Gemeente Venray Vaker inwoners betrekken Inzamelingen grof vuil en textiel Openbare bekendmakingen Collectes Blikje levert 50 euro op Venray maakt kans op Jong Lokaal Bokaal Vacatures Deze week Evenementen Inzamelingen PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden De maandelijkse inzameling van grof huishoudelijk afval vindt plaats op dinsdag 9 september door de firma Maessen Recycling. De inzameling van grof huishoudelijk afval gebeurt op afroep. Dat wil zeggen dat u zelf de firma Maeassen belt op telefoonnummer (0478) 51 31 00 om een afspraak te maken op deze datum. De kosten bedragen 20 euro voor maximaal 2 m3. Er dient iemand aanwezig te zijn om te betalen. U kunt pinnen, chippen of een eenmalige machtigingskaart invullen bij de chauffeur. U kunt uw grof huishoudelijk afval ook zelf naar het milieustation brengen. Op woensdag 10 september zamelt De Cirkel oude kleding en textiel huis aan huis in. U kunt uw textiel ook gratis inleveren bij het milieustation, bij acties van de scholen of bij de Winkel van Sinkel, Bontekoestraat 2 in Venray. Vergaderingen Inspraak Bouwplannen Kapvergunningen Wet milieubeheer Wet geluidhinder Donderdag 4 september 2008 - Pagina 16 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 36 De gemeente Venray betrekt haar inwoners regelmatig bij allerlei ontwikkelingen. Maar dit kan nog vaker als het aan het college van B en W en de gemeenteraad ligt. Daarom traint de gemeente Venray haar ambtenaren op dit moment in samenwerking met communicatiebureau a Fortiori om burgerparticipatie (het betrekken van burgers) in te bedden in de dagelijkse manier van werken. Kwaliteit en draagvlak Elly van Dijck, wethouder Bestuurlijke vernieuwing en Leefbaarheid, is blij met deze ontwikkeling: "Inwoners bij beleid betrekken levert gemeenten voordeel op. De kwaliteit van beleid verbetert en het draagvlak wordt groter." Het ene traject lukt echter beter dan het andere, volgens El ly van Dijck. "Succes hangt vooral af van goede communicatie en het afstemmen van eikaars verwachtingen. Dit klinkt als een open deur, maar blijkt in de praktijk vaak lastig. Het is dan ook goed dat ambtenaren hierop getraind worden." Participatiewijzer Alle ambtenaren die regelmatig burgers betrekken bij onderwerpen krijgen ook een Venrayse participatiewijzer. Dit is een praktische handleiding die de Venrayse manier van werken beschrijft en ambtenaren helpt bij zowel grote langdurende als kleine kortlopende participatietrajecten. De levensmiddelenbon ter waarde van 50 euro is bij de trekking van de VIP-loterij op dinsdag 2 september gevallen op lotnummer 1025875 bij VIP Bongerdstraat (Jan Linders). Op vertoon van het winnende lot kan de winnaar zijn prijs ophalen aan de publieksbalie van het gemeentehuis. De levensmiddelenbon kan worden ingewisseld bij deze Jan Linders. De gemeente Venray is genomineerd voor de Jong Lokaal Bokaal, een prijs die dit jaar voor het eerst wordt uitgereikt. Vooral het initiatief 'Mijn idee is geld waard!' heeft voor deze nominatie gezorgd. Het schouderklopje is voor de gemeente die niet alleen veel doet voor jongeren, maar ze ook laat meedenken en hun ideeën vertaalt in goed beleid. De Jong Lokaal Bokaal is een gezamenlijk initiatief van de Nationale Jeugdraad en de minister voor Jeugd en Gezin. Samen met elf andere gemeenten is Venray geselecteerd als kanshebber op de prijs. Venray laat zien dat het goed heeft nagedacht over de communicatie tussen gemeente en jongeren door goede initiatieven van jongeren zelf te belonen. Mijn idee is geld waard! Jongeren tussen 11 en 23 jaar die iets willen organiseren, kunnen van de gemeente Venray maximaal 2000 euro krijgen om dit daadwerkelijk Stukken die ter inzage liggen kunt u, tenzij anders vermeld, tijdens de openingstijden inzien in het informatiecentrum in de Publiekshal van het gemeentehuis in Venray. september 2008, aan- Agenda voor de vergadering van het raadspresidium op maandag vang 19.30 uur in het gemeentehuis. 1. Opening en vaststelling van de agenda 2. Vaststelling van het verslag van de vergadering van het raadspresidium van 3 juni 2008 3. Ingekomen stukken en mededelingen a. Lijst majeure projecten b. Buitenlandse dienstreis burgemeester J. Waals en wethouder L. Heidens c. Ministerie van BZ en Koninkrijksrelaties, Handreiking functioneringsgesprekken tussen raad en burgemeester 4. Evaluatie raadsvergadering d.d. 17/24 juni 2008 5. Evaluatie raadsvergadering d.d. 4 augustus 2008 6. Voorstel inzake benoeming voorzitters commissie Middelen en Stedelijke Ontwikkeling 7. Voorstel inzake aanpassing artikel 13a, lid 1 van de Verordening rechtspositie wethouders, raadsleden en commissieleden 2007 inzake tegemoetkoming in de kosten van een ziekte kostenverzekering voor raadsleden als bedoeld in artikel 11 van het Rechtspositiebesluit ministeriële richtlijnen van het Ministerie Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties 8. Voorstel tot wijziging gemeenschappelijke regeling Samenwerking Regio Noord- en Midden- Limburg in Veiligheidsregio Noord- en Midden-Limburg 9. Bespreken wijze van behandeling van de door de Rekenkamercommissie aan de gemeente raad aangeboden onderzoeksrapport "Grondbeleid en Grondexploitatie Venray" 10. Voorstel van het college van B en W inzake afvaardiging gemeenteraad in de werkgroep Politiek en Bestuur ten behoeve van de herhuisvesting renovatie van het gemeentehuis, alsmede datavoorstel voor de behandeling van dit onderwerp door de gemeenteraad 11. Vaststelling raadsagenda voorde vergadering van dinsdag 23 september 2008 12. Gezamenlijke bijeenkomst van de 4 gemeenteraden Meerlo-Wannsum, Sevenum, Horst aan de Maas en Venray inzake het herindelingsproces en regionale samenwerking 13. Rondvraag en sluiting. Burgemeester en Wethouders hebben met ingang van 24 juni 2008 het volgende document vrijgegeven voor inspraak: - Ruimte voor de Jeugd in Venray - Beleidsrapport en Onderzoeksrapport. U kunt uw zienswijze inbrengen tijdens de inspraakavond op maandag 8 september, van 19.00 tot 22.00 uur in De Witte Hoeve. Aangevraagd Bouwvergunningen - Grotestraat 68, Schouwburgplein 2, 3 en 3a - bouwen van een winkelbebouwing in twee lagen (nr. ba080375) - Buizerdlaan ongenummerd - bouwen van een woning (nr. ba080376) - Buizerdlaan ongenummerd - bouwen van een woning (nr. ba080377) - St. Jozeflaan 56 - veranderen voormalig kloostergebouw (nr. ba080378) - Meerloseweg 12 - bouwen van een paardenrijhal (nr. ba080379) - Maasheseweg 51 - vergroten van de woning (nr. ba080380) - Langeweg 90 - vernieuwen van een garage (nr. ba080381) - Deken Thielenstraat 14 - bouw van een tuinmuur (nr. ba080382) - Deputé Petersstraat 30 - plaatsen van dakkapellen (nr. ba080383) - Vivaldistraat 33 - vergroten van een woning (nr. ba080384). van gedachten te wisselen. U wordt dan daartoe uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze wordt een verslag gemaakt. Voorgenomen binnenplanse vrijstellingen of doorbreking aanhouding Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om, met toepassing van artikel 15 van de Wet op de ruimtelijke ordening en/of artikel 50 lid 4 van de Woningwet, medewerking te verlenen aan de navolgende bouw- en/of gebruiksprojecten: - Eijkenhofweg 3 - bouwen van een machineloods (nr. ba080347). U kunt de betreffende stukken van 5 september 2008 t/m 18 september 2008 (twee weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemees ter en Wethouders. Verleend Burgemeester en Wethouders hebben de volgende vergunningen en/of vrijstellingen verleend: Bouwvergunningen met vrijstelling - Randenrade 4 - vergroten van de woning (nr. ba080300, verzenddatum 29/08) - Weverslo 2 - bouwen van een kraamzeugenstal (nr. ba080177, verzenddatum 29/08) - Steegse Peelweg 14 - veranderen cultuur-historische boerderij (nr. ba080211, verzend datum 29/08) - Mgr. Hanssenstraat ongenummerd - het gedeeltelijk veranderen van een apparte mentencomplex (nr. ba080186, verzenddatum 29/08). Bouwvergunningen - Athoslaan 8 - plaatsen dakkapel (nr. ba080369, verzenddatum 29/08) - Wisselhof 7 - bouwen van een terrasoverkapping (nr. ba080373, verzenddatum 29/08) - Schouwburgplein 1 - revisiewerkzaamheden (nr. ba080280, verzenddatum 29/08). Sloopvergunningen - Moostdijk 3 - verwijderen asbesthoudende golfplaten van 2 bedrijfsgebouwen (nr. slp080048, verzenddatum 29/08) - Grotestraat 68, Schouwburgplein 2, 3 en 3a - inpandige sloop (nr. slp080047, verzenddatum 29/08) - Steegse Peelweg 14 - inpandige sloop t.b.v. veranderen boerderij (nr. slp080034, verzenddatum 29/08). De desbetreffende stukken liggen vanaf heden gedurende zes weken ter inzage. Wanneer u belanghebbende bent kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Indien u tijdens de avondopenstelling een verleende vergunning wilt inzien, verzoeken wij u vóór 17.00 uur telefonisch contact op te nemen met de afdeling Publieksdiensten. Vrijstellingen - Kranendries 3 - bouwen van een woning (nr. ink0803630, verzenddatum 25/08). Indien u tijdens de avondopenstelling een verleende vrijstelling wilt inzien, verzoeken wij u vóór 17.00 uur telefonisch contact op te nemen met de afdeling Publieksdiensten. - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. Verleend - Timmermansweg t.h.v. nr. 27 en 41 - voor 2 Amerikaanse eiken i.v.m. met slechte conditie en gevaar voor de omgeving, herplant 9 bomen - Penningkruid - voor 3 sierperen, herplant 3 bomen - Peter Janssenstraat - voor 19 bomen, herplant 19 bomen - Tatralaan - voor 1 den door stormschade, geen herplant i.v.m. voldoende aanwezige bomen. U kunt de desbetreffende stukken van 5 september 2008 t/m 16 oktober 2008 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Voor het indienen van een bezwaarschrift zie onder Bouwplannen - Verleend. Reclamevergunningen - Kleindorp ongenummerd plaatsen van reclame (nr. recl080022). Het betreft hier uitsluitend een kennisgeving. Deze aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Ontwerpbesluiten Voorgenomen buitenplanse vrijstellingen of doorbreking aanhouding Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om, met toepassing van artikel 19 lid 1, 2 of 3 van de Wet op de ruimtelijke ordening, medewerking te verlenen aan de navolgende bouw en/of gebruiksprojecten: - Ericaweg 4 - starten zorgboerderij (nr. ink0803628) - Lollebeekweg 45 - bouwen van een schuur (nr. ba080281). U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 5 september 2008 t/m 16 oktober 2008 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit Besluit hogere grenswaarden (art. 83 Wg) Burgemeester en Wethouders hebben hogere grenswaarden van 57 dB(A) vastgesteld voor: - Deurneseweg 168 te Ysselsteyn - uitbreiden woning (nr. Ink0803308, verzenddatum 25 augustus 2008). U kunt het besluit met bijbehorende stukken van 5 september 2008 t/m 16 oktober 2008 (zes weken) inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u een beroepschrift (in tweevoud) indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - belanghebbende bent en - tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren heeft gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Het beroepschrift moet worden ondertekend en tenminste bevatten: Meldingen Verandering inrichting (art. 8.19 Wm) - Ringweg 8a Ysselsteyn - Mts. van Dijck, Ringweg 8a te Ysselsteyn, voor het veranderen van de varkensfokkerij (Mell908010). De verandering past binnen de voorschriften van de verleende vergunning en de verandering leidt niet tot andere of grotere nadelige gevolgen voor het milieu dan die de inrichting mag veroorzaken. U kunt de verklaring met bijbehorende stukken van 5 september 2008 t/m 16 oktober 2008 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van de verklaring waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 AE Den Haag) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Het besluit treedt in werking na afloop van de bezwaartermijn, tenzij vóór deze datum bezwaar is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waar onder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. Ontwerpbesluiten Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor de inrichting gelegen aan: - Blakterweg 5 Oirlo - de vergunning in te trekken van P.P.L.C Colbers, Blakterweg 5 te Oirlo voor het oprichten van een rundveehouderij en voor het uitbreiden/wijzigen van een rundveehouderij waar elektromotoren worden gebruikt. Het verzoek tot intrekking betreft beide vergunningen (verzoek vergunninghouder) (Milin08007) - Blakterweg 3a Oirlo - de vergunning gedeeltelijk in te trekken van H.W.M. Noijen, Blak terweg 3a te Oirlo voor een legkippenhouderij. De gedeeltelijke intrekking is t.b.v. de locatie Heidseschoolweg la te Heide (verzoek vergunninghouder) (Milin08008). U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 5 september 2008 t/m 16 oktober 2008 (zes weken) inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u schriftelijk een gemotiveerde zienswijze over het ontwerpbesluit bij Burgemeester en Wethouders naar voren brengen. Op telefonische afspraak kunt u ook mondeling uw zienswijze naar voren brengen. Tegen het besluit kunt u later alleen beroep indienen wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren hebt gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. 4 september 2008 Burgemeester en Wethouders van Venray te realiseren. Denk bijvoorbeeld aan een sportevenement of een festival, een scholenwedstrijd of het opzetten van een jongerenkrant. De gemeente heeft het initiatief'Mijn idee is geld waard!' geïntroduceerd omdat jongeren vinden dat er te weinig voor hen te doen is in Venray. Het zogenaamde wensgeld moet hen stimuleren zelf activiteiten te organiseren. Finale Om te bepalen welke drie gemeen ten uiteindelijk de finaleronde halen, worden alle twaalf kanshebbers bezocht door een team van jongeren. De jongeren gaan op onderzoek uit om te kijken hoe het ervoor staat met het jeugdbeleid in de desbetreffende gemeente. Ze gaan in gesprek met ambtenaren en jongerenwerkers, maar natuurlijk vooral met de plaatselijke jongeren. Een deskundige jury zal de finalisten en uiteindelijk de winnaar kiezen. De Jong Lokaal Bokaal wordt op 20 november 2008, de dag van de Rechten van het Kind, door minister Rouvoet uitgereikt. De gemeente Venray is op zoek naar een nieuwe medewerker: - Commandant Brandweer Venray en Meerlo-Wanssum Kijk voor meer informatie op www.venray.nl onder vacatures. 6 sep. - Monstermania, De Wettel ing 6 t/m 9 sep. - Kermis Veulen 31 aug. t/m 6 sept. - KWF Kankerbestrijding 7 t/m 13 sep. - Prinses Beatrix Fonds 9 sep. - Grof huishoudelijk afval 10 sep. - Textiel Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de hoofdredactie. Hoofdredactie Team Communicatie gemeente Venray, 52 33 33 Eind redactie Centennial Communicatie, Venray Fotografie Mijntje Wismans, Gé Hirdes, gemeente Venray Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray

Peel en Maas | 2008 | | pagina 16