Barbecue: a la carte menu Thema-avonden vr.A Afhaal menu's Elke dag geopend Groot overdekt terras Rodeostier Reserveren gewenst Vrijwilligster in hart en nieren GROEP Zorg aan Muis Onbeperkt eten en drinken! All-in: 2 uur 27,50 p.p. In ons restaurant en terras serveren wij ook het ELKE VRIJDAG EN ZATERDAG. All-in prijs: v.a. 37,50 p.p. van 17.00-19.00 uur NU OOK THUISBEZORGD 7 DAGEN IN DE WEEK MET 50 ZITPLAATSEN! Van 1 t/m 31 oktober elke dag Op 19 en 20 september Clint Reijnders (Elvis Presley) van 20.00-01.00 uur. Ideaal voor personeelsfeesten, familiefeesten en vrijgezellenfeest. Maandag t/m zaterdag v.a. 17.00 u Zondag v.a. 12.00 u telefonisch op 581869 of via onze website: www.aethuus.nl Paterslaan 15 Venray I Telefoon: 0478-581869 I website: www.aethuus.nl GROENEKRUIS www.zgnl.nl klantenservice 077 320 95 95 Ook enthousiast geworden door dit verhaal? PEEL EN MAAS - Noem de naam Leentje en iedereen in Het Schuttersveld weet wie je bedoelt. En vice versa, want Leen Mobers- Oosterwaal kent ook iedereen in het Venrayse verzorgingshuis. Hoe dat komt? Al 25 jaar doet mevrouw Mobers vrijwilligerswerk. Van het schenken van koffie tot het afleggen van ziekenbezoekjes. Leentje draait er haar hand niet voor om. En dat op haar 85e. Leentje Mobers-Oosterwaal (85) uit Venray Donderdag 28 augustus 2008 - Pagina 22 Genieten in 't lekkerste "aethuus" en barbecue-restaurant in Venray L l Haafefa-. op zorg Mevrouw woont vlakbij verzor gingshuis Het Schuttersveld, in de aanleunflat. Na het overlijden van haar man, nu tien jaar geleden, moest ze noodgedwongen verhui zen van de Westsingel naar Het Schuttersveld. Mevrouw Mobers: "Ik kreeg twee nieuwe heupen en zelfstandig blijven wonen op de Westsingel was geen optie. In de aanleunflat kan dat wel." Het meeste doet mevrouw zelf, maar voor het zware werk zoals het schoonmaken van de keuken en de badkamer krijgt ze hulp van Groene Kruis Zorg aan Huis, de thuiszorgorganisatie van Zorg groep Noord- en Midden-Limburg. "Mijn man en ik zijn kinderloos gebleven. Ik vond het niet meer dan logisch om naast mijn werk thuis nog andere taken op me te nemen. In ben begonnen als vrijwilligster bij reumapatiënten. Ging ik mee als begeleider voor mensen naar het zwembad in Helmond. Later ben ik bij Het Schuttersveld gaan helpen. 0 Bij de activiteitenbegeleiding maakte ik bijvoorbeeld de hand- werkkar klaar. Ook ben ik zieke bewoners gaan bezoeken. En nog dagelijks schenk ik koffie. Na 12 uur, als de mensen hebben gegeten. Die ogen van mij zien alles, dus ik kan het niet laten om de handen uit de mouwen te steken. In de Loop der jaren ben ik echt van de bewoners gaan houden. Ik kan het met iedereen vinden, maar ik ben wel recht door zee. Als er iets is, zeg ik het ook. Maar luisteren is misschien nog wel belangrijker. Je moet niet over je eigen sores beginnen. Het gaat erom datje de mensen laat praten, het gaat erom wat zij willen. En uiteraard hoort daar ook een goed humeur bij. Op een chagrijnige vrijwilliger zit niemand te wachten. Mijn leeftijd speelt me nog geen parten. Ik ben 85 maar vind het werk nog niet te zwaar. Geestelijk is het wel eens ver moeiend, maar zo lang ik het nog kan wil ik het afleggen van ziekenbezoek blijven doen. En blijkbaar wordt het gewaardeerd, want nu nog komen er kinderen van bewoners bij me Langs die ik verzorgd heb. Dat is toch mooi? Ik dank dan ook iedereen met wie ik heb mogen samenwerken, ook buiten Het Schuttersveld. Ik heb altijd voor anderen gezorgd, maar niet zo goed voor mezelf. Nee zeggen is niet mijn sterkste punt. Maar, soms is het beter om ook eens anderen het werk te laten doen. Het kostte me even wat moeite, maar ik heb nu toch hulp ingeroepen. Want het schoonmaken van mijn flat lukt me toch echt niet meer. Daarom ben ik ook zo blij met de medewerkers van Groene Kruis Zorg aan Huis. En één keer per jaar word ik zelf in het zonnetje gezet. Dan ga ik samen met een collega-vrijwilligster (we hebben een echte vriendschap opgebouwd door het vrijwilligerswerk) naar de Fietsvierdaagse in Venray. Geweldig! Daar doe ik zoveel energie op, daar profiteert heel Het Schuttersveld van." Wij zoeken vrijwilligers! In de omgeving van Horst en Sevenum zijn we voor onze zorglocaties vooral op zoek naar kook- en bakvrijwilligers, muziekvrijwilligers en andere creatieve mensen. Iets voor u Neem contact op met Helma Michels 077-3977977of mail helma.michels@zgnl.nl. In Venray en omstreken zijn we vooral op zoek naar mensen die willen assisteren bij maaltijden van bewoners. Bel Patty Hofmans 0478-558565 of José van Mill, telefoon 0478-553417. Noord- en Midden-Limburg

Peel en Maas | 2008 | | pagina 22