Tweede ster voor Fietsvierdaagse Venray Aardig zijn voor groot en klein Pools duo verdacht van reeks inbraken Extra controles brandveiligheid sassii— GD de graaf 't PELGRIMSHUIS sterk in schadewerk OPRUIMING MERK ZONNEBRILLEN 15% KORTING 30% KORTING fRongtni dé specialist voor tegels, sanitair en tegelwerken! De scholen zijn weer En verder: Peter Winnen Classic een succes Oostrum wint Venray Cup Bandoetere 50% KORTING www.eetcafedenraaf.nl - Tel.: 511330 ^SSSKT5^ Kunst Cultuur 8 Nieuws uit Meerlo-Wanssum 9 Sport 17-18 Gemeentelijke mededelingen 15 Kerkelijke diensten 20 Grotestraat 23 - Venray - Tel. 0478-581526 Nederlandse Toer Fiets Unie erg positief over organisatie De Nederlandse Toer Fiets Unie (NFTU) heeft aan Fiets vierdaagse Venray een twee de kwaliteitsster toegekend. Dat heeft het bestuur van het populaire fietsevenement deze week officieel bekendgemaakt. "In totaal komen wij uit op 113 punten van de maximale 125 punten, ruim voldoende voor het behalen van de tweede ster", zegt pr-man Michel Tho massen van de Stichting Fiets vierdaagse Venray met gepaste trots. "Die tweede ster is een prachtige beloning voor de enorme inzet van onze grote groep vrijwilligers en sponso ren." In 2009 staat het evenement, dat dit jaar 3682 deelnemers trok, in het teken van het 25-jarig jubi leum. "Het behalen van de tweede kwaliteitsster komt dus op een prima moment. Die tweede ster kunnen we mooi gaan gebruiken ter promotie van de jubileumedi tie van de fietsvierdaagse." bi 2009 vindt de Venrayse fiets vierdaagse plaats van 21 tot en met 24 juli. "In de week dat ook de Vierdaagse van Nijmegen, een evenement dat ook veel deelne mers en bezoekers uit de regio Venray trekt, wordt gehouden. Het is niet de meest gunstige week, want de leerlingen van de basisscholen hebben dan ook nog geen vakantie. Dat vinden wij erg jammer, maar het is geen optie om de fietsvierdaagse een week te verschuiven. Dan kan ook niet, want dan wordt in Venray de ker mis gehouden." In het afgelopen jaar kon de fietsvierdaagse erg veel jeugd begroeten. "Jongens en meisjes die bijvoorbeeld samen met opa en/of oma of met de rest van het gezin de route fietsen. Dat is leuk om te zien. Door het organiseren van extra activiteiten willen we toch gaan proberen om zoveel mogelijk jongens en meisjes op de fiets te krijgen tijdens de jubileu meditie. Misschien dat we samen met de basisscholen iets kunnen organiseren. Daar zijn we nu al over aan het nadenken. Want het 25-jarig bestaan van Fietsvierdaag se Venray moet een feest worden voor iedereen, voor jong en oud." Een feest was de afgelopen edi tie zeker. Niet alleen vanwege het aantal deelnemers (3682), maar zeker ook vanwege de uitsteken de sfeer. "We hadden tien procent meer inschrijvingen dan een jaar eerder. Een mooi aantal, want als er meer dan 4000 mensen aan de fietsvierdaagse deelnemen, komt de organisatie toch wel onder druk te staan. Dan wordt het gewoon te druk op de routes en bij De Wetteling. Fietsvierdaagse Venray wil niet de grootste van het land worden, het belangrijkste is dat iedereen tevreden is over de organisatie en de tochten die zijn uitgezet." KWALITEIT Tevreden over de organisatie in Venray was de adviseur van de NFTU zeker, na afloop van zijn bezoek aan de eerste dag van Fietsvierdaagse Venray, die in 2007 al werd bekroond met de eerste kwaliteitsster. "Het sterrensysteem van de NFTU is in het leven geroe pen om de kwaliteit van de toer tochten te waarborgen en te ver beteren", legt Thomassen uit. "Van de maximale score van 125 pun ten behaalden we vorig jaar 102 punten. De adviseur heeft de orga nisatie dit jaar weer beoordeeld in vijf rubrieken: specifieke basisei sen, vertrekplaats, routebepijling, controle- en rustplaatsen en ser vice. Op alle punten scoorden wij een ruime voldoende en op het punt controle- en rustplaatsen zelfs het maximale aantal punten. In totaal komen wij uit op 113 van de maximale score van 125 pun ten. We lopen slechts 12 punten mis. Een prachtige prestatie, want bij voorbaat wisten we al dat we 5 punten in mindering zouden krijgen vanwege het ontbreken van een bewaakte fietsenstalling buiten. Dat is een bewuste keuze, het is gewoon niet mogelijk om bij De Wetteling zo'n stalling te realiseren." LEESVERDER OP PAGINA 3- Sterren Beste Jan, Van harte gefeliciteerd met het behalen van de tweede ster van de Nederlandse Toer Fiets Unie. Wat een prestatie! Je behoort met je evenement nu tot de top van Nederland. Als er Olympi sche Spelen voor fietsvierdaag- sen zouden zijn, dan zou je zeker tot de favorieten behoren en die Chinezen, Amerikanen, Britten en Australiërs een Venrays poe- pie laten ruiken. Dan zou je als kapitein van de fietsvierdaagse zeker met goud, zilver of brons worden beloond en Nederland naar de top vijf van beste sport landen in de wereld leiden. Ik ben trots op je, want het is toch echt een topprestatie om al bijna 25 jaar een fietsspektakel van de bovenste plank in Venray te orga niseren. Een sportief evenement waaraan duizenden fietsliefheb- bers uit binnen- en buitenland jaarlijks veel plezier beleven. De organisatie staat als een huis, de 130 vrijwilligers rennen zich de benen onder hun lijf uit om het iedereen naar de zin te maken en van een grijze golf die jaar lijks op pad gaat om vier dagen door de regio te fietsen, is al lang geen sprake meer. Natuurlijk, het aantal vijftigplussers dat op de fiets stapt in Venray, is nog altijd fors. Maar gelukkig zien we ook steeds meer kinderen die trots zijn op het vlaggetje van de fiets vierdaagse en meedoen aan het trapfestijn. De fietsvierdaagse is zeker niet oubollig, het eve nement gaat met z'n tijd mee en wordt steeds meer een leuk uitje voor het gezin. Maar toch heb ik een kritiekpuntje, dat ook over het hoofd is gezien door de controleur van de NFTU. Want al die elektrische trapfietsen in de koers, dat kan toch niet? Die men sen zouden gediskwalificeerd moeten worden en zeker niet beloond mogen worden met een gouden herinneringsmedaille van de fietsvierdaagse. Geef ze een zil veren of een bronzen, maar geen gouden. Want het is erg frustre rend om als traditionele fietsers op je stalen ros op de Weverslose berg in Merselo voorbijgestoken te worden door een bejaarde op zo'n supersonische trapfiets, dat kan ik je verzekeren. Of ben ik nu te prestatiegericht bezig, en gaat het jullie erom dat de fietsvier daagse een gezellig festijn is en blijft? Ja, dat zal wel, jullie hoeven niet naar de olympische top, Ven ray is mooi en goed genoeg. Nu een tweede ster, volgend jaar de viering van het zilveren, 25-jarig jubileum. Met of zonder elektrische trapfiets, ik ben erbij! Hannes Aardig zijn voor groot en klein, vinden we allemaal fijn', 'Alle spullen in orde en schoon, vinden we heel gewoon' en 'Binnen moet je rustig zijn, rennen doe je op het plein'. De huisregels op de nieuwe samenwerkingsschool Estafette in Venray zijn duide- lijk.Afgelopen maandag startte ook het nieuwe schooljaar voor Estafette, ontstaan uit een fusie tussen de basisscholen De Flierefluit en De Foekepot. Ook voor de kinderen op Estafette was het maandag weer even wennen. Na wekenlang spelen en ravotten nu weer les in taal, rekenen en schrijven. Het schooljaar is weer begonnen! Twee Poolse mannen worden verdacht van een reeks inbra ken in Venray. De rechtbank in Roermond buigt zich dinsdag 26 augustus voor de eerste keer over de zaak tegen de 26-jarige Marcin N. en de 25-jarige Michal Z. De strafzaak zal nog niet inhoudelijk worden behandeld, alhoewel het Openbaar Ministerie (OM) het dossier helemaal rond heeft. Justitie verdenkt het tweetal ervan in de periode omstreeks 25 mei dit jaar te hebben inge broken of te hebben geprobeerd in te breken in woningen aan de Everestlaan, Claudiahof, Brenner- laan, Hoopweg en Kiekweg. De buit bestond onder meer uit een laptop, (auto)sleutels, horloges, kettingen, armband, geld, naviga tiesystemen, digitale fotocamera en mobiele telefoons. Daarnaast worden de twee mannen ook ver dacht van het stelen van auto's. Het OM is klaar om de zaak inhoudelijk te behandelen, liet par- ketvoorlichter René Vegter weten. "Wij hebben het dossier rond. Dat de behandeling van de zaak wordt aangehouden, zal op verzoek van de rechtbank of van de verdedi ging van de verdachten zijn." De gemeente Venray vindt dat de horecaondernemers in het centrum van Ven ray te weinig oog hebben voor brandveiligheid binnen hun bedrijf. In een brief aan Koninklijke Horeca Nederland uit burgemeester Jos Waals zijn teleurstelling over de manier waarop de horeca in Venray omgaat met brandveiligheid. Tijdens de kermis in de eer ste week van augustus werden namelijk bij bijna de helft van de in totaal 26 bezochte bedrijven, ondanks de vooraankondiging van de controles, gebreken ontdekt. De tekortkomingen bij een groot gedeelte van de bedrijven werden door de gemeente ook al gecon stateerd tijdens controles met car naval en de Europese kampioen schappen voetbal. Waals kondigt in de brief ook aan dat de gemeente Venray van wege 'deze magere resultaten' voorafgaand aan de kerstdagen in 2008 en de carnavalsdagen in 2009 wederom intensief gaat con troleren op brandveiligheid in de horeca. 'Indien niet wordt voldaan aan de brandveiligheidseisen zul len adequate maatregelen, in het uiterste geval sluiting van het bedrijf, genomen worden', dreigt Waals in de brief. Als extra service biedt de gemeente Venray hore caondernemers de gelegenheid om tijdens een inloopspreekuur op donderdag 13 november van 15.00 tot 17.00 uur aan de brand weer en het team handhaving van de gemeente Venray vragen te stel len, advies en informatie te vragen en materialen te laten testen. Nieuws uit Venray en omgeving leest U in PEEL EN MAAS ^makt-mar-wat™^ (26,50 17,95 €21,- vriidag, zaterdag en zondag)^ Wii serveren HOTEL ASTERIA VENRAY J sselen! Maasheseweg 80a Venray Tel. 0478-511466 weermo www.asteria.nl CAMPS OPTIEK HAIRKAPPERS, OOK VOOR KLEINE GEZICHTSBEHANDELINGEN www.pelgrimshuis.nl Tel. 0478-636228 TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is wp leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u vakkundig adviseren. Keizersveld 22 Venray Tel.: (0478) 55 04 10 www. rongen vof. n l TEGELZETTERSBEDRIJF RONGEN Autoschadecenter Venlo H u I ste rd reef Autosc h a d e Ve n ray Honderdnegenentwintigste jaargang - week 34 - donderdag 21 augustus 2008 EL EN MAAS berden venray k - EDWIN S. BIANCA (Ray-Ban, Oakley. Gucci. Diesel. Armani) (Versage. D&G, Serengetie, Michael Kors, Persol. DKNY) (Porsche en de rest van de zonnebrillen) Grotestraat 48 Venray Tel. 582409 ('s maandags gesloten) VENRAY Grote Markt 21, tel. (0478) 516708 RESTAURANT - Z A L E N A C C O M M O D A T I E A Estafette ye»** H Sjrenmi^ www.autoschadecenter-venlo.nlwww.hulsterdreef.nl

Peel en Maas | 2008 | | pagina 1