Bert Jacobs overleden Kleur inspiratie kunst binnen bereik ff mode centrum i€€lll€o van kunstenaars en fotografen www.kunstbinnenbereik.nl PEEL EN MAAS Commotie over hekwerk rond visvijver Tienray Nee, de gemeente Meerlo-Wans- sum gaat de kosten die visclub De Vriendenkring heeft gemaakt voor het plaatsen van een hek werk rond de visvijver in Tienray, niet betalen. Dat antwoordde wet houder Carla Brugman (PK) in de commissievergadering Ruimte op vragen van raadslid GerVerstraelen (CDA) uit Tienray. De hengelsport vereniging heeft het hekwerk op eigen risico rond de vijver neerge zet, terwijl de gemeente haar juist had gevraagd om daar nog even mee te wachten. Als De Vrienden kring even had gewacht tot er dui delijkheid was over de grond, dan was het huidige probleem er niet geweest, zo betoogde wethouder Brugman maandagavond. Wat is er nou eigenlijk precies aan de hand? De redactie van Peel en Maas vroeg Carla Brugman om uitleg. Dag Carla. Je reageerde maan dagavond nogal fel op de vra gen van het CDA. Waarom? "Omdat we er alles aan gedaan hebben om na jaren alle partijen weer om tafel te krijgen en te wer ken aan de oplossing. Dat is gelukt, niet zonder hobbels, maar toch. de horizon komt in zicht. Als je dan zo'n eind bent, is het jammer, dat men niet lekker gaat sportvis sen, maar alleen oude koeien uit de sloot blijft halen. Bovendien had ik een gesprek met iemand van de visclub gehad en dat komt dan met een andere uitleg via de politiek bij mij terug. Dat is ook jammer." Wat is nou eigenlijk precies aan de hand? Is er in het ver leden een fout gemaakt bij het op naam zetten van grond? "Er is sprake van een strook grond in de buurt van de vijver. Deze strook was onderdeel van de ruilverkaveling. Maar de strook is verder onaangeroerd gebleven en niet meegenomen bij de ver kaveling. Heel correct heeft de notaris deze strook bij de over drachtsakte begin dit jaar daarom uitgezonderd bij de uiteindelijke teruggave van het gebied van de nieuwe vijver door de aannemer aan de gemeente. De aannemer zegt nu dat deze strook van hem is.Terecht, echter dit was van oor sprong nooit de bedoeling. Om dit toch nog recht te zetten en bij het stuk van de vijver te trek ken, hebben we gezocht naar een ruil van andere grond met de aan nemer. Om te voorkomen dat de aannemer een loze strook grond zou hebben langs de vijver, maar ook om de visclub tegemoet te komen. Het is nooit de bedoe ling wie dan ook dwars te liggen en er is steeds oplossingsgericht gewerkt. In een gesprek met een lid van de visclub heb ik aangege ven dat we daar druk met de aan nemer over in gesprek waren en dat ik verwachtte, dat hij snel tot een overeenkomst met ons zou willen komen. De visclub wilde echter tóch het volledige hekwerk rondom de vijver plaatsen en niet het stuk wat langs de strook liep later plaatsen. Dat is eigen keuze geweest van de visclub." Wat gaat er nu met het hek werk gebeuren? "De club heb ik destijds al de keuze voorgelegd om het dan als nog te verplaatsen of toch even te wachten met dat gedeelte tot er zekerheid was. De keuze was en is aan de visclub. De extra kosten om het hek te verplaatsen gaat de gemeente dus niet betalen." Heb je nog contact gehad met de visclub? "Na dit laatste gesprek niet meer, maar dat zal snel weer gebeuren. Vooral over de te nemen ver volgstappen." Nu gebruikt de hengelsport vereniging nog altijd de vij ver in Swolgen. Wanneer kan de club haar nieuwe vijver in Tienray in gebruik nemen, denk je? Of durf je dat na alle problemen bij de aanleg niet meer te voorspellen? "Zoals ik al zei...de horizon is in zicht. Alle hobbels zijn bijna genomen. Met de visclub wil ik een overleg over de exploitatie overeenkomst, zodat zij de vijver officieel in gebruik kan nemen. Ik hoop dat dit dan een gesloten boek is en dat men in Tienray ein delijk eens lekker kan gaan vissen. Daar is het uiteindelijk allemaal om begonnen." Donderdag 23 oktober ver trekt filmmaker Marijn Poels voor de tweede maal dit jaar naar de Ethiopische hoofdstad Addis Abeba. Poels tekende afgelopen week officieel zijn contract met de organisatie Dutch Coalition on disability and development (DCDD). Deze landelijke organisatie zet zich in voor de rechten van gehandicapten in ontwikke lingslanden. DCDD en de Nederlandse orga nisatie Pluryn (een organisatie die mensen ondersteund met een handicap bij wonen, werken, leren en vrije tijd) bundelden dit jaar de krachten en organiseerden een uniek project op het gebied van ontwikkelingssamenwerking. Tien Nederlandse jongeren in de leeftijd tussen 17 en 22 jaar met een lichamelijke beperking stap pen donderdag op Schiphol in het vliegtuig om naar Ethiopië te vlie gen, waar ze in de hoofdstad Addis Abeba tien Ethiopische kinderen met een lichamelijke beperking gaan ontmoeten. "Het is ongekend dat wij met DCDD dit project van de grond hebben gekregen. Het is ook niet niks om met een groep jongeren die in een rolstoel zitten door een derdewerelland te gaan rei zen. Toch is het allemaal tot in de puntjes voorbereid, al weet je dat je in Afrika nooit voorbereid bent. We zijn blij dat Marijn de film zal gaan maken. We hadden de keuze uit een aantal goede Nederlandse filmmakers en uiteindelijk viel de keuze op Marijn. Het spreekt ons wel aan op welke wijze hij films maakt over deze onderwerpen", zegt directeur Lydia enthousiast over het project en de komende film. Twee weken lang zullen de Nederlandse jongeren samenle ven met de Ethiopische kinderen en samen activiteiten doen in het kader van de weerbaarheid van jongeren met een beperking. Nog nooit eerder werd er zo'n initiatief genomen om twee ver schillende groepen van jongeren uit andere leefomstandigheden met een beperking bij elkaar te brengen en vanuit gelijk niveau te samenwerken. Marijn Poels was geraakt nadat hij op de hoogte was gebracht van dit initiatief en nam contact op met DCDD. Na weken van onderhandelingen en gesprekken ging afgelopen week in Utrecht de kogel door de kerk en tekenden beiden partijen een samenwerkingscontract. Film maker Marijn Poels reist vijftien dagen mee om van deze twee weken een zestig minuten lange theaterfilm te maken. De uiteinde lijk documentaire zal te zien zijn in Nederlandse filmhuizen en later 2009 op de diverse internationale publieke tv-omroepen. De hele organisatie is ongekend groot. Er gaan tien jongeren met een rolstoel naar een land waar een ezelskar nog moeite heeft met rijden, een land waar gehan dicapten geen rechten hebben en een land dat door oorlog, droogte, corruptie en gebrek aan econo mische groei verscheurd is.Toch gaan ze het avontuur aan om het punt te maken dat gehandicapten wel degelijk kunnen participeren in maatschappij en net zoveel Filmmaker Marijn Poels. rechten hebben als ieder ander mens. Zij willen dat het ondersteu nen van gehandicapten in ontwik kelingslanden een punt word op de internationale agenda van de Verenigde Naties en laten dat zien middels dit bijzonder avontuur. Buiten de tien jongeren gaan er vijf begeleiders mee, één arts en twee zelfverdedigingsbegeleiders. Avonturier en filmmaker Poels is klaar om voor de tweede maal dit jaar af te reizen naar Ethiopië. "Weer een bijzonder verhaal in een bijzonder land waarmee we een prachtig punt kunnen maken op de agenda van internationale samenwerking. Dat is uiteindelijk toch waar je het allemaal voor doet." Vogelmarkt Vogelvereniging de Gevleugel de Vrienden Wanssum e.o. houdt op zondag 26 oktober de maande lijkse vogelmarkt. De markt wordt gehouden in Sport- en Feestzalen- complex 't Brugeind in Meerlo en duurt van 9-30 tot 12.00 uur. Alle vogels die te koop aangebo den worden zitten in de daarvoor bestemde kooien. Kwartels en duiven worden niet toegelaten. Blaaskapellen in actie in Swolgen In zaal Wilhelmina in Swolgen wordt op zondag 26 oktober vanaf 13-30 uur een blaaskapel- lenfestival gehouden door De Sigboldhemer uit Swolgen. Verder zijn er optreden door de Lieholter Blaaskapel uit Lieshout en Vosberg Muzikanten uit Panningen. De bezoekers kunnen genieten van de Moravische muziek uitTsjechië en de Bohemische klanken van de alom bekende Ernst Mosch en zijn Egerlander muzikanten. Verder zijn er bekende Duitse schlagers te horen. fPifiiiii# Expositie welfare De afdeling sociale activiteiten (voorheen welfarewerk) van het Rode Kruis afdeling Meerlo-Wans- sum/Broekhuizen houdt op zon dag 26 oktober vanaf 11.00 tot 16.00 uur de jaarlijkse tentoon stelling in het dienstencentrum in Tienray. De opbrengst is bestemd voor de afdeling sociale activitei ten van het Rode Kruis. Expositie In de Lindehof Dagactiviteiten aan de Meerloseweg in Wans sum wordt van 22 oktober tot 21 december een expositie gehou den van amateurschilder Roelie Arts-van der Dong uit Wanssum. Haar talenten begonnen vorm te krijgen aan de Academie voor Beeldende Kunst. Ze schildert graag de dingen om haar heen, zaken die haar raken: verdriet, ziekte, blijdschap, mooie natuur. Op zondag 9 november van 13-30 tot 16.00 uur is Arts aanwezig om haar werk toe te lichten. De expo sitie is verder te zien op maandag, woensdag en zaterdag van 13-30 tot 17.00 uur. Aanhouding Een 18-jarige man uit Bergen is vrijdag aangehouden nadat hij, na het veroorzaken van een ver- keersgeval op de Wanssumsseweg in Geijsteren, was weggelopen. De man werd met behulp van getui gen in een woning in Wanssum aangehouden. Hij had geprobeerd door een moerassig bosgebied weg te komen en zat hierdoor onder de modder. Bovendien was hij onder invloed. De verdachte bleek te veel alcohol te hebben gedronken en was tevens niet in het bezit van een rijbewijs. Er zal proces-verbaal tegen de jonge man worden opgemaakt. De toe dracht van het ongeval wordt nog onderzocht. 'Bladafval extreem' Ja, het is herfst. De bladeren val len van de bomen, op sommige plekken in grote hoeveelheden. Bijvoorbeeld op de voetpaden langs de Nieuwe Baan in Tienray, waar het volgens raadslid Truus Knoops-Kersten (PK) om'extreme hoeveelheden' gaat. Het Tienrayse raadslid vroeg maandagavond in de commissie Ruimte aan wethou der Carla Brugman (PK, Ruimte) of het mogelijk is de paden wat vaker schoon te vegen. Volgens Knoops zorgen de bladeren niet alleen voor overlast, maar ook voor gevaarlijke situaties, zeker bij regenachtig weer. Wethouder Brugman beloofde Knoops naar de situatie ter plekke te kijken. "Als het nodig is, dan zal er extra geveegd worden. Maar er zijn denk ik meer plekken waar veel bladeren vallen." Die echter niet zo urgent zijn als de Nieuwe Baan, stelde Knoops-Kersten. "Op deze plek is het écht extreem." Reünie discobal Discobal Geijsteren: wie kende het niet... In de jaren 1976 tot 1982 was dit discobal een begrip voor het uitgaanspubliek. Om de twee weken schudde zaal Klee- ven op z'n fundamenten door de muziek van toen die uit de spea kers klonk.Tien jaar later werd de eerste discobal reünie gehouden. Tijdens deze avond was het een weerzien van oude stapvrienden en klasgenoten. Natuurlijk onder het genot van de muziek van tien jaar eerder. Op 8 november, zes tien jaar na de laatste reünie, komt er een vervolg met Discobal reü nie 2008 Met net als toen, muziek uit de jaren '70 en '80. Ook wordt er film- en fotomateriaal vertoond van het discobal.De reünie wordt gehouden in zaal Kleeven (zaal De Kei), Nieuwlandsestraat 1 Geijste ren. Geijsters lied cadeau Het Kemmerekoor uit Geijste ren viert op zaterdag 25 oktober zijn 40e verjaardag. Het koor wil dit vieren met zoveel mogelijk mensen die direct of indirect betrokken zijn bij de vereniging. Het feest begint met het rondje Geijsteren. De mensen verzamelen zich, bij mooi weer, rond 19-30 uur op het dorpsplein, waarvandaan ze zingend door het dorp trekken. Op diverse plaatsen wordt halt gemaakt, er wordt gezongen en een feestelijk drankje aangeboden. Zo loodsen ze dorpsbewoners mee naar de Geijsterse Kei. Hier wordt op ludieke wijze het nieu we Geijsterse lied aangeboden aan de dorpsgemeenschap. Het lied is geschreven en gecomponeerd door Wim Kunen en driestem mig gearrangeerd door dirigent Marco Mariën. Kunen is geboren en getogen in Geijsteren en weet als geen ander de schoonheid van het dorp in woorden en klanken over te brengen. Het koor is heel blij dat het dit cadeau kan aan bieden. Het volkslied Wor huur ik Thuus van meester Jans is een lied uit de jaren zestig de beginjaren van het koor. Hierin wordt ook de schoonheid van Geijsteren bezon gen. Met het nieuw lied willen ze het tijdsbeeld en de muziek van deze eeuw neerzetten. Leuk om te weten is dat beide componisten, van het oude en het nieuwe lied, beiden een rol spelen in de Geijs terse onderwijsgeschiedenis. Het koor laat het lied zaterdag aan alle Geijsternaren horen 's avonds is er voor alle aanwezigen de gelegen heid om het lied in te studeren. Dit alles vindt plaats café Chan- tant en wordt later voortgezet in zaal De Kei. Leden en oud-leden van het koor verzorgen korte optredens en laten zo de veertig jaar de revue passeren. Bijdrage voor Stichting BES Maandag is het hoogste punt van de bouw van acht senio renwoningen in de Pilmus in Meerlo bereikt. Tijdens de offi ciële handeling hees wethou der Carla Brugman de vlag in de top van de woning. De offi ciële handeling vond plaats op de bouwplaats aan de Beatrix- straat in Meerlo. Tijdens deze feestelijke gebeur tenis is er namens Janssen de Jong Projectontwikkeling BV een cheque ter waarde van 500 euro overhandigd aan de gemeente Meerlo-Wanssum voor de stichting BES. Stichting BES is opgericht om mensen met een handicap te ondersteunen om te kunnen spor ten of samen met andere spel- en bewegingsactiviteiten te kunnen doen. De acht seniorenwonin gen zijn de laatste woningen van het nieuwbouwplan de Pilmus. Het nieuwbouwplan de Pilmus omvat in totaal 57 woningen, bestaande uit starterswoningen, doorstartwoningen, twee-onder- één-kapwoningen, kavels in de vrije sector en seniorenwoningen. Van de acht seniorenwoningen zijn inmiddels al vier verkocht. De woningen zijn uitermate geschikt voor zowel senioren als starters. De woningen beschikken stan daard over een slaapkamer en een badkamer op de begane grond. Ook is het mogelijk om van de slaapkamer op de begane grond een werkkamer c.q. kantoor te maken met een pantry. Er zijn diverse uitbreidingsmogelijkhe den om de woning helemaal naar de zin van de koper te maken. De woningen zijn gelegen op ruime kavels met een tuin op het zuiden. Starters kunnen eventueel met ondersteuning van hun ouders een seniorenwoning kopen. Op termijn kunnen ze eventueel van woning wisselen, zodat de ouders dan gelijkvloers kunnen wonen en de kinderen terug gaan naar het ouderlijk huis. De woningen staan voor hoogwaardige kwali teit en kwaliteit verkoopt altijd: nu en in de toekomst. De wonin gen worden gebouwd door Jans sen de Jong Bouw uit Venlo. De bouwplaats is tevens ingericht als leerlingbouwplaats. De vergrijzing van de bevolking treedt ook toe in Limburg. Er is nu al een tekort aan seniorenwoningen. Dit zal in de toekomst alleen nog maar meer worden. De waardevermeerde ring in de toekomst is direct een oudedagsvoorziening. Bent u nieuwsgierig? Aarzel dan niet en vraag vrijblijvende een verkoopbrochure aan of maak een vrijblijvende afspraak om een kijk je te nemen op de bouwplaats! Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Marjan Eggermont Makelaardij, telefoon nummer (040) 281 17 11 of Carel Fijen Makelaardij, telefoonnum mer (0478) 63 69 22. De gemeente Meerlo-Wans sum stond donderdag 16 okto ber en vrijdag 17 oktober in het teken van integrale toe gankelijkheid. Het Platform Gehandicapten zette in het kader van de landelijke toe- gankelijkheidsweek twee acti viteiten op touw: een debat avond over toegankelijkheid en een scootmobieltocht. Tijdens de bijeenkomst in het gemeentehuis, donderdagavond, kwamen alle facetten over toe gankelijkheid aan bod in de vorm van een debat, waaraan naast het college van B en W en de politiek in de gemeente Meerlo-Wanssum ook vier mensen met een beper king deelnamen. Er ontstond onder leiding van Jan Troost, medewerker VCP, voormalig voor zitter van de Chronisch Zieken- en Gehandicaptenraad Nederland en tevens ambassadeur van Task- force Handicap en Samenleving, een levendige discussie, waarin schouderklopjes werden uitge deeld, maar de wethouders ook huiswerk meekregen. Maar het belangrijkste was dat iedereen het erover eens is dat de speerpunten toegankelijkheid en WMO-beleid ook in de toekomstige gemeen ten gewaarborgd moeten blijven. Meerlo-Wanssum geeft aan dit beleid nu al een krachtige impuls in de vorm van het pilotproject Toegankelijkheid, dat wordt bege leid door het bureau Next Gene ration 4all. Er werden tijdens het debat onder meer meetlatjes aan iedereen uitgedeeld met daarop de tekst 'Toegankelijkheid Maat gevend'. Jan Troost ontving tevens een grote meetlat die de draaicir- kel van een rolstoel aangeeft. Deze kleurrijke meetlat was gemaakt door de kunstenaars met een ver standelijke beperking van Atelier Doen uit Horst. SCOOTMOBIEL Een dag later, op vrijdag 17 oktober, stond een scootmobiel tocht op het programma. Op het plein voor het gemeentehuis had de firma Ligtvoet veertien scoot- mobielen klaargezet voor de tocht, die ook tal van politici zouden gaan beleven. Alle gasten werden rond 12.00 uur ontvangen door het Platform Gehandicapten met een eenvoudige lunch. Dezelfde morgen had het Platform Gehan dicapten zijn secretaris Bert Wethouder Carla Brugman deelt haar ervaringen tijdens de scootmobieltocht. Jacobs de laatste eer bewezen, wat veel emotie met zich meebracht. Daarom werd aan het begin van de tocht door voorzitter Truus Knoops-Kersten een woord van herinnering en waardering uit gesproken en werd één minuut stilte in acht genomen voor Bert, die zich zeventien jaar lang heeft ingezet voor mensen met een beperking. Burgemeester Joep Hahn open de daarna de tocht, samen met Tom Verhaeg, met zijn zestien jaar het jongste lid van het gehandi captenplatform. De burgemees ter moedigde iedereen aan om hem met de scootmobiel te vol gen tijdens de 15 kilometer lange tocht door het buitengebied van Meerlo-Wanssum. Bij restaurant Tante Jet in Blitterswijck, waar de deelnemers, evenals bij Zaal Wilhelmina in Swolgen en zaalt Brugeind in Meerlo met veel zorg, aandacht en gezelligheid werden ontvangen, werd even een rust pauze ingelast. Door het Platform Gehandicapten werden tevens sterren uitgereikt aan de uitba ters van deze horecagelegenhe den, als waardering en stimulans op weg naar een toegankelijke gelegenheid. Ook wethouder Lei Heidens van Venray en wethou der Leon Litjens van Horst aan de Maas namen deel aan de tocht en zij kregen, net als de wethouders Carla Brugman en Leo Beterams van Meerlo-Wanssum, een toegan kelijkheidsmeetlat van 1.50 meter (de maat voor de draaicirkel van een rolstoel, red.) aangeboden. Dit als geheugensteun voor het feit dat toegankelijkheid maatgevend mag en moet zijn in het beleid voor de toekomst. De tocht werd afgesloten in sport- en feestzalen- complex 't Brugeind in Meerlo, dat voldoet aan alle eisen op het gebied van toegankelijkheid en in het bezit is van het zogeheten toe gankelijkheid met ITS - symbool. De dansgroep Just for Fun verraste de deelnemers nog met een optre den. Het platform Gehandicapten Meerlo-Wanssum kan terugzien op een geslaagde dag, mede dank zij de medewerking van verkeers regelaars, politie, sponsoren, mon teurs van de firma Ligtvoet en alle deelnemers en politiek. Bert Jacobs uit Meerlo, een bescheiden en betrokken man, is in de nacht van 12 op 13 oktober op 62-arige leeftijd overleden in ziekenhuis VieCuri in Venlo. Bert Jacobs was zeventien jaar lang bestuurslid/secretaris van het Plat form Gehandicapten Meerlo-Wans sum en één van de levensaders van dit platform, waar hij een warme plaats aan herinneringen achterlaat. Bijzonder waren zijn muzikale kwaliteiten; hij bespeel de meerdere instrumenten, onder andere de dwarsfluit, waardoor hij als lid van de zanggroep Malle moer voor iedereen onvergetelijk zal blijven in de tijd. Bert Jacobs is, afgelopen vrijdag 17 oktober, na een indrukwekkende dienst, opge luisterd door Mallemoer, begra ven in zijn vroegere woonplaats Maashees. Bert werd op deze dag door het Platform Gehandicapten herdacht door één minuut stilte in acht te nemen bij aanvang van de scootmobieltocht. Daarna werden er ballonnen voor hem opgelaten met passende tekst. Donderdag 23 oktober 2008 - Pagina 13 Horizon komt in zicht Poels maakt nieuwe film in Ethiopië Mooi de Mooiste Herenmode www.mooidemooistemode.nl mode en schoenen voor dames, heren, tieners en kinde ren Roggel - Boxtel - Panningen - Horst algemene info 0475-491384 Meerlo-Wanssum De Pilmus: vlag in top Toegankelijk centraal Kunstbinnenbereik.nl verkoopt schilderijen, tekeningen en foto's geprint op luxe canvasdoek. origineel, betaalbaar en persoonlijk

Peel en Maas | 2008 | | pagina 13