Venray op de Schop, BERDEN op z'n KOP! '£jen& K intratuin de graaf KÈÉL.J MAGAZIJNVERKOOP kortingen 50%-70% ESS— €17'95 RESTANTEN Peter Ne en t menu makt-mar-wat-verreg 26,50 Rongji dié specialist ;voor tegels,, sanitair en tegelwerken! En verder: Bandoetere TREND-/SFEER- SH0W GEOPEND www.eetcafedenraaf.nl - Tel.: 511330 Walk for Pink Ribbon Jubilerende schoenmaker Bekersensatie in Oostrum Nieuws uit Meerlo-Wanssum 11-13 Kunst Cultuur 15-23 Gemeentelijke mededelingen 19 Sport 24-28 Kerkelijke diensten 30 Het centrum van Venray wordt enorm verbouwd. PROFITEER NU MEE! Wij vegen de magazijnen flink schoon met een LEGENDARISCHE 5.000 stuks DAMES - HEREN merkkleding jassen - pantalons - truien - blouses KOSTUUMS - colberts - sweaters shirts - jeans - lingerie - etc. - etc. CD Grotestraat 23 - Venray - Tel. 0478-581526 Volgende editie vindt plaats op zaterdag 14 maart Het Sportgala Venray krijgt een geheel nieuwe formule. De volgende editie zal plaats vinden op zaterdagavond 14 maart in het zalencomplex van hotel Asteria in Venray. Door de nieuwe opzet komt er toch een dertiende uitgave van het sportgala. Het zag er lange tijd naar uit dat het bestuur bij gebrek aan medewerking van de sportverenigingen het bijl tje erbij neer zou gooien. De bestuursleden hebben sport marketingbureau Mixed Zone in de arm genomen om een nieuwe formule te ontwikke len. Het sportgala zoals dat op 14 maart volgend jaar zal plaatsvin den, wijkt sterk af van de gala's van de voorbije jaren. De schouw burg zal niet meer het decor zijn, maar het zalencomplex in hotel Asteria, sponsor van het gala. Mede daardoor krijgt het sport gala een intiemer karakter. Voor het sportfeest zullen geen kaarten in de vrije verkoop gaan, omdat er ruimte zal zijn voor 150 tot 200 gasten. Zij zullen persoonlijk wor den uitgenodigd. De bestuursleden Truus Cox en Justien Janssen, die bij hun werkzaamheden worden onder steund door Rob Claessens en juryvoorzitter Geert Craenmehr, willen nog niets zeggen over de formule, maar wel dat ze 'heel blij' zijn dat het sportgala in Venray blijft bestaan. "Het zou zonde zijn als het gala zou verdwijnen. We weten zeker dat als we de hand doek in de ring zouden gooien, er geen gala meer zou zijn en er ook geen nieuw meer zou komen. We trekken nu al een aantal jaren met een klein clubje vrijwilligers de kar en de rek is eruit. Toen bleek dat er amper respons was op onze noodkreet aan de vereni gingen om helpende handen te bieden, hebben we op het punt gestaan om het sportgala af te bla zen. Dat was heel teleurstellend. Gelukkig zijn we op het juiste moment met Mixed Zone om de tafel gaan zitten. Dat bureau was bereid om kosteloos samen met ons het sportgala te organiseren. Omdat het inmiddels al eind sep tember was en we de optie op de schouwburg voor december hadden teruggegeven, moest er een nieuwe formule worden ont wikkeld. Een nieuwe locatie, een nieuw format, een nieuwe datum, maar wel met de sporter centraal. Dat was en is het uitgangspunt." Maurice Ambaum is directeur van sportmarketingbureau Mixed Zone. Hij presenteerde de voor bije twee edities van het Venrayse sportgala. "Volgens mij beseft Ven ray onvoldoende welk sportpoten- tieel ze heeft. Daar waar andere gala's moeten zoeken naar genoeg representatieve kandidaten voor een sportprijs, heeft Venray een luxeprobleem. Ik ben zelf al jaren betrokken bij het sportgala in Venlo en daar wordt met enige jaloezie gekeken naar de nomina ties voor de sportprijzen in Venray. Ik vind dat Venray veel trotser mag zijn op haar sporters. Het sportga la is een uitgelezen eerbetoon aan alle sporters. Dat podium mag niet verdwijnen." Voor de nieuwe for mule is voldoende draagvlak.Truus Cox en Justien Janssen: "Het wijkt sterk af van het gala zoals Venray dat gewend is. Omdat we naar een nieuwe locatie gaan, moesten we ook wel zoeken naar een andere opzet. Alle sportprijzen zullen wel weer worden uitgereikt, daarin verandert niets." Maurice Ambaum: "Het format ligt in de lijn van het tv-programma Holland Sport: intie mer en interactiever. Alles draait om de sporters." *ot '°*SBaAT5^ Peel en Maas Zou het er dan toch een keer van komen? Dat er in Noord-Lim burg een gemeente vernoemd wordt naar dit nieuwsblad? Wil lem van den Munckhof had des tijds, we spreken over het jaar 1889, een vooruitziende blik. Hij doopte, wat voorheen de Venray- sche Courant en Maas en Peel was, om in Peel en Maas. Bijna 120 jaar later gaan er stemmen op om wat ooit nog Horst, Seve- num, Broekhuizen, Lottum, Grub- benvorst en Meerlo was te her noemen naar Peel en Maas. Dat zou nog logisch zijn ook, aldus de stemmen. Dat laatste vind ik overigens wat minder, want laten we eerlijk wezen: Peel en Maas en Venray zijn nu eenmaal onlos makelijk met elkaar verbonden. Maar omdat Willem destijds de naam niet had vastgelegd, kan het dus gebeuren dat uitgerekend een aantal buurgemeenten zich gaat profileren met de naam van dit oer-Venrayse product.. Aan de andere kant biedt dit ook wel kansen. Een gedeelte van onze lezers uit Meerlo-Wanssum gaat immers vanaf 1 januari 2010 deel uitmaken van die nieuwe gemeente. Het blad Peel en Maas is dan eigenlijk al meteen een beetje ingeburgerd in wat we nu nog het 'Horsterse' noemen. Dan hebben we het nog niet eens gehad over de ongeveer honderd abonnees die Peel en Maas in Horst aan de Maas telt. Maar zover is het nog niet. In Horst, Meerlo en met name Seve- num zal nog stevig gediscussieerd worden over deze naam. Ik weet wat dat betreft nog wel wat leuke alternatieven. Wat te denken van Onder-Venray, Beneden-Rooij of gewoon Venray-Zuid Of wordt, ondanks de tegen sputterende gemeenteraad van Sevenum, toch gewoon Horst aan de Maas de naam van de nieuwe fusiegemeente? Nee toch? Hannes Venrayse inbreker moet de cel in De rechtbank in Roermond heeft de 23-jarige Lionel G. ver oordeeld tot 15 maanden gevan genisstraf, waarvan 5 maanden voorwaardelijk, met een proeftijd van 2 jaar. Het Openbaar Minis terie (OM) had 24 maanden cel, waarvan 10 maanden voorwaarde lijk, geëist. Volgens de rechtbank heeft de Venraynaar zich schul dig gemaakt aan enkele inbraken dit jaar in Venray. G. heeft bij de inbraken onder meer geld, bank- pasjes, een laptop en een digi tale fotocamera buitgemaakt. De man bediende zich van meerdere methodes om de huizen binnen te komen: hij gebruikte valse sleu tels, hij gooide ruiten in, hij klom naar binnen. G. had ook een gesto len bromfiets in zijn bezit. Voor één van de inbraken vroeg het OM vrijspraak, omdat er te weinig bewijzen zijn. In het kader van de week van de wijk bracht gouverneur Frissen van Limburg afgelo pen maandag een bezoek aan het Venrayse kerkdorp Veulen. Deze gouverneur bezoekt deze week tien plaatsen in Limburg om een indruk te krijgen wat er leeft onder de inwo ners. Naandagmiddag was hij in Veulen te gast met als thema voorzieningen in een klein dorp. Frissen ging met een delegatie van de dorpsraad een aantal ondernemers af die de laatste jaren flink getimmerd hebben aan dit thema. Onder meer de plattelandswinkel,de zorgboerderij en een handboogwinkel werden met een bezoek vereerd. De gouverneur was onder de indruk van deze ondernemers. Daarnaast kreeg ook dorpshuis De Hoefslag de nodige aandacht. Uit het dorpsomge- vingsprogramma, dat door de inwoners zelf is opgesteld, werden aandachtspunten naar voren geschoven, zoals het uitbreiden van recreatiemogelijkheden en het vrijkomen van agrarische gebouwen. In november begint bouw 48 woningen Projectontwikkelaar 3W Vast goed begint komende maand toch met de volgende bouw fase van de Gouden Leeuw. Ondanks dat het verkoopper centage van 60 procent niet is gehaald. Doordat belegger ING Real Estate 34 van de 48 woningen heeft gekocht, kan het startschot worden gege ven. In november 2008 wordt begon nen met de bouw van 48 woningen in de hoek Kempweg-Langeweg. Het zijn dertig centrumapparte menten en achttien terraswonin gen. Het appartementencomplex telt vier bouwlagen. Het gebouw komt vlak bij de woontoren, aan de achterzijde van de woningen aan de Kemp weg. In het verlengde van dit appartementencomplex wor den richting de Langeweg achttien terraswoningen gebouwd van drie verdiepingen. Aan de zijde van de Kempweg krijgen deze wonin gen een tuintje. De 48 woningen worden bovenop de parkeerkel der gebouwd. De woontoren (29 appartementen) en twaalf lagere appartementen zijn momenteel in aanbouw. Hiervan is ongeveer de helft nu verkocht. Voor de volgen de bouwfasen luidde de afspraak dat eerst 60 procent van de wonin gen verkocht moest zijn. Omdat de verkoop niet zo wil vlotten, leek het een langdurige geschiedenis te worden."We hebben overeenstem ming bereikt met ING", zegt de persvoorlichtster van 3WVastgoed. "ING heeft 34 woningen afgeno men. Dit is ruim voldoende om komende maand van start te gaan. Zo is de voortgang van het project gewaarborgd." Het totale bouw plan in de Gouden Leeuw omvat 164 woningen. Binnenkort is ruim de helft (89 woningen) in aan bouw. De gemeente Venray zoekt naar allerlei creatieve oplossingen om de financiële tekorten bij het bouwproject terug te dringen. Nu Albert Heijn niet voor vijf jaar naar het voormalige pand van LeenBak- ker verkast, zit de gemeente met een strop van vier ton aan gemiste huurinkomsten. In de commis sie Middelen uitten de fracties hun zorgen. Wethouder Heidens (CDA) ziet twee mogelijkheden om het verlies te beperken. "Bij de inrichting van het plein in de Gou den Leeuw gaan we materialen (straatstenen, red.) hergebruiken die vrijkomen in het winkelcen trum", zei Heidens. Daarnaast wil hij bekijken of de laatste bouwfa se, waarin het pand van LeenBak- ker valt, in de tijd naar voren kan worden gehaald. "Dit zou ons een rentevoordeel opleveren. Maar het zal lastig zijn de bouwplannen te versnellen.'Rein Dupont (CDA) wees erop dat de verkoop van de woningen tegenvalt. Michiel Hermans (PvdA) vroeg of er extra inspanningen komen om de ver koop te bevorderen. nbeperW ,sselen eve DAMESMODE* HERENMODE HELFT-HELFT VAN DE HELFT-LAGER ZON 26 MAA 27 OKT 12-17.30 U (GEEN REGULIERE VERKOOP) vfae>noe>nfrvi UITNODIGING Zaterdag 25 oktober Bedreiging De politie heeft dinsdag een 39-jarige man uit Roermond aan gehouden op verdenking van poging doodslag op een 60-jarige man uit Venray. Maandagavond ontstond er een vechtpartij tus sen de twee mannen nabij een woning aan de Rumbastraat. Aan leiding waren relationele proble men. De Roermondenaar ging, nadat hij de bewoner van het huis had bedreigd met de dood, op de vuist met hem en probeerde de man met een mes te steken. Toen de politie arriveerde, was de Roer mondenaar gevlucht. Hij is daarna nog twee keer terug geweest bij de woning van zijn ex-vrouw, die inmiddels gevlucht was, en vernielde ruiten en meubels. Uit eindelijk is de man, die een mes bij zich had door de politie aange houden toen hij zich weer bij de woning in Venray meldde. dit mag u niet missen!!! "de kunst van het tuinieren" zaterdag 25 oktober tussen 11 uur en 16 uur TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u vakkundig adviseren. Keizersveld 22 Venray 1 y www.rongenvof.nl TEGELZETTERSBEDRIJF RONGEN Honderdnegenentwintigste jaargang - week 43 - donderdag 23 oktober 2008 MAAS berden Nieuwe formule voor Sportgala Venray Gouverneur Frissen in Veulen Volgende fase Gouden Leeuw toch van start Vrijdag, zaterdag en zondag)_ k. A I ^|i RI (O 51 OUTLET HEER INFO: WWW.RICOR.NL Informatieve kookdemonstratie door Neff Van 11.00 -16.00 uur De Hulst 9a 5807 EW Oostrum-Venray www.peternellenkeukens.nl Koken op een inductie kookplaat, koken met een stoom-bakoven en wat u er allemaal mee kunt doen. Kom vrijblijvend langs bij Keukencentrum Peter Nellen diverse demo's op het gebied van tuinieren, woonstijl- groepen, bloemschikken konijnen-inentingsactie voor slechts 10 euro op onze dierenafdeling kinderschmincken Venray, Langstraat 133 tel. 0478-588585 «v V

Peel en Maas | 2008 | | pagina 1