Studie naar toegankelijkheid openbare ruimte Sanne Louwers meesterbinder C20,40 Vragenlijst 55-plussers Vier generaties De nieuwe woonspecialist! iep, [gere oktërk Reünie Vincentiushuis Jk Een jaarabonnement kost u slechts PEEL EN MAAS In Meerlo-Wanssum wordt momenteel een quick-scan uitgevoerd om te achterhalen hoe het momenteel is gesteld met de toegankelijkheid en de sociale veiligheid van de open bare gebouwen en openbare ruimte in Meerlo. Het bureau Next Generation 4 All is in opdracht van de gemeente de huidige situatie in het dorp in beeld aan het brengen. "Volgende week zullen de eerste resultaten al met mij besproken worden", zegt wethouder Carla Brugman (Ruimte, PK). "Lange tijd zijn we inmiddels in overleg met het gehandicaptenplatform om beleid te formuleren voor onze gemeen te. Met deze scan zijn we juist een heel praktische weg ingeslagen om te komen tot een beter toe gankelijke gemeente." De scan beperkt zich in eerste instantie tot Meerlo, waar drie voor het publiek toegankelijke ruim tes (gemeentehuis, sporthal en basisschool) worden onderzocht. Meerlo heeft diverse voorzienin gen (seniorenwoningen, gemeen tehuis, sporthal, dokterspraktijk, fysiotherapie en apotheek), waar bij de toegankelijkheid voor men sen met een beperking belangrijk is. Ook de toegankelijkheid en begaanbaarheid van de openbare ruimtes (trottoirs, verlichting, overzicht bij oversteekplaatsen) en bereikbaarheid van voorzienin gen (toegankelijkheid bushaltes, parkeermogelijkheden, wandel en fietsroutes) spelen daarbij een rol. De scan beperkt zich in eerste instantie tot voor het publiek toe gankelijke ruimtes maar ook van private gebouwen (doktersprak tijk, apotheek) wordt bekeken of ze goed bereikbaar en toegankelijk zijn. De resultaten van de scan, die mogelijk een vervolg krijgt in de andere kernen van Meerlo-Wans sum, vormen de basis voor het formuleren van verbeterpunten, maatregelen en beleidsuitgangs punten om de toegankelijkheid en bruikbaarheid van openbare gebouwen, openbare ruimte en voorlichting daarover te verbete ren. De gemeente Meerlo-Wanssum gaat de resultaten van het onder zoek afstemmen met de toekom stige fusiepartners Horst aan de Maas en Venray. Daarnaast worden de uitkomsten van de quick-scan besproken met belangenorganisa ties als Stichting Platform gehandi capten, KBO en dorpsraden. Trots zijn de dames van Sep tember. Hun collega Sanne Louwers heeft - met groot suc ces- de meesterbinder-oplei- ding bloemierkunst afgeslo ten. Na een vierjarige middel bare opleiding in de bloem- sierkunst, heeft Sanne de meester-opleiding gevolgd aan de Helicon-opleidingen in Nij megen. Dat betekent dat zij in Nederland tot de top van bloe misten hoort. Om de opleiding volledig af te sluiten,gaat zij komend jaar nog werken aan de proeve. De proeve van meesterschap is een soort afstudeeropdracht die een mees terbinder kan doen, om de oplei ding volledig af te ronden. Sinds 2004 is Sanne werkzaam bij September; omdat elke bloe- menzaak toch zijn eigen manier van bloemschikken heeft, wilde Sanne graag haar zichtveld en werkveld verbreden. Zo kwam ze bij September terecht. Eerst als stagiaire; om eens ander bloemwerk te ervaren en inspiratie op te doen voor haar opleiding...en inmiddels als full time bloemiste. Na het afronden van haar eind examen heeft het eindwerkstuk van Sanne Louwers enkele weken in de etalage van September staan te pronken. Haar 'Paradise found", zoals de opdracht van de opleiding luidde, bestond voor Sanne uit een werkstuk gemaakt van euonymusblaadjes, aan elkaar bevestigd met doornen, die zo als een soort natuurlijk sluier de ver binding vormden tussen de takken van een grillige struik. De struik is afkomstig uit de tuin van Sanne Louwers d'r pas verworven) 'droomhuisje' in Deurne...haar 'Paradise Found". De symboliek van de passie voor enerzijds haar huis en anderzijds de passie voor het prachtige bloemsierkunstvak heeft zij zo kunnen samenvoegen in haar werkstuk. En de passie waarmee Sanne haar vak uitoefent, is ook in de vakbladen niet onopgemerkt gebleven. Zo stond zij met haar klasgenoten in de Bloem en Blad, en pronkte haar werkstuk paginagroot in de Pook.Tevens is Sanne voor het maken van rouwwerk persoonlijk gevraagd door de makers van het trouwar- rangementenboek 'In Memoriam'. Naam: Op 3 oktober valt bij ruim 20.000 inwoners van de pro vincie Limburg de vragenlijst '55-plus Monitor Limburg 2008' in de brievenbus. De GGD Noord- en Midden-Lim burg en de GGD Zuid Lim burg houden deze enquête in opdracht van alle Limburgse gemeenten onder inwoners van 55 jaar en ouder. Zowel de gezondheid als ook de wensen en behoeften op het gebied van welzijn en zorg wor den in kaart gebracht. Op basis van deze gegevens kunnen de Limburgse gemeenten samen met de GGD prioriteiten stellen en (lokaal) gezondheidsbeleid, WMO-beleid en ouderenbeleid ontwikkelen en realiseren. Met de 55-plus Monitor willen de gemeenten en de GGD'en zowel de gezondheidssituatie als ook de wensen en de behoeften op het gebied van welzijn en zorg van 55- plussers in beeld brengen. In de enquête staan onder meer vragen over chronische ziekten, roken en alcoholgebruik, voeding en beweging, mantelzorg, thuiszorg en vervoer. Naar aanleiding van de uitkomsten kunnen voorzieningen worden getroffen en/of activitei ten worden georganiseerd. Deze voorzieningen en/of activiteiten zijn erop gericht dat 55-plussers langer gezond en zelfstandig kun nen leven. Hiermee sluiten de gemeenten aan op het landelijke ouderenbeleid 'langer leven in goede gezondheid'. Steekproefsgewijs zijn er wil lekeurig ruim 20.000 55-plussers uitgekozen, die een vragenlijst toegestuurd krijgen. Het is de bedoeling dat iedere 55-plus- ser die een vragenlijst ontvangt, deze zelf invult en binnen twee weken terugstuurt in de bijgeslo ten antwoordenvelop. Een goed en betrouwbaar beeld kan alleen worden verkregen als zoveel mogelijk 55-plussers de vragenlijst invullen. Niet iedereen ontvangt een vragenlijst. Door dezelfde vragenlijst in heel Limburg uit te zetten kunnen de resultaten per gemeente(cluster) en per regio met elkaar worden vergeleken en kunnen er ook uitspraken op Limburgs niveau worden gedaan. Vanaf voorjaar 2009 zal de GGD Noord- en Midden-Limburg regel matig rapporteren over de resul taten. Vier generaties: overgrootmoeder Annie Janssen-Brouwers, oma Marij Kusters-Janssen, moeder Saskia Kusters en dochter Joëlle Haas, geboren op 27-juli 2008. De boot naar Merselo? Ine Hendriks uit Merselo vindt het jammer dat het kunstwerk 'Rust in de Arena' - beter bekend als de boot van De Bleek - straks niet meer terugkeert in het opgeknapte winkelcentrum. De inwoonster van Merselo heeft cultuurwethouder Van der Broeck een brief geschreven met het ver zoek of de boot niet naar de Loon- sedijk verplaatst kan worden."Ons huis staat aan een van de invals wegen naar Venray, de Loonsedijk tussen de Beekweg en Overloon", schrijft Ine Hendriks. "We hebben een groot terrein van 3,3 hectare en willen daar graag een openbaar kunstwerk geplaatst zien."Volgens Hendriks past de boot prima in het landschap langs de weg in de oude Endepoel. Het terrein staat 's winters vaak blank. "Dagelijks passeren honderden verkeersge- bruikers ons huis op weg naar school (Stevensbeek) of naar de A73- In de zomer komen vooral in de weekenden honderden fietsers voorbij. Het kunstwerk zal dus niet te lijden hebben aan gebrek aan belangstelling." PLUS weer beste wijnsupermarkt PLUS is onlangs in de Wijn- almanak 2009 voor de vijfde keer bekroond tot beste wijnsu permarkt van Nederland! Wijn schrijvers Harold Hamersma en Hubrecht Duijker 'beproefden' 3400 wijnen onder de 5,50 euro, waarvan 115 afkomstig uit de schappen van PLUS. Maar liefst 77 behaalden een Ster: meer dan de helft van het totale PLUS-assor- timent! Om dit met de klanten te vieren, pakken PLUS Verbeeten Overloon, PLUS Verbeeten Vier lingsbeek en PLUS van Dijck Venray de komende weken extra royaal uit met diverse wijnacties. Bovendien is er een wedstrijd waarbij een WijnVerwenWeekend op een heus kasteel; in Zuid-Frank rijk gewonnen kan worden. PLUS heeft een naam hoog te houden als het gaat om wijn. De heren Hamersma en Duijker onderschrij ven dit met hun hoge waarderin gen in de Wijnalmanak 2009-Voor de vijfde keer alweer. Voor PLUS reden om in de traditionele wijn maand, oktober, uit te pakken met een groot aantal scherp geprijsde Sterwijnen. Ze zijn te vinden in het Wijnmagazine dat vanaf 29 september geldig is. Daarin staat onder meer de bekroonde Tierra Buena wijn uit Argentinië, waarbij de aanbieding 2-halen-1- betalen is. Als klap op de vuurpijl kunnen PLUS-klanten een volle dig verzorgd wijnweekend win nen op Chateau 1' Horte in Zuid- Frankrijk, een van de wijngaarden waar PLUS zijn kwaliteitswijnen inkoopt. Naast de vlucht, het ver blijf en de maaltijden maken ook de nodige wijnproeverijen deel uit van deze unieke wijn-experien- ce! Om in aanmerking te komen voor het WijnVerwenWeekend op Collecteweek Dierenbescherming De vrijwilligers van de Die renbescherming komen van 29 september tot en met 4 oktober langs de deuren om te collecteren. De opbrengst van deze collecte is ook dit jaar heel hard nodig. Dierenleed is helaas aan de orde van de dag. Zoals bijvoorbeeld de honden in de malafide honden- handel, waar duizenden dieren vaak onder erbarmelijke omstan digheden dag in dag uit puppy's moeten produceren. Maar ook de agressie tegenover het individu ele dier, veelal paarden en pony's, lijkt steeds vaker voor te komen. En wat te denken van de duizen den verwaarloosde dieren die de inspectiedienst van de Dierenbe scherming ieder jaar aantreffen en in beslag nemen, de opvang van zwerfdieren in asielen en de zwerfkattenproblematiek. De Die renbescherming is van mening dat elk dier recht op een dier- waardig bestaan heeft. En omdat dieren het zelf niet kunnen, doen wij het voor ze, in woorden en daden. Daar hebben zij wel hulp bij nodig. Omdat de Dierenbe scherming volledig afhankelijk is van contributies en giften, kan zij alleen met de financiële steun van het publiek opkomen voor alle dieren. Nieuwe tankautospuit De brandweer in Meerlo-Wans sum heeft onlangs een nieuwe tankautospuit gekregen. Op zon dag 28 september om 10.00 uur draagt burgemeester Joep Hahn het nieuwe blusvoertuig offici eel over aan de commandant van de brandweer. Om 11.00 uur zal pastoor Van Horne het voertuig (en de manschappen) kerkelijk zegenen in de kerk in Wanssum. Het brandweerkorps van Meerlo- Wanssum bestaat uit negentien vrijwilligers. Vogelmarkt Vogelvereniging De Gevleugelde Vrienden Wanssum e.o. houdt op zondag 28 september in zalencen trum 't Brugeind in Meerlo weer haar maandelijkse vogelmarkt. Op deze vogelmarkt worden vogels ver- en gekocht, maar kunnen belangstellenden ook terecht voor vogelbenodigdheden zoals vogel- voer en nestkastjes. De vogelmarkt begint om 9-30 uur en duurt tot 12.00 uur. Duiven en kwartels worden niet tot de markt toegelaten. Nemo Jones in Cambrinus Dinsdag 30 september heeft Cambrinus in Horst een bijzon dere gast op het podium. Nemo Jones maakte tijdens een eerder concert in Horst een diepe onuit wisbare indruk. Alhoewel hij als gitarist van de band Faithless op de grootste podia van de wereld stond en bijdragen leverde aan Ray Davies, Alison Moyet, Donald Fagen, Robert Fripp en Peter Gabriel, bleek deze man timide en verlegen in de omgang.Tijdens dat vorige Cambrinusconcert nam hij schuchter en met weinig eigendunk beduusd de unanieme complimenten van het publiek in ontvangst, die hij net van tevoren in vervoering had gebracht met een bijzondere pop-optreden. Loepzuiver in stem én gitaarspel en origineel als geen ander, liet hij het publiek verbijsterd achter. Dit concert begint om 20.30 uur en reserveren is aan te bevelen. Nieuwe Tempo- Team trapt af Op 11 september opende het nieuwe Tempo-Team zijn deu ren aan de Schoolstraat 2 te Venray. Tempo-Team en Vedi- or zijn samengegaan en dat betekent dat er ook op lokale vestigingen iets gaat verande ren. Deze krachtenbundeling zorgt ervoor, dat het nieuwe Tempo-Team een nog sterkere positie in de markt inneemt. "In onze vestiging zijn nu de krachten gebundeld van het 'oude' Tempo-Team en Vedior. Dat bete kent dat we onze plaatselijke klan ten nog meer service en expertise kunnen bieden. Ook beschikken we nu over een groter aanbod van flexwerkers", aldus Desy Engels, vestigingsmanager van Tempo- Team in Venray. "Wij verwachten dat we ook veel nieuwe flexwer kers zullen aantrekken, want we kunnen nu nog meer uitdagende banen in meer branches bieden. Dat is wat de flexwerker wil: keuze en aanbod. Het nieuwe Tempo-Team is er helemaal klaar voor. Samen maken we het ver schil." De vestiging aan de School straat 2 is al vanaf 11 september geopend, maar Tempo-Team heeft besloten om de officiële opening op 26 september een feestelijk tintje te geven. Vanaf 16.00 uur is iedereen wel kom op de openingsborrel."Voor en na de opening zijn we echter volop in de weer. Want het werk gaat gewoon door. Dus eigenlijk merkt niemand maar tegelijkertijd ook iedereen van de samenvoe ging van Tempo-Team en Vedior!", aldus een trotse Desy.Tempo-Team Uitzendbureau, Schoolstraat 2 5801 BP Venray,tel: 0478 51 17 22, fax: 0478 51 24 04 Tijd voor een boek? r -r hofstraat 6 venray Decokay Floor Decor: Decokay Floor Decor is spe cialist in parket, vloerbedek king, gordijnen, zonwering, verf en behang. Zelfs voor parket- en traprenovatie kunt u bij hen terecht. Het zijn échte woonadviseurs, hoe wel dat aan de lage prijzen niet te merken is. Dankzij de grootschalige inkoop via de landelijke Decokay-keten kun nen ze stunten met prijzen en wekelijkse aanbiedingen. Naast de bekende A-merken voeren ze ook het Decokay Thuis- merk; kwalitatief hoogwaardige en trendsettende artikelen met een nog gunstiger prijskaartje. Als extraatje presenteert Decokay Floor Decor een collectie inloop- kasten, op maat gemaakt voor elke woonstijl. Met woonmagazines als inspi ratiebron lijkt het vrij simpel om het beoogde resultaat te behalen. Niets is echter minder waar; men vergeet dat woninginrichting een echt ambacht is. Zonder erva ring of vakkennis gaat iedereen de mist in. Of het nu gaat om de juiste verfsoort voor de diverse ondergronden of het kiezen van de juiste zonwering; gedegen advies is de basis van elk project, klein én groot! Zowel particulieren als bedrij ven kunnen profiteren van de extra service die Decokay biedt. Daarin gaan ze erg ver. Ze laten het proces van A tot Z vlekkeloos verlopen. Daarom worden tapijt, gordijnen en zonwering gratis ingemeten en in combinatie met stoffering door onze eigen mon- tagedienst is het resultaat in één keer goed. Dat is een hele zorg minder, al direct bij de aanschaf. Met de verfmengmachines kun nen meer dan 50.000 kleuren gemengd worden. Die speciale kleur, desnoods een stukje foto uitgescheurd uit een woonmagazine, kan probleem loos nagemaakt worden. Maar ook aan het gemak wordt gedacht: bij aanschaf van behang krijgt men de stalenboeken en een plaktafel te leen. Het (her)inrichten van je huis moet een feest zijn, geen weg vol struikelblokken met een onoverzichtelijk resultaat. Decokay Floor Decor biedt een winkel vol woonartikelen, maar het blijven losse elementen als er geen visie achter zit; het is juist de combinatie van deskundigheid op het gebied van kleuren, materialen en de toepassing daarvan die zorgt voor een waardevol resultaat. Dit advies wordt uiteraard in de win kel gegeven, maar ze komen ook naar de klant toe voor persoonlijk advies aan huis; zó belangrijk is het! Decokay is gevestigd aan de Plataanstraat 14a. De openings tijden zijn maandag 13.00-18.00 uur, dinsdag t.m. donderdag 9-00- 18.00 uur, vrijdag 9-00-21.00 uur en zaterdag 9-00-17.00 uur. Feestelij'ke Open Dag Dierendokters Venray! Zondag 5 oktob 12.00-16.00 uur Er wordt een reünie gehou den op zaterdag 4 oktober voor de (oudjmedewerkenden en vrijwilligers van het Vin centiushuis. Dit is de psychia trische verpleeginrichting aan de Heuvelstraat in Venray. Deze inrichting werd in 1880 gesticht door de uit Duitsland afkomstige Congregatie van de Zusters van de Goddelijke Voor zienigheid, die zich in Nederland vooral het lot aantrok van de armen, de misdeelden, de onge schoolden en vooral ook de toen zogeheten zwakzinnigen. Na de ingebruikname van St. Anna in Plus organiseert whiskyproeverij Sinds 2002 treffen klanten bij Plus G. van Dijck een slijterij aan met een mooi assortiment aan likeuren, cognacs en whisky's. Vooral in de laatste soort zijn een paar erg mooie varianten te vin den. Om klanten wat bekender te maken met deze prachtige whis ky's, organiseert Plus op zondag 16 november een whiskyproeve rij. Onder de professionele en bezielende leiding van Michel van Tuil van het bedrijf Drankenstudie gaan de deelnemers mee op een reis langs verschillende landen en streken die bekendstaan om de rijke whiskygeschiedenis.Tevens vertelt Michel over het ontstaan van dit 'levenswater' en over het productieproces. Natuurlijk kun nen lekkere hapjes niet uitblijven, waarmee de ingrediënten voor een gezellige en leerzame middag compleet zijn. Opgeven voor de whiskyproe verij kan tot 2 november bij de servicebalie van de Plus in Land- weert.Voor slechts 25 euro kun nen belangstellenden deelnemen aan dit leuke evenement. Schrijf op tijd in want vol is vol. Voor meer informatie: Plus G. van Dijck, telefoon 0478-553900. 1908, ontstond gaandeweg tus sen beide inrichtingen een nauwe samenwerkingsrelatie waar het ging over de opname, plaatsing en verplaatsing van de daarvoor in aanmerking komende patiënten. Toen de zusters in 1986 uit Ven ray vertrokken, werd het bestuur en beheer van het Vincentiushuis overgedragen aan leken en uit eindelijk werd gefuseerd met het toenmalige Psychiatrisch Centrum Venray, nu bekend en gekend als de GGZ Noord- en Midden Limburg. Ook thans nog is het Vincentius huis en van de twee inrichtingen in Nederland met een erkenning als verpleeginrichting voor ver standelijk gehandicapten met psychische stoornissen. De reünie vindt plaats in hotel/restaurant De Witte Hoeve in Venray vanaf 16.00 uur. Voor de aanwezigen er is een warm en koud buffet. Verder is er aangepast entertainment. Opge ven kan door het sturen van een e-mail naar clephas@home.nl. de SCHATTEN van de Grote Kerk Verkrijgbaar voor 9 50 bij: Grotestraat 68 Venray 0478-582727 Pluim voor De Hypotheker De SpaarBeter Hypotheek van De Hypotheker in Venray is door de Consumentenbond uitgeroepen tot de beste spaar hypotheek van Nederland. In het septembernummer van de Geldgids van de Consumen tenbond staat de SpaarBeter Hypotheek op de plaatsen 1 én 2 in de lijst van beste spaar hypotheken. "Een geweldig resultaat", vindt de trotse fran chisenemer Jurrien Jacobsen in Venray. De SpaarBeter Hypotheek is een unieke, door De Hypotheker bedacht en ontwikkelde hypo theek. Bij de lancering van deze hypotheek in juni meldde De Hypotheker dat de maandlasten in vrijwel alle gevallen lager uit pakken dan bij alle andere spaar hypotheken en dat gedurende de héle looptijd. De test van de Consumentenbond toont aan dat dit geen loze belofte was. De SpaarBeter Voordeel Hypotheek staat met een totaalscore van 92 op nummer 1 in de lijst. De Spaar Beter Hypotheek die ook nieuw binnenkomt in deze lijst scoort 86. "We zijn natuurlijk heel erg blij met deze topnoteringzegt Jurrien Jacobsen uit Venray. "We merken inmiddels dat steeds meer mensen de SpaarBeter Hypotheek ontdekken. Vooral starters kunnen er voordeel van plukken. Zij kun nen met deze hypotheek duidelijk goedkoper een hypotheek krijgen. En daardoor dus net wel dat eer ste huis kopen." Spaarhypotheken worden steeds populairder. Huis kopers willen zeker weten dat zij aan het einde van de looptijd het benodigde bedrag hebben gespaard. Bij de SpaarBeter Hypo theek is dat het geval. Het grote verschil met andere spaarhypo theken is dat de SpaarBeter Hypo theek een hogere rente geeft op het spaardeel dan er op het leen- deel betaald moet worden. Dat is in hypothekenland nog nooit ver toond en alleen mogelijk dankzij een zeer ingenieus rekenmodel dat dwars ingaat tegen gangbare methoden. De Consumenten bond test een aantal keren per jaar spaarhypotheken en publiceert de resultaten in haar Geldsids. Donderdag 25 september 2008 - Pagina 11 Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum. Adres: Postcode Woonplaats: Tevens machtig ik de administratie van Peel en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld van mijn bank- of girorekening af te halen. handtekening: Bankreknr. Stuur deze bon op naar Antwoordnummer 13, 5800 VB Venray (postzegel NIET nodig) van den munckhof bv Stationsweg 111a Venray VENRAY Rondleiding Uitgebreide informatiemarkt Demonstratie Doggydance Konijnen/cavia- speelhoek voor kinderen www.uwdierendokter.nl info@uwdierendokter.nl - 0478-581336 de SCHATTEN van de Grote Kerk van den munckhof bv

Peel en Maas | 2008 | | pagina 11