Close Harmony Group Confetti MMSK St. Petrus Banden Presenteert 8 9 NOVEMBER SCHOUWBURG VENRAY Jong aanstormend Musical talent schittert in M.O.S II Venrayse Musicalsterren PEEL EN MAAS DANSGROEP WAXX RIA LINDERS IN DE ROL BOZE FEE Donderdag 23 oktober 2008 - Pagina 21 MMSK heeft de laatste jaren niet stil gezeten. Na het vertrekken van toenmalig dirigent Antoine van Rooy moest er worden uitge keken naar een nieuwe dirigent die verder wilde met MMSK. In Joop Derks, onze huidige muzi kaal leider werd een waardige op volger gevonden. Onder zijn leiding heeft MMSK de laatste jaren flink aan de weg ge timmerd. Niet alleen aan de theater concerten werd hard gewerkt, maar ook de veld en straatshows en de marsoptredens kwamen uitgebreid aan bod en werden door Joop Derks bewerkten geschreven. 2 jaar geleden heeft MMSK ook in de Schouwburg te Venray gestaan met de eerste versie van Musicals on Stage. Dit concert was een enorm succes niet voor niets dat we de lat dit jaar een stukje hoger hebben gelegd en niet 1 avond vol willen hebben, maar een zaterdagavond en een zondagmiddag willen schitteren in de Schouwburg Venray. Ook heeft MMSK afgelopen jaar deelgenomen aan het TEMA Tielen Toernooi in de Maaspoort te Venlo met een medley van diverse num mers uit de Musical The Wiz. Diverse Taptoes passeerde de revue met Latin en Soul muziek, op deze mu ziek werd dan ook een spetterende figurenregen gemaakt waar menig publiek van onder de indruk was. Ook de vaste optredens zoals de in tocht van Sint Nicolaas, de Venrayse Carnavalsoptocht, Opluistering van de Kerkdienst op 2^ Kerstdag in de Petrus Banden Kerk, de Communie vieringen in de Paterskerk en afge lopen jaar sinds het eerst in jaren weer de Mariaprocessie worden niet uit de weg gegaan. Dit jaar zal er een nieuwe veldshow ontwikkeld worden met de bekende klanken van Marco Borsato, dit be looft een spetterende show te wor den die onze muzikaal leider Joop Derks zelf geschreven en bedacht heeft, zeker de moeite waard om eens te komen kijken en luisteren. Maar voordat MMSK verder gaat met de ontwikkeling van diverse shows en straatoptredens willen zij zich van de beste kant laten zijn op 8 en 9 november tijdens hun concert van Musicals on Stage II in deVenrayse Schouwburg. Op zaterdagavond om 20.00 uur en op zondag middag om 14.00 zullen zij u meenemen in de wereld van diverse Nationale en Internationale musicals. Voor zowel de zaterdag als de zondag zijn er nog enkele kaar ten beschikbaar. De kaarten zijn te verkrijgen bij: -Boekhandel van den Munckhof -Café de Uitmarkt -Schouwburg Venray Zeker niet te vergeten is dat MMSK st. Petrus Banden aankomend jaar 2009 haar 50 jarig jubileum viert. In 2009 zullen daarom ook diverse festiviteiten en optredens plaats vinden met betrekking tot het 50 jarig bestaan van onze vereniging. Zoals elke vereniging kan ook MMSK niet zonder muzikanten. Ter verster king van ons Korps zijn wij altijd op zoek naar muzikanten die het leuk vinden op populaire bekende muziek te maken en zich aan te sluiten bij de jonge hechte groep muzikanten van MMSK St Petrus Banden. Voor meer informatie over onze ver eniging en onze activiteiten mail naar mmsk@live.nl of kijk op onze website www.mmskstpetrusbanden. nl. Voor Musicals on Stage II heeft MMSK St. Petrus Banden weer en kele artiesten gevonden uit Ven ray en Omgeving die hun steentje bij willen dragen aan het Theater spektakel op 8 en 9 November in Schouwburg Venray. Als eerste artiest zal schitte ren Geert Pelzer. Geert is zeker in Venray geen onbekende artiest. Zo verzorg hij in Venray al diverse ja ren de bekende Amsterdamse avond. Ook op bruiloften en partijen is hij een graag geziene artiest. Geert heeft een zeer uitgebreid repertoire van zowel binnen als buitenlandse artiesten. MMSK en Geert zijn geen vreemde voor elkaar,zo stonden zij ook al samen op het afgelopen jaar gehouden TEMA Tielen Toernooi in De Maaspoort Venlo. Daarna zal Ramon Barents schitteren als Musicalster in een vaderlandse Musical...? Ramon is een muzikant in hart en nieren en maakt al jaren muziek bij diverse formaties in Ven ray. Het mooie van Ramon zo zegt hij zelf, 'is dat hij 11 jaar bij MMSK heeft gespeeld als trompettist en nu 15 jaar later weer samen met hun op de bühne staat.' MMSK en Ramon zijn dus geen vreemde voor elkaar ook in de vorige editie van Musicals on Stage en afgelopen jaar op het TEMA Tielen Toernooi in Venlo ston den zij al samen op de planken. Als laatste zal schitteren in de rol van de boze Fee uit The Wiz, Ria Linders uit Ysselsteyn. Ria is ook geen onbekende in de wereld van de muziek binnen de regio. Muziek zit al van kleins af aan bij Ria in het bloed. Zo begon ze op jonge leef tijd bij het Kinderkoor en speelde saxofoon. In haar studententijd in Maastricht stond zij elke donderdag avond in haar stamkroeg te spelen met haar band. Ook is zei jarenlang de zangeres en saxofonist geweest van de formatie Going la Paz. Een bijzonder moment in haar carrière zo zegt zei zelf, is het optreden met haar broer, met het orkest van de Koninklijke Luchtmacht op het 55 jarig bestaan van de Carnavalsver eniging de "Pielreus" Ysselsteyn. Net als Ramon en Geert heeft zij afgelopen jaar op het TEMA Tielen toernooi geschitterd. Bij al dit entertainment mag natuur lijk geen dans ontbreken. Hiervoor heeft MMSK showdansgroep WAXX (foto rechts) uit Venray gevraagd. Waxx stond al diverse malen op Cir cus Mök, ook danste zij al op eer dere optredens samen met MMSK St. Petrus Banden. Na de twee voorstel lingen zal Waxx niet meer te zien zijn. Ze hebben inmiddels besloten om te gaan stoppen. Ze zijn er dan ook erg op gebrand om er een spet terend afscheidsoptreden van te maken. Ook heeft MMSK in samenwer king met Dansschool Janssen een danspaar gevonden wat zal schit teren tijdens ons Musicalspektakel, wie dit zijn en wat zij zullen bren gen blijft nog een grote verrassing. St. Petrus Banden Venray Confetti is een close-harmony groep die zowel a-capella als met een combo zingt Het repertoire bestaat uit voornamelijk Engels talige muziek van de jaren 60 tot 90, variërend van luistermuziek, musical, disco tot popmuziek. Confetti staat al vanaf de oprichting in 1990 onder leiding van Gertie Cremers. Vorig jaar heeft Confetti haar eerste CD uitgebracht onder de titel "Close".Confetti past haar pre sentatie bij concerten aan de stijl van de muziek aan. De choreografie is dus een belangrijk onderdeel en zo wordt een optreden een lust voor oor en oog. Naast haar eigen concerten heeft Confetti zich de afgelopen jaren al vaker gemanifesteerd bij optredens zoals: Venray Muziek Totaal, De Proms in Venray en Leunen. Voor Close Harmony Group Confetti en MMSK St. Petrus Banden is het niet de eerste keer dat zij samen zullen optreden. Twee jaar geleden bij het eerste concert van Musicals on Stage en afgelopen jaar bij het "Tema Tielen Toornooi" in de Maas poort in Venlo hebben beide ver enigingen al van eikaars muzikale talenten gebruik gemaakt. Naast het verzorgen van de backing vocals en een verrassende medley zullen enkelen leden van het koor in de huid van een echte musical ster kruipen. Naast de voorbereidingen voor Musi cals on Stage 2 bereidt het koor zich voor op het jubileum jaar in 2010. Meer informatie over Confetti is te vinden op de website www.confetti- venray.nl. Op zondag 31 augustus j.l. heeft MMSK St. Petrus Banden een suc ces volle auditie gehouden voor de rol van Ciske de Rat en "An nie" voor het theaterspektakel van MMSK. Bij deze druk bezochte audities waar zich maar liefst 18 jonge aan stormende talenten hadden aange meld was het voor de 4 koppige jury, onder leiding van Joop Derks geen makkelijke taak om een Ciske de Rat en een "Annie" te kiezen. Er was 1 groot probleem voor de vakjury: Er waren geen slechte kandidaten. te vormen die tijdens Musicals on Stage II het nummer "It's a Hard knock life"ten gehore te gaan bren gen samen met Evy van de Loo. Het 7 koppige kinderkoor bestaat uit Jeanne Clermonts, Annabel van Casteren,Julia Janssen, Anne van de Beuken, Jessie Raateland, Pascalle Cornelissen, Judith Weusten. De jury had niet alleen de taak om een "Annie" te zoeken maar ook een Ciske moest nog gevonden worden. Het was zeker geen makkelijke keu ze voor de jury om te kiezen uit de 4 kandidaten die zich hiervoor hadden aangemeld. Uit eindelijk werd er na een unaniem besluit door de vakjury besloten om de 12 jarige uit Horst afkomstige Evy van de Loo uit te roepen als winnares voor de rol van "Annie". Vanaf het moment dat Evy binnen kwam in de auditiezaal stond er een ware artiest voor de jury. Met haar uitstraling en fantastische stem wist zei meteen vanaf de eerste noot de harten van de jury sneller te doen kloppen. Dit gaf uiteindelijk voor de jury de doorslag om aan het einde van de drukbezochte auditiedag Evy van de Loo uit te roepen tot win nares. Evy is een niet onbekende zangers binnen de muziekwereld, zo zong zei al enkele keren bij Kinderen voor Kinderen waar zij tot op de dag van vandaag nog haar stem mag laten horen. Voor 7 van de overgebLeven 13 kandidaten voor de rol van "Annie" stond nog een grote verrassing te wachten. De jury besloot om van deze 7 kandidaten een kinderkoor Uit eindelijk is de keuze gevallen op de eveneens 12 jarige en uit Horst afkomstige Bas van den Beuken. Voor Bas zal het niet de eerste keer zijn dat hij voor een volle zaal zal staan. Op 8 jarige leeftijd is Bas begonnen met zingen in het Meule- veld kinderkoor in Horst. Ook maakt hij al enkele jaren carnavalsnum mers samen met zijn maatje Dirk Jeurissen in Horst en Omstreken. Als hoogtepunt in hun carnavalscar- riere wonnen zij in 2005 het Kinjer Vastelaovend Leedjesfestival( K.V.L) in sporthal de Wetteling met het nummer "Lache". Ook nam hij deel aan de "CarnavalsProms" en "Kids in Popmusic" in Horst. In de nationale Musicalwereld is Bas ook geen onbekende zo speelt hij sinds december 2007 de rol van Jantje Verkerk uit de Musical Ciske de Rat van Joop van de Ende Thea terproducties. Sinds kort mag hij zich ook gelukkig prijzen met een rol in de gloednieu we Musical "Joseph" wederom van Joop van de Ende. Naar maanden van voorbereiding is het voor muzikanten, danse ressen en zangers dan eindelijk zover. Op zaterdag 8 en zondag 9 november zullen zij hun mu zikale klanken laten horen in de Schouwburg in Venray. Het twee uur durende programma zal, zoals de titel al verklapt, bestaan uit verschillende nummers uit nati onaal en internationale bekende musicals. Gedurende het programma zal men meegesleept worden in de verschil lende emoties die de musical wereld rijk is. Zo zal men in het begin van de voorstelling meegenomen wor den met meeslepende muziek uit de musical The Lion King, waarna men terug in de tijd gaat met de muziek van Abba vervolgens duiken we de jungle in met muziek uit de musi cal Tarzan waarbij de tamboers van MMSK een speciale rol vertolken. Tussen alle artiesten die zullen op treden heeft MMSK ook een aanstor mend musical talent gevonden die op dit moment zijn sporen aan het uitzetten is in enkele Joop van de Ende Theater Producties. Naast de genoemde musicals zullen tijdens de voorstelling nog vele an deren musicals volgen. Het belooft een spetterend concert te worden met veel muziek en en tertainment. Ook MMSK St. Petrus Banden kan niet zonder de medewerking van een slagwerkgroep. De slagwerk groep van MMSK verzorgt optre dens samen met MMSK, maar is ook zelfstandig te vinden op di verse optredens. De slagwerkgroep staat al vele ja ren onder de bezielende leiding van Henk Martens uit Leunen. Zo verzor gen zei al jaren zelfstandig de Sint Maartensoptocht op Anthoniusveld, ook zijn zei al enkele jaren actief op het festival DrumSensation in Hout Blerick wat altijd een spetterende show is. De slagwerkgroep kreeg in 2005 het idee om op Limburgs Bondsconcours te gaan, om zich te meten met an dere slagwerkers. Dit is hun erg goed bevallen en ook het resultaat mocht er zeker wezen, een mooie 2de plaats was het resultaat en dat voor een jonge groep slagwerkers die nog nooit had deelgenomen aan een concours. Naast de ondersteunde rol binnen het korps van MMSK St. Petrus Ban den hebben zei ook al jaren een ge heel eigen repertoire. In dit reper toire zijn vele verschillende stukken terug te vinden van harde klanken en veel geweld, maar ook rustige dynamische nummers waar mening hart sneller van gaat kloppen. Zin om samen met deze gezellige jonge slagwerkgroep lekker muziek te maken? Neem contact met ons op via mmsk@live.nl Kortom de Slagwerkgroep van MMSK St. Petrus Banden een lust voor oog en oor.

Peel en Maas | 2008 | | pagina 21