"Vooral lekker voetballen" "Steeds meer voetbal in de ploeg" PEEL EN MAAS Paspoort eerste klasse D Paspoort eerste klasse D Paspoort derde klasse B Paspoort vijfde klasse D Judith Rouwenhorst geniet bij dames SV Venray GEWELDIG Voetbalsters van SSS'18 streven naar plek in de middenmoot Brandy van Dijck, aanvoerster SV Oostrum: Promovendus Volharding vol vertrouwen HKbW Donderdag 4 september 2008 - Pagina 28 Naam: Damesteam SVVenray 1 Sportpark:De Wieën.. Opgericht: 26 maart 1945. Klassering vorig seizoen: vijfde Trainer: Ab Meeuwissen, Henk Goorts (kee perstrainer en leider) Nieuwe spelers: .Loes Pullens, Djarmelza van Putten, Anke Peters (inmiddels weer ver trokken i.v.m. werk).. Vertrokken: Marieke Sijmons, Beau Nelissen, Lien Philipsen (verzorgster/hersteltrain- ster)... Selectie: Linsey Philipsen, Femke Sijmons, Djarmelza van Putten, Malou Maas, Auke Reijnders, Loes Pullens, Marije Jager, Sina Nispel, Mandy Maas, Jani- ne Rongen, Saskia Benthem, Aukje van Lierop,Tamara Koonings, Rinske Reijnders, Marion Weijs, Sanne de Boer en Judith Rouwenhorst Verwachting: Judith Rouwenhorst: "We gaan voor een top 3-klassering" Titelfavorieten: Gezien het verloop van speelsters vind ik dat heel moeilijk in te schat ten... Dames SSS'18 Sportpark De Raay Opgericht 1918 Klassering vorig seizoen 9e Trainer Theo van Hees Nieuwe spelers Aimee Bungalembun, Malden (Blauw Wit), Melanie Meinema, Nijmegen (Blauw Wit), Vivian van Wijk, Nijme gen (Reuver) Vertrokken Niemand Selectie: Carla Beckers, Willeke Bens, Lucie Botterhuis, Ellen Branje, Aimee Bun galembun, Lysanne Cremers, Kim Faassen,Yvon Gerrits, Silke van Gin- kel, Lieke Janssen, Albertine Koen- ders, Melanie Meinema, Marjolein Peeters, Mieke Verstappen, Marlie de Vet, Moniek Weerts, Vivian van Wijk, Lynn Zondervan Verwachting trainer Stabiel in de middenmoot Verwachting team Hoger eindigen dan vorig seizoen, dus stevig in de middenmoot Titelfavorieten FC Gelre en Prinses Irene Naam: Damesteam SV Oostrum Sportpark: De Spar Opgericht: Het damesteam bestaat vanaf 1997, de vereniging zelf vanaf 05-03-1935 Klassering vorig seizoen: Derde klasse, zevende plaats Trainer: Gerrit Broeren Nieuwe spelers: Lynn van Kessel, Seray Cremers, Sabi ne Kamphorst, Janet Jeuken, Mandy Stevens, Ellen Janssen Vertrokken: Geertje de Kleijn, KimTheewen, Eva Roos en Frieda Achten Selectie: Petra Arts, Brandy van Dijck, Susan Frederix, Anneke Langenkamp, Lorie Peeters, Sharon v/d Kerkhof, Petra Litjens, Marlijn van Els, Maud Wil- lems, Loes Heidens, Jessie Pelzer, Yvonne Verhoeven, Lynn van Kessel, Seray Cremers, Sabine Kamphorst, Janet Jeuken, Mandy Stevens en Ellen Janssen Verwachting: Brandy van Dijck: "Lekker meevoet- ballen in de middenmoot. Titelfavorieten: Rood Wit'62 DA 1, we hebben er een heleboel nieuwe teams bij die we nog niet tegen zijn gekomen. Naam: Volharding. Sportpark: Soetendaal (Vierlingsbeek) Opgericht: 14 juli 1914. Klassering vorig seizoen: Kampioen in zesde klasse E. Trainers: Arjan Spee (Groeningen, tweede seizoen), Luc Cuijpers (Den Bosch, vierde seizoen). Nieuwe speelsters: Laura van der Coelen (Resia), Susan Nabuurs (SSS'18), Susan Oudenho ven (begint dit seizoen). Vertrokken: Caren Bekkers, Karlien de Hont (bei den gestopt). Selectie:Laura van der Coelen, Mayke Gerrits, Loes de Groot, Karlijn Hendriks, Elke Houben, Lieke Koop- mans, Mandy Kusters-Michiels, Maris- ka van Loon, Susan Nabuurs, Julie Nillesen, Susan Oudenhoven, Laura Peeters, Corine Pijnenburg, Ronella Schaeffers, Nancy Sommers, Femke van Tilburg, Nathalie Veenbrink, Sharon Veenbrink, Jolien Verbeeten, Loes Winkelmolen, Maud Zegers. Verwachting: Trainer Luc Cuijpers: "Middenmoot, een plek bij de eerst vijf zou mooi zijn." Titelfavorieten: Trainer Luc Cuijper: "Olympia en Resia." Vizier op de toekomst Judith Rouwenhorst speelt nu voor het derde jaar bij de dames van SV Venray. Voor de 27-jarige Judith niet de eerste keuze, want daarvoor was zij volleybalster. En dat deed ze niet zomaar. Zeker in haar latere jeugdjaren speelde ze onafgebroken in de eredivisie volleybal. Toen ze 25 was kwam dan toch de ommezwaai. "Ik stond toen voor de keuze er hele maal voor te gaan, dus ook mijn sociale leven op een laag pitje te zetten, of op een lager niveau vol leyballen. Ik wilde mijn werk niet opgeven en aangezien voetbal me altijd wel getrokken heeft, heb ik toen de keuze gemaakt te gaan voetballen en me vol overgave op deze nieuwe uitdaging te storten." Dat doet ze nu voor het tweede jaar in het eerste van Venray. Wennen? "Ja, in het begin best wel. Volleybal verloopt mooi volgens vaste patronen, waarbij geen contact is met de tegen stander (behalve via de bal). Voetbal is een echte contactsport. Ik wist dat ik wel tegen een bal kon trappen, maar er komt veel meer bij kijken. Ook moest ik wel wennen aan de sport beleving. Ik was eredivisievolleybal gewend, toen ik hier begon in het tweede damesteam. Dat was natuur lijk een hele omschakeling, volleybal stond altijd op plaats één. Daar moest alles voor wijken, terwijl voetbal voor alle speelsters een leuke hobby was naast alle andere dingen die de speel sters deden. Inmiddels is Judith wel een beetje gewend aan het spel. "Ik heb wel geluk gehad met deze club. Ik werd zo goed opgevangen vanaf het begin, dat ik snel mijn draai kon vinden." Daarnaast is het team ook op sportief vlak aan het groeien. Het vizier wordt langzaam ingesteld op de hoofdklasse. "We hopen dat op den duur te berei ken, maar dat zal tijd nodig hebben. Dit seizoen proberen we de top drie te halen, maar met twee hoofdkjassers erbij zal dat al heel moeilijk worden. Het is ook geen druk van buitenaf, maar meer onze eigen wens. Het belangrijkste is om het team te rich ten op de toekomst. Dan komt het succes ook." Wat vindt Judith nu eigenlijk van voetbal? "Ik vind het geweldig om te doen, hoewel het misschien niet altijd even mooi is om te zien. Daar ben ik heel eerlijk in. Het is toch heel anders dan mannenvoetbal. Maar ja, als ik in het veld sta merk ik daar niets van natuurlijk en door de spanning in de wedstrijden is het voor de toeschou wers toch vaak leuk om te kijken. Dan gaan we ervoor en gaan we ook hele maal op in de wedstrijd. We zijn ook een ambitieus team en werken samen aan een goed resultaat." Eerder ver telde Judith al over de overgang van volleybal naar voetbal. Bestaat er veel verschil tussen beide sporten? "Op zich niet zoveel, hoewel de mensen Judith Rouwenhorst: "Dit seizoen proberen we de top drie te halen, maar met twee hoofdklassers erbij zal dat al heel moeilijk worden." wel anders zijn. Ze zijn over het alge meen directer, daar moest ik best aan wennen. Voetbal is natuurlijk, zoals ik al zei, een contactsport, waarbij je meer van je af moet bijten. Ik heb ook het meeste geleerd van het gebruik van mijn lichaam. Dat vind ik nog steeds moeilijk. Ik ben fysiek sterk genoeg, maar het scheelt of je alleen staand een kopbal maakt of dat een tegenstander achter diezelfde bal aan gaat. Dat is toch anders. Verder is vol leybal nog meer een teamsport, waar je de bal maar één keer mag raken en na drie keer over het net moet. Bij voetbal kun je acties maken, heb je meer vrijheid. Dat maakt het ook moeilijker om het spel vooraf uit te denken. Je bent toch vaak afhankelijk van momenten, die een wedstrijd een heel andere wending kunnen geven." Sinds enkele jaren is Brandy van Dijck aanvoerster van het dames voetbalteam van SV Oostrum. Ze voetbalt nu al tien jaar en is een ervaren kracht. "Ik denk dat het feit, dat ik mondig ben ook mee gespeeld heeft om mij als aan voerster te vragen." Een gesprekje met Brandy over het mooie van voetbal en haar verwachtingen van dit nieuwe seizoen. Brandy (22) begon op haar der tiende met voetballen. Daarvoor had ze zeven jaar op korfbal gezeten. "Dat vond ik op een gegeven moment niet leuk meer. Aangezien ik altijd al in mijn vrije tijd voetbalde op straat was het een logische stap om te gaan voetballen. Ik begon destijds ook met een bij het damesteam, dat net twee jaar bestond en in dat jaar ook voor het eerst competitie ging spelen." Hoewel het team al twee jaar flink had getraind, bleek competitiespelen toch heel wat anders. "Ja, dat was even wennen. Je leert dan pas wat het spel echt inhoudt. In het begin verloren we vaak met grote cijfers, 10-0 of zo, maar gaandeweg leerden we steeds beter het spelletje spelen en ging het steeds beter. Je kunt je wel voorstel len, dat elke goal die we scoorden met luid gejuich werd bejubeld." In de loop der jaren is het team steeds beter gaan spelen en werd het spelinzicht steeds groter. Wat was nu het moeilijkste van voetbal, dat jullie moesten leren? "Dat is moeilijk aan te geven. Het zijn toch vaak momentop namen: 'waarom deed ik dat nu op die manier?' Ook het verdelen van je con ditie was iets, dat we moesten leren. In het begin renden we overal naar toe, nu weten we inmiddels dat je dat geen hele wedstrijd volhoudt." Inmid dels is het spelen van wedstrijden wel wat Brandy het liefste doet. "Trainen vind ik ook wel leuk, hoor, maar het spelen van wedstrijden is toch hét. Goed spelen en winnen, dat geeft wel wat, of de spanning als we tegen een gelijkwaardige tegenstander spelen. We zitten nu qua sterkte-indeling ook goed: we winnen af en toe, we verlie zen af en toe." Voor komend seizoen in de derde klasse wordt een plek in de midden moot nagestreefd. "Vorig seizoen zijn we zevende geworden en dat ver wacht ik nu eigenlijk ook weer. Vooral lekker voetballen. Vorig seizoen had den we er ook een paar heerlijke wed- Brandy van Dijck. "We zitten nu qua sterkte-indeling ook goed: we winnen af en toe, we verliezen af en toe." strijden bij.Tenslotte ga je ervoor als je merkt, dat er meer inzit." Het team is verder een goede mix van jonge en oudere speelsters. De jongste speel ster is 16, de oudste is 31"We hebben eigenlijk altijd wel een snelle door stroming van jeugdspelers gehad. Dat ging ook altijd goed, ze worden goed opgevangen en ik merk dat iedereen deze mix ook prettig vindt." Het geeft ook meteen de sfeer aan van het team, want de meiden zien elkaar niet alleen op het veld. "We gaan ook weieens met elkaar op stap, heel gezellig. Ik vind ook dat je op de training best af en toe een lolletje kunt trappen. Ten slotte staan we op het veld weer klaar voor elkaar, echt een hechte groep." Hoelang blijft Brandy nog voet ballen? "Ik weet het niet. Zolang het fysiek kan, blijf ik voetballen. Ik vind het nog steeds een erg mooie sport. Ik heb ook nooit een echte blessure gehad, behalve een keer een verdraai de knie. Maar nooit iets langdurigs en zolang dat zo blijft, blijf ik ook lekker voetballen." De voetbaldames van Volhar ding werden het afgelopen sei zoen gekroond tot kampioen in de zesde klasse E. Met een klinkende 0-8 zege op Fiducia werd in De Rips de titel in de wacht gesleept. Na (pas) drie jaar damesvoetbal in Vierlingsbeek was het eerste kam pioenschap een feit, en dat werd natuurlijk uitbundig gevierd. Ook door verdedigster Elke Houben, die met haar 26 jaar een van de meest ervaren speelsters is van Volharding 1 en het damesteam in de afgelopen jaren heeft zien groeien. Op zowel technisch als tactisch gebied. "Er komt steeds meer voetbal in de ploeg en ieder een is nog altijd even fanatiek. In de vijfde klasse moeten we in de middenmoot kunnen eindigen", verwacht de Vierlingsbeekse. Elke Houben is van beroep bijrijd ster op een geldwagen. Het is dan ook niet zo vreemd dat niet alleen geld, maar ook de spits van de tegen stander bij de voorstopper in veilige handen is. Als slot op de deur van de verdediging van Volharding begint ze aan haar vierde seizoen als speelster van Dames 1. Samen met haar vrien din Loes de Groot vormt Elke Houben meestal het hart van de verdediging. Beiden namen ruim drie jaar geleden ook het initiatief om een damesteam op te richten. Ze waren allebei zojuist gestopt bij de dansgarde en wilden graag een teamsport gaan doen. "We waren altijd al aan het voetballen, ook toen we nog bij de dansgarde zaten. Maar het probleem was dat Volhar ding geen damesteam had. Ik weet nog goed dat we tijdens het carnaval in Vierlingsbeek Leon Raedts (destijds voorzitter van Volharding, red.) over ons plan vertelden om een dames team op te gaan richten. Al geloof ik niet dat hij ons toen al te serieus nam. We moesten maar bij hem terug komen als we genoeg dames bijeen hadden", grijnst Elke Houben. Nou, die uitdaging grepen de twee vrien dinnen met beide handen aan. Ze startten meteen een promotiecam pagne om leden voor het damesteam te werven. "Dat lukte eigenlijk prima. Via via kwamen er steeds meer speel sters bij, ook uit omringende dorpen als St.Anthonis, Holthees enAfferden. Vaak gaat het dan om vriendinnen van jongens die bij Volharding voet ballen. Nee, een echte vriendinnen- ploeg zou ik ons niet willen noemen, maar een hecht team zijn we wel. En inmiddels heeft Volharding ook al een meisjesteam. Dat is natuurlijk alleen maar goed voor de toekomst van het Het eerste damesteam van Volhar ding begint aan en nieuw avontuur in de vijfde klasse. damesvoetbal in Vierlingsbeek."Daar is trainer Luc Cuijpers het hartgron dig mee eens. Cuijpers, die de dames al drie jaar onder zijn hoede heeft en momenteel samen met Arjan Spee de dames traint, heeft het team in de afge lopen jaren zien groeien. "Het eerste jaar moest je ze bij wijze van spreken nog uitleggen wat buitenspel is, maar dat weten ze nu echt wel. Stap voor stap hebben we vooruitgang geboekt, zowel individueel als in teamverband. De ploeg is alleen maar beter gewor den, de stukjes vallen steeds beter op hun plaats. Ja, ik heb alle vertrouwen in het nieuwe seizoen. We moeten minimaal in de middenmoot kunnen eindigen." De Vierlingsbekenaar vindt dat het damesvoetbal steeds meer de waardering krijgt die het verdient. "Je hebt nu profclubs met een dames team, er wordt gevoetbald op de Olympische Spelen. Het damesvoetbal zit in de lift, ook bij Volharding. Steeds meer meisjes worden lid van een voetbalclub. Dat is toch alleen maar positief?" Lachend: "In de kantine van Volharding is het de laatste jaren met al die meiden erbij in ieder geval nog gezelliger geworden." Zoeken naar balans tussen gezelligheid en presteren Het eerste damesteam van SSS '18 probeert gezelligheid en pres teren met elkaar in balans te krij gen. De gezellige groep jonge mei den eindigde vorig seizoen op de negende plaats, maar streeft dit jaar naar meer. Zullen de nieuwe aanwinsten het verschil maken, zodat de voetbalsters uit Overloon het voorbeeld van de succesvolle heren 1 volgen? Ellen Branje, rechtsbuiten bij dames 1 van SSS '18, geeft antwoord. Als Ellen Branje (20) haar team in één woord moet beschrijven, dan is het vooral 'gezellig'. Een goede basis om succes te hebben, vindt ze. "SSS'18 is erg leuk, maar ook ambiti eus. We hebben twee damesteams. Het tweede team komt uit in de vijfde klasse, wij in de eerste. En als je op dat niveau speelt, kom je zonder ambitie niet ver." Vorig seizoen eindigden de Over- loonse dames op een acceptabele negende plaats, onderin de midden moot. "Eigenlijk waren we vorig sei zoen best goed bezig. Alleen hebben we niet veel meer gewonnen toen we eenmaal veilig waren. Dat is jam mer. En dat gaat dit jaar ook niet meer gebeuren. Ons streven is om het in ieder geval beter te doen dan vorig jaar." Dat het team ambitieus is, komt duidelijk naar voren als de uitwed strijden aan bod komen. "Omdat we eerste klasse spelen, moeten we vaak een stuk rijden naar uitwedstrijden. Alleen Venray is eigenlijk dichtbij. Meestal gaan we met auto's, soms met een bus. Hoewel de reisjes altijd ontzettend leuk zijn, zijn we allemaal bloedserieus zodra we het veld oplo pen. Dan is het echt alleen nog maar voetbal wat telt." Het damesteam van SSS bestaat uit een groep jonge meiden. "Als ik me niet vergis, is de jongste 16 jaar en de oudste 31. De meeste meiden zijn rond de 20. Ten opzichte van vorig jaar zijn er drie speelsters uit Nijme gen bijgekomen. Dat is zeker een ver sterking. Nee, we hebben geen grote uitblinkers. Het is vooral het collectief dat ons sterk maakt." Problemen met het vinden van speelsters hebben ze in Overloon niet. "Onze selectie is groot genoeg. Twee jaar geleden hadden we nog een tekort aan voetbalsters, maar dit seizoen hebben we een selectie van tweeëndertig vrouwen. Vorige week dinsdag hebben we een selectiewed strijd moeten spelen om een verdeling tussen dames 1 en dames 2 te maken. De damesploegen trainen twee keer Ellen Branje: "Ons streven is om het in ieder geval beter te doen dan vorig jaar" per week. Beide teams trainen op dezelfde dag, maar hebben wel een aparte training." "Ik ben zelf al zes jaar lid van SSS '18. Ik ben destijds gestart in een meisjesteam. Toen iedereen de leef tijd had bereikt door te stromen naar de dames, is het hele team dames 2 geworden. Inmiddels is dit alweer mijn derde seizoen bij dames 1. Het bevalt me nog steeds uitstekend. Wé hebben een zeer fanatieke trainer en zijn allemaal prestatiegericht, dus de concurrentie is groot. Ook op mijn positie, rechtsbuiten, kunnen meerde re meiden uit de voeten. Zo blijft wel iedereen fit en scherp, en dat komt het team en de prestaties alleen maar ten goede."

Peel en Maas | 2008 | | pagina 28