Commotie over plek pinautomaat Meerlo Zwemschool start in Blitterswijck Dag van de Ouderen geslaagd Vooruit Swolgen d fflï 2STUKS textiel Oude foto Service rubriek i PROFITEER PEEL EN MAAS Donderdag 9 oktober 2008 - Pagina 11 Het is een doorn in het oog van veel Meerlonaren: de pin automaat recht voor de deur van het gemeentehuis. In het dorp wordt er schande van gesproken. De situatie: in het oude gebouw van de Rabobank, aan de Beatrix- straat, tegenover het gemeen tehuis, is nog een pinautomaat gevestigd. Die is een tijdje terug echter opgeblazen en dat heeft nogal wat schrik veroorzaakt bij de mensen die in de bovenwo ningen wonen, vandaar dat de bank op zoek is gegaan naar een alternatief en dat werd een losse pinautomaat in het dorp.Tot ver bazing van veel dorpsbewoners gaf de gemeente Meerlo-Wanssum toestemming aan de Rabobank om deze blauwe automaat pal voor de deur van het gemeentehuis te plaatsen. De redactie van Peel en Maas ontving een aantal reac ties uit het dorp. Wie geeft voor zo'n gebouw een vergunning?, zo vroegen een aantal mensen zich af. Is er geen welstandscommis sie meer? Was er geen andere plek voor de pinautomaat te vinden in het dorp? De redactie van Peel en Maas vroeg verantwoordelijk wethouder Carla Brugman (PK, Ruimte) om een reactie. "Op verzoek van de Rabobank hebben wij samen met hen naar een andere locatie gezocht voor een pinbox", legt Carla Brug man uit. "Het ging tenslotte om het gevoel van veiligheid bij de mensen die vlak bij de huidige pinautomaat wonen. Er is dus niet zomaar voor deze locatie gekozen. We hebben in de buurt van de huidige pinautomaat alle mogelijke plekken bekeken en het is verschillende keren in het college besproken. Hierbij moest rekening worden gehouden met de parkeermogelijkheden, maar ook met de ondergrondse leidin gen. Dit was uiteindelijk de enige mogelijkheid." Uit alle opties is volgens de wethouder de minst slechte gekozen. "Hiervoor is de De pinautomaat pal voor de deur van het gemeentehuis is veel Meerlonaren een doorn in het oog. normale procedure gevolgd. Er zijn geen bezwaren ingediend bij de terinzagelegging. De daar toe benodigde bouwvergunning is begin juli verleend. Er is dus ook door welstand naar gekeken. Bovendien is er nu voor mensen met een beperking de mogelijk heid om te pinnen, aangezien er met de hoogte rekening is gehou den. Leefbaarheid betekent ook dat je probeert zoveel mogelijk voorzieningen in een dorp te hou den en daar is een pinautomaat er één van." Rodan Zwemschool start begin november 2008 met het geven van zwemlessen bij Het Roekenbosch in Blitterswijck. Na de succesvolle start in Venlo en Tegelen introduceerden de initiatiefnemers Bert Hendriks en Yvon Warmerdam het concept inmiddels in Pannin- gen, Belfeld en Arcen. Bij de zwemschool gaan plezier en leren hand in hand. "Door te werken in kleine groepjes bie den we ieder kind een veilige zwemles in een vertrouwde en vrolijke sfeer", aldus Hen driks. Rodan presenteert een vernieu wende methode van ABC-zwem- onderwijs. De zwemtechnieken worden aangeleerd met behulp van een totaalmethode in plaats van de traditionele deelmethode. De lessen met het bekende zwem- plankje zijn voor Bert Hendriks verleden tijd. "De kinderen gaan vanaf het eerste lesmoment het diepe water in. We maken daarbij gebruik van moderne middelen zoals onder andere de Easyswim. Het voordeel daarvan is dat de kinderen meteen alle stuwvlak- ken (armen, benen en voeten) gebruiken." Zwemschool Rodan introdu ceerde bij de start het revolutio naire zwempak Easyswim. Het zwempakje is ontwikkeld in Noorwegen en bestaat uit spe ciaal gevormde, flexibele schuim rubberen delen op de buik en de rug, met als voordeel dat het drijfvermogen aanzienlijk wordt verbeterd. Het zwempakje geeft de kinderen een veilig gevoel. "De resultaten die we met het zwem pakje behalen zijn uitstekend", zegt Hendriks enthousiast. "Het zwempakje werkt heel efficiënt en is veilig. De kinderen kun nen het zelf niet aan- of uittrek ken door een speciale ritssluiting achter op de rug. De Easyswim is absoluut een doorbraak in het zwemonderwijs." Dit wordt tevens bevestigd door de NRZ (Nationale raad zwemdiploma's)Kortgeleden heeft de NRZ zelfs een positief advies afgegeven voor het gebruik van de pakjes in de zwemles. Rodan onderscheidt zich van andere zwemscholen door een vernieuwende aanpak. En dan niet alleen door de introductie van het zwempakje. Hendriks, die samen met zijn vrouw Yvonne Warmerdam Zwemschool Rodan runt: "Veiligheid wordt bij ons met kapitale letters geschreven. Vandaar onze keuze voor de Easyswim en het werken in kleine groepjes van maximaal acht kin deren. Zo blijft het overzichtelijk en kunnen we ieder kind de aan dacht geven die het verdient. Dit alles spelenderwijs. In de inleiding en aan het einde van de les passen we altijd speelelementen in zodat de zwemles leuk blijft." Om de ouders van de ontwikke lingen van hun kind op de hoogte te houden, maakt Rodan gebruik van een zogeheten 'Internet leer ling volgsysteem'. "Alle verrichtin gen en vorderingen van de kin deren worden in een volgmodule verwerkt. Zo kunnen de ouders en de kinderen via internet de ontwikkeling van de zwemvaar- digheid van hun kind op de voet volgen." Zwemschool Rodan heeft in korte tijd al een stevige naam opgebouwd in Noord-Limburg. Zo won het bedrijf de prestigi euze Venlose Start-verkiezing voor jonge ondernemers. Bert Hendriks ziet volop ontwikkelingskansen in de regio en is blij met de uitbrei ding bij Het Roekenbosch: "Het Roekenbosch is een heel sfeervol le omgeving voor het geven van zwemlessen. Er is een prachtig groot zwem bad met aangrenzend een sfeervol restaurant van waaruit de ouders onder het genot van een kopje koffie de lessen kunnen volgen. We zijn ontzettend blij met Het Roekenbosch en de locatie past uitstekend in onze filosofie: 'Wij brengen de zwemles naar u toe'." Rodan Zwemschool gaat voor de zwemlessen bij Het Roeken bosch onder meer nauw samen werken met Dynamiek Scholen- groep. Dynamiek Scholengroep is het overkoepelend orgaan voor 21 basisscholen in de regio. De zwemlessen worden aangeboden in het kader van de verlengde schooldag. De leerlingen worden naschools in een arrangement met schoolver- voer en begeleiding naar Het Roe kenbosch vervoerd, waar ze ver volgens worden opgevangen voor de deelname aan de zwemlessen. Opgave voor de zwemlessen is uiteraard ook mogelijk los van de samenwerking met Dynamiek. De ouders kunnen de kinderen dan zelf naar de zwemles brengen en na de les weer afhalen. Heeft u interesse in een van deze mogelijkheden of wilt u graag informatie ontvangen, neem dan contact op met Rodan Zwem school, telefoon 077-3547167/ 06- 12215228, of bezoek de websites www.rodan.nl of www.roeken- bosch.nl. Bouw opslagloods mag niet Ron Denissen Montage en Dienstverlening BV mag geen opslagloods bouwen aan De Cocq van Haeftenstraat 27 in Meerlo. Het montagebedrijf is gevestigd aan de Van Myrlaerstraat 30 in de kern van Meerlo, waar het te wei nig ruimte heeft voor de opslag van materialen. Het verzoek van Denissen is door het college van B en W van de gemeente Meerlo- Wanssum afgewezen omdat de bouw van een loods voor een montagebedrijf niet past in het bestemmingsplan dat ter plaatse geldt. Ook maakt de locatie buiten de kern van Meerlo geen deel uit van een cluster of lint in het bui tengebied en resulteert het bouw plan niet in een kwalitatieve ver betering van de locatie. Volgens de gemeente is de bouw van een opslagloods op deze plek 'een verdere ongewenste verstening en verdichting van het buitenge bied met een kwalitatief laagwaar dig bouwwerk'.Van de gemeente heeft Denissen dan ook het advies gekregen te zoeken naar een bestaand bedrijfspand of een loca tie on een bedrijventerrein. Bouw woning Tienray De familie Keursten-Kersten mag een woning bouwen op het perceel dat is gelegen tus sen Spoorstraat 52 en 56 in Tienray. Dat heeft het college van B en W van de gemeente Meerlo-Wanssum onlangs besloten. Volgens burgemeester en wet houders past de te bouwen woning 'prima in het huidige straatbeeld' en zijn er, door het vertrek van varkensbedrijf Custers, ook geen milieutechnische belem meringen meer voor woningbouw op deze locatie. In 2000 deed de maatschap Keursten-Kersten mee aan de opkoopregeling Ruimte voor Ruimte.Toen werd niet voor een bouwperceel gekozen, maar nu zou de familie wel graag een woning op deze plek willen bou wen. De gemeente Meerlo-Wans sum is bereid medewerking te verlenen aan het plan. Het perceel ligt aan de rand van de kern Tien ray en over de gehele lengte van de Spoorstraat zijn woningen. Het plan is goed inpasbaar, de woning sluit aan op de kern Tienray en vult een gat op een lint. 'Het bou wen van een woning is een goede bestemming voor dit perceel. Het past goed in het landschappelijk beeld en het straatbeeld, er is een goede inpassing mogelijk', aldus het college van B en W Eetpunt voor senioren In diverse plaatsen in de regio zijn eetpunten voor senioren opgericht. Het eet punt is een activiteit die met name is bedoeld voor senio ren die behoefte hebben aan contacten met anderen. De ontmoeting, de contacten met anderen en het gebruikmaken van een verantwoorde warme maaltijd zijn de voornaamste ingrediënten. KBO Tienray wil met onder steuning van Synthese bekijken of een eetpunt ook in Tienray levensvatbaar is. Daarom zal er op dinsdag 28 oktober, bij wijze van proef, aan de senioren in Tienray de mogelijkheid worden geboden om gezamenlijk warm te eten. Het eetpunt wordt ingericht in Dienstencentrum Zonnehof. Vanaf 11.45 uur staat de deur open en is iedereen van harte welkom. De warme maaltijd wordt om 12.30 uur geserveerd. De kosten voor deelname bedragen 2,50 euro per persoon. De prijs voor de maaltijd is voor deze proeverij aangepast. Mensen die belangstelling heb ben, kunnen zich opgeven vóór 20 oktober bij Toon Knoops (tele foon 0478-691662), Hanna v/d Voortplein 5 in Tienray, of bij Koos Hendriks-Versleijen (telefoon 0478-691587), Spoorstraat 49 in Tienray. De bijdrage van 2,50 euro hoeft pas op 28 oktober betaald te worden."Bij voldoende belangstel ling zal het eetpunt Tienray maan delijks plaatsvinden op de laatste dinsdag van de maand. Ook niet- leden zijn van harte welkom. De verwachting is dat veel senioren in Tienray van het eetpunt gebruik zullen maken", aldus voorzitter Toon Knoops. Dagvoorzitter Toon Knoops kon woensdag 1 oktober 360 deelnemers begroeten tijdens de Dag van de Ouderen in de Meerlose sporthal. Burge meester Joep Hahn vertelde tijdens die bijeenkomst onder meer over wat de consequen ties zijn van de fusie die afge lopen zomer zijn beslag heeft gekregen en die op 1 januari 2010 ingaat. Vooral voor het personeel dat nog in de gemeente Meerlo-Wans sum werkzaam is betekent het een erg drukke tijd. Hahn blijft tot 1 januari 2010 in functie en hij besloot zijn woordje met de warme woorden: "Ik zal voor jullie ouderen blijven zorgen." Buuttereedner Pierre Cnoops en de zanggroep de Balkers uit Sevenum oogstten met hun optre den veel succes en voorzitter Arie Snellen van de heemkundever- eniging van de gemeente Meerlo- Wanssum hield een schitterend betoog. Met ondersteuning van prachtige beelden wist hij de mensen te boeien Toon Knoops bedankte ook de sponsoren, te weten de gemeente Meerlo-Wans sum, Wonen Venray en Rabo Ven- ray, voor hun bijdragen. Zonder hun steun zou het niet mogelijk Knoops en Cnoops in een gezellig onderonsje. zijn om een dergelijk evenement te organiseren. Ook de mede werkers van 't Brugeind werden bedankt voor de correcte bedie ning en verzorging. Al met al een geslaagd feest. Toegankelijkheid centraal Gehandicapten Platform Meerlo-Wanssum houdt op vrijdag 17 oktober, tijdens de Landelijke week van Toegan kelijkheid, een scootmobiel- tocht om samen met mensen met een beperking en politiek aandacht te vragen voor toe gankelijkheid. De tocht, waaraan ook enkele 'prominenten' uit de politiek deel nemen, begint om 13.00 uur bij het gemeentehuis. Een dag eerder, op donderdag 16 oktober, vindt in het gemeentehuis in Meerlo een debat plaats over het thema toe gankelijkheid. Tijdens deze bijeenkomst gaat Jan Troost, ambassadeur van de taskforce Handicap en Samen leving en oud-voorzitter van de Gehandicaptenraad Nederland, in gesprek met een aantal mensen met een beperking uit de gemeen te Meerlo-Wanssum. Aanvang: 19-30 uur. Gaellus viert kermis In OJC Gaellus is tijdens de kermis op muzikaal gebied genoeg te beleven. Vrijdagavond 10 oktober wordt begonnen met een Duitse avond met Duitstalige muziek en Duits bier. De soos is om 20.00 uur open en de entree is vrij. Op zaterdag 11 oktober staat de coverband Poundhead op de bühne. Deze formatie speelt rockcovers van onder andere Motörhead, Metal- lica, Di-Rect, U2 en The Police. De soos gaat om 20.00 uur open en Poundhead begint rond 21.30 uur te spelen. De entree is vijf euro. Zondag 12 oktober is het weer tijd voor het open podium. Dit jaar treedt onder meer de Wit-Rus- sische band Beauty and the Beast op. Deze formatie, die metal en rock met Wit-Russische invloeden speelt, treedt voor het eerst op buiten de eigen landsgrenzen. De entree is vrij, Gaellus is om 16.00 uur open en het open podium begint om 18.00 uur. Deze week een oude foto van wielrijdersclub Vooruit Swolgen. De foto is gemaakt in 1951 ter gelegenheid van de zogeheten Kindsheidsoptocht. Op de foto staan onder meer Frans Aerts, Handrie Theeuwen, Bernard Aerts, Piet Cox, Piet Claas- sens,Thei van Rijswick, Antoon Christiaens, Sjeng Gooren, Maan Pouwels, Tinus Albers, Jeu van Rijswick, Engelbert van Leuven en Grad Martens. Foto: meester Gie- len (eigendom van Heemkunde- vereniging Meerlo-Wanssum). Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren,Almut Raaijmakers, Marlon Theunissen en MarjonTruijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222.Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is.Artsen: Dr F.J.P. van Arensbergen, Dr P.H.A.J. Joosten, Dr M.O.S.E. Schoenmaekers en Dr. C.H.A.M. Engels Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864 AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, spoedrecepten: Apotheek Antoniusveld Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30,5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BT Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15,5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mailmieghem@ worldonlinenl. Spreekuur: volgens afspraak. Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid Stationsweg 46,5803 AC Venray Tel: 0478-527066. E-mail: igg@ggznml.nl Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord- Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165,5902 RGVenlo. Bureau Klantenservice: bereikbaar tijdens kantooruren (inclusief ledenadministratie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H.Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219,5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. Verslavingszorg Noord-Limburg, tel: 077-3548200 Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo Tienray en Swolgen Inl. mw. Z.Arts Schoolstraat 6 5866 AX Swolgen t. 0478-698228 e. zus@schoolstraat6.nl Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Openingstijden: maandag tot en met donderdag 8.30-12.30 en 13.15-17.00 uur vrijdag 8.30-12.30 uur Tijdens de openingstijden kunt u bellen voor informatie of het maken van een afspraak voor het Algemeen Maatschap pelijk Werk, de WegWijZer, het Ouderenwerk, Mantelzorg, Jeugd- en Jongerenwerk, Opbouw werk of deVrijwilligerscentrale. Zorgeloos wonen begint met een goed gevoel over uw aankoop bij; Beatrixstraat 3A, 5864 AG Meerlo Tel. (0478) 691278 - Fax (0478) 692897 www.woninginrichtingpeters.nl email: info@woninginrichtingpeters.nl NU ALLE TEN CATE SHIRTS Hoofdstraat 62 - Meerlo - tel. (0478) 691278 Meerlo-Wanssum Rabobank

Peel en Maas | 2008 | | pagina 11