Opening dorpsplein Holthees Straks bij Venray.... Leerlingen Raayland College in Brazilië L I Workshoppen in Antoniusveld Opening midgetgolfbaan Servaashof Fietspuzzeltocht Seniorenservice ■p^okters Dierendokters Venray gaat verhuizen! Waals bezoekt de nieuwe kerkdorpen Kurstjens Advocaten Meld je nu aan op: www.cafe-delange.nl PEEL EN MAAS Donderdag 28 augustus 2008 - Pagina 5 In Holthees wordt op zon dag 31 augustus het geheel vernieuwde en aangepaste dorpsplein geopend. En dat de willen inwoners van Hol- hees en Smakt niet ongemerkt voorbij laten gaan. Het oude plein in Holthees bestond uit asfalt. Saai, vlak, zon der versieringen, maar wel functi oneel. Er waren ook negatieve kan ten, namelijk de veiligheid van de schooljeugd en de kinderen van de peuterspeelzaal. Al die zaken bij elkaar hebben ertoe geleid de gemeente Boxmeer is overgegaan tot algehele renovatie van het dorpsplein. Nadat de gemeente de plannen had geventileerd bij de dorpsraad is er een werkgroep opgericht die de schouders eron der zette. De allereerste schetsen zijn gemaakt door twee studenten van de HAS in Den Bosch. Samen met de werkgroep zijn verschil lende presentaties gehouden op de dorpsraadvergaderingen. Som mige zaken werden toegevoegd en andere onderdelen werden geschrapt. Het plan werd dorps- breed gedragen. Ook de basis school werd hierbij betrokken. De uitgang van het schoolplein en de fietsenberging lagen direct aan de drukke doorgaande en bochtige weg met slecht uitzicht. Uiteindelijk hebben de plannen er toe geleid dat de oude fietsen berging werd gesloopt en aan de zijkant van de school verscheen een nieuwe fietsenberging. Er is een wandelpad en fietspad achter om gemaakt zodat kinderen van Smakt de school veilig kunnen bereiken. De ingang van de school werd vervolgens verplaatst van het schoolplein naar het dorps plein. De ingang van de peuter speelzaal heeft een fikse opknap beurt gekregen. De glasbak is door de jeugd van de basisschool op kunstzinnige wijze opgeschil derd. De ouderen kunnen in de toekomst samen met de jeugd hun sportieve kwaliteiten laten zien op de nieuwe jeu-de-boules- baan. De plannen zijn verder uit gewerkt door Bureau Van Kragten uit Roermond en uitgevoerd door Janssen de Jong Infra. Mede dank zij de subsidie uit het Europese Ceres-fonds konden alle investe ringen door de gemeente Box meer worden gerealiseerd. Naast het opknappen van het plein is eveneens de omgeving van het carnavalsmonument en het oor logsmonument goed onderhan den genomen. In het voorjaar is met goede moed begonnen aan het slopen en weghalen van het oude plein. Het oude asfalt is ver vangen door gebakken klinkers en rondom het plein is alles netjes afgewerkt met perkjes en bank jes. En nu, eind augustus worden de laatste loodjes gelegd. Het offi ciële feest begint om 13-30 met de ontvangst van de gasten. Peter Koenen heet als voorzitter van de dorpsraad van Holhees en Smakt de vele gasten welkom. Naast afgevaardigden van het gemeen tebestuur, de gemeenteraad en de vele ambtenaren die hun schou ders eronder gezet hebben wor den ook vele andere genodigden verwacht van provincie, Europese Ceres, Kern met Pit en mensen die hebben bijgedragen aan het ontwerp en uitvoering van de plannen. Er wordt op zondag 31 augustus een kartbaan gebouwd voor de kinderen van de basis school. Later deze dag mogen ook de overige inwoners van Holthees en Smakt zich van hun snelste kant laten zien. Hiervoor wordt het halve dorp afgesloten voor het doorgaande verkeer. Voor de aller kleinsten wordt een springkussen opgebouwd. Daarnaast is er een ballonnenwedstrijd. Er worden optredens verzorgd door fanfare, het zangkoor, het Gilde en de Two Town Sisters. De officiële opening van het plein wordt gevormd door de onthulling van de glasbak. Deze glasbak is door de kinderen van de basisschool op kunstzinnige wijze beschilderd. Op de grote barbe cue worden circa 300 mensen verwacht. Kaarten zijn huis aan huis verkocht. Kaarten zijn nog te bestellen via telefoonnummer (0478)636717. Om 20.30 uur gaat het feest verder in de tent waar discotheek DZN de stemming tot uiterste hoogte gaat brengen. De splitsing van de gemeen te Meerlo-Wanssum komt snel dichterbij. Over ruim een jaar, op 1 januari 2010, worden de zes dorpen van de gemeente Meerlo-Wanssum verdeeld over de gemeenten Venray en Horst aan de Maas. Venray krijgt Wanssum, Geijste- ren en Blitterswijck erbij en Horst aan de Maas Tienray, Swolgen en Meerlo. Aanleiding voor het col lege van B en W van de gemeente Venray om kennis te gaan maken met - en zich te presenteren aan - de drie kernen die na de herin deling op 1 januari 2010 tot het grondgebied van de gemeente Venray gaan behoren. Dinsdag was het zover. Van 14.00 uur tot 21.00 uur leidde het college van B en W van Meerlo- Wanssum de collega' s uit Venray rond aan de hand van een aantal actuele thema's, zoals woning bouw, toerisme en voorzieningen. Ter afsluiting van het program ma werden in elk dorp de verte genwoordigers van de dorpraad in de gelegenheid gesteld om per soonlijk en in een informele sfeer kennis te maken met het college van B en W van de gemeente Ven ray. De kennismakingstour begon in Geijsteren en werd afgesloten in het gemeenschapshuis van Blit terswijck. Tien leerlingen van het Raay land College verblijven op dit moment in Brazilië in het kader van de maatschappelijke stage. Zij zijn vele vormen van onderwijs aan het bekijken en besteden ook veel aandacht aan het leven van straatkinderen. Een deel van het reisverslag:'De eerste week van de reis stond voor ons in het teken van het staatson derwijs. We bezochten gedurende vier dagen het Liceu Vila Velha in Fortaleza in het Noord-Oosten. Brazilië heeft een enorm afvalpro bleem. In alle straten liggen ber gen afval. De gevolgen hiervan zijn slechte hygiëne en veel onnodig zieke mensen.Alles op deze school staat in het teken van recycling, onder de noemer 'Afval dat geen afval is.Zo werden bijvoorbeeld alle proefopstellingen tijdens practica van kosteloos materiaal gemaakt, zoals plastic flessen. We merkten dat de kinderen hier veel bewuster omgaan met afval als wij in Nederland. Natuurlijk maakten wij ook kennis met de Braziliaanse cultuur, veel dans en de nationale Senioren die op een prettige, relaxte manier met een computer om willen leren gaan krijgen daar bij Seniorservice de gelegenheid voor. Er wordt niet klassikaal les gegeven. Iedereen leert in zijn eigen tempo de mogelijkheden van de computer en er staan vrijwilligers klaar om te helpen. Men leert omgaan met Word, de basisbeginselen van Excel, e-mailen, internet, een leuke kaart maken of een menu maken. Er zijn computers met XP en Word 2003, maar ook met Vista en Word 2007. De bijeenkomsten zijn elke dinsdag van oktober tot en met april en wel van: 9-00 tot 10.30 uur, 10.30 tot 12.00 uur, 13-30 tot 15.00 uur en van 15.00 tot 16.30 uur. Men kan zich persoonlijk aanmelden op dinsdag 9 september van 9 00 tot 11.00 uur aan de Prins Bernhardstraat 12 A in Venray. Meer informatie staat op www. seniorservicevenray.nl. trots kapoeira. De tweede week verblijven we in het straatkinde- renproject O Pequeno Nazareno (De kleine man uit Nazareth.) Hier worden kinderen opgevan gen die op straat leefden en veel problemen hadden zoals drugs, geweld en diefstal. Op maandag 25 augustus hebben we de fami lies bezocht van de kinderen in het project, als voorbereiding op deze week. Deze families wonen in krottenwijken en hebben geen riolering en meestal zelfs geen keuken, er wordt gekookt door een potje op een paar kooltjes te zetten.Aan het begin van de avond bezochten we de plekken waar de kinderen zich in de stad ophou den. We zagen kinderen onder invloed van drugs en lichamelijk slecht verzorgd. Door de goede begeleiding van de mensen van O Pequeno Nazareno deden zich geen vervelende situaties voor.' Groeten uit Brazilië. Laura, Vivi an, Maud, Marielle, Loes, Josien, Nienke, Coco, Marye, Yanne. De ervaringen zijn te volgen via www.xplorebrasil.waarbenjij.nu. Voor meer informatie zie: www. xplorebrasil.tk. Vanaf 27 augustus zijn wij gevestigd op: Stationsweg 111a 5803 AA Venray 9 mt lf. tel: 0478-581336 f 0478-515545 4 4g|Y. nieuw spoednummer V 0900-5551777 (per 1 sept.) ËêËFn** VAN DER PUTT Ons kantoor bestaat al 35 jaar! In deze lange periode hebben we ons ontwikkeld tot een advocatenkantoor met gespecialiseerde, juridische kennis. Ieder van de negen advocaten van ons kantoor houdt zich met één of slechts enkele rechtsgebieden bezig om u juridisch advies of processuele bijstand van hoge kwaliteit te bieden. U bent (agrarisch) ondernemer of particulier? U procedeert voor eigen rekening of hebt recht op kosteloze rechtsbijstand? Wi j staan u graag bij in zaken over: arbeid en ontslag bouwrecht echtscheiding faillissement letselschade milieurecht onrechtmatige daad overeenkomsten telefoon 0478-556677 www.putt.nl mr. Ten Brummelhuis mr. Van Hoef mr. Gerrits mr. Van Dok mr. Pelckmans mr. Van den Aker mr. Stad mr. Verrijdt mr. Teunissen In Antoniusveld wordt op zater dag 30 augustus het jaarlijks wijk- feest gehouden, 's Middags zijn er tal van workshops. Daarnaast zijn er tal van andere activiteiten die garant staan voor een gezellige dag op het feestterrein aan de St. Antoniusveldweg. Vanaf 14.00 uur kunnen de bezoekers meedoen in een workshop naar keuze. Zo is er onder meer een workshop hout en metaalbewerking, sieraden maken, koken en bloemsierkunst. Ook de kinderen kunnen in ver schillende workshops meedraaien. In één van de workshops kunnen de wijkbewoners zelf een bijdrage leveren aan een wijkkunstwerk. Het kunstwerk bestaat uit afval producten die door wijkbewo ners bewerkt worden om vervol gens samen één groot kunstwerk te vormen. Naast de workshops is er voor de kinderen de mogelijkheid om te stoepkrijten, zich te laten schminken, mee te dansen in de dansdemonstraties of een ritje met de vrachtwagen te maken. Ook de grappen en grollen van Clown Jorik zullen aan de kinde ren niet ongemerkt voorbijgaan. Om 17.00 uur, staat de playback- show gepland, gevolgd door een competitie Dutch Air Football en sumoworstelen. Waals Hann (JÜ LU OJ Na een intensieve periode van voorbereiding wordt op zondag 31 augustus de mid getgolfbaan op Servaashof geopend. Deze midgetgolfbaan is een belangrijk onderdeel van een keten aan maatschap pelijke voorzieningen die bin nen Servaashof worden vorm gegeven. Naast de midgetgolfbaan gaan daar speelvoorzieningen, kinder boerderij, amfitheater en het Ven- rays Museum deel van uit maken. De midgetgolfbaan is bedoeld voor de cliënten van GGZ NML maar ook voor het Venrayse publiek. De cliënten zijn vertrouwd met het spelen op een midgetgolfbaan. Al dertig jaar bestaat er een samen werking tussen de Midgetgolf- vereniging Venray en de cliënten van GGZ NML. Bij trainingen en wedstrijden waren vrijwilligers van de vereniging aanwezig voor het geven van deskundig advies en ondersteuning. De laatste jaren werd gebruikgemaakt van de wedstrijdbanen bij restaurant Buitenlust in Venray. Helaas is de eigenaar gestopt en daarmee hield ook het spelen op de midgetgolf baan op. Met de nieuwe eigenaar van het voormalige restaurant is overeengekomen de banen te kopen. Na restauratie door de vrij willigers hebben de banen een rol- stoelvriendelijk plekje gekregen binnen Servaashof, op het gazon tegenover het boerderijcomplex. Naast cliënten en leden van de midgetgolfvereniging kunnen wel dra ook anderen gebruik maken van de banen. De opening van de midgetgolfbaan gebeurt mid dels een feestelijk programma dat bestaat uit: Open Venrayse kam pioenschappen voor clubspelers van 9-00 tot 11.00 uur. Toernooi voor recreatiespelers inclusief bewoners na officiële opening van 12.00 tot 16.00 uur. Gezellige mid dag met kraampjes en muziek van 12.00 tot 16.00 uur. Recreatiespe lers voor het middagtoernooi kun nen zich voor vrijdag 29 augustus 12.00 uur aanmelden bij de voor zitter MGC Venray, de heer J. Lit- jens via telefoon (0478)586548. contactlenzen Noorderhof 20 Venray 0478-550630 Brand in instituut Dinsdag heeft omstreeks 12.55 uur een kleine brand plaatsgevon den op de kamer van een cliënt op een gesloten afdeling van het Vincent van Gogh-instituut aan de Stationsweg 46 in Venray. Toen de brandweer ter plaatse kwam, was de situatie al onder controle. Medewerkers van de interne Bedrijfshulpverlening hadden de cliënten uit aangrenzende kamers elders in veiligheid gebracht en de brand al geblust. Wel was er sprake van flinke rookontwik keling. De kamer waar de brand is ontstaan raakte slechts licht beschadigd en kan vannacht niet worden gebruikt. De brand is ver moedelijk aangestoken. Er hebben zich geen persoonlijke ongeluk ken voorgedaan. Slapende inbreker De eigenaar van een winkel aan de Peter Janssenweg inYsselsteyn deed zondagmorgen rond 11.30 uur wel een heel opmerkelijke ontdekking toen hij een inbreker slapend aantrof in een kantoorka mer van een bijgebouw. De man bedacht zich niet langer en deed - terwijl de inbreker bleef slapen - de deur op slot en belde de politie. Die trof in het pand een 18-jarige man uit Ysselsteyn slapend op enkele bureaustoe len aan. De verdachte had enkele spullen bij zich waarvan de her komst onderzocht moet worden. Hij werd meegenomen naar het politiebureau en ingesloten voor verder onderzoek. Tijd voor een boek? hofstraat 6 A venray Dorpsradenoverleg De Stichting Dorpsradenover leg Venray houdt op maandag 1 september vanaf 20.00 uur een vergadering in gemeenschapshuis Gelderkoel aan de Heidseweg in Heide. Op de agenda staat onder meer informatie en stand van zaken leefbaarheidonderzoek (Cees Vermeulen) en een evalu atie van de kermissen. De Vereniging van Zelfstan dige Ondernemers Heide-Leu- nen-Merselo-Veulen-Vrede- peel-Ysselsteyn houdt al 21 jaar een fietspuzzeltocht door de omgeving van de aange sloten dorpen. Het thema van de tocht die dit jaar gehouden wordt op zondag 31 augustus is Fietsen voor Fietsen. Zoals ieder jaar gaat de opbrengst van de VZO fietspuz zeltocht naar een goed doel. Dit jaar gaat het naar het project waar Marjo Jenniskens uit Ysselsteyn voor werkt, namelijk Child Welfare Scheme in Nepal. Het geld dat bij elkaar gefietst wordt, zal besteed worden aan de aanschaf van fiet sen! Fietsen voor projecten in het vlakke zuiden van Nepal. In dit gebied support Jenniskens met haar organisatie vijftien cen tra voor dagopvang van kinderen tot zes jaar. Deze jonge kinderen worden vaak met hun ouders mee genomen naar de akkers, verblij ven alleen thuis of onder de zorg van hun broertje of zusje. Door deze kinderen op te vangen heb ben hun ouders de handen vrij om hun werk te doen. De kinde ren verblijven in een veilige omge ving en hun broertje en/of zusje hebben de mogelijkheid om naar school te gaan. De kinderen leren via creatieve speelmethodes. dingen over hygiëne, gezondheid en goed eten. Voor de staf is het moeilijk om van de ene dagop vang naar de andere te reizen, het hoofdvervoermiddel is de ossen- kar. Daarom wordt er gespaard voor fietsen die ideaal zijn voor het vlakke zuiden van Nepal. Ook dit jaar is er weer een mooie route uitgezet die richting Merselo en Overloon voert. Op de rustplaats is de nieuwe Timmerfabriek Peter van Duijnhoven te bezichtigen, tevens lid van de VZO. Tegen het einde van de tocht zal het Oda park in Venray worden aangegaan waar de tentoonstelling What's on a Man's Mind van de kunstenaar Olaf Mooij plaatsvindt. Onder weg en bij de rustplaatsen kan er gepuzzeld worden. Op zondag 31 augustus kan men zich inschrijven vanaf 11.00 tot 13-30 uur. Er zijn drie vertrekpunten. Er is een start plaats bij Herberg de Peel aan de Jan Poelsweg inYsselsteyn, bij café Den Tommes aan het Grootdorp in Merselo en bij café Martens aan de Albionstraat in Leunen. Er is dit jaar een route van ongeveer 35 kilometer. Aan de tocht zijn ook enkele prijzen verbonden! De hoofdprijs is een tegoedbon voor een helikoptervlucht op zondag 14 september tijdens Ysselsteyn Leeft. Braderie Oostrum Op het Dorpsplein in Oostrum wordt op zondag 31 augustus van 10.00 tot 17.00 uur een grote bra derie gehouden. Een groot aantal kramen wordt bezet door aanbie ders van antiek, kunst en curiosa en alles wat men zoal kan aantref fen op een braderie. Naast het aanbod van nieuwe en gebruikte dingen zijn er in de directe nabij heid enkele terrassen geopend. De braderie wordt gehouden door Harmonie Sub Matris Tutela. www.uwdierendokter.nl Feestelijke Open Dag op 5 oktober! info@uwdierendokter.nl van den munckhof bv 8»

Peel en Maas | 2008 | | pagina 5