Voorpremière film over Peter Winnen Onderwijsjubileum... Informatie over nieuwbouw Blitterswijck Vrouwenvereniging Castenray 75 jaar Nieuw pand AutoArena Personato bouwt aan de toekomst Spectaculaire bruidsshow Nieuwe autorijschool in Venray ELEKTROFIETS SPECIALIST Gunhoek =i ook voor üw tuin Boek bestellen? PEEL EN MAAS Wie bezoekt uw site nu werkelijk? Flyers Internet Communicatie In 2002 startte Elroy Jan sen in een klein pand aan de Julianasingel met Personato Werving Selectie. Nu geeft de jonge Venrayse ondernemer leiding aan meer dan 30 mede werkers en is zijn werkgebied uitgegroeid tot geheel zuidoost Nederland. "De arbeidsmarkt is altijd in beweging. Ik heb destijds goed geluisterd naar de markt. Vooral de wens van bedrijven speelt een belangrijke rol. Dure advertenties en werving- en selectiebureaus die op basis van exclusiviteit wilden werken waren vaak een doorn in het oog. Met Personato ben ik daar op ingesprongen. Geen exclu siviteit en no cure-no pay." Een formule die in het bedrijfsleven aansloeg. "Onze creativiteit speelt daarbij een belangrijke rol." Inmiddels telt de klantenkring van Personato ongeveer 1100 bedrijven. Personato richt zich met name op de bemiddeling van personeel op mbo, hbo en uni versitair niveau. Mensen die oriën terend en vertrouwelijk op zoek zijn naar een nieuwe uitdaging. De medewerkers van Personato hebben allen ervaring in de bran ches waarin ze bemiddelen. "Ons specialisme ligt in tien sectoren, van logistiek tot techniek, van finance control tot juridisch advocatuur. Tachtig procent van onze klanten bevinden zich in de regio tussen Arnhem, Den Bosch en Roermond, maar ook daar buiten krijgen we steeds meer bekendheid." Voor Elroy Jansen is die bekend heid zeer belangrijk. Zo is Perso nato onder andere shirtsponsor bij VW-Venlo en SVVenray.Verder is Personato sponsor bij PSV NEC- Nijmegen, Tennisschool Maas- court, volleybalclub VC Velden en Eltingh Haarhuis Tennis Events. Afgelopen maand is er gestart met de bouw van een nieuw pand. "Na de Julianasingel ben ik op Kei zersveld gestart met een bedrijfs- unit, maar dat zijn er inmiddels drie. Met dit nieuwe pand, op de laatst beschikbare zichtloca- tie langs de A73 (tussen Avydo Accountants en Van Haren Auto bedrijven), is Personato klaar voor de toekomst en gaat ons bedrijf een nieuwe fase in." Per 1 januari is Jansen, samen met Roy Joppen en Jeroen ter Weeme, een nieuw bedrijf gestart: TopProfile Executive Search. "Met TopProfile richten we ons op het hogere kader. Ambitieuze profes sionals en managers die op zoek zijn naar een nieuwe uitdaging. Discretie speelt daarbij altijd een belangrijke rol", aldus Jansen. Fietswereld Frank Welles Dealer van Gazelle, Sparta en Batavus. De voorpremière van de film Ethiopia on Wheels vindt plaats op Werelddag zondag 28 septem ber vanaf 14.00 uur in Venray. Deze film toont hoe Peter Winnen met twee andere wielerfanaten jonge talentvolle renners, offi cials en trainers voorbereiden op een grote Roadrace in Ethiopië. Mooie momenten worden afge wisseld met emotionele, indrin gende scènes waarin de topspor ters de tegenwind van armoede proberen te doorbreken. De film eindigt met de grote roadrace. De film wordt, met een aantal andere films van Marijn Poels, de Swol- gense filmmaker, vertoond in de tent die special is opgezet op het terrein van Hulsman. Voorafgaand aan deze film gaat Peter Winnen vanaf het podium op het Hense- niusplein iets vertellen over deze film. Daarna gaat hij met belang stellenden naar de tent om de film te zien en te bespreken. Dit is een van de vier films die gedraaid wor den tijdens de zesde Werelddag, georganiseerd door Mondiaal plat form Venray. Tijdens deze Wereld dag bruist het Henseniusplein van activiteiten die betrekking hebben op Derde Wereld. Vijftien Venrayse organisaties actief rond ontwikke lingshulp en vrede en veiligheid geven informatie over hun werk. Tussen 13.00 en 17.00 uur wor den in de tent bij Hulsman con tinu films vertoond die betrekking hebben op de derde wereld. Om ongeveer 15.00 uur gaat filmma ker Poels in de tent over zijn films spreken. De overige drie films zijn; Surviving on God's guidance (25 minuten), over Zambia en onder wijs. De schaduwkant van een metropool (12 minuten), over de straatkinderproblematiek in Rio de Janeiro en Millenniumwar (45 minuten), documentaire over de acht grootste wereldproblemen. Op 27 september houdt Janssen de Jong Projectont wikkeling BV, samen met ver kopende makelaar Hauzer Partners en Rabobank Venray, van 11:00 uur tot 12:00 uur een informatiemorgen op de projectlocatie aan de achter zijde van de boerderij van de familie Hermans aan de Jan Franssenstraat 10 te Blitters wijck. Tijdens deze infomorgen kun nen belangstellenden zich laten informeren over de levensloop- bestendige woningen die in het plan worden ontwikkeld en gerea liseerd. Tevens is het mogelijk om een afspraak te maken voor het bezichtigen van een soort gelijke woning in Grubbenvorst, om zo een impressie te krijgen van hoe ruim van opzet deze woningen en de patiotuinen zijn. In juli is men gestart met de verkoop van deze levensloopbestendige wonin gen. De woningen zijn uitermate geschikt voor zowel senioren als starters. De woningen beschikken stan daard over een slaapkamer en een badkamer op de begane grond. Er zijn diverse uitbreidingsmogelijk heden. Het project is een exclu sief project rustig gelegen aan een groen hofje in het hart van Blit terswijck. Op korte termijn zal de bouw vergunning voor het project wor den verleend. Afhankelijk van ver koop zal er dan op korte termijn gestart worden met de bouw. In Blitterswijck is de afgelopen tien jaar nauwelijks gebouwd. Door het ontwikkelen van levensloop- bestendige woningen komt de doorstroming van woningen in Blitterswijck op gang. Hierdoor komen er bestaande woningen vrij voor starters. Ook kunnen starters met ondersteuning van hun ouders een levensloopbesten dige woning kopen. Op termijn kunnen ze eventu eel van woning wisselen, zodat de ouders dan gelijkvloers kunnen wonen en dat de kinderen terug gaan naar het ouderlijk huis. De woningen staan voor hoogwaardi ge kwaliteit en kwaliteit verkoopt altijd: nu en in de toekomst. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Janssen de Jong Projectontwikkeling B.V tele foonnummer (0478) 51 71 71 of Hauzer Partners telefoonnum mer (0478) 51 37 00. Op zaterdag 27 september viert de Vrouwenvereniging Castenray haar 75-jarig jubileum.Ter gelegen heid daarvan wordt er van 19.00 tot 20.30 uur een receptie gehou den in gemeenschapshuis De Wis in Castenray met aansluitend een feestavond. Tevens wordt er die avond een fototentoonstelling gehouden over 75 jaar wel en wee van de vereniging. Op 28 maart vierde de vereni ging ook al feest, maar dat was toen alleen voor de leden. Na een heilige mis kregen ze een diner aangeboden en daarna was er een feestavond met een optreden van de Sjanellekes. De Vrouwenvereniging Casten ray telt op het ogenblik een kleine zeventig leden. Buiten de zomer stop om is er iedere drie weken een gezellige, ontspannende of informatieve ledenavond. Zo zijn er knutselavonden, worden er lezingen gehouden over onder werpen die de leden zelf aandra gen, gaan de leden op excursie en wordt er gekiend. De vereniging houdt tevens jaarlijks een oriën- tatietocht, maar organiseert ook grote activiteiten zoals de twee jaarlijkse vlooienmarkt. Voor ver dere informatie zie: www.dorpen- venray.nl. De Castenrayse vereniging is opgericht in 1933 als een afde ling van de Limburgse Boerinnen- bond. In de beginjaren stonden godsdienst, cursussen voor huis houding en hygiëne, en sociaal opvoedkundige thema's op het De vereniging in 1983 programma. In 1961 werd de naam veranderd in katholieke Boerin nen- en Tuindersbond en in 1965 werd het de Limburgse Vrouwen beweging (LVB). Tegenwoordig ligt de nadruk ook veel meer op ontspanning en ontmoeting Naar aanleiding van een lande lijke samenvoeging van verschil lende vrouwenbewegingen in 2001 ging ook de Limburgse LVB op in het landelijke Zij-Actief. In 2005 scheidde de Castenrayse ver eniging zich, net als vele andere, af van Zij-Actief en sloot zich aan bij de Vrouwenbeweging in Horst. Deze samenwerking bevalt prima en we hopen zo nog jaren door te kunnen gaan. Vrijdag 19 september vierden Petra Thielen-Janssen, José Jeurissen-Hendriks en Peter van Berlo hun 25-jarig onderwijsjubileum op basisschool St. Oda in Ysselsteyn. Petra Thielen-Janssen was tevens óók 25 jaar werkzaam op basisschool St. Oda, De jubilarissen werden tijdens deze feestelijke dag door leerlingen en personeel in het zonnetje gezet. Zondag 28 september kun nen aanstaande bruidsparen elkaar alvast een betoverend jawoord geven. Dan vindt in Hotel Riche in Boxmeer 'Trouwplan 2009', van Huis tot Stadhuis plaats. Een exclu sieve bruidsbeurs waar alles op het gebied van trouwen te vinden is. Een spectaculair bruid- en bruidegomspektakel met het allernieuwste op het gebied van trouwmode. Voor beide huwelijkspartners, maar ook voor familieleden. In een fascinerende show zullen professionele modellen de aller nieuwste collectie 2009 tonen. Met zo'n 200 verschillende crea ties zal Bruidshuis Diana i.s.m. Jan sen Jansen gelegenheidskleding en een damesmodezaak het aller nieuwste op het gebied van design, kleuren en stoffen aan u voorbij laten gaan. Tijdens deze shows maakt u ook nog eens kans op het winnen van een gratis bruidsja pon en een gratis trouwkostuum! Op het gebied van bruidsmode zal er dit jaar veel nieuws te zien zijn. De bruidsmode anno 2009 wordt in vele opzichten weer wat uitbundiger. Voor de bruidjes met een maatje meer zullen ook de prachtigste creaties op de catwalk voorbijkomen. Een van de hoog tepunten op de bruidsshows is de bruidsverkiezing van de leuk ste en meest originele bruid. Het gaat bij deze uitverkiezing om een aantal specifieke elementen zoals de manier van het ten huwelijk vragen, een beschrijving van de droom(bruids)jurk en een bij zondere foto van de aanstaande bruid. Let wel, het gaat om de meest oorspronkelijke bruid en absoluut niet om een missverkie zing. De winnares mag een van de showmodellen zijn, nadat ze tot in de puntjes is verzorgd door een visagiste. Ook ontvangt de winnaar een leuke cadeaumand. Alle aanstaande bruiden kunnen voor deze verkiezing een inschrijf formulier aanvragen of ophalen bij Bruidshuis Diana of via www. bruidshuisdiana.nl. De inschrij ving voor de bruidsverkiezing sluit maandag 22 september. Naast de bruidsshow, is er een complete trouwbeurs. Een aparte manifestatie waarin werkelijk alles te zien is wat met het huwelijk te maken heeft. Van sieraden en ringen tot lingerie en exclusieve videoproducties en fotografie. Van feestkleding en bruidsboeketten tot de aankondigingskaart en de droomauto. De trouwlocatie, visa- gie en haarmode en natuurlijk de feestgelegenheid zullen niet ontbreken. Kortom van Huis tot Stadhuis. De presentatie en organisatie staan onder supervisie van diverse speciaalzaken: Bruidshuis Diana, Jansen Jansen gelegenheidskle ding, Haarmode en visagie Salon Toine, Damesmode, Juwelier Ver linden, Fotografie Frido Smeets, Bloemsierkunst de Mortel, Huwe lijkssluiting het Koningskerkje,All- inclusive VIP World, Oriflame Cos metics, Zangeres Yvonne Peters, Hotel-,vergader en feestlokatie Klooster Elsendael en Hotel Café Riche. Meer informatie is te vin den op: www.trouwplan.info. Trouwplan 2009 start 28 sep tember a.s. om 10.00 uur in Hotel Riche in Boxmeer. De shows beginnen om 11.00 en om 14.00 uur. De beurs sluit om 17.00 uur. Kaartjes reserveren kan via tel. 0485-578752 of via www.trouw- plan.info. bezoek onze site: www.gunlioek.nl Venray De Hoveniers 0478-571800 Met gepaste trots opent AutoArena binnenkort zijn nieuwe Volkswagen-pand op Keizersveld in Venray. Vanaf 22 september is AutoArena Venray al bereikbaar op het nieuwe adres. AutoArena Groep is een onder neming met diverse activiteiten op het gebied van automobiliteit. AutoArena is de officiële dealer van Volkswagen, Audi en Volkswa gen-bedrijfswagens en heeft vesti gingen in Venlo, Venray, Panningen en Boxmeer. ArenaMobiel in Venlo is de dealer voor de merken Skoda en SEAT. Daarnaast maken een Het nieuwe Volkswagen pand op Keizersveld Venray tweetal autoschadeherstelbedrij- ven in Venlo en Venray deel uit van de groep. Het Venrayse bedrijf, met circa twintig medewerkers, was eer der gevestigd aan de Leunseweg. Vanaf 22 september is de nieuwe locatie op bedrijventerrein Kei zersveld operationeel en wordt daarmee onderdeel van de auto boulevard. Het nieuwe pand krijgt een moderne en transparante uit straling. Er is veel gebruik gemaakt van glas, lichte materialen en lich te kleuren. De complete inrichting is geheel in Volkswagen stijl. In het fotoboek op de website www. autoarena.nl is de voortgang te volgen. Op zaterdag 25 oktober en zon dag 26 oktober houdt AutoArena voor zijn klanten twee Open Huis Dagen om de ingebruikname van het moderne Volkswagen pand te vieren. Tijdens de Open Huis Dagen krijgen de nieuwe Golf VI en Sci- rocco extra aandacht. Verder zijn er diverse activiteiten voor jong en oud. Meer informatie hierover volgt spoedig. Voor meer informatie zie www. autoarena.nl Sluiting kinderdagverblijf Na bijna zestien jaar een par ticulier kinderdagopvang te heb ben gerund, gaan de deuren van Kinderdagverblijf Marga Bonants in de Arkstraat op dinsdag 30 september dicht. Destijds werd begonnen met drie kinderen aan huis. Het aantal kinderen groeide al heel snel en na anderhalf jaar kreeg Marga Bonants een vergun ning voor het starten van een kinderdagverblijf. Dit was de eer ste erkende particuliere kinder opvang in de gemeente Venray. Uitbreiding werd mogelijk, maar het kleinschalige en de huiselijke sfeer bleven belangrijk. Hierdoor vonden ook veel sta giaires van de Gilde Opleidingen via Marga Bonants hun weg naar de Arkstraat. Verder hadden veel leerlingen van het Raayland Col lege een snuffelstage op het kin derdagverblijf. "Het is een altijd een fijne samenwerking geweest tussen onze vaste kracht, de vrijwilligers, stagiaires en de kinderen. En niet op de laatste plaats voor ons, wij konden zoveel meer doen zoals met de hele groep kinderen gaan wandelen, en uitgebreid binnen en buiten spelen", aldus Marga Bonants.De laatste jaren is er veel veranderd in de kinderopvang, met name ook voor de ouders die steeds meer zelf moeten regelen. "Maar wij gaan nu van ons pensi oen genieten",besluit Marga. www.vandenmunckhof.nl Venray heeft een nieuwe auto rijschool. Sinds kort is Harrie Wil- lemse actief als zelfstandig onder nemer in deze branche. Harrie startte in 1986 als mili tair instructeur in Eindhoven om vervolgens bij twee rijscholen als instructeur te werken. De wens om zelfstandig te werken heeft Harrie Willemse altijd gehad. De vraag van diverse mensen of hij dat van plan was, heeft hem gesterkt in de plannen om zelfstandig van start te gaan. Het werk als instruc teur ligt Harrie zeer goed. Per soonlijke contacten zijn bij hem zeer belangrijk. Daarom verzorgt hij ook zelf de theorielessen. Bij Harrie Willemse kan men terecht voor het B-rijbewijs. "De oplei ding van tegenwoordig wijkt veel af van vroeger omdat de leerling meer zelfstandig gaat lessen en rij den. De technische vaardigheden en eisen zijn echter wel nagenoeg gelijk", aldus Willemse. Als lesauto heeft Harrie Willemse gekozen voor een Opel Vectra. "Leerlingen kunnen dan meteen wennen aan een grotere auto. Daarnaast is het rijcomfort ook zeer belangrijk." Voor meer informatie: Autorij school Harrie Willemse, Kempweg 13 Venrav. tel. 06-24534652. Donderdag 25 september 2008 - Pagina 9 Wij monitoren uw site en geven u praktische tips. Onderzoek Advies Training Coaching Ontwerp Ontwikkeling Productontwikkeling info@flyers.nl www.flyers.nl 0478 546293 ook voor onderhoud en reparatie FIET W RELD Eindstraat 12 Venray, Tel. 0478-581553 AWA-FILMS lsjiid.vj.ar

Peel en Maas | 2008 | | pagina 9