Odapark onderdeel KunstProefRoute Peter Winnen Classic in Ysselsteyn groot succes Koester uw Monument Springplankseizoen begint met buikschuiven Zin in huishoudelijk werk bij mensen tnuis? boute" groep Verkoopplannen?? Bel voor een gratis waardebepaling! Proeverij op wagyu Eis: 20 maanden cel voor inrijden op agente Het Openbaar Ministerie (OM) heeft dinsdag 30 maan den cel, waarvan 10 voorwaar delijk met een proeftijd van 2 jaar, geëist tegen de 38-jarige Roger J. Het OM eiste ook dat de Venraynaar zich onder toe zicht stelt van justitiële ver slavingszorg en dat zijn rijbe voegdheid gedurende vijf jaar wordt ingetrokken, vanwege diverse verkeersovertredin gen. De man wordt ervan verdacht op 8 mei dit jaar in Blerick te zijn ingereden op een aspirant van politie tijdens een verkeerscon trole. Hij negeerde het stopteken van de politie en reed met volle snelheid in op een agente, die op tijd kon wegspringen. De verdach te vluchtte en werd later ingere kend, toen hij tegen een afzetting was gebotst. Hij gaf vervolgens een valse naam op. Uit onderzoek bleek dat hij ruim vier keer de toegestane hoeveelheid alcohol in zijn bloed had. Bovendien was hem op dat moment al de rijbe voegdheid tijdelijk ontzegd, van wege een eerdere overtreding. Het OM vroeg de rechtbank ook om een eerdere voorwaardelijke straf die de verdachte op zijn naam had staan, tot uitvoer te brengen. De rechtbank doet op 2 septem ber uitspraak. Gestolen auto Agenten zijn in de nacht van donderdag op vrijdag tijdens hun surveillance uitgekomen bij een auto die eerder die nacht was gestolen bij een woninginbraak aan de Kempweg in Venray. De bestuurder wist na een achter volging te ontkomen. De agenten kwamen de auto op het spoor op de Kruisstraat. Aangezien de auto midden op de weg stond, wilden ze de bestuurder controleren. Nadat hij was uitgestapt, ging hij ervandoor richting de Patersstraat. De man wist uit handen van de politie te blijven. Sierwatervogels gestolen Bij een hobbykweker aan de Castenrayseweg in Castenray zijn vermoedelijk dinsdag of woens dag 33 sierwatervogels gestolen. De waarde van de gestolen vogels is onbekend. De daders wisten bij de vogels te komen door de prik keldraad rondom het weiland door te knippen. Gezien de grootte van de weide en de hoeveelheid ont vreemde vogels moeten er meer dere daders zijn geweest. Ook is het onmogelijk om de vogels in een personenauto mee te nemen. vrijdag 5 september vanaf 19.00 uur. Ook deze zomer maakt het Odapark weer onderdeel uit van de KunstProefRoute. Een initiatief van drie galerieën in samenwerking met beelden tuinen, restaurants, streek- producenten, hotels en een rederij. Er kan er een keuze gemaakt worden uit vier fiets routes, waarvan één in combi natie met een boottocht over de Maas en twee autoroutes. De route gaat langs galerieën en beeldentuinen met werken van gerenommeerde kunstenaars uit binnen- en buitenland. In topres taurants wordt een uitgebreide lunch geserveerd met het beste wat Noord-Limburg te bieden heeft. De KunstProefRoute duurt nog tot 29 september. Na het suc ces van 2006 heeft de Stichting KunstProefRoute de route uitge breid. In 2007 kreeg het arrange ment een goede beoordeling van de deelnemers en op veler ver zoek is dit jaar de periode waarin men aan de KunstProefroute kan deelnemen verlengd met de maand september. Het Odapark maakt onderdeel uit van de fiets route Horst en de Noordroute met de auto. De route Horst is 55 km lang en start en eindigt bij Galerie Irok in Horst. De route gaat via het platteland naar de Maas. Aan de Maas, op het terras van Het Maashotel-restaurant Cuisine de la Meuse in Broekhuizen, wordt een heerlijke streeklunch geserveerd. De Noordroute met de auto is 66 km lang en start bij Art House in Well. Daarna voert de route langs Hostellerie de Hamert waar even eens een streeklunch geserveerd wordt. Via de pont gaat de route vervolgens richting het Odapark in Venray. Daar wordt in het Thee huis een heerlijk drankje uit de streek geserveerd. Meer informatie over de routes, starttijden en prijzen kunt u vin den op www.kunstproefroute.nl Bel voor informatie of opgave met Ingrid Keijsers van de Zorggroep Noord- en Midden-Limburg telefoon 06-53289429 De woning aan de Kruistraat 7 in Venray is geen monument, maar een eenvoudige woning die juist door zijn eenvoud bijzonder is. Het huis is gebouwd voor de oor log, de eerste helft van de twintig ste eeuw. Naast de voordeur aan beide zijden een raam, nog origi neel. De ramen aan de bovenkant zijn versierd met rechtopstaande stenen en cementblokken. Onder daggoot ziet men een prachtig ver sierde rand van metselwerk. Het huis, bedekt met blauwe pannen en een schoorsteen. De voorgevel heeft verder mooie muurankers. Aan de achterkant is een later een stuk aangebouwd. Namens SVM, G. Peters-ten Have, Jerusalem 7 in Venray, koesteruwmonument@ kpnplanet.nl. De eerste editie van de Peter Winnen Classic vanuit Yssel steyn is afgelopen zaterdag, ondanks een korte voorbe reidingstijd, een groot succes geworden. Met bijna 400 deel nemers overtrof het deelne mersaantal alle verwachtingen van de organisatie. Ook was de sfeer opperbest, mede door het prachtige weer. Onder de deelnemers naast ex- profwielrenner Winnen een groot aantal prominenten, onder wie Wout Poels uit Blitterswijck, die net een profcontract heeft gete kend, Rowwen Hèze-gitarist Theo Joosten en zijn Rowwen Hèze- toerfietsploeg en de Venrayse wethouders Lei Heidens en Hans Theunissen. Doel van deze classic is naast een sportief evenement ook om geld bijeen te trappen voor een fletsproject in Ethiopië van de Stichting Bike4All. Winnen was tevreden over de geslaagde fietshappening die zijn naam draagt. Wat hem betreft kan deze Ysselsteynse classic op de vaste toerkalender komen te staan. Win nen: "Het was een geslaagde dag met een mooie opkomst, niet onbe langrijk voor de inkomsten van de stichting. Miraculeus fraai weer na een week kwakkelwinden en nattigheid. In wat ik zelf aan reac ties hoorde van deelnemers was het vooral de landelijkheid van het parcours die aansprak. Het is ook mijn idee. Een veer voorTWC Ysselsteyn om met zulk een korte voorbereidingstijd een probleem loos verlopen evenement neer te zetten. Wat mij betreft kan de clas sic op de vaste toerkalender." Ook Poels was erg te spreken over het parcours en de ambiance van deze toerrit. Hij fietste lange tijd naast de wethouders van Venray, die zijn succesverhaal graag aanhoorden. Binnenkort hoort de woonplaats van Wout, Blitterswijck, bij de gemeente Venray en heeft Ven ray weer een wielertalent binnen haar grenzen. Bij Herberg De Peel in Ysselsteyn stond zaterdagoch tend vanaf 8.00 uur een rij fana tieke fietsers te wachten op hun beurt om in te schrijven voor de toertocht van 120 kilometer. Nog voordat het officiële startsein om half negen werd gegeven, vertrok ken al hele groepen fietsers, om zo snel mogelijk weer thuis te zijn 'en zo nog wat aan hun dag te hebben'. Anderen deden het rustiger aan, zoals een groep fiet sers die elkaar ontmoet hadden in de monstertocht Tour d'Afrique en van de Peter Winnen Clas sis een soort reünie maakten. De opbrengsten van de tocht waren immers bestemd voor een project in Ethiopië, waar de organiseren de Stichting Bike4All by Marco Polo Cycling ondersteuning geeft aan de Ethiopische wielerbond. Winnen zelf zag het geheel met een glimlach aan: "Voor mij was het ook een beetje een verrassing, want ik had de route niet van tevo ren gereden, maar ik vond het een heel mooi parkoers. Dat er zoveel mensen zijn, doet me goed, ook omdat het geld in het laatje brengt voor ons project in Ethiopië!" Alle terugkerende fietsers waren vol lof over het door TC Ysselsteyn uitgezette parkoers. "Heel afwisselend, de overtocht met het pontje was een leuke ver rassing, de gekozen wegen waren heel rustig en op de heuveltjes bij Sonsbeck viel onze hele groep uit elkaar." Allen keerden dan ook tevreden terug naar huis, mede ook omdat iedereen een bidon van All;iZi wielershop in Nuenen of een bos rozen van AQ Roses mee kreeg, of een prijs wonnen in de loterij na afloop. Jeugdclub De Springplank opent op zaterdag 23 augus tus het seizoen met een spel- lendag. Vanaf 13.30 uur staan op het veldje langs het club gebouw aan de Beukenlaan een aantal spellen opgesteld. Deelname staat open voor kin deren van de basisschoolgroe- pen 3 tot en met 8, plus de schoolverlaters. Voor het eerst staat het buikschuiven op het programma. Dit gebeurt op een, met groene zeep inge smeerd zeil. De deelnemers duiken na een korte aanloop op een grote bin nenband en proberen zo, zoveel mogelijk meters af te leggen. De kinderen die hieraan willen deel nemen, dienen een handdoek en badkleding of reservekleren, mee te brengen. Verder zijn er nog een drietal waterspellen, maar ook het oer-Hollandse spel blikgooien zit in het spellenaanbod. Iedere deelnemer krijgt na afloop een herinneringsmedaille en voor de winnaars in iedere leeftijdsgroep is er een heuse erehuldiging met gouden medaille. Als extra attrac tie staat er voor de kleintjes een luchtkussen klaar. Het deelnemen schept geen enkele verplichting, men hoeft dus geen lid te zijn of te worden. Wel zijn er formulieren aanwezig die gebruikt kunnen worden voor het aanmelden. Deze kan men meenemen, want het opgeven kan pas in de week, na de seizoensopening als de club avonden weer gaan draaien. Die zijn op: maandag voor de kinde ren van groep 3, dinsdag voor de jeugd van de groepen 6, 7, 8 en de schoolverlaters en donderdag voor de groepen 4 en 5. Alle avon den duren van 18.30 tot 20.00 uur. Het clubprogramma dat geboden wordt is zo breed mogelijk. Van knutselen tot bosspellen, van esta fette tot tochten. Een team van vrijwilligers staat klaar om hier aan leiding te geven. Inlichtingen zijn verkrijgbaar tijdens de club avonden of via telefoonnummer (0478)586117. ff St. Joseph Hoeve Op deze geheel verzorgde avond kan men kennismaken met een zevental Wagyu produc ten die ontwikkeld zijn in samenwerking met oud-chefkok Bertus Liefting van De Hamert. Verder krijgt u informatie over de geschiedenis en de ontwikkeling van dit keizerlijke rundras en over de culinaire mogelijkheden van dit vlees. Kosten voor deze geheel verzorgde avond €50,- incl. wijnarrangement. Uitsluitend via reservering. Voor meer informatie: Tel. 0478-541257 Eykenhofweg 7 5814 AM Veulen-Venray tel. +31 (0)478-541257 fax.+31 (0)478-541787 info@wagyufarm.nl www. wa gy uf a r mn I Wij vragen hiervoor medewerkers die onder school tijd beschikbaar zijn voor minimaal 3 uur per week. I HOLTERMANS^^t^ makelaardij Patersstraat 33 - 5801 AT Venray T 0478 - 51 18 00 E info@bouten-groep.nl Honderdnegenentwintigste jaargang - week 34 - donderdag 21 augustus 2008 EL EN MAAS 'iïOfflJVflV

Peel en Maas | 2008 | | pagina 13