Nieuwe concertserie in Het Theehuis Jubileum Kemmerekoor Geijsteren Expositie Corvers in Koningskerkje Zomaarpop 2008: veel muziek en gezelligheid Reünie Jera'70 Fairy Tale in De Evenaar PEEL EN MAAS Donderdag 16 oktober 2008 - Pagina 21 Kleur, geur, geluid, licht, vorm zijn allemaal elementen die bepalend zijn voor de indruk die je onder gaat. Dit veelomvattende van de natuur staat in sterk contrast met zijn schilderijen. Hij gaat op een sobere manier met vorm en kleur om. Er staat niet veel op zijn schil derijen. En wat er op staat is niet zoals het in werkelijkheid geweest moet zijn. De landschappen van Corvers zijn heel direct. Op een heldere manier confronteert hij de toeschouwer met een fragment uit de natuur. Hij hanteert een minimale, maar krachtige vormen taal waarmee de kern als het ware uitvergroot op het doek wordt verbeeld. Het Koningskerkje is geopend op zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. De Locht In streekmuseum De Locht in Melderslo worden in de loop van het jaar allerlei activiteiten ontplooid die aangepast zijn aan het seizoen. Zo staat de maand oktober in het teken van de pad denstoel. Het hoogtepunt van de paddenstoelenmaand is de Cham pignondag op zondag 19 oktober. Deze dag kan men nader kennis maken met de wondere wereld van de champignon en andere eet bare paddenstoelen. Op het bin nenterrein zijn tal van activiteiten waarbij aandacht wordt geschon ken aan de culinaire mogelijkhe den van paddenstoelen. Padden stoelen in de natuur worden door I.V.N. en S.B.B. gepresenteerd. Geïnspireerd door de paddenstoel geeft kunstenares Lisa Barsch een demonstratie aquarelleren. Ook zijn er diverse activiteiten voor de jeugdige bezoekers. Ze kunnen deelnemen een speciale padden stoelenspeurtocht of een broodje bakken boven het kampvuur. Ook mogen zelf bakje champig nons plukken. Voor de volwasse nen bestaat de mogelijkheid om champignons te kopen via de vei- lingklok en de groep Parelmoer verzorgt een muzikaal optreden. Deze dag duurt van 13.00 tot 17.00 uur. Braderie Op het Henseniusplein en het Schouwburgplein inVenray wordt op woensdag 22 oktober van 10.00 tot 17.00 uur een braderie gehouden. Er staan kramen met oude ambachten, kunstnijverheid en cadeauartikelen. Verder is er voor de kinderen een draaimolen en is er een clown. Handwerkverkoop In Zorgcentrum Het Schutters veld aan de Bergweg in Venray wordt in het weekeinde van 25 en 26 oktober van 10.00 tot 16.00 uur de jaarlijkse handwerkver koop van Handwerkvereniging 't Klöske gehouden. Gedurende deze dagen wordt het handwerk, dat in de afgelopen periode is gemaakt door bewoners van het zorgcentrum, de flat en aanleun woningen te koop aangeboden. Er is van alles te vinden op het gebied van haken, breien en bor duren. Daarbij kan men denken aan bijvoorbeeld: truien, sokken, slofjes en bedsokken, tafellakens (ook damast), gehaakte - en gebor duurde kleedjes, wenskaarten, kussens, kralenkettingen en klein haak - en borduurwerk. Op zater dag worden ook handgemaakte poppen verkocht. De opbrengst gaat naar Braille Without Borders van de Venraynaar Paul Kronen berg. Op de rommelmarkt zijn veel tweedehands spulletjes te koop en kan men meedoen aan de loterij en het enveloppenspel. De trekking van de loterij is zon dag om 16.00 uur, gevolgd door een tombola. BiblioNu Ook BiblioNu speelt in op het Woon Event in de maand oktober. Tijdens de herfstvakantie kunnen kinderen meedoen aan een wan delspeurtocht door het centrum van Venray. Start is bij het VW kantoor waar de deelnameformu lieren verkrijgbaar zijn. De tocht eindigt in de bibliotheek. Bij inle vering van het deelnameformulier ontvangen de kinderen een leuke attentie.Van 11 tot en met 19 okto ber vindt de Week van de Geschie denis plaats. Het thema dit jaar is Verhalen van Nederland. BiblioNu Venray, Historisch Platform Venray, Museum 't Freulekeshuus en het Gemeentearchief Venray hebben de handen ineen geslagen en een gevarieerd Venrays programma opgesteld. Op zaterdag 18 oktober begint het programma om 11.00 uur. Frans van de Pas vertelt in het gemeentehuis smeuïge verhalen over historische en kleurrijke per sonen en families uit het Venrayse verleden. Van 10.00 tot 16.00 uur vindt er tevens een genealogische dag plaats in het gemeentehuis van Venray. Op zondag 19 oktober van 14.00 tot 17.00 uur wordt in Museum 't Freulekeshuus een middag gehouden over het leven op Internaat Jerusalem. Van vrij dag 17 oktober tot en met vrijdag 14 november vindt de derde edi tie plaats van de campagne Neder land Leest.Tijdens deze campagne wordt het boek Twee vrouwen van Harry Mulisch gratis uitgereikt aan leden van de bibliotheek. Op 12 en 13 november kunnen lezers meepraten over het boek, samen met de schrijfsters Karin Giphart (12 november bij BiblioNu Horst) of Susan Smit (13 november bij BiblioNu Venray). In verband met de actie van Nederland Leest wil BiblioNu graag in contact komen met deelnemers en begeleiders van leeskringen. Geïnteresseer den kunnen contact opnemen met Juul de Bont, via telefoon (0478)581970 of e-mail jdebont@ biblionu.nl. Meer informatie over deze activiteiten is te vinden op www.biblionu.nl. Micha van Weers en Rob bert Muuse openen op zondag 26 oktober vanaf 15.30 uur de nieuwe concertserie met een programma met liederen van Franse en Engelse impressio nisten onder de titel Fantasti sche tochten. Uit deze liederen spreekt het verlangen van de mens om voorbij de horizon te trekken, op zoek naar de ideale liefde, eenzaamheid, of de stilte en schoonheid in de natuur. Het programma omvat werken van Franse en Engelse componis ten, zoals de liederen van Don Qui- chotte van Ravel, de Fêtes Galan- tes van Debussy, en L'Horizon Chimérique, de laatste liederency clus van Gabriel Fauré; Cyril Scott en Ralph Vaughan-Williams zijn te beschouwen als Engelse impressi onisten. Scott werd geroemd door Debussy en schreef de tot nog toe onbekende liedcyclus Sange eines fahrenden Spielmanns. Vaughan- Williams studeerde bij Ravel en schreef de Songs ofTravel. Na hun conservatoriumoplei ding gingen de musici zich specia liseren als piano-zangduo in Duits land en Oostenrijk. Ruim drie jaar geleden kwamen ze terug naar Nederland. Van Weers: "We missen in Ede waar we wonen natuurlijk wel het bruisende leven van de grote stad, maar voor ons werk reizen we regelmatig naar Amster dam, Parijs en Londen. Wat prettig is aan Ede is de centrale ligging en de prachtige natuur. Hier hebben we bovendien alle rust en ruimte om te spelen." Al veertien jaar zijn Micha van Weers en Robbert Muuse nu een duo. En dat werkt goed, zegt Van Weers. "We zijn echt samen opgegroeid qua muzi kale ontwikkeling. We hebben samen een soort muzikale taal ontwikkeld. We heb ben aan een half woord genoeg. Ik ben als pianist ook niet zijn bege leider, we zijn echt een eenheid. Ik zeg altijd dat je de zanger het gevoel moet geven dat hij kapitein is, maar de pianist staat aan het roer." Toekomstplannen genoeg: hun eerste cd als duo komt eraan. "En we willen graag een eigen ensemble oprichten waarmee we repertoire brengen dat het door snee publiek nog niet kent. Er is zoveel prachtige muziek die in de vergetelheid is geraakt. Laatst stuitten we bij het maken van een programma met reisliede ren op de componist Cyrill Scott. We hadden nog nooit van hem gehoord, maar het was prachtige muziek. Pianiste Micha van Weers studeerde af als Uitvoerend Musi cus in Maastricht bij Tilly Keessen enTonie Ehlen.In Praag studeerde zij bij Franti?ek Maxian, waar ze zich richtte op de interpretatie van twintigste-eeuws Tsjechisch repertoire. Verder specialiseerde zij zich in de kunst van het liedbegeleiden bij Konrad Richter in Stuttgart en bij Hartmut Höll aan het Mozar- teum in Salzburg, als duo met de bariton Robbert Muuse. Daarna volgde zij lessen bij Julius Drake in London. Zij nam deel aan mas- terclasses bij Robert Holl, Rudolf Jansen, Graham Johnson en Julius Drake. Samen met bariton Robbert Muuse leidt zij The Poet's Echo, een ensemble voor vocale kamer muziek. Zij gaf kamermuziekcon certen en recitals met verscheide ne zangers en instrumentalisten. Naast kamermuziek was zij te horen met concertrepertoire als La Petite Messe Solennelle van Rossini, Ein Deutsches Requiem van Brahms en diverse andere werken voor koor en piano. Ver der was zij repetitor bij operapro ducties, zoals bij Noye's Fludde van Benjamin Britten en bij Don Pasquale van Donizetti, waarvan zij ook de pianobewerking uit voerde. In 2004 won Micha van Weers samen met zangers Chris- tianne Stotijn en Robbert Muuse, en pianist Joseph Breinl de Mee- sPierson Award 2004, naar aanlei ding van de concertserie 'Jonge Nederlanders 2003/2004' in het Concertgebouw in Amsterdam. Na zijn studie in Maastricht bij Mya Besslink, studeerde Robbert Muuse in Duitsland verder en spe cialiseerde zich in de opera- en liedkunst, onder andere aan het Mozarteum in Salzburg. Robert vertolkte tientallen rol len in opera's. Voor dit concert zijn kaarten verkrijgbaar bij Con certorganisatie Fred H. Renirie via telefoon (0478)582472, via e-mail fredh.renirie.@home.nl. of aan de ingang van het Theehuis vlak voor aanvang van het concert. Voor informatie over de komen de concerten van deze serie kan men op hetzelfde adres terecht. Het Odapark ligt aan de Merselo- seweg inVenray, schuin tegenover het ziekenhuis Viecuri. Het Kemmerekoor uit Geijs teren bestaat 40 jaar. Genoeg reden om een feestje te vieren. Dat doet het koor binnen de club, maar ook in de dorpsge meenschap Geijsteren, want het Kemmerekoor dankt haar veertigjarig bestaan mede door de inzet en steun van veel mensen uit het dorp. Het jubileumjaar wordt geopend op zaterdag 25 oktober met een Rondje Geijsteren. Leden, oud leden, genodigden en dorpsgeno ten gaan op een ludieke manier zingend rond in het dorp en bie den een blijvend cadeau aan de dorpsgemeenschap aan. Daarna wordt het café Chantant geopend in zaal De Kei en verzorgen leden en oud-leden diverse optredens. In het voorjaar is er een muzi kaal gebeuren bij de Willibror- duskapel in het bos en voor de vakantie in juni 2009 vind op het dorpsplein Kei Muzikaal Speciaal plaats. Het jubileumjaar wordt met kerstmis 2009 afgesloten. De Missa Festiva van de Amerikaanse componist John Leavitt wordt uit gevoerd, samen met het Meerlo's Gemengd koor. Dit alles onder leiding van dirigent Marco Marien. Ruim twee jaar heeft hij de muzi kale leiding over dit gemengd koor. De vele bezoekers die naar Zomaarpop in Oirlo waren gekomen werden getrakteerd op muziek van onder meer Make Believe, SAT2D en The Boys From The County Hell. Ook werd er flink gedanst op de opzwepende beats van de dj's van Nobody Beats The Drum die de zaal compleet uit z'n dak lieten gaan. Ook haalde de VJ alles uit de kast om het geheel visueel zo cool mogelijk aan te kleden. Ook was het tot het einde nog zoeken naar ruimte in de soosstage tijdens de We Love 90's party van The Sma shing Idiots. Het publiek werd door de dj's meegenomen naar de jaren 90 en wist het publiek nog te verrassen met enkele spette rende acts! Op zondag mochten The Smucks op het hoofdpodium spelen doordat de band Don Capo door omstandigheden niet aanwe zig kon zijn. De jongens uit Horst genoten er volop van en lieten dan ook zien dat ze flink aan de weg aan de weg timmeren. Ook Kensington en Mr. Love And The Stallions lieten zien dat zij niet voor niets airplay hebben gekregen bij de landelijke radio zender 3FM. Op de soosstage lieten onder meer Guinevere Leaves en Antil- lectual zien stevig te kunnen roc ken en maakte DJ Sjuut het feestje compleet door de bezoekers van Zomaarpop swingend naar huis te laten gaan. Ook ska muziek mocht niet ontbreken op Zomaarpop. The Skarabeez lieten het publiek lekker 'skanken'. Hoofdact De Jeremy's trakteerde het publiek op wat het verdiende. Met een extra lange set lieten zij zien dat ze het goed naar hun zin hadden in Oirlo. De volle zaal genoot daarom ook met volle teugen en zong volop mee tijdens de nummers Take Your All The Way en Saturday. De organisatie van Zomaarpop 2008 kan terug kijken op een uiterst geslaagd festival dat met meer dan 1100 bezoekers over twee dagen goed bezocht is. Foto's staan op www.zomaarpop.nl. De landschapsschilderijen van de Bossche kunstenaar Paul Corvers zijn tot en met 26 oktober te zien in het Koningskerkje van Vierlings beek. In het kader van deze exposi tie wordt op donderdag 23 okto ber in het Koningskerkje een Tweegesprek gevoerd tussen de kunstenaars Paul Corvers en Frits Peeters. De rode draad in het Tweegesprek is het kunstenaar schap in zijn verschillende dimen sies. In het gesprek wordt onder meer ingegaan op onderwerpen als inspiratie, twijfel, ontwikke ling, (onder)zoeken, keuzes. The ma's die voor Corvers en Peeters deel uitmaken van hun dagelijkse kunstenaarsleven en die invloed hebben op hun ontwikkeling als kunstenaar en op het werk dat ze maken. De beide kunstenaars gaan deze thema's ongetwijfeld ook plaatsen in samenhang met de geëxposeerde werken. Het Een groep oud-medewerkers van de Jera'70 in Ysselsteyn houdt op zaterdag 18 oktober een grote reünie. Voor veel 30-plussers is het al jaren geleden dat men Jera van binnen heeft gezien. Over twee jaar bestaat de Jera 40 jaar, en wat is er mooier dan een groot scheepse reünie aan de voor avond van dit jubileum. Deze reü nie is voor wie terugverlangt naar de tijd toen muziek nog gewoon gedraaid werd door een DJ die zijn nummers aankondigde en vinyl gebruikte in plaats van cd's of een laptop. Inschrijven kan door het over maken van vijf euro per persoon naar 15.93-92.209, ten name van Jera Ysselsteyn. Zie ook www.reu- niedisco.nl. De avond begint om 20.00 uur. Harry en de Rest De band Harry en de Rest ver zorgt op zaterdag 18 oktober een optreden in 't Schöpke aan de Vel- tumse Kleffen in Venray. Aanvang 21.00 uur. De band brengt blues, aangedikt met mondharmonica- werk en bestaat uit Harry (zang en mondharmonica), Mart (gitaar), Richy (bas) en Jos (drums). Lezing kruidige herfst IVN Geysteren-Venray houdt op maandag 20 oktober vanaf 20.00 uur een lezing met als onderwerp: de kruidige herfst. Er wordt aan de deelnemers iets vertelt over bijvoorbeeld de Gelderse roos met zijn helder rode bessen en wat de smeerwortel met botbreu ken te maken heeft. Verder wordt vertelt over hoe kruiden vroeger gebruikt werden en waar ze van daan komen. Over sommige krui- denplanten zijn interessante ver halen te vertellen over hun goede of juist slechte reputatie. Sommige planten hebben onvermoede culi naire kwaliteiten.Aan de hand van foto's en meegebrachte materialen vertelt Madeleine van den Hoek over de genoemde onderwerpen. De lezing vindt plaats in café 't Trefpunt in Geijsteren. Paul Corvers Tweegesprek begint om 20.00 uur. Corvers schildert landschap pen. De kiem voor zijn werken wordt gelegd tijdens wandelin gen in de natuur. Indrukken uit de natuur zijn altijd rijk aan een grote diversiteit van schakeringen. De coverband Fairy Tale ver zorgt op zondag 19 oktober in café de Evenaar in Venray een optreden. Fairy Tale brengt op geheel eigen wijze nummers ten gehore van onder meer Metalica, Bon Jovi, Krezip, Live, Pink en Ilse de Lange. De zang wordt onder steund door middel van akoesti sche gitaren.Aanvang 16.00 uur. Frits Peeters Kunst Cultuur I

Peel en Maas | 2008 | | pagina 21