'vloeken' met de kapel en de bestuursvleu- gel waartussen het ultramoderne vergadercentrum komt. Dit gaat ook het CDA een stap te ver. "Het moet passen bij de stijl en uitstra ling van het huidige gebouw", vindt Gerda van Stelten (CDA). "Het moet ook aansluiten bij de baksteencultuur die wij in Venray kennen. Wij zijn ervan overtuigd dat de architect wel begrijpt wat wij hiermee bedoelen." Wethouder Van Dijck (PvdA) zei dat het uit veiligheidsoverwe gingen onmogelijk is de raadzaal op zijn huidige plek te behouden. Bezoekers kunnen nu eenvoudig het gehele gebouw doorlopen. "We moeten het kunnen afsluiten. Het moet aan alle veiligheidseisen voldoen", aldus Van Dijck. Frans van der Kruijf (WD) was het er niet mee eens. "Dit zijn onjuiste argumenten. Het is triest dat er een nieuwe raadzaal zou moe ten komen." Ook Theo Mulders vindt het een loos argument. "De huidige raadzaal is toch goed te beveiligen. Vanuit de publiekshal kan met een doorsteek een aparte ingang gemaakt worden." Na twee schorsingen veran derden de ingenomen standpun ten niet. "Het voorstel is goed. Andere varianten bekijken kost weer extra tijd en geld", zei Gerda van Stelten (CDA). Ook PvdA en inVENtief wilden niet meer aan het schetsontwerp tornen. De drie oppositiepartijen stemden tegen. Wethouder Van Dijck zegde toe dat er voor de zomervakantie van 2009 een voorontwerp komt met een financieel plaatje. "Het definitieve ontwerp zal dan nog niet helemaal klaar zijn. Maar het gevraagde krediet is dan wel dui delijk. Die 30 miljoen is keihard." In de tussentijd zal de politiek van de voortgang op de hoogte worden gehouden, beloofde Van Dijck. De wandeltocht Walk for Pink Ribbon in Venray is afgelopen zondag een groot succes gewor- den.Aan de wandeling over vijf of tien kilometer werd deelgenomen door 135 mensen. De sponsor wandeltocht leverde het voorlo pig fraaie bedrag van 2865 euro op voor het goede doel: Pink Rib bon, de stichting die geld inzamelt om onderzoek naar borstkanker te bekostigen. Wethouder Elly van Dijck gaf het startsein voor de wandeltocht. De wandeltocht was een initiatief van twee medewerk sters van Sportcentrum De Sprank, Ingrid Driessen en Arna van Ooi, die samen met Marly Philipsen en Juul Janssen ook de organisa tie voor hun rekening namen. Zij waren bijzonder tevreden over de sponsortocht. "Het was geweldig, grandioos, we hebben alleen maar positieve reacties gehad", aldus Arna van Ooi. "Volgend jaar gaan we in ieder geval opnieuw deze wandeltocht voor het goede doel organiseren. Dat staat vast." Op de foto trots met de cheque van 2865 eurovanaf links Arna van OoiSandra Klik (vrijwilligster van de Pink Ribbon Stichting), Ingrid Driessen, Marly Philipsen en Juul Janssen. Zorgbelang Venray houdt maandag 27 oktober werkconferentie Waar ontbreekt de synergie in de zorg in Venray? Waar zitten grijze gebieden in de afstemming tussen de ver schillende zorgaanbieders? Waar kan meerwaarde wor den gecreëerd? En hoe zou dat dan georganiseerd moe ten worden? Die vragen staan centraal tijdens de werkconfe rentie van Zorgbelang Venray in oprichting. De bijeenkomst wordt maandag 27 oktober gehouden in De Kemphaan in Venray. Zo'n 120 organisaties uit Venray zijn uitgenodigd. Maar ook indivi duele zorgvragers die geen per soonlijke uitnodiging hebben ont vangen, zijn welkom. Zorgbelang Venray wil vooral in kaart bren gen waar 'gaten in de zorgketen in Venray' zitten. Een belangrijk onderwerp, vinden de voorlopige voorzitter Trudy Eekhout-Dumou- lin en vice-voorzitter Jeanne Hen- drix-Verberne van Zorgbelang Venray. "We zouden het vreemd vinden als niet alle uitgenodigde organisaties aanwezig zijn." Venray krijgt als eerste gemeen te in Limburg mogelijk een organi satie die zich lokaal gaat inzetten voor de zeggenschap en collectie ve belangen van zorgvragers. De nieuwe organisatie, Zorgbelang Venray, richt zich op maatschap pelijke thema's die buiten het bereik van al bestaande belan genbehartigers liggen of die niet door één organisatie kunnen wor den behartigd. Voorbeelden zijn 'wonen in Venray voor intensieve zorgvragers', of'openbaar vervoer op maat'. Zorgbelang Venray is een pilot van het Huis voor de Zorg, dat de ervaringen wil gebruiken om ook in andere gemeenten in Limburg soortgelijke organisaties op te zetten. Zorgbelang Venray wil de zeg genschap en de collectieve belan gen van zorgvragers gaan behar tigen. "Er zijn in Venray zeventig organisaties die zich inzetten voor de belangen van groepen zorgvragers", verduidelijkt Jeanne Hendrix-Verberne. "Zij richten zich op onderwerpen en thema's die specifiek zijn voor hun achter ban. Denk aan Cliëntenraden van zorginstellingen, de Seniorenraad, wijkraden, dorpsraden, enz.Tussen al deze organisaties zijn er grijze en soms zelfs witte gebieden. Een voorbeeld: wonen in Venray voor intensieve zorgvragers. De praktijk leert dat dit een onderwerp is dat moeizaam wordt opgepakt, omdat zoveel verschillende partijen er mee te maken hebben en omdat het een groot maatschappelijk belang dient. Hetzelfde geldt voor openbaar vervoer op maat. Ook dat raakt heel veel verschillende organisaties, maar het is niet het exclusief domein van één partij. Dat bemoeilijkt de besluitvorming en het borgen van de belangen van zorgvragers. Op dat terrein wil Zorgbelang Venray zich gaan begeven." TOEGEVOEGDE WAARDE "Wat we dus vooral niét gaan doen, is op de stoel van de al bestaande belangenbehartigers zit ten" vult Trudy Eekhout-Dumoulin aan. "We willen een toegevoegde waarde zijn, geen concurrent. We zullen ook geen zaken oppakken die spelen tussen één belangenbe hartiger en één zorgaanbieder. We gaan ons niet buigen over indivi duele problematiek, we worden ook geen klachtenbureau. Zorgbe lang Venray komt op voor zaken die door andere belangenbeharti gers niet of onvoldoende kunnen worden afgedekt en die meerdere groepen zorgvragers raken. Er moet echt een collectief belang zijn." Wat die belangen en knelpun ten zijn, moet tijdens de werkcon ferentie in De Kemphaan duide lijk worden. Met een aantrekkelijk programma probeert Zorgbelang Venray zoveel mogelijk mensen te mobiliseren en uit te nodigen om hun zegje te doen. Wat overigens niet wil zeggen dat iedereen uitge breid zijn of verhaal kan vertellen. "We hebben liever vijftig reacties van een minuut, dan vier mensen die ieder tien minuten aan het woord zijn. Want met die vijftig reactie krijgen we meer zicht op de breedte van de problemen en wensen. Daar is het ons nu om te doen." Aan de hand van de reacties en de discussies in de workshops gaat Zorgbelang Venray een prioritei tenlijst samenstellen. "We brengen in kaart wat er leeft onder zorg vragers, wat grijze gebieden zijn en hoe dat het beste kan worden aangepakt. Met andere woorden: is er een rol voor Zorgbelang Ven ray weggelegd en zo ja, hoe zou die rol ingevuld moeten worden? Afhankelijk van het antwoord op die vragen, besluiten we om Zorg belang Venray wel of niet op te richten. Dat besluit zal nog dit jaar worden genomen. Het gaat ons er niet om dat Zorgbelang Venray moét worden opgericht, maar wel dat er iets wordt gedaan om meer synergie in de afstemming tussen wonen, zorg en welzijn te berei ken. Daar willen wij ons sterk voor maken. En iedereen krijgt tijdens de werkconferentie de kans om ons daarbij te helpen met ervarin gen, wensen en ideeën." De werkconferentie van Zorg belang Venray begint maandag 27 oktober om 13.00 uur in De Kemphaan, Kennedyplein 1 in Venray. Telefoon: 0478-586706. Iedereen die zijn ervaringen over wonen, zorg en welzijn in Venray wil vertellen of geïnteresseerd is in het onderwerp, is welkom. Vooraf aanmelden is niet nodig. De bijeenkomst duurt tot 16.45 uur. Rijksinkomsten vallen voor gemeente hoger uit Medio september bij de presentatie van de begroting waren de jaren 2011 en 2012 nog niet sluitend. Ze toonden een tekort van respectievelijk 165.000 en 270.000 euro. Vlak voordat de gemeenteraad de begroting behandeld, ziet het beeld er heel wat rooskleuri ger uit. Uit de septembercir culaire van het Rijk blijkt dat Venray de komende jaren ton nen extra rijksinkomsten tege moet kan zien. De begroting van 2009 toont nu een positief saldo van 377.000 euro. Ook de jaren daarna laten een overschot zien: ruim drie ton in 2010 terwijl 2011 en 2012 een klein plusje noteren van zo'n 65.000 euro. Om de begroting van komend jaar sluitend te maken, had het college eenmalig 228.000 euro uit de algemene reserve gehaald. In de commissie Middelen hadden Rein Dupont (CDA) en Richard de la Roy (Lokaal Aktief) hun bedenkingen. "Het is voor het eerst sinds jaren dat de algemene reserve wordt aangesproken", zei Dupont. De la Roy vindt het zelfs ongewenst om op deze manier de begroting sluitend te maken. Ondanks de gunstige cijfers van de septembercirculaire uit ten enkele fracties hun zorgen over de meerjarenbegroting. "De macro-economische ontwikkelin gen zullen een rol gaan spelen", denkt Michiel Hermans (PvdA). "Als investeringen worden uitge steld, dan heeft dat ook een nega tief effect voor Venray." Vooral in 2008 en 2009 zien de gemeenten de rijksinkomsten hoger uitvallen. Dit komt door de extra investeringen in de samenle ving die het kabinet Balkenende in het begin van zijn regeerperi ode heeft gedaan. Het zijn vooral investeringen in de infrastructuur (wegen) en het onderwijs. Als het Rijk meer geld uitgeeft, dan krijgen de gemeenten automa tisch een hogere uitkering uit het gemeentefonds. Het gevaar schuilt erin dat de gunstige vooruitzichten van nu, straks naar beneden moeten wor den bijgesteld. Daarnaast hanteert de overheid, op basis van de prog noses van het Centraal Planbureau, een vrij lage loon- en prijsindex. De bouw van de nieuwe sport hal aan de Zuidsingel gaat in janu ari 2009 van start. Het werk wordt uitgevoerd door bouwmaatschap pij Janssen uit Venray. "Begin janu ari wordt de bouwvergunning verleend, daarna kan de schop de grond in", meldde wethouder Van Dijck (PvdA) in de commis sie Maatschappelijke Diensten. De opening van Venrays derde sport hal is voorzien op 7 september 2009. Begin deze maand heeft de gemeente overeenstemming bereikt met SV Venray. Voor de bouw van de hal moet de voetbal club een oefenveld voor keepers afstaan. Een alternatief is gevon den aan de andere zijde van sport park De Wieën aan de Hoebert- weg. De nieuwe sporthal wordt vlak bij De Wette ling gebouwd. De grond is inmiddels bouwrijp gemaakt en het verharde handbal- veld is verwijderd. Er is ook een archeologisch bodemonderzoek uitgevoerd. Van Dijck verzekerde dat de planning van september 2009 wordt gehaald. Voor de start van het nieuwe school- en sport- seizoen 2009/2010 is ook sport hal De Wetteling, gebouwd in 1974, gerenoveerd. De hal kampt met achterstallig onderhoud.Voor de exploitatie van de nieuwe hal is de gemeente in onderhande ling met Optisport dat ook De Wettling exploiteert. De vecht sporten (judo, taekwondo) krijgen straks een onderkomen in de kan tine van De Wetteling. Van Dijck meldde dat dit niet in september haalbaar is. De nieuwe vechtsport ruimte zal in januari 2010 worden geopend. Jeugdcultuurfonds In navolging van het jeugdsport fonds, start de gemeente Venray ook met een jeugdcultuurfonds. Dat meldde wethouder Van Dijck (PvdA) in de commissie Maat schappelijke Diensten. De opzet van het fonds is dat kinderen uit armlastige gezinnen - op of onder het sociaal minimum - de kans krijgen deel te nemen aan cul turele activiteiten. Zoals lid wor den van een vereniging of lessen volgen bij het Kunstencentrum Jerusalem. De gemeente heeft hiervoor alvast 30.000 euro gere serveerd uit het minimabeleid. Tevens ontvangt Venray rijksmid delen voor het jeugdcultuurfonds. Voor de opzet van het jeugdsport fonds heeft de gemeente besloten zich niet aan te sluiten bij het initiatief van de provincie Lim burg. Venray richt zelf een lokaal jeugdsportfonds op. Door de komst van beide fondsen krijgen alle kinderen in de gemeente de kans hun talenten te ontplooien door deel te nemen aan sportieve, recreatieve en culturele activitei- Botsing Een 48-jarige man uit Leunen is in de nacht van donderdag op vrij dag gewond geraakt bij een ver keersongeval op de Horsterweg. Net voor de bebouwde kom van Castenray vloog hij uit de bocht en botste tegen een boom. Het slachtoffer werd door de brand weer bevrijd en per ambulance naar het ziekenhuis gebracht.Voor zover nu bekend liep hij armletsel en ernstig beenletsel op. De poli tie onderzoekt of hij te veel had gedronken. Fiets gestolen Drie jongens uit Venray van 15 en 16 jaar oud zijn donderdag avond op de Stationsweg aange houden op verdenking van diefstal van een fiets. Na een melding van een vermoedelijke diefstal namen agenten poolshoogte en troffen de verdachten aan die aan het opgegeven signalement voldeden. De eigenaresse van de fiets is door de politie op de hoogte gebracht. De politie onderzoekt de zaak. In de praktijk blijken de indexen gemiddeld een procent hoger uit te vallen, wat nadelig is voor de begroting. De internationale kredietcrisis zal straks ongetwijfeld zijn weer slag krijgen. De gemeente ver wacht dan ook dat de rijksuitke ringen uit de septembercirculaire niet helemaal reëel zijn. Daarom is uit voorzorg alvast een gedeelte vastgezet. Het gaat om 400.000 euro in 2009 en 200.000 euro in de jaren 2010,2011 en 2012. Deze bedragen zijn voor Venray momen teel niet vrij besteedbaar. Huurgeschil? Uithuiszetting? Julicher Meijer Gewond Bij een verkeersongeluk op de Kreuzelweg in Horst is donder dagmiddag een 49-jarige automo bilist uit Horst gewond geraakt. Het ongeval gebeurde even voor half zes toen een 22-jarige man uit Oirlo op een kruising op de Kreu zelweg geen voorrang gaf aan het slachtoffer. Hij is met hoofdletsel opgenomen in het ziekenhuis. contactlenzen TUDELIJK VAN €600.- NÜ VOOR €229.- ÉN HET 2E PAK VOOR €159.-! MAN WOMAN PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Keizersveld 19 5803 AM Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@ vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@ vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging D onderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 20,40 (postcode 58..) 36,00 (overige binnenland) Donderdag 23 oktober 2008 - Pagina 3 TOTALE UITVERKOOP Renovatieplan gemeentehuis Venray gaat door Walk for Pink Ribbon geslaagd •jifaj: WW: 'Meer synergie tussen wonen, zorg en welzijn' Mooi de Mooiste Damesmode www.mooidemooistemode.nl mode en schoenen voor dames, heren, tieners en kinderen Roggel - Boxtel - Panningen - Horst algemene info 0475-491 384 Gunstiger financieel beeld SM>II«S Doemarkt Stevens Oude Oostrumseweg 12 5802 CC Venray Tel: 0478 588223 www.doemarktstevens.nl INFORMATIE ADVIES PROCEDEREN ADVOCATEN Tel: 0478 -52 10 70 www.julicher-meijer.nl Leunseweg 6a, Venray Noorderhof 20 Venray 0478-550630 JE KUNT MAAR EEN KEER EEN EERSTE INDRUK MAKEN GEHELE VOORRAAD KOSTUUMS PAUL BROUWER MODE WILHELMINASTRAAT 2 VENRAY TEL 0478-51 09 43

Peel en Maas | 2008 | | pagina 3