Herstel dames Red Stars Medailles voor judoka's Successen Sportinstituut Verhagen Paardensport in Ysselsteyn Succes voor Dion en Lisa Brons voor Erik Stevens ATV Venray succesvol in Weeze De Hommel wint atletiekdag Succes voor Bram Verhofstad Schutterij eerste in Horn Rick Simons derde PEEL EN MAAS Donderdag 25 september 2008 - Pagina 29 ISBV Venray MGC Venray PC St. Jan Merselo DC De Piëlhaas Mudhunters Ron van der Hoff Nederlands kampioen Acties Senioren Sport Synthese Succes jeugdatleten ATV Venray De Peelrunners Schutterij op zoek naar nieuwe leden Drukwerk? www.vandenmunckhof.nl Het Alvertje De tafeltennissers van de Invali den Sport- en Belangenvereniging Venray e.o. zijn vol energie aan een nieuw seizoen begonnen. De eerste wedstrijd bracht hen naar Brunssum. Een ploeg van twaalf tafeltennissers toog naar het zuiden. Ondanks de hevige concurrentie vielen er drie spelers in de prijzen.Theo van Elferen behaalde een eerste plaats in klasse 6 en 28 punten. Marie-LouiseTheeuwen behaalde in de klasse 4 een tweede plaats en 24 punten. Ook Ankie Muij- sers deed weer van zich spreken met een derde plaats in klasse 5 en 21 punten. Op 11 oktober staat het vol gende ranglijsttoernooi in Amersfoort op het programma. De laatste speeldag van de onder linge competitie is een prooi gewor den voor Gerrit Janssen. Hij had daar voor 74 slagen nodig. Jan Engels werd tweede met 77 en Gerrit Vermeulen volgde met 78 slagen als derde. Bij de dames kwam Jo Litjens als beste uit de bus met 87 slagen, gevolgd door Annie litjens (89) en Bets Wilms met 96 slagen.Jo litjens speelde tegen Gerrit Janssen weliswaar een goede partij, maar meer dan een puntje zat er echter niet in tegen deze sterke opponent, die dan ook met 5-1 wist te zegevieren. Gerrit Vermeulen wist zijn wedstrijd tegen Miet Clevers wel het volle pond binnen te halen: 6 - 0. Truus van Dijk mocht aantreden tegen Jan van Dijk en deed dat zeker niet slecht, maar een herboren Jan van Dijk (84) was met 6-0 toch veel te sterk.Ton Hendriks en The Litjens ble ken heel erg aan elkaar gewaagd met allebei 89 slagen, maar Ton was met twee ronden winst de meest geluk kige: 4-2. Huub Straatman (81) en Leo Wilms (84) zorgden samen voor hetzelfde resultaat: 4 - 2. De sterk spelende Annie Litjens (89) verraste tegen Henk van Leeuwen (87) door twee ronden te winnen, waar Henk ondanks zijn lagere score toch met 2-4 het nakijken had. Opnieuw een match met 4 - 2 als resultaat leverden Piet van der Eist (93) en Pierre Dean (92). Pierre mocht zich winnaar noe men, omdat hij twee ronden winnend wist af te sluiten. Jan Engels had geen tegenstand van betekenis tegen Fieke van Ham en won daarom ruim met 6 - O.Jan Litjens (83), die toch een sterk seizoen draait, draaide Harrie Lens- sen (89) verrassend hoog met 5-1 een loer. In de wedstrijd tussen Karei van Ham en Bets Wilms wisten beide spelers een ronde te winnen en één ronde gelijk te spelen, zodat het resul taat van 3-3 werd omgebogen naar 4 - 3 in het voordeel van Karei vanwege zijn lagere score (89 - 96). De laagste ronde (23 slagen) bij de heren kwam op naam van Karei van Ham, die daar mee zijn beste seizoenprestatie verbe terde en Gerrit Janssen. Bij de dames scoorde Bets Wilms de laagste ronde met 25 slagen. Er dienen nog enkele inhaalwedstrijden gespeeld te wor den, zodat op dit moment nog geen definitieve eindstand bekend is, maar Gerrit Vermeulen en Annie Litjens zijn de voornaamste gegadigden voor te titel. Op het Seniorentoernooi van De Putters in Bennekom waren 53 deelnemers aanwezig en hebben Jan Engels en Harrie Lenssen zich niet in strijd om de prijzen kunnen mengen. Harrie Lenssen kwam tot 101 slagen en eindigde daarmee als veertiende. Jan Engels verging het nog slech ter, want na een zeperd in de eerste ronde (32) kon hij het tij niet meer keren en eindigde teleurstellend met 105 slagen op plaats zestien. Helga Witzel is met haar paard Ramona naar Tegelen geweest. Zij behaalde in de klasse Ml dressuur een vijfde prijs met 195 punten. Ellen van Dijck werd met Power tweede met 224 en 211 punten. MetWeldlady reed ze voor het eerst in de klasse LI en hier behaalde ze een eerste plaats metl91 punten. Brigitte Kreuzer werd met Tsarina derde met een totaal aan tal punten van 433. Ester van Dongen startte haar paard Wiona in de klasse L2. Zij behaalde met 188 punten een vijfde plaats. Als enige springamazone van Merselo liet Petra van Dijck haar talenten laten zien met Webster. Zij reed in de klasse L en behaalde een eerste prijs. In café De Piëlhaas wordt op zater dag 27 september vanaf 20.30 uur een toernooi gehouden. Aan dit toernooi kan iedereen deelnemen. Inschrij ven kan tot 20.15 uur via telefoon (0478)582187. Uitslag Whiskeydarten: winnaars ronde; 1. Lou Janssen. 2. Ela Ooster- wijk. 3. Mark van de Heuvel. 4. Johnny Smits. 5. Coby Janssen. 6. Henk van Moorsel. 7. Crit van Hoof. Verliezersronde; 1Roy Troisfontai- ne. 2. Johan van Hoof. 3. Marcel Oos- terwijk. 4. Paul Hendrix. 5. RuudTijs- sen. 6. Daisy Eggen. 7. Melissa Eggen. Er werd 180 gegooid door Ruud Tijssen en de hoogste finish was met 120 punten voor Lou Janssen. Een aantal mannen zijn op bezoek geweest bij de Duchenne itero, Rob Krebbers. Krebbers had er al zes dagen op zitten en alleen de laatste rit van Venray naar Nijmegen nog voor de boeg. Ook deze laatste rit heeft hij succesvol afgesloten. In totaal zou er ruim 1.000.000,00 bij elkaar zijn gefietst. Op zondag was er een dub bel programma met om 9.00 uur de senioren met een ronde Regio Venray en om 10.00 uur de kinderen. Voor komend weekend staat er een spel- lenochtend op het programma voor de kinderen. Op 30 september start het Spinning weer bij sportcentrum Dynamic. Deze winteractiviteit duurt een half jaar. In april gaan de Mudhun ters weer op dinsdag het bos in. Tot die tijd worden er op zondag regel matig tourtochten gereden, met af en toe een rit in de regio. Wie een keer wil meedoen is van harte welkom. Agenda: Zondag 28 september, vertrek 8.30 uur per fiets en 8.45 per auto voor een tocht in Oploo, 35 of 50 km. Zondag 28 september, vertrek 9.00, Spellenochtend voor kinderen tot 12.00 uur. Dinsdagavond 30 september start van de spinningtraining, 20.00 uur bij sportschool Dvnamic. De tafeltennisdames van Summa/ Red Stars hebben zich goed hersteld van de nederlaag een week eerder. Het kind van de rekening werd Setho- ne 1 uit Dodewaard: 7-3. Ellen Ras was goed voor drie keer winst en tevens in het dubbel metAngeleWientjes.Ange- le won twee keer en Annika Schnidt bleef op een keer winst steken. Verder werden er ook nog enkele partijen in vijf games verloren. Heren 1 verloor tegen Vrienden schaar 1 uit Gouda na spannende en bij vlagen goede wedstrijden met aanvallend spel met 4-6. Zo speelde Robert van de Bosch een spectacu laire eerste partij, die hij winnend afsloot en samen met Ronald Bogaard een ongelukkig dubbel. Ronald bleef ook deze keer ongeslagen met drie keer winst en Patrick Zwiers kon ook deze maal geen winst boeken. Afgelopen zondag werd er door 32 jeugdspelers deelgenomen aan de afdelingsronde van de Nederlandse Jeugdmeerkampen in Heel. Naast het goede optreden van iedereen en dus ook de nieuwelingen wisten zich direct te plaatsen voor de kwartfinale de spelers Tom en MaxThijssen bij de jongens junioren, Judith Stoef bij de meisjes junioren, Annika Jenniskens bij de meisjes pupillen, Ena Spahic bij de meisjes welpen, Matthian Vaes en Kay Verhaegh bij de jongens welpen en tenslotte Britt Houwen bij de meis jes junioren. Verder kunnen zich nog plaatsen de jongens junioren Mustafa Ali en Raoul Helmes in Venray op 26 oktober. Op zondag spelen veertien jeugdspelers met een C en D-licentie hun eerste ranglijsttoernooi in Heel. Tijdens het eerste judotoernooi van het nieuwe wedstrijdseizoen was een gedeelte van de wedstrijdploeg van Judo Vereniging Venray aanwe zig op een toernooi in Geldrop. De resultaten van de twaalf deelnemende judoka's waren goed te noemen. Na een felle strijd in de verschillende gewicht- en leeftijdsklassen, was de balans op het eind van de dag drie eerste prijzen, drie tweede prijzen en eenmaal een derde prijs.Verder waren er nog vier judoka's die hun wedstrijd om de derde prijs nipt verloren, dit na meerdere winstpartijen van hen in de voorronden. Ook de meest suc cesvolle judoka van het vorig seizoen, Bas Philipsen, pakte de draad weer goed op door ook hier weer al zijn wedstrijden winnend af te sluiten en met een eerste prijs huiswaarts te keren. Maar evenals vorig seizoen was ook Nic Goumans weer goed op dreef, want ook hij pakte de zege in Geldrop, zodat de strijd tussen deze twee judoka's om de trofee voor de meest succesvolle judoka spannend gaat worden. De derde judoka die op de hoogste trede van het podium mocht plaats nemen was Rolaan Mohamed. Met sterk judo versloeg hij al zijn tegenstanders met de maximale score van Ippon, het is te hopen dat hij deze vorm het gehele seizoen kan vasthouden. Voor Kim van Ewijck was het toernooi extra zwaar omdat zij in een groep moest worden ingedeeld met oudere meisjes, waardoor een ereprijs niet haalbaar was. Zij zal ech ter op volgende toernooien in haar eigen klasse zeker nog van zich laten horen. Zaterdag 27 september is een dertiental judoka's weer op de wed- strijdmat te vinden in Wahlwiller. Uitslagen Geldrop: le prijs Rolaan Mohamed, Bas Philipsen en Nic Gou mans, 2e prijs Maggy van Hoof, Jelle vanAcquoij en Rick Philipsen. 3e prijs Sil Philipsen, 4e prijs AroonAyas, Niels Janssen, Goof Classens, Martijn Jans- Sportinstituut Rudi Verhagen heeft met drie jonge judoka's deelgenomen aan de Limburgse kampioenschap pen voor senioren. Jessie Wismans, Anke Thoonen en Willem Seuren zijn alle drie vijftien jaar. Wismans werd tweede en Thoonen werd derde in de klasse -48 kilo. Seuren verloor zijn eerste partij van Jim Schultz die later kampioen werd. Via de verliezersron de kon hij helemaal terug komen en werd derde in de klasse -66 kg. De eer ste vier van elk district plaatsen zich voor het NKT Nationaal Kampioen Toernooi. Daar mogen de eerste zes deelnemen aan het NK. Ook de oud- Nederlands kampioen mag z'n titel verdedigen en er wordt een wildkaart uitgedeeld. Over twee weken vindt het NKT in Eindhoven plaats. Verder is met twee G-judoka's in Bunnik deel genomen aan tweede ronden van het Nederlands kampioenschap. Er zijn in totaal drie toernooien. Diegene met de meeste punten is kampioen. Dit geld alleen voor de hoogste klasse 1 en 2, normaal zijn er 5 klasse. Jasper Holtac- kers en Rene Glied zitten in de zelfde klasse tot 90 kilo. Holtackers, die in deze klasse voor het eerst mee draait deed het goed. Hij won al zijn partijen met Ippon (vol punt). Behalve zijn finale rond deze ging iets moeilijker deze won hij met een klein verschil Koka. Holtacker werd dus kampioen en Glied werd derde. Paardensportvereniging Ysselsteyn houdt in het weekeinde van 4 en 5 oktober SGWYsselsteyn 2008,bestaan de uit een dressuur- en springproef en een crosscountry, een parcours door een bosrijke omgeving met zo natuur lijk mogelijke hindernissen. Het aan tal deelnemers is in de afgelopen zes jaren opgelopen tot ruim 350. De ont wikkeling van het aantal deelnemers is deels te verklaren door de reputatie die het evenement inmiddels heeft opgebouwd. In voornoemde periode is het evenement uitgegroeid tot een hoogstaande wedstrijd. Daarnaast mag deze tak van de paardensport, ook wel eventing genoemd, zich ver heugen in een toenemende belang stelling. De deelnemers zijn afkomstig uit geheel Nederland en uit België en Duitsland. Nationale coryfeeën van de eventingscène die aanwezig zijn met meerdere paarden zijn Jan van Beek, Gert Naber, Alice Naber-Lozeman en Gert Boonzaaijer. Van de organise rende vereniging binden Irene Potten met Jupiter en Natascha Mennen met Unymphet in de klasse Licht de strijd aan, terwijl Sabine Franken metTenda in de klasse Zwaar het strijdperk gaat betreden. SGW Ysselsteyn is een van de wedstrijden waar in competitie verband wordt gereden om de KNHS PrimeVal Eventing Cup 2008. Deze nieuwe competitie wordt verreden onder auspiciën van de Koninklijke Nederlandse Hippische Sportfedera- tie( KNHS Het wedstrijdterrein is gelegen aan de Midden-Peelweg ten zuiden van de kom Ysselsteyn. Het betreft hier een unieke plek waar al jarenlang de samengestelde wedstrijd sport wordt bedreven. Ook vinden hier de KNHS Regotrainingen Lim burg plaats onder leiding van Gerald Arts en Gerrit Franken. Alle paarden en pony's staan, zoals gebruikelijk, onder veterinaire controle. Het pro gramma duurt op beide wedstrijdda gen van 8.30 tot 18.00 uur. Er waren ongeveer 400 voorname lijk Duitse zwemmers actief in het 50 meterbad van Krefeld. De Venrayse zwemmers Lisa en Dion Dreesens van SG Noord-Limburg (SPIO) waren prominent aanwezig. Op elk door hun gezwommen onderdeel behaalden ze een podiumplaats. De vijftienja rige Dion Dreesens zwom in de open klasse naar een eerste plek op de 200 meter vrije slag (1.58 min.), zilver was er op de 100 vrij (0.55 min) en brons op de 50 vlinderslag (0.27 min). In zijn eigen leeftijdscategorie werd hij op ruime afstand le. De zestienjarige Lisa Dreesens wist al haar Duitse con currenten voor te bliiven maar moest de Nederlandse/Noorweegse Clarrisa van Renen van PSV- Eiffelzwemmers voor haar dulden al was het verschil klein. Zij werd in de open klasse tweede op de 200 vrij (2.11min.) en ook 2e op de 100 vrij (1.01 min.) en tevens op de 50 vlinder (0.29 min.). De start van het nieuwe seizoen is daarmee geslaagd, aangezien hun tijden al op het niveau liggen van voor de zomerstop. Beiden zijn in het nieuwe seizoen gaan trainen in het 50 meterbad van Eindhoven. Daarnaast trainen ze in Venray en komen ze dit seizoen weer uit voor de Startgemeen schap Noord-Limburg waar SPIO als Venravse vereniging onderdeel van is. Handboogschutter Ron van der Hoff uit Venray is Nederlands kam pioen veldschieten geworden. In Amersfoort versloeg Van der Hoff, lid van Ons Genoegen uit Ysselsteyn, Henk Vogels uit Erp. Gerard Koonings uit Stein werd derde. Het Nederlands kampioenschap werd gehouden op het geaccidenteerde terrein achter de Bernhardkazerne van het Ministerie van Defensie in Amersfoort. Bij het veldschieten krijgen de handboog schutters de te treffen doelen op wis selende onbekende afstanden en op verschillende hoogten aangeboden. Senioren kunnen de komende weken vrijblijvend kennismaken met een of meerdere activiteiten van Senioren Sport Synthese. Zo zijn er een aantal sporten voor senioren bij sportverenigingen in Venray en Horst. Takken van sport zijn golf, tennis, tafeltennis, jeu de boules en volleybal. Kijk voor meer informatie op www. synthese.nl. of neem contact op via telefoon (0478)517317. Aan de jaarlijkse 5*5 km estafet teloop in Weeze in Duitsland werd door een achttal teams van ATV deel genomen. Bij de junioren meisjes en jongens werd dubbel succes geboekt, beide teams behaalden de eerste plaats. De meisjes eindigde in een per soonlijke tijd van 1.41.42, een zeven tal minuten sneller als het vorige jaar. De jongens eindigden in een persoon lijke toptijd van 1.29.20. Beide ploe gen was een mix van midden afstand lopers en triatleten. Bij de masters werd er eveneens goed gescoord. Hier werd zowel bij de vrouwen als mannen een tweede plaats behaald. In totaal stonden er 232 teams aan de start waarvan er 28 uitkomende voor Nederland. Atletiek De pupillentraining wordt gehou den vanaf zaterdag 21 september op zaterdagmorgen in het bos. De trai ning is dan van 10.00totll.15en ver trek bij De Sprank. De trainingen: Pupillen: woensdag baan 18.00-19.00 uur. Zaterdag bos 10.00-11.15 uur. C/D junioren: maan dag baan 19.00-20.30 uur, donderdag baan 19.00-20.30 uur.A/B en senioren: Dinsdag 19.00-20.30 uur, donderdag 19.00-20.30 uur, zondag 10.00-12.00 uur. Midden- en lange afstand: Dins dag 18.30-20.00 uur, donderdag 18.30-20.00 uur, zaterdag baan 15.30- 17.00 uur. NSG-atleten: Donderdag 18.30-1930 uur. Lopersgroep/alle niveaus: Dinsdag (start atletiekbaan) 19.00-20.30 uur, donderdag (start atletiekbaan) 19.00-20.30 uur. De baantrainingen worden op de kunst stofatletiekbaan gehouden (Sportpark De Wieën).Telefoon tijdens trainingen (0478)585522. Informatie bij de trai ners of via telefoon (0478)588217 Zie ook www.atletiekvenray.nl. Triatlon Jo Klerken nam deel aan een R-B-R wedstrijd in Assen, de zesde wedstrijd van het Sportvital duathloncircuit over een afstand van 5-20-2,5 Km. Hij werd 13de in de categorie heren 50 in een tijd van 1 uur 25 min 15 sec. Programma: 28 september Talenten dag NTB voor jeugd en junioren van 13 tot en met 19 jaar. 5 oktober ATB-Tocht Venray, vrijwil ligers opgeven bij Ludy Verstappen, ludy.verstappen@home.nl. 5 oktober NK Duatlon. Informatie over ATV Venray: e- mail info@twenray.nl. of via telefoon (0478)511545. Zie ook www.twen- ray.nl. of www.atletiekvenray.nl. Dinsdag: baantraining van 19.00 tot 20.30 uur, Kastiëlse Baan. Don derdagavondtraining op de baan van 19.00 tot 20.30 uur). Zaterdagochtend damestraining van 9.00 tot 10.00 uur, Kastiëlse Baan. Zaterdagmiddag afwis selende bostraining van 16.00 tot 17.30 uur, verzamelen bij de parkeer plaats in de Schadijker Bossen. Agenda 26 september clubkampioenschap pen Peelrunners, aanvang 19.00 uur 28 september Maasheggenloop Boxmeer 5,5, 10 en 21,1, aanvang 11.10 uur 28 september Posbankloop Velp, aanvang 14.30 uur 5 oktober IJzerenman Volksloop Weert, aanvang 10.00 uur 5 oktober Océ loop Venlo Uitslag IJzeren Man volksloop: Dames 7 kilometer: Annette Philipsen, Broekhuizenvorst, 39:02.Yvonne Snet- selaar, Grubbenvorst, 39:16. Jacque line Pouwels, America, 39:36. Nicolle Pouwels, Horst, 39:36. Uitslag Airborne 10 Miles in Eind hoven. Guus van Enkevort, Evertsoord, 1:20:32. Uitslag Cranendonck, kwart en halve marathon: Leon Mooren, Mete- rik, 1.32.55. Ge Stappers, Grubben vorst, 1.55.45. Wedstrijduitslagen staan op www. peelrunners.nl De schutterij is een actie begon nen om nieuwe leden te werven. Dit jaar is veel tijd geïnvesteerd in scho lenprojecten. Echter naast de muziek bestaat er ook de mogelijkheid om als schutter deel te nemen aan de vereni gingsactiviteiten. Wie muzikaal onder legd is of een interne opleiding tot tamboer wil gaan volgen is welkom. Onder leiding van een dirigent kan men worden opgeleid. Meer informa tie is verkrijgbaar bij de voorzitter van de muziek Giel Krijnen via telefoon (0478)516336. Ook kan men actief lid worden van de schutterij. Meer infor matie is verkrijgbaar bij Bernie van Lierop via telefoon (0478)510400 of via www.zandakker.nl. Sportnieuws -info Jeugdatleet Erik Stevens van ATV heeft op het Nederlands kam pioenschap voor de meerkampers in Enschede een bronzen medail le behaald. Hij startte sterk met een tijd van 11.40 seconden op de 100 meter, hetgeen goed was voor de winst. Hij vervolgde nog met een tweede winst op het verspringen met 6.50 meter, maar daarna volgden moeizame pres taties op verschillende nummers. Alleen op het hoogspringen doorbrak hij de trend met een zeer goede 1.92 meter. Hij was echter niet in staat om vervolgens bij het speerwerpen en de 1500 meter indruk te maken. Dat hij alsnog doorzette om als derde te ein digen zegt iets over zijn karakter en doorzettingsvermogen. Er zal echter meer voor nodig zijn om volgend jaar een rol van betekenis te spelen bij de indoor meerkamp kampioenschappen bij de juniorenA. Zijn jongere zus Suzan maakte een goede indruk bij de meisjes junioren C. Stevens moest als eerstejaars in haar categorie opboksen tegen een sterk veld van sterke meerkampsters die bijna allemaal een jaar ouder waren. Ze werd uiteindelijk twaalfde in het eindklassement, maar vergele ken met haar leeftijdsgenoten werd ze fictief derde. Gezien haar ontwik keling zal ze volgend jaar zeker indruk maken in deze juniorenklasse. Suzan Erik Stevens (r.) behaalde een mooie bronzen plak op het NK. liep een beste 80 meter horden in 13.45 seconden. Bij het hoogspringen liep het weer best met 1.60 meter. Ze kan hier met de top in deze junioren categorie mee. Kogel was niet super maar wel degelijk met 10.15 meter en hetzelfde geldt voor de 150 meter in 20.40 sec. waarmee ze haar eerste dag afsloot. Verspringen blijft lastig maar met 4.66 meter bleef ze aardig mee doen. Bij het speerwerpen ver raste Suzan Stevens. Met 23.07 meter had ze geen rekening gehouden en de wijze waarop ze wierp gaf aan dat ze toekomst heeft op dit nummer. In haar afsluitende 600 meter liep ze 1.47,01 minuten. Uiteindelijk kwam ze uit op 3876 punten, waarmee ze een prima zevenkamp afleverde en volgend jaar zeker op herhaling mag. ATV Venray heeft met succes deel genomen aan de 5x5 kilometer esta fetteloop in Weeze. Deze loop is een gezellige mix van junioren, triatlon- ners, veteranen, senioren, beginnelin gen en oude rotten in het vak. ATV Venray nam met acht teams deel en dat leverde de volgende resultaten op: ATVVenray le junioren m. 01:29:25; 195 Wismans, Maikel 16:58 Junioren 1991; 194 Stam, Laurens 17:i5 Junio ren 1991; 193 Teunissen, Robin 20:42 Junioren 1990; 192 Arts, Niek 17:17 Junioren 1991; 191 Knol.Jolan 17:13 Junioren 1991;ATV Venray le Junioren v. 01:41:32; 205 Becks, Rinske 18:46 Juniorinnen 1995; 04 Nelissen, Mirthe 19:27 Juniorinnen 1993; 203 Neiske, Becks 22:25 Juniorinnen 1993; 202 Lenders, An 18:21 Juniorinnen 1990; 201 Arts,Ester 22:33 Juniorinnen 1989; ATV Venray-12e Manner II 01:31:12; 215 Scheres, Peter 17:31 Manner II 1963; 214 Timmermans, Frank 18:15 Manner II 1963; 213 Meulendijks, Marcel 17:34 Manner II 1964; 212 van Rooy, Mart 19:25 Manner II 1961; 211 Poels,Jan 18:27 Manner II 1956;ATV Venray 8e Manner II 01:45:33; 175 Litjens,Ger 20:30 Manner II 1963; 174 Piet, Selten 21:23 Manner II 1957; 173 Flinkert, Geert 21:03 Manner II 1966; 172 Bexkens, Herman 22:13 Manner II 1950; 171 Weijs.John 20:24 Manner II 1964; Die ausdauers 14e Manner II 01:55:09; 445 Staaks.Wien 23:36 Man ner II 1962; 444 van Dijk, Bart 22:48 Manner II 1961; 43 Cornelissen, Geert 22:28 Manner II 1954; 442 van de Borg, Harry 23:36 Manner II 1955; 441 Gerrats, Peter 22:41 Manner II 1955; ATVVenray Mixed 17e Mixed - Klasse 01:57:45;225 Fransman,Yvonne 25:27 Mixed - Klasse 1978; 224 Jansen, Peter 23:55 Mixed - Klasse 1957 223 de Vries, Freddy 19:34 Mixed - Klasse 1975; 222 Emons, Erna 28:42 Mixed - Klasse 1956; 221 van de Korput.Ad 20:07 Mixed - Klasse 1955; ATV Ven ray dames 2e Frauen II 01:58:45; 185 Selten, Nel 22:38 Frauen II 1962; 184 Classens, Nel 23:00 Frauen II 1956; 183 Annemarie, Goossens 24:13 Frau en II 1963; 182 Aben, Lilian 24:44 Frau en II 1961; 181 Peeters, Gerda 24:10 Frauen II 1952; ATV Venray Mixed II 50e Mixed - Klasse 02:18:24; 35 Jan sen,André 25:54 Mixed - Klasse 1952; 234 Kampen, Evelyn 27:26 Mixed - Klasse 1957; 233 Vervoort, Cor 27:55 Mixed - Klasse 1957; 232 Visser, Dini 31:35 Mixed - Klasse 1957; 231 Pluk, Piet 25:34 Mixed - Klasse 1946 De jaarlijkse schoolatletiekdag van ATV Venray heeft zich dit jaar mogen verheugen in een ongekend grote deelname. In totaal deden er 280 scholieren mee van zestien verschil lende basisscholen uit de regio. Dat is ruim 100 meer dan in 2007. Het aanwezige springkussen zorgde voor voldoende vermaak. Het was een leuke wedstrijd waar de scholieren kennis konden maken met de ver schillende onderdelen van de atletiek, zoals sprint, verspringen, kogelstoten of balwerpen en de 400 meter. Met veel inzet wisten de scholieren er een mooie wedstrijd van te maken. Vooral bij de 400 meter was er veel strijd en vocht men voor een goede klassering. De wisselbeker werd dit jaar gewon nen door De Hommel. De Vlaswei werd tweede en De Keg bezette de derde plaats. Uitslagen: Meisjes groep 1. Lisanne Hen- drikx, De Vlaswei. 2. Merel Rommers, De tiende en laatste wedstrijd van de 50 competitie werd gewonnen door Lambert van den Hoogenhof met 6810 gram. 2.Antoon Sanders. 3. Ton Deenen. 4. Wiel Verberkt. 5.Peter Gerrats. Het eindklassement van deze wedstrijd was als volgt: 1 Antoon San ders. 2. Lambert van den Hoogenhof. 3. Harrie Theeuwen. 4. Will Berden. 5.Peter Gerrats. De eerste wedstrijd om de lente koning voor de lange hengels werd gewonnen door Martien Voermans. 2. René Wijnhoven. 3. Peter Beelen. 4. Wim Hendrix. 5.Toon van Ooijen. Op zaterdag 27 september is de derde wedstrijd om de herfstkoning voor de korte hengels. Op zondag 28 sep tember is de tweede wedstrijd om de herfstkoning voor lange hengels. Beide wedstrijden worden gevist in vijver 2 van 8.00 tot 12.00 uur. Bij eenkomst en loting is om 7.00 uur. Opgeven kan tot uiterlijk de donder dag voorafgaande aan de wedstrijden, 20.00 uur, bij Henk Theeuwen via tele foon (0478)571311. Nieuwe leden zijn van harte wel kom. Voor vragen en informatie betreffende lidmaatschap en vergun ningen kan men zich in verbinding stellen met Pieter Kunen via telefoon (077)3662920. Zie ook www.hsvhe- talvertje.nl. De Vlaswei. 3. Jolle Swinkels, Maria Oirlo. Jongens groep 1. Wouter van der Waarden, Petrus Banden. 2. Wesley Classens, Maria Oirlo. 3. Rik Kleeven, Maria Oirlo. Meisjes groep 5/6.1. Felice Auriaux, De meulenbeek. 2. Nicole Schellekens, De Hommel. 3. Iris de Beer, De Keg. Jongens groep 5/6. 1. Rens Heere, St. Josef Overloon. 2. Fynn van der Bas, Petrus Banden. 3. Bart Pronk, De Keg. Meisjes groep 7/8.1. Femke Riense- ma, Petrus Banden. 2. Daphne de Beer, De Vlaswei. 3 Bo Brands, De Hommel. Jongens groep 7/8. 1. Miel van den Berg, De Hei. 2. Noud vanAss, De Keg. 3. Sjoerd van Hoenselaar, Petrus Ban den. Afgelopen weekend werd in Cot- tbus (Duitsland) de 22e editie van de GWG Cup georganiseerd. Met vijftien deelnemende Europeese en Aziati sche landen is dit een van de grootste internationale jeugdturntoernooien van de wereld. In dit toernooi wordt in twee categorieën geturnd: 12 t/m 14 jarigen en 15 t/m 18 jarigen. De Overloonse turner Bram Verhofstad (13 jaar) werd door de KNGU uitge nodigd om Nederland te vertegen woordigen op de onderdelen sprong en vloer. In de categorie 12-14 jarigen waren 40 turners actief. Tijdens de meerkamp konden de beste zeven turners per toestel zich kwalificeren voor de individuele toestelfinales. Bram turnde zowel op sprong als op vloer uitstekende oefeningen en kwa lificeerde zich probleemloos voor de op zondag te houden toestelfinales. Daarin behaalde Bram op het onder deel sprong een puntenscore van 13.750, goed voor een derde plaats. Zijn oefening op vloer werd door de jury gewaardeerd met een punten score van 13 800. Deze score bleek uiteindelijk voldoende voor een twee de plaats. Met dit resultaat kan Bram terugkijken op een uitstekend verlo pen toernooi. Schutterij 't Zandakker Gilde Sint Jan uit Venray heeft tijdens het laatste grote schuttersfeest in 2008 toegeslagen. Tijdens het 450-jarig bestaansfeest van schutterij Sint Martinus uit Horn behaalde het dameszestal de eind strijd en bij het invallen van de duis ternis moest de eerste prijs gedeeld worden met de verenigingen Sint Sebastianus uit Neer en schutterij Sint Nicolaas uit Heythuysen. Tijdens deze beoordelingen werden de nodige prijzen gehaald: Het koningspaar, Ber nie en Annemie van Lierop-Nooijen, behaalde een tweede prijs. Het keizer- spaar. Joep en Jeanne Krijnen-Gooijer, werd tweede prijs als keizerspaar, een derde prijs als keizer en een tweede prijs als mooiste keizerin. Het muziek korps excelleerde wederom met een schitterende eerste prijs en de soliste, Lisanne Stevens, behaalde eveneens een eerste prijs. De schietwedstrij den verliepen voorspoedig en van de vijf teams behaalden vier teams de kavelwedstrijden. Uiteindelijk waren het twee teams, die lange tijd doorstreden om de eindzege, terwijl diverse verenigingen afhaakten door een misser. Toen de duisternis der mate was ingevallen dat het schieten niet meer mogelijk was, bleek dat het dameszestal van Schutterij 't Zandak ker Gilde Sint Jan uit Venray over was gebleven tussen twee grootmachten. Het zestal, bestaande uit Bianca van Dorrestein, Lisette van Rhee-van den Broek, Toos Linders-Verhaeg, Mary Stiphout-Graat, Marian Henssen-Coer- sen en Ria de Klein-Peters, behaalde een eerste prijs en een geldbedrag. De jeugdrijders waren te gast op het Radiociruit in Stevensbeek van OMC Oploo. Bij de 65 versnellingen grote wie len eindigde Tino Broere op een 9e plek in de le manche en inde 2e man che moeste hij wegens problemen de strijd opgeven. Bij de 85 kleine wie len A sloot Jeremy de Vink de beide manches op een 8e plek af om ook in het dagklassement een 8e plek voor zich veilig te stellen en kwam de 12e plaats op naam te staan van Jules Deenen om na het rijden van de man ches een 12e stek voor zich veilig te stellen. Met een 14e en een 13e plek in de manches kwam de 13e plek op naam te staan van Bart Pijpers. Bij de 85 grote wielen eindigde Maik Hubers op een 26e plek nadat hij op een 26e en een 27e positie werd afgevlagd. Bij de MX 2 jeugd wist Jos Hubers een 35e plek op zijn naam te schrijven door in de manches op een 32e en een 35e de meet te passeren en wist Maud Hubers een 33e en een 36e stek veilig te stellen om een 26e plek in het dagklassement op haar naam te schrijven. Bij de veteranen sloot Jeu Hubers de manches op een 13e en een 11e stek af om een 11e plek voor zich op te kunnen eisen. Waren op zaterdag de jeugdrijders te gast op het Radiocircuit daags er na mochten de rijders in de Natio nale klasse aan de start verschijnen. Rick Simons behaalde een fraaie derde plaats Ook nu lag de baan er perfect bij en had de club alles prima geregeld. Het weer was niet zo aangenaam als op de zaterdag maar het bleef droog en later liet het zonnetje zich nog af en toe zien. Net toen de wedstrijd afgelo pen was viel er een drup regen uit de bewolking die inmiddels boven het circuit was komen drijven. Voor deze wedstrijd hadden zich in totaal 194 rijders die zorgde voor spannende en sportieve wedstrijden. Bij de MX 3 senioren mocht Edwin Logtens de 4e beker huiswaarts nemen om na een felle strijd op een 3e en een 4e plaats de strijd te eindigden. Han de Lange moest in de le manche wegens machine problemen vroegtijdig het rennerskwartier opzoeken en in de 2e manche ging hij als 10e man over de meet. De 23e plaats was voor Mare van Dijk weggelegd hij wist de man ches op een 28e en een 19e plaats afgevlagd. De hoogste treden bij de MX 1 senioren was voor Dennis Kue- nen weggelegd door in de le manche de manche winnend af te sluiten en in de 2e manche werd hij de 3e man. Rick Simons mocht op de 3e trede plaats nemen nadat hij de manche met een 4e plek en een zege veilig wist te stellen. Met een 8e en een 13e plaats na het rijden van de manche wist Paul Eickmans nog net binnen de top tien te eindigen en was de 12e plaats in het algemene klassement voor Marcel Ruyten weggelegd door de manches op een 14e en een 1 le plek te doen af sluiten. Koen Heidens reed een prach tige le manche door een 6e plek op zijn naam te schrijven en in de 2e manche moest hij te strijd opgeven. Roy Nillesen werd op een 22e en een 20e plek afgevlagd om een 20e stek in het dagklassement voor zich veilig te stellen. Een 12e plek bij de Quads Nationaal kwam in handen van Piet de Bruijn en sloot de manches op een 8e en een 13e stek af.

Peel en Maas | 2008 | | pagina 29