Er is volop keus aan nieuwbouw woningen Woonconcept OTTO Work Force Wijndagen Plus Venraynaar bestuurt hoogste hoogwerker Intratuin de beste Patrick Borghs wint Laco GoldCard Management- software voor basisscholen Gunhoek uoorgoud! ook voor üw tuin De Hoveniers 0478-571800 PEEL EN MAAS Ook specialisten presenteren zich In Venray lopen momenteel veel nieuwbouwprojecten. De nieuwbouwwijk Aan den Heuvel in het gebied Aan den Heuvel en de Gouden Leeuw zijn twee in het oog sprin gende projecten. Op zaterdag 18 oktober kunt u in de foyer van de Venrayse schouwburg kennismaken met een groot aantal projecten in Venray en directe omgeving. Makelaars zullen tekst en uitleg geven over de projecten die ze in de aanbieding hebben. Ook finan ciële instellingen, zoals de Rabobank, zijn die dag aanwe zig. Op het Schouwburgplein zal een aantal specialistische bedrijven zich presenteren. Er wordt flink gebouwd in Ven ray. Meest in het oog springende project is De Gouden Leeuw alwaar een appartementencom plex met parkeergarage in aan bouw is. Maar er zijn meer plan nen in het directe centrum. Aan de Julianasingel wordt een kleiner appartementencomplex gerea liseerd terwijl het statische Dr. Poelshuis aan de Raadhuisstraat omgebouwd wordt tot een appar tementenmonument. Ook in de Schoolstraat zijn plannen voor een appartementengebouw. In de wijk Veltum worden naast het winkel centrum, dat verbouwd wordt, nieuwe woningen en appartemen ten gerealiseerd. In Landweert worden eveneens nieuwe wonin gen gebouwd op het voormalige tennispark. De meeste bouwac tiviteiten concentreren zich aan de noordzijde van Venray. Op de hoek Overloonseweg-Noordsingel is een appartementengebouw in aanbouw. In het gebied aan den Heuvel lopen de meeste projec ten. Kenmerk voor al deze pro jecten is dat er gebouwd wordt voor een brede markt. Niet alleen luxe woningen en appartementen maar ook starterswoningen beho ren tot dit brede scala van nieuw bouwwoningen. Opvallend is dat er ook veel plannen zijn in de Venrayse kerkdorpen. Door gewij zigde regelgeving is het steeds meer mogelijk om in die dorpen te bouwen. Heide, Merselo,Vrede- peel,Ysselsteyn en Oirlo zijn daar slechts enkele voorbeelden van. In Oirlo is zelfs een plan waarbij een wijk door de toekomstige woningeigenaren wordt ontwik keld. Daarnaast kunt u op de nieuwbouwfair van zaterdag 18 oktober ook kennis maken met woningbouwprojecten in buurge meenten zoals Meerlo-Wanssum (Wanssum, Blitterswijck, Meerlo en Tienray),Boxmeer (Overloon) en de gemeente Bergen (Nieuw- Bergen). Op zoek naar een nieu we woning? Dan mag u de nieuw bouwfair absoluut niet missen. Tijdens de nieuwbouwfair is er op het Schouwburgplein een presentatie van dertien bedrijven op het gebied van verbouwen, keukens, tuinen, bestrating etc. Tijdens deze specialistenmarkt zullen zij hun nieuwste produc ten aan het publiek presenteren. Bij het kopen van een woning, nieuwbouw of bestaande bouw, komen vaak veel dingen kijken. De keuken, de tuin, een verbouwing, schilderwerk, bestrating. Op de specialistenmarkt kunt u over al deze zaken informatie verkrijgen. De deelnemende bedrijven zijn: Steenhandel Kusters uit Heide, Gerard Reijnders Schilderwerken uit Venray, Zwembad Company uit Venray, Vera uit Oostrum, Van Lipzig uit Venray, Techn. Installa tiebedrijf H. de Bruijn uit Venray, Harold Lenssen keukens uit Wans sum, Jacobs dakbedekkingen uit Wanssum, Passiflora hoveniers uit Venray, Lambert Wilms Sierbestra tingen uit Venray, Doemarkt Ste vens uit Venray, Elektro van Gogh uit Venray en Peter Nellen Keu kencentrum uit Oostrum. Een aantal bedrijven en uitzend organisaties gaat gebruikmaken van het woonconcept dat OTTO Work Force ontwikkeld heeft voor de huisvesting van arbeidsmigran ten in Nederland. De beschikbaar heid van kant -en klare- woon ruimte en de aansturing door de locatiemanagers van OTTO Work Force biedt voor bedrijven en andere uitzendorganisaties een welkome aanvulling op de eigen woonvoorzieningen. OTTO Work Force ziet in deze samenwerking een bevestiging van de kwaliteit van zijn woonlocaties en de effec tiviteit van de begeleiding. Via OTTO Work Force werken op jaarbasis ruim 10.000 uitzend krachten uit Midden- en Oost Europese landen in Nederland. OTTO biedt haar medewerkers een full service concept: werken, huisvesting, vervoer, ontspanning en educatie. De divisie OTTO Faci litair heeft 22 woonlocaties aan de hand van strenge kwaliteitsnor men ingericht en ook het toezicht is tot in de puntjes geregeld. Niet zelden worden de hotels, bungalowparken en andere groot schalige voorzieningen van OTTO door andere organisaties als voor beeld genoemd. Om die reden heeft OTTO Work Force besloten de voorzieningen ook voor andere arbeidsbemiddelaars beschikbaar te stellen en voor bedrijven zie zelf arbeidsmigranten contracte ren. CEO Frank van Gooi: "Voor veel bedrijven die zelf arbeidsmigran ten aan het werk hebben is huis vesting vaak een lastige bijkom stigheid. Wij hebben inmiddels veel ervaring met de huisvesting van werknemers uit Midden- en Oost Europa en wij zijn trots op de belangstelling van anderen voor ons woonconcept. Daarbij komt dat de samenwerking een interes sante aanvulling is op ons dien stenpakket. Sommige bedrijven maken gebruik van onze exper tise, aan andere bedrijven stellen wij op gezamenlijke locaties ons locatiemanagement beschikbaar en weer andere bedrijven huren woonruimte op onze locaties". Adecco is één van de bedrijven die met OTTO Work Force samen werken op het gebied van huis vesting. OTTO Facilitair verzorgt het locatiemanagement op een woonlocatie waar beide organisa ties arbeidsmigranten huisvesten. OTTO Work Force is de grootste internationale arbeidsbemiddelaar in Europa. Via 30 kantoren in Nederland, Engeland en Midden- en Oost Europa worden medewerkers uitgezonden in Nederland, Enge land, Polen en Tsjechië. Alleen al in Nederland zijn dagelijks ruim 3.000 mensen voor OTTO aan de slag. Op jaarbasis gaat het om meer dan 10.000 medewerkers. OTTO Work Force staat vooral bekend om de uitgebreide wer ving- en selectiemethodes, de goede begeleiding van haar medewerkers, correcte betaling, vervoer van en naar het werk, supervisie op de werkvloer, goede huisvesting en sociale begelei ding. Plus is onlangs uitgeroepen tot beste wijnsupermarkt van Neder land. Een titel die Plus terecht ontvangt gezien het grote aantal sterwijnen dat opgenomen is in het assortiment. Of het nu gaat om Franse, Italiaanse of Austra lische wijnen, Plus koopt in alle windestreken van de wereld de beste wijnen in. Daarnaast is er bij Plus veel kennis over wijnen aan wezig op de winkelvloer. Elk jaar organiseert de supermarkt voor de ondernemers wijnstudiereizen naar diverse bekende wijnstreken. Onlangs nog is een heel gezel schap van Plusondernemers afge reisd naar Italië om daar de wijnen uit de streek Piemonte beter te leren kennen. In het verleden von den deze studiereizen al plaats in Zuid-Afrika en Spanje en binnen kort wordt een trip georganiseerd naar Chili. Naast de reizen houdt Plus ook regelmatig proeverijen en begin volgend jaar is er zelfs voor klanten de mogelijkheid om deel te nemen aan een wijncur sus. De kennis van en passie voor wijn wil de supermarkt met haar klanten delen. Daarom worden komend weekend de wijn infoda- gen gehouden. Tijdens deze dagen is Gerard van Dijck aanwezig op de wijnafdeling om de klanten te informeren over diverse wijnsoor ten en om antwoord te geven op vragen over wijn. Daarnaast zijn er een paar aan biedingen van wijnen, in rood als wit als ook in rosé. Op donder dag en vrijdag kan men voor alle wijnvragen terecht van 14.00 tot 20.00 uur. Op zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur. Natuurlijk kan men ook op andere dagen terecht, de medewerkers informeren u graag. Newtricious BV uit Oirlo heeft de Food Valley Award gewon nen. De winnaar werd bekendge maakt aan het einde van de Food Valley Conferentie in Ede. "Dit is een geweldige waardering voor alle inzet en creativiteit", sprak Jos Nelissen van Newtricious kort na de prijsuitreiking. "Ik ben trots - niet alleen voor ons eigen bedrijf, maar ook voor alle part ners met wie wij samenwerken in dit mooie project." Die samen werking is een van de criteria om in aanmerking te komen voor de Food Valley Award.Tevens worden de inzendingen beoordeeld op innovatief karakter, levensvatbaar heid en Maatschappelijk Verant woord Ondernemen. Juryvoor zitter Rudy Rabbinge, University Professor WUR, onderstreepte dat de drie genomineerden aan al de criteria voldeden, wat hen 'zeer overtuigend' maakte. Ze waren geselecteerd uit 24 inzendingen. Newtricious BV uit Oirlo werkt samen met een groot aantal part ners, waaronder het Academisch Ziekenhuis en de Universiteit Maastricht. Daar werd onderzoek gedaan naar het effect van met natuurlijke pigmenten verrijkte eieren ter voorkoming van Leef tijdsgebonden Macula Degenera tie (LMD). "De resultaten van het onderzoek zijn net een week of twee bekend", vertelt Nelissen. "Het onderzoek laat zien dat door het eten van deze eieren deze pigmenten in de bloedspiegel significant verhoogd wordt." De eerste resultaten zijn dus goed. Voor een goede dossieropbouw om een gezondheidsclaim te kun nen maken wordt binnenkort een vervolgonderzoek van een jaar gedaan met 200 mensen. Het onderzoek is zeer relevant. In Nederland is de ziekte namelijk bij 100.000 mensen geconsta teerd. Er is volgens Nelissen ech ter een veelvoud bij wie die diag nose niet is gesteld, terwijl ze er wel last van hebben. Zo'n vijftig procent van de mensen boven de 65 jaar heeft last van de oogaan doening. De eieren worden ver rijkt met natuurlijke pigmenten. Dit zijn dezelfde stoffen die van nature de dooier van het ei geel maken. Newtricious en partners hebben onderzoek gedaan hoe je de hoeveelheid van deze stof fen in eieren kunt verhogen. Dit gebeurt door deze pigmenten toe te voegen aan het voer van de kip pen. De kip bindt ze aan het vet van de dooier, daardoor komen ze beter beschikbaar na consumptie. Door consumptie van één ei per dag kan het degeneratieproces worden gestabiliseerd, zo denkt men bij Newtricious. Het pro duct is nog niet op de markt. "We bekijken op dit moment hoe we dit zo snel mogelijk kunnen doen binnen de strenge voeding- en gezondheidswetgeving.We blijven daarbij inzetten op een gezond heidsclaim." Nelissen stelt dat de publiciteit rond het winnen van de award ook helpt om de doel groep te bereiken. De Food Val ley Award werd uitgereikt tijdens de zesde Food Valley Conferentie. De drukbezochte dag bood een gevarieerd programma voor de agrifoodsector rondom het thema 'Creativity; how food business grows' met workshops en onder andere de sprekers Luc de Baets, executive vice president HR van Albert Heijn en food designer Katja Gruijters. De volgende Food Valley Conferentie is op 8 okto ber 2009- De conferentie werd georganiseerd voor ondernemers uit de agrifoodsector en het food- gerelateerde bedrijfsleven, verte genwoordigers van research- en kennisinstellingen, overheidsbe- stuurders en intermediaire orga nisaties. Food Valley is de inno vatiemotor van de Nederlandse foodsector. Ondernemerschap en kennis staan er centraal. Frans Voermans (75) reist per motor door heel Europa Oud-Leunenaar Frans Voer mans (75) is een fervent motorrijder. Onlangs keerde hij terug van een enerverende reis naar de Noordkaap. Niet bepaald een bestemming om de hoek. Via Zweden, Fins Lapland, de Noordkaap en de Lofoten in Noorwegen keerde Voermans na drie weken weer terug huiswaarts. Na 7800 kilo meter op de motor verhaalt de inwoner van Boxmeer met veel passie over zijn belevenis sen. "In mijn jeugd reed ik al motor. Heerlijk vond ik dat. Toen brak de tijd aan van trouwen en kwam er een gezin. Tevens was ik eigenaar van een meubelzaak. In die peri ode had ik gewoonweg geen tijd om te rijden. Een jaar of twaalf geleden ben ik op initiatief van mijn broers weer begonnen. Na veertig jaar niet op een motor te hebben gezeten! Moet je je voor stellen. In het begin ging het nog erg moeizaam en onwennig. Ik vond het echter meteen al plezie rig om weer te rijden. Na een jaar heb ik zelf een motor gekocht. En vanaf het moment dat ik gestopt ben met werken, ben ik fanatieker gaan rijden." Frans Voermans maakt twee tot drie lange reizen per jaar. Eén van die reizen is de jaarlijkse tocht samen met zijn vier broers Jan, Jac, Piet en Hay. "Al elf jaar gaan we ieder jaar tien dagen kampe ren met de motor. Iedere dag van camping naar de volgende cam ping. Geweldig." In al die jaren heeft Voermans bijna heel Europa gezien. Als hem wordt gevraagd naar zijn mooi ste reizen, dan is de trip naar de Noordkaap daar zeker één van. "Ik heb heel veel mooie reizen gemaakt. In de laatste vijf jaar zijn er wat mij betreft vier hoogtepun ten geweest: een tocht via de Bal- tische staten naar Sint Petersburg, het 'Rondje Zwarte Zee', Rond De Laars en deze reis naar de Noord kaap." Deze laatste reis, over 7800 kilometer, begon in de Duitse havenstad Kiel. Van daaruit ging het gezelschap Nederlanders met de ferry naar Göteborg. Voermans: "Omdat er op de boot naar Zweden nogal veel wordt gefeest, moet je eerst een alcohol test ondergaan als je van de boot komt. Toen iedereen die achter de rug had, kon de echte reis begin nen. Helemaal naar het noorden van Europa." Tijdens de georganiseerde reis overbruggen de motorrijders zo'n drie- tot vierhonderd kilometer per dag. Niet als gezelschap, maar individueel of in kleine groepjes. "Het is te gevaarlijk om in grote groepen te rijden. Aanbevolen wordt om óf alleen, óf in groepjes van maximaal vijf personen te rij den. Deze groepjes vormen zich meestal spontaan. Ik vind het af en toe ook wel lekker om alleen te rijden. Je hebt dan meer vrij heid in het maken van foto's en het inplannen van rustpauzes." Bang om de weg kwijt te raken, is Voermans niet. "Iedereen heeft Frans Voermans keerde onlangs terug van een enerve rende reis naar de Noordkaap. op z'n minst een routerol bij zich, met een route per dag. Ik rijd daar naast ook met een GPS-systeem. De eerste dag was ik de groep al vrij snel kwijt. Ik heb toen ver trouwd op mijn GPS-systeem en had uiteindelijk de goede route het snelst gereden." AVONTURIER Hoewel Voermans een fanatie ke rijder is, geniet hij ook van de natuur en de bezienswaardighe den. "In Zweden waren de routes eenzaam. Veel bos, lange wegen en weinig mogelijkheden voor een kopje koffie onderweg. De romantiek van kronkelende weg getjes ontbrak er wel een beetje. In Finland werd dat al anders. Je zag wat meer landbouw en vele meren. In beide landen was het oppassen voor onverwachts over stekende rendieren." In de reis zijn dagelijks enkele mogelijke bezichtigingen inge pland."Iedere dag heb je de moge lijkheid om cultuur te snuiven. Als je vroeg vertrekt, heb je daar ook voldoende tijd voor. Realiseer je echter wel dat je iedere dag heel wat kilometers moet overbrug gen. Per dag ben je zeker acht uur onderweg." Naast de bezichtigingen wor den ook diverse andere activitei ten georganiseerd. Voermans is, ondanks zijn leeftijd, een echte avonturier. Hij heeft veel lef, zo blijkt uit de activiteiten waaraan hij heeft deelgenomen. "Ik heb inderdaad heel wat meegemaakt, bijvoorbeeld raften op een wild- waterrivier en in een speedboot varen in de fjorden. Ik heb aan alles meegedaan. De lef heb ik wel. Toch heb ik ook angstige momen ten gekend. Achteraf kan ik alleen maar zeggen dat ik het fijn vind dat ik dit heb meegemaakt." De laatste kilometers tot de Noordkaap zijn Frans Voermans het meest bijgebleven. "De laatste 150 kilometer waren erg span nend. Het groepje waarmee ik reed, lag de laatste kilometers ver achter me. Ik moest dus alleen verder. Er was een sterke wind en veel bochten, vooral de laatste 35 kilometer. Een gewaagde onderne ming voor een 75-jarige man. De aankomst bij de Noordkaap was prachtig. Daar doe je zo'n reis toch voor. Ik was tevens de eerste van ons gezelschap die één van de meest noordelijke puntjes van Europa had bereikt. Heel bijzon der was dat ik daar de familie Bus- sers uit Maashees tegenkwam. Die deden een rondreis met een bus. Later kwam ik ook nog bekenden uit Merselo en Sevenum tegen. Dat is natuurlijk uniek op de Noordkaap." Frans Voermans is vooral trots dat hij dergelijke reizen nog kan maken. "Het is niet altijd even makkelijk. Soms zijn de wegen bochtig en glad." Dat hij in ieder gezelschap de oudste is, vindt hij niet erg. "Zo'n gemengd gezel schap is juist enorm gezellig." Zaterdag op het Schouwburgplein Wilt u genieten van een uniek uitzicht boven Venray? Dan is een bezoek aan het WoonEvent op zaterdag 18 oktober een must. Op het Schouwburgplein staat 's werelds hoogste hoogwerker die u gratis naar grote hoogte brengt. Uitgangspunt van de organisa tie van het WoonEvent was om u een idee te geven wanneer u in een appartement op De Gou den Leeuw gaat wonen en over Venray uit gaat kijken. Met het bedrijf Riwal uit Dordrecht waren daar afspraken over gemaakt. Een hoogwerker, die tot 53 meter gaat, zou naar Venray komen. Drie weken geleden kreeg het bedrijf de beschikking over een hoogwer ker die maar liefst 205 meter hoog gaat. Wouter van Gemert uit Ven ray is de trotste bediener van deze hoogwerker. "Dit is het vierde exemplaar van dit model en het is machtig mooi om met deze hoog werker te werken", vertelt Wouter die vorige week na enkele demon straties zijn eerste klus ermee uitvoerde. "De hoogwerker wordt ingezet om glazenwassersbedrij- ven te ondersteunen, reclame hoog op te hangen en zelfs voor cameraploegen. De hoogwerker kan op een hoogte van 80 meter knikken waardoor ook nog eens een zijdelingse beweging van 35 meter gemaakt kan worden"aldus van Gemert. Intratuin is door de Nederland se consument uitgeroepen tot Beste Winkelketen in de categorie Tuin en Dier. Deze prijs is 6 okto ber jl. uitgereikt tijdens het Beste Winkelketen Event in Villa ArenA, dat onder leiding stond van Felix Meurders. In totaal hebben dit jaar maar liefst 775.000 consumenten gestemd. De Retail Jaarprijs is de meest prestigieuze en belangrijk ste onderscheiding in de detail handel. Algemeen Directeur van Intratuin Nederland Marcel van Brakel: "Ik ben er trots op dat Intratuin dit jaar de prijs van Beste Winkelketen in de categorie Tuin en Dier in ontvangst heeft mogen nemen. Vooral omdat het onze klanten zijn die ons gekozen heb ben. Zij zijn het waar we het met z'n allen binnen Intratuin voor doen en een mooiere beloning kan ik me dan ook niet bedenken. Uit deze verkiezing blijkt maar weer eens dat we met onze Intra- tuinformule op een goede manier inspelen op de wensen van onze klanten." Naast de gewonnen cate gorie Tuin en Dier, was Intratuin ook genomineerd in twee andere categorieën. Marcel van Brakel: "Onze derde plaatsen voor Beste Winkelketen in zowel de catego rieën Wonen als Warenhuis/Huis houden zijn een bevestiging dat we het ook goed doen op het gebied van sfeer en interieur. Onze felicitaties gaan natuurlijk uit naar de winnaar IKEA in deze beide categorieën, net als naar alle andere categoriewinnaars." Als een van de branchewinnaars maakt Intratuin nu kans om over all winnaar te worden en zich een jaar lang Beste Winkelketen van Nederland te mogen noemen. Laco de Sprank heeft een fantas tische open dag gehad. Ondanks het warme weer kwamen veel mensen naar De Sprank om te informeren naar de sportmogelijk- heden.Tijdens de open dag waren er diverse demonstraties, zoals bodypump, bodystep en bodyvive. Men kon in het zwembad de eigen vaardigheid door instructeurs laten testen. Onder alle inschrij vingen werd tijdens de open dag een Laco GoldCard verloot. Deze werd gewonnen door Patrick Borghs uit Overloon. De prijs is persoonlijk door het management van De Sprank uitgereikt aan de winnaar. Borghs mag met de Laco GoldCard een jaar gratis sporten en zwemmen in alle Laco sport centra in heel Nederland. bezoek onze site: www.gunhoek.nl Venray Samenwerking SPOV en Eijdems Internet Eijdems Internet heeft in nauwe samenwerking met Stichting SPOVenray het unieke software pakket Primasoft® ontwikkeld dat nu landelijk verkocht wordt door het beursgenoteerde bedrijf Kluwer. Het Primasoft Software pakket voor basisscholen is in gebruik als totaalsysteem binnen basisscholen. Inmiddels werken diverse scholen in Nederland (waaronder Venray, Horst, Nijme gen) met Primasoft®. Het zijn een paar kernwoorden die Eugene Eijdems twee jaar gele den aangeleverd kreeg door het SPOV om uit te bouwen tot wat nu Primasoft® heet. Er moest een zeer gebruiksvriendelijke software applicatie komen voor schooldi recteuren en bestuurders voor het basisonderwijs in Venray. Pri masoft® voorziet in de behoefte waar alle scholen mee te maken hebben, het opstellen van jaar plannen, verslagen en het maken van evaluaties. Het zijn belangrij ke taken die horen bij het leiden van een school, maar deze moeten niet teveel tijd kosten. Het SPOV heeft in het afgelopen jaar nieuwe inzichten en ideeën aangeleverd waardoor het systeem in de prak tijk nog beter en handzamer werd. "Het heeft geresulteerd in een enorme tijdsbesparende en kwa liteitsverbetering binnen het pri mair onderwijs, Primasoft® slaat 3 vliegen in één klap" aldus Eijdems, "Schooldirecteuren hebben een programma om de ontwikkelin gen van hun school te managen. Voor schoolorganisaties zoals SPOVenray is het belangrijk om in één oogopslag zicht te hebben op de managementprocessen van alle aangesloten scholen. Tevens heeft de Inspectie van Onderwijs eveneens via internet toegang om de jaarplannen in te kunnen zien met als bijkomend voordeel dat het opsturen van pakken papier nu niet meer nodig is". Eijdems is recent de samenwer king aangegaan met Kluwer. Klu wer zag in dat dit pakket van grote toegevoegde waarde is op lande lijk niveau. We kennen Wolters Kluwer als een toonaangevende, wereldwijde leverancier van infor matiediensten aan professionals. Eijdems is dan ook bijzonder trots op de alliantie met deze landelijke organisatie. Donderdag 16 oktober 2008 - Pagina 11 Food Valley Award voor Newtricious 'Laatste 150 kilometer tot Noordkaap vond ik wel gewaagd' m

Peel en Maas | 2008 | | pagina 11