wij gaan weer naar schooi» Jaar van het Religieus Erfgoed Scholen zijn weer begonnen i Tussen Kunst Kids in Odapark Teds Comic Art Presentatie plan Landweert Beste reisbureau 3® T /£V? ARTS KEUKENS ClaasSon*Fransol MAATWERK GECOMBINEERD MET SERVICE Gunhoek Kurstjens PEEL EN MAAS \V ook voor üw tuin PEEL EN MAAS Donderdag 21 augustus 2008 - Pagina 5 Het Historisch Platform Ven- ray en enkele bij het Platform aangesloten organisaties rich ten hun aandacht dit jaar heel specifiek op de gemeentelijke religieuze rijkdom. Zij doen dit in het kader van het Jaar van het Religieus Erfgoed. Landelijk staat in het jaar 2008 het religieus erfgoed centraal, omdat door de ontkerkelijking, fusie van kerkgenootschappen en stijgende onderhoudskos ten monumentale, religieuze gebouwen met sluiting en sloop bedreigd worden. Wanneer niet tijdig ingegrepen wordt, gaat veel historisch erfgoed voorgoed uit het dorps- en stadsbeeld ver dwijnen. En met de gebouwen gaat dan ook veel inventaris met een schat aan cultuurhistorische kunstwaarde permanent aan het zicht onttrokken worden. Een belangrijke verantwoordelijkheid ligt daarbij op de schouders van de geestelijke en wereldlijke over heden om de religieuze cultuur schat veilig te stellen. Samen met particuliere instel lingen, banken en bedrijven is het een morele plicht zich in te zetten voor het behoud van het religieus erfgoed. Het Historisch Platform Venray en de aangesloten organi saties willen de komende maan den door middel van allerlei acti viteiten de belangstelling voor ons religieus erfgoed bevorderen. Het Platform richt de aandacht op een lezing, een rondleiding in de Grote Kerk en de activiteiten tijdens Open Monumentendag. Onlangs verscheen het boek Kathedraal van de Peel, waarin de kunstschat ten van de Venrayse Grote Kerk worden belicht. In dit boek valt op, dat deze kerk een grote col lectie beelden bezit, waarvan een aanzienlijk deel uit de vijftiende en zestiende eeuw stamt. Kunst historicus Harrie Vriens heeft aan geboden namens het LGOG Kring Venray op zaterdag 27 september twee rondleidingen in de Grote Kerk te willen houden. De eerste rondleiding vindt plaats om 10.30 uur en de twee de om 13-30 uur. De rondleiding duurt anderhalf uur en de maxi male groepsgrootte is dertog per sonen. Aanmelden kan bij Sjeng Ewalds via telefoon (0478)585096 of e-mail jmpewalds@home.nl. Datzelfde Limburgs Geschied- en Oudheidkundig Genootschap Kring Venray houdt op maandag 15 september om 19-30 uur in zaal 't Trefpunt van verpleeg huis Beukenrode een lezing met als onderwerp Begraafplaatsen in Venray. Sjeng Ewalds en Sjef Smits laten de kerkhoven en hun historie in Venray e.o. de revue passeren. De lezing wordt met beeldmateriaal ondersteund. In dit kader wordt op een later tijd stip door het LGOG een wande ling over Vak-O gehouden. In het weekeinde van 13 en 14 septem ber worden er bij gelegenheid van de landelijke Open Monumenten dag diverse activiteiten gehouden. De Stichting Kruisen en Kapellen haakt in het Open Monumenten weekend in op het Jaar van het Religieus Erfgoed. De Stichting heeft een wandeltocht van 5 kilo meter langs religieuze objecten in het centrum van Venray uitgezet. De Stichting Venray Monumen taal heeft eveneens een activiteit die aansluit bij de activiteiten in het kader van het Jaar van het Reli gieus Erfgoed. In de Grote Kerk in Venray worden onder leiding van een deskundige gids vier unieke rondleidingen gehouden met het thema Sporen. En sporen die wij zen op een rijk religieus verleden zijn er in de Grote Kerk in ruime hoeveelheden te vinden. Tevens kan tijdens de rondleidingen de toren beklommen worden. Twee rondleidingen vinden plaats op zaterdagmiddag en twee op zon dagmiddag. Elke groep kan slechts bestaan uit maximaal twintig personen en derhalve dient men zich voor een rondleiding aan te melden. Dat kan bij Wilma de Rhoter via het VW/ANWB-kantoor aan Hensche- niusplein 13 in Venray, telefoon (0478)510505 of e-mail venray@ vwnoordlimburg.nl. Met de landelijke actie De scholen zijn weer begonnen roept Veilig Verkeer Nederland automobilisten op de komende maanden extra alert te zijn, met als doel het aantal verkeersdoden en -gewonden onder jongeren terug te dringen. In Venray nemen de basisscholen de Hommel, De Toverbal, Petrus Banden, De Keg, De Bongerd en Coninxhof deel aan de actie. In Limburg gingen deze week honderden kinderen op school met de kaartenactie aan de slag. Op zo'n 140 Limburgse scholen ontving men dinsdag en woensdag ansichtkaarten van De scholen zijn weer begonnen. De kinderen van de betreffende scho len verspreiden in de eigen buurt kaarten met op de achterzijde hun eigen geschreven persoon lijke boodschap voor de buurt bewoners. Op deze ludieke wijze worden enerzijds automobilisten door kinderen uit de eigen buurt geattendeerd op de campagne en opgeroepen tot veilig verkeersge- Drukte voor basisschool Petrus Banden in Venray. drag. Anderzijds worden de kinde ren zelf ook bewust gemaakt van hun deelname aan het drukke ver keer na de vakantieperiode. Gratis faxen via internet Het Venrayse bedrijf Atlan tic Telecom heeft sinds vorige week een nieuwe dienst. Heel Nederland kan voortaan gratis faxen versturen via internet op de site www.stuureenfax. nl. Gratis faxen wordt moge lijk gemaakt door adverteer ders. Daarnaast kan een bezoeker ook een betaalde fax (22 cent) verstu ren naar bijna elk land ter wereld. Bent u het ook beu om geen ant woord te krijgen als u een vraag per email stelt? Bedrijven, instel lingen en overheden reageren niet altijd (tijdig) op een email, maar de response op faxen is hoger. Met www.stuureenfax.nl kunt u uw vragen dus eenvoudig per fax stel len. Hoe het werkt? Heel eenvou dig! Ga naar www.stuureenfax.nl en volg de instructies. Makkelijker kan het niet. www.stuureenfax. nl wordt mogelijk gemaakt door Atlantic Telecom, een full-service provider op het vaste net. Atlantic Telecom biedt vele telecomdien- sten aan zoals CPS, vaste aanslui tingen, 0800/0900/088-nummers, sms- diensten, telefonisch verga deren en fax to email. Voor meer informatie: Atlantic Telecom, tel: 0478-555660 of op www.atlan- tic.nl. Flyers presenteert unieke website Op 1 september lanceert Flyers Internet Communicatie in Venray de unieke website Evolueren.nl: een site waarop aanbieders van workshops, trainingen en cursus sen hun activiteiten kunnen publi ceren. Flyers Internet Communi catie zorgt ervoor dat het aanbod op Evolueren.nl goed gevonden wordt binnen de zoekmachines, zo hebben aanbieders die via Evo lueren.nl publiceren meer kans op gerichte inschrijvingen. De inschrijvingen vinden plaats via Evolueren.nl, maar worden geheel afgehandeld door de aanbieder zelf. Een extra gemak is dat de zelf gepubliceerde trainingen die geplaatst worden op Evolueren, nl ook op de site van de aanbie der geplaatst worden. Op deze manier kunnen bezoekers zich ook direct via de site van de aan bieder inschrijven. De hele maand september kunnen trainingen, workshops en cursussen gratis geplaatst worden. Meer informatie vindt u op www.evolueren.nl e-mail: KWALITEIT UIT EIGEN WERKPLAATS MGS Rolluiken - Frans Gommers, Ysselsteyn Op zondag 14 september organiseert Lionsclub Venray Peelparel Tussen Kunst Kids in het Odapark in Ven ray. Dit evenement biedt veel kunst en entertainment voor jong en oud. Rabobank Venray Private Bank ing heeft mogelijk gemaakt dat er tijdens Tussen Kunst Kids een taxatie kan plaatsvinden van uit eenlopende onderwerpen: Tussen Prul en Pronkstuk. Het team van beëdigde taxateurs is deskundig in verschillende disciplines, waaron der algemene kunst, schilderijen, goud en zilver en uurwerken. Als u hier belangstelling voor heeft kunt u zich inschrijven via www. lcvenraypeelparel.nl. Wat kunt u die dag nog meer doen? Tijdens Tussen Kunst Kids zijn zowel kinderen als vol wassenen welkom. Voor iedereen is er wat te beleven. Zo zijn er kunstenaars op locatie, zoals een goochelaar, een verhalenverteller en diverse muzikanten. Daarnaast kunnen zowel volwassenen als kinderen zich ter plaatse inschrij ven voor diverse workshops zoals schilderen, tekenen, boetseren werken met hout, dansen, ballon nen knopen of djembé. Volwas senen kunnen genieten van een wijnproeverij onder leiding van Cees van Casteren en voor kinde ren is er een speciale kinderproe- verij. De opbrengst van dit evene ment wordt beschikbaar gesteld voor het project Gelijke Kansen voor elk kind. In samenwerking met Synthese worden kinderen, die in problematische omstandig heden verkeren, in staat gesteld om deel te nemen aan sport in clubverband en/of muzikale vor ming. Meer info of inschrijven? Ga naar www.lcvenraypeelparel.nl U) U) U) Nieuwe rubriek in Peel en Maas: wekelijkse cartoon Vanaf deze week een nieu we rubriek in Peel en Maas. Op een vaste plaats rechtsbo ven op pagina 5 treft de lezer wekelijks een cartoon aan van Ted Lenssen. In zijn eigen, karakteristieke stijl bekijkt Lenssen het leven van alledag in de regio van Peel en Maas. De maker van de rubriek in het kort voorgesteld. Ted Lenssen voltooide in 2001 met succes een tweejarige oplei ding aan de Cartoonschool in Amsterdam. De 28-jarige onderwij zer aan de Focusschool in Venray heeft nu zijn eigen bedrijf: Teds Comic Art. In de meest brede zin houdt hij zich bezig met het ont werpen en maken van cartoons, schilderijen, visitekaartjes, geboor te- en trouwkaartjes, uitnodigin gen, strips op maat, logo's en het geven van workshops. Hij werkt voor particulieren en bedrijven. "Cartoons en karikaturen in mijn eigen comic art-stijl hebben mijn voorkeur. Ik heb bijvoorbeeld een poppetje ontworpen voor een internetbedrijf dat de internetmis- daad bestrijdt, maar ook posters en flyers voor een urban vent. Ik maak echter net zo lief een trouw- of geboortekaartje. Mijn specia liteit blijft echter het ontwerpen en maken van karakters." Lenssen werkt fulltime op Focus en ziet dat als een ideale combinatie met zijn eigen bedrijfje. "Ik zou geen van beide willen opgeven." Hij heeft er ontzettend veel zin in om op geheel eigen wijze het leven in het gebied van Peel en Maas neer te zetten in een cartoon. Politiek, sport, cultuur, de dingen van alle dag, alles komt aan bod. "Ik wil vooral een humoristische kijk op het leven neerzetten, waarbij ik wel de grenzen opzoek. De car toon moet bij de mensen reacties ontlokken. Ik heb er in ieder geval Ted Lenssen heel veel zin in." Wie meer wil weten over Ted Lenssen en Teds Comic Art kan kijken op de web site www.tedscomicart.nl. Het gebiedspanel Landweert, bestaande uit vertegenwoordigers van wijkplatform Landweert, Syn these, politie, Wonen Venray en de gemeente Venray, heeft in de afge lopen maanden gewerkt aan het wijkontwikkelingsplan Landweert. Het conceptplan wordt op woens dag 27 augustus gepresenteerd. Het wijkontwikkelingsplan bestaat uit drie onderdelen. Aller eerst is er een analyse van de huidige wijk. Vervolgens is in een visie op de wijk beschreven hoe Landweert er over ongeveer tien jaar uit zou moeten zien. Ten slot te is een uitvoeringsprogramma opgesteld om deze visie te realise ren. Het college van burgemeester en wethouders heeft het wijkont wikkelingsplan vrijgegeven voor presentatie aan de bewoners van de wijk. Het gaat hier nog om een conceptplan. Voordat het plan wordt vastgesteld door de gemeenteraad, wil het gebied spanel dit eerst presenteren aan de bewoners van de wijk. Na deze presentatie bestaat voor de bewoners volop de gelegenheid met het gebiedspanel in discus sie te gaan. Wellicht komen vanuit de bewoners van Landweert nog onderwerpen en goede ideeën ter sprake die opgenomen moe ten worden in het wijkontwik kelingsplan, voordat dit definitief wordt vastgesteld. Wethouder Elly van Dijck is als verantwoordelijk portefeuillehouder bij deze pre sentatie aanwezig. Bewoners van Landweert zijn van harte uitgeno digd om de presentatie op woens dag 27 augustus bij te wonen. De presentatie vindt plaats in wijk- gebouw 't Stekske en begint om 20.00 uur. Thomas Cook is de win naar van de Reisbureaumoni tor 2008, een initiatief van de Consumentenbond. Thomas Cook, met 170 Travel Shops, mag zich de beste reisbureau keten van 2008 noemen. Mystery shoppers van de Consu mentenbond hebben de afgelopen maanden 140 reisbureaus bezocht. Zij vroegen daar advies over vier geheel verschillende reizen. Tho mas Cook heeft een constant hoge score laten zien en heeft hiermee de eerste plaats behaald. Thomas Cook heeft de eerste plaats onder meer te danken aan de vriende lijkheid, behulpzaamheid en het enthousiasme van de Thomas Cook Travel Shop medewerker en aan de snelheid en kwaliteit van het reisadvies. Kortom, uit de Reisbureaumonitor blijkt: Thomas Cook biedt het beste reisadvies. Peter Berg, Directeur Thomas Cook Travel Shops: "Het laat weer zien dat wij de klant van het beste advies voorzien. Een prachtige waardering voor het goede dat de Travel Shop medewerkers neer hebben gezet." bezoek onze site: www.gunhoek.nl Venray De Hoveniers <m78-57mo Aanhouding Een 53-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats is don derdagmiddag door de politie aangehouden op een camping in Ysselsteyn. Hij moest nog een gevangenisstraf van 749 dagen uit zitten. Het ging voornamelijk om oplichtingszaken. De man is inge sloten. contactlenzen Noorderhof 20 Venray 0478-550630 Radio 2 live uit café Boëms Jeu in America Op donderdag 21 augustus komt het KRO radioprogram ma 'Theater van het Sentiment naar café Boëms Jeu in Ameri ca. De uitzending is de beluis teren op Radio 2 van 20.00 tot 23.00 uur. Deze hele week staat Radio 2 's avonds in het teken van de zomer van 1985. Op donderdag 21 augustus eindigt de week met een locatievoorstelling vanuit café Boëms Jeu in America in De Peel. Aanleiding is de oprichting van de Limburgse dialectpopband van Jack Poels en zijn mannen: Row- wen Hèze. In hun stamcafé zullen zij herinneringen ophalen aan de tijd van 23 jaar geleden en natuur lijk ook live spelen. Rowwen Hèze werd 23 jaar geleden opgericht en het dorpscafé van America is de bakermat van de band. De kroeg keert ook regelmatig terug in de liedjes die Jack Poels schreef. Er zal in de drie uur durende uitzending aandacht zijn voor het heden en verleden van Rowwen Hèze. Maar ook voor het dorp America en de streek die door de jaren heen zoveel inspiratie heeft geboden voor nummers van de band. Iedereen is van harte wel kom op 21 augustus de uitzending in café Boëms Jeu bij te wonen. I MiNID lAKt (U ZSvwar Wwww.claasson.ril y redactie: redactie@vandenmunckhof.nl advertentie-afdeling: advertentie@vandenmunckhof.nl Sereens - Reparaties alle merken American shutters - Hamstra horramen en -deuren - Garagedeuren - Binnenzonwering - Aluminium overkappingen VENRAY/YSSELSTEYN: I Jel: (0478) 569092 I E-MAIL: INFO@MGSROLLUIKEN.NL STEEGSE PEELWEG 100 I I WEBSITE: WWW.MGSROLLUIKEN.NL Vouwgordij ZONWERINGEN Rolgordijnen Nl Shutters Z Horsystemen Jaloezieën Lamellen O Sereens Rolluiken Markiezen r-s Voor alle soorten binnen- en buitenzonwering Voor meer informatie: 0478 515010 of 06 53768080 of mail ons: info@elaasson.nl NI Roldeuren/ o Garagedeuren Knikarmschermen 2

Peel en Maas | 2008 | | pagina 5