Toeristisch platform prolongeert Limburgs straattheaterfestival 1 Veel belangstelling tuinexpositie Meerlo Brand legt bedrijf Horst in ae as Landelijke primeur Ooijen-Wanssum? Kennedymars in Meerlo-Wanssum St. Jan Meerlo Oude foto Service rubriek Kerk Swolgen in de steigers PEEL EN MAAS Donderdag 21 augustus 2008 - Pagina 9 Het Toeristisch Platform Meerlo-Wanssum wil het straattheaterfestival Meerlo- Wanssum volgend jaar pro longeren. Zondag vond dit spektakel voor het eerst plaats aan de oevers van de Maas bij restaurant Tante Jet in Blitters- wijck. Er traden straattheater- artiesten op, fanfare Moed en IJver uit Blitterswijck, het Sint Antonius Abt Gilde Blitterswij ck en troubadour Peter van de Water uit Meerlo. Bovendien was er een kleine markt van lokale verenigingen en bedrijven. En de coverband JinX zorgde voor een swingende afslui ting. Het festival werd geopend door burgemeester Joep Hahn van Meerlo-Wanssum. Dit gevoegd bij het stralende weer zorgde voor een geweldig ambiance aan de oevers van Moeder Maas. "Vanaf het moment dat de artiesten optraden was het gezel lig druk", zegt Trudy de Boer van het Meerlo-Wanssumse platform. "Gezien de belangstelling en de geweldige sfeer willen we het fes tival jaarlijks organiseren gekop peld aan een presentatie van ons platform en lokale verenigingen en bedrijven." Het is de opzet om dit festival om toerbeurt in een andere dorp te organiseren. Maar zondag gingen er ook al stemmen op om het straattheater jaarlijks bij Tante Jet te houden vanwege de unieke locatie aan de Maas en de activiteiten zoals het veerpont- je, de Maashopper en de fietsboot. Rond 14.00 uur verzorgde de breakdancegroep USA Break- dancers een spectaculaire dans- show met acrobatische stunts. Met een vertraging van een half uur -de artieste stond vast voor de tunnels op de A731- stond de Australiër Mr. Spin op de bühne. Hij is de meest charismatische jongleur die Australië sinds jaren heeft voortgebracht en had een geweldig contact met het publiek. De Mr. Spinshow is dan ook een vijfsterrenact met hoog gekwali- Mr. Spin in actie voor het tal rijke publiek in Blitterswijck. ficeerd en adembenemend jong- leerwerk. Er wordt nog lang over deze act gesproken. Het straat theater is naar Meerlo-Wanssum gehaald door de gemeente. Dit omdat volgens wethouder Dickie Minken zo n straattheaterfestival past binnen het beleid om jong en oud kennis te laten maken met deze vorm van cultuur. Bovendien is het bezoeken van een straatthe aterfestival niet alleen leuk voor onze eigen inwoners, maar zeker ook voor de vele gasten die in Meerlo-Wanssum verblijven, moti veerde de wethouder. É- Enkele honderden belang stellenden hebben afgelopen weekend een bezoek gebracht aan de kunstexpositie in de bloementuin van de familie Broers in Meerlo. Middelpunt van de expositie waren de schilderijen van Trees Broers- Hendrikx. Haar prachtige kleurrijke schil derijen van onder andere danse ressen, sporters, bloemen, kippen en paarden kwamen zeer mooi uit tegen het decor van de bloeiende tuin. Een bijzondere tuin waarvan het bloemendeel is aangelegd en wordt bijgehouden door Trees en haar vriendinnen Ina de Schip per en José Poels. De dames kre gen veel complimenten voor hun tuin, de bijzondere structuur en de vele bijzondere bloemen en planten die er groeien. De bezoe kers genoten ook van de beelden van beeldhouwer Jan Hanckmann uit Meerlo en de manier waarop hij ter plaatse het beeldhouwen demonstreerde. Opvallend waren ook de kleurrijke mozaïekobjec ten van José Poels uit Meerlo. Zij gebruikt scherven van serviezen en glaswerk voor haar objecten zoals vogelhuisjes en bijzettafel tjes. Veel mensen raakten geïnspi reerd door deze creatieve hobby. Naar schatting bezochten zater dag een kleine driehonderd men sen de expositie en passeerden zondag vijfhonderd mensen de tuinpoort. "We hebben erg veel positieve reacties gekregen op deze expositie. De mensen heb ben er echt van genoten", aldus Trees Broers, die overweegt om De kunstexpositie van de familie Broers in Meerlo trok afgelopen weekend honderden bezoekers. deze tweejaarlijkse expositie jaar lijks te gaan houden. Een zeer grote, uitslaande brand heeft interieurbouwbedrijf Keijsers in Horst dinsdagavond in de as gelegd. Volgens de brand weer bleef alleen het kantoorge deelte behouden. De brand in het 5000m2 grote pand aan de Son- gertweg ontstond omstreek 21.30 uur door nog onbekende oorzaak in de spuiterij van de fabriek van Keijsers Interieurbouw. Vanwege de grote hoeveelheid opgeslagen hout was er al snel sprake van een zeer grote, uitslaande brand. Het vuur werd bestreden door zo'n tachtig brandweerlieden van korpsen uit heel Noord- en Mid den-Limburg. Omstreeks 01.00 uur was de brand onder controle en werd het sein brandmeester gegeven. Er zijn geen gewonden gevallen. De exacte schade is nog niet bekend, maar loopt zeker in de miljoenen. Ten tijde van het uitbreken van de brand bevonden zich twee mensen in het pand, maar die wisten zich tijdig in vei ligheid te brengen. De brandweer wist met moeite te voorkomen dat de brand oversloeg naar andere bedrijven. Inwoners van de dorpen Tien- ray en Melderslo klaagden over stank- en roetoverlast. De brand weer heeft geen te hoge concen traties gevaarlijke stoffen geme ten in deze dorpen. Het verkeer op de nabijgelegen A73 had geen last van de rook.Bij Keijsers Inte rieurbouw aan de Songertweg in Horst werd woensdagmorgen nog steeds nageblust. Minister Cramer steunt experiment oude Maasarm De aanpak van het gebied Ooijen-Wanssum krijgt wel licht een landelijke primeur. Minister Cramer (VROM) heeft in het Meerjarenprogramma Infrastructuur, Ruimte en Transport ingestemd met het ondersteunen van het experi ment 'gebiedsconcessie' voor Ooijen-Wanssum. Het gaat om de maatregelen bij de oude Maasarm op de westelijke Maasoever. Gebiedsconcessie is een ver nieuwende methodiek uit het pro gramma NederLandBovenWater. Het doel is om grote projecten, waarbij doorgaans veel partijen betrokken zijn, sneller en efficiën ter te laten verlopen. Gebiedscon cessie is de meest verregaande vorm van publiekprivate samen werking. De overheid doet het strategische voorwerk waarna via een aanbesteding het stokje over gaat naar een privaat consortium. Dat voert de gebiedsontwikkeling uit en kan ook voor bepaalde tijd zorgen voor beheer en onderhoud. Gebiedsconcessie is geen doel op zich, maar een middel om tot een slimmere en snellere gebiedsont wikkeling te komen. De regeling voor grondexploitatie in de nieu we WRO (Wet Ruimtelijke Orde ning) biedt ruimte om het experi ment in de praktijk te beproeven. Tijdens de laatste stuurgroepver gadering van Ooijen-Wanssum op 25 juni is het besproken. Gede puteerde Driessen, voorzitter van de stuurgroep, hoopt door middel van gebiedsconcessie een oplos sing te vinden voor hardnekkige knelpunten bij gebiedsontwikke ling. Hiervoor verricht Deloitte met medewerkers van de Techni sche Universiteit Delft een eerste onderzoek. Er wordt gekeken hoe dit speelt in landen als Denemar ken, Duitsland, Groot-Brittannië, Spanje en Frankrijk. Een tweede onderzoek van Twynstra Gudde bekijkt wat in Nederland formeel moet worden geregeld om van gebiedsconces sie een succesvol instrument te maken. De provincie Limburg subsidieert dit onderzoek. De resultaten van beide onderzoeken worden op 15 september in Den Haag gepresenteerd tijdens een netwerkdag van NederLandBoven Water. De commissie Dekker, die de herziening van het bouwrecht onder de loep neemt, heeft in een advies aan het kabinet eveneens gepleit voor het experimenteren met gebiedsconcessies. Daarbij worden drie experimenten aan bevolen. In een stedelijke omge ving, in een landelijke omgeving en in een uitbreidingslocatie. Het kabinet meldt in een brief aan de Tweede Kamer positief te staan ten opzichte van het experiment. Driessen heeft de colleges en gemeenteraden van Meerlo-Wans sum, Venray en Horst aan de Maas uitgenodigd voor een informatie avond op vrijdag 19 september. Ook leden van de Statencommis sie Fysiek Domein en het bestuur van het waterschap Peel en Maas vallei zijn aanwezig. "Het lijkt me een goede zaak om u zo spoedig mogelijk na 15 september te infor meren met een toelichting op de inhoud en het vervolgtraject", zo schrijft Driessen in zijn brief. De bijeenkomst, aanvang 19.00 uur, wordt gehouden in het water schapshuis van Peel en Maasvallei in Blerick. n fe De Kennedymars van Melder slo heeft ook dit jaar weer enkele dorpen van Meerlo-Wanssum aangedaan. In Swolgen en Meerlo waren verzorgings- en controle posten voor de lopers van de vele afstanden. Overigens deden dit jaar opmerkelijk veel inwoners van Meerlo-Wanssum mee aan deze tocht der tochten. De wande- Wandelaars genieten in Meerlo. laars werden 's middag onthaald in het sfeervolle dorpscentrum van Melderslo. De kerk van Swolgen staat momenteel in de steigers. "Om het laatste deel van het dak te herstellen", laat pastoor Ruud Verheggen weten. "We hebben de afgelopen jaren steeds blok voor blok nieuwe leien aangebracht op het dak. Dit is vanwege subsidie steeds in delen gedaan. Nu is dus het laatste dakdeel aan de voorkant van de kerk aan de beurt." Tegelijkertijd worden ook de dakgoten meegenomen en de bovenkant van de steunberen. Verder wordt er, omdat de steigers er nu toch staan, gekeken hoe het staat met het voegwerk aan deze kant van de kerk. Het onderhoud aan de kerk gebeurt in het kader van een tienjarig onder houdsplan, waarin ook de ingangsportaal wordt meegenomen. Dorpsraad Tienray De dorpsraad van Tienray ver gadert op maandag 25 augustus in dienstencentrum Zonnehof. Aanvang: 20.00 uur. De agenda: opening, notulen vorige vergade ring, bespreking actielijst, DOP, BRO, organisatie gespreksavond, bespreking dossiers, projecten gemeente, nieuwe inwoners, rond vraag, sluiting. ït'lH'' til Een oud plaatje van de karak teristieke'kapelanie' St. Jan anno 1905. Het prachtige gebouw is gelegen in hartje Meerlo. Foto uit het archief van Heemkundever- eniging Meerlo-Wanssum. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren,Almut Raaijmakers, Marlon Theunissen en MarjonTruijen. U kunt in alle gevallen bellen met teknr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222.Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is.Artsen: Dr F.J.P. van Arensbergen, Dr P.H.A.J. Joosten, Dr M.O.S.E. Schoenmaekers en Dr. C.H.A.M. Engels Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur, spoedrecepten: Apotheek Antoniusveld Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30,5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BT Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem- Smorenburg, Legert 15,5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mailmieghem@ worldonlinenl. Spreekuur: volgens afspraak. Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid Stationsweg 46,5803 AC Venray Tel: 0478-527066. E-mail: igg@ggznml.nl Openingstijden Maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord- Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165,5902 RGVenlo. Bureau Klantenservice: bereikbaar tijdens kantooruren (inclusief ledenadministratie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H.Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219,5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. Verslavingszorg Noord-Limburg, tel: 077-3548200 Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo-Tienray-Swolgen, Meeuwstraat 16, 5854 GD Bergen. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19-30 -21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09-00-10.00 uur. V ri j willigerscentraleOpenings- tijden: ma., di. en do. van 10.00- 12.30 uur. f..y - Meerlo-Wanssum i r

Peel en Maas | 2008 | | pagina 9