Gemeente Venray Verkeersopstoppingen rond station opgelost Infopunt Centrum op de schop Naturalisatiedag in najaar Bewoners ontwikkelen eigen wijk In Memoriam Gerrit Lemmens Kijk ook op www.venray.nl Veel reacties inventarisatie buitengebied Nieuw accommodatiebeleid duidelijk 50 euro voor petfles Vacatures PEEL EN MAAS Gemeentehuis Openingstijden De volgende fase van Centrum op de schop gaat van start. Daarin wordt het straatwerk, het straatmeubilair en het groen in het Schoutenstraatje, de Passage en de Grotestraat aangepakt. Om de inwoners van Venray zo goed mogelijk over het project te informeren, opent de gemeente maandag 1 september een infopunt in de bibliotheek aan de Merseloseweg. Centrum op de schop heeft veel gevolgen voor winkeliers én winkelend publiek; tijdelijke verkeersmaatregelen, opgebroken wegen. De gemeente communiceert daarover via deze gemeentepagina, www.venray.nl en de nieuwsbrief Centrum op de schop die huis aan huis wordt verspreid. Daarbij komt nu het infopunt. Daar kunt u tijdens de openingstijden van de bibliotheek de plannen voor het centrum inzien. Bovendien houdt de gemeente er op elke dinsdag van 11.00 tot 13.00 uur een spreekuur. Een medewerker van de gemeente is dan aanwezig om uw vragen, problemen en opmerkingen te bespreken, ook kan hij u informeren over de voortgang van de werkzaamheden. U kunt zonder afspraak binnenlopen. OEN BOGGERD *V> Venray, focus op mensen Donderdag 28 augustus 2008 - Pagina 17 Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 35 De landelijke naturalisatiedag, een ceremonie voor mensen die zich tot Nederlander laten naturaliseren, wordt vanaf dit jaar gevierd op 15 december (Koninkrijksdag). De naturalisatiedag werd voorheen gehouden op 24 augustus, de datum waarop in 1815 in Nederland de eerste grondwet in werking trad. Deze datum valt echter in de zomer vakantie, een periode waarin niet alleen veel burgemeesters en wet houders, maar ook naturalisanten, optanten en belangstellenden afwezig zijn. Daarom is de naturali satiedag met ingang van dit jaar verplaatst naar 15 december. In Oirlo-zuidoost komt een geheel nieuwe wijk. Deze wijk wordt niet ontwikkeld door een projectontwikkelaar. Dat doen namelijk de toekomstige bewoners zelf in een zogeheten 'bouw via Collectief Particulier Opdrachtgeverschap'. Om dit Collectief Particulier Op drachtgeverschap' (CPO) vorm te geven is locatievereniging de Halte opgericht. Leden daarvan zijn de toekomstige bewoners. In de wijk is plaats voor starterswoningen, twee- onder-een-kapwoningen, senioren woningen en vrijstaande woningen. Met de architectuur wordt zeer binnenkort, in september of oktober, begonnen. Pilot Het is de eerste wijk in de gemeente Venray die via CPO tot stand komt. Verantwoordelijk wethouder Hans Teunissen: "CPO stimuleert samen werking binnen het dorp. De bouwers kunnen zelf plannen opstellen voor het ontwikkelen van de eigen wijk. Bovendien kunnen zij kosten be sparen door gezamenlijke inkoop en het verdelen van de ontwikkelings kosten. Ik vind het CPO waardevol en een unieke kans voor Oirlo; voor de mensen die er komen te wonen, maar ook voor Venray om te zien en te ervaren dat dit een heel goed middel kan zijn om de leefbaarheid vorm te geven. De gemeente stimu leert dit. Zij stelt vooraf zo weinig mogelijk regels en voorwaarden, zodat de kansen die het CPO biedt volop kunnen worden benut." Meedoen? Op deze locatie te Oirlo worden zo'n 35 woningen ontwikkeld en gebouwd. Er is nog ruimte voor nieuwe deelnemers. Wilt u meer informatie of wilt u zich aanmelden als lid van de vereniging? Kijk dan op www.dehalte-oirlo.nl. Hoe sneller u zich aanmeldt, hoe meer inspraak u nog kunt hebben in het plan. Door de toename van het aantal bussen van Veolia ontstaan er regelmatig verkeersopstop pingen op het stationsplein. Vooruitlopend op de definitieve inrichting van de gehele stations omgeving voert de gemeente Venray deze week diverse werk zaamheden uit op het busstation Venray/Oostrum. Zo wordt het huidige middeneiland verkleind. Aan de kant van het busstation komt een bushalte met twee nieuwe busperrons en een bus hokje. Deze busperrons komen iets hoger te liggen, waardoor de bussen meteen ook beter toegankelijk zijn voor mindervalide mensen. Aan de straatkant van het middeneiland ko men de taxistandplaatsen, maar ook de zogeheten 'Kiss Ride'-strook voor het halen en brengen van reizi gers. Het voorterrein van het station is na deze werkzaamheden alleen nog toegankelijk voor de bussen van Veolia en de regiotaxi. Naar wens "Ik ben blij dat we hiermee gehoor kunnen geven aan de wens van de omwonenden van het stationsplein en de dorpsraad van Oostrum om iets aan de situatie te doen", aldus verantwoordelijk wethouder Patrick van der Broeck. "Hun ergernis begrijp ik erg goed. Ik fiets bijna dagelijks langs het station en erger me ook vaak aan de situatie." Verkeersveiligheid Voor de reiziger betekent de wijzi ging dat hij de eerste tijd goed moet kijken van welk perron de bus ver trekt. De werkzaamheden worden deze week afgerond. De komende jaren wordt de verkeersstroom van de omgeving van het station verder in goede banen geleid. Daardoor verbetert de verkeersveiligheid van het stationsplein aanzienlijk. Dinsdag bereikte ons het trieste bericht dat in de nacht van 25 op 26 augustus geheel onverwacht Gerrit Lemmens is overleden, gemeenteraadslid van Venray en fractievoorzitter van Lokaal Aktief. De heer Lemmens was het langst zittende gemeenteraadslid van Venray. Hij trad in 1986 aan als medefractiegenoot van Joost van de Vorle en heeft sindsdien onafgebroken zitting gehad in de gemeenteraad. In 2004 viel de Fraktie Van de Vorle uiteen en ging Gerrit Lemmens, samen met nog drie andere raadsleden, verder onder de naam Lokaal Aktief. In 2006 kwam de fractie met twee zetels terug in de raad en bleef deel uitmaken van de coalitie. Gerrit Lemmens was een politicus met een positieve instelling, met oog voor de positie van anderen. Hij toonde een grote sociaal-maatschappelijke betrokkenheid. Wij blijven ons hem herinneren als een man met visie en een grote ervaring. Met kijk op de samenleving als geheel, maar ook met oog voor de menselijke maat. Hij heeft veel voor Venray en zijn burgers gedaan en betekend. Venray zal Gerrit Lemmens enorm missen. Wij wensen zijn familie alle sterkte en troost toe in deze droeve periode. Het college van Burgemeester en Wethouders van Venray Drs. J.F.H.A.B. Waals, burgemeester P.M.H. Lucassen, secretaris De gemeente Venray werkt aan een nieuw bestemmingsplan voor het buitengebied. Inwoners voelen zich daarbij betrokken, zo blijkt uit de goed bezochte in loopmiddagen en teruggekomen inventarisatieformulieren. Tussen 16 en 19 juni hield de gemeente Venray inloopmiddagen in Merselo, Ysselsteyn, Veulen en Oirlo voor ondernemers en bewoners in het buitengebied. Zij konden bij die gelegenheid vragen stellen over het nieuwe bestemmingsplan voor het buitengebied. Voorafgaand aan de inloopmiddagen ontving iedereen in het buitengebied een inventarisatie formulier en het bestemmingsvlak zoals de gemeente dat wil gaan opnemen in het nieuwe bestem mingsplan. Aan de geadresseerden werd gevraagd te controleren of de informatie waarover de gemeente beschikt juist is. Betrokken bewoners De inloopmiddagen zijn goed be zocht. Ongeveer tweehonderd men sen hebben één van de middagen bezocht en ruim 900 van de 1300 aangeschreven inwoners hebben het inventarisatieformulier ingevuld teruggestuurd. Een overweldigend aantal, waaruit de grote betrokken heid blijkt. De meeste bewoners hebben gemeld dat de informatie juist is en veel hebben ook hun wensen voor de toekomst kenbaar gemaakt. In enkele gevallen bleek de informatie niet juist te zijn. Daar wordt nu bekeken hoe dit hersteld kan worden. Proces vraagt tijd De komende maanden verwerkt de gemeente de ingekomen reacties. De indieners horen dan even niets. Intussen wordt verder gewerkt aan het opstellen van een voorontwerp bestemmingplan. Volgens de huidige planning wordt het voorontwerp eind 2008 vrijgegeven voor inspraak. Het plan ligt dan gedurende zes weken ter inzage en belanghebbenden kunnen er dan op reageren. Na de inspraakprocedure wordt het voorontwerp uitgewerkt tot een ontwerp bestemmingsplan. Nadat dit plan opnieuw ter inzage heeft gelegen, wordt het ter vaststelling voorgelegd aan de gemeenteraad. Pas na die vaststelling kunnen vergunningen worden verleend op basis van het nieuwe bestemmingsplan. De vaststelling wordt eind 2009 verwacht. Heeft u vragen over het plan, neem dan contact op met de afdeling Publieksdiensten. Bij specialistische vragen wordt u doorverbonden met een van de medewerkers uit de gemeentelijke projectgroep voor het bestemmingsplan buitengebied. De gemeente Venray heeft een nieuw accommodatiebeleid. Op basis daarvan kan zij kan vanaf nu nieuwe initiatieven voor accommodaties ten behoeve van sport, onderwijs, welzijn en leefbaarheid eenduidig beoordelen. Een dergelijk beleid ontbrak tot dusver. Daardoor ontstonden onduidelijk heden en knelpunten. Het nieuwe beleid schept duidelijkheid over hoe de gemeente nieuwe initiatieven beoordeelt. Ook is het een meetlat waarlangs de gemeente haar financiële ondersteuning zal afwegen. Gelijkheid en verscheidenheid De gemeente beoordeelt nieuwe accommodatie-initiatieven voortaan op basis van de beleidsnota 'Eenheid in verscheidenheid'. Zij wil daarmee niet alleen gelijkheid nastreven, maar ook recht doen aan specifieke situaties rondom accommodaties. "Het is vaak moeilijk om gelijkheid én verscheiden heid te combineren", aldus wethouder Emonts. "Daar streven we echter wel naar. Ook maakt het nieuwe beleid de beoordeling van initiatieven helderder." Beoordeling aanvragen De verwachtingen over de inhoud en reikwijdte van het accommodatie beleid waren hooggespannen. Oplossingen voor knelpunten en besluiten over initiatieven van beheerders en gebruikers van accommodaties zijn in afwachting van het nieuwe beleid vooruitgeschoven. Deze aanvragen kunnen nu beoordeeld worden, al zal het niet alle accommodatievraagstukken in één keer kunnen oplossen. Eigen verantwoordelijkheid De gemeente staat positief ten opzichte van initiatieven uit de samenleving, de verenigingen, de gebruikers en de beheerders van accommodaties. Eigen verantwoordelijkheid staat echter wel voorop. Dit betekent dat het eigendom en het onderhoud van accommodaties in principe niet bij de gemeente Venray ligt. Naast de gemeentelijke verantwoordelijkheid ligt er dus een taak bij de genoemde gebruikers/beheerders om de behoefte en haalbaarheid van hun initiatieven te onderbouwen. De levensmiddelenbon ter waarde van 50 euro is bij de trekking van de VIP-loterij op dinsdag 26 augustus gevallen op lotnummer 3027992 bij VIP Lndweert (Plus). Op vertoon van het winnende lot kan de winnaar zijn prijs ophalen aan de publieksbalie van het gemeentehuis. De levens middelenbon kan worden ingewis seld bij deze Plus. De gemeente Venray is op zoek naar een nieuwe medewerker: - Commandant Brandweer Venray en Meerlo-Wanssum Kijk voor meer informatie op www.venray.nl onder vacatures.

Peel en Maas | 2008 | | pagina 17