Krokodillentranen om opstappen Emonts Een bijzondere actie.. Toen geen blokken op Westsingel Operatie Westsingel eind dit jaar van start Wmn Woningbouw Oostrum-Oost deels illegaal Gemeente nog niet tevreden over NLW F-16's brengen eregroet Kurstjens venray c Drukwerk? Tijd voor een boek? r y i PEEL EN MAAS Busser (Samenwerking): "Hang naar pluche groter, dan vertrouwen in wethouder" dat hij verdedigde is toch door B en W goedgekeurd. "Blijkbaar zijn de verkiezingen al begonnen", concludeert Jolanda Dijkema, die zich stoorde aan het verbond van CDA, Samenwerking en WD in de beladen commissievergadering van 4 september. Waardoor de positie van Emonts onhoudbaar werd. "Ze zijn samen met veertien. Ik ben er niet blij mee. Politiek is inderdaad hard." Tiny Grebenjak (Lokaal Aktief) sprak van een 'ontzettend zware beslissing'. "We hebben het zelf meegemaakt dat een wethouder gedwongen moest opstappen." Waarmee Grebenjak doelde op het vertrek van Frits Ruyten in december 2004. "Het heeft een grote impact. Toch hoop ik dat de coalitie verder kan." Gerard Thijssen (inVENtief) reageerde verheugd. "Zo'n grote kloof tussen de coalitiepartijen kan de oppositie alleen maar tot vreugde stemmen." Dat Emonts struikelde over Match, het Moe dercentrum en het accommoda- tiebeleid vindt Thijssen minder relevant. "Belangrijker is dat hij er in zes jaar niet in is geslaagd met een deugdelijk jeugd- en jon gerenbeleid te komen." Thijssen vindt dat het CDA meer uitleg ver schuldigd is. Hij vraagt zich af wat de partij bezield heeft. "Door zo'n grof geweld te gebruiken bij zo'n relatief kleine onderwerpen." Net als Samenwerking zette inVENtief vraagtekens bij de hou ding van de PvdA. "Waarom moet er een pion geofferd worden om de coalitie te redden? Met twee wethouders die nog ingewerkt moeten worden, zit er een college dat hinkend de eindstreep moet halen. Het belang van Venray is ondergeschikt aan het voortbe staan van de coalitie", concludeert Thijssen, die de PvdA een hand reiking deed. "Als de PvdA zijn pij len wil richten op een CDA-wet- houder, en als ze de juiste kiezen (Heidens, red.), dan kan de partij op onze steun rekenen." Bert Lins- kens (PvdA) wees het aanbod af. "We willen er geen schietwed strijd van maken." De drie omstreden onderwer pen Match, Moedercentrum en accommodatiebeleid zijn dinsdag, gezien de politieke situatie, van de agenda gehaald. contactlenzen Tijdens de presentatie van de herinrichting van de West singel, kwam er uit de zaal kritiek op de toepassing van scheidingsbanden tussen fiets pad en rijbaan. Op de Lang straat leverde dit veel gevaar lijke valpartijen op. Hier zijn de blokken inmiddels weer verwijderd. Mede door de kritische gelui den heeft de gemeente alsnog besloten geen gebruik te maken van scheidingsbanden op de West singel, zo laat projectleider Eric Verhagen een paar dagen later weten. "We hebben een alternatief gevonden in prefab betongoten. Die hebben een holling van drie tot vier centimeter. Dit is een vei ligere fysieke afscheiding dan die banden", vertelt Verhagen die na de problemen met de Langstraat niet zit te wachten op een tweede mislukking."We hebben de veront ruste geluiden woensdag gehoord. Dan moet je niet voet bij stuk wil len houden. We hebben er nog eens met een verkeerskundige goed naar gekeken en zo kwamen we op betongoten uit", aldus de projectleider. Vrijliggende fietspaden, rijbaan verschuift een paar meter Patiënten van tbs-kliniek de Rooyse Wissel werken mee aan bet project van Omroep MAX in verzor gingstehuis Het Schuttersveld. Het was dinsdag een vreem de raadsvergadering na alle gebeurtenissen van de laatste weken. Als eerste werd stil gestaan bij de op 26 augustus overleden raadsnestor Gerrit hemmens (Lokaal Aktief). Zijn fractiegenote Tiny Grebenjak hield een emotioneel en tref fend betoog dat recht uit het hart kwam. Na de installatie van het nieuwe raadslid Tom van den Hoek, stond het plot seling aftreden van PvdA-wet- houder Emonts op de agenda. Er werden heel wat krokodil lentranen geplengd door de frac ties. Iedereen toonde veel respect voor het zo moeilijke besluit dat Emonts maandag wereldkundig maakte. Na alle aanzwellende kri tiek gooide hij het bijltje erbij neer. Frappant was dat hij een dag later bijna de hemel in werd geprezen om zijn enorme betrok kenheid en inzet voor Venray. Bovendien was hij zo aardig en zo makkelijk aanspreekbaar. Zoveel lof kreeg de afgetreden wethou der in zijn ambtstermijn, die toch Begin mei werd verzorgings huis Het Schuttersveld in Ven ray opgeschrikt door brand. Voor Omroep MAX aanlei ding het verzorgingshuis de helpende hand te bieden. Dit resulteerde in een opknap beurt van de huidige activitei tenruimte. Ook tbs-kliniek de Rooyse Wis sel draagt hier een steentje aan bij: vier tbs-patiënten, begeleid De bouw van bijna 60 wonin gen in het plan Oostrum-Oost is illegaal verklaard door de Raad van State. De Raad maak te dit opzienbarende nieuws woensdag bekend. De vereiste bouwvergunningen en ont heffingen van het geldende bestemmingsplan zijn volgens de Raad ten onrechte verleend door de gemeente Venray. De woningen zijn al gereali seerd aan De Horik, Het Gevlecht en de Eijckenhof.Nu krijgen de bouwers de rekening gepresen teerd. Ze hebben namelijk een groot risico genomen door al te gaan bouwen voordat de vergun ningen definitief zijn goedge keurd. Varkenshouder H. Verheijen maakte bezwaar tegen de bouw, omdat de woningen te dicht bij zijn bedrijf aan de Van Broekhui- zenstraat 40 in Oostrum staan. In principe is woningbouw binnen de zogenoemde stankcirkel van ruim zes jaar duurde, nog nooit toegezwaaid. Fractieleider Bert Linskens zegde toe de compli menten over te brengen. "Al zal hij aan sommige meer waarde hech ten dan aan andere", merkte de PvdA'er subtiel op. Gerda van Stelten (CDA) open de met de dooddoener dat poli tiek zo'n hard vak is."En dat klopt. Politiek kan heel hard zijn." Het CDA luidde de onvermijdelijke val van Emonts in. "Hij was een blokkade", vindt Van Stelten. "Dat doet er niets aan af dat we hem als mens hoog achten." De CDA- fractieleider roemde de emoties, het gevoel en de betrokkenheid van de ex-wethouder. "Dat toonde hij wellicht te veel en dat wierp juist die blokkades op ."Van Stelten haastte te zeggen dat de kritiek op Emonts nooit bedoeld was als kri tiek op de coalitie, die bestaat uit CDA, PvdA en Lokaal Aktief. "We hopen dat er snel een vervanger komt en dat we het karwei samen kunnen afmaken." Ike Busser (Samenwerking) vindt dat Emonts een juist besluit heeft genomen. "Want een crash was onvermijdelijk." Door zelf op door een deskundige medewer ker, verzorgen het schilderwerk.Al met al een bijzondere actie.In het kader van het tv-programma 'MAX maakt mogelijk' wordt samen met medewerkers en vrijwilligers van Het Schuttersveld een sfeervolle ruimte gecreëerd in het verzor gingshuis. Er wordt een tuinkamer een bedrijf verboden. De bewuste woningen staan er echter binnen. De gemeente ging ervan uit dat de varkenshouder geen recht meer had om op zijn perceel nog bijvoorbeeld een var- kensschuur te bouwen. Maar vol gens de Raad van State heeft hij dit recht nog wel. Zou hij van dit recht gebruik maken, dan kan er een schuur op te korte afstand van de woningen worden neergezet, met als gevolg dat de bewoners in de stank komen te zitten. Het vaststellen van stankcir- kels is juist bedoeld om dit te voorkomen.De varkenshouder kan vragen om sloop van de al gebouwde woningen, omdat ze er illegaal staan. Maar meer voor de hand ligt dat de gemeente en de bouwers met hem aan tafel gaan om te praten over een ongetwij feld forse vergoeding voor de var kenshouderij. In ruil daarvoor zou het bedrijf dan zijn recht moeten opgeven om op korte afstand van te stappen heeft de PvdA'er de coalitie gered, aldus Busser. "Dit moeilijke besluit is sneu voor de persoon zelf. Want hij heeft veel betekend voor Venray." Samen werking vindt het des te pijnlij ker voor Emonts dat zijn partij hem niet door dik en dun heeft gesteund. "Blijkbaar was voor de PvdA de hang naar het pluche groter, dan het vertrouwen in de eigen wethouder." "Een zeer aimabele man", zegt Frans van der Kruijf (WD). "Hij toonde een grote betrokken heid en dat heeft hem het poli tiek functioneren bemoeilijkt. Als bestuurder raakte hij verlamd." Jolanda Dijkema (SP) vond het dinsdag maar een bizarre ver toning. "Het is een trieste zaak", aldus Dijkema, die uithaalde naar de coalitie. Want ook in de vorige periode van 2002 tot 2006 was de kritiek op Emonts al niet van de lucht. "En toch is de coalitie opnieuw met hem in zee gegaan. De drie partijen moeten elkaar eens goed in de ogen kijken." De SP-fractieleider meent dat ook het college verantwoordelijk is voor de val van Emonts. Want het beleid ingericht waarin de sfeer van bui ten naar binnen wordt gehaald. Deze nieuwe ruimte biedt straks voldoende ruimte voor bewoners om te kunnen deelnemen aan ver schillende activiteiten. Een van de medewerkers van FPC de Rooyse Wissel zag dit op tv en stelde voor om hieraan mee te werken. Dat de woningen een schuur te bou wen of andere hinderlijke activi teiten te verrichten. J ij v J had nogal wat voeten in de aarde: vanzelfsprekend moet aan ver schillende eisen worden voldaan, en dat brengt het nodige papier werk met zich mee. Uiteindelijk zijn vier tbs-patiënten, die al een interne schildersopleiding had den afgerond, onder begeleiding aan de slag gegaan bij het verzor- De gemeente Venray is nog niet geheel tevreden over de postbezorging door NLW Groep. Dat blijkt uit de evalu atie van de proefperiode die duurde van 1 juni tot 1 sep tember. De gemeente wil de externe postverwerking en bezorging onderbrengen bij de NLW Groep. Dit kan een besparing opleveren van 12.000 euro per jaar. Voor waarde is wel dat de NLW nage noeg dezelfde kwaliteit levert als TNT Post. Dat blijkt nog niet het geval te zijn. De NLW slaagt er nog niet in alle post volgens de gemaakte afspraken te verwerken en te bezorgen. Vandaar dat de proefpe riode is verlengd van 1 september tot en met 31 december 2008. De NLW Groep neemt de tekort komingen serieus en zegt alles in het werk te stellen de dienstver lening te verbeteren. De omissies waren ook niet van dien aard dat gingshuis. De Rooyse Wissel voert vaker dergelijke projecten uit, waarbij tbs-patiënten hun vaardig heden belangeloos inzetten. Een voorbeeld is de realisatie van het kunstwerk op het dorpsplein in Oostrum. Hiermee toont de Rooy se Wissel zijn maatschappelijke betrokkenheid en het geeft tbs- patiënten de kans zich te bewij zen, soms zelfs buiten de muren van de kliniek. de samenwerking direct na 1 sep tember beëindigd zou moeten worden. Toch heeft de gemeente beslo ten de uitbesteding nog niet structureel te gunnen aan NLW Groep. Medio november vindt er opnieuw een evaluatie plaats. Als deze positief uitvalt, en ditmaal wel wordt voldaan aan de kwali teitseisen, dan wordt besloten de externe postbezorging structureel uit te besteden aan NLW Groep. De Postwet is overigens nog niet aangepast waardoor de post markt nog steeds niet geheel geli beraliseerd is. Dit betekent dat poststukken tot 50 gram nog altijd onder het monopolie vallen van TNT Post. Uitbesteding van deze lichte poststukken naar andere bezorgers is in strijd met de wet. www.vandenmunckhof.nl ADVOCAAT DUUR? Julicher Meijer De complete herinrichting van de Westsingel wordt een omvangrijke klus die rond de jaarwisseling van start gaat. Het werk wordt in vier fases, van noord naar zuid, uitge voerd en duurt ruim een jaar. Het wegvak tussen Beekweg en Merseloseweg komt als eer ste aan de beurt. Over het hele traject verschuift de rijbaan een tot vijf meter op in wes telijke richting. De nutsbedrij ven moeten daardoor al hun leidingen en kabels verleggen. De Westsingel is de laatste weg van de buitenring die onderhan den wordt genomen. De beoog de inrichting is zoals vanaf de Beekweg al eerder een begin is gemaakt. Met aan beide kanten vrijliggende fietspaden en trot toirs. Ook een ventweg is zeer gewenst zoals bij de Zuidsingel en Oostsingel deels het geval is. Maar op de Westsingel is dit slechts beperkt mogelijk. De gemeente heeft flink moeten manoeuvreren om ruimte te krij gen voor fietspaden die met een groenstrook worden gescheiden van de rijbaan. Dit lukt niet op het stuk tussen de Kruitweg en Mer seloseweg. Hier komen scheidings banden, maar niet dezelfde ver foeide obstakels die onlangs nog zijn verwijderd uit de Langstraat. Projectleider Eric Verhagen kon woensdag tijdens de informatie avond in De Witte Hoeve nog niet zeggen hoe de banden er precies komen uit te zien. Enkele omwo nenden zijn sceptisch. "Waarom zou het hier wel kunnen, terwijl het op de Langstraat mislukt is", vroeg iemand zich. Verhagen rea geerde: "Bij de Westsingel is een heel andere situatie. Het fietspad is een stuk breder. Bovendien het niet zo'n rechte maar meer schui ne blokken. Zodat fietsers die ermee in aanraking komen niet zo snel omvallen." Enkele dagen later Vanaf vliegbasis Volkel vertrek ken zaterdag 27 september rond 14.00 uur vier F-l6's om een fly-by te verzorgen boven Over- loon. Bij het nieuw opgerichte monument worden de gevallenen tijdens de Slag om Overloon her dacht. Het monument is een ini tiatief van mensen uit Overloon, Deurne en het Limburgse Ospel. De toestellen worden rond 15-30 uur terugverwacht op de vliegba sis. Na 64 jaar komt er een monu ment voor de ruim vierhonderd Amerikaanse militairen die sneu velden of gewond raakten bij de Slag om Overloon. Deze slag was één van de bloedigste veldslagen in de Tweede Wereldoorlog in Brabant. Ongeveer 2200 mensen kwamen hierbij om het leven. De kwam de gemeente op het voor nemen terug (zie elders op deze pagina). Het probleem aan de Westsingel is het ruimtegebrek. Er komt daar door alleen aan de oostkant een voetpad, zoals nu ook het geval is. De gemeente is nog in gesprek met enkele grondeigenaren om stroken grond op te kopen. Verha gen vertelde dat het een vermo gen zou kosten om de Westsingel geheel naar wens in te richten. "Dan zouden er diverse huizen moeten worden opgekocht en dat is niet te doen." De woning Mer seloseweg 113, die dicht tegen het kruispunt staat, heeft ter dis cussie gestaan. Besloten is dat het huis toch kan blijven staan, ook al komt het strak nog dichter tegen de nieuwe rotonde aan te liggen. Naast de rotonde op de Mer seloseweg komt er ook een rotonde op de Kempweg bij De Sprank. Op de singels mogen geen zebrapaden meer komen. Enkele bezoekers uitten hun zorgen over het verdwijnen van het zebrapad op het kruispunt met de Merselo seweg. Speciaal voor ouderen en mensen die slecht ter been zijn, blijft het voetgangerslicht hier langer op groen staan. Deze over steek wordt veel gebruikt door bezoekers van het ziekenhuis en bewoners van Schuttersveld. Volgens verkeerskundige Siemen Halbersma zal het oversteken juist makkelijker worden omdat het voortaan in twee keer kan. Tussen de rijbanen in komt een ruime stopplaats, ook voor rol stoelen. "Een weghelft is slechts drie meter. Die steek je in drie seconden over", aldus Halbersma. "Doordat er een rotonde ligt, kan het verkeer nooit had rijden. Het wordt heel anders dan nu.Want de verkeerspieken die je bij stoplich ten hebt, zijn er straks niet meer." De bedenkingen bleven, temeer de Westsingel drukker zal worden wanneer ie wordt doorgetrokken strijd ging tussen de Duitse bezet ter en de geallieerde troepen, waaronder de 7de Amerikaanse Pantserdivisie.Tijdens deze plech tigheid vliegen de toestellen over het monument om een eregroet te brengen aan de gevallenen. van den munckhof bv hofstraat 6 venray in noordelijke richting door de Brabander. Halbersma beloofde er nog eens goed naar te kijken. Pro jectleider Verhagen: "Als blijkt dat we de plank misslaan, dan zoeken we een andere oplossing." De parkeerplaatsen voor de flats aan de Westsingel verdwij nen. Hiervoor in de plaats worden er elf parkeervakken aangelegd bij de St. Barbarastraat. De Hagelweg wordt bij de Westsingel afgesloten voor al het autoverkeer, fietsers en voetgangers kunnen er wel gewoon door. Een buurtbewoner vreest dat de Molenklef straks overlast zal ondervinden van sluipverkeer door het wijkje. De rijbanen worden gescheiden door twee doorgetrokken mid- denstrepen. Inhalen is voortaan verboden. De Westsingel ligt er nu belabberd bij. "Het is gatenkaas. Het rammelt en het schudt", zei Verhagen. "Het wordt de hoogste tijd dat we het gaan aanpakken." Het wegdek wordt van steenmas- tiekasfalt, dat geluidsdempend is. Het fietspad wordt zoveel moge lijk uitgevoerd in rood asfalt. Op sommige stukken worden het rode tegels omdat hier leidingen en kabels liggen. "De nutsbedrij ven willen niet dat ze onder het asfalt komen", aldus Verhagen. De Westsingel blijft zijn groene uitstraling houden. Op enkele plekken worden er platanen bij geplant zodat de laanstructuur wordt versterkt. De kruising met de Hoenderstraat krijgt geen rotonde, hier komt een inritcon structie. Bij de Kruitweg komt een fietsoversteek naar de Parkweg. Wellicht dat nog in december de nutsbedrijven met hun werkzaam heden beginnen. De Westsingel wordt pas begin 2009 afgesloten. Het verkeer wordt zoveel moge lijk omgeleid over de singels. De eerste fase Beekweg-Merselose- weg duurt vier, vijf maanden. Fase twee is de aanleg van de rotonde op de Merseloseweg. Fase drie is het stuk van de Merseloseweg tot en met de rotonde op de Kemp- weg. De laatste fase is vanaf de Kempweg tot aan de Langstraat. De uitvoering gaat ruim een jaar duren. In het voorjaar van 2010 zal het werk klaar zijn. PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Keizersveld 19 5803 AM Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@ vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@ vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 20,40 (postcode 58..) 36,00 (overige binnenland) Proefperiode postbezorging verlengd Donderdag 25 september 2008 - Pagina 3 www.julicher-meijer.nl Leunseweg 6a, Venray Noorderhof 20 Venray 0478-550630 GRATIS ^PARKERENM Ll ahihipTi N UiimJTiIyZhKhB Wij lossen uw probleem op! Vraag naar de voorwaarden INFORMATIE ADVIES PROCEDEREN ADVOCATEN Doemarkt Stevens Oude Oostrumseweg 12 5802 CC Venray Tel: 0478 588223 www.doemarktstevens.nl

Peel en Maas | 2008 | | pagina 3