Dubbel feest op De Jonkhof A Waterpomp voor school I Onvrede neemt toe Financiële meevaller Meerlo-Wanssum Dames Visser Oude foto Service rubriek PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 4 september 2008 - Pagina 9 Opening groepsverblijf en huwelijk Ard Hendrix en Angela Kleeven Het was een drukte van belang op De Jonkhof, vrij dagavond om iets voor ach ten. De champagne vloeide rijkelijk en er werd getoost. Of beter gezegd: twee keer getoost. Want niet alleen stap ten Ard Hendrix (31) en Ange la Kleeven (29) vrijdag samen in het huwelijksbootje, ook werd hun spiksplinternieuwe groepsverblijf De Jonkhof aan de St. Wilbertsweg in Geijs- teren officieel geopend door burgemeester Joep Hahn en baron de Weichs de Wenne. "Deze dag betekent voor ons een nieuwe start", zegt Ard Hendrix, terwijl hij zijn kers verse bruid veelbetekenend in de ogen kijkt. Ja, je kan wel stellen dat ze druk ke maanden achter de rug hebben. Geen gemakkelijke tijd, zeker niet. Want niet alleen renden ze zich de laatste weken de benen onder hun lijf uit om de groepsaccommoda- tie op tijd klaar te hebben voor de opening, ook kregen ze te maken met groot familieleed. En dat is niet gemakkelijk, vertelt Ard. "Mijn moeder is onlangs overleden. Ze was al lang ziek, maar hoopte ons huwelijk en de opening van de groepsaccommodatie toch nog mee te maken. Mam heeft er hard voor gevochten, maar het mocht helaas niet zo zijn.Dat ze trots op haar zijn en blijven, dat is wel zeker. Maar trots is het kersverse echtpaar ook op De Jonkhof, een nieuw, compleet verbouwd groepsverblijf voor maximaal twintig personen in een oude boerderij. Een stijlvolle accom modatie, gelegen in de Geijsterse bossen, op een steenworp afstand van de authentieke St. Willibror- duskapel, de Maas en de kern van het pittoreske kerkdorp."Tot 1998 hebben mijn ouders hier altijd een gemengd bedrijf gerund", legt Angela uit. "Varkens, groenten: het heeft eigenlijk altijd een agrari sche bestemming gehad. Maar er was geen opvolger en wij wilden eigenlijk wel iets voor onszelf beginnen. Dat het een groepsac commodatie zou worden, daar waren we het eigenlijk snel over eens. Want in de boerderij was ruimte genoeg voor een groeps verblijf en de locatie in de natuur is uniek." De boerderij, die uit circa 1870 stamt, werd in de afge lopen maanden flink verbouwd. De accommodatie is geschikt voor een verblijf van groepen tot twintig personen en er zijn op de begane grond ook speciale voorzieningen voor mensen met een lichamelijke beperking. Het groepsverblijf bestaat onder meer uit een ruime en stijlvolle woon- en leefkamer met open keuken, vier tweepersoonskamers en drie vierpersoonskamers, die allemaal een eigen badkamer met douche, wc en wastafel hebben. "We heb ben goed naar de markt gekeken en hebben ervoor gekozen om de groepsaccommodatie modern en stijlvol te maken", zegt Ard. "Als je iets doet, moet je het goed doen. Ons is gebleken dat er ook in groepsverblijven behoefte is aan veel comfort, zeker met het oog op de toenemende vergrijzing. De huiskamer is een echte huiska mer geworden, met tv, dvd-speler, radio-cd-speler en een gezellige houtkachel." Lachend: "Ja, je zou hier best kunnen wonen, geen probleem." GAT IN DE MARKT Maar ook de open keuken, met twee gasfornuizen, twee ovens, een vaatwasser, een koelkast met vriesvak, een magnetron, een kof fiezetapparaat en een waterkoker en voldoende bestek en servies, is van alle gemakken voorzien. En de gebruikers kunnen tevens genieten op een eigen terras in de gezellige zittuin, vlak bij de dierenweide en de speeltuin van A rd Hendrix en Angela Klee ven, enkele uren eerder getro u wd, openen hun groepsverblijf De Jonkhof in Geijsteren. De Jonkhof. "We hebben flink geïnvesteerd, maar hopen met het openen van dit comfortabele, moderne groepsverblijf een gat in de markt te hebben gevonden. Het is voor ons een enorme uitda ging, maar we hebben er alle ver trouwen in dat De Jonkhof gaat draaien. De eerste boekingen zijn al binnen. Nee, we klagen zeker niet"besluit Angela. Vrienden, families en verenigin gen zijn van harte welkom op De Jonkhof. Maar ook bedrijven kun nen er terecht, bijvoorbeeld voor cursussen en zakelijke bijeenkom sten. Op aanvraag zijn speciale arrangementen mogelijk, bijvoor beeld in combinatie met catering voor ontbijt, lunch of diner in het groepsverblijf, het huren van fiet sen, begeleide wandeltochten en zelfs kookcursussen. Het is dui delijk: de klant is koning, ook bij groepsverblijf De Jonkhof. Voor meer informatie: Groepsverblijf De Jonkhof, St,. Wilbertsweg 30, 5862 AL Geijste ren, telefoon: 06-20693188, websi te: www.jonckhof.nl, e-mailadres: info @j onckhofnl Zonder dat de 450 kinde ren en jongeren van het dis trict Utopia Noord-Limburg van Jong Nederland het wis ten, hebben ze zondagmid dag hun leeftijdsgenootjes in Zambia een geweldige dienst bewezen. Tijdens de grote acti viteitendag van Utopia, die in het teken stond van Op jacht naar de schat van Aquatopia, zamelden de kinderen in elf dorpen (Evertsoord, Kronen berg, Sevenum, Horst, Ame rica, Meterik, Melderslo, Ven- ray, Bergen, Siebengewald en Meerlo) lege flessen in. In totaal werden 4893 lege fles sen ingezameld die een bedrag vertegenwoordigen van 1223,25 euro. De meiden van de Venrayse Jong Nederland-groep 'Vrijdag Meiden' zamelden de meeste flessen in: 238. De flessen werden bijeenge bracht in Meerlo, waar vervolgens de jacht op de schat begon, 's Morgens hadden de kinderen via televisie en een dvd een filmpje bekeken waarin de opdracht was verwerkt. Via opdrachten en spel len kregen de honderden kinde ren aanwijzigingen en puzzelstuk jes, die uiteindelijk leidden tot een plek aan de Grote Molenbeek in Meerlo. En toen bleek dat de schat verborgen lag in een zware kist in de meanderende Molenbeek. Drie dappere Jong Nederlanders sprongen het water in om de kist boven water te halen. En al snel bleek dat in de kist een miniatuur UNICEF waterpomp zat. "Wie kan daar iets mee?", vroeg coördinator Leon Hoenen van Jong Nederland Limburg zich hardop af. Vanuit het publiek meldde zich toen voorzit ter René Poels van de Stichting Ontwikkelingssamenwerking Meerlo-Wanssum (SOS Meerlo- Wanssum) aan. Hij vertelde de kinderen dat SOS Meerlo-Wans sum in het dorpje Kalundu View een basisschool bouwt en dat het dorpje dringend verlegen zit om een goede watervoorzieningen. 'Zo'n pomp zou een geweldig oplossing zijn. Zeker als we die bij de nieuwe school in Zambia plaat sen", aldus Poels. De kinderen riepen luidkeels dat het oké was en applaudisseerden. Voorzitter Marco Hesp van District Utopia Noord-Limburg uit America maak te toen het geldbedrag van de lege flessenactie bekend en over handigde een mammoetcheque aan René Poels. De SOS-voorzit- ter dankte alle kinderen en lei ders voor deze fantastische actie, waardoor de kinderen in Zambia Kinderen sprongen in de beek om de schatkist boven water te krijgen. schoon water krijgen. Daarna lie ten 450 kinderen rode ballonnen met het witte SOS-embleem op om hun boodschap wereldkundig te maken. Tijdens de actiedag van Jong Nederland maakte Leon Hoenen bekend dat hij 's morgens gebeld was door Odille Wolfs, gedepu teerde van de provincie Limburg, dat Utopia met deze actiedag genomineerd is voor de Kinjer- kraom Cultuurprijs 2008. "Dat was even een moment van kippenvel", aldus Marco Hesp. Het LI pro gramma Kinjerkraom heeft van de uitreiking van de nominatie opna mes gemaakt die later dit jaar wor den uitgezonden. Gebruikers hekelen besluiteloosheid bij sportpark Noord De realisering van een nieuw sportpark voor de dorpen Meerlo en Wanssum zit danig in het slop. De onvrede bij de verenigingen en de vrijwil ligers neemt hand over hand toe. Vooral de besluiteloosheid van het college en de alsmaar voortdurende onzekerheid is iedereen een doorn in het oog. Vrijwilligers en bestuurs leden dreigen ontmoedigd af te haken als de impasse nog langer voortduurt. De verouderde sportparken Bergsbos in Meerlo en De Broek- berg in Wanssum worden op termijn afgestoten. De verenigin gen hebben de voorkeur voor een geheel nieuw sportpark aan De Helling, tussen beide dorpen in. Vlak voor de zomervakantie hekelde SV United-voorzitter Arie Janssen al de gang van zaken. De voetbalclub is met vijfhonderd leden de grootste gebruiker van het sportpark. De werkgroep De Helling heeft zich onlangs tot de gemeenteraad gewend. In een brief uiten J. Lensen, voorzitter stichting De Broekberg, H. Jans sen, voorzitter stichting Bergs bos, en J. Hurenkamp hun grote ongerustheid. Het drietal is vooral teleurgesteld in wethouder Min- ken (PvdA). Op 1 juli heeft werk groep De Helling persoonlijk een brief aan Minken overhandigd. "Wij wilden nogmaals onze grote zorgen onder haar aandacht bren gen", schrijven Lensen, Janssen en Hurenkamp. "De reactie van de wethouder was onthutsend.'Er is geen geld, dus ik kan niets doen'." Het drietal spreekt van een groei end probleem, dat steeds schrij nender wordt. Hierbij mag een andere opstelling van de wethou der verwacht worden, vinden ze. De werkgroep doet dan ook een dringend beroep op het college om nu eindelijk eens vooruitgang te boeken. De komst van het nieuw sport park zit danig in het slop. De werkgroep Noord komt er niet uit en ook de gemeente toont weinig daadkracht. SV United is het getreuzel al langer beu en wil zelf de regie in handen nemen. De gemeenteraad, met het CDA voorop, eist dat er snel knopen worden doorgehakt. Er zijn al allerlei onderzoeken gedaan en het nieuwe sportpark gaat ongeveer 3 miljoen euro kos ten. Arie Janssen sprak eind juni in de raadsvergadering van een steeds zwaarder wordende molen steen die om de nek van de voet balclub hangt. Leden en bestuur zijn nog altijd strijdbaar, maar de moed begint in de schoenen te zakken. "We weten niet wanneer we weg moeten en waarnaar toe. Het wordt een steeds zwaardere last. Geef ons maar de regie in handen", verzuchtte de United- voorzitter toen. Afgesproken is dat de gemeen te 60 procent van de investering voor haar rekening neemt. Van de 1,8 miljoen euro is inmiddels 600.000 euro gespaard. Veertig procent moet door de vereni gingen worden opgehoest. Het geld zal vooral moeten komen uit zelfwerkzaamheid van de leden. Volgens Arie Janssen kunnen de verenigingen de 1,2 miljoen euro opbrengen. Hij deed dan ook een dringend beroep op de politiek om met de werkgroep de vaart erin te houden. Wethouder Minken zei in de raadsvergadering dat het voor de gemeente onmogelijk is 1,8 mil joen euro op tafel te leggen. "We zijn gewoon niet in staat dit te financieren. We moeten het met de fusiegemeenten bespreken", aldus Minken. De werkgroep De Helling waar schuwt dat de toestand onhoud baar wordt. "Door gebrek aan enige zekerheid komt het vrijwil ligerswerk onder grote druk te staan." Kaderleden dreigen binnen niet al te lange tijd ermee te stop pen als er niet meer vooruitgang geboekt wordt. De werkgroep is het getreuzel van de gemeente meer dan zat. De ontwikkelingen staan niet stil. De gemeente Meer lo-Wanssum wordt per 1 januari 2010 opgeheven en de revitalise ring van de Oude Maasarm tussen Ooijen en Wanssum heeft ook grote gevolgen voor beide sport parken. De werkgroep eist daar om dat er binnenkort beslissende stappen worden gezet. Personeelsverloop groter dan verwacht De gemeente Meerlo-Wans sum heeft weer wat meer lucht gekregen. In de begroting van 2009 is 143.000 euro meer ruimte ontstaan. Dit blijkt uit de doorrekening van de mei circulaire met de laatste cijfers van de algemene uitkering van het Rijk. Eind juni tijdens de behandeling van de Voorjaarsnota waren de gevolgen van de meicirculaire nog niet bekend. De gemeenteraad rekende toen al op een meeval ler. De rijksuitkering valt in totaal 318.000 euro hoger uit. Daar tegenover staat een nadeel van 175.000 euro op de salariskosten. Dit zijn meerkosten die het gevolg zijn van CAO-ontwikkelingen, zoals een loonverhoging van 4,75 procent. Hierbij is uitgegaan van de reguliere formatie van Meerlo- Wanssum. Waardoor het voorde lige saldo uitkomt op 143.000 euro. Het college wil dit voordeel inzetten voor mogelijke tegenval lers. "In de begroting moeten we altijd uitgaan van de oorspron kelijke formatie, ook al zijn niet alle stoelen meer bezet", laat een woordvoerder weten. "Want het werk moet toch worden gegaan. Je moet jezelf niet rijk rekenen door de bezetting te verlagen." Het personeelsbestand is een onzekere factor. Door de aan staande herindeling neemt het verloop toe en wordt het steeds lastiger de vacatures in te vullen. Door het verdwijnen van drie tot vier banen ontstond er al 150.000 euro meer ruimte in de begroting van 2009- DUURDER De opengevallen plaatsen zul len vooral moeten worden inge vuld door externe medewerkers. Wethouder Leo Beterams (PK) waarschuwde tijdens de behan deling van de Voorjaarsnota al dat ingehuurd personeel fors duurder is dan eigen medewerkers. Het college wilde aanvankelijk 450.000 euro uit de algemene reserve halen voor externe inhuur. Onder druk van de gemeente raad is dit bedrag verlaagd naar 250.000 euro. BESPARING Het uitgangspunt is dat de bespaarde salariskosten door het vertrek van personeel worden ingezet voor externe inhuur. Als dit niet voldoende is, dan wordt de reserve van 250.000 euro aan gesproken. Het personeelsverloop blijkt inmiddels groter te zijn dan verwacht. Het college rekende voor 2009 op een besparing van 150.000 euro op de personeels kosten. Uit recente gegevens blijkt dit bedrag al op te lopen tot 370.000 euro. Het college kan nog niet precies aangeven hoe hoog de kosten uitvallen voor het inge huurde personeel. Komend najaar bij de aanbieding van de begroting zal er meer duidelijkheid zijn over de financiële gevolgen. Gratis cursus voor sportverenigingen Het beleid is voor veel vereni gingen een heet hangijzer. Ieder een kent het belang van een goed beleidsplan, maar veel besturen worden zo opgeslokt door de dagelijkse werkzaamheden, dat ze er niet aan toekomen. Om vereni gingen hierbij te helpen organi seert Sport3 daarom een cursus 'het schrijven van een beleids plan'. Het Huis voor de Sport verzorgt deze cursus die op 22 september 2008 start. De cursus bestaat uit vier avonden met als eindresultaat een actueel beleidsplan voor de vereniging. Onmisbaar voor elke vereniging die met vertrouwen de toekomst tegemoet wil treden. De organisatie adviseert vereni gingen om met minimaal twee personen per vereniging aan de cursus deel te nemen. Indien u als vereniging geïnteresseerd bent in deelname aan deze cursus, of hier meer informatie over wilt, kunt u dit vóór 10 september doorgeven via sport3@huisvoordesport.org. Geef hierbij ook aan van welke vereniging u bent. De locatie van de eerste avond zal bij een van de deelnemende verenigingen zijn en wordt later bekend gemaakt. De data van de vervolgbijeenkomsten van deze cursus zullen in overleg met de verenigingen gepland wor den. een abonnement waard Zo gingen de Meerlose dames Han en Mien Visser in 1925 gekleed toen ze circa twintig jaar oud waren. Foto uit het archief van Heemkundevereniging Meer lo-Wanssum. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren,Almut Raaijmakers, Marlon Theunissen en MarjonTruijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222.Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is.Artsen: Dr F.J.P. van Arensbergen, Dr P.H.A.J. Joosten, Dr M.O.S.E. Schoenmaekers en Dr. C.H.A.M. Engels Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, spoedrecepten: Apotheek Antoniusveld Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30,5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BT Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15,5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mailmieghem@ worldonlinenl Spreekuur: volgens afspraak. Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid Stationsweg 46,5803 AC Venray Tel: 0478-527066. E-mail: igg@ggznml.nl Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord- Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165,5902 RGVenlo. Bureau Klantenservice: bereikbaar tijdens kantooruren (inclusief ledenadministratie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H.Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219,5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. Verslavingszorg Noord-Limburg, tel: 077-3548200 Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo Tienray en Swolgen Inl. mw. Z.Arts Schoolstraat 6 5866 AX Swolgen t. 0478-698228 e. zus@schoolstraat6.nl Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19-30 -21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09-00-10.00 uur. V ri j willigerscentraleOpenings- tijden: ma., di. en do. van 10.00- 12.30 uur. Meerlo-Wanssum

Peel en Maas | 2008 | | pagina 9