Venray en Volharding treffen elkaar in bekertoernooi Leunen start tegen Venhorst Venray naar sterk bezet toernooi in Milsbeek Jeugd BVV'27 en SV United samen Brons voor Dion Dreesens Noortje Philipsen uitblinker in Nederlands korfbalteam Noud Janssen coach van het jaar Panna Knock Out in Venray SV Venray start in Weert tegen FVW Zware klus zaalvoetballers uwnu.acfvenfure renf.nl PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 31 juli 2008 - Pagina 19 Leunen topfavoriet in poule 34 Voetbalcompetitie begint op zondag 7 september Venray wijzigt oefenprogramma SVV veteranen De Peelkorf Wedstrijdleiders Yahia weg bij Dijkse Boys niet ontvangen? Bel 582877! Lake Valley opent tegen ODV Yerna Maïstoernooi 2008 Van Asten figurant een abonnement waard Esther Arts sterk in Eindhoven Venray ontmoet in de eerste bekerronde in poule 21 met Acha tes, Blauw Geel en Volharding drie oude bekenden. De hoofdklasser begint op zaterdag 23 augustus thuis tegen Achates. Op dins dag 26 augustus volgt het uitduel tegen Blauw Geel en op zaterdag 30 augustus vindt in Vierlings beek de derby Volharding-Venray plaats. De zaterdagwedstrijden beginnen om 18.00 uur terwijl op dinsdag om 18.45 uur wordt afgetrapt. Vereni gingen die over een lichtinstallatie beschikken kunnen dinsdag voor een later tijdstip kiezen. Waarschijn lijk worden nog enkele wedstrijden, die op zaterdag 23 augustus gepland staan, verplaatst. Vanwege het duel tussen PSV en Feyenoord om de Johan Cruijff Schaal dat op 23 augus tus om 18.00 uur begint .Alle clubs die kampioen zijn geworden, zijn door de KNVB uitgenodigd om deze seizoens ouverture in de Amsterdam Arena bij te wonen. Daarom speelt Holthees zijn eerste duel in poule 18, uit tegen Astrantia, al op donderdag 21 augus tus. Twee jaar geleden troffen Venray en Volharding elkaar al in de eerste bekerronde. Op 19 augustus 2006 ein digde de ontmoeting in Vierlingsbeek in 0-0. Naast aanvaller Johan Vullings heeft Volharding met de nieuwe trai ner Stephan Sijbers nog een ex-Ven- raynaar in de gelederen. Tegen Acha tes bekerde Venray ook al in 2005 en 2006. De ploeg uit Ottersum degra deerde onlangs uit de tweede klasse. Opvallend is dat Venray beide keren niet van Achates wist te winnen. Op 23 augustus 2005 werd het thuis 3-3 en op 26 augustus 2006 verloor Ven ray in Ottersum met 3-1, waardoor het bekeravontuur al vroegtijdig ten einde was. Blauw Geel uit Veghel troffen de Venraynaren vorig seizoen in de eer ste klasse D. Venray werd kampioen terwijl Blauw Geel, dat terugkeerde uit de hoofdklasse, als zesde eindigde. De Venraynaren wonnen beide ont moetingen met minimaal verschil. In Veghel werd het 0-1 en voor eigen publiek won Venray met 2-1. Vorig jaar wist Venray de tweede bekerronde te bereiken waarin het sneuvelde tegen Deurne (1-3). De manschappen van trainer Jan Poels maken een goede kans om als pou lewinnaar uit de bus te komen tegen een club uit de eerste, de tweede en de derde klasse. Volharing begint op donderdag 21 augustus thuis tegen Blauw Geel. Het tweede pouleduel is op dinsdag 26 augustus uit tegen Achates. Afgelopen seizoen in de tweede klasse H moes ten de Vierlingsbekers twee keer het onderspit delven tegen de ploeg uit Ottersum. Na de 3-1 uitnederlaag leed Volharding op 2 maart een smadelijk 1-6 thuisverlies. SSS'18 treft in poule 19 louter Bra bantse opponenten. De Overloners beginnen op 23 augustus direct met de moeilijkste: uit tegen hoofdklas ser Deurne. Op dinsdag 26 augustus speelt de Overloonse tweedeklasser thuis tegen Rood Wit'62 uit Helmond dat een niveau lager speelt. Ook het derde duel op 30 augustus mag SSS'18 voor eigen publiek aantreden. Dan is eersteklasser Someren te gast. Na het openingsduel op 21 augus tus bij zesdeklasser Astrantia in Mid delaar, speelt Holthees op dinsdag 26 augustus thuis tegen Stormvogels. Twee jaar geleden was de Siebenge- waldse vierdeklasser nog veel te sterk (5-0) voor Holthees dat afgelopen seizoen de zesde klasse ontsteeg. De blauw-witten sluiten de poulefase af op 30 augustus in Oploo, waar vijfde- klasser Excellent de gastheer is. Ook Ysselsteyn is ingedeeld met alleen Brabantse ploegen in poule 30. De zesdeklasser begint op 23 augustus uit bij Bavos in Bakel, dat uitkomt in de vierde klasse. Op dinsdag 26 augus tus volgt thuis de Peelderby tegen zesdeklasser Helenaveen. Zaterdag 30 augustus is vijfdeklasser SSE uit Some ren-Eind te gast in Ysselsteyn. In poule 31 zal de strijd gaan tus sen Venray 2 en Swolgense Boys die samen met vijfdeklasser Heijen en zesdeklasser Resia deze groep vor men. Reservehoofdklasser Venray 2 begint op 23 augustus uit tegen Resia terwijl de Swolgenaren dan thuis spelen tegen Heijen. Drie dagen later ontvangt Venray 2 de Swolgense vier deklasser. Op 30 augustus treedt Swol gense Boys in Wellerlooi aan tegen Resia terwijl Venray 2 op bezoek gaat bij Heijen. De poules 34 en 35 staan bol van de derby's. Vierdeklasser Leunen is topfavoriet in poule 34 waarin de oranje-witten de vijfdeklassersTOP'27 en VCA en zesdeklasser BW'27 treffen. Leunen start op zaterdag 23 augustus in Blitterswijck terwijl TOP'27 dan in het Brabantse St. Aga tha aantreedt tegen VCA. Op dinsdag 26 augustus staat in Tienray de derby TOP'27-BW'27 op het programma. Leunen ontvangt dan VCA en sluit op 30 augustus af met het uitduel tegen TOP'27. Vorig seizoen in de vierde klasse won Leunen twee keer vrij eenvoudig van de Tienraynaren die uiteindelijk degradeerden (4-0 uit en 3-0 thuis). BW'27 krijgt op 30 augus- tusVCA op bezoek. In poule 35 lijkt de hoogste eer weggelegd voor vierdeklasser SVEB. De Broekhuizenvorstenaren treden aan tegen vijfdeklasser SV United en de zesdeklassers Merselo en SVOC'01. Op 23 augustus treffen de fusieclubs SVEB en SVOC'01 elkaar op 't Ven- neke in Broekhuizenvorst. Merselo begint thuis tegen SV United. Op 26 augustus ontvangt SVOC'01 Merselo terwijl SV United SVEB op bezoek krijgt. In de slotronde op 30 augus tus speelt SVOC'01 thuis de derby tegen SV United. Afgelopen jaar in de vijfde klasse F hielden beide fusie clubs elkaar in evenwicht (1-1 en 0-0). Merselo neemt het dan thuis op tegen SVEB. Oostrum speelt in poule 36 geen echte derby 's maar met vierdeklasser Montagnards, vijfdeklasser HRC'27 en zesdeklasser Hegelsom is het toch een aardige indeling. Oostrum, dat na een seizoen terugkeert uit de vierde klasse, begint op 23 augustus uit tegen Hegelsom. Drie dagen later komt Montagnards op bezoek en op 30 augustus treedt Oostrum inAffer- den aan tegen HRC '27. Poule 18 Astrantia (6F) Excellent (5G) Holthees (5F) Stormvogels (4G) Poule 19 Deurne (HK) Rood Wit'62 (3D) Someren (1D) SSS'18 (2H) Poule 21 Achates (3C) Blauw Geel (1D) Venray (HK) Volharding (2H) Poule 30 Bavos(4F) Helenaveen (6D) SSE (5E) Ysselsteyn (6E) Poule 31 Heijen (5G) Resia (6E) Swolgense Boys (4G) Venray 2 (Res-HK) Poule 34 BW'27 (6E) Leunen (4G) TOP'27 (5F) VCA (5G) Poule 35 Merselo (6F) SVEB (4G) SVOC'01 (6E) SV United (5F) Poule 36 Hegelsom (6E) HRC'27 (5G) Montagnards (4G) Oostrum (5F) De voetbalcompetitie gaat van start op zondag 7 september. Nadat het programma voor de hoofdklasse al eerder bekend was, heeft de KNVB afgelopen week ook de wedstrijdschema's van de andere klassen gepubliceerd. Leunen, titelfavoriet in de vierde klasse G, begint met de thuiswed strijd tegen Venhorst. Het is voor het eerst in het 45-jarig bestaan dat Leunen de Brabanders in competitieverband treft. Zoals al bekend begint hoofdklasser Venray met de uitwedstrijd tegen OJC Rosma len. Beide clubs troffen elkaar nooit eerder in de competitie. Twee jaar geleden versperde OJC Rosmalen in de nacompetitie Venray promotie naar de hoofdklasse. Na het 2-3 thuisverlies verloorVenray op zondag 28 mei 2006 kansloos met 6-0 in Rosmalen na een vroege rode kaart van Marcel Seijkens. Het was tevens de laatste wedstrijd van trainer Jan Pruijn die daarna werd opgevolgd door Jan Poels. SSS'18 debuteert in de tweede klasse H met de thuiswedstrijd tegen Milsbeek. Volharding treedt voor eigen publiek aan tegen PSV'35 uit Posterholt. Swolgense Boys, nieuwkomer in de vierde klasse G, maakt op 7 septem ber de reis naar het Brabantse Boe kei voor de ontmoeting met Boekei Sport. In de vijfde klasse F beginnen alle vier de regionale teams met een uitwedstrijd. Degradant Oostrum gaat op bezoek bij promovendus AC VW TOP'27, dat terugkomt van de vierde klasse, steekt de Maas over voor het duel met EWC uit Well, dat dit seizoen getraind wordt door VenraynaarTwan Bloemen. Nieuwkomer Holthees begint in Blerick tegen VCH en SV United kent uit bij titelkandidaat FCV in Venlo een pittige ouverture. De enige derby staat in de zesde klasse E op het programma. Op sport park De Heesakker bindt degradant SVOC'01 de strijd aan met BW'27. Vanaf de oprichting in 2001 kwam de fusieclub uit Oirlo-Castenray uit in de vijfde klasse. Afgelopen seizoen voerde het team van trainer Marcel Lenssen een kansloze strijd tegen de degradatie. Ysselsteyn begint met de thuiswedstrijd tegen Resia dat even als SVOC'01 overkomt uit de vijfde klasse F. De ploeg uit Wellerlooi wordt getraind door Leunenaar Michel Bal- tissen. Merselo komt in de Brabantse zesde klasse F niet in actie tijdens de sei zoensouverture. Deze klasse telt een oneven aantal (elf) clubs en Merselo heeft als eerste vrijaf. De geel-zwarten spelen op zondag 14 september hun eerste duel thuis tegen SIOL. Venray heeft het oefenprogramma, dat al ruim twee maanden vaststaat, noodgedwongen moeten veranderen. De vriendschappelijke duels tegen Achates (14 augustus) en Volharding (20 augustus) gaan niet door, omdat Venray beide tegenstanders in de poulefase van het bekertoernooi treft. In plaats van tegen Volharding speelt Venray op woensdag 20 augustus uit tegen tweedeklasser Wilhelmina'08 in Weert. Voor donderdag 14 augus tus wordt nog een sparringpartner gezocht. "Het is lastig om zo laat en midden in de vakantieperiode nog een tegenstander te vinden", zegt bestuurslid Herman Zegers. "Maar het is niet wenselijk om in de oefenperi ode kort na elkaar twee keer tegen dezelfde club te spelen. Ik zou graag voor 14 augustus een wedstrijd tegen een tweede elftal van een profclub, zoals Helmond Sport of VW, willen regelen. Maar ik weet niet of dat nog lukt." Het oefenduel op zondag 17 augus tus tegen Sparta'25 gaat gewoon door. Venray speelt zijn eerste wedstrijden op het toernooi van Milsbeek op vrij dag 8 augustus tegen Germania en op zondag 10 augustus tegen Juliana'31. Venray neemt in het weekeinde na de kermis deel aan het vijftiendeALBO toernooi in Milsbeek. Het deelnemers veld is uitgebreid naar twaalf teams en kent dit jaar een sterke bezetting. Het is voor de ploeg van Jan Poels, een maand voor de competitiestart, de eerste serieuze test. Op vrijdag 8 augustus treedt Venray om 19.00 uur aan tegen Germania uit Groesbeek dat evenals Venray promoveerde naar de hoofdklasse. Op zondag 10 augus tus speelt Venray om 12.00 uur tegen Juliana'31 uit Malden dat uitkomt in de eerste klasse oost.Alle wedstrijden worden gespeeld op het sportpark aan de Zwartweg in Milsbeek. Het volledige programma: Donderdag 7 augustus (19.00) Achates-NEC(am Wittenhorst-Groesbeekse boys Uitslag SW-SVS 8-1 Programma zaterdag 2 augustus SVS-SW 17.00 Afmelden uiterlijk donderdagavond bij R. van Eist via telefoon 06-27183788. De eerste training van het nieuwe seizoen wordt gehouden op don derdag 7 augustus met een training door de selectie van 20.00 tot 21.30. Op zaterdag 9 augustus is de tweede training van de selectie van 10.30 tot 12.00 uur. De eerste training van Peel korf 3 en 4 is op donderdag 21 augus tus. Peelkorf 5 en 6 en de recreanten trainen voor het eerst op woensdag 20 augustus. Vitesse08-Juliana' 31 Vrijdag 8 augustus (19.00) EFC-Achilles'29 Milsbeek-Beuningse boys Germania-Venray Zondag 10 augustus (12.00) Achilles'29-NEC(am.) Achates-Vitesse08 Venray-Juliana' 31 Zondag 10 augustus (14.00) Milsbeek-Groesbeekse boys Germania-Wittenhorst EFC-Beuningse boys SV Venray start in september met elf heren- en vier damesteams aan het seizoen 2008-2009. De hoofdklas ser nog wel wat scheidsrechters en wedstrijdleiders gebruiken. Cursus- of opleidingskosten worden vergoed. Belangstellenden die geen lid zijn van SV Venray worden met open armen ontvangen. Voor meer informatie kan men contact opnemen met de heer Zegers via telefoon 06-24215735. Nico Mihoglu en Saïd Yahia, beiden oud-spelers van Venray, zijn vertrok ken bij Dijkse Boys. Nico Mihoglu heeft overschrijving aangevraagd naar tweedeklasser Wilhelmina'08 in Weert. Saïd Yahia stapt samen met zijn ploeggenoten Tonnie en William van de Wetering en Freek Winckens over naar de Helmondse derdeklasser Rood Wit'62. Yahia (30) verloor afgelopen seizoen zijn basisplaats bij de hoofd klasser. Mihoglu (33) kwam zelfs hele maal niet in actie in de hoofdmacht Met ingang van het seizoen 2008/09 worden de jeugdteams van BW'27 en SV United samengevoegd. De A-jeugd tot en met de mini-F gaan spelen onder de naam SV United-com- binatie. Eerder deze maand onder tekenden de beide voorzitters Hans Speijcken (BW'27) en Arie Janssen (SV United) de samenwerkingsover eenkomst. Beide clubs werkten in het verle den al samen met hun jeugdafdelin gen. Ruim een jaar geleden kwam er een kink in de kabel. De clubs konden het niet eens worden over de verde ling van de jeugdteams over de sport parken in Blitterswijck, Meerlo en Wanssum. Afgelopen voetbaljaargang hadden beide clubs weer ieder een aparte jeugdafdeling. BW'27 en SV United zijn nu wel tot een akkoord gekomen. DeA- en C-jeugd gaan voet ballen en trainen op sportpark Berg- sbos in Meerlo, de D- en F-jeugd op sportpark de Broekberg in Wanssum en de B- en E-jeugd op sportpark 't Hoogveld in Blitterswijck. De mini-F gaat iedere week afwisselend op een ander sportpark voetballen.Alle teams gaan in een compleet nieuw samen- werkingstenue spelen. Het is nog niet bekend hoe het tenue er komt uit te zien. Dit jaar is er geen Europees Jeugd Olympiade Festival (EJOF).Als vervan gende activiteit nam een vijftal door de KNZB geselecteerde Nederlandse zwem junioren na twee weken trai nen in Frankrijk en een voorberei- dingsweek in België deel aan de Dia mond Swimming Cup in Antwerpen. De vijftienjarige Dion Dreesens uit Venray zwom diverse afstanden in het 50 meterbad. Hij zwom onder meer de 50, de 100, de 200 en de 400 meter vrije slag. Op dat laatste onderdeel wist hij de bronzen medaille te behalen bij de heren en zijn persoonlijk record bijna vijf seconden scherper te stellen ten opzichte van zijn tijd gezwommen op het NJK van enkele weken geleden. Hij zwom toen 4.13.60 en nu 4.08.90 minuut. Daarmee is hij nog slechts een 0,8 seconde verwijderd van de limiet voor het EJOF 2009 in Helsinki. On de 200 meter vriie slav vertoonde hij eveneens zeer veel progressie. Hij zwom ruim drie seconden sneller, van 2.00.05 naar 1.57.04 minuut, slechts 0,5 seconden langzamer dan de limiet voor Helsinki. Hij werd hiermee vier de op de ranglijst bij de heren.De behaalde tijden zijn van hoog niveau en Dreesens is dan ook opgenomen in de kernploeg jeugd van de KNZB die onder leiding staat van bondscoach Mandy van Rooden. Zijn tijden op de 100 en de 50 meter vrije slag zijn met 1.0 en 0.5 seconden verbeterd en zijn nu 0.55.18 en 0.25.62. Op deze onder delen werd hij zesde en achttiende. vrijdag tussen 9.00-17.00 uur Sportnieuws -info Het Nederlandse dameskorfbal team onder 16 heeft in het Zwitserse Bachs de eerste interland met grote cijfers gewonnen: 12-23. De Neder landse zege is geen moment in gevaar geweest. Nederland, met als coach Ven- raynaar Henk Deegens en uitblinkster Noortje Philipsen (rechts) en Kim Hendrix wonnen met het Nederlandse dameskorfbalteam onder 16 makkelijk van Zwitserland Noortje Philipsen van SVOC'01 in de basis, kende een productieve start. Na zes minuten stond de 2-6 op het score bord. Daarna ontstond tot aan de rust een gelijkopgaande strijd. Ondanks een veldoverwicht zagen de oranjemeiden in het begin van de tweede helft geen kans verder afstand te nemen. Dat gebeurde wel in de eindfase. De Zwit serse dames hadden nauwelijks ant woord op de snelle, over de zijkanten lopende aanvallen. Daarbij speelde het inbrengen van enkele wisselspeelsters met onder andere het talent Kim Hen drix uit Leunen een belangrijke rol. Noud Janssen is bij de uitrei king van de Kliksport Awards is het Brabantse Mariaheide uitge roepen tot beste trainer-coach van het seizoen 2007/08 in de regio Veghel-Uden. De succesvolle trainer van SSS'18 was samen met Ton Berens (Prinses Irene) en Henri van Alebeek (HVCH) genomineerd. Er werden meer dan duizend stemmen via internet uit gebracht. Janssen, die komend sei zoen bij de Venrayse hoofdmacht aan de slag gaat, kreeg de voorkeur vanwege zijn twee opeenvolgende kampioenschappen. De Venraynaar bracht de Overloonse club van de vierde naar de tweede klasse. SSS'18 viel nog een keer in de prijzen. Bij de verkiezing van de beste speler van de derde klasse eindigde SSS-topschutter Bas Joosten op de tweede plaats. Hij moest alleen Jordy Suppers van Herpi- nia voor laten gaan. Joosten was van wege zijn verblijf op de Antillen zelf niet aanwezig in cafe D'n Brouwer in Mariaheide. Zodat Noud Janssen met twee prijzen huiswaarts keerde. Ook Bas Joosten maakt dit seizoen zijn opwachting bij hoofdklasser Venray. Bart van Schijndel (Deurne) werd gekozen tot beste speler van de hoofdklasse en Mo Idrissi (OSS'20) ging met de hoofdprijs van de eer ste klasse aan de haal. De broer van Venray-speler Farid speelt dit seizoen voor hoofdklasser Gemert. Panna Knock Out komt op zon dag 24 augustus naar Venray. Panna is een vorm van straatvoetbal waarbij de subtiele voetbeweging tien keer meer waard is dan een doelpunt. Het is meer dan een sport. Panna is een lifestyle. Niet alleen panna-liefhebbers komen aan hun trekken. Ook voor de jongste kinderen en volwassenen is er het nodige te doen. Voor de kleintjes is er een spring kussen. Geheel in stijl zorgen de dj's van House on Wheels voor opzwe pende beats en dreunende bassen. Op het terras van de frietkar kan men genieten van een hapje en een drankje. Daarnaast stelt tafelenten nisvereniging Summa/Redstars haar hal op voor tafeltennisdemonstraties. Panna wordt één tegen één gespeeld op kleine veldjes. Natuurlijk gaat het er om wie van de twee de meeste doelpunten maakt. Maar als de één de ander weet te poorten (panna) heeft hij de wedstrijd direct gewonnen. Het is een knock out toernooi en fair play staat hoog in het vaandel. De winnaar van het toernooi is direct geplaatst voor het Nederlands kampioenschap. De drie velden worden geformeerd middels een opblaasbare zwarte arena waarin de doeltjes geïntegreerd zijn. Voor deze dag zijn er ook scouts voor professionele voetbalclubs aanwezig. Deze activiteit wordt ondersteund door het project Kan wél!, een leef baarheidsproject van Wonen Venray en de gemeente Venray. Vanaf 13.00 uur kunnen deelnemers vanaf zes jaar zich inschrijven. Het Panna Knock Out toernooi duurt van 13.00 tot circa 17.00 uur en wordt gehouden in de Venrayse wijk Brukske, Kiosk 116. Meer informatie staat op www. pannaknockout.org. en voor vragen kan men terecht bij Orlando Salarbux orlando.salarbux@gmail.com. of via telefoon 06-23822087. SV Venray begint de zaalvoet balcompetitie met de uitwed strijd tegen FVW (het voormalige Altweerterheide) in Weert. Het debuut van de Venraynaren in de landelijke eredivisie B vindt plaats op vrijdag 5 september om 21.00 uur. Altweerterheide en Amicitia waren afgelopen seizoen de enige Limburgse vertegenwoordigers in de eredivi sie. Met de komst van SV Venray en FSG/Ben Mesters komt het aantal Limburgse ploegen op vier. Altweer terheide werd onlangs omgedoopt tot Futsalvereniging Weert (FVW). Twee jaar geleden debuteerden de Weer- tenaren met een fraaie derde plek in de eredivisie. Na een groot spelers verloop en onderlinge strubbelingen werd afgelopen seizoen afgesloten met een bescheiden tiende plaats. Het traditionele Maistoernooi van TC Rodhe staat van zaterdag 2 tot zon dag 10 augustus bij veel tennisspelers uit de regio op het programma. Ook dit jaar is Plus van Dijck de hoofd sponsor en zorgt tevens voor versna peringen. Dit is de laatste keer dat het maïstoernooi op het oude park wordt gespeeld. Naar verwachting wordt medio september van dit jaar een nieuw park in gebruik genomen, gelegen aan de bosweg. Het toernooi is qua aantal inschrijvingen maximaal gevuld en wordt in de categorieën 4, 5, 6 en 7 gespeeld in de heren- en damesenkel, heren- en damesdubbel en het gemengd dubbel. De nodige vrijwilligers houden natuurlijk de faam van TC Rodhe hoog door het realiseren van gezelligheid en goed onderhouden tennisbanen en de spe lers gaan zeker proberen goede par- tiien te soelen. Ook onlangs kende FVW weer een komen en gaan van spelers. Op vrij dag 12 september treedt SV Venray voor eigen publiek aan tegen Verest Sport uit Valkenswaard, dat eveneens debuteert in de eredivisie.Lake Valley beleeft zijn vuurdoop in de eerste divisie D op vrijdag 5 september thuis tegen ODV Yerna. Het team van coach Paul Janssen speelt zijn thuiswedstrij den in De Wetteling om 21.30 uur. ODV Yerna uit Maastricht eindigde afgelopen seizoen op de vijfde plaats. Een week later treft Lake Valley in Hel mond TFH/Select Logistics. Dit is een oude bekende want de Helmonders maakten in de afgelopen twee jaar samen met Lake Valley de opmars van de eerste klasse via de hoofdklasse naar de eerste divisie. Net als Lake Valley promoveerde ook SV United twee seizoenen op rij. De club heeft zijn thuisbasis in Meerlo maar bestaat louter uit Venrayse zaalvoetballers. SV United debuteert dit jaar in de hoofd klasse E dat maandag als vaste speel dag heeft. SV United opent op maan dag 1 september (21.30 uur) met de thuiswedstrijd tegen FSG/Ben Mesters 2 uit Heerlen Het Nederlandse springruiter team dat in de zesde wedstrijd van de Samsung Super League wedstrijd aan de start kwam kon weinig anders dan de rol van figurant waarmaken. Het Nederlandse team, bestaande uit Mathijs van Asten Ysselsteyn met VDL Groep Castella, regerend Nederlands kampioen Jur Vrieling uit Holwierde met VDL Emmerton, Gerald Geesink uit Groenlo met Casco en Wout Jan van der Schans uit Nijkerk met Sir Corland, werd roemloos zevende. Het enige verheugende is dat Nederland de tweede plaats heeft weten vast te houden in de tussenstand. De zaalvoetballers van SV Ven ray (voorheen TV/Sportijn) begin nen de poulefase van het beker toernooi met een pittige klus. Op vrijdag 29 augustus treden de Ven raynaren in Veldhoven aan tegen regerend bekerhouder KW/J&M. De aftrap is om 21.00 uur. De Brabanders maken komen sei zoen deel uit van de nieuwe topdi- visie die boven de beide eredivisies is gekomen. KW/J&M heeft zich in de afgelopen periode flink versterkt, ondermeer met aanvaller Soufiane Touzani van DZS.Touzani was afgelo pen seizoen met 52 treffers topscorer van de eredivisie B. SV Venray, dat dit seizoen debuteert in de eredivisie, treft later in poule 17 nog 't Kesjotje. De eerstedivisionist uit Swalmen speelt in de week van 29 september tot 4 oktober tegen de verliezer van KW/J&M tegen SV Venray. De winnaar van dit openingsduel treft in de week van 13 tot 18 oktober 't Kesjotje. De poulewinnaar gaat door naar de twee de ronde. Drie jaar geleden had SV Venray in de eerste ronde geen schijn van kans tegen KW/Ritmo, de voorganger van de eerste bekeropponent. Op 22 augustus 2005 verloren de Venrayna- ren voor eigen publiek roemloos met 0-7. Afgelopen seizoen wisten de Ven rayse zaalvoetballers door te dringen tot de kwartfinale waarin EFV/Ciba- tax met 4-5 nipt te sterk was. Ook de kersverse eerstedivisionist Lake Valley neemt deel aan het lande lijke bekertoernooi dat met 108 clubs van start gaat. Het Venrayse team is ingedeeld in poule 19 met EFV/Ciba- tax 2 (Eindhoven/eredivisie) en BE'79 (Berkel-Enschot/eerste divisie). Lake Valley hoeft de eerste speelronde niet in actie te komen. Het openingsduel gaat op 29 augustus tussen EFV/Ciba- tax 2 en BE'79. Lake Valley speelt in de week van 29 september tot 4 okto ber tegen de verliezer en twee weken later tegen de winnaar van dit duel. Alle teams hebben in de poulefase een thuis- en een uitwedstrijd. Jeugdatlete Esther Arts van ATV heeft een zeer sterke 1500 meter gelopen tijdens het Nationaal Baan- circuit in Eindhoven. In een tactisch gelopen race en een zeer goede laatste 400 meter finishte zij in een nieuw persoonlijk record van 4.42.53 minuten. Zij werd hiermee tweede en verbeterde haar eigen toptijd met vijf seconden. Met deze tijd behoort Esther Arts bij de top vijf van Neder land. Inmiddels nadert Esther Arts het tien jaar oude clubrecord van Katja Broers (meisjesA). pe-Lekkerqjj 'tAnxJt* Mwralg parlycenlrum

Peel en Maas | 2008 | | pagina 19