Rosarium Lottum met klassiek concert i Overloon Buitengewoon voor jong en oud Classics Dance Night weer in Venray Charlotte Margiono bij Klassiek op Locatie Hot Summer Beach Party LAATSTE WEEK ZOMERCOLLECTIE HELFT van de HELFT Feestweekend gilde Maashees i Een zuil van rook B dames- en herenschoenen (75% KORTING) PEEL EN MAAS Donderdag 21 augustus 2008 - Pagina 8 Het oude Rosarium in Lottum, waar dertig tot veertig jaar geleden de rozenfeesten werden gehou den, is onlangs weer in gebruik genomen met een klassiek con cert. Het park was destijds eigen dom van een plaatselijke stichting en de Lottumse harmonie. Vanaf eind jaren zeventig gebeurde er niets meer op deze plek en raak te het Rosarium met daarin het imposante en sfeervolle Romeins aandoende kiosk in verval. De Lottumse rozenfamilie Muy- sers heeft het enkele jaren geleden gekocht en volledig opgeknapt en gerestaureerd. Met het concert van het Belgian Brass werd het weer in gebruik genomen. Het concert vond plaats in de succesvolle serie Klassiek op Locatie.Artistiek leider Manu Mellaerts van Belgian Brass was zeer te spreken over deze uitzonderlijke locatie. "We hebben over de hele wereld con certen gegeven op veel verschil lende plekken, maar dit is abso luut een toplocatie zoals we die niet eerder hebben meegemaakt", aldus Mellaerts. Volgens artistiek leider Nard Reijnders van Klas siek op Locatie hebben meer dan vierhonderd mensen het avond concert bezocht. "We hebben veel positieve reacties gekregen. Niet alleen vanwege de uitmuntende kwaliteit van het ensemble, maar ook voor deze unieke locatie". Extra bijzonderheid is het feit dat dit Belgische topensemble voor de eerste keer in Nederland optrad. Onder de vierhonderd toe schouwers waren opvallend veel vertegenwoordigers uit de harmo nie- en fanfarewereld uit de regio Venray en Meerlo-Wanssum. Overloon Buitengewoon op zondag 24 augustus is een uniek dagje uit voor jong en oud. Er is op deze dag van alles te zien en te beleven in Overloon. Het centrum staat in het teken van muziek en entertainment, achttien bedrij ven in het buitengebied hou den een open dag en de fiets- helden worden na een rit van 1400 kilometer rond 15.30 uur feestelijk ontvangen. Midden in de wei van boer Martijn wordt een modeshow met optredens door kinderen uit Overloon gehouden, de schaap herder demonstreert schapen drij ven, er wordt live Djembé muziek gemaakt, men kan een minigraver bedienen en er zijn leuke prij zen te winnen. Kinderen kunnen zich uitleven in de draaimolen, op luchtkussens en in de knuffel hoek met kalfjes en konijnen. Bij verschillende melkveebedrijven staan de staldeuren open. Naast koeien, schapen, geitjes, jachthon den en koikarpers is er in het Zoo pare allerlei natuurlijk schoon te bewonderen. Menkan een frietje eten bij de aardappelteler, een ijsje eten bij de koeienboer en proeven van andere Overloonse specialiteiten op verschillende locaties. Verder is er van alles te zien; Harley Davidsons, machines, grote vrachtwagens, bestrating materiaal, Toscaanse planten, luxe vakantiewoningen en een patri otafweersysteem in het Liberty park. Het centrum van Overloon bruist van muziek, gezelligheid en entertainment. Het 14 Oktober- plein is omgetoverd tot een terras waar bezoekers kunnen genieten van muziek- en toneelvoorstel lingen, dansshows en jukebox- muziek. Ook staan er attracties voor kinderen zoals een kinder- trein en botsauto's. De presentatie wordt verzorgd door Mike Weerts, beter bekend als Danny Doornbos uit de tv-serie Voetbalvrouwen. Rond 15-30 uur verwelkomen we de wielrenners die een 1400 kilometer lange sponsortocht heb ben gemaakt van Lourdes naar Overloon. Deze sportieve helden worden op een bijzondere en feestelijke manier binnengehaald, 's Avonds is er tot 21.00 uur live muziek in het centrum. Van 11.00 tot 17.30 uur rijdt er een pendel dienst, bestaande uit huifkarren en busjes, voor het vervoer van alle bezoekers van en naar de bedrijven en het centrum. Men kan gebruik maken van vervoer in een oldtimer, namelijk een Auburn Speedster. Kijk voor meer informatie op www.overloon-buitengewoon.nl. Classics Dance Night komt bij de start van de najaarstour in sep tember weer naar de grote zaal van partycentrum De Witte Hoeve in Venray. "Een geweldige locatie voor een feest als Classics Dance Night", zeggen initiatiefnemers Eddy Jansen en Jan Hendrix. "Dat hebben de eerste drie uitverkoch te edities in De Witte Hoeve wel bewezen!" Classics Dance Night was al drie keer eerder in de Witte Hoeve in Venray. Jansen en Hen drix: "De Witte Hoeve leent zich echter ook geweldig voor Classics Dance Night. We gaan de oude tijden van discotheken als d'n Aide Hoed en Palladium en weer terughalen. Alle stappers van toen hopen we in de Witte Hoeve weer tegen te komen!" Het concept van Classics Dance Night blijft ook in het derde seizoen vrijwel ongewijzigd: een avond ouder wets stappen, lekker dansen op 'ouderwetse' discomuziek en, heel belangrijk, op een ouderwets tijd stip! In Riche wordt de grote zaal wordt omgetoverd tot een heuse discotheek in de stijl van Saturday Night Fever en Studio 54 met een grote verlichte dansvloer van bijna 70m2, een zee van licht en spie gelbollen en alle discomuziek, die de seventies en eighties tot zo'n geweldig tijdperk maakte. Zo'n avond is meer dan alleen maar swingen. Er ontstaat vaak spon taan een reüniegevoel. Mensen die elkaar lang niet meer gezien hebben, vroeger samen gingen stappen of elkaar (her)kennen van school of de sportclub, praten bij en je kunt nog eens met dat jeugdvriendinnetje van vroeger de dansvloer op. Wie wil dat niet? Bovendien: Classics Dance Night draait geen muziek van vandaag: we beperken ons tot 70's, 80's en early 90's! "Ons publiek zijn men sen die in de 70's en 80's actief uitgingen om lekker te swingen. Die sfeer willen wij weer hele maal terughalen", zeggen Jansen en Hendrix. "De zaal ademt straks helemaal dat ouderwetse 70's- gevoel uit. Met de dansvloer en veel spiegelbollen wordt het een unieke avond! De eerdere avon den in De Witte Hoeve waren een schoolvoorbeeld van hoe gezellig zo'n avond kan verlopen! "Veel mensen uit de leeftijdsgroep van 30 tot 55 jaar gaan weinig meer uit om nog eens te swingen. Dat komt omdat veel evenementen pas laat op de avond beginnen. En dat trekken mensen van die leeftijd niet meer, weten Hendrix en Jansen uit ervaring. Classics Dance Night's beginnen op een ouderwets tijdstip, gewoon om acht uur. Tegen middernacht is er wat te eten en om 02.00 uur is het feest afgelopen. Op www.classicsdancenight.nl. is meer informatie te vinden en ook reserveren kan via deze web site. De Locht Augustus is de maand waarin het graan wordt geoogst. Daarom houdt streekmuseum De Locht in Melderso op zondag 24 augustus de jaarlijkse oogstdag met diverse demonstraties oogstverwerking zoals malen, hakselen en dorsen. Dit alles gebeurt op traditionele wijze door vrijwilligers van De Locht. Ook worden er oogstpan- nenkoeken gebakken. In de sme derij is de smid aan het werk en kinderen mogen een heksenbe- zem maken. Op de bovenverdie ping is de expositie Juweeltjes in Textiel te bezichtigen. Het muse um is alle dagen geopend van 11.00 tot 17.00 uur. Groepen kun nen, na afspraak, ook op andere tijden terecht. De speciale activiteiten op zon dagmiddag beginnen om 14.00 uur. Zie ook www.delocht.nl. Rommelmarkt in Overloon Buurtvereniging Rond de Heide in Overloon houdt op vrijdag 22 augustus de jaarlijkse grote rom melmarkt in de grote tent bij café hotel Bos en Berg in Overloon. De opbrengst komt deels ten goede aan de plaatselijke afdeling van De Zonnebloem. De poorten ope nen zich vanaf 18.00 uur en vanaf 19-30 uur worden de topstuk ken bij opbod verkocht. Goede bruikbare spullen kan men na het maken afspraak via telefoon (0478)641608 brengen. Ook kan men spullen inleveren op don derdag 21 augustus van 18.00 tot 20.00 uur aan de achterzijde van de grote tent aan de Vlassertstraat. Voor deze markt wordt geen groot meubilair (kasten, bankstellen, koelkasten en diepvriezers, etc.) ingenomen. Programma Overloon Buitengewoon Op het 14 Oktoberplein in Over loon wordt op zondag 24 augustus vanaf 11.00 uur Overloon Buiten gewoon gehouden. De dag wordt gepresenteerd door Mike Weerts, bekend als Danny Doornbos van de televisieserie Voetbalvrouwen. De opening van het evenement wordt verricht door pastoor Tolboom, gevolgd door het lied Mien Dorp Loen door Toon van Opbergen. Entertainment wordt verzorgd door Appie Hein, Dans- show Desdemona Dance Joop, Fanfare, Barry Bram, Dave Henc- kens, Jukebox van Loet van Dijk, Volksdansen, Joekskapel Vur de Joeks en nog enkele bands.Toneel- groep Karrespel geeft op diverse plaatsen korte voorstellingen van de middeleeuwse klucht De Bus- kenblazer. Verder zijn er EHBO demonstraties in tent bij Hotel Bos Berg, is er een kinderhoek met vele verassingen en gaan enkele kunstenaars exposeren in Galerie Marthe Pastors met onder meer 't Lönderke gemaakt door Overloonse Kunstenaar Clemens Weijmans. Ook is er een Home trainer wedstrijdTKO. Om 15.30 uur is er de huldiging van fietsers met een feestelijke aankomst wiel renners met hun en begeleiders vanuit Lourdes. Onder escorte van de TKO en jonge oorlogsvetera nen met Harley Davidson moto ren. Deze motoren zijn daarna ook te bewonderen. De huldiging wordt verricht door de voorzit ter van Overloon Buitengewoon en burgemeester K. van Soest. Er is een serenade door Joekskapel Vur de Joeks. Ook wordt de spon soropbrengst van het fietstenue overhandigd door Joost Arts en Tiny Hendriks. Op het Museum plein zijn van 11.00 tot 17.00 uur optredens door de Luchtmacht basis, Groep Geleide Wapens De Peel met Patriot afweersysteem en van 14.00 tot 16.00 uur is er live jazzmuziek in het Liberty Park. In het Buitengebied is van 11.00 tot 17.00 uur een open dag bij maar liefst achttien bedrijven. Om 12.00,13-30 en 15.00 uur is er een swingende modeshow met dans shows door kinderen uit Over loon en om 12.00,13-30 en 15.00 uur is er een jachthondentraining bij familie Huijsmans op de Rie terhoeve. Vanaf 18.00 uur is er op het 14 Oktoberplein de trekking en uitslag Loterij actie gezamen lijke detailhandel Overloon, met aansluitend live muziek. De pen deldienst rijdt van 11.00 tot 17.00 uur. Deze bestaat uit huifkarren en busjes, om alle bezoekers naar de bedrijven, het centrum of de par keerplaatsen te vervoeren. Uiter aard is alles ook prima bereikbaar op de flets. Braderie in Oostrum Op het Dorpsplein in Oostrum wordt op zondag 31 augustus een grote braderie gehouden. De bezoekers kunnen genieten van een ruim en gevarieerd aanbod aan artikelen. In de directe nabij heid zijn tevens enkele terrassen geopend. De braderie wordt op touw gezet door harmonie Sub Matris Tutela en duurt van 10.00 tot 17.00 uur. Ecofabulous bij Biblionu Bij BiblioNu in Venray wordt op dinsdag 16 september een zogeheten ecofabulous-presenta- tie gehouden. Hoe vind men zijn weg tussen alle ecokeurmerken? Welke kleding is hip en eerlijk en waar koopt men die? Wat is het verschil tussen vegetarisch, veganistisch en biologisch? Deze en vele andere vragen worden door Lisette Kreischer en Merel van der Lande beantwoord aan iedereen die waarde hecht aan een fijn maar ook bewust leven. De Veggies laten zien dat het hele maal niet moeilijk is om bewust te eten, verantwoord te reizen en eerlijke kleding te kopen. Veggies in pumps gaan voor het beste en als dat niet te vinden is, creëren ze het zelf wel, onder het motto: Duurzaamheid duurt het langst! De Veggies maken zich sterk voor een wereld waarin uiterlijk belangrijk is, maar waarbij tevens aandacht is voor eerlijkheid en rechtvaardigheid. Er leuk en mooi uitzien is heel belangrijk, maar dit mag niet ten koste gaan van ande ren. Met respect voor de natuur, dier en mens, gaan zij volledig gestileerd de wereld in. Op hoge hakken gewapend tegen het gei- tenwollensokkenvirus gaan zij op zoek naar mooie en eerlijke kle ding, het eten van (h)eerlijk eten en respectvolle accessoires. Plaat sen voor deze informatieavond zijn te reserveren via e-mail eja- cobs@biblionu.nl. of mondeling in alle bibliotheekvestigingen van BiblioNu.Aanvang 19-30 uur. Cactussenshow De afdeling Peel en Maas van cactussen- en vetplantenvereni- ging houdt van donderdag 28 augustus tot en met zondag 31 augustus een cactussen- en vet- plantenshow in Jochumhof in Steyl. Er zijn tijdens deze dagen verschillende planten te zien, zoals vet- en caudexplanten. Tevens beantwoorden de hobbyis ten graag alle vragen over planten. Zij kunnen de bezoekers tevens informatie geven over de vereni ging Succulenta. De openingstij den zijn dagelijks van 10.00 tot 17.00 uur. Wandelen in Merselo WSV De Natuurvrienden Merselo houdt op maandag 25 augustus een wandeling voor 50+. Het is een groepswande- ling van ongeveer 10 kilometer en er wordt gewandeld door de bosrijke omgeving van Merselo. De start is om 13-30 uur vanaf clubhuis D'n Hoek aan de Groot dorp in Merselo. Het startlokaal is open om 13.00 uur. Inlichtin gen zijn verkrijgbaar via telefoon (0478)546496 of (0478)502237. De sopraan Charlotte Margiono verzorgt op zondag 24 augustus een concert bij Klassiek op Loca tie, gehouden bij Hoeve Roo- zendael aan de Roozendaelseweg in Reuver.Aanvang 16.00 uur. Mar giono studeerde bij Aafje Heynis de legendarische alt. Haar interna tionale doorbraak kwam in 1988 toen ze op het muziekfestival van Aix en Provence Vitellia zong in Mozarts La Clemenza diTito. Haar Nederlandse doorbraak volgde twee jaar later als Fiodiligi in Cosi fan tutte onder Harnoncourt.Tot de hoogtepunten op vaderlandse bodem behoren zeker haar rol in Le Nozze di Figaro (1993) en haar Desdemona in Verdi's Otello (1994) in concertante uitvoering met de Nationale Opera uit Brus sel. Margiono heeft een lyrische stem, vol en beweeglijk. De deel name aan de masterclass van Eli sabeth Schwarzkopf, uitgezonden op tv, bracht veel publiciteit. Ze werd geprezen door Schwarz kopf waar anderen vernietigende kritiek kregen. Omwille van de relatie gaf haar man zijn beroep als bosbouwkundig ingenieur op. Samen reisden ze vele jaren in een camper ter grootte van een auto bus door Europa, van festival naar festival van productie naar pro ductie, van de ene naar de andere triomf. In vele steden vond de camper een rustige parkeerplek: Bern, Dresden, Hamburg, Bor deaux, Salzburg, Rome. Maar ook buiten Europa werd Margiono toegejuicht, onder andere in Min nesota en Tokio. Ondanks de vele successen op de grote operapodia kreeg Margiono steeds meer het gevoel dat ze teveel van haar iden titeit moest prijsgeven omwille van de producenten, de regisseurs en de dirigenten. De dwang en plicht tot 'spierballentaal' op de operapodia stond haar persoonlij ke en subtiele ontwikkeling in de weg. Vandaar dat ze ongeveer tien jaar geleden het Margiono Quintet oprichtte, waarmee ze regelmatig recitals gaf op de kleinere podia. Enige tijd geleden nam Charlotte het initiatief tot oprichting van het Trio Altro. Samen met Peter Nils- son (piano) en Esther van Stralen (altviool) zingt ze haar sfeervol, persoonlijke verhaal, waar ruimte is voor elke nuance. Nu op een podium bij een wijngaard, tussen jonge appelbomen bij Hoeve Roo- zendael.Voor de pauze klinken lie deren van Mozart en Haydn. Na de pauze hoort men composities van Massenet, Gounod en Max Reger. Reserveren kan via www.klas- siekoplocatie.nl. Kaarten kopen kan ook bij de VW-winkels en vanaf een uur voor aanvang aan de kassa. Magie in Cambrinus Café Cambrinus in Horst is op zondag 24 augustus vanaf 15.00 uur het domein van Leonardo de magiër. Met zijn onnavolgbare act weet hij iedereen verdwaasd achter te laten. Aan tafel, onder de neus van de bezoeker, is nauw keurig te volgen wat zijn vlugge handen doen.of toch niet. Ook volwassen bezoekers moeten con cluderen toch weer bij de neus genomen te zijn. Bij OJC Watjang?!? in Oirlo wordt op zaterdag 23 augustus een Hot Summer Beach Party gehouden. Dit is een avond in tropische sferen met pompende zomerse beats gebracht door een dj die de hele zaal op z'n kop gaat zetten. Vanaf 21.00 uur gaan de deuren open en gaat de eerste muziek van dj Wez door de speakers knal len. DJ Wez is geboren en geto gen in Tilburg en weet als geen ander wat een feestje bouwen is. De huis-dj van het feestcafé van Tilburg is afgelopen zomer resi dent dj geweest in een kroeg in het Spaanse Lloret del Mar.Tijdens deze avond klinkt er niet alleen vette muziek uit de speakers, maar kan men ook rekenen op leuke give-aways en vette surprise acts. Bij binnenkomst wordt iedereen welkom geheten met een zomers drankje. Kijk voor meer informatie op www.watjang.nl. De tropische sfeer blijft op zondag nog even in Oirlo. Op 't trapveldje nabij de kerk vindt dan namelijk het jaar lijkse waterzeskamp Snorkelland plaats. Dit jaar is dit spektakel nog grootser en is er een groots terras geplaatst. DJ TIM, bekend van de Matrixx Magixx, zorgt de hele dag voor vette house beats. /{parte c>c/wmea lawm De gezelligste schoenwinkel van Venray Grotestraat 11 - www.capretto.nl Het St. Joris en St.Anthoniusgil- de in Maashees is dertig jaar actief en bestaat dit jaar 535 jaar. Daar om heeft het kringbestuur van de Kring van Schuttersgilden Land van Cuijk het gilde de organisatie van de jaarlijkse Kringgildedag toegekend. Het traditionele tref fen met de gildemis, de optocht, de klassieke opmars, het slangen- defllé en de diverse wedstrijden vindt plaats op zondag 24 augus tus. Deze dag treden zo'n dertig gilden in Maashees aan (ongeveer 1200 gildebroeders). Tijdens de wedstrijden vermaakt entertainer Robert de Brok het publiek in de tent. Ook joekskapel Net op Tied brengt haar nieuwste repertoire ten gehore. Het feestweekend begint op vrijdagavond 22 augus tus in de feesttent met een Smart lappenfestival. Zaterdagavond om 20.00 uur begint de receptie, ook voor het koningspaar 2008. Daar na staat het Puppies Huisorkest op de planken. In de pauzes tre den Mike Janssen, Clint Reijnders en Bob en Ed op. Boekrecensie in Peel en Maas Een zuil van rook is het ver haal van Skip Sands, een spion in opleiding die in de Vietnam- oorlog betrokken is bij de psy chologische oorlogsvoering tegen de Vietcong, en daar naast strijdt tegen de rampen die hem worden aangedaan door zijn beroemde oom, een oorlogsheld die bij de Inlich tingendienst alleen bekend is als 'de kolonel'. Het is ook het verhaal van Bill en James, twee broers die recht streeks vanuit de woestijn van Arizona midden in de oorlog belanden, en te maken krijgen met waanvoorstellingen en vele vormen van opzettelijke miscom municatie. Denis Johnson schreef eerder novelles, romans, poëzie en non-fictie. Hij won de Whiting Wri ter's Award. Een zuil van rook, zijn eerste roman sinds bijna tien jaar en zijn aangrijpendste werk tot nu toe, is bekroond met de National Book Award 2007. Een zuil van rook is te koop bij boekhandel Van den Munckhof, Hofstraat 6 in Venray. Prijs: 27,95 euro. Kunst Cultuur

Peel en Maas | 2008 | | pagina 8