voor al uw sportnieuws PEEL EN MAAS Paspoort Red Stars heren Paspoort Red Stars dames Paspoort ActiveRooy heren Paspoort ActiveRooy dames Mannen ActiveRooy: Vrouwen ActiveRooy gaan voor het kampioenschap Robert van den Bosch: verjonging in standaardteam Damesteam TTV Summa/Red Stars Carole Swinkels wil naar boven met Manual Donderdag 4 september 2008 - Pagina 32 Tafeltennisvereniging Summa/ Red Stars Tafeltenniscentrum Kiosk la (Venray) Opgericht 10 april 1964 Klasse: Tweede Divisie, groep 4 Klassering vorig seizoen Tweede plaats Tweede Divisie Trainer/coach Huub Thijssen (trainer), Loek Nelis- sen (coach) Nieuwe spelers Robert van den Bosch (uit team 2) Vertrokken Peter Freij (naar team 2) Selectie Ronald Bogaard, Frank van der Vleu ten, Patrick Zwiers, Robert van den Bosch Verwachting Robert van den Bosch: "Strijden om het kampioenschap" Titelfavorieten TTV Summa/Red Stars 1, Vriend- schaar 1 Naam: Tafeltennisvereniging Summa/Red Stars Tafeltenniscentrum Kiosk la (Venray) Opgericht 10 april 1964 Klasse: Eerste Divisie, groep 2 Klassering vorig seizoen 4e plaats Eerste Divisie Trainer/coach Huub Thijssen (trainer), Peter Freij (coach) Selectie Angèle Wientjens, Ellen Ras, Annika Schmidt, Sandra Oostrom, Susan Lenssen, Justine Janssen, Daphne vanVegchel Verwachting Angèle Wientjens: "Meespelen in de top 3" Titelfavorieten TTV Summa/Red Stars l.Messchen- dorp Pallet l,Shot '65 1 Plaats Venray Sporthal DeWetteling Opgericht 1957 Klassering vorig seizoen 4e plaats eerste klasse B Trainer/coach Rudi Kun Kuti Nieuwe spelers Jurgen Marti (Avance), Wouter Hebbink (Flamingo's), Rob Elens (Hovoc), Nils Fleuren (jeugd), Sam Faessen (heren 2), Dennis van den Heuvel (heren 2) en Bart Lamers (Heren 2 Vertrokken Koen Verwey (Avance), Roel van Hooft (Avance) en Hans Hendriks (gestopt) Selectie Rik Wienen, Ger Keijzers, Pedro Jansen, Sef Teeuwen, Nils Fleuren, Jurgen Marti, Wouter Hebbink, Rob Elens, Sam Faessen, Dennis van den Heuvel, Bart Lamers en Björn Emonts Doelstelling trainer en team Promotie naar de promotieklasse Titelfavorieten Hovoc H3,lokers Hl en ActiveRooy Hl Plaats: Venray Sporthal: DeWetteling Sinds: 1957 Klassering vorig seizoen: vierde in de promotieklasse B van de regio Zuid-Oost Trainer: Anton van Nunen Assistent trainer/coach: Anton van Nunen Nieuwe speelsters: Yvonne Robben (dames 2) Vertrokken: Laura Jacobs (aames 2 ActivRooy) en Anne Janssen (naar Meijel). Selectie Femke Arts, Bianca Dorrestein, Stefa- nie Hartog, Edith Janssen, Sofie Man- ders, Susan van der Putten, Loes Ver voort, Anne Vervoort, Lieke Vervoort en Yvonne Robben Verwachting trainer Het is zijn eerste jaar, hij wil zich nog niet wagen aan een voorspelling Verwachting team Met een sterk team kunnen wij pro moveren naar de regiodivisie Titelfavorieten Hovoc enAccretos redactie@vandenmunckhof.nl "Promotie een reëel streven" De mannen van ActiveRooy willen dit jaar een stap omhoog zetten. 'Dat positief denken is realistisch, maar we blijven ook bescheiden", zegt Björn Emonts. "Het team heeft een aantal nieuwe spelers en die gaan we inpassen. En met de versterking van een goede trainer is promotie naar de promotieklasse een reëel stre ven." Björn Emonts heeft wederom een dubbelfunctie binnen de club. Vorig jaar stond hij met een voet in het veld en met de andere voet tikte hij de buitenkant van de zijlijn aan als trai ner. Dit jaar kiest hij voor een andere dubbelfunctie: speler én technisch bestuurder. "Afgelopen juni is een nieuw bestuur gepresenteerd. De club wil verjongen, professionaliseren en groeien. De gloriejaren waarin de Ven- rayse volleybalvereniging uitkwam op divisieniveau, moeten gaan herleven. De zittende generatie is aangevuld met jonge, enthousiaste leden en vrij willigers die samen de weg omhoog willen inzetten. Ons eerste doel is dat de eerste teams op niveau komen te spelen en dat er aansluiting vanuit de jeugd ontstaat." "Ons team bestaat uit ervaren en jeugdige spelers. De jongste speler, Nils Fleuren, komt rechtstreeks uit de jeugd. Met zijn veertien lentes trekt hij de gemiddelde leeftijd flink omlaag, maar hij zal als libero een goede versterking zijn. Jurgen Marti (vorig seizoen 3e divisie bij Avance uit Sambeek), Wouter Hebbink (vorig seizoen 2e divisie bij Flamingo's uit Gennep) en Rob Elens (vorig seizoen 2e klasse bij Hovoc uit Horst), verster ken de selectie. Daarnaast zijn Dennis van den Heuvel, Sam Faessen en Bart Lamers doorgestroomd vanuit Heren 2 naar de hoofdmacht van ActiveRooy. Aderlating is het afscheid van Hans Hendriks als spelverdeler en het ver trek van twee spelers naar Avance uit Sambeek. Van acht enthousiaste en gemotiveerde mannen gaan we nu naar twaalf spelers. De mogelijkheden worden hierdoor groter. We richten ons op een tactisch verfijnder spel, waarbij de trainer ook meer snelheid, power en variatie vraagt." "We hebben jarenlang op hetzelfde niveau gedobberd. Er kwam geen ver nieuwing, waardoor de club leek te verouderen. We hopen met een jonge generatie de gewenste niveauverho ging in te zetten. Goede training is een vereiste. We moeten kunnen leren om zo beter te worden. Vorig seizoen was geen ideale situatie. Er stonden meerdere mensen voor de groep. Nu is Rudi Kun Kuti onze trainer-coach. Björn Emonts: "We hopen met een jonge generatie de gewenste niveau- verhoging in te zetten." Hij heeft zichzelf bewezen als trai ner op divisieniveau in onder meer België en Nederland. Er komt meer structuur in het spel en het tactisch niveau stijgt. De kracht van Rudi is dat hij spelers beter maakt en iedereen bewust maakt van zijn taak en rol in en rondom het veld. Dat moeten we kunnen vertalen in prestaties." Net als alle andere teams van Acti veRooy wordt ook het Heren 1 geheel in het nieuw gestoken. Het blauw van Rooyse VK wordt verruild voor het oranje-blauw van ActiveRooy, de bedrijfskleuren van Active Personeels diensten B.V, de nieuwe clubsponsor van de vereniging. "In onze poule zijn Jokers uit Maas tricht en DKJO uit Mierlo 'vreemde eenden in de bijt'. We kennen ze niet. Wij zullen als team een slimmer en gevarieerder spelletje moeten spelen dan vorig seizoen. Als iedereen zijn rol en taak in het veld goed invult, vormen wij een sterke ploeg en moe ten we voor de bovenste plaatsen mee kunnen strijden. Aangevuld met de gezelligheid en saamhorigheid, dé kracht van ActiveRooy, willen we op alle fronten een stapje vooruit én omhoog." "De favorieten? Dat zijn wij!" Sofie Manders (21) kent het klappen van de zweep. Ze speelt al tien jaar bij ActiveRooy, waar van zes jaar bij dames 1, dat tot voor de zomer nog door het leven ging als Rooyse VK. De spelver- deelster kijkt positief terug op het vorige seizoen, waarin het team klassenbehoud veilig stelde. Voor het komende seizoen verwacht ze meer. "We hebben vorig jaar laten zien dat we dit niveau aankunnen. We willen kampioen worden. Met een nieuwe trainer en nieuwe speelster gaat dat zeker lukken. Wij zijn favoriet voor de titel." Sofie Manders duidt de naamsver andering van de club. Vlak voor de zomer is een nieuw bestuur aange treden. De hoge, maar realistische doelstellingen, betekenden een ver andering in de verenigingsnaam. "Het gaat er professioneler aan toe, maar de vereniging blijft wel net zo gezellig als voorheen. De leden streven samen naar een hoog prestatieniveau op pro fessionele wijze, waarbij de gemoe delijke en ongedwongen omgang als beste motivatie dient. ActiveRooy is en blijft een gezellige club." De motivatie van het eerste vrou wenteam was vorig jaar groot. Door tegenslagen in de slotfase van de competitie eindigden de Venrayse volleybalsters als vierde in de promo tieklasse. "We waren in het seizoen 2006-2007 gepromoveerd, dus we ver wachtten een hoger niveau. Dat viel in het begin reuze mee, daarom heb ben we onze doelstelling op de helft van de competitie bijgesteld. We wil den ons mengen in de titelstrijd. De zwaarste wedstrijden kwamen in het voorjaar en daarin hebben we punten laten liggen. We zijn toch nog redelijk bovenin geëindigd." De eerste trainingen met de nieu we trainer Anton van Nunen hebben Sofie Manders een goed gevoel gege ven. "Anton van Nunen staat bekend om zijn kwaliteit als trainer en ik Sophie Manders: "We willen alle maal winnen en de titel pakken" denk dat wij veel van hem gaan leren op het gebied van techniek en snel heid. Voornamelijk passtechniek en service. Bovendien zijn wij een gezel lige club meiden, die graag op niveau spelen. Soms moet er wel eens aan de teugels worden getrokken als het té gezellig wordt. Het is goed dat er iemand boven ons staat die stuurt en motiveert." Sofie Manders gelooft in een suc cesvol seizoen. "We willen allemaal winnen en de titel pakken. Promotie is een reële doelstelling. Afgelopen seizoen hebben we bovenin goed meegedraaid en dit jaar is ons team nog sterker. Lieke Vervoort gaat de aanval in en Yvonne Robben is een nieuwe, ervaren speelster. Tijdens de trainingen is gebleken dat we elkaar goed aanvoelen. We willen en kunnen maar één ding: kampioen worden! Groeien als speler Dit seizoen versterkt Robert van den Bosch het eerste heren team van TTV Summa/Red Stars. Met zijn 24 jaar is hij de benjamin van het geroutineerde team, dat met Ronald Bogaard al jaren een herkenbare en onbetwiste kop man heeft. Die positie zal Robert dit jaar nog niet overnemen, maar tijdens de afgelopen clubkampi oenschappen versloeg Robert zijn grote voorbeeld voor de eerste keer. Wellicht een teken voor de toekomst? "Wat Ronald, maar ook Frank en Patrick hebben bereikt, moet ik nog maar zien te halen. Zij spelen al jaren op het niveau van de eerste en tweede divisie. In dit team kan ik echter wel gaan groeien als speler. Een goede stap voor mij dus." De uit Vlaardingen afkomstige Robert speelt al sinds 1994 bij TTV Summa/Red Stars, het jaar dat hij naar Venray verhuisde. Al bij de jeugd toonde hij een karakteristiek spel, dat vooral gekenmerkt werd door een groot fanatisme. "Dat klopt wel, ja. Ik ben vrij kritisch naar mezelf en wil altijd het beste spel spelen. Ik kan dan ook balen als het niet loopt, maar kan me dan tegelijk ook erg oppeppen om er nog een tandje bij te zetten. Ik ga 200% voor een wedstrijd." In het team waarin hij nu terechtkomt, zal Robert veel hebben aan de ervaring van zijn teamgenoten. "Het zijn drie wijze, ervaren spelers die vooral op mentaal vlak weten, hoe je je op dit niveau moet opstellen. Op dat punt moet ik nog wel wat verbeteren, om me mentaal sterker op te stellen als het een keertje wat minder gaat." Het is het stapje hoger, waar hij al een tijdje op wacht. Vanaf zijn acht tiende speelt hij al in de seniorencom petitie, waar hij heen en weer pendelt tussen derde divisie en hoofdklasse. "Het is een leerzame ervaring geweest met vallen en opstaan. De laatste jaren ging het wat minder en woog ik ook iets te zwaar, dus daar heb ik wat aan gedaan: er zijn flink wat kilo's vanaf gegaan. Al met al heb ik altijd redelijk stabiel rond de 50% gespeeld in de derde divisie, dus ik kijk er wel met tevredenheid op terug." Het afgelo pen seizoen speelde hij in afgetraind lichaam voor het eerst in de tweede divisie met het tweede team, waar hij Robert van den Bosch: "Als team gaan we zeker om het kampioen schap meestrijden." een winstpercentage haalde van 40%. Voor het team niet genoeg om zich te handhaven, maar voor de vereniging wél een aanleiding Robert door te schuiven naar het eerste. Over het komend seizoen is Robert dan ook voorzichtig optimistisch. "Zelf moet ik toch wel tussen de 55 en 60% kunnen spelen. Dat is in elk geval mijn doel. Mijn teamgenoten zullen me daar zeker bij helpen, want ik werd al meteen na de bekendmaking van de teams goed opgevangen door ze. Ik verwacht dat ze me op momenten erdoorheen zullen helpen. Als team gaan we zeker om het kampioenschap meestrijden. We hebben een redelijke poule, waarin alleen Vriendenschaar echt sterk is.Aan de andere kant: met Ronald en Frank moet ook die tegen stander gepakt kunnen worden." Voor Robert zal de competitie in elk geval de hoofdmoot van dit seizoen vor men. "Ik heb verder geen andere doe len gesteld dan goed presteren in dit team. Hooguit dat ik misschien op het NK voor B-spelers nog eens ver zou willen komen. In het dubbelspel ben ik al eens kampioen geworden en een keer tweede, dat zou ik ook weieens in het enkelspel willen bereiken." Aangezien Robert geen topsport bedrijft, maar tafeltennis een uit de hand gelopen hobby is: hoelang denk je nog te spelen? "Tja, dat is moei lijk te zeggen. Momenteel stop ik er zoveel mogelijk energie en tijd in. Ik wil toch wel zo n vier uur per week trainen. Maar hoelang ik blijf spelen weet ik niet. Ik vind het heel knap van Ronald, dat hij al zolang op dit niveau speelt. Of ik dat ook zal halen? Geen idee, haha." Robert hoopt wel dat in de niet al te verre toekomst wat meer jeugdspelers doorstromen. "Het is natuurlijk tekenend dat ik met 24 jaar de jongste ben van dit team, en dat Ronald met zijn 44 jaar nog steeds kopman is. Bij de huidige jeugdspelers mis ik een beetje de gedrevenheid. Toen ik jeugdspeler was, ging ik altijd naar Heren 1 kijken. Dat was het team, het doel waarvoor ik trainde. Dat zou den ze wat meer mogen laten zien: die gedrevenheid om ergens naartoe te werken." Op niveau door heel Nederland Aan het einde van afgelopen seizoen viel het standaard dames team van TTV Summa/Red Stars uit elkaar. Loes Vrouenraets ver trok weer richting Heerlen, Lin- sey Preuter vertrok naar Hilver sum en Kelly Willems speelt dit seizoen bij de mannen. Sabina Larmené, de laatste jaren het boegbeeld van het team, speelt dit seizoen voor het Rotterdamse FvT. Het tweede damesteam werd dus in één keer gepromoveerd tot standaardteam. De 32-jarige Angè le Wientjens speelt al vanaf haar zevende jaar bij TTV Summa/Red Stars, waarvan meer dan tien jaar in het huidige team. In 1992 viert de Venrayse tafelten nisvereniging haar grootste succes in de jeugdcompetitie. Het meisjesteam wordt kampioen van Nederland. Het team bestaat uit Simone Tomlow (inmiddels gestopt) en twee rasechte Venraysen, Daniëlle Poels en Angèle Wientjens. Daniëlle Poels groeide uit tot het grote boegbeeld van het damesteam tot zij enkele jaren gele den stopte met actief tafeltennissen. Angèle speelde tot 1996 op hoog niveau, waarna zij vanwege haar stu die haar trainingsintensiteit afbouwde en in de luwte ging spelen. "In 1996 ben ik gaan studeren in Tilburg en heb ik het trainen en de toernooien op een lager pitje gezet. Competitie ben ik wel altijd blijven spelen." Een hele carrière heeft Angèle derhalve doorlopen: vanuit de jeugd naar het hoogste niveau en vervolgens al jaren stabiel in eerst de tweede en daarna de eerste divisie. Hoe is het allemaal begonnen? Angèle deed op haar zevende mee aan het basisscholenkampioenschap in sporthal De Wetteling. Toendertijd trok dit toernooi van TTV Summa/Red Stars jaarlijks honderden deelnemers van de basisscholen in Venray en kerk dorpen. "Ik werd tweede op dat toer nooi en kreeg naast een mooie beker ook een aantal gratis trainingen. Het bleek dat ik wel een beetje aanleg had voor het spelletje en het ging steeds beter. Er waren veel kinderen van mijn leeftijd en er heerste altijd een erg gezellige sfeer. Toen heb ik beslo ten om door te gaan met tafeltennis. Ik kan me herinneren dat ik dagelijks in de 'hal' te vinden was, voor trainin- De 32-jarige Angèle Wientjens speelt al vanaf haar zevende jaar bij TTV Summa/Red Stars. gen, maar ook voor de gezelligheid. Trainde ongeveer vier keer per week. Op zaterdag dan competitie en op zondag vaak een toernooi." Tafeltennis wordt weieens de snel ste balsport genoemd. Hoe ervaart Angèle dit? "Veel mensen die de sport niet echt kennen denken, dat het alleen maar een balletje hard heen en weer slaan is, maar er komt veel meer bij kijken. Een fractie van een seconde kan het verschil maken of je een wereldbal slaat of de bal helemaal mist. Het is geweldig om na een lange rally het winnende punt te maken met een harde smash! Ik houd van het snelle spelletje, het tactisch inspelen op het spel van je tegenstander. Sinds een game tot en met 11 punten gaat vind ik het spelletje dynamischer geworden. Een game is zo over, een foute service telt bijna dubbel ten opzichte van tot 21 punten spelen." Met haar huidige team speelt Angèle al jaren samen. Het is dan ook een hecht team. "Peter Freij zal ons enkele wedstrijden coachen, maar hij speelt zelf ook nog actief in Heren 2. We zijn dus een paar wedstrijden op onszelf aangewezen. Maar dit team is al lange tijd bij elkaar. Het zijn alle maal ervaren dames die langer dan vijftien jaar tafeltennissen op hoog niveau. De laatste jaren spelen we eerste divisie en we draaien eigenlijk altijd bovenin mee. We zijn een hecht team, coachen en moedigen elkaar actief aan. Zodra de wedstrijd start is het serieus en vechten we voor ieder punt. Na afloop van de wedstrijd ein digen we altijd met een drankje aan de bar met de tegenstanders. Dat is het leuke van deze sport. En dat wil ik voorlopig nog niet missen." Het team gaat dit jaar weer voor een topklas- sering. "Afgelopen seizoen werden we vierde, mede door enkele blessures. Normaliter spelen we echter voor de eerste drie plaatsen mee, dus dat is ook dit jaar ons doel." En wat is het mooiste aspect van tafeltennissen op dit niveau? "Dat is toch wel combina tie sociale aspect en toch op niveau competitief kunnen sporten. Je ziet alle uithoeken van Nederland." "We willen handbal op de kaart zetten" "We zijn als vereniging stabie ler geworden en in rustiger vaar water gekomen. Het is nog geen tien jaar geleden dat de club op 'kiepen' stond." Carole Swinkels, boegbeeld van de handbaldames van Manual, windt er geen doek jes om. "Het wordt ook wel eens tijd dat Manual weer een woordje mee gaat spreken. We spelen op dit moment slechts een beschei den rol." Er wordt donderdagavond in sport hal De Weert in ieder geval flink gewerkt door de Venrayse handbal dames. Het zal ook wel moeten want naast de dames heeft het herenteam een duidelijke doelstelling: kampioen worden. Uitkomend met acht andere teams in de Limburgse klasse 3B hopen de roodzwarten op een suc cesjaar. Patrick van den Broek is ruim vijftien jaar lid en speelt in het eerste. "Het tweede team is er, in tegenstel ling tot vorig seizoen, niet meer. We denken onder leiding van trainer Thijs Geurts een gooi te kunnen doen naar de titel. Vijf jaar geleden hebben we al een seizoen in de tweede klasse gehandbald." De dames zijn tweedeklasser. Vorig jaar debuteerden de pupillen van trai ner Theo Stuart - een Manual'er pur sang - in deze klasse. Na een aarze lende start is het Venrayse team goed opgeklommen. "We raakten steeds beter op elkaar ingespeeld", zegt Carole Swinkels. "Dit geeft zeker per spectief voor dit seizoen.Temeer daar het tweede damesteam een afdeling lager speelt. Zo is er aansluiting naar het eerste." Wie de jeugd heeft, heeft de toe komst, is een bekend gezegde. Er Carole Swinkels: "We spelen op dit moment slechts een bescheiden rol." gloort dan ook hoop voor handbal- minded Venray. "In alle leeftijdscatego rieën zijn we nu vertegenwoordigd", vertelt Van den Broek. "We hebben zelfs een A-zevental. We hadden deze groep ook door kunnen schuiven naar de senioren, maar het is een bewuste keuze dit niet te doen. Vanaf nu stroomt er ieder jaar vanuit de jeugd een team door." Ook organisatorisch timmert Manual aan de weg. Er wor den clinics gehouden en met andere verenigingen is er buitenschoolse opvang gerealiseerd. Er is jaarlijks een familie- en vriendentoernooi en ein delijk is er een jeugdcommissie. Het bestuur bestaat uit zeven personen die ieder hun eigen taak hebben. Swinkels en Van den Broek heb ben een grote wens. "We willen meer trainingsuren. Een extra zaal, dat zou ideaal zijn", aldus Carole. "Als er vrije uren beschikbaar komen, dan is Manu al er als de kippen bij." Het liefst spe len ze hun wedstrijden in De Wette ling. "Ja, dat is het mooiste met boven het publiek op de tribune. Dat geeft je toch een kick. We hopen dan ook dat de derde sporthal er snel komt", verzucht ze. Manual heeft een meer jarenplan met realistische doelstellin gen. Swinkels: "Naar onze overtuiging kunnen we doorgroeien. We zullen dan niet meer stil moeten staan zoals tien jaar geleden. Toen hebben Twan Rongen, Theo Stuart en Hans Kersten de club uit het moeras getrokken." En dan dagdromend. "Een grote handbal club op de kaart zetten hier in Venray. Maar ook in de handbalwereld. We zijn tevreden met onze 150 leden. Er is echter nog zoveel groei mogelijk." OTrorrrl

Peel en Maas | 2008 | | pagina 32