de graaf Tekort aan gemeentebodes A.S. ZOI NTDAG Horst mode centrum ftTlUfilCCfef! Crematorium aan de slag Celstraf geëist tegen inbreker Modezondag Koopzondag Niets voor dé specialist tegels,, sanitair en VI www.eetcafedegraaf.nl - Tel.: 511330 Bandoetere PEEL EN MAAS Zwetsen in Honderdnegenentwintigste jaargang - week 41 - donderdag 9 oktober 2008 En verder: Nieuws uit Meerlo-Wanssum 11 Kunst Cultuur 13-21 Gemeentelijke mededelingen 19-20 Sport 23-28 Kerkelijke diensten 30 Volharding wint klassieker Fietsvierdaagse steunt Hakkespits i 4 desserts ttbeperW .sseAert ete Grotestraat 23 - Venray - Tel. 0478-581526 De gemeente Venray zegt er niet in te slagen de vacatures, die zijn ontstaan door het vertrek van bodes, in te vullen.Voor het tweede halfjaar van 2008 gaat de gemeen te in zee met beveiligingsbureau Intergarde dat medewerkers levert voor het dagelijks openen en sluiten van het gemeentehuis. De gemeente maakt al langer gebruik van de diensten van Inter garde. De extra kosten voor het tweede halfjaar bedragen 65.000 euro. Het college heeft met de inhuur ingestemd omdat de kos ten nauwelijks hoger zijn, dan als de bodediensten in eigen beheer worden uitgevoerd. Het blijkt op de arbeidsmarkt heel lastig te zijn om tijdelijk te voorzien in de vaca tures. Om de beveiliging en veilig heid in en rond het gemeentehuis niet in het gedrang te laten komen, is gekozen voor Intergarde. Mede werkers van het beveiligingsbe drijf verzorgen de opening, de sluiting en de wachtdiensten in de weekeinden en doordeweeks buiten de kantooruren. Volgens de Arbowet is de gemeente verplicht dat er tijdens de opening minimaal twee bedrijfshulpverleners in het gebouw aanwezig zijn. Door de inschakeling van Intergarde kan volstaan worden met slechts één bedrijfshulpverlener. Omdat de beveiligingsmedewerker in direct contact staat met de alarmcentra le. Voor de wachtdienst - dagelijks van 21.15 uur tot 7.15 uur en in de weekenden - wordt door het beveiligingsbedrijf alleen kosten in rekening gebracht als het alarm is afgegaan en de medewerker in actie moet komen. Half november vindt een evaluatie plaats. Dan wordt bekeken of deze werkzaam heden definitief voor uitbesteding in aanmerking komen. In 2009 zal er wellicht een Europese aanbe steding komen voor het uitbeste den van facilitaire zaken. Dit geldt in ieder geval voor het schoon maken van het gemeentehuis en Van 12.00 tot 17.00 uur Mooi de Mooiste Mode algemene info Tel. 0475-491384 www.mooidemooistemode.nl-www.mc-theelen.nl de volledige catering. Hieronder vallen het personeelsrestaurant, koffieservice, lunchvoorzieningen, vlaaienservice, levering van drank, frisdrank- en koffieautomaten en snoep- en waterautomaten. Albert Heijn niet naar pand LeenBakker Albert Heijn ziet af van een tijdelijke verhuizing naar de Gou den Leeuw. De supermarkt zit in de knel door het wegvallen van de grote parkeerplaats vanwege de nieuwbouw in het plange bied de Gouden Leeuw. Albert Heijn had het oog laten vallen op het leegstaande pand van LeenBakker. Dat zou voor vijf jaar gehuurd worden van de gemeen te. Onlangs heeft het Ahold-con- cern de gemeente in een brief laten weten hiervan af te zien. De supermarkt wil straks defi nitief uit het winkelcentrum en verhuist mogelijk naar de Brier. Voor de gemeente betekent het een nieuwe financiële tegenval ler voor het nieuwbouwproject. Door het wegvallen van de ver wachte huuropbrengst loopt het exploitatietekort van de Gouden Leeuw op met 400.000 euro. Zwetsen Man, wat ben ik toch goed! Ik snap eigenlijk niet waarom ik nog altijd wekelijks dit kolom metje moet vullen met wat letter tjes. Want ik ben slim, goed, mooi, slank en heb ook nog een goed gevulde portemonnee. En wat te denken van mijn vrouw? Mijn schatje, dat vrouwmens met die prachtige ogen, die lange zwarte haren, de fraaie stijl van Kylie Minogue, de sexappeal van Yolan- the Cabau van Kasbergen en het humeur van Erica Terpstra. Ja, ik ben erg tevreden, en dat was ik ook al toen ik in Venray opgroei de. Ik was de beste van de klas op de lagere school, op het voetbal veld een kanjer, kon volgens mijn leraar schrijven als Harry Mulisch en loste als baby van amper drie maanden oud met mijn ramme laar al de meest ingewikkelde sommen op. Een lerares noemde mij ooit de nieuwe Tom Cruise, en fluisterde even later zachtjes in mijn oor dat ik ooit de nieuwe minister-president van Nederland zou worden. Want ik was pien ter, lid van Unicef en het Rode Kruis, organiseerde het ene na het andere schoolfestijn en was het zonnetje in huis. Wat mijn juf en mijn ouders ook zeiden? Dat ik goed kon wazelen, niet zo veel moest pochen en ratelen, geen onzin moest vertellen en niet aan het snoeven moest blijven. Ja, in opscheppen was en ben ik een kei. Ik schep in een restaurant graag vier keer op en bazel en wauwel er nog altijd graag lus tig op los. Lang niet altijd kan of mag dat, maar zaterdagavond wel. Want dan ga ik in alle kroegen op bezoek om mee te leuteren. Lek ker snateren over vroeger, wau welen over oude herinneringen, ratelen over die goede ouwe tijd. Snoeven, bazelen, keuvelen, neu zelen, raaskallen: het mag allemaal tijdens Zwetsen in de Kroeg, een activiteit die wordt gehouden in het kader van de landelijke Week van de Geschiedenis en die is genomineerd voor de Geschie- denisprijs. Ja, dat laatste is echt waar.... Ik zuig niet alle verhalen uit mijn duim. Zwets ze! Hannes Het Gerechtshof in Den Bosch heeft Erik E. woensdag vrijgesproken. De Venray- naar werd ervan verdacht zijn vrouw Kathleen Engels-Cre- mers op gruwelijke wijze met meer dan zeventig messteken te hebben vermoord. Het hof acht de bewijsvoering 'onvol doende' en oordeelt dat de verklaring van E. 'niet onwaar schijnlijk' is. Met deze uit spraak komt er voorlopig een einde aan een slepende recht zaak. Het is nog niet bekend of het Openbaar Ministerie in hoger beroep gaat. Op 15 maart 2006 werd Kathleen Engels op beestachtige wijze vermoord in haar eigen woning. Nog dezelfde maand werd haar echtgenoot, Erik E., vastgezet wegens verdenking van doodslag. Pas na een jaar, in het voorjaar van 2007, kwam Erik E. met een mogelijke verklaring. Deze verklaring zou volgens het Openbaar Ministerie (OM) zijn aangepast aan de feiten die al op tafel lagen. Afhankelijk van de onderzoeksresultaten werd een verhaal geconstrueerd waarmee de mogelijke onschuld van E. kon worden bewezen. Het Gerechts hof in Den Bosch oordeelde ech ter anders. Waar advocaat-generaal Kolkert op 1 oktober nog vijftien jaar celstraf eiste voor moord, sprak het hof de verdachte vrij wegens onvoldoende bewijs. E. werd verleden jaar door de rechtbank in Roermond veroor deeld voor doodslag, waarbij de maximale straf van vijftien jaar werd opgelegd. Het Openbaar Ministerie baseerde zich onder meer op bloedsporen die zijn gevonden op het adres waar E. na de moord ging klussen. De ver dachte zelf had een andere ver klaring voor de bloedspatten. Hij verklaarde dat hij die avond thuis was overvallen door twee man nen, die wilden dat hij voor hen meterkasten ging ombouwen voor hennepplantages. Toen zijn vrouw tussenbeide kwam, duwden de indringers haar weg en liep ze een hoofdwond op. Het bloed uit die wond was op de handen van E. beland. E. zei dat hij de mannen had weggejaagd met een keper, en dat hij na een kopje koffie volgens afspraak was gaan klussen. De mannen zouden zijn terug gekomen en zijn vrouw hebben vermoord, aldus de lezing van E. Op de vraag van het Gerechtshof waarom hij deze verklaring al die tijd had verzwegen, antwoordde hij dat hij bang was. Bang dat nog zoiets zou gebeuren, met bijvoorbeeld zijn kinderen. Deze uitleg van de verdachte werd niet geloofd door de rechtbank in Roermond. DNA In hoger beroep werden alle onderzoekswensen van de ver dediging overgenomen. Advocaat Guus Lina uit Venlo oordeelde dat de rechtbank in Roermond er te gemakkelijk vanuit was gegaan dat het DNA-materiaal onder de nagel van het slachtoffer van haar echtgenoot was.Tevens vond Lina het uitermate vreemd dat er in de reeks van onderzoeken slechts is uitgegaan van één scenario: dat waarin Erik E. als verdachte naar voren komt. Naar aanleiding van het verhaal van Lina werd extra DNA-onderzoek uitgevoerd door het Nederlands Forensisch Insti tuut (NFI). Tijdens de inhoude lijke behandeling van het hoger beroep op 1 oktober kwamen vooral de resultaten met betrek king tot het DNA onder de nagels van de vermoorde vrouw ter sprake. Uit dit onderzoek bleek dat onder de nagels ook DNA van derden is gevonden. Dit DNA, dat niet afkomstig is van het slachtof fer, haar echtgenoot of een van de kinderen, kan echter niet worden getraceerd. De forensisch onder zoeker, aanwezig tijdens de zitting, verklaarde dat de extra kenmer ken die gevonden zijn van meer dan één persoon zijn, waardoor ze niet kunnen worden toegekend aan een specifiek persoon. GETUIGEN Tijdens het hoger beroep kwam Lina met meer argumenten voor vrijspraak. De achterdeur van de woning waar Kathleen Engels is vermoord, is niet onderzocht op vingerafdrukken. Deze stond open nadat de moord was gepleegd, ter wijl het slachtoffer de achterdeur altijd zorgvuldig afsloot. Daarnaast verklaarden getuigen uit de buurt dat er die avond verschillende vreemde personen in de straat waren gesignaleerd. Ten slotte somde advocaat Lina nog enkele feiten op. Nergens op de kleding van de verdachte zijn bloedspat ten gevonden, de bewoners van het klusadres in Meerlo hebben niets vreemds aan E. gemerkt, en in de auto waarmee E. naar Meer lo reed, zijn geen bloedsporen gevonden. Het Gerechtshof had E. vorige week in afwachting van de uit spraak al vrijgelaten. E. heeft tweeëneenhalf jaar vastgezeten. Tijdens de vervroegde uitspraak op woensdag 8 oktober hoorde hij de vrijspraak zonder zichtbare emotie aan. Naar aanleiding van de nieuwe onderzoeksresultaten oordeelde het Gerechtshof dat de bloedspo ren op het klusadres in Meerlo passen in de uitleg van zowel jus titie als de verdachte. Het verhaal van de verdachte is niet onwaar schijnlijk, meent het hof. Justitie had daarom moeten zorgen voor een weerlegging en die ontbreekt. Er zijn zelfs aanwijzingen die de verklaring van de verdachte ondersteunen, zoals het DNA van derden dat is gevonden onder de nagel van het slachtoffer. Daar naast is er ook geen bloed gezien op de kleding van E. Deze beperk te bewijsvoering heeft gezorgd voor vrijspraak van Erik E. Het betekent ook dat de echte moordenaars) van Kathleen mogelijk nog steeds vrij rond loopt. Wat gebeurt er als U niet adverteert Samenwerkingsschool Esta fette en peuterspeelzaal Sam-Sam zijn woensdagmorgen officieel geopend. Er werden tijdens een feestelijke bijeenkomst kunstwer ken onthuld die gemaakt zijn door kinderen van de school onder begeleiding van de Rotterdamse kunstenaar Chris Ripkens. Deze kunstwerken werden onthuld door Yvonne Raaymakers namens het SPOV Petra van Duijnhoven namens het wijkplatform en enkele leerlingen van de school. Peuterspeelzaal Sam-Sam heeft tevens een nieuw logo, dat woens dagmorgen ook werd onthuld, 's Middags werd op de speelplaats Een feestelijk dansje op de speelplaats van de woensdag morgen geopende basisschool Estafette. van de school een pannatoernooi gehouden en 's avond kwamen belangstellenden de school en de peuterspeelzaal bewonderen. Beroving De politie zoekt getuigen van een beroving op de Kiosk, zondag avond omstreeks 18:15 uur. Twee jongens van 17 en 18 jaar uit Oir- schot en Venray werden door een onbekende man aangesproken die om een sigaret vroeg. Nadat hij de sigaret had ontvangen, werd de man agressief. Hij greep de jongens bij de keel, waarna een gevecht ontstond. De 17-jarige jongen kon vluchten en hulp halen. De onbekende man wist vervolgens de portemonnee van de 18-jarige jongen te ontvreem den en vluchtte in de richting van de Klarinetstraat. De Raad van State heeft woensdag de bezwaren tegen de milieuvergunning voor een crematorium bij begraafplaats Boschhuizen in Oostrum opzij gelegd. Daarmee is de vergun ning definitief goedgekeurd en kan het crematorium in principe aan de slag. Bezwaarmaker A. Loonen uit Venray eiste eerder vernietiging van de vergunning. Hij is bang voor schadelijke stoffen die door de schoorsteen van het crematori um worden verspreid in de omge ving. Het gaat daarbij om kwik, dioxine en cadmium. De vergun ning had volgens Loonen nooit door de gemeente Venray aan uit vaartonderneming Dela Swinkels mogen worden verleend.Volgens de gemeente en Dela woont Loo nen echter op zo'n grote afstand van de schoorsteen, dat hij geen schade aan zijn gezondheid hoeft te vrezen. Ze vroegen de Raad daarom Loonen als niet-belang- hebbende te bestempelen. De Raad is het met de gemeente en Dela eens. De woning van Loo nen ligt op ongeveer 800 meter van het crematorium. Bovendien ligt daar nog de snelweg A-73 tus senin. Die afstand is volgens de Raad zo groot dat niet aannemelijk is dat Loonen in vervuilde lucht komt te zitten. Hij heeft volgens de Raad dus geen belang bij deze zaak. Zijn bezwaren zijn daarom niet-ontvankelijk verklaard. Het Openbaar Ministerie (OM) in Roermond heeft woensdag 24 maanden gevangenisstraf, waar van tien maanden voorwaardelijk, geëist tegen de 23-jarige Lionel G. Volgens justitie heeft de Venray- naar zich schuldig gemaakt aan enkele inbraken dit jaar in Venray. G. zou bij de inbraken onder meer geld, bankpasjes, een laptop en een digitale fotocamera hebben buitgemaakt. De man bediende zich van meerdere methodes om de huizen binnen te komen: hij gebruikte valse sleutels, hij gooide ruiten in, hij klom naar binnen. G. wordt er ook van verdacht een gestolen bromfiets in zijn bezit te hebben gehad. Voor één van de inbraken vroeg het OM vrijspraak, omdat er te weinig bewijzen zijn. De rechtbank doet op woens dag 22 oktober uitspraak. TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u vakkundig adviseren. Keizersveld 22 Venray Tel.: (0478) 55 04 10 www. rongenvof. n l EL EN MAAS mode en schoenen voor dames, heren, tieners en kinderen venray berdeni Moordverdachte vrij Feestelijke opening Estafette Y

Peel en Maas | 2008 | | pagina 1