De zeven buurten van Oirlo Kostuumsva. 99.95 Hemden v.a. 17.50 Colberts v.a. 79.95 ïïuien/vesten u 29.95 Pantalons v.a. 42?° Jacks v.a. 49.95 Venray: aandacht voor millenniumdoelen %0> Dauwtrappen voor Euterpe Beroering over reclameheffing Spectaculaire seizoenopening tienerdisco Downstairs Venray Walk for Pink Ribbon Feestelijke opening Estafette Makkelijker subsidies aanvragen Corridor Mode BEZORGEN? NIEUWE NAJAARSCOLLECTIE BIJ: PEEL EN MAAS Donderdag 25 september 2008 - Pagina 7 a.s zondag pzondagj kwaliteit voor betaalbare prijzen met tij'b etv hxrdkter Zaterdag 4 oktober wordt de wandel knooppuntroute van Oirlo in gebruik genomen en wordt het helemaal duidelijk waar de nieu we paaltjes in en rondom Oirlo voor zijn. Ook wordt duidelijk waar de zeven buurten van Oirlo zich Pink Ribbon is een organisa tie die onderzoek naar borst kanker financieel ondersteunt. In Nederland krijgt momen teel een op de acht vrouwen borstkanker. Medewerkers van sportcentrum De Sprank in Venray maken zich hier voor sterk en houden daarom op zondag 19 oktober de Ven ray Walk for Pink Ribbon. Venray Walk for Pink Ribbon is een sponsorwandeltocht in Venray met afstanden van 5 en 10 kilome ter. De wandeling start om 10.00 uur vanaf het parkeerterrein van sportcentrum De Sprank en ein digt om 13-30 uur. Men kan vanaf 9-30 uur een stempelkaart opha- De Kiwanis Rooyse Ladies houden op zondag 26 oktober voor de vijfde keer een wan deling voor het goede doel en steunen daarmee Koninklijke Harmonie Euterpe. Dit keer is ervoor gekozen om het jeugdorkest van Koninklijke Harmonie Euterpe te ondersteu nen. Euterpe bestaat binnenkort 150 jaar en de vereniging bloeit als nooit tevoren, onder meer door de intensieve begeleiding van jeugdige muzikanten. De vereniging weet jeugdige muzikanten te boeien en te bin den door steeds weer verrassende activiteiten met hen uit te voeren. Van groot belang is tevens, dat de jeugdleden gebruik kunnen maken van goede muziekinstru- bevinden. Het gaat over de Kerk- hoek, Molenhoek, Gunhoek, Zand hoek, Boddenbroek, Hoogriebroek en Blakt. Op de naam Kerkhoek na zijn het nog gebruikelijke namen, met Kerkhoek wordt overigens de buurt rondom de kerk bedoeld. De afgelopen maanden is de len in het restaurant van sport centrum De Sprank. Inchrijven is mogelijk als individu, familie, team, of sportvereniging. Aanmelden kan via advies.sprank@laco.eu. of via telefoon (0478)512888. Verder is het mogelijk dat de deelnemers sponsors voor zichzelf gaan wer ven voor het aantal kilometers dat men gaat afleggen. Men kan het verzamelde sponsorbedrag na de wandeltocht doneren bij de orga nisatoren. De opening wordt om 10.00 uur verricht door wethou der Elly van Dijck en om 10.15 uur start de 10 kilometer, vanaf 10.30 uur start de 5 kilometer. Om 13.00 uur is de bekendmaking van het voorlopig sponsorbedrag. menten. Met de opbrengst van de wandeling blijft het mogelijk voor Euterpe om te investeren in de broodnodige nieuwe muziekin strumenten. Onder leiding van een tiental gidsen vanuit de Venrayse groen- groeperingen start de wandeltocht bij de Boschhuizerbergen (ingang Maasheseweg/splitsing Smakt). Iedereen is welkom. Verder wordt er voor de kinderen een wed strijd gehouden. Ten slotte zorgt het jeugdorkest van Koninklijke Harmonie Euterpe voor een spe ciale muzikale omlijsting van deze herfstwandeling. Inschrijven tot uiterlijk 20 okto ber via delene.van.den.munck- hof@inalfa-roofsystemsnl commissie wandelpaden van de Dorpsraad van Oirlo volop bezig geweest om de wandelknooppunt routes in Oirlo te verwezenlijken. Hiervoor moest het nodige gedaan worden en de middelen gezocht worden. Uiteindelijk is in een zeer beperkte tijd dit project van de Samenwerkingsschool Esta fette en peuterspeelzaal Sam- Sam worden op woensdag 8 oktober om 08.30 uur officieel geopend. Er zullen kunstwerken onthuld worden die gemaakt zijn door kinderen van de school onder begeleiding van kunstenaar Chris Ripkens. Deze worden onthuld door: Yvonne Raaymakers namens het SPOV Petra van Duijnhoven namens het wijkplatform en enke le leerlingen van de school .Peu terspeelzaal Sam-Sam heeft een nieuw logo. Ook dit wordt onthuld en vervolgens wordt de school grond gekomen en verwezenlijkt. Zijn de folders gedrukt de paaltjes in de grond gezet en de nummers en pijltjes bevestigd en natuurlijk de informatieborden geplaatst. Het project is genomineerd voor de titel Kern met pit en het ziet er naar uit dat ze deze titel gaan geopend. De deur zal dan wijd openstaan voor de kinderen en het team. In de middag, van 14.00 tot 16.30 uur zal er een pannakooi komen op de speelplaats voor de kinderen van de school. Medewer kers van Synthese organiseren dan een toernooi, 's Avonds van 18.00 tot 19.30 uur is er de gelegenheid voor ouders, alle andere mensen uit de wijk en andere belangstel lenden om de school en de peu terspeelzaal te komen bezichtigen. Kinderen leiden u rond en er zijn eigen gemaakte hapje uit diverse landen. U kunt deelnemen aan activiteiten die overdag met de kinderen zijn gedaan. binnenslepen. De route is mede mogelijk gemaakt door de steun van vrijwil ligers, sponsoren, Dorpsraad Oirlo, Kern met Pit en de gemeente Ven ray. De opening is op zaterdag 4 oktober om 14.00 op het dorps pleintje van Oirlo. Krant provincie voor Limburgers Op zaterdag 27 september aanstaande valt bij alle Lim burgers de informatiekrant 'Limburg dichterbij' op de mat. Met deze publicatie informeert de provincie Limburg de Lim burgers over wat zij doet en voor hen kan betekenen. Onder het motto Investeren en Verbinden' werkt het provinciaal bestuur - Gedeputeerde Staten - aan een solide toekomt voor Limburg. De krant - op hand zaam tabloidformaat - laat zien wat dat in de praktijk betekent. Zij is gevuld met interviews met burgers, vertegenwoordigers van instellingen en het bedrijfsleven, en met provincieambtenaren. Het zijn verhalen die schetsen wat het omvangrijke werkveld is waarbin nen de provincie Limburg ope reert en wat samenwerking met de provincie oplevert. Zo staat er een artikel in over het Dominica nen- en het Ursulinen klooster in het centrum van Sittard. Ze ston den jarenlang leeg. Nu komen er winkels, appartementen en con greszalen in. Mede met hulp van de provincie is daarmee verval voorkomen. Maar stukjes over de toegankelijkheid van het openbaar vervoer, archeologie, het innova tieve gezondheidsproject Happy, en over wat het project 'Toe komst voor de bever in Limburg' heeft opgeleverd. Verder is een hele pagina gewijd aan de zestien beeldbepalende projecten die het provinciaal bestuur in deze coali tieperiode op de rails wil zetten. De achterpagina is geheel gewijd aan het Limburgs parlement en het spreekrecht dat maatschappe lijke organisaties hebben. In Lim burg dichterbij staat ook een prijs vraag. De lezer wordt uitgedaagd een uniek en typisch Limburgs uitstapje of activiteit te bedenken. De winnaar mag zijn idee uitein delijk gaan uitvoeren. Limburg dichterbij wordt in de hele pro vincie huis aan huis versoreid. De afgelopen weken heeft Bart Veldpaus namens het Mondiaal Platform Venray de lezer van Peel en Maas geïn formeerd over de acht mil lenniumdoelen. Mocht u een of meerdere artikelen gemist hebben, dan kunt u op de web site www.helpendehandenin- dia.nl alle artikelen nog eens rustig nalezen. Het platform zal tijdens de Derdewerelddag op zondag 28 september in het centrum van Venray ruim aandacht besteden aan de mil lenniumdoelen. De komende tijd wil het Mondi aal Platform binnen de gemeente Venray aandacht blijven vragen voor deze grote mondiale pro blemen. Bovendien zullen zij alle moeite doen om van Limburgs Ven ray een mondiaal Venray te maken. Daarvoor zullen zij de komende maanden aandacht vragen aan alle Venrayse politieke partijen, zeker nu die aan de vooravond staan van de verkiezingen in november 2009- Het platform gaat er van uit dat Venray, net als veel andere gemeenten, een bijdrage kan leve ren aan het behalen van de millen niumdoelen. De hoop is om indi viduen en (overheids)instanties te kunnen motiveren om een actieve bijdrage hieraan te leveren. Venray zal straks niet op de wereldkaart staan als de Mahatma Gandhi van alle gemeenten in de wereld. Dat is ook niet nodig, maar het zou wel fijn zijn om straks te kunnen zeggen dat Venray een sterke scha kel is in de zes miljard tellende menselijke wereldketen. Het plat form gaat uit van dat éne kind, van die éne vrouw of man, van die éne oudere, van die éne zieke of beperkte mens, van die ene zoals u en ik Het doet er niet toe of die éne in Afrika, Azië of hier om de hoek woont. Het volgende ver haaltje geeft dit mooi weer: '...Het maakt wel degelijk iets uit...' Een vriend van ons liep eens bij zonsondergang over een verla ten Indiaas strand. Terwijl hij daar zo liep, zag hij in de verte een man. Toen onze vriend dichterbij kwam, zag hij dat deze man zich steeds vooroverboog, iets opraap te en dat in het water gooide. Steeds maar weer gooide hij iets in zee. Toen onze vriend dich- Vrijwilligersprijs 2008 De jury van de Vrijwilligersprijs 2008 heeft lang moeten vergade ren om tot voordracht van drie genomineerden voor de prijs te komen. De drie genomineerden voor deze prijs van 500 euro zijn Stichting Avond Vierdaagse Venray, Platform Lage Inkomens Venray en de afdeling Venray van het Neder landse Rode Kruis. Een van deze organisaties ontvangt op zaterdag middag 25 oktober de hoofdprijs. De overige vier vrijwilligersorga nisaties komen met de drie geno mineerden in aanmerking voor de publieksprijs van 250 euro. Op 25 oktober wordt deze prijsuit reiking, tijdens de vijfde Venrayse Dag van de Vrijwilliger, gehou den in de foyer van Schouwburg Venray. De prijsuitreiking wordt omgeven door een programma met Limburgse muziek, straatthe ater en verschillende verwenacti- viteiten. Wil jij PEEL EN MAAS of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray terbij kwam, zag hij dat de man zeesterren, die op het strand aan gespoeld waren, opraapte en die één voor één weer in het water gooide. Onze vriend vroeg zich af waarom hij dat deed. 'Goeden dag, beste vriend. Ik vroeg me af wat u aan het doen bent.' 'Ik gooi deze zeesterren terug in zee. Het is nu eb en al die zeesterren zijn op het strand aangespoeld. Als ik ze niet teruggooi, gaan ze dood door zuurstof gebrek.' 'Dat begrijp ik', antwoordde onze vriend, 'maar er liggen duizenden van die zeesterren op dit strand. En u kunt ze toch onmogelijk allemaal teruggooien? Daarvoor zijn het er gewoon veel te veel. Begrijpt u dan niet dat het niet uitmaakt wat u doet?' De man glimlachte, boog zich weer voorover en raapte nog een zeester op.Terwijl hij die in zee gooide, zei hij: 'Voor déze maakt het wel degelijk wat uit!' Zo maakt het dus ook uit wat u doet met en wat uw bijdrage is aan de millenniumdoelen. Gaat u uw (klein)kinderen of leerlingen er over vertellen, zodat ze straks betrokken wereldburgers worden die ook weten dat er kinderen zijn die weinig of niets te eten hebben en niet naar school kunnen? Zet u een kleine spaarpot klaar waar ze samen met u regelmatig iets in kunnen doen, zodat ze dat straks aan een goed doel kunnen schenken? Uw euro wordt voe ding voor dat éne hongerige kind, uw verhaal is voeding voor de ziele ontwikkeling van üw kind. Bent u bereid om bij aankoop van bijvoorbeeld kleding en koffie (en vele andere artikelen) goed op te letten of het niet door kinderen of slaven gemaakt is, die dat vaak onder slechte omstandigheden en tegen een slechte betaling hebben moeten maken. Het hoeft zeker niet duurder te zijn als u bijvoor beeld bij de Wereldwinkel aan de Henseniusstraat in Venray (Max Havelaar) koffie, een boek of een leuk cadeautje gaat kopen. Bent u als medewerker bereid Het aanvragen van een sub sidie bij de gemeente Venray wordt vanaf nu eenvoudiger. Hiervoor heeft het college van B en W deze week de regels aangepast voor het verkrijgen van een subsidie. Daarnaast zal ook de verant woording voor subsidieaanvra gers eenvoudiger worden, gaat de gemeente betere prestatieafspra ken maken en kan er voortaan in een keer voor vier jaar subsidie worden aangevraagd in plaats van een jaar. De gemeente subsidieert jaarlijks ruim tweehonderd instel lingen. Deze instellingen met 5000 vrijwilligers en tienduizend leden en deelnemers worden gevraagd bij te dragen aan de sociale samen- om op de werkvloer een bijdrage te leveren door bijvoorbeeld aan uw organisatie te vragen over te stappen op Max Havelaar koffie, die geleverd kan worden door de Wereldwinkel. U steunt daar namelijk direct de koffieplukkers mee, want én de Wereldwinkel én Max Havelaar staan voor een eerlijke handel. Het Mondiaal Platform Venray gaat zich sterk maken dat uw belastinggeld, in ieder geval hier in Venray, zo goed en efficiënt als mogelijk voor deze millenniumdoelen ingezet gaat worden. Het gaat zijn best doen om de volgende gemeenteraad te motiveren van Venray een offici eel erkende millenniumgemeente te maken, in woord en daad. De gemeente kan bijvoorbeeld kie zen voor duurzaam geproduceerd hout, voor papier met het FSC- keurmerk. De gemeente kan zui nig omgaan met energie, de C02 uitstoot compenseren door het aanplanten van extra bomen. Ze kan aandacht besteden aan de mil lenniumdoelen op de website van de gemeente en in het gemeente huis. Ze kunnen bij de gemeente grens bordjes plaatsen met millen niumgemeente. Ook kan de gemeentelijke poli tiek het Mondiaal Platform vol doende financiële middelen toe kennen, zodat deze organisatie, die namens de gemeente actief is, aandacht kan vragen voor en presentaties kan geven over de millenniumdoelen aan alle inwo ners van Venray. Het platform zal de politieke partijen nadrukkelijk vragen om haar ook in de toe komst te blijven steunen. Samen zonder ik geen wij Wijs niet met uw vinger naar een ander, want weet dat de drie andere vingers van uw hand dan naar u zelf wijzen 2015: nog maar zeven jaar te gaan. Namens het Mondiaal Platform Venray, Bart Veldpaus, bartveld- paus@hotmail.com hang, leefbaarheid en levendig heid in wijken en dorpen. Door te werken met standaard aan vraagformulieren moet het voor instellingen makkelijker worden subsidies aan te vragen en te ver antwoorden. Zo hoeven bijvoor beeld vrijwilligersinstellingen, die minder dan 25.000 euro subsidie per jaar ontvangen, geen activitei tenplannen en jaarverslagen meer in te leveren. Subsidies voor vrij willigersinstellingen kunnen vanaf 2009 voor vier jaar worden aange vraagd. Tot nu toe kon dit slechts voor een jaar. Een aanvraag is vol doende om voor vier jaar subsidie te verkrijgen. Met de aanpassing van de regels wil de gemeente Venray ook meer uniformiteit rea liseren bij subsidieaanvragen. In Venray is de nodige beroering ontstaan over de invoer van de reclameheffing. Zoals vorige week gemeld is met name Koninklijke Horeca Nederland afdeling Venray het niet eens met de invoering ervan. De reclameheffing moet er toe leiden dat de Venrayse onderne mers middels een gezamenlijke financiële pot kunnen werken aan de promotie van het centrum en het initiëren van acties. Venray Centraal en de gemeente Ven ray zijn van mening dat het voor het centrum van Venray gezien de omstandigheden dringend gewenst is dat tot uitbreiding van promotie en activiteiten én pro fessionele aansturing (aanstellen van centrummanager) wordt over- aeaaan en streven daarbii naar een goede samenwerking van alle par tijen. Hiervoor is woensdagavond een speciale vergadering belegd waarbij de ondernemers konden stemmen over dit voorstel. Gezien het standpunt van de horecaondernemers is er maan dag overleg geweest tussen de drie partijen. De horecaonderne mers hadden aangedrongen op uitstel van de stemming omdat zij met de gemeente nog in overleg zijn over een aantal andere zaken. Resultaat is dat de stemming wel is doorgegaan, maar dat de hore caondernemers bij hun standpunt blijven. De horecaondernemers onder schrijven overigens wel de 'gewenstheid' van een adequate promotie van het centrum van Venray. Bij het ter perse gaan van deze krant was de uitslag van de stemmina nou niet bekend. Vrijdag 26 september minifestival met aansprekende artiesten en optredens Sinds twee jaar heeft Ven ray de beschikking over een tienerdisco. Er bleek destijds grote vraag naar een activiteit voor tieners. Deze behoefte is er nog steeds, zo vertelt Math Arts (38). "Maandelijks bezoe ken zo'n zestig tot tachtig kin deren de tienerdisco. Als je die koppies ziet glunderen, dan weet je waar je het voor doet." De jaarlijkse seizoenopening vindt vrijdag 26 september plaats. "We houden dan een minifestival met een mooi affi che aan artiesten." Tienerdisco Downstairs in Ven ray ging op 29 september 2006 open. Deze disco vindt minimaal één keer per maand plaats voor tien- tot vijftienjarigen. Math Arts is als coördinator vrijwilligers verbonden aan de tienerdisco. "Ik ben er als vrijwilliger ingerold. Er was een oproep geplaatst door het steunpunt vrijwilligerswerk. Al vanaf het begin was er voldoen de behoefte voor een dergelijke disco. Een vooruitstrevende orga nisatie heeft ervoor gezorgd dat er voldoende te beleven valt voor de tieners." Arts geeft aan dat de organisa tie de kinderen vooral een leuke, gezellige avond wil bezorgen. "Leeftijdsgenoten onder elkaar, zonder ouders. Dat vinden de kin deren geweldig. Er zijn ook niet veel activiteiten voor specifiek deze doelgroep, waarschijnlijk zijn de tieners daarom zo enthou siast." In het verleden vond de disco ongeveer één keer in de maand plaats. Vanaf 1 oktober gaat dat echter veranderen. "Wat we merken, is dat kinderen van het voortgezet onderwijs duide lijk andere interesses hebben dan basisschoolleerlingen. Kinderen die in mei/juni nog in groep acht zitten en goed overweg kunnen met hun jongere collega's van de basisschool, vinden na de vakan tie ineens alles dom en kinder achtig. Er is gewoon een groot verschil tussen beide groepen. Daarom hebben we besloten deze groepen vanaf 1 oktober op te splitsen. De tweede vrijdag in de maand is gereserveerd voor der- tien- tot vijftienjarigen, de laatste vrijdag voor tien- tot twaalfjarigen. Door de splitsing van basisschool en voortgezet onderwijs willen we de oudere discobezoeker tege moet komen." Vrijdag 26 september zal de laatste 'gezamenlijke' activiteit worden gehouden. MathArts orga niseert dan samen met alle vrijwil ligers het Mini Festival. "Om meer bekendheid te krijgen en het nieuwe seizoen spectaculair te openen, hebben we besloten deze avond iets groter op te zetten dan normaal. Er is een grote variëteit aan optredens. De nadruk ligt op jonge, lokale artiesten. Ook zul len verschillende disciplines aan bod komen. Een dansgroep van de Bruce Dance Factory zal een optreden verzorgen met als thema freestyle streetdance. Ook jeugd- circus Mirable zal er zijn. Dit cir cus leert vijf- tot zestienjarigen de kneepjes van jongleren en acroba tiek.Tenslotte zijn ook twee jonge muziekbands en een R&fi artiest van de partij: 2-Late en The Duck- tapers, jonge, talentvolle bands uit de regio die muziek maken in de pop/rock sfeer. 2-Late mocht na het winnen van de publieksprijs van PopSport onlangs zelfs het voorprogramma verzorgen van Leaf. Rictchy E is een achttienjari ge zanger en producer uit Amster dam." Math Arts wil graag alle kin deren tussen tien en vijftien jaar uit Venray uitnodigen om het Mini Festival bij te wonen. Dit zal plaatsvinden op vrijdag 26 sep tember van 19-30 tot 23.00 uur aan de Goudsmitstraat 9a in Ven ray. De entree bedraagt 1 euro. Meer informatie: www.down- stairs-venray.nl Grotestraat 32, 5801 BH Venray, Tel. 0478-586387 Verspreidingsburo Alle tuinmeubel showmodellen moeten weg om ruimte te maken voor onze kerstshow! Boxmeer Provincialeweg 5 Beuningen Claudiuslaan 60

Peel en Maas | 2008 | | pagina 7