Gemeente Venray Start Limburgse Energie Subsidie Openbare bekendmakingen Collectes Inventarisatie koeltorens moet legionella-uitbraak voorkomen Deze week Evenementen PEEL EN MAAS De gemeente Venray werkt samen met de provincie Limburg en een groot aantal andere Limburgse gemeenten om energiebesparing en duurzame energieopwekking te stimuleren. Op 1 september gaat de Limburgse Energie Subsidie van start. Daarvoor kunnen subsidieaanvragen worden ingediend bij de provincie. De Limburgse Energie Subsidie (LES) is bedoeld voor energiemaatregelen in bestaande woningen, basisscholen en accommodaties van bijvoorbeeld sportverenigingen. De subsidie op energiebesparende maatregelen is te verkrijgen van 1 september 2008 tot 1 oktober 2009. Dus wilt u meer leefcomfort, een lagere energierekening én een bijdrage leveren aan het terugdringen van het broeikaseffect? Dan is nu een goed moment om in actie te komen. Goed voor het milieu, en extra voordelig voor uw portemonnee. Een uitgebreide uitleg van de regeling, de subsidiebedragen en het aanvraagformulier vindt u op www.limburgseenergiesubsidie.nl. U kunt ook de folder aanvragen bij de helpdesk van LES, telefoonnummer 043 - 389 76 39. Gemeentehuis Openingstijden Week 35 Vergaderingen Verkeerszaken Delegaties, mandaten en volmachten Bouwplannen Uitwegvergunningen Wet geluidhinder Wet milieubeheer Milieueffectrapportage Werk in uitvoering Boddenbroek tijdelijk afgesloten Donderdag 28 augustus 2008 - Pagina 18 if Stukken die ter inzage liggen kunt u, tenzij anders vermeld, tijdens de openingstijden inzien in het informatiecentrum in de Publiekshal van het gemeentehuis in Venray. die legionellabacteriën bevatten. Bij inademing kan dit leiden tot een legionellabesmetting. Natte koeltoren melden Heeft uw bedrijf of gebouw een natte koeltoren? Dan vraagt de gemeente u dit bij haar te melden. Een goede registratie van natte koeltorens is namelijk van groot belang voor een snelle opsporing van de besmettingsbron bij een uitbraak van legionella. Stuur uw e-mail aan gemeente@venray.nl onder vermelding van 'Legionella inventarisatie'. De gemeente Venray hecht grote waarde aan het welzijn en de gezondheid van haar inwoners en van mensen die werkzaam zijn binnen de gemeente. Mede op verzoek van het Ministerie van Volks huisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer (VROM) voert zij daarom een inventarisatie uit naar mogelijke risicobronnen van legionella binnen de gemeente. Vorig jaar was er in Amsterdam een grote legionellabesmetting. Hierbij werden dertig mensen ziek en zijn zelfs drie mensen overleden. De oorzaak was een slecht onderhouden natte koeltoren. Koeltorens zijn vooral te vinden bij zorginstellingen en in grote kantoren, maar ook op bedrijventerreinen. Ze zorgen voor afkoeling van een gebouw of een industrieel proces. Sommige gebruiken hiervoor lucht (droge koeltorens), andere gebruiken water (natte koeltorens). Deze laatste verspreiden kleine waterdruppels in de omgevingslucht. Bij hoge tempe raturen en slecht onderhoud kunnen Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Informatiecentrum Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Alarm Centraal alarmnummer 112 Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 Agenda voor de vergadering van de commissie Stedelijk Beheer op maandag 1 september 2008, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Onderdeel A 1. Opening 2. Mededelingen 3. Spreekrecht publiek 4. Vaststelling van de agenda 5. Notulen van de openbare vergadering van de commissie Stedelijk Beheer, gehouden op maandag 2 juni 2008 6. Ingekomen stukken Onderdeel B 7. Algemeen vragenuur Onderdeel C C-l ter advisering 8. Openstellen formatieplaatsen brandweer Venray 9. Vaststellen verordening vestigen uitsluitend recht specifieke diensten C-2 ter bespreking Niet van toepassing C-3 ter besluitvorming 10. Vaststelling toezeggingenlijst commissie Stedelijk Beheer Onderdeel D 11. Rondvraag 12. Sluiting. Agenda voor de vergadering van de commissie Stedelijke Ontwikkeling op dinsdag 2 september 2008, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Onderdeel A 1. Opening 2. Mededelingen 3. Spreekrecht publiek 4. Vaststelling van de agenda 5. Notulen van de openbare vergadering van de commissie Stedelijke Ontwikkeling, gehouden op dinsdag 27 mei 2008 6. Ingekomen stukken Onderdeel B 7. Algemeen vragenuur Onderdeel C C-l ter advisering 8. Stand van zaken gebiedsontwikkeling Ooijen-Wanssum en beschikbaarstellen van een krediet 9. Beslissing op bezwaarschrift van de heer O. van Dijk 10. Vaststellen Ontwikkelingsperspectief als structuurvisie 11. Verzoek herziening bestemmingsplan Leunen 12. Procedureverordening en tijdelijke beleidsregel voor advisering tegemoetkoming in planschade 2008 C-2 ter bespreking Niet van toepassing C-3 ter besluitvorming 13. Vaststelling toezeggingenlijst commissie Stedelijke Ontwikkeling Onderdeel D 14. Rondvraag 15. Sluiting. Verkeersmaatregelen Besluiten - Bazuinstraat - aanleg gehandicaptenparkeerplaats - Stationsplein - wijzigen voorrangsregeling en instellen geslotenverklaring. U kunt de desbetreffende stukken van 29 augustus 2008 tot en met 9 oktober 2008 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Vastgesteld - Overdracht bestuursbevoegdheden aan ambtenaren Het college van Burgemeester en Wethouders kan de bevoegdheid tot het nemen van bestuursrechtelijke besluiten, bijvoorbeeld het toekennen van uitkeringen, het verlenen van subsidies, het verlenen van bouwvergunningen, en dergelijke aan ambtenaren toekennen. Daarnaast kan het college ook ambtenaren volmacht geven tot het aangaan van privaatrechtelijke overeenkomsten. Denk daarbij aan koop, huur/verhuur, pacht, etc. Ten slotte kan het college ambtenaren volmacht geven om de gemeente in gerechtelijke procedures te vertegenwoordigen. De aan ambtenaren gegeven bevoegdheden zijn opgenomen in het mandatenregister, het volmachtenregister en het register van procesvertegenwoordiging. Deze registers zijn onlangs geactualiseerd en door het college opnieuw vastgesteld. Zij liggen vanaf 29 augustus 2008 gedurende drie weken ter inzage. Aangevraagd Bouwvergunningen - Deurneseweg 96 - bouwen van een stapmolen (nr. ba080372) - Wisselhof 7 - bouwen van een terrasoverkapping (nr. ba080373) - Buizerdlaan (kavel 3) - bouwen van een woning (nr. ba080374). Sloopvergunningen - Moostdijk 3 - slopen van het dak van schuur a en b (nr. slp080048). Het betreft hier uitsluitend een kennisgeving. Deze aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze/bezwaar indienen. Ontwerpbesluiten Voorgenomen buitenplanse vrijstellingen of doorbreking aanhouding Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om, met toepassing van artikel 19 lid 1, 2 of 3 van de Wet op de ruimtelijke ordening, medewerking te verlenen aan de navolgende bouw en/of gebruiksprojecten: - Houbenweg ongenummerd - bouwen van een agrarisch bedrijf met bedrijfswoning (nr. ink0804161) - Valkenberg 3 - oprichten van een minicamping (nr. ink0803172). U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 29 augustus 2008 t/m 9 oktober 2008 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. U wordt dan daartoe uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze wordt een verslag gemaakt. Voorgenomen binnenplanse vrijstellingen of doorbreking aanhouding Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om, met toepassing van artikel 15 van de Wet op de ruimtelijke ordening en/of artikel 50 lid 4 van de Woningwet, medewerking te verlenen aan de navolgende bouw- en/of gebruiksprojecten: - Timmermannsweg 41 - bouwen van een varkensstal (nr. ba080368). U kunt de betreffende stukken van 29 augustus 2008 t/m 11 september 2008 (twee weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Verleend Burgemeester en Wethouders hebben de volgende vergunningen en/of vrijstellingen verleend: Bouwvergunningen - Deurneseweg 168 - verbouwen van de woning (nr. ba080137, verzenddatum 22/08) - Overbroekseweg 7 - bouwen van een carport en fietsenberging (nr. ba080266, verzenddatum 22/08) - Gunhoekweg 15 - tijdelijk (een jaar) plaatsen van een chalet (nr. ba080192, verzenddatum 22/08). Reclamevergunningen - Kleindorp ongenummerd - plaatsen van reclame (nr. recl080022, verzenddatum 22/08). De desbetreffende stukken liggen vanaf heden gedurende zes weken ter inzage. Wanneer u belanghebbende bent kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Voor het indienen van een bezwaarschrift zie onder Verkeerszaken. Vrijstellingen - Rotven 7 - herplaatsen van een intensieve veehouderij (nr. ink0704221). Tegen deze vrijstelling staan nog geen rechtsbeschermingmogelijkheden open. Dit is pas het geval bij het verlenen van de bouwvergunning(en). - Haag 41 - vergroten van de camping (nr. prin070219). De desbetreffende stukken liggen vanaf heden gedurende zes weken ter inzage. Wanneer u belanghebbende bent kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - een gemotiveerd beroepschrift indienen bij de rechtbank te Roermond. Een beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener; - de dagtekening; - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht; - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u - als onverwijlde spoel dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Indien u tijdens de avondopenstelling een verleende vergunning of vrijstelling wilt inzien, verzoeken wij u vóór 17.00 uur telefonisch contact op te nemen met de afdeling Publieksdiensten. Besluiten - Kleindorp 18 te Merselo - verlening uitwegvergunning. U kunt de desbetreffende stukken van 29 augustus 2008 tot en met 9 oktober 2008 (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tijdens de inzagetermijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Voor het indienen van een bezwaarschrift zie onder Verkeerszaken. Besluit hogere grenswaarden (art. 83 Wg) Burgemeester en Wethouders hebben hogere grenswaarden van 49 dB(A) vastgesteld voor: - Merseloseweg 161 te Venray - bouwen woning (nr. ba070582, verzenddatum 18 augustus 2008). U kunt het besluit met bijbehorende stukken van 29 augustus 2008 t/m 9 oktober 2008 (zes weken) inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u een beroepschrift (in tweevoud) indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - belanghebbende bent en - tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren heeft gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Het beroepschrift moet worden ondertekend en tenminste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. Ontwerpbesluit Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor de inrichting gelegen aan: - Veulensewaterweg 17 Veulen - een revisievergunning te verlenen aan M. Bennenbroek, Veulensewaterweg 17 te Veulen vooreen varkenshouderij (Mila070031). Aan de vergunningen worden voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 29 augustus 2008 t/m 9 oktober 2008 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u schriftelijk een gemotiveerde zienswijze over het ontwerpbesluit bij Burgemeester en Wethouders naar voren brengen. Op telefonische afspraak kunt u ook mondeling uw zienswijze naar voren brengen. Tegen het besluit kunt u later alleen beroep indienen wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren hebt gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Besluit Burgemeester en Wethouders hebben besloten voorde inrichting gelegen aan: - Timmermannsweg 54 te Ysselsteyn - een revisievergunning te verlenen aan W.H.L Lemmens, Timmermannsweg 54 te Ysselsteyn voor een varkensfokkerij en vleesvarkenshouderij (Mila080016). Aan de vergunningen zijn voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt het besluit met bijbehorende stukken van 29 augustus 2008 t/m 9 oktober 2008 inzien. Tijdens deze inzagetermijn kunt u een beroepschrift (in tweevoud) indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - belanghebbende bent en - tijdig een zienswijze over het ontwerpbesluit naar voren heeft gebracht of aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Voor het indienen van een beroepschrift zie onder Wet geluidhinder. Het besluit treedt in werking na afloop van de beroepstermijn, tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening (waaronder een schorsingsverzoek) is ingediend. Het besluit treedt dan niet eerder in werking voordat op dat verzoek is beslist. Een folder over de beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800-8051, of via www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. Kennisgeving - conversieproject Flughafen Niederrhein GmbH De Bezirksregierung Düsseldorf heeft op 21 juni 2001 aan de Flughafen Niederrhein GmbH een vergunning verleend voor de civiele exploitatie van de oorspronkelijke militaire vliegbasis Weeze-Laarbruch. Uit een eerder onderzoek naar de gevolgen voor het milieu bleek dat er geen nadelige effecten te verwachten zijn. Dit dient echter in het kader van een formele milieueffectrapportage te worden onderzocht. Vanwege mogelijke effecten op Nederlands gebied worden de Nederlandse overheden en de bevolking bij de procedure betrokken. De relevante stukken liggen vanaf 29 augustus 2008 t/m 25 september 2008 ter inzage in het gemeentehuis van Venray. Wanneer u door het conversieproject direct of indirect in uw belang wordt getroffen kunt u uiterlijk vier weken na het einde van inzagetermijn schriftelijk een bezwaarschrift indienen bij de Bezirksregierung Düsseldorf (Cecilienallee 2, 40474 Düsseldorf, Duitsland, fax: +49 211/475-3980, e-mail: poststelle@brd.nrw.de) of bij de gemeente Venray. Voor vragen of meer informatie over de procedure kunt u contact opnemen met de Bezirksregierung Düsseldorf (telefoonnummer +49 211/475-5209). Aanmeldingsnotitie Een beoordeling voorde aanmeldingsnotitie milieueffectrapportage heeft plaatsgevonden voor: - Meerloseweg 7-9-11 Oirlo - J.T.P. van de Sande, Meerloseweg 7 te Oirlo, voor het wijzigen van een fokvarkens-, vleesvarkens- en zoogkoeienhouderij met een krattenwasserij. (Ink0803186) - Laagheidseweg 15 Venray - A.M.J.M. van der Ven, Laagheidseweg 15 te Venray, voor het uitbreiden/wijzigen van een fokvarkenshouderij (Ink0803532). Vanwege het ontbreken van bijzondere omstandigheden waaronder de activiteiten plaatsvinden, is er geen noodzaak tot het opstellen van een milieueffectrapportage. U kunt de desbetreffende stukken van 29 augustus 2008 t/m 9 oktober 2008 inzien. Deze beslissingen zijn niet vatbaar voor bezwaar of beroep, tenzij deze beslissing de belanghebbende los van het voor te bereiden besluit rechtstreeks in zijn belang treft. 28 augustus 2008 Burgemeester en Wethouders van Venray Agenda voor de vergadering van de commissie Middelen op woensdag 3 september 2008, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Onderdeel A 1. Opening 2. Mededelingen 3. Spreekrecht publiek 4. Vaststelling van de agenda 5. Notulen van de openbare vergadering van de commissie Middelen, gehouden op woensdag 28 mei 2008 6. Notulen van de openbare vergadering van de commissie Middelen, gehouden op woensdag 4 juni 2008 7. Ingekomen stukken Onderdeel B 8. Algemeen vragenuur Onderdeel C C-l ter advisering 9. Ontwerpjaarrekening 2007 en ontwerp begroting 2009 van het Werkvoorziening schap Noord-Limburg West 10. Vaststelling nota Kampeerbeleid C-2 ter bespreking Niet van toepassing C-3 ter besluitvorming 11. Vaststelling toezeggingenlijst commissie Middelen Onderdeel D 12. Rondvraag 13. Sluiting. Agenda voor de vergadering van de commissie Maatschappelijke Diensten op donderdag 4 september 2008, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Onderdeel A 1. Opening 2. Mededelingen 3. Spreekrecht publiek 4. Vaststelling van de agenda 5. Notulen van de openbare vergadering van de commissie Maatschappelijke Diensten, gehouden op 29 mei 2008 6. Ingekomen stukken Onderdeel B 7. Algemeen vragenuur Onderdeel C C-l ter advisering 8. Subsidie Match 2008 9. Vaststellen verordening WMO-klankbord- groep Venray 10. Kadernota Integraal Accommodatiebeleid 11. Subsidie Moedercentrum 12. Muziek in de klas C-2 ter bespreking 13. Jeugdsportfonds 14. Regiotaxi (verzoek Fractie Samen werking) 15. Haalbaarheidsonderzoek Expertise campus Venray C-3 ter besluitvorming 16. Afspraken- en toezeggingenlijst Onderdeel D 17. Rondvraag 18. Sluiting. Vanaf maandag 1 september gaat de gemeente het Boddenbroek tussen de Castenrayseweg en de Meerloseweg voorzien van een nieuwe asfaltlaag. Verder worden de wegkanten, waar dat in het verleden nog niet gebeurd is, verhard met grasbetontegels. De werkzaam heden duren ongeveer vier weken. Tijdens deze werkzaamheden is het Boddenbroek voor al het doorgaan de verkeer afgesloten. Het verkeer wordt ter plaatse omgeleid. Voor aanwonenden blijft de weg bereik baar. De werkzaamheden worden uitgevoerd door Heijmans Wegen bouw uit Eindhoven. Voor meer informatie over deze werkzaam heden kunt u contact opnemen met de afdeling Publieksdiensten. 30 aug. - Schatzoeken (Centrum op de schop), Grote Markt 30 aug. - Wijkfeest Antoniusveld 30 aug. t/m 2 sept. - Kermis Casten ray t/m 30 aug. - Zonnebloem 31 aug. t/m 6 sept. - KWF Kankerbestrijding Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de hoofdredactie. Hoofdredactie Team Communicatie gemeente Venray, 52 33 33 Eind redactie Centennial Communicatie, Venray Fotografie Mijntje Wismans, Gé Hirdes, gemeente Venray Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray

Peel en Maas | 2008 | | pagina 18