WATERSCHADE nu div. artikelen tot 50% KORTING HMartens Geen nieuw tankstation Keizersveld Filmzaal Beukenrode gereed Toon Wilms eerste met Rex Julicher Meijer Kurstjens PEEL EN MAAS Het kantoor voor VENRAY en omgeving Echtscheiding arbeidsrecht alimentatie 'Door zeer hectische omstandigheden jongerenwerk' Welzijnsinstelling Synthese heeft ten onrechte 168.361 euro ontvangen. Het gaat om een incidentele subsidie voor jeugd- en jongerenwerk. De gemeente heeft het bedrag al in 2007 aan Synthese over gemaakt zonder dat hiervoor toestemming van het college was. De uitbetaling is in strijd met de Algemene Subsidie Verordening (ASV). Op 22 juli heeft het college in afwijking van de ASV alsnog toestemming gegeven voor de ten onrechte uitgekeerde subsidie. Ambtenaren wijten de misser aan de zeer hectische omstandighe den' bij het jeugd- en jongeren werk. Ook de aaneenschakeling van tegenvallers bij het nieuwe jongerencentrum 't Podium droe gen bij tot de chaos waardoor verzuimd is het subsidiebesluit te laten goedkeuren door B en W Voor 2007 kreeg Synthese oorspronkelijk een subsidie van 1.229.718 euro. In de loop van vorig jaar kwam daar 20.000 euro bij om de opgelopen achterstan den bij het maatschappelijk werk weg te werken. Met dit extra bedrag kon de wachtlijst weer worden teruggedrongen. In de nota Samenhang en samen werking in jeugdbeleid is 162.412 euro vrijgemaakt voor jeugd- en jongerenwerk en accommoda tiegebonden jongerenwerk. Syn these werd gevraagd activiteiten in het nieuwe jongerencentrum 't Podium en straathoekwerk te ver richten. Daarnaast heeft Synthese voor 5-949 euro extra activiteiten uitgevoerd voor breedtesport en tieners, zoals voetbaltoernooien en de 'See You dag'. Ook deze kos ten waren niet in de reguliere sub sidie opgenomen. De bedragen zijn door Synthese met aanvullen de facturen gedeclareerd en door de gemeente zonder toestemming uitbetaald. Het college geeft toe dat de betalingen niet rechtmatig zijn gegaan, maar dat dit Synthese niet te verwijten valt. Vandaar dat B en W een beroep doen op artikel 16 van de ASV waardoor afgeweken van worden van de subsidiever ordening. De totale subsidie voor Synthese komt in 2007 uit op 1.418.079 euro. Nieuwe speeltuin bewijst zijn bestaansrecht Autobedrijf Van der Weem mag van de gemeente Venray geen tankstation vestigen op haar perceel Keizersveld 95. De gemeente vindt de komst onwenselijk omdat er al twee opties zijn voor een tanksta tion op en in de nabijheid van bedrijventerrein Keizersveld. Het gaat in beide gevallen om verplaatsingen van bestaande tankstations uit het centrum van Venray. Het college geeft - om maatschappelijk en ruimtelijke redenen - de voorkeur aan bedrij ven die zich verplaatsen boven een nieuwe vestiging Tankstation van Gerven aan de Raadhuisstraat heeft al een toe zegging op zak om zich te mogen vestigen op Keizersveld. Het BP- tankstation van Van Haren aan de Noordsingel kan verplaatst wor den naar bedrijventerrein Smak- terheide, vlakbij Keizersveld aan de overzijde van de Maasheseweg. Beide tankstations zorgen op hun huidige plek voor milieube lemmeringen in de omgeving. Het tankstation aan de Noordsin gel voorkomt momenteel dat het braakliggende terrein van de voor malige Fordgarage Van Haren vol ledig herontwikkeld kan worden. Het tankstation van Van Gerven ligt van oudsher middenin een woonwijk. Er is al langer sprake van verplaatsing maar de eigenaar heeft een aantal jaren geleden nog flink geïnvesteerd om het tanksta tion aan te passen aan de milieu- eisen. Er is toen ondermeer een nieuwe vloer aangelegd. Het college laat Van der Weem weten dat er ook geen andere geschikte locatie voorhanden is voor een nieuw tankstation in Venray. Van der Weem krijgt het advies contact op te nemen met Van Gerven of Van Haren over een mogelijke samenwerking. Verpleeghuis Beukenrode in Venray heeft woensdagavond een filmzaal voor bewoners in gebruik genomen. Het leefbaarheidsfonds van Wonen Venray heeft financiële middelen ter beschikking gesteld, zodat de oude ontspannings ruimte ('t Trefpunt) kon worden opgeknapt. De vernieuwde zaal is onder meer voorzien van nieuw meubilair en kan nu optimaal dienst doen als activiteitenruimte. Er zijn voorzieningen gerealiseerd zodat bewoners voortaan ook films kunnen bekijken. En mogelijk gebruik kunnen maken van digi tale ontspanningsmogelijkheden die via internet te zien zijn. Een en ander biedt een nieuwe dimensie aan het activiteitenaanbod voor bewoners van het verpleeghuis. Bets Titulaer, manager van Beu kenrode, en een van de bewoners namen de thuisbioscoop officieel in gebruik.. Ook leden van de cli ëntenraad van Beukenrode en een vertegenwoordiging van Wonen Venray waren hierbij uitgenodigd. Toon Wilms uit Venray behaalde zondag met zijn net driejarige Hol landse herder Rex op de zomer- keuring in Horst het certificaat PH 1 met de maximale score van 440 punten. Dit is het benodigde aantal pun ten voor deelname aan het Neder lands kampioenschap politiehond 1 in Den Bosch. Op 1 september is het op de kop af een jaar geleden dat in de bossen van Vlak water in Venray de nieuwe speeltuin 't Speelvlak werd geopend. In nog geen jaar tijd heeft de speeltuin inmid dels zijn bestaansrecht bewe zen. "We zijn heel tevreden", aldus bestuurslid Jeannette van der Werf van de Stichting Speeltuin 't Speelvlak, "Op goede, zonnige dagen trekt de speeltuin dagelijks honderden bezoekers." "Er is in een jaar tijd al enorm veel gebeurd", zegt Van der Werf over de nieuwkomer in de bos sen van Vlakwater. "Met een aantal mensen hebben we gras gelegd, we hebben een tweede prijs in de wacht gesleept bij de jaarlijkse toekenning van de prijzen van de Nederlandse Juniorkamer. Daar naast worden door de NLW voort aan de prullenbakken iedere week leeggemaakt en zorgen elf vrij willigers voor het noodzakelijke onderhoud van de speeltuin. Men sen die onmisbaar zijn. Door hun inzet ligt de speeltuin er iedere dag keurig bij.Alle speeltoestellen worden telkens opnieuw gecon troleerd en indien nodig meteen hersteld." De speeltuin is sinds de ope ning dan ook al ingeburgerd bij de Venraynaar en mensen in de wijde omgeving, 't Speelvlak trekt bezoekers van jong tot oud en is inmiddels bij velen bekend als speelweide, rustplek of locatie voor een picknick. Precies zoals de initiatiefnemers, de leden van de Juniorkamer Venray, dat een jaar geleden voor ogen hadden. Van der Werf, lid van de juniorkamer, is er terecht trots op dat de speel tuin in betrekkelijk korte tijd een plaatsje heeft weten te veroveren in de harten van vele mensen. "We zijn hartstikke tevreden over hoe het gaat. Krijgen ook hele mooie De Fietsvierdaagse Venray telde dit jaar maar liefst 3682 deelne mers. In vergelijking met een jaar eerder, toen 3360 fietsers deelna men aan het vierdaagse evene ment, is dit een forse toename van bijna tien procent. "Het is opval lend dat de deelnemers uit het hele land komen, tot aan Ter schelling en Schiermonnikoog aan toe. We zijn hartstikke blij met dit grote aantal", aldus woordvoerder Michel Thomassen van de Fiets vierdaagse Venray. Opvallend is verder de toename van het aantal deelnemers uit Duitsland en Bel gië. "Vooral de Belgische fietsers weten de fietsvierdaagse in Venray te vinden. Dat is een mooie ont wikkeling", zegt Thomassen. Hij is verder blij dat de vier dagen zon der vervelende incidenten zijn ver lopen: "Het is perfect gegaan. We kunnen terugzien op een mooie fietsvierdaagse "Volgend jaar staat het evenement in het teken van het 25-jarig jubileum. De jubile umeditie van de Fietsvierdaagse van Venray wordt gehouden van 21 tot en met 24 juli 2009- reacties van mensen die hier regel matig verblijven. Die hier fietsen, wandelen of picknicken. Vaders en moeder, opa's en oma's die met hun kinderen of kleinkinderen de speeltuin bezoeken. Ook scholen en kinderdagverblijven komen regelmatig hier naar toe. Iedereen is even enthousiast.Vooral door de mond op mond reclame wordt de speeltuin enorm goed bezocht." Dat is ook niet verwonderlijk want de voorwaarden voor een dagje aangenaam verpozen, zijn aanwezig. De entree is gratis, de tien aanwezige speeltoestellen zijn gloednieuw en veilig en de speel tuin is aangenaam klein, waardoor ook weer overzichtelijk. Het snelle succes van de speel tuin heeft wellicht ook zijn scha duwzijden. Hoe ziet de toekomst van de speeltuin er op de lange termijn uit? Jeannette van der Werf: "Daar zijn we nadrukkelijk mee bezig. De plannen zijn we vast aan het leggen in een toe komstvisie tot 2013- Welke kant willen we op, willen we groter worden en uitbreiden, wat zijn de financiële consequenties? Kun je dan nog de continuïteit van de speeltuin waarborgen? Allemaal vragen die we ons in het maande lijkse bestuursoverleg stellen." Aandachtspunt is bijvoorbeeld de fletscrossbaan die door de speeltuin loopt. Die zorgt onder andere voor een gevaarlijke over steek tussen de kabelbaan en een klimtoestel. "Binnen de toekomst plannen hebben dit soort zaken nadrukkelijk de aandacht. We kun nen bijvoorbeeld de baan omleg gen of op termijn vervangen voor enkele speeltoestellen. Daarnaast zijn er voor de allerkleinsten, kin deren tot vier jaar, nu te weinig speeltoestellen. Ook dat is een belangrijk aandachtspunt voor de nabije toekomst. Al dit soort dingen nemen we mee in het toe komstplaatje van de speeltuin." Uiteraard spelen we financiën hierin een voorname rol. De Juni orkamer Venray heeft in het eerste jaar nadrukkelijk de kar getrokken met een grote financiële injec tie. "Maar we blijven afhankelijk van sponsors en Vrienden van de Speeltuin. Op de website (www. speelvlak.nl, red) kunnen de men sen daar alles over lezen", aldus Van der Werf. Het bestuurslid van de Stichting Speeltuin 't Speelvlak benadrukt de goede samenwerking met Stichting De Marke, de beheer der van de bossen in Vlakwater. Ook ziet zij voor de toekomst uitstekende samenwerkingsmo gelijkheden met De Marke. Bijna aanpalend aan de speeltuin ligt bijvoorbeeld al het Stoerbos van De Marke. Een heus avonturenbos, omgeven door totempalen, waar kinderen kunnen ravotten, gra ven, klimmen, klauteren, bouwen en de geheimen van de natuur ontdekken. "Het is uniek dat deze twee speelactiviteiten zo dicht bij elkaar liggen. We krijgen dan ook ontzettend veel steun van De Marke. Gerard de Baaij is altijd aanwezig op onze vergaderingen, denkt mee, draagt goede ideeën en oplossingen aan. Daar zijn we heel blij mee." Stiekem hoopt ze ook nog op een beetje medewer king van de gemeente Venray. "We hebben van de tbs-kliniek een prachtige stormbaan aangeboden gekregen. Helaas past de baan niet in het bestemmingsplan van de gemeente. Het zou in ieder geval een geweldige aanvulling zijn op de bestaande speeltoestellen. Maar wie weet....." Vervolg voorpagina Zorgbelang Venray "Wat we dus vooral niét gaan doen, is op de stoel van de al bestaande belangenbehartigers zitten", vult Paul Wessels aan. "We willen een toegevoegde waarde zijn, geen concurrent. We zullen ook geen zaken oppakken die spe len tussen één belangenbehartiger en één zorgaanbieder. We gaan ons niet buigen over individuele pro blematiek, we worden ook geen klachtenbureau. Zorgbelang Ven ray komt op voor zaken die door andere belangenbehartigers niet of onvoldoende kunnen worden afgedekt en die meerdere groepen zorgvragers raken. Er moet echt een collectief belang zijn." Zorgbelang Venray gaat ook inspelen op toekomstige zorgvra gers. Cor van der Zwaan: "Senio ren die nu nog zelfstandig wonen, denken na over hoe ze over vijf of tien jaar willen en kunnen wonen. Zij hebben wellicht andere eisen en wensen dan de huidige voor zieningen in Venray. Hoe gaan we daar mee om? Wat missen we? Wat moet er gebeuren? Zorgbelang Venray gaat dat onderwerp op de agenda zetten en betrekt daar de organisaties bij die dat raakt. Welke belangenbehartigers daar bij betrokken worden, varieert dus per onderwerp. Essentieel is dat het onderwerp niet door één bestaande belangenbehartiger kan worden opgepakt." SLAGVAARDIG Van der Zwaan en Wessels hopen dat alle zeventig belangen behartigers voor zorgvragers in Venray zich (kosteloos) aanslui ten bij Zorgbelang Venray. "Dan ontstaat er een sterk collectief en kunnen we de zeggenschap van zorgvragers ook écht inhoud geven en borgen. We hebben daar om al deze organisaties uitgeno digd voor de werkconferentie op 27 oktober." Hoe vrijwilligersorganisatie Zorgbelang Venray organisatorisch en juridisch vorm en inhoud krijgt, wordt de komende maanden con creet uitgewerkt. "De bedoeling is dat er een compact en krachtig bestuur komt, en dat er per thema werkgroepen worden geformeerd met een 'gezaghebbende bezet ting'. Daarnaast komt er mogelijk een ledenraad, die periodiek met het bestuur de thema's vaststelt die door Zorgbelang Venray wor den opgepakt. Vergelijk het maar met de aandeelhoudersvergade ring van een bedrijf. We willen vooral slagvaardig en krachtig zijn, en daadwerkelijk iets kunnen betekenen voor de zorgvragers in Venray." Meer informatie: Huis voor de Zorg Limburg, 046-4208159 (Paul Wessels of Cor van der Zwaan). contactlenzen Man aangehouden Een 23-jarige man uit Nijmegen is woensdagmiddag omstreeks 15:50 uur op de A73 in Venray aangehouden op verdenking van vernieling. De politie kreeg een melding dat de man in een caravan op een recreatiepark in Herken bosch vernielingen had gepleegd. Ter plaatse bleek de man het park te hebben verlaten. In de caravan bleek hij tijdens een ruzie enkele persoonlijke bezittingen van een 32-jarige vrouw uit Nijmegen en het interieur te hebben vernield. Daarnaast was de vrouw ook door de man bedreigd. De aanleiding ligt in de relationele sfeer. PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Keizersveld 19 5803 AM Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@ vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@ vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 20,40 (postcode 58..) 36,00 (overige binnenland) Venray - Tel. 0478 - 521 070 Donderdag 31 juli 2008 - Pagina 3 DE BLEEK 41 VENRAY lel. 0 4 7 8 5 8 5 6 6 6 ELECTRO WORLD. DE WERELDZAAK DIE JE KENT ADVOCATEN nmno nncrnnnlinn Gemeente in de fout met subsidie Synthese 't Speelvlak binnen één jaar aanwinst voor Venray Fietsvierdaagse: 3700 deelnemers Multimate Doemarkt Stevens Oude Oostrumseweg 12 5802 CC Venray, Tel: 0478 588223 www.doemarktstevens.nl Noorderhof 20 Venray 0478-550630 ui 1 iy cii iy 01 uyu 111 iy Gratis kennismakingsgesprek

Peel en Maas | 2008 | | pagina 3