I EINDELIJK.... FILMTIP UITGAANSTIPS Rabobank VAKANTIE JOUW EIGEN SMOOTHIE COLUMN September Oktober PEEL EN MAAS Donderdag 25 september 2008 - Pagina 16 WANTED Weet je wat er allemaal komt kijken bij het opzetten van een jongerenmagazine? Waar schijnlijk niet. Waarschijnlijk kun je je ech ter wel voorstellen dat er héél, héél erg veel bij komt kijken. De redactie van het Venrays jongerenmagazine heeft dat aan den lijven ondervonden. Nieuwsgierig? Hieronder een kleine greep uit alles wat we moesten doen. Augustus 2007 De redactie kwam voor het eerst bij elkaar. Onder leiding van hoofdre dacteur Jimmy van Rijt kreeg het idee voor een jongerenmagazine gestalte. De redactie ging hard aan het werk om een leuke inhoud te ver zorgen. Toen hadden we nog geen wensgeld van de gemeente gekregen en waren we met slechts tien personen. September 2007 We gaan een samenwer king aan met Stichting Loqal, maar moeten maanden wachten op computers, een bankreke ning, en andere essentiïle zaken om vooruit te komen. Januari 2008 Wensgeld van gemeente gekre gen (2000 euro) Maart 2008 Samenwerking met Loqal opge zegd i.v.m. blijkbaar verschillende werktempois. Na enkele weken veranderde de naam voor het magazine. Loqalmagazine was natuurlijk niet meer bruikbaar. We werden vanaf dat moment Epic magazine. April 2008 Redactie legt zich toe op jonge renpagina in Peel en Maas. Wensgeld door pro vincie verdubbeld. Ook Rabobank geeft 2000 euro. Sinds de zelfstandige voortgang van de redactie beschikken we niet meer over een ruimte. Mei 2008 Dankzij notaris Paantjens zijn we een eigen stichting geworden. Juni/juli 2008 Plannen voor voorbeeldmagazine nagenoeg rond Juli/augustus 2008 Gedwongen zomerstop, weer een maand vertraging. Driekwart van de redactie zat in het buitenland. September 2008 Redactie zoekt sponsoren in dorp met behulp van foldertjes! Eindelijk, alle bureaucratie gehad. Dat zoeken van spon soren is nog behoorlijk moeilijk. Hoe dan ook geven we ons eerste magazine binnenkort uit. Deze keer hebben we voor jullie niet zoin geweldige en scherpe column, maar meer een oproep. Voor de eerste keer ik, een echte techfreak, name lijk toegeven dat het vroeger beter was. Net zoals de meesten ben ik opge groeid met muziek en heb ik er van kinds af aan van genoten. Ik speel gitaar, het helpt me bij mijn studie (vele van ons zouden geen letter op papier krijgen zonder een deunlje op de achtergrond), ik luister het op weg naar school en "stiekemop mijn werk. Onze ouders liepen rond met gettoblasters. Als kleine kinderen liepen we met cassettespelers rond, later met een discman en sinds een paar jaar heeft eigenlijk iedereen een mp3-speler of iPod. En laat het nou zijn dat ik bij al deze groepjes hoor. Nu ben ik het afge lopen jaar tot een verschrikkelijke ontdekking gekomen. Ik vond ik een oude platenspeler op zolder, inclusief een hoop Ipis. Na een paar uursjouwen en klungelen had ik het prehistorische gevaarte eindelijk op mijn versterker en audio-set geÖnstalleerd. Ik zocht een mooie plaat uit (ëBrown Sugari van de Rolling Stones). Eentje die ik natuurlijk al lang op mijn mp3-speler had. Ik begon te luisteren en ik was, eerlijk waar, ontroerd. Nog nooit had ik het nummer zo mooi gehoord! Het klonk alsof ik zelf in de opnamestudio bij de Stones zat. Hoe kon het dat op zoin oud apparaat die muziek zo veel mooier was dan op mijn mp3-speler? Ik had toch zelfde nummers van mijn cd geript, dus hoe kon het dat die kwaliteit nog zo laag was? Na wat speurwerk kwam ik er achter dat die plastic plaatjes, waar onze ouders vroeger nog op rockte, nog steeds betere kwaliteit dragen dan onze audioformaten. Vooral de hoge en de lage tonen blijven beter bewaard. Dus nu, in een verwoede, hopeloze poging roep ik alle jongeren op om op zolder te gaan spitten en het stof van die oude grammofoon af te blazen, om in ieder geval thuis weer eens te luisteren hoe muziek mOet klinken, want naast live muziek kan je echt niet beter krijgend Een grammofoonplaatfanaat Stap 1: Koop de juiste ingrediënten in! Het zijn er niet zoveel: 2 of 3 kiwi's, appelsap (in totaal 2 dl) en ijsblokjes. Qua materi aal heb je een staafmixer of een blender nodig, en een maatbeker. Stap 2: Haal de schil van de kiwi eraf en doe zoveel mogelijk in een maatbeker. Het beste kun je de schil van de zijkanten eraf halen, zo hou je het meeste over. Je kunt er 2 of 3 kiwi's in doen. Stap 3: Doe nu de ijsblokjes erbij, in totaal een stuk of 3. Doe de kiwi's en de ijsblokjes in een blender (of met een staafmixer) en mix het. Het zal in het begin veel lawaai maken maar dat moet je gewoon negeren. Ondertussen doe je de appelsap erbij. Als je alles even doormixt heb je een heer lijke mix! Verdeel dit nu over een aantal glazen en voila: de kiwismoothie is klaar. Geniet ervan! 28 Koopzondag 28 Boekenmarkt 3 t.m. 25 Woon Event Fraay Ven ray 4 en 5 Samengestelde wedstnjd in Ysselsteyn 12 Autocrosswedstrijd in Ysselsteyn JEANS MODE CASUALS www.wolffjeansvenray.nl De Bleek 62-64 Venray Hallo lieve lezers, Na een welverdiende relaxvakantie, waarin de redactie als een man zich in de luie stoel heeft geworpen om daar drie maanden comateus te blijven liggen, zijn we weer terug van weggeweest. En met het witte strandzand nog tussen onze (klaarblijkelijk ongewas sen) tenen, hebben we geprobeerd de overgang naar schoolgang wat minder pijnlijk te maken door middel van een top vijf van onze grootste vakantie-ergernissen. 1. Mobieltjes die op straat op maximaal volume een schrille kake- fonie van pistoolschoten, vloeken over moeders en de onmiskenbare 'pieeep' uitspuwen, wat als een muziekgenre, 'gangstarap', moet klinken. 2. Het weer (hoezo, typisch Hollands?). Mooi weer als ik moest werken, slecht weer wanneer ik dat niet moest - en in het bijzonder als ik terug naar huis fietste... 3. Waarom heb ik in godsnaam in mijn onderbroek gestaan in de Nijmeegse winkelstraat tijdens de introductiedagen? Waarom?! 4. Ik heb een smsje van mijn vader ontvangen met de vraag wat Italiaans voor 'ham' is, wat ze wilden weten aangezien ze op een terrasje aan het Idromeer pizza's bestelden ('t is overigens proci- utto, maar dat terzijde). Ik, die alleen thuis was achtergelaten, was een tikkeltje jaloers. 5. Ja... Eigenlijk was de vakantie gewoon super... De jonge Wesley (James McAvoy) komt erachter dat zijn vader een moorde naar is. Als zijn vader wordt vermoord, gaat de zoon voor de geheime orga nisatie van zijn vader, The Fraternity, werken en wordt hij opgeleid om in de voetsporen van zijn vader te treden... Tenminste, dat wordt hem voorgehou den. Timur Bekmambetov, de regisseur van de nieuwe film Wanted, heeft een meesterwerk weten neer te zetten. Iedereen wil toch dat hij door een getatoeeerde supervrouw als Angelina Jolie - die kennelijk geen moeite heeft om dit werk te com bineren met haar goede doelen - verlost wordt van zijn zeurende, over spelige vriendin en zijn nog irritantere, dikke en dus afstotelijke baas? Toegegeven: de stunts, die vooral Jolie vak kundig weet te spelen, zijn onderhoudend: we zien hoe ze Wes in laat stappen zonder haar auto te stoppen, we zien kogels de gekste banen afleggen en we zien hoe je met de osse toetsen van een toetsenbord "fuck youkan spellen met maar één u ter beschikking. Gewel dige actie, zeker een \aanrader. COLOFON De jongerenpagina is een initiatief van de redactie van Peel en Maas in samenwerking met Epic Magazine. Hoofdredactie: Jimmy van Rijt, JuLius van Tongeren (adjunct) Redactie: Bas Jongmans, Bram Jetten, Loes van Els, Femke Hendriks, Elise Cremers, Tim Reintjes, Martijn Willemse, Nathalie Minten, Alan Moss, Karen van der Heijden, Romy Beckers, Patrick Förtsch Begeleiding: Ron Koenen, Christ van den Munckhof en Henk Lammen.

Peel en Maas | 2008 | | pagina 16